Reklama

sobota 16. dubna 2016

Modlitba za „Čechomor“?


Zdeněk Hrabica
16. 4. 2016
Do konečného rozhodnutí potentátů (i s hlavou státu) dohromady, mám nezcizitelné právo kibicovat. A v demokracii a svobodě, kterou podle Miroslavy Němcové už u nás máme, mám tu možnost i povinnost jistě i posléze.
Kvůli pojmům vznikají i války.

Francouzská rozvědka uštědřila alianci políček: USA lhaly o ruské invazi na Ukrajinu


16. 4. 2016    zdroj a zdroj
Rusko nikdy nepřipravovalo vojenskou invazi na Ukrajinu, informoval poslance Národního shromáždění vedoucího francouzské rozvědky generál Christophe Gomart. Generál zdůraznil, že americká rozvědka využívala svou autoritu v NATO a poskytovala nepravdivé informace o invazi ruské armády na Ukrajinu.

pátek 15. dubna 2016

Světový četník No. 1 analyzoval, vypracoval a rozeslal svodku o dodržování lidských práv ve světě. A přitom za humny mají v provozu vlastní koncentrační tábor Guantanámo Bay (zkráceně nazývaný „Gitmo“), kde se mučí a zabíjejí lidé, bez soudů a bez obvinění!

Jiří Baťa
15.4. 2016      AENews
Česko má „vážným problém“. Americký koncentrák „Gitmo“ je přitom stále v provozu!

Spojené státy americké (SSA) jako takové, nikdy nikým nezplnomocněny, nepověřeny, nejmenovány, nepověřeny si drze a svévolně přivlastnili roli světového četníka č. 1 a proti vůli národů celého světa (přesněji občanů těchto států, protože řada politiků-rektálních alpinistů s tímto postavením, na rozdíl od svých občanů, loajálně souhlasí) šmírují, prověřují, kontrolují, diktují, vměšují se, ovlivňují a hlavně kritizují a vyvozují závěry a důsledky, kterými se snaží podrývat autoritu vlád států v celém světě. Bohužel, některé vlády na „svodky“ usáckého četníka slyší, protože jim za loajalitu kápne nějaký ten jidášský groš.USA kážou o demokracii a lidských právech a přitom za humny mají v provozu vlastní koncentrační tábor Guantanámo Bay (zkráceně nazývaný „Gitmo“), kde se mučí a zabíjejí lidé, bez soudů a bez obvinění!

President je debil!


Zdeněk Hrabica
15. 4. 2016

Kam oko pohlédne, všude na nás, tedy i na mně, číhá opovržení vůči prezidentu České republiky. Ať otevřu kterýkoliv program veřejnoprávní televize, vyčouhne na mně jako ze skříně plivanec na Miloše Zemana nebo na Vladimíra Putina. Prodělávám psychotůru, která jediná mně přivede k ignoraci a bezmezné lhostejnosti. Konečně, narodil jsem se jako člověk XX.století do světa, kdy mne tato technika míjela a nechyběla mi.

Česko se chce prezentovat jako Czechia. Bude v mapách i na dresech sportovců

15.4. 2016   novinky
Czechia místo Czech Republic. Takový bude anglický překlad nově prosazovaného názvu naší země v zahraničí. Název by měl být zaznamenán v oficiální databázi zemí v OSN. Návrh ve čtvrtek na schůzce na Pražském hradě podpořili nejvyšší ústavní činitelé.
Shodli jsme se, že vedle politického názvu Czech Republic - Česká republika - bychom do zahraničí mohli dát vědět, že zkrácený název, který zdomácněl jako Česko, by měl mít jediný správný překlad, a to je v angličtině Czechia. Jinak dochází k deformacím a zkomoleninám,“ řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Eurasia Daily: Lukašenko a Erdoğan se setkali na jachtě

15.4. 2016   Eurásia24
napsal/přeložil Geo
„Nastal čas posílit spolupráci,“ prohlásil prezident Běloruska Alexandr Lukašeno během setkání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoğanem v Istanbulu ve středu 13. dubna večer. Informaci přinesl server Eurasia Daily.Lukašenko vyzval tureckého vůdce k „aktualizaci agendy spolupráce“ a „úpravě cestovní mapy vztahů“. Podle tiskové služby běloruského prezidenta oba vůdci diskutovali potenciál růstu tureckých investic do běloruské ekonomiky, posílení cestovního ruchu díky intenzivnějšímu využití leteckého spojení a další opatření. Erdoğan nazval Bělorusko „ostrovem stability v regionu“ a potvrdil záměr navštívit Minsk.

Skandál Unaoil: Společnost, která uplatila svět

15.4.2015   Wertyz Report

Zapomeňme na limitované úniky Panama Papers, protože právě teď policejní oddělení po celém světě začínají vyšetřovat obrovský korupční skandál zahrnující společnost Unaoil (se sídlem v Monaku), praní špinavých peněz a politiky od Nového Zélandu až po New York. Podle uniklých dokumentů, které získaly Huffington Post a Fairfax Media, se skandál také týká těch největších korporátních gigantů jako jsou Halliburton, Samsung atd. Během následujících dnů budeme zveřejňovat třídílnou sérii článků odhalující rozsáhlou korupci ropného průmyslu.

Čtení na víkend: Masarykova filosofie českých dějin

Marie L. Neudorflová
(Přednáška pro Masarykovu demokratickou akademii, Brno, 29. 3. 2015)15.4.2016 

K tématu Masarykovy filosofie českých dějin musím přistoupit ze širšího pohledu, neboť ‚filosofie dějin‘ jako náhled na minulost, na společnost, na historii má kořeny už v mytologii, v antice a mnohem zřetelněji ve středověku. Nás však bude zajímat moderní pojetí ‚filosofie dějin‘, s kořeny v osvícenství. 


Čína tvrdě zkritizovala stav lidských práv v USA

15.4. 2016   První zprávy
V roce 2015 se v oblasti lidských práv ve Spojených státech nejen nepodařilo vyřešit staré problémy, ale nepřetržitě se objevovaly nové, uvádí se v čínské zprávě.Poznamenává, že se dohled nad střelnými zbraněmi v USA vymkl z kontroly, takže jsou lidé vážně ohroženi. Připomíná, že k 28. prosinci 2015 ve Spojených státech došlo více než 51,600 incidentům za použití zbraní, při nichž bylo zabito 13,1 tisíc lidí, a zraněno téměř 26.500.

Státní duma varuje EU před novým Černobylem


15. 4. 2016    zdroj
Poslanci se obracejí k Nejvyšší radě Ukrajiny s výzvou, aby se sežností postavila situaci, která vznikla v oblasti jaderné bezpečnosti. Státní duma projedná 15. dubna návrh prohlášení "O 30. výročí černobylské tragédie a zajištění jaderné bezpečnosti v Evropě v současné etapě", oznámil předseda Státní dumy Sergej Naryškin. Státní duma hodlá oslovit parlamenty a obyvatelstvo států Evropské unie, světovou veřejnost s výzvou, v níž je vyjádřena nutnost vzdát se politické konjunktury při hodnocení stavu jaderné bezpečnosti na Ukrajině, přijetí všech opatření k ochraně obyvatelstva Evropy před hrozbou technogenních katastrof na ukrajinských jaderných elektrárnách, nedovolit, aby v centru Evropy vznikl zdroj nekontrolovatelného šíření jaderných a radioaktivních materiálů.

Andrea Germanos: Co chystá Sanders na „banksters“

Andrea Germanos
15. 4. 2016  StřípkyZeSvěta

Zkrotí galerku spekulace nová regulace?
Sanders o sobě říká, že je „demokratický socialista“. Americká smetánka z toho má kopřivku. Madam Hillary hrozí konečná kariéry. „Banksters“ ji nosí na rukou. Sanders jim hází rukavici. Poslední fázi mapuje Andrea Germanos.

Stížnost na ČT – veřejný archiv

napsal PP
15.4.2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

V předchozích dnech na Kose (a pak i na Nové republice) vyšly články, které shrnovaly obsah stížnosti na ČT. Shrnutí spolu s doporučením ovšem činí jen 10% obsahu celé stížnosti a ze své podstaty navíc není příliš konkrétní či dostatečně průkazné.

Navíc vůbec neuškodí, aby každý mohl obsah stížnosti posoudit sám za sebe bez nutnosti spoléhat se na jakékoliv prostředníky. Proto jsem nyní zveřejnil celou stížnost na stránce stiznost.wordpress.com.

Babiš je Babiš, má také máslo na hlavě, ale jeho lidé mu připravili něco, co dlouho v PČR nezaznělo a zaznít mělo

15.4.2016  přišlo internetem resp. z Poslanecké sněmovny

Čekal jsem, že se každý poslanec, který z řečniště poslanecké sněmovny tak zásadově odsuzoval A. Babiše, na úvod omluví občanům České republiky za sebe a za stranu, kterou reprezentuje, za to, že Poslanecká sněmovna PČR po více než dvě desetiletí pokrývala bez zaváhání mlčením kauzy, které A. Babiš vyjmenoval ve svém projevu a které občany ČR stály stovky miliard korun?

Výňatky z vystoupení A. Babiše:


Mne zabilo krásné velké letadlo - tip kulturního referenta


15. 4. 2016, Petr Ďoubalík - Julija Čičerina, píseň "Prosím", video, překlad, procvičení ruštiny


Zvěrstva pučistické bandy z Kyjeva, podporované i evropskými politiky, české nevyjímaje, by neměla být zapomenuta. 


Armáda a státem podporované oddíly extremistů zabíjející vlastní obyvatele. Turčinov, Jaceňuk, Porošenko, Jaroš... - bude zajímavé sledovat jejich osud. Jednou se dočteme i v dětských učebnicích dějepisu, koho naši politici podporovali: zda vrahy nebo hrdiny?

Válka elit proti veřejnosti se stupňuje: Arogance totalitní moci probudila obra. Kavárna vede kampaň pro kandidáta, který není. Kuny v kurníku řádí. Na západní frontě neklid. Všeho do času

Petr Hájek
15. 4. 2016 ProtiProud

Petr Hájek komentuje zběsilé útoky „kulturní, umělecké a mediální fronty“ od Prahy po Washington, které signalizují její slabost a předsmrtné křeče
.


Na válečné stezce: Umění lži jako nástroj islámu k dobytí světa. Čtyři pojmy, které musíme znát: takija, tavrija, kitman a muruna. Proč Hillary Clintonovou nazývali Princeznou Muslimského bratrstva?Louis Palme
15. 4. 2016  IslamWatch  (překlad Protiproud)
Louis Palme vysvětluje pro nemuslima často nepochopitelnou lstivost mohemedánů, jimž jejich náboženství dovoluje "z taktických důvodů" jednat v rozporu s domněle mírovými zásadami a normami, které jejich svatá kniha údajně hlásá.Ron Paul: Evropský Patriot Act lidem žádné dodatečné bezpečí nepřinese. A co dělal šéf TSA v Bruselu na letišti?

Květa Pohlhammer Lauterbachová
15.4.2016  E-republika

Evropané by měli žádat po svých vládách odpověď na otázku, proč politici provokovali obyvatelstvo Středního Východu svou agresívní zahraniční politikou a pak otevřeli vrata milionům z nich, kteří mají více zájmů, než jenom bezplatné ubytování a sociální dávky. Přišli tito politici o zdravý rozum?


čtvrtek 14. dubna 2016

Jak běží studená válka v médiích

Václav Umlauf
14.4.2016 E-republika

  Globální jedno procento, které jako jediné války opravdu potřebuje, začalo tlačit na vydání "náhubkových zákonů", aby se mohly nezávislé weby pokojně a zákonně zaříznout. 


Dekolonizace...

Ludvík Smýkal 
14. 4. 2016 
Zajímavá, chvílemi až bouřlivá, byla neformální debata občanů, kteří se v úterý 12. dubna 2016 sešli na Klubu politické iniciativy Nová republika (NR) v Praze. Jejími účastníky byli lidé rozdílného profesního zaměření a věku, kterým není lhostejný současný morální a hospodářský stav v naší republiky a jsou odhodláni přispět k jeho zlepšení.

Homosexualita: Staronové otazníky

14. 4. 2016     Debatní klub
Diskutují:   MUDr. Ivan David, CSc. a Prof. PhDr. Petr Weiss, PhD.

Nový kurz zahraniční politiky Ruska

Jevgenij Radugin
14.4.2016  Eurasia24

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov informoval přední světové politiky, že Rusko vytvoří novou zahraničněpolitickou doktrínu. Prý k tomu, právě včas, dal ministerstvu zahraničních věcí pokyn prezident země. Svět se totiž po událostech na Ukrajině změnil. A v tomto jiném světě má také Rusko jinou úlohu.

Jarní obnovení bojů na Ukrajině dle Speciální monitorovací mise OBSE (SMM)

sestavil a přeložil Mireček
14.4.2016  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Poslední informace které jsem vám předložil od SMM byly z 22. záři 2015. Tehdy situace vypadala velmi nadějně. V daný týden docházelo jenom k ojedinělým přestřelkám z ručních zbraní (sem tam dávka) a k cvičné palbě z těžkých zbraní. Docela dlouho i klid na Donbasu vydržel a já jsem tak neměl potřebu vás o situaci informovat. Ano za podzim a zimu už situace nebyla jenom tak růžová jako v mojí poslední svodce, a obě strany konfliktu na sebe občas stříleli, ale nebylo to nic vážného a v porovnání se stavem před tím než se tak nějak začalo dodržovat příměří se jednalo o relativní klid zbraní.

Pořad "Přímá linka s Vladimírem Putinem" se uskutečnil dnes14. 4. 2016, Ď.

"Přímá linka s Vladimírem Putinem" skončila. Putin hovořil s obyvateli Ruska v přímém přenosu 3 hodiny 40 minut a odpověděl na víc než 75 otázek.


Dobře udělaný přehled a výběr je na Sputniku, kdo ovládá rychločtení, ten si udělá představu o průběhu "Přímé linky" za 10 minut.

Vyzkoušejte si...
...jak pohotový(á) jste řečník a diplomat. Představte si, že jste v pozici Putina, jste v přímém přenosu, dostáváte otázku za otázkou a teď přijde dotaz:

Kde jsou Marx a Lenin, když je potřebujeme?

Paul Craig Roberts
14.4.2016  Zvědavec

Marx a Lenin předběhli svoji dobu. Marx psal předtím, než byla pracovní místa převáděna do zahraničí a proběhla financializace ekonomiky. Lenin vedl komunistickou revoluci, která se předběhla tím, že k ní došlo v zemi, ve které feudální prvky stále převažovaly nad kapitalismem. V Americe 21. století byl kapitalismus zbaven regulací, které ho demokratizovaly a přiměly sloužit společnosti. Dnes je kapitalismus financializován s následkem, že jeho produkční síla je tunelována obsluhou dluhu.

Stížnost na ČT je hotova – co dál? Díl V. dokončení

sestavil PP
14. 4. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Tato poslední část obsahuje v zásadě výtah z celé stížnosti a doporučení, jak by Rada ČT na stížnost měla reagovat:

Stížnost na ČT je hotova – co dál? Díl IV.


sestavil PP

14. 4. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
(pokračování)

Následující část zejména shrnuje, jak ČT během srpna vytvářela dojem, že Kyjev slavně vítězí na všech frontách a že druhá strana již brzy bude muset přijmout bezpodmínečnou kapitulaci. Těsně před slavným vítězstvím se však dle ČT do bojů plně zapojila ruská armáda, která ho dle ní zvrátila. Dále jsou obsaženy především související případy porušení povinností v následných měsících.

ČT zejména:

Návrat kněze Halíka mezi nenávistné prosťáčky...

Petr Juda
14.4. 2016   Rukojmí
Makedonci odolávají agresivním migrantům na hranicích. Rakušané začali uzavírat bránu s Itálií a hlavní očekávanou migrantskou vlnu by měli stihnou zastavit. Ze zahraničí se vrátil Monsignore Tomáš Halík a je otřesen, ale z nás.. Známí analytik Martin Koller považuje současnou situaci v Evropě za započatou invazi a jednoznačné napadení Evropy. Není na co čekat. Je třeba opevnit hranice a připravit se na boj s invazními armádami migrantů.

středa 13. dubna 2016

WSJ: Plán B USA pro Sýrii - naučit "povstalce" sestřelovat letadla


14. 4. 2016   zdroj a zdroj
USA spolu se svými blízkovýchodními partnery připravují odvetná opatření pro případné selhání příměří v Sýrii, píše Wall Street Journal. Podle informace listu pracuje americká rozvědka na tak zvaném plánu B, který předpokládá poskytnutí tak zvaným povstalcům silnějších systémů zbraní, jež jim umožní sestřelovat letadla.

Projev prezidenta republiky při přijetí členů policejního sboru

obrázek: Ď.

13. 4. 2016, zdroj: hrad


Vážený pane ministře vnitra, vážený pane policejní prezidente, členové Policie České republiky,

pozval jsem vás na Pražský hrad, abych vám vyjádřil svoji vděčnost a svoje poděkování za zásahy jak 17. listopadu minulého roku, tak nyní při návštěvě čínského prezidenta.

Je špatný ten, kdo se nedokáže zastat svých podřízených a je špatný ten, kdo se jim bojí vyjádřit svoji úctu jenom proto, aby ho často podplacená média neznemožnila.

Nizozemsko oznámilo oficiální výsledky referenda

13. 4. 2016, zdroj zde


Ď: Holandské referendum není příjemné téma pro velká česká média. Kdoví, zda oficiální výsledky u nás vůbec poznaly tiskařskou čerň nebo prolezly mikrofonem ČT - ? Pro sestavovatele budoucích učebnic dějepisu je vytesáme alespoň sem, na Novou republiku.


Oficiální výsledky referenda v Nizozemsku o asociaci Ukrajiny s EU:
61% (asi 2,5 miliónu lidí) - proti asociaci
38,21% (asi 1,57 miliónu lidí) - pro asociaci
účast byla 32,38%

České ministerstvo zahraničních věcí = zahraniční ostuda

13. 4. 2016, zdroj sputnik1sputnik2, Ď


Česká republika znovu odmítla prodloužit akreditaci novináři MIA Rossia Segodnia


Ď: Jakmile některý stát brání novinářům v práci, něco tam smrdí. Tentokrát v České republice.

České úřady opakovaně odmítly prodloužit akreditaci externímu zpravodaji MIA Rossia Segodnia v této zemi Alexandru Kuranovovi. Informaci o tom obsahuje dopis MZV ČR. Toto rozhodnutí bylo přijato i přes to, že první zamítnutí v listopadu roku 2015 označily české úřady za nedorozumění.

„Vážený pane Kuranove, ve své odpovědi na Vaši žádost o poskytnutí dlouhodobé novinářské akreditace ze 7. 1. 2016 jsem nucena oznámit, že tato Vaše žádost byla zamítnuta", cituje RIA Novosti dokument, podepsaný ředitelkou tiskového odboru MZV Michaelou Lagronovou.

Ať se na Lidový dům složí kardinál Duka, Lakšmí Mittal a neziskovky těšící se na tučné příjmy z imigrantů a inkluze

Martin Černý
13. 4. 2016
Katolická církev, indický miliardář vlastnící Vítkovické železárny a darmožrouti z neziskovek totiž vydělávají na činnosti vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Takže by to měli být oni – a ne obyčejní občané – kdo by se měl největší vládní straně složit na ústřední sídlo, které hrozí propadnout do exekuce. Řadový občan už také „díky“ Sobotkovi přispívá ze svých daní na církevní restituce a prostřednictvím nové platby za jistič přispět Mittalovi na levnější elektřinu. Na něj a jeho děti mají dopadnout důsledky inkluze a imigrantů.

Haag odmítl Ukrajinu soudit za zločiny na Donbasu

13. 4. 2016   zdroj a zdroj
Mezinárodní trestní soud v Haagu odmítl otevřít proti Ukrajině případ za válku na Donbasu. V pátek to prohlásil prokurátor MTS, když odpovídal na žádost ruského advokáta Igora Trunova. Navrhovatelé obviňují ukrajinské úřady ze zločinů proti lidskosti, v neposlední řadě z použití zbraní hromadného ničení, což vedlo ke smrti civilních obyvatel, mezi nimiž byl pracovník Červeného kříže. Prokuratura však pro otevření případu nevidí důvody.

VIDEO: Únik Panama Papers zasponzoroval George Soros a neziskovka USAID! Paul Craig Roberts varuje před americkými fondy v Evropě! [CZ Titulky]13. 4. 2016   AENews
Wikileaks ostře zkritizoval pozadí celé kauzy Panama Papers. Televize RT uvedla analýzu, ve které rozkrývá pozadí celé kauzy. Ukazuje se, že celý humbuk okolo Panama Papers je účelovou odvetou George Sóroše a jeho msta Vladimiru Putinovi za loňský rok, kdy Rusko zakázalo činnost několika desítkám amerických neziskovek v Rusku, které se podílely na přípravách ruského Majdanu. Ve spolupráci s neziskovkou USAID, což je nechvalně známá humanitární organizace americké vlády, která slouží jako operativní krytí pro americké tajné služby ve světě (má pod svojí kontrolou i českou neziskovku Člověk v tísni), se George Soros rozhodl, že zafinancuje mediální profilaci Panama Papers proti ruskému prezidentovi. George Soros, architekt barevných revolucí ve světě.

Proč elity nenávidí Donalda Trumpa?

John McMurtry
13.4.2016  Zvědavec

Na povrchu je Trump Reaganem na steroidech. Jeho ohromná postava, jeho stavění USA nade vše, jeho domácká mluva a jeho důvěra vystřižená z reality show ho činí ideálním pro roli vytlačovatele velkých lží z Oválné pracovny. Je Amerikou, která se má seznámit sama se sebou v nadživotním obrazu, aby se oživila, protože její hrdost mizí v podmínkách třetího světa a multipolárního světa.

Svět na prahu nových časů...Klíčovým úkolem dneška je hledání nového mechanismu rozvoje a nového jazyka schopného další vývoj popsat


Michail Chazin
13.4. 2016   Eurásia24
Čas od času nezaškodí přečíst si znovu texty, obzvláště ty analytické, které byly zveřejněny v nedávné minulosti. Slovo „nedávné“ je třeba brát s velkou rezervou, protože při současné překotnosti vývoje událostí jsou i čtyři roky poměrně dlouhým časovým úsekem. Právě taková doba brzy uplyne od první publikace textu ruského ekonoma, analytika a „proroka“ současné krize Michaila Chazina.


Pozor, opět nám přitvrdí zákon potírající právo na svobodu slova a projevu... Paradoxem je, když sama státní moc, která občanům přikazuje jak se chovat a nechovat, vkládá principy nerovnosti do zákonů a chce dělit občany do skupin a tříd.

František Matějka
13.4. 2016   Rukojmí
K hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob přidají kromě jiného, vážení, třídy. Tedy skupiny osob s obdobnou sociální pozicí, životním stylem, prestiží, právem, autoritou, ale i majetkem, příjmy nebo vzděláním.Každý den si po seznámení se s novými legislativními návrhy říkám, že to, co přijali včera, už přece musí být konečná. Že víc to už nejde. Že kontrola a řízení našich životů už dosáhly maxima možného. Že systém zdánlivé prevence, šmírování, špiclování a perzekuce vybraných skupin v zájmu pomyslného blaha všehomíra už není čím doplnit.


,,Prezident Miloš Zeman podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii", za to v Česku je svobody slova a projevu přehršle, přímo habaděj, ovšem jen s tím, že někteří jsou si rovni, jiní jsou si ještě rovnější!

Břetislav Olšer
13.4. 2016   Rukojmí
Ceny Anděl 2016 získávají amatérští zpěváčci a bigbíty; že to jsou profesionálové? Omlouvám se, omyl; amatéři mají charisma a tvoří super kvalitu zadarmo, zatímco mnozí neintonující profíci beztak s playbackem letošního Anděla sice neví, co je to charisma, ale zato mají za to miliony... David Koller pronesl,,hrdinská slova": „Já bych byl rád, kdyby se naše vláda o nás postarala a netahala nás na východ za těma lidma, který to evidentně dělají, je to pan Babiš nebo pan Klaus, nebo dokonce soudruh Zeman,“ řekl v přímém přenosu a narazil; Andrej Babiš mu vzkázal: „Asi jste si mě spletl s Kellnerem, pro kterého zpíváte na večírcích a pro kterého jsou Rusko a Čína hlavní trhy.


Dvě tváře demokracie, aneb když dva dělají totéž, není to vždy totéž


Jiří Baťa
13. 4. 2016
Aktuálně TV přinesla spolu s videozáznamem zprávu o tom, jak mladé ruské političce hrozí za kritiku Putina vězení zde. Pro jisté lidi z pražské kavárny, pravdoláskaře, havloidy, sluníčkáře a bijce za lidská práva je to jobova zvěst. Nezvratný důkaz, jak jsou v Rusku pronásledování lidé, kteří nesouhlasí s režimem, s Putinem, jak je jim bráněno vyjádřit svobodně svůj názor, jak jsou persekuování za kritiku Putina.

Zase nás oblaží američtí mloci

Lubomír Man
12. 4. 2016

Od 27. května do 30. května, tedy celé tři dny (tahle délka se bude stále prodlužovat, až z ní bude nová dočasnost), budeme mít možnost vítat na našich silnicích americké mloky v khaki uniformách, přesunující se ze svých základen v Německu přes naše území do Pobaltí, kde se účastní manévrů Saber Strike čili Sek šavlí. 

Hovinky.cz - za pět, posaďte se!

tu kočyčku jsem namaloval já

13. 4. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj: zde


Seznamovské Novinky.cz, nepotěšily jste mne, ani já vás nepotěším. Za pět! Modré obrazovky smrti už nás možná děsit nebudou, ale vaše hrubky napořád.
úterý 12. dubna 2016

Pohádka o tom, kterak si socani, úkladům navzdory, zachránili Lidový dům (pokračování)

Lenka Procházková

12. 4. 2016  (předchozí část ZDE)

Jednoho večera, když ve sněmovně právě probíhaly opozicí oblíbené interpelace, které Kecal periferním zrakem sledoval na televizní obrazovce v parlamentním bufetu, na to konečně kápl. A odhodlaně se vydal chodbami. Po několika bludných minutách šťastně natrefil zasedací sál a hned od dveří se energicky hlásil o slovo. Když mu je předsedající (socan) udělil, zažili přítomní poslanci informační šok. Lídr zmírající strany totiž od řečnického pultu slovně napadl ministra vnitra (socana), že toleruje a kryje celorepublikovou veřejnou sbírku na „Liďák“, aniž by byla ministerstvem řádně schválena. „Je to ilegální akce! Partyzánština! Příprava na puč!“ křičel do starobylého sálu Kecal a pravicoví legislativci mu vestoje tleskali. 

12. 4. 1961 - První cesta z vesmíru vedla do Prahy (a "kosmická" soutěž o cenu pro čtenáře Nové republiky)

12. 4. 2016, Petr Ďoubalík, zdroje: sputnik 10 vecikarikatura


První cesta z vesmíru vedla do Prahy


12. dubna 1961 (před 55 lety) se Jurij Gagarin stal prvním člověkem, který uskutečnil let do vesmíru. V tento den odstartoval z kosmodromu Bajkonur v kosmické lodi Vostok, jeho let trval 108 minut. Lidstvo tak vstoupilo do nové, kosmické éry a občan Sovětského svazu se stal prvním kosmonautem v historii.

„Dobrý den, radare a prapore z hvězd a pruhů“? Nikoliv, „Dobrý den, majore Gagarine“, tak je to správně! Videa


12. 4. 2016 AENews

Dobrý den, radare a prapore z hvězd a pruhů“? Nikoliv, „Dobrý den, majore Gagarine“, tak je to správně! Videa


Nejpravděpodobnějším výsledkem migrační krize bude občanská válkaProfesor Helmuth Nyborg
12.4. 2016   NWOO
Nízké IQ „uprchlíků“ ohrožuje základy Západní civilizace. Prominentní dánský profesor varuje, že Západní civilizace je „ohrožena“ přílivem migrantů ze Středního východu a ze Severní Afriky, a že nejpravděpodobnějším výsledkem toho bude „občanská válka“.Profesor Helmuth Nyborg, který je expert na provázanost mezi hormony a inteligencí, píšící do dánských novin Jyllands-Posten diskutoval o svých předchozích výzkumech, jak „Souběh toho, že Evropané mají málo dětí a migranti mají malé IQ“ přivodí situaci, kdy se „Západňáci v Evropě stanou menšinou a průměrné IQ se propadne natolik, že prosperita, demokracie a civilizace bude ohrožená.“

Viktor Orbán o migrační krizi: Buďme realisté (cz titulky)

12.4. 2016   Svobodné noviny Dvacátá a třicátá léta jednadvacátého století budou věkem masové migrace. Nastává éra, na kterou jsme nebyli připraveni. Mysleli jsme si, že něco takového patří někam do hluboké minulosti a na stránky učebnic.

Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem u příležitosti návštěvy prezidenta Rakouské republiky

Prezident Miloš Zeman
12.4. 2016   Hrad
Dámy a pánové,
většinou vítám své hosty s radostí, pouze dnes vítám Heinze Fischera se smutkem, protože mu končí druhé funkční období a v souladu s rakouskou ústavou už nemůže znovu kandidovat, i když bych si to velice přál. Ale vždy bude v České republice vítán jako její dobrý přítel, a i když se říká, že v politice neexistuje přátelství, my dva můžeme potvrdit, že jsou i čestné výjimky, protože se známe už dvacet let, možná o něco víc.

Osobní projev čínského prezidenta Xi Jinping (Si Ťin-pching) s českými příslovími k státníkům a miliardářům v ČR na Žofínském ekonomickém fóru – Kulatý stůl česko-čínské spolupráce.

Překlad Viktor Vereš
12.4.2016 

Vážený pane prezidente Zemane, vážení podnikatelé, dámy, pánové a přátelé.


Jsem poctěn, že se účastním tohoto setkání u kulatého stolu. Všichni přítomní jsou vrcholnými politiky a předními podnikateli obou zemí, kteří navazují přátelství a společně usilují o rozvoj. To mne velice těší. V češtině existuje přísloví – stará láska nerezaví. Existuje také přísloví - běžné je setkávat se, vzácné je dosáhnout porozumění a úplně nejcennější je dosáhnout porozumění mezi srdci. 


Stížnost na ČT je hotova – co dál? Díl III


sestavil PP
pokračování ze včerejška 

12.4.2016  Kosta zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Následující část se týká především sestřelení letu MH17. ČT vytvářela dojem, že obrovské množství důkazů ukazuje, že letadlo bylo sestřeleno tzv. „proruskými separatisty”.

ČT zejména:

Šílenství Turecka nezná mezí

Gordon Duff
12.4. 2016   Zvědavec
Tento týden prezident Obama řekl: „Pokud teroristé dostanou atomovky, změní to svět.“ Jeho výrok je něčím víc, než jen pouhým „příliš málo, příliš pozdě“. Co tím pak ale opravdu myslí? Podívejme se na některé z mnoha konfliktů tlačících svět na pokraj propasti, způsobem, který pomíjí prostinké lži, jimiž nás krmí oficiální zprávy, aby zakryly korupci a nekompetentnost tolika vlád.

Pan Ki-mun odmítl Ukrajině právo být Evropou


12. 4. 2016   zdroj
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun nazval Ukrajinu krajně nežádoucím prvkem na evropském poli. Poznamenal, že Kyjev si zvolil cestu nenávisti k Rusku, která nakonec povede k devastaci celé země.

Erdogan podává žádost o trestní postih proti Böhmermannovi - kvůli urážce


12. 4. 2016   zdroj
Turecký prezident zjevně nyní sám požádal o opatření proti hanlivé básni Böhmermanna. Erdogan podal žádost o potrestání kvůli urážce, sdělilo státní zastupitelství v Mohuči. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal žádost o trestní postih proti satirikovi Janu Böhmermannovi kvůli urážce. Příslušný dopis došel, sdělilo v pondělí večer státní zastupitelství v Mohuči.