Reklama

sobota 23. dubna 2016

Turecký konzulát v Rotterdamu vyzval k hlášení urážek Erdogana: Po Böhmermannovi intervenuje Turecko i v Nizozemí, tam také ještě existuje zákaz urážky majestátu


23. 4. 2016   Telepolis
Poté, co turecká vláda pod svým prezidentem, který by chtěl ještě větší moc, dala s úspěchem varovný příklad německé vlády , kterou škrtí uprchlická politika, se zdá, že má sklon přímo intervenovat v zahraničí, popohnat věci dopředu. Přitom jde i o propagandistickou ofenzívu, která chce vztah tureckého státu k médiím a novinářům přenést do zahraničí, aby nedocházelo ke kritice nejen ve vnitrozemí, ale i v zahraničí. 


Arménský den smutku


Martin Fučík
23. 4. 2016
24. duben se stal symbolem pro jednu z největších tragédií v historii Arménů, hrdého a sebevědomého národa, jehož identita trvá bezmála 3 tisíce let. Zmíněnou tragédii lze přirovnat snad jen k osudu Židů v době holokaustu a dodnes tvoří temnou skvrnu v dějinách celého lidstva. V osudový den, 24. dubna roku 1915, došlo ze strany tureckého státního aparátu k bezprecedentnímu násilí vůči skupině vlastních obyvatel – Arménům, kteří v Turecku, z větší části od 11. století n. l., tvořili, byť nedobrovolně, jednu z jeho národnostních menšin.

USA "přebírají odpovědnost" za blokádu Krymu a výzvy "Medžlisu"


23. 4. 2016     zdroj
"Poté co "Medžlis" zahájil blokádu Krymu, vystoupil s teroristickými výzvami, je jasné, že nemá ani těch šest procent." USA vyzývají Rusko, aby zrušilo rozhodnutí Ministerstva spravedlnosti Ruské federace ze dne 18. dubna o pozastavení činnosti organizace "Medžlis krymsko-tatarského národa," prohlásil mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby.


Zbyněk Fiala: Tuplovaný ropák

Fiala Zbyněk
Zbyněk Fiala
23.4.2016 Vaše věc
 
Ropáctví postoupilo do vyšší dimenze. To lze vyčíst z letošních výsledků soutěží o cenu za antiekologický čin roku a o řečnickou perlu kvalit zeleného salámu.
Nakonec tedy vyhráli Jan Mládek a Vladimír Dlouhý a definitivně tak rozhrnuli oponu, za kterou nastupuje nová generace. Ano, mýlil jsem se, už to není to jako ve fotbale, kde váháte jen mezi Ronaldem a Messim. Největší favorité soutěže o Ropáka a Zelenou perlu, kterými jsou trvale Václav Klaus a Miloš Zeman, se dostali na hranici svých možností a přestali lekat něčím novým. Tím ztratili výhodu osob, na které je soustředěna pozornost. Ale změnil se i smysl soutěže.


Jsi Baba Jaga, Madeleino. Eduard Limonov Madeleine Albrightové tvrdě odpověděl


Eduard Limonov
23. 4. 2016     zdroj
Bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová: "Rusko je Bangladéš s jaderným potenciálem." V podstatě to je hulvácký pokus urazit zemi. Na urážku je potřeba odpovědět jen urážkou, není důvod uvádět ty či ony rozumné argumenty. Albright je ošklivá stařena se zahnutým nosem, kterou je možné bez castingu angažovat pro roli ježibaby. A natáčet bez maskování, tak je ošklivá. Jedním slovem - příšera.

Další ostuda americké armády: tři HMMWV šly k zemi volným pádem (video)


- ea24 -
23. 4. 2016 Eurasia24
Americkým vojákům se grandiózně nepovedl další výsadek. Tentokrát se tak stalo v německém Hohenfelsu při cvičení 173. vzdušné výsadkové brigády americké armády. Z transportních Herculesů se nepodařilo správně shodit nikoliv jeden, ale rovnou tři vozidla HMMWV.


Boj o přerozdělování majetku důchodců: USA proti Evropě


Květa Pohlhammer Lauterbachová
23.4.2016  E-republika

Je naprostá iluze, že by se většina obyvatel české kotliny mohla zabezpečit na stáří ze svých úspor. V Německu již přišli střadatelé o víc jak 180 miliard eur.

Jed z Metra


Karel Sýs
23.4.2016

„Praha to jsme my!“
Když čtete Metro, nepotřebujete číst nic jiného.
Vskutku, co vše se vejde do jediného čísla!
Tak třeba 22. dubna:

pátek 22. dubna 2016

Seminář o referendu 26. dubna 2016 v Poslanecké sněmovně


Proč Obama upřednostňuje sesazení Assada před porážkou syrských džihádistů

Eric Zuesse
22.4.2016  Zvědavec

Dr. Christina Lin, přední odbornice v oboru džihádistických skupin, zahajuje svůj komentář z 8. dubna v Asia Times takto: 


V důsledku zpackané situace plynoucí z dodání protiletadlových raket Stinger mudžahedínům v Afghánistánu v 80. letech jsou nyní cestující civilních letů ohroženi syrskými džihádisty vyzbrojenými přenosnými raketami země-vzduch (MANPADS).

P.C.Roberts: USA berou britskou suverenitu útokem


22. 4. 2016    PaulCraigRoberts
Washingtonská elita má za to, že Britové by měli sloužit jejímu zájmu a nikoliv zájmu svému. Aby jim to bylo dáno na vědomí snesitelnější formou – i když se jedná o tototéž – přiletěl Obama do Londýna s tím, že Britanie musí zůstat v EU. Zajímá vás, proč je pro Washington tak důležité, aby Britové předali svou národní suverenitu Evropské unii? Ne? Ale zajímat by vás to mělo.

Miluji ropu! - dárek kulturního referenta našemu věrnému trollovi


22. 4. 2016, Petr Ďoubalík, písnička Ropa - Smash & Vengerov & Bobina feat. Matua & Averin & Marina Kravec, hudba, video, text, překlad, procvičení ruštiny


Počátkem tohoto týdne se světové ropné velmoci pokusily kvůli nízkým cenám dospět k dohodě o zmrazení úrovně těžby. 

Katar - Dauhá, schůzka představitelů 17 zemí, které produkují polovinu světové ropy. Jednání o zmrazení úrovně produkce ropy nedospěly k dohodě. Kdo se zajímá o tuto problematiku, ten ví, že...

Hlasy z Evropy v dubnu 2016

- veverka -
22.4.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Zvykli jsme si. Migranti, migrace a její důsledky bezprostřední i budoucí jsou samozřejmě i nadále předmětem pozornosti a námětem mnoha zpráv, jenže události ještě nedávno těžko uvěřitelné se staly běžnou součástí našeho světa. Denně slyšíme o stovkách nebo tisících nových muslimských migrantů vstupujících do Evropy, o postupující islamizaci zejména západoevropských zemí, o exotických nemocech přicházejících s migranty, o sexuálním obtěžování, o krádežích v obchodech atd. atd. Hlava dostává trvale docela slušně zabrat: jak to, že všechno to šílené a absurdní může být a je pravda?! 


Dobrá vláda se pozná podle štěstí národa, takovou chceme mít: Růst HDP dosažený okradením národa ke štěstí nevede

Josef Mrázek
22. 4. 2016
Na jižním úbočí Himalájí je maličká země Bhútán a vládne tam osvícený monarcha, který dosud nebyl odstraněn, protože tak malou, chudou a odlehlou zemi se asi nevyplatí obsadit a vykrást. Díky tomu je Bhútán příkladem, že vládnout se dá i podle rozumu a ve prospěch obyvatel. A nemusí to být ani žádná opěvovaná demokracie, která, jak to známe, skutečnou demokracií ani nebývá a vládnou peníze a cizí zájmy.


čtvrtek 21. dubna 2016

Turecko otočilo: Chce se spojit s nepřítelem? Strach z Kurdů

Anna Vlachová
21.4. 2016  Eurozprávy

 Konflikt v Sýrii je i díky velkému počtu zúčastněných stran velmi problematický, stejně jako je obtížně i dosažení diplomatického řešení. Analýza společnosti Stratfor nyní upozorňuje, že turecká vláda začala navzdory předchozím výhradám jednat se syrskou vládou prezidenta Bašára Asada.

Fidel Castro ohodnotil perspektivy komunismu

21.4. 2016   Sputník
Čtyři měsíce před svými 90. narozeninami využil historický vůdce kubánské revoluce Fidel Castro tribunu VII. sjezdu Komunistické strany Kuby, aby rozmýšlel na téma smrti a budoucnosti komunistických ideálů.

Příměří v Sýrii je velkou chybou a prospívá jen Amíkům a islámským extremistům!

Ladislav Kašuka
21.4. 2016   zasláno redakci NR
Styl vedení války ve světě se v současnosti změnil. Do každého konfliktu se motají USA a „kecá“ OSN. Bohužel minimálně v 90% stojí na té špatné straně a pod rouškou velkých řečí o demokracii a lidských právech podporují teroristické skupiny proti legitimním vládám suverénních zemí!
Tak probíhalo celé tzv. „arabské jaro“, takový byl ukrajinský převrat na Majdanu, nebo dřívější ukradení Kosova našim srbským přátelům! Úplně stejně je tomu v současnosti v Sýrii!

ORWELLOVSKÝ PŘEVÁDĚCÍ SLOVNÍK POJMŮ 21. STOLETÍ (2)

Všudybylka 
21.4.2016  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

(pokračování)


nevládní organizace
– organizace, které nejsou pod kontrolou vlády, ale jejich financování pochází ze soukromých, často zahraničních zdrojů, které touto formou vytvářejí svou pátou kolonu ve státech, kde byly založeny a prosazují zde své zájmy

Řecko odmítlo žádost Kyjeva o zrušení promítání filmu "Krym. Cesta domů"


21. 4. 2016    zdroj
Organizátoři festivalu ruského filmu v Řecku popřeli prohlášení ukrajinského velvyslanectví v Aténách o tom, že diplomatické zastoupení dosáhlo zrušení promítání filmu "Krym (film s titulky zde). Cesta domů" režiséra Andreje Kondrašova. 20. dubna to oznámila agentura RIA Novosti .

Hyeny hybridní války rvou Brazílii na kusy

Pepe Escobar
21.4. 2016   Zvědavec
Byla to ponurá a odpuzující noc, když se prezidentka 7. největší ekonomiky světa stala kořistí předhozenou lynčovacímu davu hyen provinčního cirkusu Maximus. 367 hlasy pro a 137 proti prošlo odvolání/puč/změna režimu namířené proti Dilmě Rousseff brazilským kongresovým cirkusem a nyní jde do senátu, kde bude vytvořena „zvláštní komise“. Pokud to bude schváleno, bude pak Rousseff odstavena na 180 dní a k moci se dostane najatý tropický Brutus, vice-prezident Michel Temer, než senát rozhodne s konečnou platností.

Tohle vám, pane Šámale, nikdy neodpustím


Lubomír Man
21. 4. 2016
Ale nejenom vám, jako nejvyššímu šéfovi zpravodajství ČT, ale ani vaší vedoucí zpravodajské ekipě ve složení Mrzena, Kubala, Lutonský a Frank. A co že vám neodpustím? Že jste ze mě udělali kohosi jiného, než jsem byl. Že jste mě obrali o radost těšit ze sedmé hodiny večerní, kdy se v naší zemi vysílaly a vysílají zprávy. 


ORWELLOVSKÝ PŘEVÁDĚCÍ SLOVNÍK POJMŮ 21. STOLETÍ (1)

Všudybylka
21.4.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

(předefinování pojmů se děje na základě matematicko – filozofického převáděcího algoritmu za předpokladu, že 1984=2016)

Kam kráčí ČSSD?

Pavel Letko
21.4.2016  E-republika

Dlouhodobá oportunistická politika politiků přináší své ovoce. Sociální demokracie a její představitelé nemají vize ani sny rezonující se současnou českou společností.
středa 20. dubna 2016

Jevgenij Satanovskij: Po zprávě o 9/11 svět exploduje


20. 4. 2016    zdroj
Saúdská Arábie hrozí USA, že přijme opatření na ochranu svých amerických investic, což je téměř 750 miliard dolarů. Prohlášení jsou adresována Kongresu USA, který zvažuje návrh zákona, podle nějž nesou saúdští úředníci odpovědnost za teroristické činy 11. 9. 2001, nebo jak říkají Američané, teroristický útok 9/11. Vyjádření Saúdské Arábie se velmi podobná nezastřenému vydírání, soudí prezident Ústavu pro Blízký východ Jevgenij Satanovskij:

Od Turka zajatá, od velkého pána


Zdeněk Hrabica
20. 4. 2016

Málokdo si povšimnul nedávných slov Vladimíra Putina, že Turecko je dávný přítel Ruska, ale nikoliv z jeho pohledu je přítelem Ruska současná turecká politická reprezentace.
Nevím, proč to druhé nemůže platit nyní i pro nás. Maně si vzpomínám ze své práce v redakci, když na území Turecka došlo před lety k zatčení a věznění dvou mých kolegů – kmenových i externích – Jaromíra Štětiny a Dany Mazalové.

Islámští teroristé plánují teroristické útoky v Brazílii


20. 4. 2016     zdroj a zde a zde a zde a zde
Brazilská rozvědka vyjádřila znepokojení v souvislosti s prohlášením teroristy Maxima Oshara, který označil tuto zemi za další cíl. Informuje o tom Reuters. Podle údajů silového rezortu plánují islamisté spáchání teroristických útoků během olympijských her, které se budou konat v Brazílii letos v létě.

Mnoho povyku pro nic! Nebo že by přece jen pro něco?


Jiří Baťa
20. 4. 2016
Není známo, kdo otevřel dvířka diskuzi o přejmenování České republiky na Česko, které svým způsobem částečně mění historickou identitu českého státu. Ale vraťme se k nedávné historii, která má tuto kauzu de facto na svědomí.

Omluva panu Heiko Maasovi, dvojnásobné FUJ Angele Merkel!


Martin Kunštek
20, 4, 2016
V článku „Teď už toho „kozomrda“ Erdoganovi nikdy nikdo „neodpárá““, publikovaném v NR dne 18. 4. 2016, jsem se dopustil několika faktografických chyb. Paní Zdeňka Holešová – pečlivá čtenářka a znalkyně německého prostředí mě upozornila, že autorem nápadu na stíhání německého komika Jana Böhmermanna pro hanobení představitele cizího státu není spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas (SPD), ale sama kancléřka Angela Merkel. Panu Heiko Massovi se tímto omlouvám. Vzhledem ke způsobu, jakým spolková kacléřka prosadila vládní souhlas se stíháním satirika však zároveň dodávám dvojnásobé FUJ Angele Merkel (CDU).

Zrušení vízové povinnosti ze strany EU pro Ukrajinu otevře novou migrační cestu do Evropy. Známe ceny ukrajinských pasů z černého trhu!


- VK -
20.4.2016

Zrušení vízové povinnosti ze strany EU pro Ukrajinu otevře novou migrační cestu do Evropy. Známe ceny ukrajinských pasů z černého trhu!


A nejhorší ze všeho jsou mimozemšťani. Ty potvory vám vlezou všude

Václav Umlauf
20.4.2016 E-republika

Realita je škaredá, nechutná, znamená naši angažovanost, zpytování svědomí, usvědčuje nás ze zbabělosti a z námi zapříčiněné blbosti. Takže se raději díváme na svět lhoucích korporátek, který připomíná hezkou mimozemšťanku z plakátu.

Evropský parlament drtivou většinou hlasoval proti svobodě slova a transparentnosti

Stanislav Blaha 
20.4.2016  E-republika
Svoboda slova a demokracie je v ohrožení, EU prosazuje "ochranu obchodního tajemství".


Světová válka začala - Prolomte ticho

John Pilger
20.4.2016   Zvědavec

Filmoval jsem na Marshallových ostrovech, které leží severně od Austrálie, uprostřed Tichého oceánu. Kdykoliv říkám lidem, kde jsem byl, ptají se: „Kde to je?“ Když nabídnu vodítko odkazem na Bikiny, říkají: „Tím myslíte ty plavky?“ Jen pár lidí, zdá se, ví, že plavky bikiny byly pojmenovány na oslavu jaderných výbuchů, které zničily ostrov Bikiny. Na Marshallových ostrovech bylo Spojenými státy v letech 1948 až 1958 odpáleno šedesát šest jaderných zařízení – ekvivalent 1,6 hirošimských bomb každý den po dvanáct let.
Proboha, jaká kauza Altner? Snad kauza neplatičů z ČSSD, kteří navíc kašlou na zákony!

Miroslav Macek
20.4. 2016   Rukojmí
Středeční glosa
Ministr spravedlnosti (!) Pelikán: „Postup ČSSD v kauze Altner nevnímám jako nerespektování soudní autority.“ Proboha, jaká kauza Altner? Snad kauza neplatičů z ČSSD, kteří navíc kašlou na zákony! Jak může takový člověk sedět byť jen jednu jedinou minutu v ministerském křesle?
Tohle už je opravdu vrchol arogance moci!

Такого, как Путин...To bleskurychle letí ruským internetem!

20.4. 2016   Eurásia 24
napsal/přeložil ea

V centru Kazaně se v úterý 19. dubna odehrál improvizovaný dvouminutový koncert, jehož záznam se bleskurychle šíří ruským internetem.Trojice pouličních hudebníků si jako vokalistku přibrala přihlížející mladou ženu, která je požádala o zahrání známé diskotékové skladby Такого, как Путин (Takového, jako je Putin). Smyčcové nástroje evidentně nebyly na překážku:


Ať je legrace víc, za Novou republiku připojujeme ještě text a překlad:

Konečné řešení „české otázky“: Tradičně přichází mráz z německého kancléřství. Český podvodníček v křesle premiéra doufá, že jsme idioti. Plán, jak nám zavřít „maďarskou cestu“ a otevřít hranice migrantům. Mají z nás strach

Petr Hájek
20.4.2016 ProtiProud

Petr Hájek komentuje další neuvěřitelné pokrytectví kolaboranta v čele státu a připomíná, že pokud se nebudeme bránit, můžeme ztratit vše – protože teprve teď se začíná lámat chleba


To by byl prezident!

prezidentka Litvy
Dalia Grybauskaite

20. 4. 2016, Petr Ďoubalík - Byl vytvořen nový světový rekord v trapnosti prezidenta? O jednom dokonalém interview s litevskou prezidentkou - video.


To by byl prezident pro Českou republiku! Co vy na to mediální smečko? To by nebyly nervy jak za Zemana. Co Miloš odpoví? Jak ho stopnout, až bude říkat, co nechceme slyšet? Jestli z nás zas udělá hlupáky jako minule? Co když položí místo odpovědi sám nějakou otázku? Jak ho neodvysílat? Jak to vysvětlíme chlebodárcům?...úterý 19. dubna 2016

„Moc velké zvíře za mříže“ už neplatí?


Valentin Katasonov
19.4. 2016   Střípky ze světa
Z pitavalu „banksters“ a piruet mužů zákona
„Velká šestka“ amerických bank – Bank of America,JPMorgan Chase, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs aMorgan Stanley – schytala na 30 pokut ve výši 110 miliard USD. Jen za švindly, vedoucí k finanční krizi let2007-2008.

Německo bouří! Nešťastnice Merkelová oznámila, že Böhmermann půjde před soud, sociální sítě na internetu zaplavilo volání: „Je sui Böhmi“.

Břetislav Olšer
19.4. 2016   Rukojmí
Nemá to Mutter Merkel, alias „Dar od Alláha“ snadné; její preference klesly během čtrnácti dnů o deset procent. Dvě třetiny Němců cítí jako svoji potupu, když německým zákonům o svobodě slova a projevu oficiálně diktuje turecký prezident Erdogan.


Sovětské stíhačky sestřeleny

19. 4. 2016, Petr Ďoubalík - nález letadel z 2. světové války, stavba mostu na Krym, film "Bitva o Sevastopol", píseň "Kukuška" Viktora Coje v podání Poliny Gagariny (v ukázce z filmu) a Darji (12 let), videa


Sovětské stíhačky, které byly sestřeleny v roce 1943, byly nalezeny na dně moře při stavbě mostu na Krym.


Rozpory Ljudmily Ulické

jawa
19.4.2016  PodSmetákem

Když Petra Procházková a Libor Dvořák, dva významní znalci současného Ruska, trpící zvláštní oční vadou, protože vidí všechno ruské černými brýlemi, dostali 27. února možnost vést rozhovor s významnou ruskou spisovatelkou Ljudmilou Ulickou, asi se těšili na výbornou žeň. Ale zřejmě je Ljudmila Jevgeněvna trochu zklamala. 


Ukrajina - Praha

19. 4. 2016

Mainstream chce zlikvidovat alternativní weby: vytvořil jejich blacklist a doporučuje firmám, aby na nich neinzerovaly. Za akcí stojí slovenský deník SME

- mv -
19.4.2016 Šifra

„Většina nejznámějších firem na Slovensku byla prý překvapená, že se jejich reklama zobrazuje na stránkách, které šíří konspirace,“ začíná svůj článek z 18.4. s názvem Vznikla iniciatíva, ktorá má obmedziť príjmy konšpiračných webov z reklamy slovenský deník SME. Po upozornění SME prý chtěly firmy reklamu stáhnout. Jestli kvůli tomu, že nechtějí reklamu na webech, které čte na rozdíl od mainstreamu stále víc lidí, nebo kvůli tomu, že téma „náhodou“ vytáhl deník SME, můžeme jen spekulovat. Celý článek je dostupný jen předplatitelům, a jak jistě každý rozumný člověk chápe, do tohoto plátku nehodlám už z principu investovat ani euro. I část zdarma ale bohatě stačí.

P.C. Roberts: Jak US „neokons“ obrali lidstvo o naději na mír


19. 4. 2016    zdroj
Když se prezident Ronald Reagan obrátil k americkým neokonzervativcům zády, vyhodil je z jejich úřadů a některé vydal i soudu, přistoupil se sovětským prezidentem Gorbačovem k vyjednávání o zakončení studené války. Vojenskobezpečnostní komplex, CIA a neokonzervatisté se proti této jeho politice ostře ohrazovali, protože vyhlídka na mír mezi dvěma nukleárními mocnostmi jejich rozpočtům, moci i ideologii ani v nejmenším nevyhovovala.

Raúl Castro: "Restaurace kapitalismu na Kubě nebude. Ústavní reforma se uskuteční. "Musíme se mít na pozoru!"


19. 4. 2016     zdroj a zdroj
Rozšíření NATO až k hranicím Ruské federace je velká hrozba pro mír.
"S ohledem na důležité změny, vztahující se k aktualizaci ekonomického a sociálního systému, a také jeho konceptualizací, je nutno v ústavě zakotvit vše, co děláme, posoudit to společně s obyvatelstvem a předložit k referendu," řekl v projevu na sedmém sjezdu Komunistické strany Kuby předseda Státní rady a Rady ministrů Kuby Raúl Castro, uvádí Radio Havana Kuba.

Informační střípky k případu MH-17

- PB -
19. 4. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Zbývá něco málo přes čtvrt roku do smutného dvouletého výročí sestřelení Boeingu 777-200 (B772 9M-MRD) Malaysia Airlines nad východem Ukrajiny a ani po tak dlouhé době není prokázáno, kdo a jak ukončil nešťastný let.

České politické sekty

Stan
19.4.2016 Outsidermedia

Tímhle textem inspirovaným bohatou diskusí pod tímto článkem o škodlivosti náboženství hodlám naštvat úplně všechny. Berte ho, prosím, s nadhledem, jako součást mé terapie. A vězte, že pod ním nehodlám diskutovat, ale pouze se bavit reakcemi potrefených hus. Kladivo na svobodu projevu


19. 4. 2016, Lenka Procházková
Překotná doba, ve které žijeme, se projevuje i překotnými zásahy do legislativy. Ve stádiu pokusu je zatím rozšíření trestního zákona č. 40/2009 Sb. o další trestné činy v kolonce, která se týká hanobení a podněcování k nenávisti. Na žádost Rady EU se stávající rejstřík hanobení (národa, rasy, etnické skupiny, víry a politického přesvědčení) má rozšířit o nově definovaný trestný čin - hanobení třídy.

Ve smyslu připravené novely jsou třídami míněny skupiny osob, které mají obdobný životní styl (prestiž, práva, autoritu, majetek, příjmy, vzdělání atd.).

pondělí 18. dubna 2016

„Elity“ skupují nedobytné krytyPaul Joseph Watson
18.4. 2016   Střípky ze světa
Z „obav před 99 procenty“
Kdo nechce přijít o gáži lháře – zvlášť toho „veřejnoprávního“ - musí se pošklebovat i nad kryty. Před jadernými nálety. V Americe si je kupovala „high society“. Teď jdou na dračku znovu. Gážistům lži zasazují ránu z milosti.Tentokrát totiž kryty nekupuje strach z atomových hřibů. „Luxusní bunkry“ – píše Paul Joseph Watson na portálu INFOWARS – „nakupují elity v panickém strachu z masových občanských nepokojů, rýsujících se na obzoru“.

Ničivá sila Iskanderu: odpal, chirurgicky přesný zásah, kráter (video)18.4. 2016 Eurásia24
napsal/přeložil Geo
Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo záběry odpalu taktické křídlaté rakety s plochou dráhou letu z operačně-taktického raketového komplexu Iskander.
Raketové komplexy Iskander existují jak ve verzi s balistickými raketami 9M723K1, tak ve verzi s křídlatými raketami 9M278. Ty jsou příbuzné střel Kalibr-NK, které ruské námořní síly opakovaně použily proti teroristickým cílům v Sýrii.
Právě variantu Iskanderu s křídlatými raketami zachycuje následující video, které bylo pořízeno při zkušebním odpalu 15. dubna z polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Střela přesně zasáhla cíl ve vzdálenosti okolo 200 kilometrů od místa odpalu.


Islandská spravedlnost a zločinní bankéři

William Engdahl
18.4.2016  Zvědavec

15. září 2008 bývalý předseda Goldman Sachs, americký ministr financí Henry Paulsen, záměrně spustil předvídatelný globální finanční propad, když rozhodl prolomit precedent a nechal Lehman Bros., čtvrtou největší investiční banku Wall Street, zbankrotovat. Důvody tohoto rozhodnutí jsou tématem na jindy. Následky této traumatické finanční krize zůstávají ve světovém finančním systému dodnes, více než sedm let poté. Jednou z málo povšimnutých obětí tohoto debaklu Lehman Bros. byla nejhorší bankovní krize v historii jedné z nejmenších zemí světa, Islandu. 


Před drahnými léty se něco takového nazývalo „sbiraniko“….

Miroslav Macek
18.4. 2016   Rukojmí
ČSSD advokátovi Zdeňku Altnerovi navzdory pravomocnému rozsudku nepošle 337 miliónů korun a vyčká dovolání u Nejvyššího soudu (NS). Uvedl to v neděli v pořadu Partie na TV Prima premiér a předseda soc. dem. Bohuslav Sobotka s tím, že vyplacení částky by stranu ekonomicky podlomilo.
Je tohle vůbec možné??? Jsem velmi zvědav, co se bude dít. V podstatě se tedy každý může vykašlat na pravomocný rozsudek s tím, že by ho to ekonomicky či jinak podlomilo? Také daně odmítneme platit, protože nás to ekonomicky podlamuje…
Zcela neuvěřitelné!

A zase, po kolikáté už: když dva dělají totéž, není to totéž!


Jiří Baťa
18. 4. 2016
Nedávno proběhla tiskem informace, že Izrael (pokolikáté už) rozhodl a schválil výstavbu dalších 150 domů v nelegálních osadách okupovaného území Západního břehu Jordánu. Zpráva to není překvapující, protože Izrael si nejen dlouhodobě činí nároky na tato území, ale osídlením těchto území prý chtějí zabránit dalším teroristickým útokům ze strany Palestiny na Izrael. Není žádným tajemstvím, že tuto oblast Izrael anektoval, zbytek světa ji řadí k Izraelem okupovanému území z války z roku 1967.