Reklama

sobota 2. dubna 2016

V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 28. 3. 2016 (VIDEO)valerij pjakin  
Reportáž: Když Su-35 vzlétá, F-16 raději zůstává na zemi (video)napsal/přeložil Geo
2. 4. 2016    Eurasia24

Novináři TV Zvezda dostali možnost seznámit se nejnovějšími stíhacími letouny Su-35 ruských Vzdušných a kosmických sil. Dozvěděli se, jak na vzlety Su-35 v Sýrii reagovali potenciální protivníci s americkými F-16 a odhalili ohromující vlastnosti nejnovějšího sériového Suchoje.

Boje v Náhorním Karabachu. Ázerbajdžanská armáda podnikla překvapivý útok (VIDEO)

2. 4. 2016   Russkaja Vesna zde a zde

Po překvapivém raním útoku ázerbajdžanské armády ztratila arménská strana v Náhorním Karabachu několik postavení. Obě strany hlásí ztráty na životech. Podle arménské strany armáda Ázerbajdžanu ztratila 50 vojáků.

Hybridní války 3. - Předpovídání hybridních válek - Teoretický přehled

Andrew Korybko  
2. 4. 2016   Zvědavec

Identifikace cílů:
První dvě části seriálu (první a druhá zde a zde) představily nové koncepty teorie hybridních válek a úspěšně je otestovaly na případu Sýrie*/ a Ukrajiny. To prokázalo, že jistá metodologie pro vysvětlení a analyzování hybridních válek skutečně existuje a lze ji pro-aktivně aplikovat v rámci pokusu předpovědět místa, kam by tato forma post-moderního válčení mohla být nasměrována příště. Připomeňme si nejdříve zákon hybridního válčení:


Nezajímá mne, co psal či nepsal Peroutka o Hitlerovi. Zajímá mne, co psal o Leninovi

Jiří Jaroš Nickelli
2. 4. 2016   České národní listy

Veřejností cloumající spor o údajný citát Ferdinanda Peroutky ve vztahu k nacistickému führerovi vnímám jako spor zástupný. Tam už po všech peripetiích nikdo ani neví, kde je a kde není dějinná faktografie, protože tu platí jistý výrok Ústavního soudu, tuším kdysi sepsaný v kauze premonstrátů z Jenišovic, který údajně zní takto: Nedaří-li se nalézt listinu, neznamená to, že neexistovala. Ale to vše přenechejme profesionálům.

Le Figaro: Putinova lekce zbabělým demokraciím. Za osvobození Palmýry je třeba poděkovat Putinovi


2. 4. 2016     zdroj a zdroj a zdroj
Rusko v čele s prezidentem Vladimírem Putinem "dalo lekci" západním mocnostem, když zajistilo v Sýrii osvobození Palmýry a ochránilo syrské náboženské menšiny před teroristy ze skupiny DAEŠ. Tento názor vyjádřil novinář Ivan Riufol v článku, zveřejněném v novinách Le Figaro.

pátek 1. dubna 2016

Putin žertuje o kufříku Johna Kerryho

1.4. 2016   Outsidermédia
Dnes, když jsem vás viděl, jak sestupujete po schůdcích z letadla a nesete si sám své věci, byl jsem trochu znepokojen… Více zde (video od 35:42).

Číňané v Čechách a Kalouskův konec

Radim Valenčík
1. 4. 2016     RadimValenčíkPíše
Třídenní návštěva čínského prezidenta v Praze vyvrátila jeden významný omyl. Totiž to, že Zeman rozděluje národ. Názorně ukázala, že je to trochu a dost jinak. To jen někteří se vydělili z národa a izolovali od něj.

S dělem na zajíce: Elektronická evidence tržeb


Stanislav A. Hošek
1. 4. 2016
Mám to štěstí, že bydlím na „dálném východě“ České republiky a z rodinných důvodů jsem měl i za byrokratického socialismu stálou propustku do Polska, což znamenalo, že jsem bez pasové kontroly mohl navštěvovat sousední region Českého Těšína v Polsku, třeba denně. Zvykl jsem si mnohé potraviny, ale i další zboží nakupovat v Cieszynie. Poznamenávám, že vždycky jen v kamenných obchodech a ne na příhraničních tržnicích, které obchodně zdatní Poláci vybudovali pro Čechy. Tam totiž polského nakupujícího nelze potkat. Žil jsem totiž prakticky dlouhou dobu ve dvou zemích a tak mohu naštěstí někdy vhodně porovnávat.

Štěpán Kotrba: Cena čínských investic

1.4. 2016 ČR Plus
Názor na rozšiřování čínských investic na našem území Češi podle průzkumu společnosti Median nemají jednotný, dozvěděl jsem se ze zpráv Českého rozhlasu...
Ano. Stejně jako na většinu ostatních témat politického soupeření, o kterém lidé neznají fakta, ale jen názory, nemají Češi postoj jednotný. V případě 11 miliard euro investic miliardové Číny v desetimiliónovém Česku je třetina Čechů pro, třetina proti a třetině je to fuk. Nebo nemá názor.(Pokračování zde)ČR Plus

Putin, Trump a velký zvrat?


Michail Chazin
1.4. 2016   Střípky ze světa
Nevšední prognóza na okraj dostihů o Bílý dům
Michail Chazin, velký talent ekonomické teorie i navazujících věd, své roční prognózy publikuje pravidelně. Tu letošní psal od ledna až do konce března. Stojí za přečtení celá. Tady je aspoň několik nosných bodů:


Vůdkyně německé strany (AfD)proti masové migraci: Nastal čas pro zdravé vlastenectví, naše země je ohrožena! Imigrace tolika muslimů změní naši kulturu.“

1.4. 2016   Ac24
Vůdkyně euroskeptické strany proti masové migraci Alternativa pro Německo (AfD) řekla, že její němečtí soukmenovci by neměli mít strach z vlastenectví v zemi, která je ohrožená masovou migrací. Vůdkyně strany Frauke Petry tato prohlášení učinila při zjevně dost napjatém interview s německým magazínem Spiegel, když citovala oxfordského akademika a poradce britské vlády sira Paula Colliera. Dr. Petry v odpovědi na otázku: „Co máte proti imigraci?“ citovala knihu sira Paula Exodus a řekla: „Jedna věc je jasná: Imigrace tolika muslimů změní naši kulturu.“

Paralelní světy terorismu, migrace a financí

napsal/přeložil Jan Campbell
1.4. 2016  Eurásia24
Nevěřícím v existenci paralelních světů doporučuji absolvovat rychlokurs v matematice, aby mohli začít věřit matematickému důkazu získanému Oxfordským vědeckým týmem, vedeným Davidem Deutschem. Nebo se stát realistou a pozorným divákem filmů Star Trek, Stargate, Červený trpaslík a podobných. To proto, že ti pokročilejší nebudou mít problém si přečíst něco z interpretací kvantové teorie a seznámit se s prací Hugha Everetta (1930-1982) nazvanouThe Theory of the Universal Wave Function.Vybral jsem vědomě, v duchu doby a směšných gest a protestů beze smyslu spojených s návštěvou předsedy čínské komunistické strany a současně prezidenta ČLR Si Ťin-pchinga, Američana, ne Rusa nebo dokonce Číňana.

Jihlavský seminář 2016


Klub "Nová republika"


Aby Česká národní banka sloužila českému národu


Josef Mrázek
1. 4. 2016
Otevřené dopisy poslané panu prezidentovi ve věci poškozování České republiky Českou národní bankou vyvolaly živý zájem a potvrdilo se, že mají širokou podporu občanů. Zatím však nepřinesly viditelný výsledek a proto zopakuji a doplním základní argumenty o které se nutnost nápravy opírá. Nejen podle občanského pohledu na věc, ale také po odborném ekonomickém rozboru dost překvapuje, že se nikdo z odpovědných činitelů nezabývá kvantifikací obrovských ztrát třeba jen v zahraničním obchodu, které banka způsobuje. Snad ještě hůře na tom je chápání právní stránky věci.

Inkluze je ještě větší pitomost, než školská reforma z r.1948


Lubomír Man
1. 4. 2016
Necelých padesát let jsem učil na téměř všech typech škol u nás. A z té zkušenosti vím, že pedagogický úspěch tříd, které jsem vedl, závisel především na jejich intelektuální vyrovnanosti. Čili na tom, zda na tom byli žáci po stránce rozumové a vědomostní zhruba stejně, či naopak rozdílně. V případě prvním šla práce tak říkajíc od ruky, byla to radost pro mě i pro žáky, v případě druhém nastávalo martyrium. 


Větší blbci, než by si slušný český občan myslel. Podle nich Česko, ač malé lejno ve střední Evropě, musí smrdět až do Bílého domu!

Jiří Baťa
1.4.2016   AENews


Opravdu mi není jasné, co páni Kalousek, Schwarzenberg, Štětina, Bursík, Kocáb chtěli svými protičínskými postoji světu dokázat. Svoji angažovanost, plnění zadání a pokynů pana Schapira, nebo tolik potřebnou loajalitu chlebodárcům? Je jim snad milejší odmítnout spolupráci s Čínou na úkor potřeb české ekonomiky?


Koaliční sliby se slibují, zákon o sociálním bydlení brečí

Ingrid Puskajlerová
1. 4. 2016   E-republika

Připravovaný zákon o sociálním bydlení pochází z vládou schválené koncepce v říjnu 2015. Nyní se o něj začíná vést pochybný či nesmyslný boj, ke kterému v koaličních a předvolebních slibech, především písemných, nemělo docházet.


Skandál: ministr kultury Herman zavádí cenzuru!


Daniel Solis
1. 4. 2016   CzechFreePress

Ministr „kultury“ Herman na svém profilu v ParlamentníchListech.cz smazal již pětkrát legitimní dotaz, poté, co označil nepohodlné články o své osobě v souvislosti s podporou mezinárodního terorizmu a válečných tažení, a o pofidérním prelátovi a grantovém podvodníkovi s prorežimní předlistopadovou minulostí, Halíkovi, za „snůšku nepravdivých informací“. Následně přišla tazateli i důtka od produktové manažerky portálu PL. Tento článek dokonce přes noc zmizel z portálu ParlamentníListy.cz! Účet byl zablokován a všechny články autora jsou od té doby na serveru nedostupné. 


"Nic není tak, jak jsme chtěli": EU už přiznala, že zóna volného obchodu s Ukrajinou není efektivní

1. 4. 2016    zdroj
A všechno je kvůli strukturálním problémům v ukrajinské ekonomice. Zóna volného obchodu Ukrajiny s EU není využívána tak, jak je třeba kvůli systémovým problémům v ukrajinské ekonomice. Prohlásil to u "kulatého stolu" v Kyjevě šéf zastoupení EU na Ukrajině Jan Tombinski.

čtvrtek 31. března 2016

Pentagon rozmístí vojáky a bojovou techniku podél ruských hranic

1. 4. 2016   zdroj
Vojenský kontingent se objeví v šesti evropských státech k únoru roku 2017. Podél západní hranice Ruska se v nejbližší době objeví armádní jednotky, které budou neustále v bojové pohotovosti. Vrchní velitel sjednocených ozbrojených sil NATO v Evropě Philip Breedlove prohlásil, že vojáky a těžké dělostřelectvo má pro ně v úmyslu vyslat Pentagon.

JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku

vybral, přeložil a sestavil JF
31.3.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Jsme o týden starší, takže zde je další výběr zajímavostí z anglo – amerických webů:


Truth - film podle skutečných událostí americké politiky. - Systém je nemilosrdný, mocní lidé neznají slitování. Máme svobodu, leč nesmíme šlápnout „vedle“.

Pavel Letko
31.3.2016   E-republika

Nedávno jsem doporučoval čtenářů, e-republiky ZDE film Trumbo, pojednávající o významném, pronásledovaném a pro politické přesvědčení vězněném scénáristovi Holywoodu, Daltonu Trumbovi s Bryanem Cranstonem v hlavní roli. Tento film ovšem zatím není plánován na uvedení v našich kinech, a tak jsou čeští filmoví diváci odkázáni na server uloz.to. Ne, není to cenzura, jen se prostě na tento film v naší kinematografické síti nedostalo času, chuti a prostoru. Stejně jako na další film natočený v USA v minulém roce s Cate Blanchett a Robertem Redfordem v hlavních rolích.

Bomba odpálena: bývalý šéf francouzské protiteroristické jednotky: „Mám důkaz o tom, kdo ve skutečnosti zabil Litviněnka! A nebylo to Rusko!“

31. 3. 2016  RussianInsider
Paul Barril řekl, že to udělaly americké a britské tajné služby a že se chystá veřejně předložit důkazy.

Bývalý vysoký francouzský policejní důstojník, pracující v oblasti vnitřní bezpečnosti a boje proti terorismu, přišel s pozoruhodným výrokem. Prohlásil, že má listinné důkazy o tom, ruský agent Alexander Litviněnko, který zemřel na otravu poloniem, byl zabit americkými a britskými speciálními službami.

Mainstreamová média řešila bandu zmanipulovaných idiotů s tibetskými vlajkami a zkoumala, zda a jak jsou organizované „čínské davy....To hlavní obsah Společného prohlášení o navázání strategického partnerství mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou jim utekl.... Že by záměrně ?

31.3. 2016   Eurásia24
 napsal/přeložil Geo
Čína změnila Českou republiku. K lepšímu
Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice přinesla víc než podpisy smluv. K nezaplacení je to, kam se za pár hodin pohnula celá česká země, jaké získala perspektivy, kolik škůdců před národem muselo odhalit svoji skutečnou tvář a ukázat, pro koho pracují. Význam návštěvy hlavy ČLR v kontextu polistopadové degradace naší republiky nepochybně ještě potvrdí blízká či vzdálenější budoucnost.Podle prezidenta Miloše Zemana dosáhnou čínské investice v Česku jen v letošním roce 95 miliard korun. Podstatná část těchto investic by se uskutečnila i bez návštěvy čínského prezidenta, ale nejde o letošek.
Tak tedy zde je doslovná citace části Společného prohlášení o navázání strategického partnerství mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou:

Co bude dál aneb Vytáhněte hlavu z písku!

Zdeněk Maštalíř
31. 3. 2016  Kosa zostra  čili vlkovobloguje.wordpress.com

Po každém teroristickém útoku a dalších desítkách mrtvých podléhají občané marné naději, že jejich vládci ukončí sebevražedné multikulturní šílenství. Bohužel na základě dřívějších reakcí na podobné činy je nutné očekávat zejména následující:

Prezident vědomě lhal, ale ve skutečnosti jde o sofistikovaný útok

31.3.2016    Nautilus2

Ne, z vazalství vůči USA ani EU jsme se nevymanili, i nadále zůstáváme kolonií. Ale díky prezidentovi bylo toto téma oficiálně otevřeno a stane se spouštěčem změn podobně, jako tomu je dnes v případě imigrantské krize.

Proč David Cameron tak mlčí o osvobození Palmyry z drápů ISIS?

Robert Fisk
31. 3. 2016   Zvědavec

Nakonec to byla syrská armáda – a její spolubojovníci z Hizballahu z Libanonu, a Íránci a Rusové – kdo vytlačil vrahy ISIS z Palmyry.

středa 30. března 2016

Na Ukrajině našli svého Putina. Je to důležité zvonění pro juntu

Ljubov Ljulko
31. 3. 2016        zdroj
Soud uznal vítězství Jurije Vilkula ve volbách primátora Krivovo Roga legitimním. Je to víc než vítězství opozice v jednom ukrajinském městě. Je to reálný odraz nálad lidí na Ukrajině. Ukázalo se, že veškerou nynější kyjevskou moc lze nahradit legitimní cestou, je jen třeba se domluvit s Washingtonem.

Protesty proti návštěvě čínského prezidenta jsou dobré

Ivan David
31. 3. 2016
Protesty proti návštěvě čínského prezidenta jsou dobré, protože demaskovaly slabost odpůrců prezidenta a spolupráce s Čínou. Z hlediska jejich cílů byly protesty kontraproduktivní. Názorně ukázaly, jak je protestujících málo, jak slabou mají u veřejnosti podporu. Nedozvěděli jsme se tím nic nového. Stále stejné "firmy" se stále stejnými a čím dál méně věrohodnými argumenty. Jejich slabost spočívá zejména v pokryteckém uplatňování dvojího metru. Jak roste zkušenost občanů se zjevnou jednostranností kritiky, klesá váha argumentů i vážnost jejich nositelů. 

Hybridní války 2. - Testování teorie: Sýrie a Ukrajina

Andrew Korybko
30.3.2016     Zvědavec

(Než se pustíte do čtení, přečtěte si prosím nejdříve tento první díl níže).

Autor knihy „Hybridní války: Nepřímý přizpůsobivý přístup ke změně režimu“ (dostupné v pdf ke stažení zde) podrobně zdůvodňuje, že Sýrie a Ukrajina jsou prvními oběťmi americké hybridní války, ale předmětem článku je sdělit, jak výše zmíněné inovace, nezahrnuté do původní publikace, hrály důležitou roli celou dobu. Účelem je dokázat, že nově odhalené aspekty mohou být zdánlivě zapleteny do celkové teorie a použity ke zlepšení jejich pochopení, a tím umožnit informovanému pozorovateli přesněji projektovat budoucí bojiště, na kterých se pravděpodobně hybridní války povedou.

Hybridní války 1. - Zákon hybridního válčení

Andrew Korybko
30. 3. 2016   Zvědavec

Hlavním cílem stojícím za každou hybridní válkou je rozrušit multipolární nadnárodní spojovací projekty prostřednictvím zvenčí vyvolaných konfliktů kvůli identitě (etnických, náboženských, regionálních, politických atd.) uvnitř cílového státu. Cíle ruské eurasijské integrace a čínských projektů Hedvábných stezek jsou cílem americké „strategie globální hybridní války“, a to otvírá širokou škálu geografických bojišť. Andrew zkoumá větší Pevninu, Balkán, ASEAN, zaoceánskou Afriku a latinskou Ameriku při identifikování zranitelných míst, která každý z relevantních přechodových států má u svého revolučního typu asymetrické války.

Konečně jsou v roli, která jim padne

Lubomír Man
30. 3. 2016
Která je jim vlastní a ve které se cítí, jako doma. Totiž v roli chuligánů, výtržníků a protistátních živlů. Kchárlovi Schwarzenbegovi jakoby se na hlavně znovu zvedlo číro z bohatýrských dob šarvátek s vídeňskými policisty, a Kalousek jakoby znovu fackoval mladíka, který ho na Malé Straně oslovil. Scéna je tedy autentická a odpovídá obsazení. Teprve teď jsou takoví, jací skutečně jsou a jak je Bůh stvořil, masky počestných politiků se válejí na malostranské dlažbě, a národ je konečně vidí nahé a takové, jaké je měl vidět vždycky. 

Návštěva z Číny, Kalousek, Štětina, Bursík a Kocáb

Luděk Prokop
30. 3. 2016
Dobré vztahy s Čínou mohou být pro ČR jen k dobrému, stejně jako pro Anglii a další státy, jejichž počínání jindy a jinak, hujerovsky napodobujeme. V souvislosti s návštěvou čínských představitelů však nikoli, nejspíš pro představu mediálních ideologů, že by za jejich pinoživé snahy, plivat jedovaté sliny na zemi hostů z Číny, mohla přijít pochvala z výše zmíněných států, kde hosty z Číny ví
tají s úctou.

Zemfira: Jděte s tou vlajkou do někam! - tip kulturního referenta

Zemfira

30. 3. 2016, Petr Ďoubalík, videa, hudba, text - překlad - procvičení ruštiny

Zemfira vypoklonkovala ukrajinské obtěžovače z koncertu. Stalo se tak před pár dny, 21. 3. 2016 ve Vilniusu (Litva), sál byl obsazen do posledního místa (12 500 diváků). Zemfira přerušila píseň a řekla, že si nepřeje na koncertu ukrajinské vlajky. Ukrajina teď hystericky řeší, zda ji připsat na černý seznam. Vždyť se původně zdálo, že je to "jejich kůň".

Jak hordy organizovaných Číňanů s holemi terorizovaly nebohé a neprovokující Čechy...?Břetislav Olšer
30.3. 2016 Rukojmí
Co vše mě zaujalo na návštěvě čínského prezidenta Si Ťin- pchinga, podle právě se probudícího Schwarezenberga tyrana a novodobého Hitlera v Lánech a na Pražském hradu? Začal bych mladíkem, co vběhl do davu Číňanů tuším s vlajkou Tchaj-wanu a dostal holemi po hlavě, přičemž byl zázračně nezraněn...ČT to nekomentovala, jen stydlivě ukázala video, jak mladík provokativně vtrhl do davu, kde ho dle jeho následného vyjádření do kamery měli holemi bít do hlavy, aniž by však ukázal jakoukoli krvácející tržnou či jinou ránu. Navíc Číňané neměli hole, ale pouze tyčky s vlajkami Číny, jejíž čest hájili. Mladík, co chtěl být slavný, zřejmě od rodičů věděl, jak na Národní třídě křičeli: "Máme holé ruce!" a porazili s pomocí Václava Havla komunu v čele s jeho komunistickým premiérem Čalfou...

Jan Keller: Výbuch v Bruselu mě minul o 15 minut. Spojené státy věnovaly miliony dolarů na destabilizaci syrského režimu, a přitom dohoda o společném postupu s Ruskem by je vyšla mnohem laciněji

Jan Keller
30.3. 2016   Parlamentní listy
Nejsem žádný posera, do Bruselu budu jezdit dál a po městě tam využiji i hromadnou dopravu jako ostatní lidé, říká europoslanec, sociolog, profesor Jan Keller, kterého výbuch minul jen o 15 minut. Nediví se ani stále většímu rozevírání nůžek mezi bohatší a chudší částí společnosti. K tomu prohlašuje: „Při narůstající impotentnosti levice je pravděpodobné, že tento trend bude i nadále pokračovat.“


Pozadí teroru v Paříži a BruseluThierry Meyssan
30.3.2016   Střípky ze světa
Turecké stopy a přepočty „evropské elity“
Thierry Meyssana panstvo v lásce nemá. Trhá mu škrabošky, tak jako málokdo. Už prvou z knih, drtících lež o 11. září 2001 (česky Velký podvod – žádné letadlo na Pentagon nespadlo, 2002). Teď nahlíží za paraván teroru v Paříži a Bruselu.„Kdo ty útoky v Paříži a Bruselu nařídil, se zatím neví. Několik možných stop sice zmíněno už bylo, seriózní základ má však jen hypotéza, že šlo o operaci na povel Turecka,“ píše tu. A zakládá to na „zákulisních konfliktech, lemujících vztahy mezi Evropskou unií, Francií a Tureckem, po posledních minimálně pět let“.

Krutá pravda o „svobodném“ Tibetu: mučení, otroctví, dolary a CIA

Daniel Solis
29.3.2016 Šifra

Ve své pravidelné střelnici pro časopis Šifra si bere politolog Daniel Solis tentokrát na mušku návštěvu čínského prezidenta v Česku, kterou hodlají aktivisté bojující za svobodný Tibet narušovat a podrývat. Mnozí z nich ve své naivitě ani netuší, co činí, neb (opět) skočili na lep masivní propagandě.


úterý 29. března 2016

El Pais: Španělsko otevřelo přístav pro VMF Ruska navzdory nevoli EU

29. 3. 2016    zdroj a původní zdroj
Někteří europoslanci vyjádřili z podnětu USA protest proti zastávkám ruských vojenských lodí v přístavu španělské enklávy Ceuta, píše El Pais. Podle nich tyto "operace" porušují sankce, zavedené proti Rusku, a také pomáhají ruské armádě zachovávat pozice na Ukrajině. Ale Španělsko kategoricky s tímto tvrzením nesouhlasilo a ujistilo, že tyto zastávky mají čistě technický charakter, přinášejí Španělsku zisk a napomáhají navázání příznivých rusko-španělských vztahů.

Proč pronásledovaly stíhačky NATO letoun ministra Šojgu nad Baltem?

29. 3. 2016    zdroj
28. března se stíhačky NATO Eurofighter Typhoon přiblížily k letadlu ministra obrany RF Sergeje Šojgu, který směřoval na inspekci do Kaliningradské oblasti. Incident proběhl v neutrálním pásmu nad Baltickým mořem. Agentura AaF.ru u experta zjišťovala, v čem spočíval smysl nebezpečného manévrování vojenských letounů NATO na obloze nad Baltem.

Znárodnění, socializace a Ferdinand Peroutka

Josef Skála
29. 3. 2016 (zasláno autorem)
Padne-li zmínka o tom, co vše psal Ferdinand Peroutka po Mnichově, jeho vnučka se soudí. Nabízím exkurzi tím, jak komentoval dění po osvobození. Od muže, který pak odešel do emigrace – a roky byl šéfem československé redakce Svobodné Evropy – je to zbraň k nezaplacení. Zvlášť proti dnešnímu teráriu lži a nenávisti.

Adolfu Hitlerovi s láskou

Pavel Letko
29.3.2016   E-republika

Nakladatelství Naše vojsko připravilo Vůdci k nedožitým narozeninám pěkný dárek. V opravdu důstojném provedení se zlatou ražbou vydává 20. 4. 2016 jeho stěžejní dílo Mein Kampf. Čína je pro exportéry nenasycený trh...Rozhovor s českým prezidentem Milošem Zemanem...

29.3. 2016   hrad.cz
29. března 2016
- Jak vidíte, pane prezidente, perspektivu růstu českého vývozu do Číny? Myslíte si, že se může v budoucnu export vyrovnat zemím, jako je třeba Německo? Nebo pomůže kompenzovat propad vývozu do Ruska, kam export meziročně klesl takřka o třetinu?
Čína je pro naše exportéry nenasycený trh. Jako příklad bych uvedl dohodu, která se má podepisovat v průběhu návštěvy čínského prezidenta. Týká se certifikace ultralightů – malých a středních letadel, jakož i motorů. Nenasycený trh je to proto, že čínská střední třída bude tak za pět let používat tato letadla, jelikož jí to umožní její kupní síla.


Orbánův projev, který se šíří českým internetem


29. 3. 2016   internet


Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem u příležitosti návštěvy prezidenta ČLR

29.3. 2016  hrad
29. března 2016

Vážený pane prezidente,
chtěl bych se Vám omluvit za to, že nemám funkční zlatý kočár, kterým bych Vás svezl tak, jako Vás svezla královna Alžběta II. Chtěl bych se omluvit i za to, že nevlastním Bílý dům, kde jste se nedávno setkal s prezidentem Obamou. Chtěl bych jenom poznamenat, že Praze se říká „Zlatá Praha“ a zlaté město je více než zlatý kočár. A Bílý dům byl postaven čtyři sta padesát let poté, co tady v Praze vznikala katedrála, kterou jste viděl. Takže není se za co stydět.

Česká televize a psí exkrement

- vlk -
29. 3. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Nedávno jsem zde psal o dvou superpočinech dramaturgie České televize – ohledně zařazení detektivního seriálu domácí výroby Modré stíny a zakoupení a odvysílání amerického politthrilleru Dům z karet. A konstatoval jsem, že je to absolutně jiná jízda než trapné a ještě trapnější výkony redakce zpravodajství na Kavčích horách!

Západ pomohl Ukrajincům a Ukrajině do hrobu

Václav Umlauf 29.3.2016 E-republika

Jistěže za všechno může Putin. Tento geniální stratég si na Majdanu postřílel vlastní lidi vlastními lidmi, aby svrhl vlastního prezidenta a premiéra a nastolil Nulandistán spravovaný skrze NATO, USA a EU.


Iskander-M je v Sýrii
29.3. 2016   Eurasia24
napsal/přeložil Geo Letmý videozáběr z vojenského pořadu ruské televize Zvezda potvrdil to, o čem se spekulovalo už dlouho: Rusko do Sýrie přesunulo také moderní taktické rakety systému Iskander-M. Informaci přinesl blog BMPD.

Glosa: Razítko blbosti...

Karel Stýblo
29.3.2016   Rukojmí
Musím říci, že zelené pondělí odpoledne se mně nevydařilo. Místo odpočinku po úspěšné a náročné koledě, si na státnickou návštěvu dovolil přijet prezident Číny Si Ťin – pching. To by, samo o sobě, nemuselo být nejhorší, jenomže spát mě nenechala ČT 24.Na mimořádnou událost nasadilo propagandistické oddělení ČT Daniela Takáče. Mnozí se mnou, se jistě těšili na reportáž z příletu a dalších záběrů průjezdu Prahou až na lánský zámek. Něco málo jsme spatřili. Jenomže bez autentického zvuku, který nahradili žvejky hostů ve studiu. Jednostranně zaměřené Takáčovy otázky padly na úrodnou půdu protizemanovské a protičínské hysterie. Sám sobě nerozumím, když mě napadlo srovnání s Husákovskou televizí v čele s Jiřím Pelikánem.

Made in USA: Sýrie, Libanon a Velká vzpoura. Kdo položil "bombu" pod Blízký východ?Sarkis Caturjan
29. 3. 2016
Občanská válka v Sýrii již dávno vyšla za rámec národních hranic. Přímo nebo nepřímo se ozbrojený konflikt projevuje na stabilitě Libanonu, Turecka, Iráku, Libye a Jemenu, zostřuje rozpory mezi Saúdskou Arábií a Iránem. Echo války stále častěji doléhá k břehům Starého světa. Kdysi bezpečná Belgie se stává arénou teroristické války. Někdy se dokonce zdá, že "neviditelná ruka" postrkuje Evropskou unii k účasti ve znovurozdělení sfér vlivu na Blízkém východě.