Reklama

sobota 19. března 2016

Foreign Policy: USA vynaložily 500 milionů dolarů na syrskou opozici


19. 3. 2016    zdroj a zdroj
Pentagon ukončil program na podporu a přípravu opozičních sil v Sýrii, protože nepřinesl očekávané výsledky. Ministerstvo obrany USA uzavřelo loňský program financování a přípravy oddílů syrské opozice, který Pentagon přišel na 500 milionů dolarů, ale nevedl k očekávaným výsledkům, uvádí agentura RIA Novosti článek, zveřejněný v časopise Foreign Policy.

Na návštěvě u "teroristů" aneb "Poznej svého nepřítele"

Výcvik teroristů

19. 3. 2016, Petr Ďoubalík

Teroristé. Jihovýchod Ukrajiny. Anti Teroristická Operace - ATO. Česká republika, zásluhou současné vlády, ATO podporuje. Není to legrace - jde o životy. Současné odhady hovoří o 50 000 obětech (na obou stranách dohromady). 


Z vojny jsem si kdysi přinesl letáčky s názvem "Poznej svého nepřítele". Mám je založené v kronice a někdy je naskenuji, je to s odstupem 31 let docela zajímavé čtení (z nepřítele se stal přítel nejvěrnější, doslova "na věčné časy"...). A tak mě napadlo, že bychom i dnes měli lépe poznat svého nepřítele.

Sýrsky lekár: V Sýrii nie je opozícia, vojnu vyvolali cudzie krajiny

19. 3. 2016       Zdroj (výrazně kráceno)
V Sýrii, ktorá sa už päť rokov zmieta v ozbrojenom konflikte, v skutočnosti neexistuje riadna opozícia k vláde prezidenta Bašára Asada. V rozhovore pre TASR to povedal sýrsky lekár žijúci v Banskej Bystrici Ihsan Al Khouri.

Odkud a kam jdeme?


Zdeněk Hrabica
19. 3. 2016
Neviditelná ruka trhu, úcta k mamonu, k bohatství a vzmáhající se chudoba, nadvláda peněz a dluhů s námi cloumají jako nikdy předtím. Občas, a nejsem jistě sám a jediný, shlédnu televizní pořad České televize s Michaelou Jílkovou a nenechám se, seč mi síly stačí, unášet zasvěcenými přítomnými. Ale spíše pečlivě sleduji text v dolní části obrazovky. Srovnávám, jak se od sebe dva odlišné pohledy na jednu věc diametrálně liší. 


Lidi chtějí zpátky svůj stát, Slávku

Štěpán Kotrba
19. 3. 2016     Facebook
Poučení z krizového vývoje v Polsku, Maďarsku a nejnověji na Slovensku:
Pokud si česká levice v čele s ČSSD domnívá, že posílí svůj "demokratický" charakter žvaněním Dienstbiera (či Jiřího Dolejše), vytvoří alianci takzvaně tradičních stran "s Kalouskem proti Babišovi" a dalším stávajícím středovým populistům, mýlí se. Populisté budou sílit. 


Nejmodernější ruské vrtulníky v Sýrii

Geo
19. 3. 2016   Eurasia24
Se změnou charakteru ruského působení v Sýrii dochází také ke změně použité techniky. Většina proudových bojových letounů se po splnění úkolů stáhla zpět do Ruska – byť například supermoderní Su-35S podle všeho v Sýrii zůstávají – a na řadu přicházejí nejmodernější ruské bojové vrtulníky Mi-28N Noční lovec a Ka-52 Alligator.

pátek 18. března 2016

U nás zakázaná a cenzurovaná informace! Finské zemědělství kvůli protiruským sankcím krachuje. Zemědělci se bouří

18.3.2016   CFP
Finští zemědělci kvůli obchodní válce mezi Evropskou unií a Ruskem, která se rozpoutala v souvislosti s Ukrajinou, utrpěli těžké ztráty. 

Zlí a ešte horší

Pacho
19.3.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Je už dávno po voľbách a zase nás strašíte. Teraz už s poriadnou dávkou hystérie. Doteraz ste vykrikovali o tom, čo tu bolo pred 89 za „zlých“ a sľúbili ste veľké zmeny. No ja stále chodím po tých istých chodníkoch, čo postavili tí „zlí“. V Německu demokracie nezvítězila. Jiný pohled na AfD a na Německo

Květa Pohlhammer Lauterbachová
18.3.2016  E-republika

Nastupující strana AfD může hrát roli trojského koně při oslabení Německa. Viz poučení z předválečné historie.


Řády, které ubližují!

Zdeněk Hrabica
18. 3. 2016
Pamatuji, jak „občané druhého řádu“ odhazovali po 17.listopadu 1989 do Vltavy v blízkosti staroslavného pražského Mánesu dekorace, které jim odevzdal minulý „zločinný režim“ –dekoroval je za jejich umělecké konání. Desítky národních a zasloužilých umělců se někdejší pocty, o kterou předtím dajli jim, nedajli medajli sami tolik usilovali, se nakonec dobrovolně nebo pod veřejným tlakem, diplomů a titulů vzdalo.

Anketa mezi tureckými občany před zavedením bezvízového styku s EU

18. 3. 2016     (80 sekund)

čtvrtek 17. března 2016

Začíná summit - Import Erdoganova fašismu

Radim Valenčík
17. 3. 2016      RadimValenčíkPíše
Tak se mně zdá, že jednání s "Tureckem" (přesněji Erdoganem) neslouží k ničemu jinému než k legitimizaci Ergoganova fašistického režimu a jeho importování do EU. Tj. nejde o "vstup Turecka do EU", ale o import Ergoganova fašizmu jako způsobu vládnutí v EU.

Rusko už nebude fackovacím panákem západu a přestane vytahovat horké kaštany z ohně za USA

Břetislav Olšer
17.3. 2016   Rukojmí
Putin konečně odhalil velkou blahosklonnou ruskou duši; neustále čelilo protivenstvím Západu, jehož už však nemíní dále být jen fackovacím panákem a vytahovat horké kaštany z ohně za Spojené státy, co všude tam, kam jejich vojáci přijdou, zanechají po sobě jen chaos a nářek zbídačených lidí. Rusko totiž není SSSR, Asad není Nadžibulláh a Putin není Brežněv...

Proč, sakra, nesmím vědět, co řekl Putin?

Lubomír Man
17. 3. 2016
Vrátil jsem se včera kolem poledne domů, otevřel jsem si na monitoru počítače mailovou poštu, a na jejím vrcholu stála tato zpráva, zaslaná mi kamarádem: 
POSLECHNI SI NÁZORY PUTINA – U NÁS TO NEUSLYŠÍŠ.

Ukrajinská cesta do Evropy vede přes cenzuru?

Veselá rozcvička

17. 3. 2016, zdroj

NE "Eurokinu" a "Indii TV": Ukrajina spatřila hrozbu pro bezpečnost v dalších 13 ruských televizních kanálech.

Ukrajinská Národní rada pro televizi a rozhlas vyřadila ze seznamu TV kanálů, povolených k vysílání v zemi, dalších 13 ruských kanálů.


Veřejné zdravotnictví jako služba občanům

Josef Mrázek
17. 3. 2016
Udržet veřejné zdravotnictví jako nástroj k zajišťování dostupnosti péče o zdraví pro všechny občany, je stále cílem Svazu pacientů ČR, který byl založen v roce 1996 jako nikým nikým nepodporované občanské sdružení. Na jeho půdě vznikaly návrhy nezatížené obchodními zájmy a pokud možno vyvážené z hlediska sociálního a ekonomického.

Definice fašismu

S. Lopatnikov
17. 3. 2016  Ostrov Janiky
Definování fašismu, jak ho provedl Umberto Eco, svými bludy vypadá jako Čínská klasifikace zvířat od Jorge Luise Borgese. Je to sbírka náhodných znaků, na které si autor mohl vzpomenout na základě titulků ve večerních novinách.

Hillary Clintonová: královna chaosu a hrozba 3. světové války


Diana Johnstoneová
17. 3. 2016   CounterPunch
 

Novinář a politický analytik Maidhc Ó Cathail rozmlouval s Dianou Johnstoneovou o její nové knize „Královna chaosu: lapálie Hillary Clintonové“ (Queen of Chaos: The Misadventures of Hillary Clinton).

Maidhc Ó Cathail: Ve své poslední knize nazýváte Hillary Clintonovou „královnou chaosu“. Můžete vysvětlit, proč pro ni volíte tuto hanlivou přezdívku?


Evropa se chová jako senilní děda, který si pouští do bytu falešného instalatéra

Pavel Kalvach
17. 3. 2016
Velký učenec 19. století, neurofyziolog Claude Bernard vyvodil ze svých pozorování živé hmoty následující poučení: „Život je současně smrt organické hmoty, což znamená, že buňka se nemůže udržet naživu jinak, než že pokračuje stále směrem k smrti. Život organismu se neudrží jinak, než když se stále rodí nové, jednoduché nebo embryonální buňky, které se zvolna zdokonalují a v jisté době zase zmírají. 


Putin ukázal světu jaký je rozdíl mezi ruskou pomocí a americkou okupací!

Ladislav Kašuka
17.3. 2016   zasláno redakci NR
Vladimír Putin od začátku avizoval to, čemu téměř nikdo ve světě nevěřil, totiž, že ruská vojenská akce v Sýrii je krátkodobého charakteru a pouze do doby, než syrská armáda sloužící oficiální, ve svobodných volbách zvolené vládě, převezme iniciativu v boji s teroristy a přejde do ofenzívy! Tento cíl byl splněn a hlavní ruské úderné síly světe div se, ze Sýrie opravdu odchází!

Andrej Babiš nevlastní Farmu Čapí hnízdo vědomě! :-D)

17.3.2016  Facebook


Analýza ruského vojenského stažení ze Sýrie

The Saker
17. 3. 2016  Zvědavec

Vladimír Putin právě nařídil stažení ruských sil ze Sýrie:

Považuji cíle, které byly stanoveny ministerstvu obrany, za obecně dosažené. To je důvod, proč nařizuji stažení hlavní části naši vojenské skupiny z území Syrské arabské republiky, počínaje zítřkem,“ řekl Putin v pondělí během setkání se Šojgu a ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

OKD se chce zaměstnanců zbavit co nejlevněji

- jip -
17. 3. 2016
Zdeněk Bakala ze svého nejvýnosnějšího podniku – NWR – sice před pár dny elegantně zcela zmizel, ale problémy NWR, respektive OKD, pochopitelně přetrvávají. A strašlivá ostuda také.

Rusové v Sýrii pokračují. Tentokrát s bitevními vrtulníky Ka-52 a Mi-28N


Geo
17. 3. 2016  Euroasie24

Zatímco svět v uplynulých hodinách sledoval stahování části ruské letecké techniky z Latakie a debatoval nad tím, co bude v Sýrii dál, některé zásadní odpovědi se skrývaly v obrázcích natočených na ruské základně v Hmímímu.


Tohle by si měli přečíst naši křesťané: Pět let nehorázných lží o Sýrii (otevřený dopis belgického premonstráta)

P. Daniel Maes
17. 3. 2016  Radio Vaticana


Otevřený list belgického řeholníka belgickému ministru zahraničí


Excelence,
jsem Belgičan žijící v Sýrii a obracím se na Vás, ctihodného ministra naší milované vlasti, abych Vám podal informace o svojí situaci a požádal Vás o další spolupráci na ochraně své i syrského lidu. 

středa 16. března 2016

Kolo se nám polámalo, udělalo bác!


Zdeněk Hrabica
15. 3. 2016
Nepamatuji v uchované paměti, že bychom kdy očekávali podobné vzedmutí nenávisti vůči osobnosti, jaké v Československu vzplanulo proti všem zápasům o pravost rukopisů a při včlenění do případu Hilsneriáda, kterých se ujal Tomáš Garigue Masaryk. Byl proklet ještě dříve než usedl na stolec. Hněv však dokázal vracet, profláknutému papalášovi už nikdy nepodal ruku a přestal jej zvát do sídla českých králů.

Rusové se s tím nemažou. Takto zúčtovali s Madeleine Albrightovou

16. 3. 2016 AC24

Generálna prokuratúra označila aktivity amerického „Národného demokratického inštitútu – NDI“ na území Ruska za neželané. NDI je štruktúra prepojená s Bielym domom, riadi ju známa Madeleine Albrightová, ktorá úzko spolupracovala s ruskou opozíciou a mala priamy vzťah k podpore „farebných revolúcií“.

Západ je nepříjemně zaskočen: Supertank Armata je již ve výrobě!


16.3. 2016 První zprávy
Poté, co byl loni ruský supertank T-14 předveden na Vítězné přehlídce, se mnoho analytiků domnívalo, že šlo jen o prototyp modelu, a k masové výrobě má stále velmi daleko, píše Expert online s odkazem na Wall Street Journal (WSJ).

Lotyšská Riga: fašisté oslavují, policie uklízí nepohodlné novináře

Lotyšská policie odváží britského novináře G. Fillipse

16. 3. 2016, Petr Ďoubalík, video


Docela zvláštní podívaná: veteráni, potomci a sympatizanti legií SS si v Lotyšsku pochodují, policie zabezpečuje hladký průběh jejich oslav a naopak pacifikuje a odváží nepohodlného novináře. 


Ten divný pocit ještě zesílil, když jsem vyťukával dnešní datum na začátku tohoto příspěvku. Opravdu se píše rok 2016? Poměrně dlouhou část života jsem si myslel, že tohle už je dávná temná minulost, která se nevrátí. Že máme zákony, které to zakazují a lidi, kteří se poučili. Teď jsem svědkem zarytého mlčení našich politiků, a co hůř, myslím, že někteří dokonce v skrytu tleskají. Ti nejdrzejší už otevřeně.

Němci sem budou vysídlovat migranty, to je úplně jasné

V.Klaus
16.3. 2016 Parlamentní listy (úryvek z článku)
Institut Václava Klause uspořádal v úterý 15. března debatu na téma migrační krize, kde autoři knihy Stěhování národů Václav Klaus a Jiří Weigl prezentovali další postřehy k fenoménu současné masové migrace.Klaus na úvod řekl, že 15. březen v současnosti nabývá nového významu, protože z Německa pro nás opět přichází nebezpečí. Nyní v souvislosti s tím, že masovou imigraci otevřeně podporuje německá kancléřka Angela Merkelová.

Vyvraždění vesnice My Lai příslušníky americké armádymy lai
Přemysl Votava
16. 3. 2016   Vaše věc
 
Pro jiné válečné události zapomínáme na ty hrůzy minulé. Před 48 lety - 16. března 1968 - se vesnice My Lai stala vietnamskými Lidicemi. Vyvraždění obyvatel této vietnamské vesnice americkou armádou i dnes budí hrůzu. Po 48 letech si připomínáme masovou vraždu více než 500 vietnamských civilistů, převážně žen a dětí, kterou spáchali vojáci 23. pěší divize U.S. Army.

Lotyšsko proti německým antifašistům


riga ss pochod
Stanislav Kliment
16. 3. 2016  Vaše věc
 
Lotyšská pohraniční služba nevpustila na území Lotyšska skupinu německých antifašistů, která do Rigy přiletěla, aby se zúčastnila protestního shromáždění proti dnešnímu pochodu bývalých dobrovolníků lotyšských divizí Waffen SS.

Uplynulo deset let od „mimosoudní“ vraždy Slobodana Miloševiče. Zodpovědné je NATO

Christopher Black
16. 3. 2016 Zvědavec

11. března 2006 zemřel prezident Slobodan Miloševič ve věznici NATO.

Nikdo za jeho smrt k zodpovědnosti hnán nebyl. V 10 letech po skončení jeho osamoceného boje ve snaze bránit sebe a svoji zemi proti podvodným obviněním vymyšleným mocnostmi NATO byla jedinou zemí, která požadovala veřejné vyšetřování okolností jeho smrti, Rusko a ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že Rusko neakceptuje popírání zodpovědnosti ze strany Haagského tribunálu a požaduje nezávislé a mezinárodní vyšetřování. Místo toho tribunál NATO provedl vlastní vyšetřování, známé jako Parkerova zpráva, a dle očekávání se vyvinilo.


Příliv migrantů je třeba zastavit

Petr Robejšek
16.3.2016   Halo noviny
Znáte situaci v Německu, kde žijete, zevnitř. Jaké jsou nálady mezi obyvateli? Setkal jste se vy osobně s občanskými projevy přízně, a naopak silné nepřízně vůči uprchlíkům?
S tak vyhraněnými způsoby chování jsem se setkal pouze ve sdělovacích prostředcích. V médiích lze najít informace jak o radikálním odmítání, tak i o idealismu vůči migrantům.

Konec mýtu selfmademana...Výzkumy politické nálady v USA ukazují na tendence, které vytváří vskutku revoluční podhoubí!

Ilona Švihlíková
16.3. 2016 A2larm
V čem spočívá tajemství úspěchu Donalda Trumpa?
Ve Spojených státech, a nejen mezi republikány, probíhá zuřivá debata o tom, jak je možné, že si Donald Trump vede v primárkách tak suverénně. Co se to stalo s americkou společností? Jedna z možných odpovědí zní: mýtus selfmademana, ono křehké pojivo americké společnosti, přestává fungovat. Anebo, lépe řečeno: lidé si začínají uvědomovat, že přestává fungovat. Mýtus selfmademana totiž velmi dlouho tlumil sociální rozdíly, které by byly v evropské společnosti netolerovatelné, neboť – když využiji známý bonmot – „chudí se necítí jako vykořisťovaný proletariát, ale jako milionáři v dočasných nesnázích“.

Bojovníky praporu "Azov" nepustili na pochod legionářů SS v Rize

16. 3. 2016, zdroj


Na každoroční pochod legionářů Waffen SS a jejich stoupenců v Rize se chtěli připojit ozbrojenci ukrajinského nacistického praporu "Azov". Celkem se průvodu zúčastnilo asi 900 lidí.


"Přijeli jsme na návštěvu za bratry" - řekl instruktor sboru "Azov".

Uvažujete o novém mobilu?

16. 3. 2016, zdroj


Zlatý iPhone na památku oslav připojení Krymu vyrobili italští zlatníci


Zlatý iPhone, věnovaný druhému výročí připojení Krymu k Rusku, se dostal do prodeje. Exkluzivní smartphony představila rusko-italská firma Caviar.

Viktor Orbán: Evropa není svobodná, v Evropě je zakázáno mluvit pravdu

Autor článku:byi
16.3. 2016   Bez politické korektnosti
Evropa dnes není svobodná, protože svoboda začíná vyslovením pravdy, a dnes je v Evropě vyslovit pravdu zakázáno, řekl dnes na nádvoří Národního muzea v Budapešti v slavnostním projevu v rámci oslav 168. výročí protihabsburské revoluce předseda maďarské vlády Viktor Orbán.

Migrace je způsob jak Američané ničí Evropu a Turek se zhostil tradiční role vyděrače

Lukáš Petřík
16.3. 2016   Vlastenecké noviny
Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe říká, že Angela Merkelová, pokud jde o migrační krizi, se podřizuje diktátu Ameriky.
Migrace je nástroj USA na oslabení Evropy a Spojené státy ji podporují – společně s Tureckem a Saúdskou Arábií – stejně jako ISIS. Turecko hraje v dnešním světě mimořádně ošklivou roli. Erdogan prosazuje velko-osmanskou vizi. Markvart popsal, jaké zájmy mají Turecko, USA a mocnosti Zálivu.


Robejšek: Bez V4 se politika Merkelové a EU nepohnula!

Jindra Holotová
16.3. 2016   Rukojmí
Nacházíme se v době, kdy dochází k cirkulaci elit pohybem zespoda společnosti a vzniká poptávka po stranách, které kladou prst do rány! Dlouhá léta jsme přenechali politickým elitám dominanci a rezignovali na vše politické!Chtěl bych připomenout tzv.Paretův koloběh elit. K tomuto jevu musí teď zákonitě dojít, protože obyvatelstvo evropského společenství se nachází v konzumní letargii. Evropský establishment přestal komunikovat a manipuluje s davem. Samo lidstvo ohrožuje svou existenci nejvíce tím, že se nedokáže o problémech, které existují, jako je terorismus, rozpad evropské měnové unie nebo ekonomický black out, pobavit naplno a nekorektně.

Pod Gorlovkou se vzbouřili ukrajinští vojáci a udělali ze svých velitelů rukojmí

16.3. 2016   Eurasia24
napsal/přeložil mbi
Jak oznámil internetový portál Rusvesna.su s odkazem na náměstka ministra obrany Doněcké lidové republiky Eduarda Basurina, u Gorlovky se vzbouřili vojáci ukrajinské armády s tím, že nechtějí dál bojovat. Své velitele vzali do zajetí jako rukojmí.

Jozef Žarnovičan
16. 3. 2016   Asociácia slovenksých vojakou

Otiskujeme 'Otvorený list predsedy Asociácie slovenských vojakov ing. Jozefa Žarnovičana prezidentovi Slovenské republiky Andrejovi Kiskovi'. Je svědectvím o vzrůstající občanské emancipaci u našich východních sousedů a vzrůstajícím odporu proti oficiální politice NATO a EU, která je uplatňována proti zájmům členských zemí paktu. Obvinění vznesená proti slovenskému prezidentovi jsou i obviněními proti mnohým našim politiků. Bylo by dobré, aby si i oni uvědomili, že se v mnoha případech dopouštějí hrubého porušování Ústavy ČR a že za to mohou být v budoucnu trestně stíháni, aniž by měli možnost se schovat za imunitu!

Proč ruské bombardéry opouštějí Sýrii

Václav Umlauf
16. 3. 2016   E-republika
 

Rusové se nestahují ze Sýrie úplně, protože ještě nevybili s Asadem všechny zahraniční a domácí teroristy. Ale stahují se částečně proto, aby uvolnili prostor pro činy a pro jednání jiných aktérů.

Začnu odjinud, o jednom cestopisu!

Zdeněk Hrabica
16. 3. 2016   NovéSlovo
V brněnském nakladatelství JOTA si pospíšili, připravili na knižní pulty zcela netuctovou knihu z pera Lucie Drbohlavové „Hedvábnou stezkou – Mozaikou barev, vůní a osudů“. Mám na pozvání autorky od první do poslední stránky navštívit jako posedlý, umanutý čtenář na kouzelném koberci Střední Asii. V několika případech jde o bývalé republiky SSSR – Azerbajdžán, Uzbekistán, Turkmenistán, Kyrgyzstán, Kazachstán, Tadžikistán, a také pak o další země v jiném kdysi i nyní bývalém vlivu – Afghánistán a Pakistán.

úterý 15. března 2016

Do rozvodněné řeky se vrhli lidé na invalidních vozících aneb "U mě dobrý!"

Někteří těhotní muži se vrhali do rozvodněné
řeky dokonce na kolech (foto: Ďouba)

15. 3. 2016, Petr Ďoubalík

Do rozvodněné řeky se v pondělí vrhlo okolo dvou tisíc lidí, mezi nimi i těhotné ženy, děti, starci a dokonce i lidé na invalidních vozících.

Novinářské hyeny vytrvale útočí na naše city. Pod příspěvky se raději nepodepisují (například zde), což dává tušit, že už i je samotné hanba fackuje. Ale žold si musí nějak zasloužit. Obávám se ale, že někteří z těch pisálků dozrávají pro Chocholouška.

Kolikrát v životě už jsme četli o utrpení starců, žen a dětí! Bohužel - mockrát. A tak se zdálo novodobým reportérům, že je to otřepané, málo účinné a dojemné. Co by tak ještě mohlo pohnout dušemi nenávistných "xenofobů"? Jo, to je ono! Ženy budou "těhotné", řeka "rozvodněná", nebudou ji brodit, ale budou se do ní "vrhat"... To je dobré, to je dobré... Ale ještě nějaký trumf. Mám to! Do té "rozvodněné řeky se budou vrhat i lidé na invalidních vozících"!!!


Otvorený list predsedu Asociácie slovenských vojakov Jozefa Žarnovičana prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi

15. 3. 2016       zdroj
Vážený pán prezident Andrej Kiska,
Ako predseda Asociácie slovenských vojakov som sklamaný z výkonu vašej funkcie prezidenta a zároveň hlavného veliteľa ozbrojených síl Slovenskej republiky.
Boli ste zvolený občanmi Slovenskej republiky, ktorým ste prisahal vernosť a to zložením sľubu, ktorý sa opiera o vašu česť a svedomie vernosti Slovenskej republike.

Neskutečný, neuvěřitelný Zaorálek

Luděk Prokop
15. 3. 2016
Od tohoto místopředsedy ČSSD, absolventa Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně, na Filozofické fakultě v oboru marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie, lze očekávat cokoli možného i nemožného. Počínaje nestoudným lhaním ohledně studijního oboru, který vystudoval. Jak on sám tvrdí, on neobdivoval marxismus či leninismus, nýbrž se především zajímal o Tomáše Akvinského a tento jeho obrovský zájem o Tomáše Akvinského jej - chtíc, nechtíc, přivedl k oboru marxisticko-leninská filozofie. Budiž. Nic špatného v tom nehledejme. 

Rusko „odchází“ ze Sýrie, aby v Sýrii zůstalo


Tereza Spencerová
15. 3. 2016    Literární noviny

Putinovo rozhodnutí odsunout část sil ze Sýrie ze všeho nejvíc připomíná „odcházení“ západních armád třeba z Afghánistánu.


Blízkovýchodní analytik Břetislav Tureček:Stahování ruských sil ze Sýrie (audio)

15.3. 2016
Jak to vidí...Zita Senková uvádí hosty na ČR Dvojka
 Dnes blízkovýchodní analytik Břetislav Tureček
Témata: stahování ruských sil ze Sýrie; komplikovaný konflikt v Súdánu a výsledky Íránských voleb....

Putin stahováním vojsk ze Sýrie absolutně zaskočil Američany!Podle odborníků z americké zpravodajské a analytické firmy Stratfor, rozhodnutí o stažení ruských jednotek ze Sýrie, který se shoduje se začátkem jednání v Ženevě, by mohlo vést k průlomu v rámci konzultací o budoucnosti Sýrie.

15.3.2016   První zprávy
Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina o stažení ruských jednotek ze Sýrie nachytalo Bílý dům zcela nepřipravený, uvedl deník Politico.
Publikace píše, že prohlášení Putina „oživilo obavy, že ruský opět prezident obelstí Baracka Obamu". Podle deníku byl mluvčí Bílého domu Josh Ernest během briefingu zcela zmaten dotazy k tomuto tématu. Rovněž uvedl, že jiní američtí představitelé se snažili rychle shromáždit všechny potřebné informace. „Viděli jsme zprávy, že prezident Putin oznámil plánované stažení ruské armády ze Sýrie. Doufáme, že se více dozvíme v příštích hodinách,“ řekl jeden z vysokých úředníků.