Reklama

sobota 20. února 2016

NATO nepodpoří Turecko v případě konfliktu s Ruskem


20. 2. 2016     zdroj
Severoatlantická aliance je zavázána postavit se za spojence pouze v případě přímého otevřeného útoku. Severoatlantická aliance se nebude angažovat ve prospěch Turecka při eskalaci konfliktu s Ruskou federací. Toto 19. února prohlásil ministerský předseda Lucemburska Jean Asselborn, píše Der Spiegel.

Celá diskuse na facebookové skupině Nová republika vymazána...

20. 2. 2016
https://www.facebook.com/groups/novarepublika/
ráno 21. 2. se obsah facebookové stránky opět objevil.

Pavel Sviridov: rozvědka získala tajné plány operace Barbarossa-2 proti Rusku

20. 2. 2016     CzechFreePress
S odstupem času se rýsují podrobnosti kolem předčasného odjezdu Vladimira Putina ze summitu G-20 v Brisbane. Naše sdělovací prostředky si pospíšily s hodnocením, že Putin odjel se staženým ocasem kvůli Ukrajině, protože slušní západní politici s ním nemluví. Vypadá to ovšem, že to bylo trochu jinak. Ruský plukovník a absolvent jazykového institutu při ruském ministerstvu zahraničí Pavel Sviridov, zveřejnil na svém blogu pikantní detaily z velmi dlouhého jednání Vladimira Putina s kancléřkou Merkelovou. Píše:

USA stáhnou své bombardéry ze Sýrie a Iráku

20. 2. 2016     zdroj
USA stahují nadzvukové bombardéry B-1B Lancer, které provádějí letecké nálety na pozice teroristů mezinárodní teroristické organizace DAEŠ v Iráku a Sýrii. Informoval o tom generálporučík Charles Brown, odpovídající za činnost amerických vzdušných sil v rámci hlavního velení (CENTKOM) Ozbrojených sil USA, oznamuje server Military.com.

Teroristé DAEŠ ztrojnásobili počet dětí-teroristů ve svých řadách


20. 2. 2016    zdroj
Teroristická organizace DAEŠ (DAEŠ, organizace v Rusku zakázaná) ztrojnásobila od roku 2014 počet dětí-teroristů ve svých řadách. Jak uvádí BBC News, hovoří se o tom ve studii univerzity v Georgii.

Spojené štáty neodpustia Putinovi víťazstvo v Sýrii

20.2. 2016  Hlavné správy
Rusko krok za krokom speje k víťazstvu v boji s ISIL v Sýrii. Ale Spojené štáty americké spolu so svojimi bábkami po celom svete, no v prvom rade v NATO, neodpustia Rusku a jeho prezidentovi toto víťazstvo nad svojimi hlavorezmi. Vôbec nie náhodou sa teraz začala nová kampaň vedúca k diskreditácii ba dokonca k démonizácii Vladimíra Putina. Jeho statočnosť a rozhodnosť privádza Západ do stavu šialenstva. V súčasnej dobe máme všetky dôvody tvrdiť, že rozpory medzi Západom a Ruskom sa skončia novou vojnou. V každom prípade, Západ vynakladá všetko úsilie k jej vyvolaniu.

To je velká válka kontinentů. Po dvou letechAlexandr Dugin, filosof, politolog, profesor
přeložil  Pjotr Akopov
20.2.2016   Eurasia 24
Tento rozhovor byl v originálu publikován 20. února 2014, v předvečer protiústavního puče v Kyjevě. Jsou to přesně dva roky, a právě proto stojí za to si jej přečíst. Není jen o Ukrajině a Rusku: v kontextu níže napsaného,l ze nahlížet na celou řadu událostí, které se za uplynulou dobu staly i u nás, namátkou operaci„červená karta pro Zemana“ či obludnou manipulaci s „radikály“ alias maskovanými policisty (kolik takových od roku 1989 bylo?) Alexandr Dugin hovořil s listem Vzgljad.

Západní země potopily ruskou rezoluci o Sýrii

20.2.16   Zvědavec
Spojené státy, Británie, Francie a další země odmítly návrh nové rezoluce o Sýrii, kterou představilo v pátek v Radě bezpečnosti OSN Rusko.
Rusko požádalo Radu bezpečnosti OSN, aby vyzvala k respektování syrské svrchovanosti, k zastavení přeshraničního ostřelování syrského území a aby odmítla snahy o uspořádání zahraniční pozemní operace v Sýrii.

Erdogan: Turecko „Kurdský pás“ nedovolí

20.2.2016 New World Order Opposition
Ankara syrským Kurdům nedovolí, aby zřídili koridor mezi regiony, které kontrolují v severní Sýrii, řekl v pátek Erdogan novinářům. „Rusko se silami Assadova režimu stejně jako strana syrských Kurdů Demokratická unie a s ní asociované syrské kurdské sebeobranné síly operují koordinovaně. Rusko vytváří území, které je jim k dispozici, aby se zde rozmístily síly kurdské sebeobrany a vytvořily tak koridor (mezi kurdskými regiony na syrském severu – poznámka redakce). A to my jim nedovolíme,“ řekl Erdogan.

Míchaní karet na Blízkém východě. Varování velitelky kurdských ženských oddílů Evropě!

Emil Kalabus
20. 2. 2016   CzechFreePress

Syrský konflikt se podle některých analytiků ocitl ve zlomové fázi. Protivládní povstalci v největším městě země Aleppu jsou prakticky odříznutí od zásobování, k přetnutí pro ně důležité tepny z Turecka přispěli i Kurdové. Dění přiblížilo možnou porážku povstání i scénář turecké intervence na jeho podporu.


Turečtí vojáci upálili zaživa asi 150 Kurdů v provincii Širnak (VIDEO)

20. 2. 2016   AC24

Turečtí vojáci upálili zaživa asi 150 Kurdů v provincii Širnak, sdělila Sputniku Feleknas Uca, poslankyně za Demokratickou stranu národů Turecka, která aktivně hájí práva národních menšin v zemi.


Zbyněk Fiala: Brexit na krku

Zbyněk Fiala
20.2.2016  Vaše věc

Komentáře k summitu EU, který má na programu také Brexit, nejčastěji vypočítávají, proč si Británie odchodem z EU nepomůže. Největší nervy jsou v londýnské City.
zde

Německo, EU: co se v mládí naučíš

- veverka -
20. 2. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Integrace naruby. Přesně tak mnozí němečtí občané označují způsob, jímž úřady, školy a další instituce v zemi organizují soužití migrantů s etnickými Němci; s nádechem trpkosti a ironie hovoří o tom, že oni jsou začleňováni do arabského/muslimského obyvatelstva. Důvodů k tomu mají bohužel víc než dost.

Migrace: je to o penězích hlupáku!

Stanislav Vozka
17.2.2016             Prozítřek
Současný svět, který jsme naší filozofií, politikou a ekonomikou tak úspěšně destabilizovali, se stává jevištěm pro nové, tentokrát globální stěhování národů. Představa, že se nám podaří Evropu uzavřít a ponechat migranty v péči zbytku světa je zcestná. Jednak proto, že námořní hranice Evropy nelze uzavřít (zde) a uzavření pozemních hranic jen posune problém na území všech států obklopujících EU (Makedonie, Srbsko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko, Turecko), které nám budou jistě patřičně vděčné.

Modlitba pražské kavárny


Lubomír Man
20. 2. 2016


Vládo USA, jež jsi ve Washingtonu,

posvěť se jméno tvé a přijď království tvé i vůle tvá na Zemí i na moři,

všude, kam slunce dohlédne, a hlavně tam, odkud denně vyjde,

v to úpěnlivě věříme,

a za víru svou, jakož i za služby, jež jsme ve jménu tvém a též pro tebe vykonali,

i za lži a hříchy, jichž jsme se při tvé obraně dopustili,

chléb vezdejší i další požitky dej nám dnes

a odpusť nám, lhali-li jsme kdy tak,

že se nám lidé smáli a básničky uštěpačné na nás kroutili,

a neuveď nás v pokušení kvůli tomu pravdu přece jen zbaběle pokoušeti

a hlavně, zbav nás od všeho dobrého
Amen

pátek 19. února 2016

Radim Valenčík:Odpověděl Dienstbier na mé otázky? Neodpověděl!

 Současná politická reprezentace může maximálně zpomalit dopady narůstajícího zla na nás, ale obrat nepřinese. Nebude si chtít připustit, jaká hra se hraje a bude spíše zlu sloužit.Obrat k lepšímu je reálný jen na základě toho, že bude přibývat lidí, kteří se snaží chápat, o co jde, a také se jim bude víc a víc dařit, chápat, o co jde. K tomu je potřebná ucelená, srozumitelná vize s pozitivním vyústěním.
Jak jsem včera psal, rozhodl jsem se Jiřímu Dienstbierovi na FONTES RERUM (diskusní fórum organizované J. Mládkem) v návaznosti na hlavní téma položit dvě otázky:

Obama dal přednost kubánským disidentům před Fidelem Castrem


19. 2. 2016    zdroj
Prezident USA Barak Obama neplánuje během návštěvy na Kubu v březnu setkání s vůdcem kubánské revoluce Fidelem Castrem, avšak projedná lidská práva s místními disidenty. Jak informuje Reuters, prohlásil to 18. února poradce prezidenta USA Baraka Obamy pro zahraniční politiku Ben Rhodes.

Elita národa po 26 letech: Zloděj volá "Chyťte zloděje!"

19. 2. 2016

Syrské vládní síly získaly plnou kontrolu nad dálnicí Homs-Damašek. Situace v této oblasti však zůstává komplikovaná

19. 2. 2016   AC24

Syrská arabská armáda (SAA) za podpory ruských Aero-kosmických obranných sil osvobodila zbývající ohniska teroristické kontroly ve městech Harasta a Douma. Vládní síly tudíž získaly plnou kontrolu nad dálnicí Homs-Damašek. Dalšími očekávanými cíli SAA jsou kapsy v severní Doumě a v průmyslovém okrsku Harasta.

V Evropě je až 5 tisíc bojovníku ISIS! Základnu mohou mít v bývalé Jugoslávii

19. 2. 2016  Magazine
 
„Evropa momentálně stojí před největším nebezpečím teroristických útoků za posledních deset let,“ prohlásil šéf evropského policejního úřadu. Podle Europolu se do svých mateřských zemí vrátilo tři až pět tisíc lidí vycvičených v řadách Islámského státu. Jejich výcviková základna se může nacházet v balkánský státech, na území Kosova a Bosny a Herzegoviny.

Kdy nám Německo zaplatí reparace

Ogňan Tuleškov
19. 2. 2016 České národní lis

„Na konferenci o odsunu Němců z Československa – 65 let poté, která se konala v listopadu 2011 v Ústí nad Labem, vystoupil se svým příspěvkem také prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc. Z jeho slov vyjímáme: „V roce 1973 (v době navazování diplomatických styků s SRN - JK) proběhlo jednání o odškodnění, které Německo odrazilo poukázáním na to, že vznese své požadavky na poválečné škody. Hlavním bodem však bylo jednání o neplatnosti Mnichovské smlouvy od samého počátku (ex tunc)…Po sjednání česko-německé deklarace (1997) nepřipadá v úvahu ani náhrada škod, které Československo vinou Mnichova utrpělo. Nicméně, z české strany jde o schovávaný protiargument. (Připravený pro případ uplatňování dalších sudetoněmeckých požadavků. Tento protiargument například už použilo Polsko. JK)

Dan Sanchez: Kdo a jak plánuje „balkanizaci“ Sýrie

19.2.2016   Střípky ze světa
Tel Aviv rozvíjí staronovou strategii
Sýrie by si zasloužila mír už dávno. Šanci, že se to povede aspoň teď, však vnímá „velice pesimisticky“ Izrael. Ne pro to, kdo všechno džihád dodnes sponzoruje ze zahraničí. Pravé důvody Tel Avivu analyzuje Dan Sanchez.Čeká nás „chronická nestabilita po velice, velice dlouhou dobu“, svěřil se britskému Daily Mail izraelský ministr obrany Moše Yaalon. „A součástí velké strategie je vyloučit návrat do minulosti, tedy snahu Sýrii sjednotit. Udělat z vejce omeletu umíme. Nevím však, jak udělat z omelety vejce.“

Škola mohla týranou učitelku zachránit


Lubomír Man
19. 2. 2016
Téměř padesát let jsem působil na různých středních školách v ostravské oblasti, takže mám pojem, jak to na školách chodí. Konkrétně jeden fakt, týkající se případu na malešické průmyslovce: Jestliže na školu přijde kantor, který si nedokáže udržet kázeň, ví to učitelský sbor ne za týden či za měsíc, ale ví to už onen první den, kdy onen nový kantor na škole své působení zahájil. Protože nikde nezvučí tam-tamy tak halasně, jako na chodbách škol a v učitelských sborovnách.

Při teroristické útoku v Ankaře bylo zabito 22 pilotů tureckého letectva

19.2.2016 New World Order Opposition
Podle turecké televizní stanice Ulke bylo z 28 smrtelných obětí teroristického útoku v Ankaře ze 17. února 22 pilotů Tureckého letectva. Turecká vláda nevydala oficiální potvrzení, naopak podle tureckých médií, se Erdogan tento fakt pokoušel záměrně zakrýt.


Konašenkův brífink: jak to je „s civilisty, které boje v Aleppu ženou k Turecku“

19.2.2016   Eurasia24
napsal a přeložil Geo
Syrská armáda spolu s vlasteneckou domobranou a podporou Ruska osvobozuje stovky kilometrů čtverečných území a desítky po léta trýzněných obcí, zatímco přes tureckou hranici proudí posily teroristů. Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov na záznamu brífinku z 16. února přímo ze Sýrie znovu věcně, trpělivě a konkrétně vyvrací lži západních médií.(video na konci s informacemi přímo z bojů)

Skupina, která zajišťovala pro DAEŠ padělané doklady, byla zlikvidována FSB19. 2. 2016    zdroj
Byla zastavena činnost mezinárodní zločinecké skupiny, dodávající padělané doklady Rusům, kteří se rozhodli bojovat na straně DAEŠ. Je to uvedeno v prohlášení střediska pro komunikaci s veřejností FSB, oznámila agentura TASS.

Kandidát na post prezidenta USA: Když svrhneme Asada, DAEŠ obsadí Sýrii


19. 2. 2016     zdroj
Americká armáda musí chránit občany USA bojem s teroristy, ne sesazovat vlády v zemích Blízkého východu, domnívá se republikán Ted Cruz.

Odkud vichr války vane

19. 2. 2016   Tribun
 

Karel Dolejší z Britských listů sepsal další ze svých protiruských opusů, ve kterém varuje před eskalací v Sýrii, za kterou ponese Rusko odpovědnost tím, že nepřestává překážet plánům NATO a drží padnout Assada. Ve své zaslepenosti pan Dolejší nějak nepostřehl, že všechny argumenty, kterými se snaží před Ruskem varovat, ve skutečnosti ukazují na někoho úplně jiného.

čtvrtek 18. února 2016

Evropští kmotři se právě radí, jak nás zabít: Také premiér Psí dečka tančí s vlky. Jak je důležité míti Rozum(ka). Dokonalý byznys z našich daní. Někdo to rád horké

Petr Hájek
18. 2. 2016 ProtiProud

Petr Hájek si v souvislosti se „summitem evropských elit“ vybavuje slavnou filmovou komedii o mafiánech, v níž ovšem obyčejným lidičkám jde o krk.


Platit za elektroměr nebo spotřebu?

Václav Marek
18. 2. 2016
Energetický regulační úřad se připravuje zavést od 1.1.2017 novou tarifní soustavu pro odběr elektrické energie. Její návrh zatím drží před občany v tajnosti, protože se zřejmě obává soudních sporů už před jejím zavedením. Na rozdíl od prezidenta chce ERÚ rozdělit občany na dvě skupiny. Ty, kteří vlastní rodinný domek a z toho prostého důvodu mají garáž v rodinném domku a zahradu za rodinným domkem a proto jim stačí k odběru elektrické energie jeden elektroměr. Ta druhá skupina, kterou mají tvořit majitelé bytů a nájemníci bytů, kteří vlastní samostatně stojící garáž a k tomu zahradu s chatkou nebo chalupou potřebují k tomu, aby nežili jako v době kamenné, elektroměry dva nebo tři. 

Marek Wollner: ČT nemá nad sebou nějakou organizovanou moc, která by jim novinářům, mohla cokoliv nařídit!

Jiří Baťa
18. 2. 2016
Šéfa Reportérů ČT Marka Wollnera lze považovat za úspěšného profesionála v oblasti mediální reportáže v ČT, o tom až potom. Dokumentuje to celá řada jeho společensky významných reportáží, zvláště v oblasti odhalování různých politických, podnikatelských, korupčních a mafiánských zločinných praktik, které významně škodí celé společnosti. To ovšem neznamená, že nemá chyby, nedostatky, nebo podstatné názorové odlišnosti v nazírání na některé vnitro a mezinárodní politické dění, zvláště v jeho pragmatickém náhledu na současnou vrcholnou českou politiku.