Reklama

sobota 21. května 2016

Merkelová opět vypískána (19. 5. 2016)

21. 5. 2016  

Předseda parlamentu DLR: obnovení provozu internetové stránky "Mírotvůrce" je zločin


21. 5. 2016    zdroj
Zveřejnění osobních údajů novinářů a obnovení provozu "Mírotvůrce" je zločin a bylo to provedeno pod tlakem radikálních živlů, řekl novinářům předseda parlamentu DLR a zmocněný zástupce republiky v Minsku Denis Pušilin.

Nepřímá úměra české spravedlnosti v pojetí českého práva


Luděk Prokop
21. 5. 2016
Platí nejen v oblasti ekonomické, kdy menší delikt je trestán nekompromisně a čím závažnější, „mohutnější“ delikt, tím benevolentnější postih, mnohdy vyhnilý až do ztracena. Až k úplné beztrestnosti u deliktů nejmohutnějších (viz splácení, respektive neplacení dluhu ČSSD a nerespektování soudního verdiktu ve věci advokáta Altnera, nebo vyšumění skandální záležitosti kolem OKD - do neřešení vyústěném k nevyřešení).

OSTKRAFT: nové cíle destabilizace - Bělorusko a Kazachstán


21. 5. 2016     zdroj
Experti analytického centra OSTKRAFT vypracovali informační a analytickou zprávu "Postsovětský prostor: vyčerpání protiruského modelu národní identity." Je v ní mimo jiné uvedeno, že "za posledních 10 let byly pozorovány snahy rozvrátit politickou nebo ekonomickou situaci prakticky ve všech zemích SNS. Nejvážnější z nich byly v Bělorusku, Kazachstánu, Arménii, Tádžikistánu, Kirgizii a na Ukrajině".

P.C. Roberts: Zabijte TTIP okamžitě


21. 5. 2016     zdroj
Ve svém projevu k evropským zdravotnickým profesionálům na shromáždění SANICADEMIA v rakouském Villachu na počátku května t.r. prohlásil světoznámý americký finanční analytik a profesor ekonomie na univerzitě v Missouri Michal Hudson, že důsledkem smlouvy o transatlantickém obchodním a investičním partnertsví (TTIP) bude zprivatizování systému zdravotní péče v Evropě a s tím spojené vyšší výdaje, které si za tuto péči budou lidé platit.

O probuzení Evropy nepochybuji

21. 5. 2016, Co je a není Evropa? 


Video z Německa - Evropa není Lampedusa ani Brusel - procvičení němčiny a slovenštinyJihlavský seminář Nové republiky 7. 5. 2016 - odpovědi na dotazy - odpovídá Martin Kunštek

22. 5. 2016  NováRepublika - videodílna

Na otázky z pléna odpovídal Ing. Martin Kunštek:


Podléhá zrušení víz s Tureckem schválení všech parlamentů zemí EU? Jaké jsou možnosti vystoupení České republiky z EU a čím ji nahradit? Lze změnit politiku EU ve prospěch naší země? Kdo má z politiky EU vlastně prospěch? Jaký bude osud TTIP – projde nebo padne?

pátek 20. května 2016

Maďarsko stojí v cestě plánům Sorose

20.5. 2016   Vaše věc
Referendum o kvótách pro přerozdělování migrantů bude také o tom, zda si Maďaři přejí demokratickou Evropskou unii, ve které pravidla nebude určovat bruselská elita v rozporu s vůlí Evropanů, řekl dnes v pravidelném pátečním vystoupení v Radio Kossuth maďarský předseda vlády Viktor Orbán.

Fragment řeči Igora Kolomojského v Haifě na počest Roš Ha-šanu (25.9.2014): "Provedli jsme s Ukrajinci pokus"


20. 5. 2016    zdroj
Vzali jsme jen jazykový rozdíl a přitlačili na dějiny, kde jsme za hlavní nepřátele rozkvětu "Nezávislé" prezentovali Rusy. Po 20 letech propagandy jsme získali ideální bojovníky proti Rusům v podobě jejich slovanských bratří - nyní již bude kterýkoliv Ukrajinec, který zabije Rusa, nazýván hrdinou. Doufám, že jsme jejich vztahy přerušili asi tak na sto let. Teď už bude snadné zničit samotné Ukrajince jejich odtržením od Ruska, když se jim budou poskytovat půjčky na válku, a pak se jim pro dluhy odebere všechno. Ti, kteří zůstanou, mrzáci, ženy a starci, se již vůbec nebudou schopni bránit."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Valdimíra Grulichová

P.C. Roberts: Může se Svět ještě probudit?


20. 5. 2016     PaulCraigRoberts
Je to sebestřednost Washingtonu, jeho obluzení sebou samým a jeho nekonečná arogance, jež vytvořily „ruskou hrozbu“. Rusko se totiž Západu jako hrozba nepředstavuje. Přesto mu však Washington hrozí válečnickým nástupem USA a NATO v Černém moři, raketovými základnami na ruských hranicích a plány na zbudování mohutných pěchotních i tankových sil v baltských zemích a v Polsku, a dále i zapojením někdejších ruských provincií, jako jsou Gruzínsko a Ukrajina, do amerického obranného paktu proti Rusku.

Copak globalističtí humanisté dělají něco spontánně? Drzí státní úředníci zneužívají peníze daňových poplatníků, organizátoři tvoří další „neziskovky“, aby z těchto peněz získali obživu, a příjemci takovýchto dotací si zvyšují zisk.

Jiří Hejlek,filosof
20. 5.  2016   Parlamentní listy, část článku
Kontrarevoluční reakční filozof Jiří Hejlek říká, že takzvaní bojovníci „proti nenávisti“ jsou sami hlavními nositeli nenávisti. Stačí, když nemáte v oblibě Havla nebo ekology nebo migranty a dáváte najevo lásku k vlasti nebo souhlas s prezidentem, a jste dle nich „nenávistníkem“. Skutečnými Evropany jsou dle něj uvědomělí příslušníci evropských národů. Hejlek prosazuje bezkonfliktní nacionalismus na bázi multinacionalismu, tedy svobodných evropských národů, které jsou nezávislé a zároveň ctí společnou evropskou kulturu. Dobré ploty dělají dobré sousedy.

Prostě, zabil jsem svého otce


Zdeněk Hrabica
20. 5. 2016
O knize, která by měla být správně povinnou četbou na školách k vlastivědě a občanské nauce. Ale nikdy tomu tak nebude. Bohužel pan Josef Odložil se nezapsal do dějin této země jen jako skvělý atlet a atletický trenér (připomeňme si jeho druhé místo na OH v Tokiu z roku 1964 v běhu na 1500 metrů či celou řadu běžeckých rekordů), ani jako voják (v letech 1992 a 1993 byl velitelem Mírových sborů OSN v Iráku), ale především jako oběť české opatrovnické justice.

Cohen: Tolik nepřátelských sil nebylo okolo Ruska od druhé světové

Stephen Cohen
20. 5. 2016   První zprávy
Takové soustředění nepřátelských sil v blízkosti ruských hranic nebylo od doby invaze nacistického Německa v roce 1941, uvedl americký politolog, profesor Stephen Cohen v pořadu Johna Batchelora.
Jeho komentář se týkal nedávných akcí NATO posílit svou pozici ve východní Evropě, zejména s uvedením do provozu protiraketové základny v Rumunsku.

V Sýrii Rusko brání civilizaci – Západ straní barbarismu

The Saker
20.5. 2016   Zvědavec
Nedávný ruský koncert v Palmyře byl událostí plnou symboliky. Zatímco to byli Syřané, kdo osvobodil toto starodávné město, a zatímco Rusové poskytli pouze podporu, tato podpora byla klíčová a, mimoto, nebyla to pouze Palmyra, co Rusové zachránili, ale i syrský národ. Dokonce bych tvrdil, že Rusové v Palmyře zachránili nejen Sýrii, ale celou civilizaci.

Jihlavský seminář

- Leo K. -
20.5.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Do Kosy psát, že 7. května pořádala občanská společnost Nová republika seminář v Jihlavě mě přišlo jako svého druhu drzost. Ale protože přednášejícími byli bývalí i současní členové parlamentních stran s bývalými i současnými disidenty, domnívám se, že mi přece jenom bude odpuštěno. Tón přednášek udal nechtěný dirigent v podobě Petra Schnura, http://www.novarepublika.cz/2016/05/zadouci-budoucnost-jak-se-lze-k-ni.html který se zúčastnil semináře korespondenčně mimo jiné těmito slovy:


Jihlavský seminář Nové republiky 7. května 2016 - odpovědi na otázky - Jaroslav Bašta

20.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky 2016

Na Jihlavském semináři Nové republiky 2016 vystoupil bývalý ministr a a bývalý velvyslanec v Rusku a později na Ukrajině Jaroslav Bašta. Na konci semináře odpovídal na otázky z pléna: Co je to Putinovská řízená demokracie? Je u nás osobnost Putinova typu, která by dokázala vést lidi? Co je pro nás větší nebezpečí – ukrajinská krize nebo islámští migranti? Jaká jsou úskalí spolupráce zemí V4? Kdy skončí sankce proti Rusku? Čeká Kubu Majdan?čtvrtek 19. května 2016

Maria Zacharovová tančí vám pro radost - tip kulturního referenta

19. 5. 2016, Petr Ďoubalík - oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Ruské federace tančí Kalinku, video


Maria Zacharovová je moje srdeční záležitost. Namlouvám si, že by tomu tak bylo, i kdyby byla mluvčí ministerstva zahraničí kteréhokoli jiného státu. 


Její každodenní brífink pro novináře je radost poslouchat. Pokud se objeví v některém z diskusních pořadů, bývá jeho ozdobou. A teď ani nemám na mysli ozdobu, pro kterou jí někteří západní politici přezdívají "sexuální bestie", což lze v jejím případě vysvětlovat jako originálně složenou poklonu, ale to, že její mluvený projev mívá hlavu a patu, vtip, obsahuje informaci a je pronášen čistou a špičkově artikulovanou ruštinou. Prostě Člověk na svém místě. Nevím, jak k tomu došlo, prostě novinářům zatancovala. Kalinku. A i vám - pro radost (trollům asi k vzteku, ale to už je jejich problém).

Návrat rezidentů: jak se klienti zvláštních služeb USA dostávali k moci


19. 5. 2016    zdroj
Portál WikiLeaks zveřejnil dokumenty, které dokládají, že dočasný prezident Brazílie Michel Temer v minulosti spolupracoval s rozvědkou a armádou USA a jednal se zástupci Washingtonu o politické situaci v zemi. Ačkoli není důvod předpokládat, že Temerův příchod k moci je s tím nějak spojen, publikace nutí zmínit se o dalších příkladech, kdy politici buď byli usvědčeni ze spolupráce se CIA, nebo přišli k moci s přímou či nepřímou podporou zpravodajské služby. 


Hlavně doběhnout včas


Karel Sýs
19. 5. 2016
V právě vydané knize pamětí vzpomíná Mirek Topolánek, premiér s gulama, jak mu Kalousek děkoval, že ho vzal na vrcholný summit G20 v Londýně.
Náhoda totiž Kalouskovi dopřála, aby se ocitl na záchodě s Obamou!
To je pro Kalouska a pro českého politika vůbec zajisté vrchol kariéry.
Je otázka, zda zašli na malou nebo na velkou stranu. Soudě podle názvu knihy – Hlavně se neposrat (kdyby to tak napsal Miloš Zeman!) – mohli být oba politici na velké.
Já se však přikláním k malé. Neboť na to, aby kadil vedle nejmocnějšího muže planety, nedosáhne ani lidovec!

Českým politikům nestačilo školení Schapira v Černínském paláci, je třeba ke zdroji přímo do USA; tři miliony za jednu cestu speciálem plus 3 300 denní diety; daňoví poplatníci to zvládnou…

Břetislav Olšer
19.5. 2016   Rukojmí
V neděli 15. května odletěl český letecký speciál do USA na palubě znovu i s Pavlem Bělobrátkem, jenž je místopředseda vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace, a dalšímí vyžírkami daňových poplatníků; jde o jeho již čtvrtou oficiální cestu za velkou louži, čímž si vytvořil rekord mezi čs. politiky v cestách do USA. (premiér Sobotka byl ve Spojených státech služebně jen třikrát...) Jak asi přijmou daňoví poplatníci cestovní účet: služební diety - 3 300 Kč/den, náklady na letecký speciál: 3 miliony Kč/týden...

O utečencích přehledně v televizi (samozřejmě ne v ČT)

19. 5. 2016      (8 minut, české titulky)
 https://gloria.tv/media/VyzotcUwWQx

Dědictví Sykes-Picot, po 100 letech - Tajná dohoda mezi Francií a Británií, která zatáhla Střední východ do století krveprolévání

John Hilary
18.5.2016 Zvědavec

Před sto lety byla v tomto týdnu uzavřena mezi Británií a Francií tajná dohoda, která zatáhla Střední východ do století krveprolévání. Dva koloniální vyjednavači, Mark Sykes a Francois Georges-Picot, se dohodli na rozdělení Středního východu mezi své země, aby zajistili kontrolu Evropy nad upadající Osmanskou říší na konci první světové války. Sliby na sebeurčení, které dali Arabům Britové, aby si zajistili jejich pomoc při porážce tureckých okupačních sil, byly rychle smeteny ze stolu. Místo národního osvobození došlo jen k výměně imperiálních strážců.
Rada Benátska v Itálii uznala Krym za součást Ruska

19. 5. 2016, zdroj zde


Rada regionu Veneto (Benátsko) v Itálii hlasovala o usnesení, které označuje politiku EU vůči Krymu jako "diskriminační a nespravedlivou" a vyzývá uznat výsledky referenda na Krymu, na jehož základě byl poloostrov sjednocen s Ruskem. To píše italské vydání Il Fatto Quotidiano."Pro" dokument hlasovalo 27 z 51 členů rady. Devět bylo proti, jeden se zdržel hlasování.
Tím se stal region Veneto prvním v Evropě, který uznal republiku Krym jako součást Ruska.

Rusko nasadilo v Sýrii Raptory (video) - O tom, jaké úkoly budou v Sýrii plnit rychlé čluny


Anton Mardasov
19. 5. 2016 Eurasia24

Jak oznámil ruský blog BMPD, do kterého přispívají odborníci z Centra pro analýzu strategií a technologií (dále jen Centrum), byly na palubě plavidla Černomořské flotily KIL-158, které ráno 8. května projíždělo Bosporem směrem na Sýrii, umístěny dva bojové čluny zakryté maskovacími sítěmi. Podle charakteristických obrysů byly tímto způsobem do Sýrie dopraveny dva ruské rychlé čluny sil zvláštního určení postavené podle projektu 03160 Raptor.


Jihlavský seminář Nové republiky 7. května 2016 - odpovědi na otázky - 1

19.5.2016   Jihlavský seminář Nové republiky


Odpovědi na otázky položené z publika - 1. část - odpovídá MUDr. Ivan David na otázky: Kdy se stane občanské sdružení Nová republika politickou stranou a kdy půjde do voleb? Jak dostat 200.000 lidí na Václavské náměstí? Proč mladí lidé nemají zájem o politiku? To nemají zájem o svou budoucnost?středa 18. května 2016

„Bez práce nejsou koláče“ už neplatí. Stačí napsat „Výroba koláčů zdarma“ a peníze se jen hrnou.


Jiří Baťa
18. 5. 2016   
Že se vám to zdá nelogické? No samozřejmě, že je to hloupost na entou, ale realita nasvědčuje tomu, že i takové věci se v našem demokratickém, státoprávním Česku dějí. Ale konkrétně, oč jde. V ČR existují desítky, ne-li stovky organizací tzv. „neziskovek“. V podstatě jsou to organizace, které „údajně“ vytváří dobročinnou, společnosti, případně jistým skupinám nebo do společnosti těžce se přizpůsobujícím se občanům a jiným „nešťastníků“ humanitární a jinou činnost, kde jejich zaměstnanci dřou do úmoru, až se z nich kouří.

Sýrie – válku lze omezit

Thierry Meyssan 18.5.2016   Zvědavec

Pokaždé, když Syrská arabská armáda porazí džihádisty, dorazí do Sýrie tisíce nových ozbrojenců. Proto jsme nuceni připustit, že tato válka je pěstěna zvenčí a že bude trvat tak dlouho, dokud budou vojáci posíláni na smrt. Takže musíme pochopit vnější důvody, které ji udržují při životě. Pak, a teprve tehdy, můžeme vypracovat strategii, která zachrání životy. 


V přijímacím centru pro uprchlíky v Hamburku pět Arabů znásilnilo sedmiletou holčičku.

18.5. 2016   CzechFreePress
Státní zástupkyně Nana Frombach potvrdila, že dala podnět k jejich stíhání. Zdroj: zde a zde.
Kancléřka Merkelové svým diktátem Evropě vystavila Němce, Švédy, Finy, Nory a další obyvatele Evropy peklu. Slunííčkářská media, ve snaze přesvědčit nás o mírumilovnosti a utrpení migrantů, kteří navíc trpí násilím od vojáků a policistů na hranicích, takto manipulují s fotografiemi - zveřejní jen výřez a ne celou fotografii. Tak, na každé je agresivní nekdo jiný, že?

NI: Ruští vysádkáři převyšují Američany v palebné síle

18.5. 2016   První zprávy
Ruské letecké a výsadkové síly mohou vytvořit šest tankových rot vybavených modernizovanými bojovými tanky T-72B3, a zvýšit svoji palebnou sílu, napsal The National Interest.
Ruský BMD-4M
18.květen 2016 - 13:04
V příštích dvou letech se plánuje, že se těchto šest rot rozroste do velikosti praporu, dodává publikace.

Čína je prý hrozbou pro největší americkou základnu v Tichém oceánu (video)


18. 5.  2016   Eurasia 24

Překlad: mbi
Čína zvyšuje počty svých balistických a křídlatých raket středního doletu a vytváří tak hrozbu pro ostrov Guam v Tichém oceánu, který má pro Pentagon strategickou důležitost. Uvádí se to v nedávno zveřejněné zprávě Kongresu USA.

Ještě jednou Herman, ještě jednou Česká televize = ještě jednou těžký úder do hlavy. DOPLNĚNO!!!

- vlk -
18.5.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Když jsem na pondělek psal článek k té neuvěřitelnosti, kterou předvedl, bohužel ministr vlády České republiky a navíc pro kulturu - !!!sic!!! - Daniel Herman, vyslovil jsem očekávání, že Česká televize zareaguje stejně jako v případě hejtmana Haška, pozve ho do vysílání, kde ho Lukáš Dolanský podrobí stejně tvrdému a nekompromisnímu výslechu, jaký převedl s Haškem. Na rovinu říkám, že s tímhle novinářským stylem nemám problém. Zejména ne tehdy, když jde opravdu o vysvětlení mimořádně závažných kroků vrcholných představitelů země, kterým tedy, na rozdíl od brněnského Haškova focení s Nočními vlky, naprosto neuvěřitelné norimberské extempore rozhodně bylo.

Nenávistí vůči Židům byli posedlí nejen Karel IV. a Hitler, ale i Richard Wagner, Jan Neruda, Voltaire, Goethe, Dostojevský, Petr Bezruč i Xaver Šalda a další...


Břetislav Olšer
18.5. 2016   Rukojmí
Za dobrotu na žebrotu, aneb Zrob susedovi dobře, os.re ti plot, není prostě na planetě citovanější národ než ten židovský, který má přitom ve světě jen kolem 20 milionů lidí a jeho Izrael s osmi miliony je jen zlomkem rozlohy arabského území, s jehož obyvateli už století vede krvavý boj…
Židé zkrátka objevili pro lidstvo Boha, napsali Starý zákon, dali nám etický kodex Desatero i nejproslulejšího člověka planety - Žida jménem Ježíš Kristus; odvděčili jsme se jim antisemitismem a holocaustem s šesti miliony povražděných židovských bytostí...

USA otvírají v Sýrii "Severní frontu"


Anton Mardasov
18. 5. 2016
Aby bylo možné hlouběji zatáhnout Moskvu do konfliktu, Washington formuje nové koalice. Pod tlakem vnějších sil je v syrské provincii Aleppo formována další velká opoziční koalice. Jejím cílem je podle oficiálního prohlášení zničení DAEŠ*. Jak informují arabská média, bude nazvána Severní armáda nebo Severní fronta, podle vzoru stávající Jižní fronty, která bojuje v provincii Deraa a je podporována podle expertů Blízkovýchodního centra Carnegie v Bejrútu Spojenými státy, Evropou, Saúdskou Arábií a Jordánskem.

Jihlavský seminář Nové republiky 7. května 2016 - vystoupení prof. Oskara Krejčího

18.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky

Na Jihlavském semináři Nové republiky vystoupil prof. Oskar Krejčí:


Z obsahu ve zkratce: 

úterý 17. května 2016

Šórošův fond opět rozdával ceny českým presstitutům za rozvracení republiky. Ocenil především multikulti éthos a historický revizionismus!


- VK -
18.5.2016   AE News

Česká pobočka nadace Open Society Fund amerického mogula a obchodníka s neštěstím rozvrácených národů George Sorose opět udělovala pochvaly od páníčka svým servilním psíkům, novinářům českého mainstreamu. Dne 3. května totiž došlo na udělování Novinářské ceny za rok 2015, kterou pořádá už šestým rokem právě Šórošova pobočka jeho fondu v Praze [1].


Politvize 2016

17. 5. 2016, Petr Ďoubalík - něco o Eurovizi


Nahromadilo se mi mnoho zajímavostí o letošní Eurovizi (hudební soutěž, dále jen EV). Ani nevím, jak začít. Tak třeba:


Porota versus lid
Zdá se mi, že poslední dobou naši volení (i nevolení) zástupci dělají přesné opaky toho, co bychom si my v podzámčí přáli. Porotci letošní EV se pak stali dokonalou názornou ukázkou tohoto jevu.

Herman alias Moravec

Zdeněk Hrabica
17. 5. 2016
Jeden ministr za českou kulturu, druhý za národní osvětu. Jeden vyměnil kněžský ornát za civilní oblek a vypravil se k tažení proti komunismu. Kompenzuje své nevěřícné ambiciózní tažení v štramáckém klobouku s kytičkou v ruce – a to nyní každoročně 17.listopadu i u Hlávkových kolejí. Druhý střídal uniformy, vyměnil legionářský stejnokroj za uniformu plukovníka Gšt. československé armády. Nakonec dokonce za uniformu Protektorat Bőhmen und Mähren.

Schwarzenbergovy „upřímnosti“

Jiří Baťa
17. 5. 2016
Vždy, když Karel Schwarzenberg dá nějakému masmédiu rozhovor, plynou z něj velmi zajímavé poznatky a moudra, neřku-li perly. Také v rozhovoru pro deník PRÁVO toho řekl dost, aby se nad tím člověk vážně zamyslel. Rozhovor se, jak jinak, neobešel bez zmínky o uprchlících. Padla otázka, zda nechce přehodnotit svůj názor, že jak nedávno prohlásil, Evropa prý dokáže lehce vstřebat tisíce i statisíce uprchlíků. Bylo by asi hodně naivní si myslet, že pan Schwarzenberg svůj názor změní a přizná, že se zmýlil. 

Bohuslav Sobotka bojuje za zájmy TOP09 a ne ČSSD

Jaromír Petřík
17.5. 2016   Rukojmí
Církevní restituce, rusofobie, zrušení Benešových dekretů jsou hlavními atributy TOP09. Církevní restituce Bohuslav Sobotka posvětil, Lubomír Zaorálek se činí v otázce rusofobie a Daniel Herman zastupuje zájmy Sudetských Němců.

Ondřej Kundra, který je jednou z hlavních tváří a spolutvůrce propagandy o ruské propagandě, byl už v roce 2012 BIS prohlášen za lháře a bezpečnostní riziko pro ČR!17.5.2016 Pařát dnes

Jak je možné, že si Česká televize a Český rozhlas zve do svých pořadů člověka, o kterém BIS prohlásila, že je lhář a dokonce představuje svými rádoby senzačními články o ruských špionech určité bezpečnostní riziko pro Českou republiku? Jak je možné, že tento člověk nejen že dostává čím dál víc prostoru v médiích, ale dokonce s ním i Česká televize spolupracuje na jeho lžích o ruské propagandě? 

Otevřený dopis ministru Hermanovi

Jaroslav Bradávka
17.5.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Pane ministře Danieli Hermane,
 

z pověření vlády jste zúčastnil sjezdu Sudetoněměckého landsmanšftu. Zde jste přednesl projev, který jste zahájil slovy „Drazí krajané“ a v němž jste se znovu omluvil za „vyhnání“. K celé této frašce jsem nucen Vám a všem, kdo Vás na ni vyslali a kdo Vás ve Vašem působení podporují, připomenout základní historická fakta:

Eurovize 2016 - petice

17. 5. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj zde


Jsem nadšen z výsledků letošní hudební soutěže Eurovize. Někdy prostě nezbývá, než klesnout na samé dno, aby se dalo od něčeho odrazit. 


Suverénními vítězi se stali porotci. Zdálo by se, že je zbytečné o tom psát. Opak je pravdou. Lidé právě podepisují petici, která je především vyjádřením protestu.

Lavrov: Západ začíná chápat, kde "je zakopaný pes"


Vladislav Vorobjov
17. 5. 2016    zdroj
Západní politici začínají v poslední době chápat, že na nedostatečném pokroku při jednání o realizaci Minských dohod nenese vinu Moskva, ale Kyjev. V pondělí to při vystoupení na setkání s učiteli a studenty v Minsku prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

P.C.Roberts: Washington je rozhodnut Brity z EU nepustit


17. 5. 2015      PaulCraigRoberts
V roce 2000, a to 19. září, čili před necelými šestnácti lety, zaslal Ambrose Evans-Pritchard londýnskému Telegraphu tuto zprávu: „Dokumenty vlády USA dokazují, že americké zpravodajské služby vedly už v padesátých a šedesátých letech kampaň za nastartování spojené Evropy. To ony financovaly a řídily evropské federalistické hnutí. 


JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku

vybral, přeložil a sestavil JF
17.5.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Je úterý, což znamená, že si dáme tradiční porci informací z angloamerického prostoru…

Jihlavský seminář Nové republiky 7.května 2016 - vystoupení Josefa Skály

17.5.2016  Jihlavský seminář Nové republiky 2016

Na Jihlavském semináři Nové republiky 2016 vystoupil Josef Skála, který o pár dní později kandidoval na předsedu KSČM.pondělí 16. května 2016

Fotbalový újezd Marka Pilného a zvláštní morální kritéria prohřešků v českém fotbalu


Luděk Prokop
17. 5. 2016
Nemám sympatie k moralistům, ať již se přehnané moralizování týká čehokoli. Mé životní zkušenosti mne přesvědčily, že ti nejzarputilejší moralisté mívají vadný charakter a jejich morálka bývá často hodně amorální. Marka Pilného znám pouze sporadicky od vidění. Působí dojmem slušného člověka, kterým nejspíš ve skutečnosti i je. První pohled na jeho extempore v roli čtvrtého rozhodčího, (dlužno dodat, který neřídí zápas), vzbudil můj smích. 


Americké ministerstvo zahraničí dosazuje v Brazílii banksterskou loutku


Kurt Nimmo
16.5.2016  Zvědavec

Rothschildem vlastněný časopis Economist popisuje Michela Temera jako „neplánovaného“ brazilského prezidenta. Tento 75letý profesor práva, který hrál klíčovou roli v odvolání prezidentky Dilmy Rousseff, se stal ve čtvrtek úřadujícím prezidentem této jihoamerické země, poté, co Rousseff byla senátem odvolána kvůli obviněním z korupce.

Vyslání ministra Hermanna na sudetský sjezd do Norimberka vládou = Mnichov Sobotkovy vlády

Jiří Jaroš N.
16.5.2016 České národní listy

Sobotkova vláda zradila českou státnost, zradila dekretální normy, zradila tradici odboje proti henleinovsko-hitlerovskému zločinu.

Ministr ministrant by o historii neměl mluvit

Karel Sýs 16.5.2016

Oficiální vystoupení a už pouhá přítomnost ministra Hermana na sudetoněmeckých dnech v Norimberku je odporný čin. Herman s Posseltem si vzájemně notovali, že není možné vyznávat princip kolektivní viny, jako kdyby odsun Němců z Československa byl proveden podle této zásady. Antifašisté mohli v Československu zůstat a „pomýlení“ soukmenovci odešli šupem tam, kam je srdce táhlo, totiž domů do říše. 


Změna moci v Brazílii: oligarchický převrat neboli úklady USA?

16. 5. 2016       zdroj
12. května byla dočasně (na 180 dní) odvolána z funkce v na základě procedury impeachmentu prezidentka Brazílie Dilmah Rousseff. Úřadující hlavou státu se stal viceprezident Michel Temer. Jestliže po šesti měsících Senát potvrdí své rozhodnutí, přijde Dilma Rousseff o prezidentský úřad definitivně.

Viktor Orbán: Brusel zakazuje mluvit pravdu. Evropané budou chtít své země zpět.

16. 5. 2016 (12 minut, české titulky)

Ilona Švihlíková: Vyměňte Merkelovou, jinak nás nic dobrého nečeká.

16. 5. 2016   Parlamentní listy, část  rozhovoru
Na dlouhodobé problémy Finska u nás nikdo neupozorňuje si myslí ekonomka.A problémy dusícího se Řecka jsou mediálně potlačeny!Není divu, že se hovoří o další krizi eurozóny. „Pokud nebudou evropské elity, na prvním místě Angela Merkelová, rychle vyměněny, tak nás nic dobrého nečeká,“ sděluje rezolutně docentka Švihlíková.

Kdo vyhraje Eurovizi 2017 - víme jako první!

16. 5. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj: Anatolij Šarij, překlad, procvičení ruštiny, hudba a zpěv (?), video


Zdravím vás po delší odmlce (i kulturnímu referentovi občas dojdou síly). Teď připravuji souhrnnější pohled na letošní Eurovizi a snad to bude brzy hotové. Jen předešlu: dospěl jsem k závěru, že ta vyčpělá hudební soutěž byla letos vynikající a dopadla nejlépe, jak mohla. Jako předkrm vám ale posílám exkluzivní informaci o tom, kdo bude reprezentovat Ukrajinu za rok. Přeji pěkný poslech.

Amerika vyhrožuje Rusku: „Přecházíme od výcviku k bojové připravenosti“

16.5. 2016   Eurásia24
napsal/přeložil Christopher Black
„Svět čelí proxy válkám prostřednictvím sil podporovaných z USA a je destabilizován jen kvůli americkým zájmům. Bitva proti ‚teroristům' z Aleppa je skutečnou bitvou proti silám USA v Sýrii.“
Ve zprávě publikované v Americkém časopise National Security News z 9. května tohoto roku (den vítězství nad fašismem a německým nacismem) bylo uvedeno: „Pokud jde o hrozbu z východu – čímž je míněno Rusko –, EUCOM (Americké vojenské síly podléhající evropskému velení NATO) změní stav výcviku na stav bojové připravenosti.“

Krymští Tataři za války sloužili u Wehrmachtu a SS, vystěhování z Krymu nebyl žádný trest, nýbrž akt Stalinova milosrdenství!

Ladislav Kašuka
16.5.2016   zasláno redakci NR
Krymští Tataři nahlas „pláčou“ a stěžují si, jakým způsobem se k nim Stalin a „zlí Rusové“ zachovali po válce a jak bylo nelidské je vystěhovat z Krymu do Tatarstánu. Tak trošku „zapomínají“ uvádět důvody, proč k tomu vlastně došlo!