Reklama

sobota 14. května 2016

Syrské válčiště 13.5.

14.5. 2016   New World Order Opposition
Do Khan Tuman dorazily posily al-Nusra (více než 100 mužů), zatímco se šíří fámy, že loajalisté v nadcházejících dnech zahájí operaci k osvobození tohoto města. Zatím v této oblasti dochází k dělostřeleckým soubojům a přestřelkám. Podle ruského ministerstva obrany militanti Al-Nusra vyslali k syrskému městu Aleppo chemické zbraně. Několik náklaďáků vezoucích munici vlastní výroby s náplní jedovatých látek na bázi chlóru dorazilo z provincie Idlib na severní okraj města Aleppo.

Uprchlická krize: Podřezáváme si pod sebou větev. Kam až tohle všechno dojde?

Tereza Spencerová
14.5. 2016   Literárky
První problém: Erdogan a jeho vydírání a zastrašování Evropy. Druhý problém: Imigrace z chudých afrických států. Tyto dva rozměry hrozícího bujení uprchlické krize v Evropě rozebírá ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí Tereza Spencerová  pro server Parlamentní listy. Zamýšlí se také, jak by nám „pomohli" případní vítězové prezidentských voleb v USA.

Blokáda prolomena: Rusko ukázalo, jak vypadá nezávislost

Anton Orlovskij
14. 5. 2016   Eurasia24

Proces integrace poloostrova Krym do Ruské federace je po právní ixekonomické stránce přes intriky ukrajinské vlády a nacionalistů nezadržitelný.

První dvě větve vedení energetického mostu byly na území Krymu dotaženy před termínem – na konci minulého roku, provoz třetí byl zahájen v dubnu. A nyní je již dokončena i čtvrtá větev.


P.C. Roberts: Když zabili Kennedyho, zabili i Ameriku15. 5. 2016     PaulCraigRoberts
Kennedy uměl to, co většina amerických prezidentů neuměla a neumí. Dokázal se oprostit od konvenčního myšlení. Po své zkušenosti s dobrodužstvím kubánských emigrantů v Zátoce sviní a s raketovou krizí na Kubě došel k názoru, že ředitel CIA Allan Dulles a předseda sdružení náčelníků štábů generál Lemnitzer propadli antikomunistické hysterii natolik, že se stávají nebezpečím pro Američany i pro svět. Oba tedy zbavil jejich úřadů a tím uvedl do pohybu své vlastní zavraždění. 

Podpora paktu s Tureckem se Merkelové drolí


15. 5. 2016    zdroj
Hrozí, že jednání o volnosti víz do EU ztroskotají. Ve Spiegelu se skepticky vyjadřuje šéf CSU Horst Seehofer. Špičkoví politikové SPD varují kancléřku před devótním jednáním s Erdoganem. Ve sporu o uprchlickou smlouvu s Tureckem se nyní spolková kancléřka ocitá ze všech stran pod tlakem. Šéf CSU Horst Seehofer se vůči Merkelové zřetelně vymezuje: „ Byl jsem vždy skeptický, zda bude dohoda fungovat“, řekl SPIEGELu, „ nejnovější vývoj mou skepsi nezmenšil.“ Jeho pochybnosti, dodal „ mají již velmi blízko k superlativu.“

Strach jde z těch, kteří se bojí


Ivan David
14. 5. 2016
Pokusím se proniknout hlouběji do konceptu svobody, protože cenzura je jen jeden z projevů nesvobody. Zaměřím se nejprve na její subjektivní stránku, pak si dovolím krátkou zmínku o tom, jak se dívat na svobodu a nesvobodu v dnešní České republice. Zřejmě existuje svoboda vnější a svoboda vnitřní. Obě nejsou nikdy absolutní, mají svoji míru. Míra je dána tím, jak velkou hrozbu představuje objektivně nebo subjektivně překročení vnějších norem, psaných či nepsaných.

Ukrajinští nacionalisté napadli veteránku, druhý den zemřela

14.5.2016  Vaše věc
V Slavjansku zemřela po napadení ukrajinskými nacionalistickými radikály hrdinka Velké vlastenecké války 91letá Ljubov Pečková.
Společně s dalšími obyvateli města se 9. května účastnila pochodu na počest svátku Dne vítězství. 


Skupina nacionalistů vtrhla do průvodu a tito „aktivisté“ nové Ukrajiny házeli po lidech vejce, posypávali moukou a stříkali na ně zelenou barvu. Nejhrubší útok byl veden na představitelku Opozičního bloku Natalii Korolevskou a právě Ljubu Pečkovou. Té nastříkali zelenou barvu do obličeje. Druhý den – 10. května - Ljubov Pečková zemřela. Policie členy nacionalistické bojůvky zadržela, jsou ale obviněni pouze z výtržnictví.

Už nacisté tvrdili, že Karel IV. nás vedl pod ochranou Říše, teď z něj dělají zastánce EU. A cizáci a Saracéni… Historik vyvrací mýty spojené s největším Čechem


- rozhovor -
14. 5. 2016  ParlamentníListy

Historik Petr Bahník říká, že vztah českého státu ke středověké Říši byl velmi volný. Karel v českých zemích vládl z titulu českého krále, nikoli císaře. Císařské zákony se na české území nevztahovaly a veškeré povinnosti českého státu k Říši spočívaly v dodání ozbrojeného doprovodu pro císařskou korunovaci. „Nacisté také Karlovu osobnost a éru míru a prosperity, která s jeho panováním byla spojena, falšovali k obrazu svému a využívali jako argument, že prý Čechům vždy bylo dobře jen pod křídly Říše,“ řekl Bahník.


Putin: Moskva si „bude hlídat“ hrozby amerického protiraketového systému

Kira Latuchina
14. 5. 2016  Eurasia24

"Rusko se nenechá vtáhnout do závodů ve zbrojení, je však nuceno se zamyslet nad tím, jak si pohlídat bezpečnostní hrozby po rozmístění prvků protiraketové obrany Spojených států ve východní Evropě. V Soči to uvedl Vladimír Putin v úvodu svého vystoupení k výsledkům řady porad s vojenskými představiteli z poslední doby.

Je nutno udělat vše nezbytné pro zachování strategické rovnováhy sil a zabránit tak vzniku rozsáhlých válek, nesrovnatelných svým dopadem s konflikty v 'horkých místech' planety,
" řekl dále.

Jihlavský seminář Nové republiky 7.května 2016 - vystoupení Jana Schneidera

14.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky 2016

Bezpečnostní expert Jan Schneider se zamýšlí nad směřováním k budoucnosti, cíli a metodami jejich dosažení a především prací a úlohou zpravodajských a bezpečnostních služeb.


pátek 13. května 2016

Není nad to, poukazovat na jiné a sám se jak se patří odkopat.


Jiří Baťa
13. 5. 2016
Politolog Jiří Pehe je dostatečně známá persona, která upřímně řečeno, u většiny občanů nemá zrovna příliš velkou oblíbenost. Kdo jej zná, ví o čem je řeč. Nicméně, pan Pehe ve svém článku „Setkání se slušným Čechem“ na Aktuálně.cz, decentní kritikou demonstruje povahu českého „slušného“ občana, alias malého českého obyčejného člověka.

Davutoglu může být prohlášen za teroristu


13. 5. 2016     zdroj
Podle informací zdrojů OSTKRAFT v Ankaře a Istanbulu bylo rozhodnutí premiéra Turecka Ahmeta Davutoglua uspořádat 22. května mimořádný sjezd Strany pro spravedlnost a rozvoj (AKP), v jejímž čele stojí, a také jeho oznámení, že nebude znovu kandidovat na jejího předsedu, přijato pod tvrdým tlakem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Během dvouhodinového setkání Erdogana a Davutoglua byl Davutogluovi předložen speciálně připravený materiál, který jej usvědčuje v tajné spolupráci s hnutím známého tureckého teologa Gülena, jenž údajně připravoval v Turecku převrat. 


Herman je pro sudetský sjezd ten pravý


Lubomír Man
13. 5. 2016
Jsme-li skutečně tak žalostným vazalem mocnějších, jakým jsme byli za tzv. Druhé republiky Německa, a dnes zas Spojených států a Evropské unie (čili v podstatě opět Německa), že prostě musíme – a nic jiného nám nezbývá - vyslat na víkendový výroční sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), ne už jen nějakého olomouckého kněze či Bělobrádkovo video, ale přímo živého ministra české vlády (a to vůbec poprvé v historii), pak je ministr Daniel Herman nejideálnějším představitelem tohoto našeho českého vazalství, naší národní podřízenosti i naší mezinárodní malosti i ubohosti. 


Řecko uvízlo v dluhové spirále

Stathis Habibis
13.5.2016   Zvědavec
  a  GlobalResearch

Ekonomická a sociální situace v Řecku je den ode dne horší, poté, co Syriza 13. července 2015 kapitulovala. Řekové viděli, jak jejich naděje na odpor mizí, když Alexis Tsipras, vůdce radikální levice, změnil stranu a nyní funguje jako loajální partner mezinárodní finanční mafie. Buď díky impotenci, nebo v rámci podvodu Alexis Tsipras dokázal rozšířit frustraci a poraženectví mezi většinu Řeků. Řekové jsou v obrovském šoku a cítí se zrazeni, člověkem, kterému nejvíce důvěřovali. Tento psychologický stav umožňuje věřitelům zavádět ekonomická opatření, která by za jiných okolností způsobila povstání Řeků.

Jsem pro „znárodnění“ ČT a zákonem upravenou „vyváženost“

Adam Mikulášek
13.5. 2016   Rukojmí
ČT jako médium veřejné služby opakovaně selhává, na čemž je vidět, že tento model je třeba revidovat, a také omezit moc multikulti pseudoelit nad ČT.
Koncesionářské poplatky je třeba zrušit, ČT financovat ze státního rozpočtu, to dá rozum, stejně o výši koncesionářských poplatků rozhodují opět politici, stejně jako by rozhodovali o financování ČT ze státního rozpočtu, radu ČT jmenují politici, takže striktně odmítám argument, že by případné změny tímto směrem posílily závislost ČT na politických stranách.

Statistika MMR: V české republice je 4442 neziskových organizací dostávajících 24 miliard!V minulých týdnech jsme se zabývali neziskovými organizacemi. Zdálo se vše přitažené za vlasy, než se tím začaly zabývat kontrolní orgány. Výsledky jsou tristní. Tam kde se jedná o neziskovky, o menšiny a všechny další provokace státu vůči majoritě, je neuvěřitelný... Bordel. Úmyslný a zakrývající? Možná. Nevíme!


Evropské senium


Pavel Kalvach
13.5.2016

Velký učenec 19. století, neurofyziolog Claude Bernard vyvodil ze svých pozorování živé hmoty následující poučení:

„Život je současně smrt organické hmoty, což znamená, že buňka se nemůže udržet naživu jinak, než že pokračuje stále směrem k smrti. Život organismu se neudrží jinak, než když se stále rodí nové, jednoduché nebo embryonální buňky, které se zvolna zdokonalují a v jisté době zase zmírají. To, co platí o organismech, platí i o národech. Civilizace jistého národa znamená jeho postupnou cestu k smrti. Vyšší třídy se neobrozují. Je třeba, aby byli vždycky lidé jednodušší, nebo primitivové, kteří se civilizují a nastupují cestu vzhůru. Když se tato obnova zastaví, společnost umírá, stejně jako organismus zbavený buněčné obnovy.“

Jihlavský seminář Nové republiky 7.května 2016 - vystoupení Martina Kollera

13.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky

Politolog Martin Koller otevřeně pojmenovává a rozebírá současné hrozby, ohrožující naši civilizaci a náš stát, a navrhuje způsob jejich odvrácení.


Václav Dvořák (místopředseda NR) o České televizi v rozhovoru pro Parlamentní listy

12. 5. 2016     Parlamentní listy
 „Nechat to tak být by bylo hrozné. Je tam totiž stav, který je neudržitelný, a to speciálně ve zpravodajství, které předvádí velkou lumpárnu,“ kývá hlavou dokumentarista Václav Dvořák na nápad prezidenta Miloše Zemana, že by se měla Česká televize (ČT) zestátnit. Naopak na Kalouskovu poznámku o tom, že by v takovém případě došlo k omezování svobody, se režisér jen směje. „Já nechci ani pouštět televizi, protože se bojím, že na mne odtamtud vyskočí Miroslav Kalousek. Bojím se skoro otevřít i lednici, aby z ní také nevypadl Kalousek, který by mne začal hystericky poučovat,“ ironizuje Dvořák v rozhovoru ParlamentníchListů.cz slova předsedy TOP 09.

čtvrtek 12. května 2016

Prostě – když někteří lidé vyčnívají, tak si na jejich konto leckdo občas rád přisadí, a to jen proto, aby je trochu pošpinil.

Jiří Baťa
12. 5. 2016
To řekl na závěr rozhovoru pro Parlamentní listy.cz herec, pan Navrátil. A to aniž by si uvědomil, že právě on je takový, že tedy vlastně píše o sobě samém. Jinak pan Oldřich Navrátil jako významný člen pražské kavárny je zářným příkladem loajálního člověka nejspravedlivějším, nejpravicovějším idejím a cílům, jeden z těch nejzavilejších, nejreakčnějších a nejvíce podporujících proamerickou (topáckou) politiku, jinými slovy, je velmi platným užitečným idiotem ku prospěchu tolik jím uznávaných, navzdory tomu profláknutých politiků jako jsou Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek a další významní pravicoví despotové panem Navrátilem vysoce ceněné TOP 09.

Suchoje a Migy vyrážejí na Američany

Vladimir Tučkov
12. 5. 2016 Eurasia24

„Západ ruskou stranu obviňuje z nebezpečných manévrů. Realitu tak obrací vzhůru nohama. Ve skutečnosti jsou totiž ataky ruských letadel odpovědí na nepřátelské akce letectva NATO, které zintenzívnilo průzkumné lety v blízkosti ruských hranic.“

Josef Skála Parlamentním listům

12. 5. 2016    Parlamentní listy (NR zasláno autorem)
Doba, kdy byla politika o furiantských mrákotách, se nemá kudy vrátit. Dnes je střetem o tom, za kým půjde sílící rozčarování. Zatím si je sedlají síly mající novou jenom fazónu. V praxi však vaří z těch samých kánonů jako ti před nimi. My jsme uvízli v defenzivě, jejíž důvody už vyvanuly. Tím více se lidem ztrácíme ve stínu politiky, nad níž lámou hůl. Většině z nich už jsme docela lhostejní. To se nám za skoro sto let, co tu jsme, ještě nestalo. O tom, jak z této pasti, je spor, který rozhodne náš víkendový sjezd.

Mírotvůrce aneb Jak se české presstitutky dostaly na seznam „teroristů“

Rado Miko
12. 5. 2016 Outsidermedia 

Mírotvůrce je internetová stránka, která s budováním míru ani usmířením nemá nic společného. Je v ní obsažen marasmus dnešní Ukrajiny. Bez soudu jsou tam publikována jména a adresy lidí, kteří nesouhlasí se současným děním na Ukrajině a kteří údajně spolupracují s ozbrojenci teroristických organizací LNR či DNR.

Rusko jako globální geopolitický hráč

- redakce - 
12.5.2016   E-republika

USA, EU a NATO se rozhodly, že Rusku a jeho spojencům nebudou věřit. Ve světě znova vzniká logika mocenských bloků, rostou náklady na zbrojení, rozšiřují se zóny ozbrojených konfliktů, množí se regionální války a nestabilita i v zemích EU a roste riziko nekontrolovaných úderů.


Snad mě ministr Pelikán nepošle k soudu za hanobení sexuální orientace prof. Putny, kdyžtě sám lítá v průvodu gayů a lesbiček Prague Pride s transparentem: „Katolické buzny zdraví Bátoru…“

Břetislav Olšer
12.5. 2016   Rukojmí
Je to pro mě zvláštní situace; jsem věřící a mám zafixováno, jak nám pan farář na Valašsku v náboženství vždycky tvrdil, že pokud tě někdo udeří na jednu stranu tváře, máš mu nastavit i tu druhou, stejně mě dojímal v jeho podání i příběh o marnotratném synovi a laskavém odpuštění…
Za urážku lze prý dnes dle novely trestního zákona považovat, i když někdo řekne: "buzeranti či buzna", v mém nadčasovém případě stačilo ke zrušení mého blogu na iDnes ještě před nabytím platnosti inkriminované novely, když jsem jen napsal, že ten a ten patří ke "čtyřprocentní menšině"... Jaký trest tedy asi stihne zvláštního lidského tvora Putnu, co urážkami nešetří a ještě si je napíše na transparent... Diví se někdo, že ho nechtěl prezident Zeman jmenovat profesorem...?


Kontra propaganda, v ruském stylu

The Saker
12.5. 2016   Zvědavec
Když člověk poslouchá západní korporátní média, dostává dojem, že Kreml ovládá všechna ruská média železnou pěstí a že není umožněno ani slovo kritiky Ruska, natož pak samotného Putina. Situace je tak zlá, že anglo-sionisté nyní financují novou „informační“ kampaň, aby čelili ruské propagandistické mašinérii a dostali k Rusům tolik potřebné informace, neboť ti evidentně nechápou, že je jim lháno a že jsou připravováni o pravdivé či dokonce alternativní informace.
Ve skutečnosti by nic nemohlo být pravdě vzdálenější.

V USA bylo navrženo vytvoření centra "boje proti ruské a čínské propagandě"


12. 5. 2016    zdroj
Kongresu USA byl předložen návrh zákona, podle nějž je předpokládáno otevření při ministerstvu zahraničí nového úřadu, který bude "čelit ruské a čínské propagandě." Jak informovala agentura TASS, 11. května to oznámil jeden z autorů iniciativy, republikánský kongresman Adam Kinzinger.

Co je to vlastně ta svoboda a demokracie?

EU se chová jako rozpadající se Římská říše v době Attily HunaMartin Kunštek
12. 5. 2016
V roce 451 vtrhlo do Evropy vojsko Hunského vojevůdce Attily přezdívaného Bič Boží. Nájezdy těchto kočovných válečníků byly provázeny vražděním, drancováním, znásilňováním a pálením. Římané považovali Huny za barbary. Hunové se pravda barbarsky chovali. Na ozbrojený odpor se Hunům postavili pouze některé germánské kmeny – zejména Vizigóti pod vedením krále Teodoricha. Germány Římané rovněž považovali za barbary. V krvavé bitvě na Katalaunských polích 20. července 451 Vizigóti postup Hunů na sever a na západ zastavili. Attila otočil svoji armádu na jih - přímo do srdce Římské říše. A co udělali Římané, kteří se považovali za výkvět civilizace (a technicky patřili k nejvyspělejším národům)? 

Zpráva o extremismu – dělají si legraci?

Radim Valenčík
12.5. 2016   Valenčík blog.
Dostala se mi do rukou zpráva Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality z 25. dubna 2016 pod názvem "Extremismus. Souhrnná situační zpráva 1. čtvrtletí roku 2016". Se zájmem jsem si ji přečetl. Byl jsem šokován.

Roman Máca – „analytik think-thanku – sluníčkářský „hate-free“ bloger, kterého ve světě bohužel nikdo nezná…Ladislav Kašuka
12.5. 2016   zasláno redakci NR
Tento prozápadní euro-optimistický bloger o mé osobě napsal sáhodlouhý článek, v kterém v kritickém duchu zveřejnil mé fotky, mé články, některé mé vydavatele (po nichž také neopomněl hodit jedovatou slinu) a zmínil se o mé tzv. ruské a syrské stopě (což jsou mé články přebrané a přeložené zahraničními zpravodajskými weby)Čím je NATO, a čím už nemůže být

- redakce - 
12.5.2016  E-republika

Trump je kritický jak k současné roli NATO, tak k roli USA v této organizaci. Tím se vysvětluje negativní kampaň našich i washingtonských jestřábů, kteří žijí z lokálních válek, zvyšování napětí a zvyšovaných zbrojních zakázek.


Vářákovy paseky aneb proč chceme za každou cenu vyhrát mistrovství světa ve falšování vlastní historie?


Paznet
12.5.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:
Když jsem chystal někdy v pondělí články pro včerejší vydání Kosy ohledně toho, jak je nakládáno s naší vlastní historií v zájmu toho právě platného správného pohledu a svět a na 70 let staré události, měl jsem toho tak říkajíc – plné brejle. Štvalo men, že vůbe cněco takové musí na sklo. Že to je zapotřebí. To jsem ovšem ještě ani zdaleka netušil, co najdu v poště jako reakci na ty články…

NATO jako imperiální nástroj

- redakce -
12.05.2016 E-republika 

Intervence v Libyi popřela první a nejdůležitější 1. článek charty NATO. Poslední konflikty ukazují, že tato vojenská organizace si zvykla žít v šedé zóně mezinárodního práva, kde se pohybují i některé teroristické skupiny.


Jihlavský semnář Nové republiky 2016 - vystoupení Ing. Martina Kunšteka

12.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky 2016 7.května 2016

Na Jihlavském semináři Nové republiky vystoupil ekonom Ing. Martin Kunštek. Zrekapituloval historii vytváření Evropské unie, její dnešní krize a jejího řešení při obhajobě našich národních zájmů.středa 11. května 2016

Proč se Kalousek při poslechu ČT kouše vzteky do různých částí těla

Lubomír Man
11. 5. 2016
Kalousek reagoval na prohlášení prezidenta Zemana o tom, že Česká televize je hlásnou troubou strany TOP 09, docela zvláštně. Řekl, že i on se při sledování zpravodajství ČT často kouše vzteky do různých částí těla. Jaké části těla to myslel? Snad tu, do které se mu páni z ČT snaží vecpat? Určitě, protože proč by se kousal do rukou či nohou, které s problémem nemají co dělat?

Stop zločinné české fotografii

Zdeněk Hrabica
11. 5. 2016
Doba plyne, pro fotografa šance, pro fotografovaný subjekt –přestupek, dokonce možný zločin. Jak měsíce plynuly, byl jsem u toho, s fotoaparátem Nikon. Na nádvoří ruzyňských kasáren jsem zvěčňoval vojáky US ARMY, příslušníky „dragounské jízdy“ – která projela přes území České republiky. Většinou měli její vojáci tmavou pleť, byli sympatičtí a přijeli z jedné ze stovek amerických vojenských základen, tentokrát z Německa. 

Rusko posílá pozdrav vojákům NATO: „Teple se oblečte a připravte na nemyslitelné!"

11.5.2016 Svět kolem nás

Svými rozhodnými akcemi Moskva jakoby vyzývá armády aliance „oblékat se teple a připravit se na nemyslitelné," píše Süddeutsche Zeitung.

Podle autora článku Stefana Corneliuse je Rusko ve vojenském výcviku a technickým vybavením „vždy několik kroků před NATO".


Česká brokerská firma doporučuje ČR neofeudalismus a migranty. Netuší ale, jak to vypadá za hranicemi v Německu! Cesta do pekel je dlážděna už dokonce i chamtivostí!

- VK -
11.5.2016  AENews

Česká brokerská firma doporučuje ČR neofeudalismus a migranty. Netuší ale, jak to vypadá za hranicemi v Německu! Cesta do pekel je dlážděna už dokonce i chamtivostí!


V České republice vzniká nová politická strana. Dala o sobě vědět symbolicky 9. května, v den výročí konce Druhé světové války.

Petr Hájek
11.5. 2016 Protiproud

Reakce k ohlášenému vzniku nové politické strany, která se inspirovala úspěchem Alternativy pro Německo.Šéfredaktor ji opatrně vítá, protože by byl rád, kdyby měl po čase opět koho volit...
Už několik týdnů předtím se o ní ale šuškalo. Předcházely tomu poměrně překvapivé události na „alternativní“ politické scéně. Například nepříliš vyjasněný důvod k ukončení předvolební spolupráce mezi neparlamentními „Konvičkovci“ (Blok proti islámu) a parlamentními „Černochovci“ (Úsvit – Národní koalice).
Nakazí se i naše veřejnost voličskou vzpourou? Buďme opatrní. Zklamání již bylo dost

Rusko provádí organickou revoluci. Ruská zemědělská revoluce je příkladem pro zbytek světa hodným následování. Je to o upřednostnění kvality před kvantitou.

Wiliam Engdahl
11.5. 2016   Zvědavec
Jako by nestačilo, že Rusko Vladimira Putina dělá blbce z USA a jejich kampaně „proti ISIS“ v Sýrii tím, že během šesti měsíců toho dosáhlo více a zamezilo postupu teroristů v této zemi, než kolik dokázal Pentagon, se svoji podezřele neúčinnou kampaní za čtrnáct měsíců.  Rusko teď dalo pořádnou facku americkému agrobyznysu a jeho nadvládě ve světovém obchodu s potravinami tím, že se rozhodlo stát se největším světovým vývozcem zdravých, ne GMO a neprůmyslových potravin.

Prezident Putin řekl shromážděným poslancům ve svém prosincovém projevu, ve zprávě o stavu země, toto:,,Věřím, že bychom si měli stanovit národní cíl – plné pokrytí vnitřního trhu potravinami domácí produkce do r. 2020". Co tomu říkáte, vážení? Co my a naše spící vláda?

Miloš Zeman přednesl radikální návrh, co s Českou televizí. Způsobí to poprask!

11.5. 2016   Parlamentní listy
 (Uvádíme jen část odpovědí z článku)Tentokrát hlava státu odpověděla na téměř čtyřicet otázek našich čtenářů. Tři z nich se prezidenta Zemana ptali na Českou televizi, co udělat s tím, aby informovala objektivně, jak vyřešit problém koncesionářských poplatků a jak je možné ovlivnit volbu generálního ředitele, aby televize neútočila na některé osoby. 

Turecko stáhlo obvinění z předpokládaného vraha pilota ruského Su-24


11. 5. 2016    zdroj a dailysamah
Turecká prokuratura stáhla všechna obvinění proti Alparslanu Celikovi - předpokládanému vrahovi pilota v Sýrii sestřeleného ruského bombardéru Su-24. S odkazem na zdroj na prokuratuře o tom informuje Daily Sabah. Podle informací listu strávil dotyčný ve vazbě 37 dní.

Proč je z prezidenta Miloše Zemana pro některé české školy fackovací panák; kdo ze školáků ho však odmítne dehonestovat, je veřejně ponižován…

Břetislav Olšer
11.5. 2016   Rukojmí
Česko děsí nejen běženci, ale rovněž fakta ryze domácí pražské kavárny rádoby intelektuálů, co stojí za všemi pomluvami prezidenta Zemana; odstranění jeho fotografií ze škol, ukazování červených (proč ne duhových?) Schapirovských karet či na výzvu pedagožky dělání si z jeho portrétů terč pro házení modelářskou hlínou….

Otázka nevěrohodnosti České televize

Vlastimil Podracký 
11.5.2016  České národní listy

V poslední době se objevují v České televizi pořady, které mají vyvrátit její pověst nevěrohodného media. Už nedávný pořad Fokus VM se zabýval mediální problematikou a nastolil otázku nevěrohodnosti. Pořad Horizont 24 3.4.2016 otevřel tuto otázku znovu. Aby se ovšem nevěrohodnost vyvrátila, je zapotřebí do pořadu pozvat lidi, kteří věrohodnost popírají, diskutovat s nimi a jejich názory vyvrátit. To se ovšem v žádném z pořadů nestalo. Vždy tam byli jen přitakávači, kteří obhajovali věrohodnost ČT jako sjednaní.

Stojí CIA za dehonestační kampaní proti Putinovi?

The Saker
11. 5. 2016 Russia Insider a Eurasia24

Tak zní žhavé téma ruských médií. Mluví o tom i ruští politikové. Historické události a současné kroky západních médií nasvědčují, že tomu tak je. Eurasia24.cz přináší překlad rozhovoru internetového deníku Russia Insider s analytikem působícím pod pseudonymem The Saker.

Jihlavský seminář Nové republiky 2016 - vystoupení Jaroslava Bašty

Jaroslav Bašta
11.5.2016   Jihlavský seminář Nové republiky 2016 7.května 2016

Na Jihlavském semináři Nové republiky vystoupil bývalý ministra velvyslanec Jaroslav Bašta. Zamýšlel se nad krizí českého státu, neexistencí  "společného evropského zájmu", soupeřením v rámci EU a naším rozčarováním z institucí, jako je NATO či EU, od kterých jsme vstupovali s nenaplněnými představami.


Ještě jednou konec II. světové války

napsali Last Crusaider a Cid 
11.5.2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:

Bylo by bývalo správné a logické, abyste tyhle dva články, které jsem spojil do jednoho, četli v pondělí nebo nejpozději včera. Jenže já se k nim dostal až v pondělí večer,když už jsem měl úterý pevně založené. Takže až dnes. Cítím potřebu je vydat jako jeden. Protože oba popisují touž věc. O které jsem ostatně psal tak trochu v pondělí v článku o bizarním víkendu. Míním tu část, kde jsem jako totální bizar označil naprostý nezájem veřejnosti o historii starou 71 let…

úterý 10. května 2016

Al-Káidě se zachtělo vytvořit v Sýrii vlastní chalifát


10. 5. 2016     zdroj
Teroristická organizace Al-Káida plánuje zřízení vlastního chalífátu na území Sýrie. Informuje o tom Die Welt. Vůdce skupiny Ajmán Zavahrí vyzval v 10-minutovém videu radikální islamisty, aby se sjednotili, a nazval Sýrii "nadějí pro všechny muslimy na světě." Poznamenal také, že pro vytvoření tohoto chalífátu je ochoten obětovat své vlastní pravomoci.

Právní stát? O tom si můžeme nechat jenom zdát!

Jiří Baťa
10. 5. 2016
Jak je v ČR uplatňován tzv. právní stát, potažmo spravedlnost, svědčí několik uvedených příkladů. Tyto příklady ukazují, jak se k jednotlivým případům staví orgány spravedlnosti.
Příklad první:
Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička byl zažalován kvůli výrokům, které byly kvalifikovány jako podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo omezování jejich práv a svobod, za což mu hrozí až tříleté vězení. 


Karty rozdány. Stejně jako ve 20. století

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
10.5.2016 E-republika

Banky nejsou pod žádnou demokratickou kontrolou a ovlivňují naše životy, aniž by si toho většina lidí byla vědoma. Pro ECB pod Draghim to platí dvojnásob.


Američané si myslí, že Hitlera porazili oni, a Sovětský svaz „jen pomohl"!

10. 5. 2016   První zprávy
Ve Spojených státech se na vítězství ve druhé světové válce vzpomíná jako na triumf Američanů, a má se za to, že Rudá armáda jednala „více či méně jako asistent", napsal The Washington Post.
Nicméně, zatímco výročí vítězství nad nacistickým Německem projde ve Spojených státech takřka bez povšimnutí, v Rusku je jedním z největších svátků v zemi, protože v něm téměř neexistuje rodina, která by nebyla zasažena válkou.„Zeptejte se kteréhokoliv Rusa na zkušenosti a zážitky jeho rodiny během druhé světové války, a prakticky se vám dostane následující odpověď: utrpení a služba zemi na bojišti," poznamenaly noviny.

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana u příležitosti Dne vítězství ve Velké vlastenecké válce na velvyslanectví Ruské federace

10.5. 2016   hrad
9. května 2016
Vážený pane velvyslanče, vážené dámy a pánové!
Děkuji vám za pozvání. Přijel jsem sem, abych se spolu s vámi zamyslel nad zkušeností druhé světové války. Existují dva přístupy k této otázce. První, velmi jednoduchý. Bylo vítězství a nyní je již vše v pořádku. Přístup prostý, ale chybný. Druhý přístup vychází z otázky, může-li se tato historie druhé světové války v té či oné podobě opakovat, či ne. Bohužel, mohu odpovědět, že může. A to ne opakováním tragédie v podobě komedie. Je to jednoduše nová potenciální tragédie. A jaká? Když se zaobíráme podstatou druhé světové války, víme, že to byla první ničivá válka v současné epoše, tedy dvacátém století. Ničivá, protože cílem války nebylo jakési získání nového teritoria nebo ekonomického vítězství, ale zničení svých nepřátel.