Reklama

sobota 5. března 2016

Zpráva NATO: VKS RF podstatně předčily síly aliance v Sýrii


5. 2. 2016   zdroj a zdroj
Stratégové Severoatlantická aliance se připravují vyvodit závěry z neúspěchu své vojenské operace v Sýrii. Vojenský blok NATO vyslal do Syrské arabské republiky daleko více letadel než RF, ale protiteroristická operace Leteckých a kosmických sil Ruska dosahuje mnohem lepších výsledků díky dovednostem ruských pilotů a síle bojové techniky. 5. března o tom píše německý časopis Focus s odkazem na tajnou analytickou zprávu.

Ruské námořnictvo ve Středozemním moři v létě posílí letadlová loď (video)

5.3.2016   Eurasia24
Skupina ruského námořnictva ve Středozemním moři dostane v létě významnou posilu. Jak informuje agentura TASS s odkazem na své zdroje v hlavním velení námořních sil, do regionu zamíří ruský letadlový nosič Admirál Kuzněcov.Těžký letadlový křižník se nyní nachází v loděnicích v Murmansku na severu Ruska, kde je loď připravována na plavbu a další bojovou službu. Mimo jiné budou modernizovány skladové prostory s ohledem na nové typy letecké munice.

Čím větší střet zájmů dle Babiše, tím pro nás lepší; Babiš je zlaté vejce Sobotkovy vlády

 Břetislav Olšer
5.3.2016   Rukojmí
Ačkoli se socialisté s lidovci snaží populisticky útočit na střet zájmů Andreje Babiše, po
krytecky tím popírají, že právě Babiš jim vydělává na plnění jejich slibů výběrem daní; ve stavebnictví, v průmyslu i ve zvyšovaní platů...

P.C.Roberts: Zahraniční politikou Washingtonu je – vražda


5. 2. 2016    PaulCraigRoberts
Washingtonská tradice masakrování lidí má svou bohatou tradici. Započala vybíjením Indiánů válečnými zločinci Shermannem a Sheridanem, a pokračovala svržením atomových bomb na japonské civilní obyvatelstvo. Od těchto masakrů, spíše jen občasných, pokročil ovšem Washington k současnému masakrování lidí kontinuálnímu. Od doby Clintonova režimu se masakrování civilistů stalo určující charakteristikou politiky Spojených států.

Roztleskávači kremelské propagandy Žantovský a Štěpánek

5. 3. 2016     video - Debatní klub
Marek Wollner v rozhovoru na aktualne.cz ze dne 16. 2. 2016 s názvem "Na Českou televizi útočí roztleskávači kremelské propagandy", reagoval na nahozené téma "... jenže sílící domácí útoky na Českou televizi nemůžeme přičíst jen ruské propagandě." takto:
"Ona by skutečně byla poměrně neškodná, kdyby nenalezla zakotvení na okraji našeho politického spektra, ale i na Hradě. Tady vznikla jakási akční fronta roztleskávačů kremelské propagandy. Což jsou lidi jako Petr Štěpánek nebo Petr Žantovský, kteří prohráli v televizní krizi před šestnácti lety, museli na čas složit zbraně a teď cítí svou šanci."


Viktor Orbán: "Je lepší jednat samostatně, než zůstat v pasivní jednotě, Maďarsko nebude jako Evropa!"

5.3.2016   První zprávy
Maďarsko bude hájit svoji samostatnou linii ohledně problematiky uprchlíků, prohlásil premiér země Viktor Orbán. Rovněž se vyjádřil k slovům generálního tajemníka NATO, který obvinil Rusko ze zhoršení migrační krize.Maďarsko se stalo nejlépe chráněnou zemí v EU vzhledem ke svému nezávislému stanovisku k otázce přistěhovalců, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru s Kossuth Radio. Výňatky z rozhovoru přinesly noviny Magyar Hírlap. "Je lepší jednat samostatně, než zůstat v pasivní jednotě," uvedl.

Pomalý debakl Evropy

Pepe Escobar
4. 3. 2016  Zvědavec

Od neúspěšného pokusu vyčistit džungli v Calais po děsivou situaci na řecko-makedonské hranici se EU bortí pod váhou masivní uprchlické krize. Dokonce i kavkoidní bruselská eurokratická konstrukce to připouští – mimo záznam, protože představitel EU musí vždy hlásat mytický obraz jednoty: „Jsme na pokraji propasti.“


Spojme se a zastavme diskrininaci

Václav Marek
5.3.2016   Vaše věc

Poprvé za dobu kam sahá má paměť, byl vyhlášen veřejný konzultační proces k návrhu nové tarifní soustavy na platbu za elektřinu. Poprvé dostalo dolních 10 milionů spotřebitelů možnost říci svůj názor na diskriminační platbu za velikost jističe před elektroměrem! Předsedkyně Energetického regulačního úřadu ukázala lidem, že je i jiná možnost, než nám předvádí politici, nechala promluvit spotřebitele z domácností!

Také já jsem proti islamizaci Evropy (komentář původního článku i komentáře Jana Přibyla)

Aleš Macháček
5. 3. 2016 E-republika

Naše redakce obdržela polemický dopis od čtenáře E-republiky ke komentáři Jana Přibyla Uveřejňujeme jej obzvlášť rádi, neboť vychází z osobní zkušenosti.

Aleš Macháček píše:

Indie si může vybrat ruský Štorm

Dmitrij Litovkin
5.3. 2016 Eurasia24
Překlad: mbi,
Ruský projekt letadlové lodi 23000E Štorm (Bouře) na atomový pohon se může stát základem pro stavbu lodi obdobné třídy pro válečné námořnictvo Indie. Rozhodnutí o tom bude přijato v rámci výběrového řízení vyhlášeného v Dillí.Indické námořnictvo má v úmyslu pořídit si plavidlo o výtlaku 65 tisíc tun, poháněné jaderným reaktorem. A i když se výběrového řízení jako soutěže technologií zúčastňují i USA a Francie, podle informací zveřejněných v Izvěstiích vede v soutěži ruská nabídka.

pátek 4. března 2016

Odporná ruská propaganda

4. 3. 2016
Nová Volha

Jean-Claude Juncker: Ukrajina se nebude moci stát členem EU a NATO v příštích 20-25 letech


4. 3. 2016     zdroj a zdroj
Ukrajinci by si měli sundat růžové brýle, upozorňuje Rada federace. Evropa Ukrajinu definitivně odepsala a pouze politická korektnost zabránila předsedovi Evropské komise to říci přímo. Jak oznámil korespondent agentury Regnum 4. března, prohlásil to člen Rady federace RF Franc Klincevič, když komentoval slova hlavy Evropské komise Jean-Claude Junckera o tom, že v nejbližších 25 letech se Ukrajina nebude moci stát členem EU a NATO.

Kanál Maryško: Když na vás střílejí, nastrčte za sebe někoho jiného

Lubomír Man
4. 3. 2016
Že si pražská kavárna pořídila svůj internetový kanál, přemisťující stejný materiál, jaký přemisťuje pražský kanalizační systém, je její povaze přiměřené a tedy vcelku v pořádku, ale nepochopitelné je, že tak příšernou, prvoplánově sprostou a dryáčnickou špínu, moderovanou frackem, který jako by každým svým pohybem a grimasou vyčítal tatínkovi, že mu nikdy nedal pár facek, propagují Novinky CZ. ZDE

Bilance dvou světových pořádků: Kissinger versus Lavrov

Václav Umlauf 
4. 3. 2016 E-republika
Lavrovovu vizi je třeba brát vážně, protože Rusko ji nyní uskutečňuje v různých částech světa. Klíčová je Sýrie, kde prozatím běží příměří, které organizuje legální vláda za podpory mezinárodní komunity.

Jak se zbavit nepohodlného politika


Karel Sýs
4. 3. 2016

Udivuje mne, jaký rozruch vzbudil prezidentův návod na zacházení s kalašnikovem.
V našich končinách se odpůrci moc nestříleli; jsme národ šetrný a střelivo je drahé.

Proč střílet po předsedovi národního výboru nebo po ministrovi financí, když je lukrativnější zastřelit nějakého kance!

Význam dějin: Proč Západ stále démonizuje Rusko ?

4. 3. 2016  s českými titulky
(NWOO, Eurasia24)

OSN vyzvala Ukrajinu, aby byli zatčeni účastníci blokády Krymu

4. 3. 2016     zdroj
Správa vysokého komisaře OSN pro lidská práva vyzvala Kyjev, aby bylo vyšetřeno sdělení o porušování lidských práv, která byla spáchána v době tak zvané blokády Krymu. Informovala o tom 3. března agentura TASS s odkazem na 13. zprávu OSN o situaci v oblasti práv a svobod na Ukrajině, zveřejněnou v Ženevě.

čtvrtek 3. března 2016

Kdyby EU dala procento toho, co vynakládá na migraci, bojujícím Kurdům, problém s Islámským státem by byl vyřešen

Yekta Uzunoglu
3. 3. 2016     Kulturní Noviny
Ano, je pravda, že Bašár Asad byl diktátorem, je pravda, že v Sýrii nebyla demokracie, ale kardinální chybou USA a EU bylo to, že ve věci sesazení Asada sázeli na tureckou kartu, aniž by měli nějaký svůj vlastní koncept řešení. Podporovali Turecko, aby se vměšovalo do tohoto konfliktu a výsledek? Asi osm milionů uprchlíků, víc než 300 tisíc mrtvých, téměř celá země zničená a Islámský stát na krku!

"Mein Kampf" jako "vhodná metoda pro národ velký"

Radim Valenčík
3. 3. 2016 RadimValenčíkPíše
Kdo pochybil víc? Zeman, nebo Peroutka? - Podle mého názoru nejvíce soudkyně, která případ hradní kanceláře soudila, a následně komentátor J. Šídlo v pořadu Události, komentáře ČT 24 dne 3. 3. A samozřejmě nutno zmínit ještě hloupost Peroutkovy vnučky, která svému dědovi příliš neprospěla.

Izrael poskytl první těžební licenci na ropu na Golanských výšinách společnosti napojené na Dicka Cheneyho


Michael B Kelley
3. 3. 2016   Zvědavec

Izrael udělil americké společnosti první licenci na průzkum ropy a plynu na okupovaných Golanských výšinách, uvedl John Reed z Financial Times.

Nač Evropu za ostnatými dráty, když stačí m.j. přímá letecká linka Atény-Frankfurt n.M.Sám rakouský kancléř Faymann včera vyzval Řecko, potažmo EU: "Posílejte běžence z Řecka přímo do Německa..."

Břetislav Olšer
3.3.2016   Rukojmí
Evropa má běženců plné zuby; miliardy už musely státy EU vynaložit na péči o uprchlíky z Afriky a Blízkého východu, jak je ubytovat, nakrmit, ošatit, vyléčit, a to vše za asistence policie a vojska, když stejně chtějí do Německa.

Gorbačov: Jak se zabezpečit před něčím podobným pro příště? Proč Gorbačova nikdo nezastavil?


Michail Děmurin
3. 3. 2016       zdroj
V předvečer svých 85. narozenin učinil Gorbačov další pokus o ospravedlnění se. Je to pochopitelné, jelikož stupeň chápání toho, co, podle obrazného vyjádření V. V. Putina, Gorbačov a jeho tým "napáchali"v době přestavby, mezi lidmi narůstá. Spolu s tímto chápáním vzrůstá i nevole v souvislosti s činností pozdních sovětských vládců. První a poslední prezident SSSR nadále pěje ódy ohledně "svobody" a "glasnosti" jako o svých úspěších. 


Mechanismus odmítnutí dolaru je připraven k aktivaci

- mbi -
3. 3. 2016  Eurasia24

Postup měnového swapu rubl – jüan byl úspěšně otestován a je připraven k aktivaci. Ve středu 2. března o tom informovala Centrální banka Ruské federace.

Sýrie – únor, měsíc vítězství..Shrnutí bojů v únoru...Zbývá uzavřít Tureckou hranici a odříznout tak hlavní teroristickou zásobovací trasu....

Martin Hyroš
3.3 2016   Zvědavec
Jestliže lze prosinec a leden považovat za měsíce změny, kdy Syrská arabská armáda (SAA) a její spojenci díky vstupu Ruska do války převzali iniciativu, tak únor je jednoznačně měsíc vítězství.


Copak už vyměklá a feminizovaná Evropa není schopna se bránit?

Konrad Stachnio
3.3. 2016   NWOO  
To, co se teď v Evropě děje, má všechny příznaky převratu ve státě. Ve skutečnosti je to téměř učebnicový příklad. Zaprvé tu máme destabilizaci, pak krizi a po nich tzv. normalizaci. Podle mého názoru jsme v tomto okamžiku pořád ještě na úrovni destabilizace, pak teprve vstoupíme do krize, jejíž příznaky jsou čím dál viditelnější. Je možné je dokonce vidět i u sponzora hnutí ‚zdola vyrůstající demokracie“ George Sorose, který už volá po spolupráci mezi EU a Ruskem.
Nepotřebujete však být multimilionáři s politickými výsadami, abyste věděli, že pro Evropu nadchází něco hrozného. Dokonce i hlavy zemí EU začaly projevovat svou rostoucí nespokojenost.

Brexit: Cesta tam a zase zpátky


Josef Skála
3. 3. 2016     Parlamentí listy (značně kráceno)
Vzpomínáte si na imbecilní reklamu vábící nás do EU? I babkám, jež musejí do lesa na klestí, slibovala, že až nás tam vezmou, koupí si z penze – i „domeček v Portugalsku“. Lež jako věž to byla už tehdy. Teď EU degeneruje před očima. To, že je „košile bližší než kabát“, už nikdo ani neskrývá. Cameron vydírá jménem země zbohatlé z koloniální loupeže. Zisk z okolního světa do ní teče dodnes. 


Tajná dohoda mezi USA a Ruskem? Překvapivý výrok, který bychom rozhodně nečekali, mnohé naznačuje. O co tady doopravdy jde?

John Brennan - šéf CIA

- jaj -
3.3.2016 inStory
Takové výroky vysoce postavených lidí z USA se jen tak často neslyší. Šéf CIA John Brennan přiznal to, co je pro mnohé Američany a jejich příznivce naprosto nemyslitelné. Podle Brennana mohou západní země zcela klidně důvěřovat Rusku. Brennan dokonce pro média prozradil, že USA a Rusko jsou v úzkém kontaktu v boji proti mezinárodnímu terorismu. Putin se sice prezentuje agresivní politikou vůči Západu, ale jistá dávka spolupráce tam prý přece jenom, ač se to na prvý pohled nezdá, je.

Také já jsem proti islamizaci Evropy (komentář k článku)

Jan Přibyl 
3. 3. 2016  E-republika
Redakce E-republiky obdržela polemický dopis od čtenáře k článku „Také já jsem proti islamizaci Evropy“. Přetiskujeme jej v plném znění.


Kremlin Watch podruhé aneb Reakce na článek Jana Korála a objekty jeho textuAleš Vaněk
3. 3. 2016  Outsidermedia

S pobavením jsem si přečetl tento článek Jana Korála. Pěkně nám v něm totiž shrnul oprávněné obavy i paranoidní fobie, jimiž trpí naše kolaborantská klika v čele se soudruhem Kalouskem a také jejich bolševické návrhy řešení.

středa 2. března 2016

Ruslana slibovala, že se upálí, jestli požadavky Majdanu nebudou vyplněny – Je čas, Ruslano, je čas!

Pěvice Ruslana, jedno z es krvavého Majdanu
Petr Ďoubalík
2. 3. 2016 zdroj a
Zpěvačka Ruslana a politika, Vladimír Vysockij - Svítíc druhým, shořím sám - text, překlad, procvičení ruštiny, video - píseň v podání Andreje Barbašova (Divadlo Vysockého v Jaroslavli)

Čeká nás historický nebo hysterický týden?

- vlk -
2. 3. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Starší ročníky mezi kosíři pamatují povinnou návštěvu filmu Deset dní, které otřásly světem. Byl natočen podle knihy amerického novináře Johna Reeda, který byl přímým svědkem revolučního roku 1917 v Rusku.Zachycuje události deseti dní od Prozatimní vlády Kerenského po carově abdikaci až po první vítězství Leninových stoupenců.


A je to tady – Turecko chce zrušit víza a obnovit jednání o členství v EU!

Radek Rozvoral
2.3.2016   Rukojmí
Zrušte nám víza a imigranty budeme brát zpět do Turecka. Ano je to přesně tak, jak jsem již několikrát psal, takto přesně zní turecká podmínka ohledně spolupráce s EU při řešení imigrační krize.
„Readmisní dohoda a zrušení vízového režimu pro Turky při cestách do EU jsou spojené nádoby.“ Tuto větu ohledně dohody o vracení imigrantů z EU pronesl turecký ministr pro vztahy s Evropskou unií Volkan Bozkir v rozhovoru, který poskytl několika evropským novinářům včetně zpravodaje MF DNES.

Mark Curtis - Kosovo: anti-humanitární intervence

Mark Curtis
2. 3. 2016  Kosovo on line
 
Následující text je úplným překladem 6. kapitoly z knihy Web of Deceit: Britain’s Real Role in the World (2003) významného britského novináře Marka Curtise. Autor ve své knize analyzuje britskou zahraniční politiku po roce 1945 a tvrdí, že Velká Británie je „zločinecký stát“, který často porušuje mezinárodní právo a straní mnoha represivním režimům. Velká mystifikace

Leo K.
2. 3. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Formální parametry našeho státního uspořádání, etnická skladba a zvláštní řeč, které téměř nikdo jiný na světě nerozumí, to jsou konstanty, kterých si řada občanů váží, s nimiž se ztotožňují a které nehodlají ani diskutovat. Když píšu své úvahy, nejčastěji burcující proti ztrátě té či oné demokratické hodnoty, tak už v nadpisu narážím a priori na nedůvěru. Zda je to, co popisuji tak důležité, aby bylo jednou z priorit, aby to bylo nutné měnit. A jestli vůbec autor není posedlý demokracií, která je beztak přežitá. Proč vůbec něco měnit, když to, co máme sice není luxus, ale žít se s tím dá.


Uniklo kontrole: Vystoupení málo prověřeného hosta v ČT24

2. 3. 2016  Youtube
celý záznam zde

Česká televize maže ze svého archívu ideologicky závadné pořady, které sama natočila. Éra trezorové tvorby a indexů se vrací!

- VK - 
2. 3. 2016  AENews

Česká televize maže ze svého archívu ideologicky závadné pořady, které sama natočila. Éra trezorové tvorby a indexů se vrací!

Masivní rasistická kampaň na Twitteru zaměřena na oplodňování bílých žen Dokážeme ubránit naše ženy a dívky?

Vladimír Stwora
2.3. 2016   Zvědavec
Nosím téma toho článku v hlavě už dva měsíce. Pětkrát jsem začal psát a ani jednou text nedokončil. Snažím se ovládnout emoce, článek by měl být věcný, ale v tomhle případě se mi to nějak nedaří. Cítím se zaskočený a podvedený. A v podstatě bezmocný. Přímo před našima očima se odehrává něco, co se mi velmi nelíbí. Černí začínají nahlas hovořit o nutnosti oplodňovat ve velkém bílé ženy.
Tohle není fotka dělána mobilem. Tohle je profesionální fotka dělána v ateliéru, ostatně stejně jako další fotky níže. Takže bychom si asi měli položit otázku, kdo to platí. A jsme zase u těch stejných lidí...

https://twitter.com/IRtakeover/status/667143732114927616

Odkud jsi,holčičko? Německo 2030!

Jan Mařenka
2.3. 2016   Protiproud
Totalita odhazuje rukavičky: Velký Bratr? V Německu teď řádí Velká Matka. Staatspolizei ve vašem počítači. Co nesmaže cenzor, smažete si sami.

Autor se podivuje nad tím, že ho ještě nevypnuli, když německá vláda už zcela otevřeně posílá šmírovací virus do počítačů "podezřelých" občanů - a ještě se tím chlubí!

WikiLeaks odhalil největší obavy Saúdské Arábie


2. 3. 2016     zdroj
Zahraniční média předložila světu rozšifrované tajné dokumenty. Portál WikiLeaks zcela rozšifroval tajné údaje Saúdské Arábie, které zveřejnil již v létě roku 2015. Byly v něm odhaleny největší obavy Království, jež mělo přímý vliv na rozpoutání syrského konfliktu.

Nenažranost církevních organizací nezná v Moravskoslezkém kraji mezí... Na areál zámku v Bruntále se sápe někdejší Německý řád


2.3. 2016   První zprávy
Církve či církevní organizace uplatňují majetkové nároky vůči několika obcím Moravskoslezského kraje. "Apetit církví je nehorázný, odmítáme platit jim dvakrát," má jasno vicehejtman kraje Josef Babka. Samotný kraj pak čelí šesti žalobám ze strany Německého řádu, respektive České provincie Řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě (4 žaloby) a Československé provincie Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské (2 žaloby), v nichž řád zpochybňuje vlastnické právo Moravskoslezského kraje k některým nemovitostem. Vedení kraje tyto nároky kategoricky odmítá.


Ministerstvo zahraničí upozornilo Američany na nebezpečí při cestách do Turecka


2. 3. 2016   zdroj
Ministerstvo zahraničí USA rozšířilo pro krajany upozornění na nebezpečí cestování do Turecka. Bylo to sděleno na internetové stránce resortu.

Zbyněk Fiala: Bible a hra na kuře

Zbyněk Fiala
2.3.2016 Vaše věc

V americkém superúterý, v primárkách napříč jedenácti státy USA, vyhráli Donald Trump a Hillary Clintonová. Zdaleka však není hotovo. Republikáni šátrají v měšci nejbizarnějších volebních triků a Demokraté netuší, co se může stát, až se soutěž přenese do států na severu země.

Sledovat, monitorovat, izolovat, omezovat, mazat, rušit, blokovat. Bránit tak svobodu- geo -
2. 3. 2016  Eurasia24

Když se Karel Schwarzenberg na rusofobním setkání s hezkým českým názvem Kremlin Watch Forum vyjadřoval k tvrzení, že na Majdanu řečnil pod vlajkami Pravého sektoru, řekl, že na takových demonstracích bývají „magoři, volové, extremisté“. Mezi jakými lidmi řečnil tentokrát, na setkání spolku zvaného Evropské hodnoty? Každopádně mezi svými.

Dojem z vystoupení ministryně školství v Horizontu ČT


Lubomír Man
2. 3. 2016
Já samozřejmě taky vím, že ta inkluze na školách je pitomost, jaká tady ještě nebyla, ale, propánakrále, přece uznejte, že když už jsem se na to jednou dala, tak od toho teď nemůžu couvnout, tím bych se přece úplně znemožnila.

Kdo a kde přijde s letadlem budoucnosti? Ruské projekty Fregata Ecojet a IS-3

Vladimír Leonov
1.3.2016 Eurasia24
Jak budou vypadat dopravní letouny blízké budoucnosti? Kde vznikají projekty revolučních linerů a jakou mají šanci na realizaci? Na tyto a množství dalších otázek odpovídá článek webu ruského týdeníku Argumenty týdne.

úterý 1. března 2016

Minolovka "Kovrovec" zkontroluje syrské vody ohledně nebezpečí min


1. 3. 2016   zdroj
Minolovka Černomořské flotily "Kovrovec" směřuje k břehům Sýrie v souvislosti se zveřejněnou informací o obsazení skladu s mořskými minami teroristy DAEŠ (v Rusku zakázaná teroristická organizace). 29. února to RIA Novostem sdělil vojensko-diplomatický zdroj.

Děti jsou v první linii boje za zničení národa


Vladimíra Vítová
1. 3. 2016
Současné zneklidňující téma inkluze českého školství je POUHÝM detailem v naplňování OFICIÁLNÍCH plánů, jak zničit český národ. Není to nic „osobního“, jak vám řeknou „odborníci“, jde prostě jen o zničení naší země – stejně jako všech okolních zemí - které je plánované. Jede se podle harmonogramu EU a OSN.

An-Nusrá připravuje provokace v Sýrii. Američané mlčí

1. 3. 2016 Vaše věc

Člen militantní organizace An-Nusrá uvedl v rozhovoru pro německý Die Welt, že An-Nusrá je připravena vyprovokovat Rusko k porušení příměří v Sýrii.

Obyčejně je vše složitější aneb zkusme tentokrát i zrcadlo...


Jaromír Habr
1. 3. 2016
Všimnul jsem si, že Petr Hartman ZDE opět volá o pomoc. Nejprve tedy podstatné: tento stát selhal v jedné ze svých základních úloh a stal se asociálním. A to bez ohledu na použité ideologické hledisko. Stačí porovnat pracovní místa nabízená a poptávaná, a uvědomit si, že už zbavit člověka možnosti cítit se užitečným se, až na výjimky, rovná mentální popravě.

TOP 09 ukazuje svou bezradnost v plné síle

top 09
1. 3. 2016   Vaše věc
 
M. Kalousek se minulý týden, když pražští zastupitelé schválili, že Praha se stane partnerským městem Pekingu, prohlásil, že den, kdy bylo toto partnerství schváleno, je mezinárodním dnem hanby pro Prahu. Vedení TOP 09 nyní vyzvalo celostátní vedení ČSSD a ODS, aby se jejich strany oficiálně distancovali od hlasování pražských zastupitelů svých stran. To už rozum zůstává stát. 
 

Švýcarsko: povolávací rozkaz pro 5000 vojáků


Udo Ulfkotte
1. 3. 2016  NWOO

Během pouhých několika dní, by se EU mohla rozpadnout. To netvrdí konspirační teoretici, ale eurokomisař. Švýcarsko na to reaguje tím, že připravuje armádu a vojenské prostředky na ochranu hranic. 5000 vojáků dostalo povolávací rozkaz a švýcarská armáda mění vyhlášku. Propagandistická média v Německu se radši dívají stranou a šíří hesla o tom, jak všechno vydržet.

Sýrie je schopna se sjednotit za prezidentem Bašárem Asadem


Tereza Spencerová (rozhovor)
1. 3. 2016 Literární noviny

.... Za dobu od vaší poslední publikace na PL jsme zažili několik summitů EU, slyšeli mnoho, mnoho prohlášení o uprchlické krizi, brexitu, ochraně hranic a Schengenu, problémech Řecka či reformách EU. Češi jsou vůči EU extrémně skeptičtí. V jakém stavu tato instituce je a jak vážně berete nervózní varování, že se může rozložit?

Stratégové NATO připravují válku s Ruskem již zcela otevřeně: Pobaltský gambit - inspirace Hitlerovou “Operací Barbarossa" Sen o jaderné bezpečnosti je pryč .

Christopher Black
1.3.2016   Protiproud 
Bubny propagandy duní naplno. A jak vše souvisí s 11. zářím?
V  pátek 26. února, pouze den před tím, než mělo v Sýrii začít platit částečné příměří, vydal jeden z předních think-tanků NATO zásadní zprávu. Je zaměřena na to, zda je NATO připraveno bojovat a vyhrát válku s Ruskem - ačkoli se tváří přesně opačně. “Bojištěm” mají být pobaltské státy (ano, právě ty, kam ministr Stropnický chce vyslat i naše jednotky, pozn. PP).