Reklama

sobota 26. března 2016

Kdo vyhraje: Babiš, nebo Bělobrádek?

Radim Valenčík
26. 3. 2016  blog autora
Novinky uveřejnily 25. března článek nazvaný "Politologové: Babiš promarnil šanci oslovit voliče, udělal ze sebe Paroubka". Nejde jen o to, že je svědectví dalšího pokusu vyzkoušet proti Babišovi všechno, co se dá. Dokonce i přes Paroubka. 


Za Žida, za Rusa i za Číňana

Zdeněk Hrabica
26. 3. 2016
Vepsali mi do kolébky, chcešli to daleko dotáhnout, dbej, aby alespoň jeden z blízkých kamarádů byl Žid. Kolikrát jsem si vzpomněl na tento posvátný odkaz své maminky Vlasty, rozumné, pokřtěné moderní křesťanky. Sociálně spravedlivé.

Státní duma vyzvala poslance zahraničních parlamentů čelit teroru společně. Zeman vystoupil za vytvoření mezinárodní protiteroristické koalice


26. 3. 2016     zdroj a zdroj a zdroj (Zeman)
Státní Duma schválila prohlášení, v němž vyzvala parlamenty ve světě k vytvoření mezinárodní protiteroristické koalice "za účelem obrany míru a bezpečnosti před hrozbou mezinárodního terorismu". Teroristické organizace včetně DAEŠ (arabský název v RF zakázané organizace "Islámský stát") vyhlásily válku celému světu, podotýkají autoři.

Primitivní kecy

Vidlák
26. 3. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Je to pár let zpátky, co holandský buřič Gert Wilders natočil film o pronikání radikálního islámu do Holandska. Byl kolem toho docela solidní poprask, milý Wilders měl ochranku jak americký prezident, žaloba stíhala žalobu, soudy se táhnou dodnes, těch anonymních vyhrožování smrtí, to se snad ani nespočítá. Na jednoho Vidláka to tehdy mělo ten dopad, že jsem si se svojí znalostí němčiny pořídil pár výtahů z radikálních kázání oněch holandských imámů placených ze Saúdské Arábie. Tehdy se mi do náročného německého textu vlastně vůbec nechtělo a tak brožurka skončila v krabici mezi mými básničkami a milostnými dopisy. Dneska by to možná byl důvod k vyšetřování Vidláka za napojení na radikální islám.

Bezvízový styk s Tureckem aneb „Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně“!


Oldřich Lukáš
26. 3. 2016
Vláda ČR ústy svého předsedy prohlásila, že nebude respektovat usnesení Poslanecké sněmovny PČR proti bezvízovému styku s Tureckem. „Těžko můžeme měnit dohodu, která už byla uzavřená na úrovni všech 28 členských zemí EU“, konstatoval premiér. „Usnesení Sněmovny nemá pro vládu právní důsledek“, podpořil ho Martin Stropnický.

Pravý pravěkZbyněk Fiala
26. 3. 2016    Vaše věc

Andrej Babiš není Donald Trump, ale ohlas obou je založen na podobném principu. Lidé odmítají politickou veteš z 80. let, kterou establishment uctívá jako posvátnou krávu. Ani pravicoví voliči už nevěří tomu, že hromadění bohatství u hrstky privilegovaných nakonec prosákne do celé společnosti. Přestávají tolerovat, že za podnikatele mluví hlavně ti, kdo nic reálného nevytvořili a živí se odsáváním renty.

Syrská armáda společně se silami domobrany útočí na letiště v Palmýře26. 3. 2016   zdroj


Útok vládních vojsk probíhá ze všech stran.  Osvobozování starověké Palmýry postupuje etapovitě. 24. března byly syrské jednotky pěchoty vysazeny na cestě M-20. Tato akce teroristy DAEŠ šokovala…

Syrská armáda přebírá Palmyru a obklíčila teroristy z ISIS. Podívejte se na videa

Yoana Manoilova
26. 3. 2016  AC24

S tím, jak se bojová linie vládních sil posunuje blíže k vyrvání kontroly nad tímto městem od Islamistického státu, Syrští vojáci znovu dobyli starou citadelu Palmyry s výhledem na město. 


Babišův předvelikonoční "biblický" projev v PS

Radim Valenčík
26. 3. 2016   RadimValenčíkPíše
Babišův biblický projev na 43. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 byl některými kritizován a odmítnut, jinými přivítán. Myslím, že celkově Babiš příznivce spíše získal, než ztratil. Proč ho nazývám biblickým? Jednak vzhledem k předvelikonoční době, jednak z hlediska role, do které se Babiš situoval, jednak z hlediska biblických úsloví, kterými se dají pojmenovat jeho jednotlivé části. (Mj. málokdo si povšimnul právě této "biblické" logiky, která je do projevu vtělena.)


Ruský důstojník hrdinsky zahynul při plnění bojového úkolu v Sýrii


26. 3. 2016   zdroj a zdroj
Důstojník ruské speciální jednotky pro zvláštní nasazení zahynul při plnění bojového úkolu v okolí Palmýry. Informuje o tom Interfax s odkazem na zástupce ruské letecké základny v Hmejmim v Sýrii.
Ruský voják podle jeho sdělení zahynul poblíž obce Tadmor při plnění speciálního úkolu při navádění úderů ruských letadel na cíle teroristů DAEŠ.

Česká hymna se zdviženou pravicí

25. 3. 2016
200 000 lidí na Václaváku jako důkaz definitivního vítězství!

Ukrajinská poslankyně: Charkov a Cherson mohou následovat Krym


- ea24 -
26. 3. 2016   Eurásia24

V ukrajinské Charkovské a Chersonské oblasti může dojít k zopakování krymského scénáře. Ve vysílání ukrajinské televize ATR to uvedla poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Viktoria Sjumarová. Podle Sjumarové uvedené oblasti mohou následovat Krym, jehož obyvatelstvo „věřilo více ruské propagandě než ukrajinskému státu“, přičemž v Charkovské oblasti je podle ní situace už „kritická“.

Jak jsem to poznal, že jsem se probral z halucinací do skutečné reality? Snadno, vzápětí jsem si totiž přečetl v českém Vyškeřáku zvaném Literární noviny od trouby Jocha, co napsal, že do Lán přijede tyran Si Ťin-pching...

Břetislav Olšer
26. 3. 2016  Rukojmí
Aniž by si tento samozvaný ředitel Občanského institutu uvědomil, že ten tyran musí zvládat pětkrát víc obyvatel, než mírotvůrce Obama, co na rozdíl od Číny bez jediné vojenské základny v zahraničí jich má po světě přes sto, navíc asi dvacet tajných věznic pro povolené mučení vězňů...
Inu, už se musím vždycky před spaním šetřit a nečíst pomatený bulvár, jelikož pak jdou na mě těžké sny plné nesmyslného chaosu a bludů od autorů humoristického Vyškeřáku...

Obama nepřinesl světu větší mír, žádné odzbrojení a neskončil žádné války, ale rozšířil vojenskou agresi svých předchůdců. Hillary Clintonová přesune-li se do Bílého domu, pak jistě rozpoutá světovou válku.

26.3. 2016   Rukojmí
Vzpomenete si ještě? V dubnu 2009 Obama v projevu před desítkami tisíc jásajících lidí v Praze slíbil, že se zasadí o více mírumilovnější svět. "Snížíme náš jaderný arzenál, chceme svět bez jaderných zbraní," řekl Obama. Jménem Spojených států slíbil svět bez jaderných zbraní. Západní média a politici překypovali chválou a dobří lidé byli nadšeni novým Mesiášem. V témže roce mu byla udělena Nobelova cena za mír.

Živě z Palmýry

26. 3. 2016, Petr Ďoubalík


Válka v přímém přenosu. Využijte tu neuvěřitelnou možnost, které se nám dostalo díky Internetu. Zde jsou záběry ze syrské historické Palmýry (arabsky Tadmor) v živém vysílání. Právě probíhá začišťování městské části od bojovníků IS, boje budou proto jistě komplikované a dlouhé. Vysílání "z terénu" je sice střídáno se zprávami ze studia a diskusemi s odborníky, ale když se vám podaří vstoupit přímo do vysílání z bojiště, je to velmi zvláštní pocit. Pravda Viktora Orbána: Náhubek zůstane vždy náhubkem

István Léko
26. 3. 2016     Česká pozice
Maďarský premiér v odvážném projevu prohlásil, že Maďaři nedopustí, aby jim někdo říkal, s kým mají žít, odmítají nucené kvóty a nemíní ustupovat vydírání ani zastrašování. Cílem osídlování je dle Viktora Orbána překreslení náboženské, kulturní a etnické mapy Evropy. Dnes, 168 let od vypuknutí bojů za svobodu evropských národů, Evropa – náš společný domov – není svobodná, nýbrž zvadlá, slabá a malátná jako květina, která je požírána zubem neznámého hmyzu, prohlásil Viktor Orbán v úterý 15. března ve svém mimořádně odvážném projevu u příležitosti oslav národního svátku.

Tváří úpadku ČSSD je tvář ZaorálkovaLubomír Man
26. 3. 2016                                   
Jistě. Protože její vnitřní politika je v pořádku. Všichni jsme ČSSD vděčni za to, že před lékařskými ordinacemi (anebo přímo v nich), už neharašíme drobnými v kapsách, abychom dali dohromady julínkovné, coby penzisti jsme spokojeni s tím, že se penze znovu valorizují, zkrátka v tomto ohledu panuje mezi lidmi a příznivci i voliči ČSSD dokonce občas i chuť znovu vhodit do uren listinu s jejími kandidáty, ale – bohužel - pro mnohé (včetně mne), už tahle alternativa padla. 

pátek 25. března 2016

Tak to bychom měli! Díky, Václave Havle!


Jiří Baťa
25. 3. 2016
Na příslušném oddělení Policie ČR jsem podal oznámení na podezření ze spáchání přečinu „pomluvy“ podle § 184 odst. 1 tr. zákoníku, kterého se měli dopustit aktivisté John Bok a Tomasz Pe szynski, neboť se o prezidentu republiky veřejně ( prostřednictvím internetu) vyjadřovali slovy, jako že - ...prezident Zeman je obyčejný oportunní zmetek, - ...nebyl nijak výjimečným premiérem, byl totiž stejným hovadem, jako je teď, - ...je to nezodpovědný a samolibý hulvát (John Bok), - …Miloš Zeman je zasraný fašistický hovado, je fašista, hradní hlupák aj. (Tomasz Peszynski).

Ján Čarnogurský: Čoskoro vystúpime z NATO. EÚ je poslušný mopslík USA, našou nádejou je Rusko

25.3.2016     Parlamentné listy (významně kráceno) Blog Jána Čarnogurského
Ján Čarnogurský, advokát, bývalý slovenský premiér a minister spravodlivosti v úvode svojho blogu, ktorý má Čarnogurský na konzervatívnom portáli Postoj.sk, zhrnul priebeh bruselských útokov. Napísal, že ministerka zahraničia Federica Mogheriniová na udalosti zareagovala plačom. „Bol to najlepší signál o sile Európskej únie,“ myslí si Čarnogurský. Leží v žalúdku aj fakt, že Turecko, ako náš partner v NATO, podporuje Islamský štát.

Smysl velikonoc pro současné občanské aktivisty

Václav Umlauf
25.3.2016   E-republika

Pašije ukazují justiční vraždu spáchanou zkorumpovanými reprezentanty tehdejší politiko-náboženské moci. Podívejme se na vraždu nevinného člověka z pozice čtverého druhu viny: metafyzické, morální, politické a kriminální.
Čapí hnízdo

Pavel Letko
25. 3. 2016   E-republika

V našich končinách totiž bylo a je zvykem, že politiku ze zákulisí řídí kmotrové české politiky. Nejsou v žádném „konfliktu zájmů“, protože sledují výhradně ten svůj.


Tváří úpadku ČSSD je tvář Zaorálkova

Lubomír Man
25.3.2016 

Jistě. Protože její vnitřní politika je v pořádku. Všichni jsme ČSSD vděčni za to, že před lékařskými ordinacemi (anebo přímo v nich), už neharašíme drobnými v kapsách, abychom dali dohromady julínkovné, coby penzisti jsme spokojeni s tím, že se penze znovu valorizují, zkrátka v tomto ohledu panuje mezi lidmi a příznivci i voliči ČSSD dokonce občas i chuť znovu vhodit do uren listinu s jejími kandidáty, ale – bohužel - pro mnohé (včetně mne), už tahle alternativa padla.

Babiš zaměstnává na 30 tisíc lidí, Bakala přivedl hravě na mizinu tisíce horníků a svých nájemníků

Břetislav Olšer
25.3. 2016   Rukojmí
Uvodem důležitý prolog: volby do sněmovny by v březnu vyhrálo ANO s 29 procent hlasů, meziměsíčně si o dva procentní body polepšilo, druhá ČSSD by získala 22,5 procenta hlasů, v únoru měla 24,5 procenta. Opozice ve smrtelné křeči kopala ve sněmovně nohama kolem sebe.
Podle toho se kromě KSČM se 13 procenty chovaly ve středu na mimořádném jednání Sněmovny ČR všechny krysy na palubě potápějící se lodi; ODS deset procent a KDU-ČSL, co se potácí nad propastí s šesti procenty, když v únoru to bylo sedm. A Kalousek se řítí do ďáblovy řiti; TOP 09 balancuje na hraně; z únorových sedmi procent s odřenýma ušima nyní 5,5 procenta...

Česko se shodlo s Francií. Nesouhlasí s přerozdělováním uprchlíků

25.3. 2016   Globe24
 Česko a Francie nesouhlasí s trvalým přerozdělováním uprchlíků mezi členské státy Evropské unie a shodně požadují posílit ochranu vnějších hranic EU.Sobotka to uvedl před novináři po dnešním jednání se svým francouzským protějškem Manuelem Vallsem a také s prezidentem Françoisem Hollandem. S hostiteli jednal rovněž o situaci po teroristických atentátech v Bruselu a v této souvislosti poznamenal, že posilování bezpečnosti bude v příštích letech znamenat velké zatížení pro státní rozpočty.

Jaké zmrazení produkce ropy? Rusko právě odhalilo směšnou skulinu v „dohodě“ OPEC.


25. 3. 2016  AC24

Hlavním katalyzátorem, který vytlačil ceny ropy z 13 letého minima počátkem února, kdy se ropa chvilku obchodovala kolem 25 $ na o více než 50% vyšší cenu o necelý měsíc později během jedné z nejzuřivějších světových sháněk po nedostatkovém zboží byla posedlost vyfabrikovanou povídačkou, že OPEC by mohl produkci omezit, nebo přinejmenším zmrazit.

Opoždění hrdinové boje proti komunismu

Jiří Paroubek  
24.3.2016   Vaše věc

Blíží se návštěva čínského prezidenta a šéfa čínských komunistů Si Ťin-pchinga. Při poslední návštěvě čínského prezidenta ve Velké Británii obě strany hovořily o strategickém partnerství, byly podepsány kontrakty za ohromné peníze (40 miliard liber) a čínský prezident několik dní přebýval přímo v domě britské královny, v Buckinghamském paláci. Nevzpomínám si, že by nějaký významnější britský politik vedl protičinské řeči.

Teroristická bunka v bruselskom Foreste plánovala útoky podľa parížskeho scenára

25.3. 2016   Hlavné správy
Džihádistická sieť mala v úmysle rozpútať v uliciach Bruselu prestrelku s použitím samopalov typu Kalašnikov a iných útočných zbraníBelgickí vyšetrovatelia sa domnievajú, že teroristická sieť s hlavným štábom v bruselskej štvrti Forest, ktorej členom bol aj medzičasom zadržaný Salah Abdeslam, mala v pláne spáchať v Bruseli podobnú sériu útokov, ako zažil Paríž vlani 13. novembra.

Těžko věřit, že uvnitř není člověk. Podívejte se, co umí bojový robot Uran-9 (video)

- Geo -
24. 3. 2016  Eurasia24

Pokud ještě někdo tvrdí, že ruská armáda je sice „balšaja“, ale technologicky stále pozadu, je na velkém omylu. Ruský vývoj spurtem v uplynulých patnácti letech plně dohnal ten západní a v některých oblastech se dostal do čela. Například v oblasti bojových robotů pro pozemní vojska Rusko ujíždí svým konkurentům z celého světa.


Neúplný seznam belgických teroristů bojujících v Sýrii

Václav Umlauf 
25.3.2016  E-republika

Z nebe nám spadli uprchlíci, a nyní k nim přibyli i teroristé bojující přímo v centru EU. Nihilistická politika Bruselu začala škodit dokonce i našim životům.

Ukrajinská vojákyně a poslankyně Savčenková odsouzena na 22 let. Oběť ruské propagandy, nebo vraždící bestie?

25.3.2016   Šifra

Ukrajinská návodčí palby z batalionu Ajdar Nadija Savčenková, obviněná z účasti na vraždě ruských novinářů v Donbasu, byla v jihoruském Doněcku odsouzena ke 22 letům vězení. Její případ dostal mezinárodní rozměr, nicméně stále se objevují nové podrobnosti, které naznačují, co je vlastně tato dáma, jež se stala pro mnohé symbolem boje za svobodnou Ukrajinu, zač.


čtvrtek 24. března 2016

Havel: Mravní řád musí být východiskem, nálety NATO na Srbsko jsou ale výlučně humanitární...

Břetislav Olšer
24.3. 2016   Rukojmí
Vše je při starém, nejen v médiích; ČT zasklila 15. březen 1939 jako okupaci ČSR, stejně se tak včera rafinovaně vyhnula zahájení bombardování Srbska, za to se na živo obšírně věnovala Karadžičovi, obviněnému z válečných zločinů v Haagu.Vše je pouze o lidských charakterech; 24. března 1999 začalo NATO bombardováním Bělehradu; Operace Allied Force byla první bojovou kampaní severoatlantické aliance proti svrchovanému státu a jednou z největších operací na území Evropy od konce druhé světové války. Rozkaz k zahájení leteckých útoků dal první charakter generální tajemník NATO Javier Solana...

Pani Merkelová! „Ďakujeme“ za Paríž, za Kolín a za Brusel. V budúcnosti aj za Berlín alebo Bratislavu, Prahu alebo Varšavu?

24.3. 2016   Hlavné správy
Merkelovú prezývaju v Nemecku ako „matku islamistov“. Teraz sa jej „deti“ opäť zavďačili jej a Európe za samovražednú politiku otvorených dverí a bezhraničného pozvania islamského sveta do Nemecka a za jej nátlak na ich prerozdelenie po celom kontinente.
Bolo by zaujímavé vedieť, ako sa Merkelová cíti, keď vidí zábery stoviek obetí teroristov, ktorým ona umožnila a naďalej umožňuje voľný a nekontrolovaný vstup do našej únie a voľný pohyb po jej členských štátoch.

Šokujúce video: Turecko, “ostrov stability”, vyvraždilo vlastných obyvateľov

24.3. 2016 Hlavné správy
Štáb televízie Russia Today natočil znepokojivé dôkazy zločinu, ktorý údajne spáchala na kurdskej populácii turecká armáda. K masakre došlo v tureckom meste Cizra, ktoré sa nachádza na juhovýchode krajiny. Obyvatelia mesta boli po dobu niekoľkých mesiacov podrobený zákazu vychádzania a blokáde. Miestni Kurdovia zároveň pre televíziu uviedli, že turecká armáda zaživa upálila viac ako sto ľudí, ktorí boli počas operácie Turecka proti Strane kurdských pracujúcich uväznení v suterénoch.

Jak daleko je sedmá generace stíhačekJan Campbell
24.3. 2016   Vaše věc
Sedmička je podle numerologie i moje číslo, proto se občas o něj starám. Dnes, kdy ještě ani pořádně nevíme so jsou a co vše budou umět letadla páté generace, mnozí vojenští a nevojenští povolaní, jak na východě, tak i na západě, mluví a píšou o sedmé generaci, jako kdyby stroje mohly rodit. Protože snad jedinou spásou pro člověka před následky jím vymyšleným a postaveným strojem bude jeho fantazie, rozhodl jsem nabídnout jeden úzký pohled do budoucnosti. V ní, podle mého hodnocení, se bude ještě větší množství lidí snažit vyžít a přežít, na druhé straně bude stále menší množství lidí ochotno se chtít dělit, protože bude přesvědčeno, že je schopné lidi ve velkém množství zabíjet. I s pomocí stíhaček Protože nejsem Julius Verne ani nikdo jemu na píď podobný vypůjčuji si pro tento příspěvek polského multitalenta, který umřel před deseti roky, 27. března 2006.

Teroristická skupina IS připravila 400 bojovníků pro útoky v Evropě,informuje AP

24.3. 2016   AC24
Teroristická skupina Islámský stát (IS, v Rusku zakázaná) vycvičila a vyslala do Evropy přinejmenším 400 bojovníků za účelem páchání teroristických činů, informuje agentura Associated Press s odvoláním na nejmenované zástupce výzvědných služeb evropských zemí a Iráku.

Obama se zřejmě inspiroval u prezidenta Zemana .....

Lubomír Kvapil
24.3. 2016   Rukojmí
Americký prezident v minulých dnech navštívil Kubu a po jeho závěrečném prohlášení, si zřejmě spousta lidí u nás vzpomenula na Miloše Zemana.
A co přesně Barack Obama prohlásil ? Nic víc, než to, že USA by se mohly v oblasti základních lidských práv od Kuby něčeho nového přiučit. Zní to povědomě ? Jistě, podobnou větu pronesl náš pan prezident při návštěvě Číny.

Turecko bude mít opět co vysvětlovat. Odhalené dokumenty teroristů dokazují svědectví o dodávkách ropy do Turecka

24. 3. 2016   Sputnik

Na webových stránkách televizního kanálu RT byly uveřejněny dokumenty IS (v Rusku zakázán) a výpovědi jeho zajatých teroristů o ropném odvětví islamistů a o exportu ropy do sousedního Turecka.

Palmýra před osvobozením, sil je dostatek (video)


24.3. 2016   Eurasia24
napsal/přeložil Geo
Syrská armáda a její spojenci pokračují za podpory ruského letectva v osvobozování historického města Palmýra.Syrské armádě a provládním silám se v minulých hodinách podařilo dostat pod kontrolu takzvaný Palmýrský triangl a usnadnit si tak vstup do města z jihu. Dostaly se tak nejblíže k samotné Palmýře od ústupu z města 21. května loňského roku.

Pět nejdražších vojenských operací po druhé světové válce

24.3.2016 Zvědavec
Minulý týden ruský prezident Vladimir Putin zveřejnil cenu ruské protiteroristické vzdušné operace v Sýrii – 33 miliard rublů (asi 464 milionů dolarů). Abychom získali představu, zda je to málo nebo hodně, připravila ruská zpravodajská agentura RIA Novosti přehled některých z nejdražších vojenských operací po druhé světové válce.


Zacharčenko: Ukrajina půjde do útoku, ale bude to pro ni útok poslední

ea24
23. 3. 2016   Rusvesna.su

Hlava Doněcké lidové republiky (DLR) Alexandr Zacharčenko nevylučuje ofenzívu ukrajinských sil s příchodem suššího počasí.
Řekl to ve středu 23. března při setkání se zraněnými a zmrzačenými veterány.

Obchází Evropou strašidlo komunismu?


Zdeněk Hrabica
23. 3. 2016
Stačilo téměř pouhých 27 let od chvíle, která uplynula od 17.listopadu 1989 – dneska už si stále více myslím a pod nohama se mi objevují i průkazné indicie, že tenkrát šlo o dokonale dlouhodobě připravený estebácký převrat - s mnohostrannou cizí, tedy zahraniční - pomocí. I zvolení Václava Havla převážně komunistickým parlamentem za prezidenta, na doporučení Michaila Gorbačova, bylo činem vpravdě dějinným.

Šok pro Ukrajince – průzkum v největších holandských novinách ohledně dohody mezi Ukrajinou a EU

24. 3. 2016, zdroj


Vladimír Kornilov


Dobré zprávy. V průzkumu největších holandských novin De Telegraaf ohledně dohody Ukrajiny a EU odpovídalo téměř 12,5 tisíc lidí. středa 23. března 2016

Neexistuje nic falešnějšího, než je boj EU proti terorismu. Reakce italské veřejnosti na teroristické útoky v Bruselu


23. 3. 2016     zdroj   (kráceno)
"Nyní přišlo 11. září i do Bruselu", "Na Evropu znovu zaútočili", "Brusel v plamenech", to jsou některé z titulků italských novin v úterý 22. března. Corriere della Sera: "Hypotéza o tom, že útok v Bruselu byl možná odpovědí na zatčení Salaha Abdeslama, svědčí o konkrétní hrozbě dalších teroristických akcí. 


Tváří v tvář Turecku volí Evropa sebevraždu

Thierry Meyssan
23.3.2016 Zvědavec

Podpisem dohody s Tureckem o zpomalení přílivu uprchlíků – což je podle mezinárodního práva ilegální – učinili vůdci Evropy další krok k paktu s ďáblem. Velká část z 3 miliard euro ročně poskytovaných Ankaře bude sloužit jako finanční podpora džihádistům a v důsledku toho se zvýší počet přistěhovalců, kteří utíkají před válkou. Zrušením vízové povinnosti s Tureckem v příštích několika měsících Evropané především povolili volný pohyb lidí mezi tábory Al-Kajdy v Turecku a Bruselem. Vytlačením Iráčanů a Syřanů ze svých zemí tlakem džihádistů, které Evropané takto nepřímo financují, a ponecháním Turků napospas diktatuře prezidenta Erdogana připravují základy pro rozsáhlou konfrontaci, které se sami stanou obětí.

Ruská střední třída v mezinárodním průzkumu 2014

Petr Umlauf 
23.3.2016  E-republika

Je to už třetí výzkum na toto téma v Rusku, historie jde do let 1999-2003. Nová studie ruské střední třídy byla provedena výzkumnou skupinou IS RAN v únoru 2014.


Turecko rozpoutalo genocidu kurdského obyvatelstva na jihu země ve městě Džizra

23. 3. 2016   AENews
To nejsou záběry ze zničeného syrského Aleppa, to je město v Turecku! Záběry pořídila televize RT.

Proč Evropa s miliony vojáků prohrává válku s hrstkou teroristů? Značka: Nepředvídatelná brutální smrt...

Břetislav Olšer
23.3. 2016   Rukojmí
Zběsilost současného světa hrotí fráze politiků o "našich hodnotách", přitom stačí pár teroristů a jsme nahraní. Jmenuje se to nepředvídatelná smrt; nejzákeřnější z vůle sebevražedných gaunerů mezi nic netušícími nevinnými lidmi.

Hilary Clintonová, smrt v Sýrii, smrt v Bruselu...

Tereza Spencerová
23. 3. 2016 Literární noviny

Je svým způsobem neuvěřitelné, kolik premis Hillary Clintonové – tedy fakticky pilířů, na nichž USA reálně staví svou politiku -- se v Sýrii ukázalo být zcela nesmyslnými.
Zatímco v Bruselu po měsících napětí a nejistot sčítají mrtvé po teroristických útocích a politici znovu pronášejí patetické proslovy o „solidaritě“ a nutné „obraně evropských hodnot“, v zásadě platí stále totéž, jako v případě listopadových teroristických útoků v Paříži: Tedy že pro vlastní přežití Evropy – Amerika coby prvotní hybatel je daleko za mořem a Daeše se na svém území nebojí – je akutně třeba radikálně změnit politické paradigma.

Při osvobozování Československa padlo okolo 150 000 vojáků Rudé armády, kdežto Američanů cca 200! Hitler měl však v plánu vyhladit cca 300 000 000 Slovanů a jejich země zalidnit germánskými národy!

Ladislav Kašuka
23.3.2016 posláno redakci NR
Hlavní obětí řádění nacistů za druhé světové války jsou slovanské národy a v první řadě Rusové!
Slovanských obětí bylo za války pětkrát více, než těch židovských!
Netuším, proč se pořád mluví pouze o židovském holocaustu, když němečtí nacisté a jejich spojenci povraždili v Československu, v Polsku, v Sovětském svazu a v Chorvatsku mnohonásobně více Slovanů, než Židů!

Mimořádné prohlášení k situaci v Sýrii(video)23.3. 2016   Eurasia24
napsal/přeložil ea24
Mimořádné prohlášení Generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace z 21. března k situaci v Sýrii, dodržování příměří a stanovení dalšího postupu v případě, že selžou snahy o mírová řešení. Video je opatřeno českými titulky.
Překlad a titulky: V. Kostik


Že by ČT již přešla na inkluzi?...

Michal Kotyk
23.3. 2016   Rukojmí
Když jsem se včera díval na Události ČT, abych ukojil mou touhu po informacích, tak jsem značně znervózněl. Pomalu jsem měl pocit, že mne někdo zkouší zda nejsem mentálně postižený.

Svět ruskýma očima 344

zajoch
23.3.2016 Outsidermedia

Přetiskujeme výběr článků z ruského tisku tak, jak jej vybral redaktor portálu Outsidermedia: 

Brusel – obrázek dnešní Evropy. A viníkem je… Putin! Aneb jak Radiožurnál opět perlil!

Pozorovatelka
23.3. 2016 AENews

Nejméně 26 lidí přišlo o život při atentátech na bruselském letišti Zaventem a v bruselském metru ve stanici Maalbeek nedaleko institucí Evropské unie. Belgická prokuratura je podle televize RTBF přesvědčena, že šlo o sebevražedné teroristické útoky. Při teroristických útocích v odletové hale letiště zahynulo 11 lidí a dalších 81 utrpělo zranění; dalších 15 mrtvých je hlášeno po explozi v metru; desítky lidí utrpěly zranění, v deseti případech je stav hospitalizovaných označován jako kritický. 


Tvrdě i střízlivě v Syrii

Reva Bhalla  
23.3.2016   Geopolitical Weekly, Stratfor, O následujícím článku, který vyšel v českém překladu na Kose napsal -vlk- v předmluvě toto: "....přiznávám, že jsem byl některými dílčími tézemi Straforu a jejich analytiků velmi příjemně překvapen a ten jejich článek bych velmi doporučoval jako povinnou četbu všem těm „expertům“,  které si neustále zve ČT do studia. Aby se konečně probrali ze své demagogicko-politrucké narkózy."