Reklama

sobota 7. května 2016

Pozdrav obyčejných občanů Česka panu Marku „Válečkovi“ Ebenovi, majálesovému králi


Jiří Baťa
7. 5. 2016
Pane Marku Ebene,
měli jsme tu možnost seznámit se s Vašim duchaplným, spíše nenávisti plným projevem, který jste asi sto hlavému davu převážně uznalých studentů přednesl v roli korunovaného ehm... Krále Majálesu na náměstí v Olomouci. Pokud by něco podobného svého času říkal např. Jan Werich nebo Jarda Štercl, jistě by to stálo za potlesk a uznání. Jenže jste to byl Vy, dosud vždy zásadově nestranný a konfliktům se vyhýbající, dnes načančaný, navoněný, větráky pražské kavárnny ošlehanou tváří vystoupil (zřejmě jako jejich zmocněnec) jako moderátor, který se ochotně podujal role antizemanovského humoristy, abyste lid (víceméně studenty) prostý na téma pobavil stylem a šarmem Vám vlastním. 


Nazarbajev příslíbil, že tvrdě přetne organizování "ukrajinského scénáře" v Kazachstánu


7. 5. 2016        zdroj
Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev prohlásil, že ve vztahu ke všem těm, kteří se snaží zorganizovat v zemi opakování "ukrajinského scénáře", budou přijata ta nejtvrdší opatření. "Kazaši nechtějí v Kazachstánu ukrajinské události, vím to. Ať slyší všichni, kteří to sem chtějí přinést: přijmeme ta nejtvrdší opatření, aby to věděli a neříkali, že jsem nevaroval," uvádí jeho slova RIA" Novosti".

Kauza Vitásková: Tisková konference ERÚ 5.5.2016


Zdeněk Jemelík 

7. 5. 2016
Nezákonnost nejen z mého hlediska proběhla i vůči našemu úřadu jak v oblasti několika prohlídek souvisejících s tzv. trestními činy, tak v poslední řadě i s mým nepravomocným rozsudkem či další obžalobou. Možný konec balkanizace trestního řízení, možný konec praktik 50-tých let je důvod, proč dnes k této problematice vystupuji. O celé řadě porušení Ústavy vůči Energetickému regulačnímu úřadu, nezávislé státní instituci, budeme informovat veřejnost na speciální TK; podotýkám, že kauza „Vesecká“ je jen špičkou ledovce.


Pohádka na dobrou noc (O ratlíkovi Kájovi Nebojsovi a o Rudé fence)


Zdeněk Hrabica
7. 5. 2016
Byl jednou jeden pejsek – jmenoval se Kája Nebojsa a byla jednou jedna psí holka – jmenovala se Rudá fenka; oba tyto psí tvory dali po válce jejich páníčkové do psího útulku a dostalo se jim psího vychování. Kdyby byli lidmi, oháněli by se v životě i akademickými tituly – on by byl inženýr a ona profesorka. Žrali z ruky svých chovatelů a navzájem se k sobě i k nim měli a lísali a také spolu kočkovali. Do památné psí knihy oběma těmto milým tvorům chovatelé zapsali smyšlený rodokmen a pejskové tak snáze vstoupili do života.

Papež si připnul georgijevskou stužku


6. 5. 2016      zdroj
Poslanec komunistické strany RF Pavel Dorochin poblahopřál papeži Františkovi ke Dni vítězství a daroval mu georgijevskou stužku. Stalo se to při jejich setkání ve Vatikánu.

Od setkání s ruskými motorkáři je Hašek můj člověk

Lubomír Man
7. 5. 2016
Stává se, že někdy potřebujete být svědkem činu, ne slov, abyste poznali, kdo si zaslouží vaší důvěru a za kým byste tedy měli stát. Jedním z takových činů, který mi tuhle otázku zodpověděl pokud jde o můj problém, koho z vedení současné sociální demokracie – a jestli vůbec ještě někoho – mohu brát za politika své chuti a gusta, bylo setkání jihomoravského hejtmana Haška s ruskými motorkáři, zvanými Noční vlci, kteří k nám přijeli poklonit se hrobům a památníkům svých padlých krajanů z poslední války. 


pátek 6. května 2016

Voják, který vrátil vyznamenání NATO: Sedíme v dobytčáku s logem Čtvrté říše. Máme ještě šance se zachránit? Lze vyskočit z rozjetého vlaku? Domobrana je připravena naši vlast bránit. Do jejích řad může vstoupit každý


Marek Obrtel
6.5.2016   ProtiProud

Marek Obrtel připomíná, že náš stát a národ nebyl po vstupu do EU nikdy tak blízko katastrofě jako nyní, a současně je přesvědčen, že světlo na konci eurotunelu lze najít, pokud se nedáme bez odporu "odvézt na porážku"

Není to fata morgána! Je to ruský koncert v římském amfiteátru v Palmýře


Alexej Ovčinnikov
6. 5. 2016    zdroj a zdroj
Tato událost světového významu se konala ve čtvrtek v polorozbořené syrské Palmýře. Uprostřed starověké antiky, kterou teroristé nestihli vyhodit do vzduchu, najednou hrál opravdový orchestr. A ještě k tomu ne ledajaký! Vedoucí symfonického orchestru Mariinského divadla Valerij Gergijev přibyl do legendárního města, aby morálně podpořil jeho osvoboditele a uctil památku těch, kteří zemřeli v bojích o Palmýru. Koncert byl nazván - "S modlitbou za Palmýru. Hudba oživuje starobylé zdi."

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi, prezidentu České republiky Hrad6. 5. 2016
Hrad I. Nádvoří č.p. 1, Hradčany, 119 08 Praha 1, Česká republika
                            3.5.2016
Vážený pane prezidente,


         je pěkné, že asi 70% občanů České republiky je spokojeno s tím, jak si vedete v prezidentské funkci, všechny je ovšem neznám, ale spolupracuji s aktivisty, kteří jsou typickými reprezentanty této většiny občanů. Máme zásadní problém. Zatímco, například, ve věci těžkého ohrožení migrací hájíte národní zájmy tak, jak je třeba, ve věci ničivé činnosti ČNB se na Vás obracíme marně. 

Komu bude patřit Brazílie ?

Josef Mikovec 
6. 5. 2016     (zasláno autorem) “ Papež je Argentinec, ale Bůh je Brazilec
Dilma Rousseffová, v době kdy je prezidentkou Brazílie
„Jev je podstatný a podstata se projevuje“
Ze zašlé učebnice filosofie pro každého Krize, kterou Brazilie prochazí není pouze krizí politickou, ekonomickou, sociální, práva, politické kultury, ale mnohem podstatnější. Je strukturální krizí Systému, která se projevuje v jiné podobě a intensitě v jiných zemích. 

Katolická církev se činí

- jip - 6.5.2016 Vaše věc
 

V současné době katolická církev, a zejména její řády, podniká rozsáhlou ofenzivu, která má dvě hlavní části.

Ta první probíhá u soudů, které především církevní řády zaplavily žalobami na instituce státu, se kterými se soudí o majetek, jehož se domáhají.

Dvě legendy, dvě ideologické manipulace, dvojí pravda na svět

Václav Umlauf
6.5.2016  E-republika

Porovnejme mediální produkci legend kolem padlých hrdinů, jak u Rusů tak u Američanů. Rozdílné story ukazují na zásadně odlišnou povahu vojenského angažmá Rusů a Američanů v Sýrii.


Státní lumpárna na druhou! A zase to zaplatí ten blbeček občan! Jak dlouho si to necháme líbit!?

6.5. 2016   Instory
Tak nám pan ministr Mládek (ČSSD) vysvětlil, jak hodlá vyřešit situaci v OKD. Je to poměrně jednoduché. Všechno zaplatí stát. Tedy přesněji řečeno všechno zaplatíme my, daňoví poplatníci.
Připomeňme si trochu historii. Náš současný premiér Bohuslav Sobotka, tehdy na postu ministra financí, prodal státní podíl v OKD za čtyři miliardy korun, i když měl cenu více než dvojnásobnou! K tomu se přihodilo 44 000 bytů. Podle různých odhadů z firmy postupně zmizel majetek za přibližně 150 miliard korun. Důležité je připomenout, že ze soukromé firmy.

Tragikomický strach evropské politické reprezentace z několika ruských motorkářů prozrazuje krizi evropských politických struktur, evropského politického systému.

Stanislav Novotný
6.5. 2016   Rukojmí
Nejenom že se Noční vlci dostávají do schengenského prostoru s hravostí a vtipem, a to navzdory úředním opatřením některých vlád, ale vzbudili zároveň širokou solidaritu mnoha svobodomyslných lidí, které rozhodně nelze primitivně podezírat z proruské politické orientace. Bouří se tak proti hlouposti a licoměrnosti vlastních vlád. Proti účelové propagandě, jež se snaží znepřehlednit seznam problémů, které tkví v samé podstatě fungování Evropské unie.

Česká televize dští každý den „antikomunistický oheň a protiruskou síru“.

Vladimíra Vítová
6.5.2016

Včera proběhla v Praze tisková konference nově vzniklého spolku Sdružení koncesionářů veřejnoprávních médií. Sdružení vychází z reality, že Česká televize ani Český rozhlas nejsou svým obsahem veřejnoprávními médii.

Rusko začalo patřičně odpovídat na rozmisťování základen a vojáků NATO. Začně stavět tři divize na západě Ruska
6.5.2016  AC24 
 
S cílem čelit kapacitám sil NATO vytvoří Ministerstvu obrany Ruské federace u hranic dvě nové divize Západního vojenského okruhu a jednu na jihu, informoval šéf ministerstva Sergej Šojgu.

Zemřel slovenský spisovatel a analytik Sergej Chelemendik


6. 5. 2016

Sergej Chelemendik byl spisovatel a také bývalý slovenský politik. Ve svých analytických argumentacích zdůrazňoval nadměrný význam Ruska pro Evropu, kritizoval současný vliv amerikanismu v Evropě a obviňoval Spojené státy americké z událostí na Ukrajině (2014) a přípravy světové války.

Jeho rodina se vyjádřila na Facebooku: Sergej je vo veľmi vážnom stave po mozgovej porážke. Prosíme všetkých, ktorí ho máte radi, myslíte naňho teraz a modlite sa zaňho. / Ďakujeme za vašu podporu žiaľ otec v noci zomrel. Polina

Jiří Paroubek: Hejtman Hašek hlavním zlosynem dne

Jiří Paroubek
6.5.2016  Vaše věc

Česká mainstreamová média si našla novou oběť. Pro tentokrát je jí hejtman Hašek, který se – no považte – při položení věnců u památníku padlých sovětských vojáků v Brně nechal vyfotografovat se skupinou tzv. motorkářského gangu Nočních vlků.


Případ Havranů. Ruským bitevníkům začíná nový život


Alexej Ramm
6. 5. 2016  Eurasia24

Bitevní letoun Su-25 Grač (Havran) patří již více než 30 let k nejvytíženějším letounům v ozbrojených konfliktech. Havrani mají za sebou boje v Afghánistánu, Tádžikistánu, v obou čečenských konfliktech, v bojích v Gruzii a nyní i v Sýrii.


čtvrtek 5. května 2016

Americkou agresi a zabíjení za každou cenu si připomínáme i v souvislosti s "osvobozením" Československé republiky... Nela Lisková

Nela Lisková
5.5. 2016   Rukojmí
Slavíme 71. výročí osvobození Československé republiky, ale připomeňme si i tato fakta. Dne 14.2.1945 svrhly během pětiminutového bombardování americké bombardéry na Prahu 152 tun bomb a zahynulo 701 lidí a 1184 obyvatel bylo zraněno. Nálet zasáhl 2500 domů, z toho bylo 68 úplně zničeno. Nebyla to ovšem pouze Praha, kterou Američané na konci války záměrně bombardovali.
Byla bombardována také města Plzeň, České Budějovice, České Velenice, Cheb, Kralupy nad Vltavou, Záluží u Mostu, Ústí nad Labem, Neratovice, Zlín a další průmyslová města s jasným cílem poškození průmyslu naši země.

Skandál: Redaktor ČT peskoval hejtmana Haška, že nedodržuje americký sankční seznam proti Rusku! V přímém přenosu mu předčítal z webu amerického ministerstva financí! Televize váhala, zda zařadit rozhovor do archívu!

- VK -
5.5.2016 AENews

Skandál: Redaktor ČT peskoval hejtmana Haška, že nedodržuje americký sankční seznam proti Rusku! V přímém přenosu mu předčítal z webu amerického ministerstva financí! Televize váhala, zda zařadit rozhovor do archívu!


Foreign Policy: Ukrajinský vědec přepisuje historii se souhlasem Porošenka

5. 5. 2016    zdroj
Hlava ukrajinského Ústavu paměti národa Vladimír Vjatrovič se stává důležitou politickou postavou. Interpretuje historické události tak, jak to potřebuje současná vláda, a vyzbrojil se souhlasem prezidenta Petra Porošenka. O tom, jak a proč se tak děje, píše americký časopis Foreign Policy.

Bakala a spol. se činili, OKD dluží přes 17 miliard

- jip -
4.5.2016  Vaše věc

Když se před pár týdny dnes už bývalý uhlobaron Bakala, který vytahal z nyní předluženého podniku OKD v průběhu posledních jedenácti let desítky miliard korun, evakuoval z projektu NWR, vypadaly věci velmi špatně. To, že OKD dluží desítkám nešťastných dodavatelů 17 miliard korun, je ovšem skandální a překonává všechna negativní očekávání.


USA se vydaly cestou rozpoutání světové války


Viktorija Kuzmenko
5. 5. 2016  Eurasia24

Eurasia24.cz přináší a doporučuje k přečtení překlad rozhovoru s poradcem prezidenta Ruské federace Sergejem Glazjevem.

V Německu rekordní podpora AfD. SPD stále klesá

- pm -
5.5.2016 Vaše věc

Podpora Alternativy pro Německo (AfD) dosáhla v květnu rekordní výše. Včera večer televizní stanice ARD zveřejnila výsledky pravidelného průzkumu „Deutschlandtrend“, podle kterého by ve volbách tuto neděli hlasovalo 15 procent Němců pro AfD.

Velitel sil USA a NATO v Evropě: Nejsme přesvědčeni o tom, že odchod Putina by byl pro nás to nejlepší


Ivan Gračov
5. 5. 2016 zdroj
Americký generál se prořekl, co si Západ ve skutečnosti myslí o Rusku a jeho prezidentovi
* Čtyřhvězdičkový generál - velitel sil USA a NATO v Evropě Philip Breedlove poskytl překvapivě upřímný rozhovor serióznímu americkému listu Wall Street Journal. Je zajímavý proto, že je téměř výhradně věnován vztahům NATO s Ruskem a Vladimíru Putinovi. Skutečnost, že generál odhalil (nebo poodhalil) závěs na představách NATO o moci Moskvy a hlavního muže v Kremlu, lze snadno vysvětlit. Breedlove tento týden odchází do důchodu a předá svůj post generálovi Curtisi Scaparrottimu. A už ho téměř nic nedrží zpátky od toho, aby se konečně vyjádřil na rovinu.
Takže copak napovídal generál Breedlove?

Výsledkem má být jeden světový pronárod bez vlastních kořenů, bez historie, bez národní hrdosti a předků, který nebude ničím jiným, než masou otroků a konzumentů vlastních, nekvalitních podřadných potravin a výrobků, neúnavně pracující pro blaho a přepych horních etnicky čistých 3% kteří jsou dle jejich názoru bohem vyvolení a předurčení vládnout našemu světu!


Ladislav Kašuka
5.4. 2016   zasláno redakci NR
Na změnu máme maximálně 10 let – pak už bude na mírové řešení v současnosti vznikajících problémů asi pozdě!
Pokud v Evropě nedojde nejdéle do deseti let k naprostému obratu v politickém a ekonomickém kursu, bude nenávratně ztracena a nastane doba zmatku, kulturních a sociálních bouří a demence nastupujících generací!

Kdo má profit z migrační krize? U nás neziskovky! A ti, kteří za nimi stojí...

Petr Žantovský
5. 5. 2016      PrvníZprávy
Pokud si položíme otázku, proč se naše mainstreamová média, a to včetně veřejnoprávní České televize, chovají takto nepochopitelně až pošetile, proč vyměňují novinářskou profesi za profesi propagandistů jednoho názoru, pak dojdeme ke dvěma jednoduchým vysvětlením. Jedno je politicky zájmové, druhé ekonomicky či hmotně zájmové, přičemž oba principy se prorůstají a podporují navzájem.

Plíživé matení mysli

Václav Marek
5.5.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Máme dnes na Kose další autorskou premieru. A opět – nikoli běžnou, nýbrž expertní a občanskou zároveň. Nepochybně si řad a z vás vzpomene na to, že před ne tak dávným časem Kosa zevrubně informovala o šíleném nastavení nových tarifů elektrické energie, kdy účtování, primárně místo naměřené spotřeby se mělo odvíjet zejména podle velikosti hlavního jističe konkrétního spotřebního místa. Cíl byl průzračně jednoduchý – nechat zaplatit nutné (možná ani to ne) investice do rozvodných sítí ty, kteří na jejich potřebě mají minimální podíl, ale nemají svou vlivnou lobby – tedy malospotřebitele a klasického občana Nováka. 


středa 4. května 2016

Perly „panna“ Schwarzenberga


Jiří Baťa
4.5.2016 blog autora 


Karel Schwarzenberg se nedávno spolu s dalšími účastnil diskuse pořádané v Brně think-tankem Evropské hodnoty spolu s šéfreportérem Hospodářských novin a také „věhlasným“(!) diplomatem Petrem Kolářem.

Přehled akcí k Osvobození, které proběhnou o víkendu v Praze

Vladimíra Vítová
4.5.2016

„Cesty Vítězství“, sobota 7. 5. 2016 ve 14:00 na Olšanských hřbitovech. Památku sovětských vojáků uctí Noční vlci.

Návštěva pietního místa a položení květin na hroby sovětských vojáků i bojovníků ostatních uskupení, padlých při obraně a osvobozování Prahy v roce 1945. Mše za padlé v chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice.

Ukrajina dva roky od událostí na Majdanu a v Oděse

4.5.2016  OutsidermediaV demokratickém státě má být každému umožněno vzdát hold jak ruským, tak britským, americkým, československým či jakýmkoli jiným vojákům bojujícím proti nacizmu či fašizmu. A je úplně lhostejné, jaké mají dotyční politické přesvědčení a k jakému národu se počítají.

Adam Mikulášek
4.5. 2016 Rukojmí
Je mi upřímně jedno, zda ten který ruský motorkář „kamarádí" s Putinem, Kasparovem nebo třeba s „dědou Mrázem". Stejně tak odmítám útoky na některé naše politiky, kteří se s Nočními vlky vyfotili, ve stylu, že tím "podporují Putinův režim". Jestliže např. Plzeňáci vzdají hold americkým osvoboditelům svého města a generálu George S. Pattonovi, znamená to snad, že "automaticky" schvalují např. druhou válku v Iráku, bombardování civilistů americkými letci či bezpilotními drony, případně protiprávní věznění unesených cizích státních příslušníků na základně Guantanamo, kde nemají právo na řádný soudní proces, neboť se nacházejí mimo vlastní území Spojených států? Patrně ne.

Rozzlobený postřeh z Anglie

 4. 5. 2016   Přišlo mailem


Je to nechutné, v Praze se močí na ČR! Tím v zahraničí ukazujeme, jak si vážíme našeho státu a našich občanů. 

Kirgizie je opět připravena k revoluci: mistrovský kousek ministerstva zahraničí USA. Bravo, mizerové

Anton Děrjabin
4. 5. 2016     zdroj
Před 100 lety v Kirgizii vypuklo surové protiruské povstání. A historie se chystá se opakovat. Nepřeháním: varován znamená být vyzbrojen. Země pronikavého Čingize Ajtmatova, nebesky průzračného Issyk-Kulu, úžasných hor a svěžího vzduchu, z něhož dostává člověk závrať - Kirgizie, miluji tě a pamatuji si tě právě takovou - vzpamatuj se!

Dohoda o volném obchodu s USA pustoší Kolumbii

4.5.2016     SvobodneNoviny a původní zdroj
Scénář toho, co očekává EU v případě uzavření TTIP a CETA, v současnosti poskytuje aktuální dění v jihoamerickém státě Kolumbie. Kolumbie už takovou dohodu o volném obchodu uzavřela s USA a Kanadou a nyní se ocitla před texaským soudem. 19. února podaly na tomto soudu žalobu jeden americký a jeden kanadský koncern, Tobie Mining Energy a Cosigo Resources. Stejně jako v případě připravované TTIP jim dohoda umožňuje zažalovat státy před soukromými soudy, pokud ochrana životního prostředí a ochrana zaměstnanců dotčených států stojí v cestě jejich zisku.

Generále Pavle, ministře Stropnický a Chovanče, jaké nebezpečí hrozí občanům České republiky od USA? Připravuje se válka s Ruskem a my máme být návnadou k masakru?


4.5. 2016   Pařát
Na Majdanu byli izraelští poradci a pak nastal masakr!
Nedlužíte národu odpověď na velmi závažné bezpečnostní obvinění, které spojuje izraelskou (proti)teroristickou lokalitu kolem Řitky u Prahy a americké provokativní cvičení SABER STRIKE? A jaká jsou následná bezpečnostní opatření?

Co je za dramatickým přesunem vojsk americké armády na celou linii od Černého moře až k pobaltským státům? Bez schvalování a kolaudací stavěná a prý dokonce bleskově provozovaná CyberGym Aréna v Řitce u Prahy Israel Electric Corporation a CyberControl, firma založená a vedená experty Národního bezpečnostního úřadu Izrael a veterány izraelských armádních složek?

Obama: Svět musí žít podle pravidel Ameriky!

4.5. 2016   První zprávy
Americký prezident Barack Obama učinil další prohlášení týkající americké role „pořádku“ v dnešním světě. Podle Obamy, jsou to Spojené státy, které by měly stanovit „pravidla hry" v globální ekonomice.
Barack Obama, prezident Spojených států . Tento názor vyjádřil šéf Bílého domu v článku pro noviny The Washington Post.

Prezident Miloš Zeman: Nevylučuji, že letos 9. května zavítám na ruskou ambasádu4.5. 2016   Parlamentní listy
Velvyslanectví Ruské federace v Praze již celé roky pořádá slavnostní recepci na oslavu výročí ukončení druhé světové války. Akce se pravidelně účastní nejvyšší političtí představitelé země. V prvním roce svého mandátu, před třemi lety v květnu 2013, se recepce zúčastnil i prezident Miloš Zeman.

Motorkáři z Ruska v Brně... Přivítali je chlebem a solí...(Videa ze slavnostního aktu na novinkách)

4.5. 2016  Novinky
Zhruba stovka motorkářů, kteří sympatizují nebo jsou přímo členy známého ruského motorkářského gangu Noční vlci, dorazila v úterý ve dvou skupinách do Brna. První, menší parta přijela na vypůjčených strojích slovenských podporovatelů z Bratislavy.
Skupina jela z Brna nejdříve do zhruba dvacet kilometrů vzdálených Pozořic, kde položila kytku u pomníku pochovaného sovětského důstojníka.
Poté se tito motorkáři spojili s mnohem větší skupinou, která přijela ze severní Moravy a na cestě se zdržela údajně kvůli důkladné policejní kontrole u Olomouce.


Propaganda a konstrukce nepřítele


Emil Kalabus
4.5.2016 blogg autora (CFP)

Propaganda sama o sobě nemůže žádnému držiteli moci zajistit loajalitu a náklonnost lidí, proto si držitelé moci loajalitu vynucují v mnoha případech také silou a nátlakem, počínaje represivní legislativou a konče vězněním či odstraněním oponentů.

Klid před bouřkou

Pepe Escobar
3.5.2016 Zvědavec

Zdá se, že názvem hry v r. 2016 bude Velký neklid. Přesto lze současný zmatek interpretovat jako klid před další ničivou geopolitickou/finanční bouří. Podívejme se na současný stav hry prostřednictvím dilemat trápících dům Saudů, EU a členy BRICS Rusko, Brazílii a Čínu.

Zlobivý ministr a soudci

Zdeněk Jemelík
4.5.2016  blogg autora
 

Na konferenci Soudcovské unie, konané 28.-29. dubna 2016, padesátka delegátů se jednomyslně a nesmlouvavě vyslovila o zřízení Nejvyšší rady soudnictví jako o nutnosti, bez které soudnictví nemůže dále úspěšně plnit své úkoly, neboť dosavadní model státní správy soudů v ČR prý není funkční. Soudci v této souvislosti neopomněli připomenout,že současný ministr spravedlnosti se k jejich tužbám staví velmi zdrženlivě,ne-li přímo odmítavě .

Práce. Co je to práce? Ten, kdo to neví je zcela jistě „pracant“ Z. Bakala.

Jiří Baťa
4. 5. 2016
Bakalova NWR byla ve ztrátě, ale manažeři brali stamiliónové odměny. Šest výkonných ředitelů společnosti New World Resources (NWR) dostalo v letech 2010 až 2015 dohromady na mzdách a odměnách 26,6 miliónu eur (zhruba 718,2 miliónů Kč, tj. cca 120 miliónů. Kč na jednoho). To bylo v době, kdy byl většinovým vlastníkem společnosti Zdeněk Bakala. Kolik si naúčtoval on sám, snad už ani není důležité!

Čína Obamovi odpověděla ohledně pravidel světového obchodu

4. 5. 2016   zdroj
Čínské ministerstvo zahraničních věcí reagovalo na prohlášení prezidenta USA Baracka Husseina Obamy o tom, že pravidla světového obchodu budou psát USA. Dané sdělení vyslovil 3. května mluvčí ministerstva zahraničí ČLR Hong Lei.

Globální imperiální síť vysvětlená globalisty

Tony Cartalucci
4. 5. 2016    Zvedavec  (kráceno)
Mechanika světového impéria, konkrétně současné korporátní-finanční oligarchie, byla zkoumána velmi podrobně. Americké ministerstvo zahraničí, podporující Nevládní organizace - NGO financované přímo jak penězi amerických daňových poplatníků, jak financemi korporací Fortune 500, kterým slouží, představuje globální dosah, neustále se vměšující homogenní síť pracující na podkopání jak osobní, tak státní suverenity, zatímco nahrazuje národní vlády na celém světě.

úterý 3. května 2016

P.C. Roberts: USA připravují pád vlády ve Venezuele

3. 5. 2016     PaulCraigRoberts
Podle prohlášení prezidenta Obamy Spojené státy, čili jedinou supervelmoc světa a výjimečnou zemi, ohrožuje malá Venezuela. Obama řekl, že Venezuela je „ neobyčejnou a výjimečnou hrozbou národní bezpečnosti a zahraniční politice Spojených států“, a že proto vyhlásil „národní výjimečný stav“, aby tuto „venezuelskou hrozbu“ zlikvidoval.

Bruselský protektor přitvrzuje, výpalné za odmítnuté migranty by pro nás mohlo činit min. 29 milard Kč za rok a nebo také 152 miliard Kč, ale i mnohem více!

Jiří Babača
3. 5. 2016
Web novinky.cz (zde) odkazující se na britský list The Financial Times a ČTK zveřejnil informaci o návrhu Evropské komise, podle kterého by měla každá země, která se odmítne podřídit bruselskému diktátu, zaplatit výpalné 250 tis. eur za každého odmítnutého migranta přiděleného dané zemi na základě nařízení bruselského protektora. Eh, pardon, chtěl jsem říct, na základě povinných kvót o povinném přerozdělování migrantů. Kvót přijatých v rozporu s platnými pravidly EU. 

Přehled akcí k Osvobození, které proběhnou o víkendu v Praze

Vladimíra Vítová 
3. 5. 2016
„Cesty Vítězství“, sobota 7. 5. 2016 ve 14:00 na Olšanských hřbitovech. Památku sovětských vojáků uctí Noční vlci.
Návštěva pietního místa a položení květin na hroby sovětských vojáků i bojovníků ostatních uskupení, padlých při obraně a osvobozování Prahy v roce 1945. Mše za padlé v chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice.

Německá armáda po 75 letech opět nastoupená na ruských hranicích – chystá západ novou operaci Barbarossa?!

Ladislav Kašuka
3.5. 2016   zasláno redakci NR
Po 75 letech se Německo silně postrkované USA chystá opět vyslat svou armádu na hranice s Ruskem!
Jedná se o zbytečnou provokaci a historickou nehoráznost! Možná už madam Merkelová zapomněla, jaká zvěrstva tam tato armáda provedla poté, co německý wehrmacht a vojska SS v roce 1941 spolu se svými spojenci vypálila na 250 sovětských měst a 9000 vesnic a zmasakrovala v nich civilní obyvatelstvo! Jak se dnes opovažuje Německo znovu poslat svou armádu na hranice této země?!

Projev Lenky Procházkové při pietním shromáždění 2. května 2016 před budovou ambasády Ukrajiny

Lenka Procházková
3.5.2016

Ulice, ve které jsme se sešli, patří ke krajině mého dětství. A dětství, jak známo, utváří náhled člověka na svět. Výchova v dětství zcela nepochybně formuje základní žebříček hodnot. Nedaleko odtud je budova základní školy, kam jsem před mnoha lety chodila. Nalézá se na Náměstí Interbrigády. V hodinách dějepisu jsem se tehdy, společně se svými spolužáky, dovídala, kdo to byli interbrigadisté, kteří přijížděli do Španělska z celé Evropy a dokonce i z USA, aby bojovali proti viru fašismu. Do krajiny mého dětství patří i ulice Jugoslávských partyzánů. Ty názvy ještě zůstaly. Ale svět a náhled na něj se změnil a dnešní děti už téměř nechápou, co ta pojmenování mají připomínat. Že jsou to mementa.