Reklama

sobota 12. března 2016

Krymští pohraničníci překazili pokus o převezení munice z Ukrajiny


12. 3. 2016    zdroj
Krymská pohraniční správa FSB odvrátila převezení pašované munice z Ukrajiny. 12. března to bylo sděleno v tiskové službě rezortu agentuře RIA Novosti.

V.Klaus"evropský migrační problém" by se měl řešit především v Německu.

12.3. 2016   E15
Bývalý prezident Václav Klaus se zúčastnil předvolebního shromáždění německé pravicově populistické strany Alternativa pro Německo (AfD). Na závěr její kampaně v Neuwiedu mimo jiné řekl, že Evropa začíná být nebezpečným bojištěm a vyzval, aby se "evropský migrační problém" řešil především v Německu.Klaus hovořil na shromáždění AfD ve spolkové zemi Porýní-Falc. Jeho řeč pronesenou v němčině si vyslechla i předkyně strany Frauke Petryová, která proslula řadou kontroverzních výroků. Nedávno upoutala pozornost médií například výrokem, že by policisté měli v případě potřeby při ostraze hranic na migranty i střílet.

Utajený hypersonik ruské obranyOleg Faličev
12.3.2016   Eurasia24
Ve sdělovacích prostředích proběhla informace, že čínská armáda provedla další úspěšnou zkoušku útočného hypersonického letounu GZLA (z ruského gyperzvukovyj letatělnyj apparat), který je schopen prorazit protivzdušnou obranu USA a provést jaderný úder. Podle odborných odhadů dosahuje čínský GZLA rychlosti až 10 M, tedy hranice mezi rychlostí tzv. hypersonickou a vysoce hypersonickou. V blízké budoucnosti má dojít k dalšímu startu. Jak to vypadá s vývojem podobných letounů v Rusku, popisuje článek Vojensko-průmyslového kurýra.

Ve svém kázání na zveřejněných nahrávkách Alrawim, poctěný návštěvou a podporou amerického velvyslance v Praze, mj. říká:"A Alláh vznešený říká, bojujte proti nevěřícím jako jeden muž!"

Jan Veleba
12.3.2016   Rukojmí
Velvyslanec USA A. H. Schapiro se setkal s předsedou Islámské nadace v Brně Muneebem Alrawim,"aby vyjádřil podporu a solidaritu s muslimskou komunitou v Česku i na celém světě."
To není scifi, ale oficiální zpráva americké ambasády v Praze a pokračuje, že dle něho je v dnešní době třeba čelit předsudkům a podpořit ty, kteří jednají ve jménu míru a dobré vůle!

Hrůzné následky operace turecké armády v Cizre. VIDEO

12. 3. 2016   Sputniknews

Reportérům televizního kanálu RT se podařilo dostat exkluzivní záběry z Cizre (Džizra) na jihovýchodě Turecka, kde většinu obyvatel tvoří Kurdové, které utrpělo při operaci tureckých vojsk.


Voľby 2016: Prečo Fico neuspel a Kotleba áno

Branislav Fábry
12. 3. 2016      Noveslovo
V sobotu 5. marca 2016 sa na Slovensku uskutočnili ďalšie parlamentné voľby. Vo všeobecnosti možno povedať, že vo voľbách vyjadrili občania protest proti doterajšiemu spôsobu vládnutia, či už zo strany Smeru-SD alebo tzv. systémových pravicových strán. Dokonca aj liberálna strana SaS si nárast podpory vyslúžila odmietaním „bruselskej byrokracie“, či už v otázke krízy eura alebo utečeneckej krízy. Voľby potvrdili skutočnosť, ktorú cíti mnoho ľudí: v našom štáte niečo nefunguje. 


Závěrečná řeč Naděždy Savčenkové (VIDEO)

Naděžda Ševčenková
12. 3. 2016   Radio svoboda (videozáznam)
Doněck, Ruská federace, 9. 3. 2016. Před ukončením líčení obviněná v soudní síni zazpívala ukrajinskou hymnu a soudce pozdravila vztyčeným prostředníčkem. Nová republika záměrně neuvádí k záznamu žádný komentář. Naši čtenáři si jistě udělají závěr sami.Překlad a titulky: TaPolitika    Námět: Hudryper

Bez toho nemá mír šanci


Modest Kolerov
12. 3. 2016 zdroj
Ruští liberálové, kteří jsou u moci, jednotlivě, ale současně, směšně předpovídají termíny zrušení sankcí Západu proti Rusku - akorát v tytéž dny, kdy se Západ rozhoduje o jejich prodloužení nebo rozšíření. Západ vede proti Rusku plnohodnotnou "studenou válku" a nestydí se toto pojmenování používat. 

Minuta ticha za Slobodana Miloševiče

Vlastimil Fořt
12. 3. 2016

Před deseti lety, 11. března 2006, byl v cele v Scheveningen nalezen mrtev bývalý president Jugoslávie Slobodan Miloševič. Do vězení na předměstí nizozemského Haagu se dostal způsobem známým z Divokého západu, americká vláda na jeho hlavu jednoduše v duchu své šerifské tradice vypsala dne 25.6.1999 odměnu 5 milionů dolarů, když jej krátce předtím nedokázala zabít během 78 dní trvající bombardování. 


Rady jak uchovat panenství v nevěstinci


Ivan David
12. 3. 2016
Občas při pročítání webů narazím na pozoruhodné nápady nejen od lidí, kteří si rádi po večerech přemýšlejí, ale i od těch, kteří měli příležitost nabýt zkušeností. Bývalý dlouholetý poslanec za ODS Jiří Payne na svém blogu zde se zdviženým ukazováčkem radí, že „nelze sedět na dvou židlích“. Má na mysli velkopodnikatele a místopředsedu vlády v jedné osobě Andreje Babiše.

Nekonečná řecká katastrofa


Costas Lapavitsas 
12. 3. 2016  flassbeck–economics
Je to nyní osm let, kdy se Řecko octlo v recesi a šest let, kdy následovalo strategii bail-out (sanace), kterou mu uložily MMF, EU a ECB (Trojka). Vláda SYRIZY, která byla zvolena v lednu 2015 a se kterou se spojovala naděje, že vystoupí z programu úspor a škrtů, kapitulovala a nyní provádí politiku bail-out (sanace). Hospodářství nevykazuje žádné známky trvalého zotavení a v roce 2015 se opět nachází v recesi. Nicméně situace země se v roce 2016 vlnou uprchlíků a migrantů velmi podstatně zhoršila.

Hodnotit či nehodnotit?


Zdeněk Hrabica
12. 3. 2016
Často se vracím k novinářským rozhovorům Karla Čapka (Hovory s TGM), Egona Ervína Kische (i k fiktivním), věřím jim a hledám v nich poučení. Nikdo je, dříve vydané, už nečte, povalují se na regálech odložených knih v knihovnách – ve štalářích „Čtenáři čtenářům“. Nevěřím knižním dlouhým módním rozhovorům, třebas „dálkovým“ Karla Hvížďaly s Havlem, Schwarzenbergem, s Halíkem.

Turecko cítí strach EU a chce 6,6 mld dolarů

Finian Cunnigham
12.3.2016    Zvědavec

Když vláda v Ankaře provedla o víkendu brutální razii na média a pak zaznamenala minimální protesty Západu, prezident Erdogan věděl, že má navrch – pro využití uprchlické krize.

Bitva o Palmýru: Syřané za podpory Rusů postupují k branám starobylého města

ea24
12. 3. 2016 Eurasia24

Tvrdá bitva se rozhořívá v okolí starobylé syrské Palmýry. Ačkoliv se ještě nedávno zdálo, že ji Sýrie ztratila už navždy, syrská vojska se nyní posunují do hloubi území obsazeného Islámským státem. Informaci přinesl portál Rusvesna.su.

Propad lodní dopravy potvrzuje hospodářskou krizi

Václav Umlauf
12. 3. 2016  E-republika

Dávám jen pár čísel, o kterých jsme psali už ve starších článcích. Propad Baltic index je fakt drsný, světová lodní doprava málem stojí. Takto vypadá hospodářská krize.


pátek 11. března 2016

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana při účasti na 42. schůzi Poslanecké sněmovny

11.3. 2016   hrad
Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážení členové vlády, vážené paní poslankyně a vážení páni poslanci,
prezident republiky má sice právo vystoupit k jakémukoliv projednávanému tématu, ale domnívám se, že by se měl soustředit pouze na zákony, které jsou pro osud naší země klíčové, nebo, chcete-li, páteřní.

P.C. Roberts: Žijí Američané ve falešné realitě, stvořené zkonstruovanými událostmi?


11. 3. 2016    PaulCraigRoberts
Většina lidí, která je dodneška schopna myslet, se už vzdala vší důvěry v to, co nazýváme mainstreamová média. O jejich důvěryhodnost je totiž obraly presstitutky. Vzpomeňme na Sadámovy zbraně hromadného ničení, na iránské nukleární zbraně, na Asadovy chemické zbraně a na Rusko, vrhající se jako šelma na Ukrajinu. Mainstreamová média zničila svou hodnověrnost tím, že přijala za své to, co o domnělých „teroristických událostech“, jakými byly např. 11. září či bombový útok při bostonském maratónu, prohlásily vládní úřady. 


Zbojnice z Francie zdraví Putina - tip kulturního referenta

Les Brigandes

11. 3. 2016, Petr Ďoubalík


Les Brigandes (Zbojnice, Loupežnice) - Nechte Rusko žít!, video, překlad, procvičení ve francouzštině, slovenštině, ruštině, španělštině, portugalštině nebo italštině


Netuším, jak dlouho by ještě trvalo, než bych Zbojnice objevil, nebýt webu NWOO (tímto děkuji!). Nevím, třeba by je dnes pustili v ČT - ? Jisté to ale není, tak aby vám neunikly, dávám je sem.

Laudát má pravdu, působí zde ruští agenti!


Zdeněk Hrabica
11. 3. 2016
Jako žák školou povinný jsem se povinně zúčastnil za Protektorátu Böhmen und Mähren s milou paní učitelkou Neužilovou výstavy, pořadanou Ligou proti bolševismu, Národním souručenstvím a Kuratoriem pro výchovu mládeže. Byla instalována v jihlavském městském muzeu pod patronátem bývalého legionáře na Rusi, plk. Gšt., později protektorátního ministra osvěty Emanuela Moravce a vedoucího Kuratoria MUDr. Františka Teunera. 


Pěkný pozdrav z Bulharska (jak pro koho)

11. 3. 2016, Petr Ďoubalík


Hlas národa – vrch Šipka 3. 3. 2016, video


Jak se mají Bulhaři? Snad trochu napoví video, které zachycuje shromáždění v historicky významném průsmyku Šipka v pohoří Stará planina. Uctít památku těch, kteří padli na Šipce za osvobození Bulharska v letech 1877-78, přišlo víc než 70 tisíc lidí. Takový velký počet nepřišel na Šipku od roku 1978, kdy se slavilo 100. výročí těchto událostí. Letos (3. 3. 2016) sem přijeli položit věnce různí potentáti. Někteří sklidili potlesk, jiní nesouhlasné bučení davu. Zkuste si tipnout, kdo co sklidil:
1) prezident
2) premiér a ministři
3) zástupci parlamentních skupin
4) poslanci Europarlamentu
5) zástupci ruského velvyslanectví
6) vícekonzul Ruské federace

čtvrtek 10. března 2016

Turecký básník se Rusku ve verších omluvil za sestřelený letoun Su-24. Turečtí studenti jej podpořili

11. 3. 2016    zdroj a zdroj
Turecký básník Hüseyin Haydar se prostřednictvím poezie Rusům omluvil za letadlo Su-24, které sestřelily letecké síly jeho země, a za úmrtí pilota. Informovala o tom agentura TASS.
Haydar báseň nazval "Omluva velkému ruskému národu". "Před našima očima byla zpřetrhána bratrská pouta", napsal.

Vrchol provokace: Americký velvyslanec Schapiro navštívil mešitu v Brně a vyjádřil plnou podporu inkluzi islámu v ČR
- VK -
10. 30. 2016 AENews

Vrchol provokace: Americký velvyslanec Schapiro navštívil mešitu v Brně a vyjádřil plnou podporu inkluzi islámu v ČR!

Preference stoupají, knížecí rady nezabírají, kavárna je v panice…

Přemysl Votava
10.3.2016 Vaše věc

Prezident Miloš Zeman v preferencích drtí vládu, Poslaneckou sněmovnu i Senát. Prezidentovi důvěřuje 63%, vládě 40%, Poslanecké sněmovně 36 a Senátu 33. Meziročně si Zeman polepšil dokonce o 8 procentních bodů. O co více, oč stoupá jeho obliba u nás občanů, o to více propadá panice „pražská kavárna“.

Hra na celostátní referendum

Pavel Letko
10. 3. 2016 E-republika

O vládu nad „věcmi svými“ jsme přišli výhradně u nás doma, v Čechách. Nechceme-li se chopit „věcí svých“, chopí se jich někdo jiný.


Problémom Slovenska nie je Kotleba

Jozef Banáš
10. 3. 2016    ParlamentnéListy  (značně kráceno)
Prezident prijal po voľbách takmer všetkých lídrov parlamentných politických strán. Pred stretnutiami s ním boli vyhlásenia lídrov o možnej spolupráci so Smerom okrem Matoviča, Sulíka a Kollára vágne. Po stretnutí už aj Procházka s razanciou hraničiacou s odvahou prehlásil: S Ficom nie! Kotlebu prezident neprijal. Nielenže tým dokázal, že na Slovensku síce máme demokraciu, len nám chýbajú demokrati, ale urazil tým 209 779 občanov Slovenskej republiky a čo je horšie, začal Kotlebovi predvolebnú kampaň. 

Bursíkova protičínská intifáda pokračuje


Pavel Křivka
10.3.2016

Čínský Tibet je nádherným místem pro dovolenou nebo studium. Čistý vzduch, překrásné velehory včetně těch na zeměkouli nejvyšších, kulturní památky i fascinující příroda. Spaní v malované místnosti v malovaném domě, protože Tibeťané jeden rok dům staví a pak ho tři roky zdobí. Do Lhasy z Prahy pohodlně letecky již jen s jedním přestupem. Nebo vláčkem, na který je ale třeba koupit si jízdenku zavčas, protože zejména v letních měsících jízdenky skupují spekulanti. Na univerzitě ve Lhase by čeští studenti s pomocí různých stipendií mohli studovat tibetštinu, čínštinu popř. další nabízené obory.

Levice, která je proti neoliberálnímu projektu "Evropská unie": Provolání

10. 3. 2016
Úvod
V členských zemích Evropské unie narůstá odpor proti této nadnárodní instituci, která se vydává za evropskou, která ale naopak Evropu a její těžce vydobyté civilizační vymoženosti, jakými jsou mír, demokracie, právní stát a sociální spravedlnost pošlapává tím nejhorším způsobem. Postupná demontáž Evropy pod falešným praporem tzv. integrace, která nevychází z principu občanské suverenity, ale ze zájmů finančních trhů a geostrategické koncepce USA, nám všem ukázala, že výše zmíněné hodnoty nebyly zajištěny "na věčné časy", ale že vyžadují každodenní aktivní obranu. 

„Hloubkové státy“, jejich holporty a ztrátyPhilip Giraldi
10.3.. 2016   Střípky ze světa
Sázka na autokraty očima někdejšího důstojníka CIA
V řadě zemí se lidé nestačí divit, jak dlouho jistým vládám vydrží i politika, narážející na širokou veřejnou opozici či vůčihledně škodlivá. Síle, jíž za to vděčí, se leckdy přezdívá „hloubkový stát“, stojí tentokrát i v New York Times.

Condoleezza Rice Ukrajincům: pokud je vám špatně ve vlasti, "jeďte do Libérie"

10. 3. 2016     zdroj a zdroj
Bývalá ministryně zahraničí USA Condoleezza Rice vystoupila v Kyjevě s přednáškou "Výzvy měnícího se světa" a navrhla nespokojeným Ukrajincům, aby si zajeli do Libérie.

středa 9. března 2016

Předvolební kampaň v USA a Federální rezervy

Valentin Katasonov
9. 3. 2016   Zvědavec

Boj o prezidentské křeslo v USA houstne. V předvolebních vystoupeních kandidátů se objevují nová žhavá témata a je těžké si představit ostřejší téma, než americké Federální rezervy. Nyní se kandidáti na prezidenta dostali i k němu. Iniciátorem žhavé diskuse o Federálních rezervách se stal, samozřejmě, Donald Trump, který již nejednou dokázal, že pro něj žádná zakázaná témata neexistují.

Chceš vidět budoucnost? Podívej se na Slovensko!


Martin Kunštek
9. 3. 2016
Smer - SD dosavadního slovenského premiéra Roberta Fica počtvrté vyhrál volby. Ostatní strany porazil o „dvě koňské délky“. Přesto bude mít dost problémů sestavit stabilní vládu. I když volební výsledek Smeru ve srovnání s minulými volbami dost poklesl (z 44% na 28% odevzdaných hlasů), tak je to stále VÍTĚZSTVÍ, o jakém si třeba Bohuslav Sobotka může nechat leda zdát. 


Clintonová na severu bita

Zbyněk Fiala
9. 3. 2016   Vaše věc
 

Bernie Sanders porazil Hillary Clintonovou v průmyslovém státě Michigan, centru Středozápadu s převahou bílých voličů s modrými límečky. Bývalá ministryně zahraničí si přesto udržuje výrazný náskok v počtech delegátů na nominační kongres, ale nejlidnatější státy, kde se bude rozdávat nejvíc, teprve přijdou na řadu. A Sanders vytrvale tlačí Clintonovou dále doleva.

Dostával Tusk peníze také od BND?

9. 3. 2016 Vaše věc

Disident z časů komunistického Polska Krzysztof Wyszkowski se obrátil na prokuraturu s podezřením, že Donald Tusk se v minulosti dopustil vlastizrady. V oznámení sugeruje, že Tusk a jeho spolupracovníci přijímali peníze od německé tajné služby BND.

Smést říši zla z povrchu planety: Projev na tajné poradě vedoucích pracovníků zahraničně politických služeb v červnu 1984

Ronald Reagan
9. 3. 2016     zdroj
Sešli jsme se, abychom posoudili co nejúčinnější cestu boje s komunismem. Jak dobře víte, všechny dosavadní pokusy zničit bolševickou nákazu končily neúspěšně. Totalitní režim přežil od Října 1917 občanskou válku i hitlerovskou pohromu. Dokonce i Hitler se svou velkolepě vyzbrojenou armádou, která pokořila celou Evropu, na Sovětském svazu pohořel. 


Ekonomické aspekty druhé světové války

Jan Schneider
9. 3. 2016     Židovské Listy
Budou tací, kteří budou varovat: "Nepodléhejte konspiračním teoriím!". My se však nebudeme zabývat konspiračními teoriemi, nýbrž konspirační praxí. Přesně podle rady, kterou dostali významní badatelé John Loftus a Mark Aarons od jakéhosi amerického zpravodajce: Kašlete na ideologii. Sledujte peníze.
Podobně učinil kandidát na post velvyslance v ČR Norman Eisen, když spoluzaložil neziskovou organizaci Center for Responsive Politics pro sledování toků peněz v americké politice.

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Prima Partie

9. 3. 2016
Dobrý den, pane prezidente.
Krásný dobrý den.
Ve středu pražský soud rozhodl o tom, že se Kancelář prezidenta republiky má omluvit za výroky na adresu novináře Ferdinanda Peroutky. Pane prezidente, co jste říkal na výrok soudu?
Začal bych jedním citátem. Ve třicátých letech napsal velký český novinář Ferdinand Peroutka článek Hitler je gentleman. A z toho článku vyplývalo, že se s Hitlerem je možné dohodnout. Víte, pane redaktore, kdo je autorem tohoto výroku? Bývalý ministr kultury Pavel Dostál, rok 2002, odvysíláno ČT 1 v pořadu Naostro. 

Budoucnost Kurdů

9. 3. 2016
Český rozhlas Brno: Rozhovor Petra Žantovského s Yektou Uzunoglu

Tvůrce meldonia vysvětlil zařazení preparátu do seznamu zakázaných prostředků a odmítl považovat preparát za doping

9. 3. 2016  zdroj a zdroj
Tvůrce meldonia, lotyšský vědec Ivar Kalvinš, prohlásil, že preparát byl zařazen do seznamu zakázaných prostředků kvůli tlaku ze strany konkurence. Informuje o tom agentura RIA Novosti s odkazem na rozhlasovou stanici Baltkom. 
(pozn. red.: Meldonium bylo minulý týden prokázáno u Marie Šarapovové.)

Lužičtí Srbové mají právo na svůj domov! - otevřený dopis

9. 3. 2016

Osobnosti českého kulturního a vědeckého života se obracejí otevřeným dopisem, který byl odeslán dne 3. března 2016, na představitele tří českých energetických firem: ČEZ, EPH a Vršanská uhelná. Tyto společnosti chtějí odkoupit povrchové doly na hnědé uhlí a tepelné elektrárny v Lužici (Německo). Podepsaní upozorňují, že povrchovým dobýváním hnědého uhlí a bouráním sídel velmi utrpělo obyvatelstvo Lužice.

Evropská unie nevznikla náhodou: U kolébky "smrti národů" stáli Američané.

John Laughland
9.3 2016 Protiproud
Jeden z nejvýznamnějších britských politologů a publicistů, připomíná počátky Evropské unie, kterou od začátku až do dnešních dramatických dnů rozhodujícím způsobem ovlivňují nejmocnější finanční a politické síly za mořem
EU - základní součást Nového světového řádu. Proč jediné Německo nemůže "federaci" opustit? Zločin financovaný Rockefellerem

Robin Hood naruby ... „Ždímat peníze z lidí v nouzi je však zatím byznys, který vzkvétá.“Bill Quigley 
9.3.2016   Střípky ze světa
Exkurze americkým labyrintem lichvy
Někdo se rodinám, které uvízly v bídě, snaží pomoci. Jiní zas v jejich bídě vidí šanci, jak se nabalíkovat, píše Bill Quigley, profesor Loyola University New Orleans a náměstek ředitele Střediska pro ústavní práva. Nabízí exkurzí lumpárnami lichvy:

úterý 8. března 2016

O koho jde víc: o Peroutku nebo o Zemana?

Jiří Baťa
8. 3. 2016
Kauza Zeman versus Peroutka, resp. madam Kaslová postoupila až tak daleko, že se jí zabýval soud. Vynesený nepravomocný rozsudek neuspokojil ani jednu stranu a kauza bude i nadále pokračovat dalšími tahanicemi o (ne)pravdu. Přes poněkud nestandardní žalobu, kterou na prezidenta M. Zemana podala vnučka F. Peroutky paní Kaslová, se džin vypuštěný s lahve paní Kaslové, rozpíná v poněkud netypické atmosféře. 

Je Evropa na pokraji války?


Je Evropa na pokraji války?
8.3.2016 Security magazin

Politická destabilizace, konflikty mezi Kurdy a Turky v Německu, mezi šíity a sunnity v západní Evropě, i doutnající válka na Balkáně. Pochmurné vyhlídky Evropy.

Britské listy jako server ostražitých domovnic

- vlk -
8. 3. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vždycky jsem obdivoval Jana Čulíka za jeho dlouholetou práci na poli alternativního zpravodajství. A to i přesto, že od dob vypuknutí konfliktu na Ukrajině se, podle mne rozešel se zdravým rozumem. Jak on tak samozřejmě i Britské listy a to včetně další opory tohoto serveru – Karla Dolejšího. Ale respektuji, že každý má právo na vlastní názor. A vůbec není důležité, jestli mi konvenuje nebo ne. Já si do těch svých také mluvit nenechám.

Jednadvacátý týden ruského zásahu v Sýrii: Klid před bouří?

The Saker  
8. 3. 2016 Zvědavec

Příměří v Sýrii (které ve skutečnosti žádným příměřím není, ale „přesměrováním bojových operací“) probíhá překvapivě dobře. Je tomu primárně díky vynikající taktice donutit každou z bojujících skupin v Sýrii definovat se buď jako „dobří umírnění“, a mít zaručenu bezpečnost, nebo jako „zlí teroristé“ a stát se nezpochybnitelným legitimním cílem, na který mohou pálit všichni. 

Davutoglu štěpí summit Merkelové

Eric Bonse
8. 3. 2016     Telepolis
Turecko chce najednou převzít všechny nové uprchlíky z Řecka, požaduje však za to vysokou cenu. Zatím kancléřka bojuje o volnost na balkánské trase – a o svou image „poslední Evropanky“. Takhle si zřejmě Angela Merkelová „ svůj“ summit s Tureckem nepředstavovala. Krátce před třemi důležitými zemskými volbami nechala kancléřka v pondělí svolat do Bruselu 28 šéfů států Evropské unie. Tím se po měsících krize a štěpení chtěla opět prezentovat jako rozhodná „šéfka“ a usnesením EU zvýšit vážnost své sporné uprchlické politiky.

Newyorské švadleny a boj za rovnoprávnost žen: 8. března 1908

Ingrid Puskajlerová 
7.3.2016  E-republika

Proč se dnes vytěsňuje z povědomí svátek MDŽ? Asi jsme v podobné politické a ekonomické situaci jako na začátku 20. století.


Vyskočí Stoltenberg z okna?

Jens Stoltenberg

8. 3. 2016, zdroj zde


Alexej Puškov: Aby gensek (generální sekretář) NATO nevyskočil z okna s voláním „Rusové jdou!“


Předseda výboru dumy pro mezinárodní záležitosti Alexej Puškov vyjádřil znepokojení ohledně duševního zdraví generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

Měl jsem nejlepší dětství! - tip kulturního referenta a nástěnkáře

8. 3. 2016, Petr Ďoubalík, hudba, video, text, překlad - procvičení ruštiny

Anton Lirnik (Ukrajina) - Měl jsme dětství!


Včera jsem slíbil, že pověsím onu písničku, jejíž překlad byl nečekaně obtížný. Slib plním, za videem následuje text s překladem a "dobovými obrázky". 

Anton Anatoljevič Lirnik, narozen 1976, Ukrajinská SSR, herec, scénárista, Písnička je z roku 2011. Lirnik je pro mne vlastně mladík, do písničky vložil vzpomínky především z osmdesátých, možná i počátku devadesátých let.

Francouzský politolog Emmanuel Leroy: "Váš Putin jednoduše brání našim oligarchům dorozdělovat svět". "Charlie" je spojen s klanem Bushů. Střet civilizací. Rusko - poslední naděje. Svět je na pokraji války všech proti všem


Edvard Česnokov
8. 3. 2016 zdroj
Západní oligarchie zastává názory zcela protikladné politice Putina, vlastně právě proto je pro ně překážkou. "Charlie" je spojen s klanem Bushů
V roce 2015 se Evropa zachvěla: střílení v "Charlie" a "Bataclanu", znásilnění v Kolíně. Co čeká Evropu v roce 2016?
Evropa včetně mojí rodné Francie je vazalem Američanů. Naši politici nanejvýš využijí tyto zločiny jako důvod pro nová omezení občanských svobod, podobně jako USA po teroristických útocích 11. září.