Reklama

sobota 9. dubna 2016

Ti, co mají nos vražený hluboko v ři...


Jiří Baťa
9. 4. 2016
Dovolím si poukázat na několik hóóódně přitažených reakcí na události, které jsou jinde ve světě zcela běžné, zatímco u nás mají punc tragikomické hysterie. Mnoho naprosto zbytečného povyku způsobili odpůrci při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si-Ťia-pchinga v Česku, když kromě jiného vehementně a s náturou jim vlastní kritizovali účast čínských „vítačů“ s čínskými vlajkami a také transparenty, což prý to bylo zorganizované čínskou ambasádou a zřejmě i jinými pročínskými organizacemi. 


Výkvět severokorejského průmyslu v podání iDNES vs. zamlčená realita (video, foto)

9.4. 2016   Eurásia24
 napsal/přeložil ea24
Server iDNES v pátek 8. dubna zveřejnil ironicky laděný text nadepsaný titulkem „KLDR vystavila výkvět svého průmyslu, ale jen na obrázcích“. A v podstatě s tímto závěrem si reakce internetového magazínu vystačila. Zveřejnit informaci o hmatatelných výsledcích severokorejského průmyslu se ukazuje jako účelově nepřípustné.

Expert: rozhodnutí o vytvoření Národní gardy přišlo v pravý čas9. 4. 2016     zdroj
Šéfredaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko sdělil, proč prezident rozhodl o vytvoření Národní gardy v Rusku. Podle něj přišlo toto rozhodnutí v pravý včas a je zaměřeno na ochranu občanů před hrozbou mezinárodního terorismu.

Erdogan pohrozil, že přeruší dohodu o běžencích s EU


9. 4. 2016    zdroj
Turecký prezident Redžep Tajip Erdogan prohlásil, že Turecko může odstoupit od dohody o běžencích s Evropskou unií, pokud Brusel nesplní své sliby. 7. dubna o tom informovala agentura Reuters.

Koledujeme si o pár facek?


Zdeněk Hrabica
9. 4. 2016
Rmoutí mne, že v některých ohledech nejsme a již se neprojevujeme téměř jako národ. Spíše se vyjevujeme před okolním světem jako nepochopitelná rozhádaná a nenávistná cháska, skoro chátra. Běsníme s vyceněnými, mstivými zuby malého vzteklého skřítka proti velkému slovanskému medvědovi. Hodně podobně, jako se u nás dělo v okamžiku, do značné míry vnucené poválečné „studené války“ vůči bloku, který ji podpálil a vyhlásil.

Izraelští agenti zatčeni v Bukurešti


- stv -
9. 4. 2016   PodSmetákem

Rumunsko bylo již několikrát pochváleno z Bruselu za úspěšný boj proti korupci, kde docílilo nejvíce v regionu jihovýchodní Evropy. Ikonou úspěšného rumunského antikorupčního tažení se stala bývalá basketbalistka Laura Codruta Köveši, dnes ředitelka Národní antikorupční agentury. Od roku 2013 dokázala se svým týmem odhalit řadu korupčních skandálů, často vysoce postavených osob, včetně nejbohatších podnikatelů, vyšetřování se vede i proti bývalému premiérovi Viktoru Pontovi. 

Erdogan vyhrožuje ukončením smlouvy o uprchlících


Florian Rötzer
9. 4. 2016    zdroj
Všechny sliby se musí dodržet, dosud se ještě nestalo nic, říká turecký prezident, který dává najevo svou moc vůči EU. Moc, kterou turecký prezident Recep Tayyi Erdogan může vykonávat nad EU a především nad Německem kvůli uprchlickému paktu, byla zřejmá nejen ze zdrženlivosti a mlčení k postupu proti Kurdům nebo potlačování médií , ale také z toho, jak se nyní zachází s případem Böhmermann.

Dnešní Londýn: jde jen o Camerona?

Petr Ďoubalík
9. 4. 2016,
Díval jsem se chvíli na živý přenos z Londýna. Nyní jde průvod ulicemi města, je pokojný a veselý. Počet účastníků oproti původnímu odhadu (2 000) o hodně narostl.
Je zajímavé sledovat průvod z pohledu věku - jsou to převážně mladší ročníky, odhaduji 18 - 40 let (u nás se podobných demonstrací účastní převážně lidé starší a důchodci).

Kam se poděl jásot Evropy nad odstraňováním plotů z ostnatých drátů mezi svobodou Západu a totalitou Východu...?

Břetislav Olšer
9.4. 2016   Rukojmí
A je to tady, přihořívá; pro obnovení kontrol na hranicích se podle Francouzského institutu pro veřejné mínění v minulých dnech vyslovilo 72 oslovených Francouzů, 66 procent Němců a 60 procent respondentů z Itálie. Za vším hledej teror v Bruselu a Paříži, výjimečný stav ve Francii a Belgii...

Bleskovka! V Londýně protestující žádají demisi Camerona

9. 4. 2016, Ď, zdroj sputnik zive


Živé vysílání z místa viz zdroj.

Protestující v Londýně žádají demisi Camerona kvůli panamskému skandálu


Živé vysílání z místa viz zdroj.Pojede Sergej Lazarev na Eurovizi? - tip kulturního referenta

Sergej Lazarev

9. 4. 2016, Petr Ďoubalík, videa


Chtěl jsem představit zpěváka Sergeje Lazareva až později, ale nečekané události to urychlily. Sergej omdlel na koncertu.


Je to ten zpěvák, který se objevil v povedené silvestrovské scénce s Angelou, viz Nová republika 3. 1. 2016 nebo zde níže, video má české titulky, které na základě našeho překladu udělal neznámý dobrodinec z Kazachstánu (už jsem mu poděkoval).

Čerstvá zpráva říká, že Sergej Lazarev, který má brzy jet reprezentovat RF na Eurovizi, omdlel v průběhu koncertu v Petrohradu. Dozpíval jednu z písní a svalil se na zem. Koncert byl ukončen a měl by se uskutečnit v novém termínu (po Eurovizi). Hned se na sociálních sítích objevily i názory, že je to výborný "pí ár" (o PR - public relations více např. zde). Takovou otázku položila i moderátorka LifeNews producentu Josifu Prigožinovi. On pěkně odpověděl, asi tak:
pátek 8. dubna 2016

Porošenko, Jaceňuk... Chaplin! - tip kulturního referenta


8. 4. 2016, Petr Ďoubalík

Dnes se v internetu objevila fotografie, zobrazující současné tahouny Ukrajiny. Je u ní napsáno: Foto na památku - Ukrajina. Eurointegrace. Po holandském referendu...


Znalci jistě poznali, že fotomontáž využívá fotografii z Chaplinova filmu Kid z roku 1921, na které jsou Chaplin a Jackie Coogan.

A tak mě napadlo, že můžeme vzpomenout na velikána Charlieho (Charles Chaplin, 1889 Londýn - 1977 Švýcarsko). Co by řekl dnešnímu světu? O čem a o kom by byl dnes jeho film Diktátor?
Teď mi dochází, že jako dítě jsem znal pouze jeho grotesky. Měli jsme je rádi, byla to velká legrace, na svoji dobu opravdu špička.


Malá žena ve stínu velké šéfky

Zdeněk Jemelík
8. 4. 2016        JemelikZdenek
Je tak útlá, že policisté museli vyvrtat dírku do řemene “medvědů”, aby ji v nich mohli vyvést z pracoviště. Ponižujícímu zacházení s ní pak přihlíželi spolupracovníci, účelově vyhnaní z kanceláří, jejichž špalírem musela projít. Je to slušná, dosud netrestaná žena, která by se určitě dostavila na předvolání na policejní služebnu k podání vysvětlení. Nikoho nezavraždila, nikoho neohrožovala, nekladla policistům odpor. Přesto s ní zacházeli jako s vražednici a požadovali, aby ji soud vzal do vazby. Měla přece jen trochu štěstí: rozumný soudce ji nechal propustit na svobodu.


Nyní kvóty, ale co dále Evropo?


občan Petr Vavruška
8. 4. 2016     (zasláno autorem)
Je paradoxní, že ČR a země východní Evropy jsou arogantně osočovány, za nesolidární a nelidský přístup východní Evropy k imigrantům, který je prý skandální a nerespektuje evropské hodnoty (současný fr. ministr zahr. věcí). Z Itálie a z Německa se ozývají návrhy na odebrání dotací EU pro nesolidární země, které odmítají převzít prý svůj díl odpovědnosti. Švédský premiér Löfven se zase rozčiluje v EP: "Nikdo se nemůže v EU jen vézt. Ti, kdo se nepodílejí na přijímání uprchlíků, nemohou zůstat v schengenském prostoru. Kdyby všichni jednali vstřícně jako Švédsko tak bychom dnes neměli žádný problém“, demagogicky tvrdí. 


Putin připomněl, čím se liší patriotismus od nacionalismu


8. 4. 2016       zdroj
Prezident RF Vladimír Putin ukončil fórum médií Všeruské lidové fronty v Petrohradě citací akademika Dmitrije Lichačeva o patriotismu. Prezident rovněž zdůraznil, že patriotismus byl vždy součástí sebeuvědomění obyvatel Ruska, informoval korespondent IA REGNUM.

Havlovo Odcházení, irácké přicházení, o přemalovaném kravínu, aneb Zrob susedovi dobře os.re ti plot...

Břetislav Olšer
8.4. 2016   Rukojmí   
Jako u blbých; Havlovo absurdní drama Odcházení, které se však vzápětí mění ve stejně absurdní a nesrozumitelnou frašku iráckého přicházení, tedy spíš v tragikomedii se stovkami mrtvých po atentátech v Londýně, Paříži i Bruselu, končící výjimečným stavem ve Franci i v Belgii... Zatím jen v nich....

Financial Times: Vladimir Putin změnil světový řád

8.4. 2016   Sputník
Vladimir Putin změnil světový řád svými zahraničně politickými rozhodnutími, píše ve Financial Times ředitel ruského a evropského programu Fond Carnegie, bývalý spolupracovník Národní výboru rozvědky USA Eugene Rumer.Obraz Ruska jako slabé země, která nemá vliv na události ve světě, se ukázal být chybou, říká analytik. Události v Sýrii jsou toho důkazem.
Podle slov Rumera ukázal Vladimir Putin ve vztahu k situaci v Sýrii „nemilosrdnost, rozhodnost, zralost a zručnost". Účast ruského letectva ve vojenských operacích na území arabské republiky změnila chod konfliktu.

Tereza Spencerová hovoří s Petrem Pelikánem, arabistou, který přestoupil na islám. O islámu, migračních vlnách, paralelních společnostech nebo o Kuvajťanech v Teplicích

Petr Pelikán 
8.4. 2016   Literární noviny
Kuvajťané v Teplicích jako Češi v Hurgádě
Jedna česká dívka mi vyprávěla, jak tady u nás kdysi konvertovala k islámu, odjela do Egypta, našla si tam práci, manžela… a pak pobíhala po bytě s koránem v ruce a neustále manželovi, muslimovi, ukazovala příslušné pasáže, protože on ke své víře přistupoval „s nadhledem“. Lze z toho vyvodit, že přestup na jinou víru v prostředí, v němž daná víra není žita, vede k produkci „poturčenců“?
(Foto : archiv P. Pelikána)

Že prý v Německu rapidně klesl počet imigrantů žádajících o azyl!!!

Ladislav Kašuka
8.4. 2016   posláno redakci NR
Proč by takový imigrant měl žádat o azyl? V současnosti se po Německu pohybuje přiznávaných cca 500 000 NEREGISTROVANÝCH imigrantů! Nikdo nezná jejich jméno, ani zemi původu! Další co přicházejí, zjistili, že není třeba se registrovat, nebo žádat o azyl! Stačí, až jich bude dost a pak převezmou moc! Zatím se skrývají v muslimských čtvrtích a vyčkávají!

Zabírání půdy Izraelem na Západním břehu je největší za poslední desetiletí


Charlotte Silver
8.4.2016  Wertyz Report

Palestinský pěstitel oliv kontroluje poškození stromů, pokácených 19. října 2013 izraelskými osadníky z osady Eli, poblíž obce Qaryout, nedaleko okupovaného města Nábulusu na Západním břehu. Izrael nedávno prohlásil, že pozemky této vesnice jsou součástí osídlování. (Nedal Eshtaya / APA images)Proč nám vládnou debilové?Jaroslav Waschek
8. 4. 2016  Outsidermedia
Jsem nehorázně rozčilen těmi všemi poměry v našem státu i ve světě. A hlavně těmi mezilidskými vztahy! Co je to za svobodu a demokracii? Jak se to o nás občany ti politikové, ekonomové, psychologové a sexuologové starají, že jsem dosud chudý a nešťastný? Co je to za pitomce? Jak to, že zastávají takové posty a povolání? Za všechno může Putin, Rusové, teroristi a komunisti. Už jsme se dávno mohli mít jako v ráji.

Z TV přenosu z Washingtonu viděla pražská kavárna, jak ji ujíždí vlak


Lubomír Man
8. 4. 2016
Všichni jsme v minulých dnech byli svědky, s jakou nenávistí přijímali vysedávači pražské kavárny Kalousek, Schwarzenberg, Štětina, Bursík a Kocáb návštěvu čínského prezidenta Si Ťim-pchinga v Praze, s jakým pohrdáním zostouzeli slavnostní ceremoniál z jeho přijetí na Hradě, jak se s průvodem svých parťáků , ježícím se tibetskými vlajkami a protičínskými transparenty, snažili proniknout na hradčanské Náměstí, aby zde veškerou důstojnost probíhající návštěvy zadupali do země a ukázali tak národu v přímém TV přenosu, že nejsou a nikdy nebyli ničím jiným než výtržníky a chuligány, že tohle a nic jiného patří do jejich lidského vybavení, a že těmito vyvrženci byli a jsou i ve svém současném převleku za politiky.

V syrské Latákiji byl zabit "pojídač srdcí"

al-Masdar 
8. 4. 2016 E-republika

V úterý byl údajně Syrskou arabskou armádou (SAA) na severu provincie Latákije zabit prominentní povstalecký velitel Chalíd abú Sakkar. Zabili ho v bojích proti syrské al-kájdistické bojůvce Džabhát an-Núsra, přestože byl původně členem brigády al-Farúk, která bojovala v řadách Svobodné syrské armády.

Ne, pane ministře. Z našich dějin nemůžete vymazat Východ ani Rusko

Jiří Jaroš Nickelli
8.4.2016 České národní listy

Když jsem četl na Parlamentních listech z 1. 4. 2016 vyjádření pana ministra kultury o našich dějinách, našem směřování a geopolitické pozici, zakončené charakteristikami vybraných presidentů republiky, zmocňovalo se mne postupné zděšení a nevíra ve schopnosti pana ministra interpretovat naše dějiny a naši dějinnou úlohu ve světě. Vyjádření pana ministra bylo uvedeno příznačně (leč spíše "přízračně"!) titulkem "Kulturně, historicky i mentálně jsme plnohodnotnou součástí Západu, vzkazuje ministr Hermann těm, kteří volají po utužení vztahů s Ruskem a předkládá fakta".

čtvrtek 7. dubna 2016

Jaroslav Kuchař: Vítejte v totalitě!

Jaroslav Kuchař
7. 4. 2016  AC24

Svoboda slova je poslední obrannou linií demokracie. Obzvláště v situaci, kdy už není koho volit a kdy je těžké domoci se spravedlnosti. 

Podívejte se na uniklé memorandum. Odhaluje, co Trumpova kampaň opravdu cítí k establishmentu a k médiím

Steve Watson 
7. 4. 2016 AC24

Do Washington Post uniklo vnitřní memorandum z Trumpovy kampaně odhalující míru opovržení, jaké má tým tohoto obchodního magnáta k politickému establishmentu a k jejich mediálním politologům. Memorandum s názvem „Šťourání se v žumpě keců“ napsané Trumpovým vedoucím poradcem Barry Bennettem Trumpovy pomlouvače rozcupovalo.

WikiLeaks upozorňuje: USA sponzorovaly skandál s offshory kvůli útoku na Rusko

7. 4. 2016   AC24

Skandál, který vypukl kolem publikace Panama Papers právnické společnosti Mossack Fonseca, zorganizovalo americké centrum pro průzkum korupce a organizované zločinnosti (OCCRP) z peněz americké vlády a fondů miliardáře Georga Sorose. Informovala o tom mezinárodní nekomerční organizace WikiLeaks, která se proslavila odhalováním tajných informací.

Nigel Farage: Holandské referendum ukazuje, jak internet bere moc zpět z rukou eurofilních elit

Nigel Farage
7. 4. 2016 AC24

Dnešní holandské referendum o expanzionistické dohodě EU s Ukrajinou je opravdovým lidovým referendem.

V Nizozemsku začaly přípravy referenda proti obchodní smlouvě EU a USA

7. 4. 2016     zdroj
Další referendum v Nizozemsku se bude týkat obchodní smlouvy mezi EU a USA. Informuje o tom TASS s odkazem na údaje novin Financieele Dagblad.

Putin sdělil důvody odmítnutí návštěvy jaderného summitu v USA

7. 4. 2016      zdroj
Prezident RF Vladimír Putin obdržel pozvání od USA a nebyl proti návštěvě summitu o jaderné bezpečnosti. Prohlásil to 7. dubna během 3. fóra regionálních a místních médií "Pravda a spravedlnost". "Ano, byl jsem pozván. Můj kolega (Barack Obama - pozn. red.) mě zval osobně. Upřímně řečeno, nebyl jsem proti tomu tam jet, ale naši experti v oblasti atomové činnosti a Ministerstva zahraničních věcí RF mně to nedoporučili", řekl Putin.

Džemilev vyzval k vytvoření ministerstva pro návrat Krymu

7. 4. 2016   zdroj
Zmocněnec pro otázky krymsko-tatarského národa při prezidentovi Ukrajiny, poslanec Nejvyšší rady za Blok Petra Porošenka, vůdce neuznaného medžlisu Mustafa Džemilev vyjádřil nespokojenost s opatřeními, které Kyjev podniká pro navrácení Krymu. 6. dubna to oznámila agentura Interfax-Ukrajina.

Globální predátoři v Libyi


Manlio Dinucci
7.4.2016   E-republika

Libye vlastní skoro 40 % africké ropy, ceněné pro svoji vysokou kvalitu a nízké těžební náklady, a také velké zásoby přírodního plynu. Jeho využitím mohou americké a evropské nadnárodní společnosti dosáhnout mnohonásobně vyšších zisků, než jakých dosahovaly předtím od libyjského státu. Invaze NATO vrátila toto území do středověku.

Justiční fraška, kapitální porážka

О роли личности в истории. Победа Воислава Шешеля над Гаагским трибуналом Alexandr Mezjajev
7.4. 2016   Střípky ze světa
Přesilovka proti Šešeljovi skončila velkým trapasem
Že s ním haagský „tribunál“ naloží jako s Miloševičem, Karadžičem a dalšími vlastenci, hrozilo i Vojislavu Šešeljovi. Před pár dny ho musel zprostit všech bodů obžaloby. Co tomu předcházelo – a co to znamená – shrnuje Alexandr Mezjajev. Žaloba zněla hrozivě: „zločiny proti lidskosti“; „vraždy porušující válečné právo“; „mučení“; „krutosti“; „deportace“; „ničení obydlí, neplnících vojenskou funkci“; „záměrná demolice objektů náboženské povahy“; „loupež cizího majetku“. To vše skončilo v pasti „důkazní nouze“.

„Україна – це Європа?“ Evropa, kdo se stává podobnou Ukrajině...


7.4. 2016   Eurásia 24
napsal/přeložil Geo
Neúspěšný projekt Ukrajina pohřbívá neúspěšný projekt Evropská unie. Po nizozemském hlasování o přidružení Ukrajiny k EU je jasné, že realizace mnoho let připravovaného plánu, odstartovaná protiústavním kyjevským pučem před dvěma roky, selhává na celé čáře.

Jak se z kněze stane ministr kultury aneb kdo je Daniel Herman? Je možné skloubit náboženství a kulturu?

Michaela Holubková
7. 4. 2016   Svobodné noviny
Seriál kdo je kdo o našich politicích:
Pro všechny nedočkavé, seriál kdo je kdo je opět tu a přináší další pohled do zákulisí politické kuchyně. Čímpak nás dnes pohostí bývalý katolický kněz, náš Daník?
Typický představitel havlismu, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a ministr kultury.


Televize prokazatelně lže!

Miroslav Petr
7.4. 2016   Rukojmí
Pondělní televizní pořad Reportéři byl po celá desetiletí publicistický a kritizoval vždy nějaké aféry. V poslední době se stává tento pořad jen politický a propagandistický. Při sledování posledního pořadu jsem byl šokován neuvěřitelnou demagogií a lží, a byl jsem zděšen, jestli se nevrátil minulý režim.

Proč jedni a proč ne i druzí?


Zdeněk Hrabica
7. 4. 2016
Proč spisovatel a kdysi nakladatelský redaktor Pavel Kosatík a proč ne básník Karel Sýs ? Proč teolog a spisovatel Tomáš Halík a proč ne spisovatel, filmový scénarista a dramaturg éry nejlslavnější Zdeněk Mahler? Proč – nyní po někdejším, před listopadovém převratu a po dosazené éře umístění v plzeňské redakci Škodováku – nyní zase opět novinář a komentátor Práva Alexandr Mitrofanov - čpí síru proti soudobému Rusku a proti jeho prezidentovi Vladimíru Putinovi. Proč se nechová alespoň trochu jako novinář a také zahraniční komentátor Jan Petránek? 


Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny vyzvalo Nizozemsko, aby ignorovalo výsledky referenda


7. 4. 2016     zdroj
MZV Ukrajiny komentovalo výsledky referenda o asociaci Kyjeva s Evropskou unií a vyjádřilo naději, že výsledky nebudou brány nizozemskou vládou v úvahu. Prohlásila to oficiální mluvčí zahraničně politického rezortu Marjan Beca.

Hlavní exponát Ukrajiny - tip kulturního referenta

Pořad Večerní Kvartal 95 (19. 3. 2016)

7. 4. 2016, Petr Ďoubalík


Sledovaný ukrajinský televizní pořad Večerní Kvartal 95 předělal píseň Exponát do podoby politické satiry. Hlavními postavami jsou Arsenij Jaceňuk, Petro Porošenko a Angela Merkelová. Hudba - video - překlad - procvičení ruštiny a ukrajinštiny

Peremoga! (Vítězství!) - minutový film o holandském referendu

7. 4. 2016, Anatolij Šarij


Krátkomerážní umělecký film - Peremoga

Tvůrčí skupina A. Šarije

0:05
Pavlo Klimkin (K), ministr zahraničí Ukrajiny (na kole v Holandsku lobuje za Ukrajinu)
Věřím, že Holanďané budou hlasovat "ano", a tak to odvysílejte i na kanálu Rossia, že Holanďané odhlasují "ano"

středa 6. dubna 2016

Holandské referendum - předběžné výsledky (exit poll)

6. 4. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj zde


Putin má prsty všude! Dnes kupříkladu v Holandsku. Současně s tím, jak se objevují první odhady výsledků holandského referenda (zjednodušeně: chcete do našeho spolku Ukrajinu - Ano/ Ne?), tak zesiluje fňukání z Kyjeva, že to není fér, protože Holanďany zmanipulovala ruská propaganda.


Skupina DAEŠ zveřejnila videoklip s hrozbami dalších teroristických útoků v evropských hlavních městech


6. 4. 2016        zdroj a zdroj
Stoupenci DAEŠ (teroristická skupina v Rusku zakázaná) vydali nové video, jež vyzývá k teroristickým akcím v Londýně, Berlíně a Římě. 5. dubna to oznámil list The Independent.

V Rusku je vytvořena národní garda

6. 4. 2016     zdroj
Vladimír Putin o tom informoval při setkání s ministrem vnitra Vladimírem Kolokolcevem, hlavním velitelem vnitřních vojsk ministerstva vnitra Viktorem Zolotovem, ředitelem Federální služby pro kontrolu oběhu drog RF Viktorem Ivanovem a první náměstkyní ředitele Federální migrační služby RF Jekaterinoj Jegorovoj.

Po kravínu návrat aneb zaplatíme to my všichni

Jan Veleba
6.4. 2016 Rukojmí
Merkelová mlčí, Turci se chystají na bezvízový styk a váleční uprchlící se vrací. To vše zaplatíme my, občané ČR, vyjma 70.000 našich bezdomovců, které naše demokracie zplodila ,a o které se nikdo nestará, natož aby jim někdo pomohl – například organizace Generace 21.

Květinka zabiják: Chrizantema zastaví i čtrnáct tanků (video)


6.4. 2016   Eurásia 24
napsal/přeložil mbi
Spolehlivost, účinnost, jednoduchá obsluha – to jsou základní vlastnosti zbraní a vojenské techniky požadované od ruského vojensko-průmyslového komplexu při jejich vývoji a výrobě. Jedním z příkladů plnění takových požadavků je zcela unikátní bojový systém Chrizantema-S, který dnes nemá ve světě obdoby. Jde o protitankový komplex schopný během minuty zničit několik nepřátelských tanků, a to včetně tanků vybavených dynamickou ochranou, a včas se skrýt před odvetným úderem. 
Foto: Vitalij Kuzmin

Větší hrozba, než „konec válčení v zahraničí, je utrum „tučných korporátních gáží“ pro členy Kongresu. „Zkrácení rozpočtu Pentagonu na polovinu."


John McMurtry
6.4. 2016   Střípky ze světa
Profesor boří mýty a demaskuje i jejich nízké pohnutky
Trump jako strašák a jako politik
Z Trumpa je v módě dělat „Reagana na steroidech“. Už pro jeho kampaň, pojatou jako reality show. Líčit ho jako „fašistu“ je však „kolosální podvrh“, píše profesor John McMurtry. Reálným cílem siláckých gest je totiž pravý opak.„Trumpovým tématem je americký sen, usilující o druhý dech.“ A navíc v „multipolárním světě“. „Korporátním lobby“ hrozí utnout i „penězovody z veřejných financí“.

Jak mohu já sám pomoci k lepšímu světu

Kari Tonal
6.4.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Vlkův úvod: ... Přiznávám, že jsem byl na začátku čtení nového autora poněkud rozpačitý. Říkal jsem si – další pocitový článek o žalostných českých mediích a jejich informační praxi. Ale nejspíš bez konkrétních důkazů. Jenže po projetí asi tak 1/3 textu to najednou začalo být jak v hodně dobré detektivce! Pak už to šlo ráz na ráz! Naprosto překvapivý úder a skvělá pointa opřena o tvrdé vyzdrojování! Tohle nemá chybu!!! 


NWO jako vyšité: O žádostech uprchlíků o azyl už nebudou rozhodovat jednotlivé státy a jejich úřady, ale Brusel a Evropská komise!

- VK - 6.4. 2016 AENews

NWO jako vyšité: O žádostech uprchlíků o azyl už nebudou rozhodovat jednotlivé státy a jejich úřady, ale Brusel a Evropská komise!

Každým dnem se můžeme přesvědčovat, že pro optimismus není, ale opravdu není již prostor. Naivistické představy o fungování současného světa nefungují. Lidé, kteří ustrnuli svými pozadími na svých gaučích z globalizovaného obchoďáku IKEA, už mohou jenom sledovat, co se okolo děje a jak vlády jejich vlastních zemí ztrácí kontrolu nad osudy vlastních států a státností. V rámci procesů NWO a ustanovování jedné jediné globální vlády se Evropská komise rozhodla ke kroku, který mnoha lidem vyrazil dech. Brusel chce o azylových řízeních a procesech posuzování a rozdělování uprchlíků jednat sám, bez účasti členských států, kterých se konečné přerozdělení bude týkat [1].


Na labutenach - tip kulturního referenta 18+

6. 4. 2016, Petr Ďoubalík, hudební seskupení Leningrad - píseň Exponát, Večerní kvartál 95 - politická satira, text - překlad - procvičení ruštiny, hudba, video


Hudební seskupení ("grupirovka") Leningrad z Petrohradu zabodovalo novým videoklipem k písni Exponát. Hodně se o něm psalo a za 2 měsíce nabral přes 60 miliónů shlédnutí na YouTube. 


Texty jejich písní jsou docela ostré a plné neslušných, ba co dím - sprostých slov.