Reklama

sobota 28. května 2016

Češi nejsou malý a bezvýznamný národ. Přestaňme si to už o sobě proboha myslet!Vladimíra Vítová
28. 5. 2016
Právě probíhají oslavy 700 let od narození Karla IV., Otce vlasti, císaře Svaté říše římské, který si za své sídlo vybral Čechy a konkrétně Prahu. Obdivoval se České zemi a – dle jeho vlastních slov - pociťoval její duchovní velikost. My nyní obdivujeme Karla IV., ale sami o sobě si myslíme, že nic neznamenáme. Není to v podstatě urážka Karlova majestátu, když lid, který on si vyvolil, si sám sebe neváží?

Ideologická diverze ve studené válce


Zdeněk Hrabica
28. 5. 2016
K rozpadu dvou bloků v poválečné dlouhotrvající a urputné studené válce, kterou doprovázela horečná mírová jednání, aby nedošlo k válce jaderných zbraní, podporovala ideologická diverze. Od počátku se na ní podílely i rozhlasové stanice Hlas Ameriky a Svobodná Evropa. Financované v rozsahu, jakého se nám v tehdejším východním bloku nedostávalo. Nyní jsme již tam, kde jsme jednou už byli, ovšem na zcela jiné, vyšší úrovni. Svět disponuje elektronickými prostředky, avšak i je provází nedostatečná kontrola, jakou měl svět nad jaderným arzenálem. I v československých redakcích byli před rokem 1989 specialisté na tak zvanou kontrapropagandu. 


Svět se zbláznil: Regiment mediálních cenzorů

Tereza Spencerová
28.5. 2016   Literárky
Američané sice tvrdí, že s Rusy v Sýrii nespolupracují, ale může to být jinak, sděluje Tereza Spencerová ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí. Komentuje též stav v Rusku a na Ukrajině a rovněž vznik nového pracoviště našeho Ministerstva vnitra, které má bojovat s ruskou propagandou.

Čína v tichosti připravuje zlatou alternativu dolarového systému!Od roku 2015 Čína pomalu nahrazuje londýnské, newyorské a západní burzy v určování ceny zlata.


F. William Engdahl
28.5. 2016   Eurásia 24
„Čína i ostatní země chtějí ukončit tyranii zkaženého dolarového systému, jenž financuje nekončící války vypůjčenými penězi, které nehodlá nikdy vrátit.“Čína, předsedající země skupiny G-20, požádala Francii, aby v Paříži uspořádala zvláštní konferenci. To, že se konference konala právě v zemi, která je členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), je známkou toho, jak oslabená je hegemonie dolarového systému.

Starikov: Historickým posláním Ruska je zachování spravedlnosti ve světě (video)
28. 5. 2016   Eurasia 24
 napsal/přeložil ea24
Eurasia24.cz spouští vlastní YouTube kanál a jako první přináší přeložený a otitulkovaný rozhovor novináře Charlese Bausmana z portálu Russia Insider s ruským analytikem, spisovatelem a nyní taktéž politikem Nikolajem Starikovem.

Odcizení levicových politiků od voličů – mnoho titulů, málo porozumění!Politik by měl být především člověk empatický, který se na věc dokáže podívat z více hledisek, dokáže kvalitně komunikovat jak s dělníkem u pásu, tak se svým odborným poradcem s ekonomickým, právním či třeba matematickým vzděláním.

Adam Mikulášek
28.5. 2016 Rukojmí
Tak si říkám, jestli odtržení tradiční levice od obyčejných lidí, které má tato reprezentovat, není do velké míry zaviněno tím, že jsou „nahoru“ stále více tlačeni lidé ověnčení mnoha tituly, ať už „odkudkoli“. 

Že je to proti slušnosti a právu - to nikomu nevadí. Jedou v tom všichni, politici a církev nevyjímaje. Charakter a morálka šly do pryč! Ona vlastně ani žádná nebyla.

Jiří Baťa
28. 5. 2016
Přišel mi nevyžádaný email s tématem, které je sice staršího data, nic méně i dnes stále aktuální a předmětem zájmu jak politiků, tak občanů a hlavně církve. Přesněji řečeno, dostal jsem takový krátký materiál z dílny investigativního novináře pana Josefa Klímy o církevních restitucích. Je ovšem staršího data, ještě z dob, kdy restituce nebyly schváleny a na Pražském hradě seděl Václav Klaus, jeden z těch, kteří mají s restitucemi hodně společného.

pátek 27. května 2016

Význam bitvy o Aleppo

[...]Aleksander Kuzněcov
27.5.2016 Zvědavec

V Aleppu pokračují zuřivé boje. Po porušení mírové dohody ozbrojenou „opozicí“, zahájily syrské vládní síly útok, aby zcela zablokovaly a ovládly západní část města, které se zmocnili ozbrojenci.


Kyjev je opět zkompromitován: experti OSN obvinili SBU ze zatajování mučení


27. 5. 2016 zdroj
Delegace podvýboru OSN pro zabránění mučení pozastavila svou návštěvu na Ukrajině, protože Kyjev porušuje své povinnosti. 25. května to oznámil vedoucí delegace Malcolm Evans, jehož cituje tiskové středisko OSN, uvádí dopisovatel IA Regnum.

Hodnota Čechů podle Únije


27. 5. 2016       KPČ Opava
Podle návrhu Evropské unie se odmítačský stát může vykoupit z přikázaných kvót na usídlení migrantů zaplacením 250 tisíc euro za každého odmítnutého migranta. V korunách jde o 6,755 milionů korun. Podle vysokých únijních představitelů nejde o pokutu, ale o náklady na jednoho migranta. Jinými slovy, Únije si jednoho muslimského migranta cení na 6,755 milionů korun.

Shazování demokracie na svět

Erik Best
27. 5. 2016  EB
Během krátkého období v letech 2007-2009 navštívili Prahu hned dva američtí prezidenti – George W. Bush a Barack Obama. Bush přijel propagovat plán na výstavbu protiraketové radarové základny nedaleko Prahy a Obama přijel ten samý plán zaříznout. Díky těmto dvěma událostem hraje Česká republika malou vedlejší roli při dvou zásadních mezinárodně politických událostech současnosti – otevření americké protiraketové základny v Rumunsku, a oznámení, že se Obama stane prvním americkým prezidentem, který navštíví japonskou Hirošimu.

čtvrtek 26. května 2016

Sociální bitva ve Francii: Očekávají se velké otřesy!

26. 5. 2016    První zprávy
Jak uvádí španělský deník El País, který pozorně sleduje vývoj sociálního konfliktu v sousední zemi, hlavní odborová organizace ve Francii – CGT, prohlasovala 25. května rozšíření stávek do všech 19 jaderných elektráren v zemi, které poskytují 75% elektřiny Francouzům. Oznámené byly rovněž stávky v dopravě. Válka mezi odbory a vládou se ve Francii dostává na novou úroveň. Odbory oznámily stávky v 19 jaderných elektrárnách a v dopravě v předvečer mistrovství Evropy ve fotbale.

Jaderné zbraně americké armády jsou řízeny počítači z roku 1976. Stále používají osmipalcové diskety

Stanislav Janů
26. 5. 2016    Živě (podstatně kráceno)
Mezikontinentální balistické střely, jaderné bombardéry i podpůrné síly patří do jaderného arzenálu americké armády. Instituce GAO (Government Accountability Office), která je obdobou našeho NKÚ, však provedla audit, který přinesl úsměvné a zároveň šokující informace. O řízení těchto zbraňových systémů se stále starají počítače IBM Series/1, které byly představeny v roce 1976. Tehdy stál v čele USA prezident Gerald Ford a nejvyšším představitelem Sovětského svazu byl Leonid Iljič Brežněv.

Symbol Savčenko se pokusí využít všichni. Pokud bude odstraněna...

Rostislav Iščenko
26. 5. 2016    zdroj 
Politolog Rostislav Iščenko o tom, jak bude v Kyjevě využita situace s výměnou Savčenko. Každý pokus učinit z ní číkoliv politickou loutku povede k nepředvídatelným důsledkům. Ukrajinští politici nejsou zvyklí dělat drahoty - za posledních několik let zabili desítky tisíc lidí, co je pro ně jedna Savčenko? Velmi rychle se střetnou se situací, při níž jim živá Savčenko bude prostě škodit. Pokud bude odstraněna, pak následující den všechna média na Ukrajině prohlásí, že vraha poslal Putin.

Svět bez Andreje

Erik Best
26. 5. 2016 EB
Když Barack Obama před sedmi lety v Praze propagoval víru ve svět bez jaderných zbraní, připustil, že on sám se toho nemusí dožít. Přesto ale podle něj musíme ignorovat hlasy, které nám říkají, že se svět nedá změnit. Za potlesku přítomných pak přidal své příslovečné „Yes, we can.“, na kterém prý musíme trvat.

středa 25. května 2016

La Stampa: Putin "vstoupil do Evropy" bez jediného výstřelu


25. 5. 2016        zdroj a zdroj
NATO se zbytečně připravuje na vpád Ruska do pobaltských zemích. Vladimír Putin už dlouho používá proti Evropě úplně jiné zbraně, soudí La Stampa. Ruský vůdce se upevnil v Evropě tím, že podporuje všechna hnutí, která jdou "proti systému", což nedávná rezoluce italské oblasti Veneto o uznání výsledků krymské referenda potvrzuje. "Generálové NATO, kteří z polské základny v Redzikovo pozorují obzor a hovoří o odhodlání zahájit palbu, pokud se Moskva rozhodne zaútočit na Estonsko, nechápou, že Vladimír Putin je již bez jediného výstřelu mezi námi," píše italský list La Stampa.

Projev prezidenta republiky na 200. Žofínském fóru 25. května 2016

25. 5. 2016
Vážený pane Vaníčku, dámy a pánové,
chtěl bych především poděkovat za pozvání ke dvoustému, tedy jubilejnímu Žofínskému fóru. A jak už připomněl pan Vaníček, jsem tady podesáté v různých rolích. Nejdříve jako vůdce sociálně demokratické opozice, potom jako předseda sněmovny, jako předseda vlády, jako důchodce z Vysočiny a nyní jako prezident, tuším podruhé.

Jak je to s novelizací stanov sudetů?

O. Tuleškov
25.5.2016  České národní listy

Novelu stanov, jíž schválilo "sudetoněmecké " Spolkové shromáždění v únoru 2015, mnichovský soud odmítl registrovat údajně z formálních důvodů. Protiposseltovská opozice slavila.

P.C. Roberts: Přinese listopadová prezidentská volba v USA konec světa?


25. 5. 2016     PaulCraigRoberts
„Během celého uplynulého měsíce jsme sledovali, jak mohutněly síly USA a NATO podél ruských hranic – na souši, na moři i ve vzduchu. Takovéto nahromadění nepřátelské bojové síly zde nebylo k vidění od německé invaze do Sovětského svazu v r. 1941.“
Takto uzavřel svůj článek k současné situaci vedoucí americký expert na Rusko Stephen Cohen. Klade si otázku, zda Washington spí a je třeba jej probudit, anebo zda míra jeho šílenství došla už tak daleko, že chce válku.

Savčenková, Porošenko, pocit

25. 5. 2016, Petr Ďoubalík - Návrat Naděždy Savčenkové do Ukrajiny, první rozhovor s novináři, brífink s P. Porošenkem, "radost" ze státního vyznamenání a celkový pocit z toho všeho. Videa.


Obraz ženské hrdinky, vzoru vlastenectví, statečnosti, virtuální idol vypěstovaný médii a politiky téměř celého světa, se vrátil do vlasti a převrátil do reality. Kdo viděl chování Savčenkové u soudu a je majitelem alespoň zbytku zdravého rozumu, ten správně tuší, že si Ukrajinci s Naděždou ještě užijí - idol neidol. 


Rusko nastoluje otázku o přístupu Íránu k ŠOS

25. 5. 2016     zdroj
Na zasedání rady ministrů zahraničí Šanghajské organizace spolupráce (ŠOS) nastoluje ministr zahraničí RF Sergej Lavrov otázku o přístupu Íránu k organizaci. Jak informuje korespondent Lenta.ru, uvedl to zvláštní zástupce ruského prezidenta pro záležitosti ŠOS Bachtier Chakimov.

Savčenková

N. Savčenková
25. 5. 2016, zdroj sputnik1 a sputnik2, video
O Naděždě Savčenkové se hodně psalo, bude tedy dobré sledovat i završení tohoto smutného příběhu.
Kéž by to bylo opravdu "završení", ta nebožačka se už totiž stačila vyjádřit, že je připravena se opět zapojit do bojů o Ukrajinu (jinými slovy: opět zabíjet).
Přinášíme 2 články ze Sputniku:
Putin poděkoval blízkým zavražděných novinářů za prosbu udělit milost Savčenkové.
Ruský prezident Vladimir Putin poděkoval blízkým ruských novinářů, zavražděných na Donbasu, za jejich prosbu udělit milost Savčenkové.


Přátelství Berlín - Moskva

25. 5. 2016, zdroj web pratelstvi detext 7bodu rutext 7bodu de


Němci, kteří vytvářejí web "Přátelství", napsali dopis Rusům k oslavám 9. května 2016.


7 bodů našeho mírového poselství:

Ruská ekonomika nevzkvétá, ale... Hluboká poklona Putinově strategii! Excelentní, brilatní a jinak se nazvat nedá!

25. 5. 2016   Pařát
Odkud začít? Před pár dny se Rusko hroutilo, najednou zase ne, pak zase jo a docela by mě zajímalo, kolik lidí se v tom alespoň přiměřeně vyzná. Tak jak na tom nyní skutečně Rusko je a kdo lže?
Dovolím si výjimečně tvrdit, že nikdo pouze si z toho vyjme každý to, co chce, nebo co se politicky hodí. Buďme politicky korektní a to slovo korektní nechť znamená původní smysl, nikoliv ten zneužitý.

Merkelová se chová jako majitelka Evropské unie

merkel kaiserin25.5.2016  Vaše věc
 
Jako o majitelce Evropské unie hovořil včera bývalý polský premiér Leszek Miller, který Polsko do unie přivedl, v pořadu „Politika v samé poledne“ v Polském rozhlase RDC.

 

Porošenkův speciál letí pro Savčenkovou


savcenkova25.5.2016 Vaše věc
Prezidentský speciál Petro Porošenka dopoledne odletěl do Rostova na Donu. Ruský internetový portál Vzglyad uvádí, že na palubě jsou ruští důstojníci Jevgenij Jerofejev a Alexandr Alexandrov. Na místě je prý již také Nadija Savčenková odsouzená v Rusku na 22 let za podíl na vraždě dvou ruských novinářů. Tato příslušnice ukrajinského letectva jako bojovnice fašistického oddílu Azov bojovala proti tzv. ruským teroristům na východě země.

Nakonec z nás udělají zločince? Nehoráznost! Jak říká klasik české literatury ve Švejkovi, "jsou jen dvě možnosti".

Vojtěch Filip
25.5. 2016   První zprávy
Buď ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zřejmě nedostatečně, či dokonce vůbec nepromyslel svoji účast na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu jako oficiální zástupce české vlády, podotýkám jako první člen české vlády v historii, nebo je vlastizrádce. Navíc nevím, jak je možné, že ministr české vlády jedná přímo s občanským sdružením cizího státu. To už opravdu tak hluboko klesl a nectí naši identitu a už vůbec ne suverenitu?!

Českem projede devět kolon kavalerie USA - Tisková zpráva, Svět bez válek a násilí

Táňa Bednářová
25. 5. 2016 

Českem projede devět kolon kavalerie USA.
Řekli jsme: “Už nikdy více cizí armádu na našem území”Ve dnech 27. až 30. května 2016 se uskuteční na území České republiky „přesun“ amerických vojáků v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí.

Turecká "etika" a odlišné vnímání společenských a morálních priorit Turky

Yekta Uzunoglu
25. 5. 2016
U Turků Erdoganovi téměř všechno projde, téměř všechno mu odpustí. Proč? Protože mají jinou "etiku" a Evropa v zajetí svého superega nemůže pochopit že existuji jiné etnické jednotky a mají jiná společenská pravidla, která jsou odlišná od našich pravidel, třeba ta pojmenujme jako jınou "etiku"! Zda to jejich pravidla splňují, to je něco jiného, to abychom je mohli pojmenovat jako jinou etiku, to nevím! Ten případ s prezidentským palácem, není nic oproti tomu, co se dostalo ven v podobě nahrávek rozhovoru mezi Erdoganem a jeho synem o "rychlém sklizení" desítek milionů USD apod.


Rusko již Evropany osvobozovat nebude

Leonid Ivašov
25.5.2016 Pravda a Zvědavec (překlad)

Stav geopolitických záležitostí a vojenská rovnováha sil ve světě vyvolávají v posledních letech obavy. Přirovnání k situaci v r. 1939 lze slýchat stále častěji. Ve vzduchu je cítit zápach velké války.

Josef Skála: Mein Kampf a advokát „tunelářů“Josef Skála
25.5.2016 Střípky ze světa

Antikomunismus, křížený s rusofobií, lemoval už loňské jubileum osvobození. Letos navázal i novým vydáním Hitlerova Mein Kampf. Prolhaná nenávist vane už z předmluvy. Napsal ji Tomáš Sokol, advokát miliardových „tunelářů“. Tentokrát „aktualizuje“ slátaninu největšího zločince všech dob. Téma je to bezpochyby živé. Asociální hodokvas, spuštěný výsledky „studené války“, vrací na scénu pravici, brnkající na slepé vášně. Hemží se i neonacistickými týpky. Sokolovi nestojí ani za zmínku. Pro něj jsou Hitlerovou „paralelou“ – Lenin a Gottwald.

Ukrajina mezi fašismem, ochlokracií a rozpadem

The Saker
25.5.2016 Zvědavec

V těchto dnech se jen málo mluví o okrojované Ukrajině (v původním textu použil Saker výraz rump Ukrajina, poznámka editora), obzvláště v západních korporátních médiích, a je pro to dobrý důvod: jepičí ukronacistický „Banderastan“ se rozpadá. To je sotva překvapující, neboť celý koncept nebyl vůbec životaschopný. Připomeňme si, jak to začalo.


Dopis čtenářky Nové republiky

25. 5. 2016      (kráceno)
"...Na zprávy ČT se příliš často nedívám, ale včera mě něco přivedlo k zapnutí televize v 19 hodin. A udělala jsem dobře. Dozvěděla jsem se, že Chovanec a Stropnický rozjíždí akci proti proruským webům. V komentáři a ve vystoupení Jourové zaznělo, že se v nich objevuje kritika Merkelové a EU a lidé tomu začínají věřit. Nevěřila jsem svým uším. Vše, co je kritické vůči politice Merkelové, EU,NATO, kteří dělají strašlivé chyby a jsou za ně množstvím lidí kritizováni, je proruská kremelská propaganda, a je třeba ji umlčet. K tomu bude časem, myslím, nasazena i policie a justice. Připadám si jako v 50.letech, jen s tím rozdílem, že se za názor nevěší. (Prozatím).

Němečkův džihád


Martin Kunštek
25. 5. 2016
Velká část občanů považuje poslance za idioty, kteří vymýšlí a schvalují blbosti. Skutečnost je však taková, že Parlament je místem, kde se veřejně zjevuje řada blbostí, které vznikly v přítmí ministerských kanceláří. Většina blbostí, které se dostaly do právního řádu ČR má původ ve vládních návrzích zákonů. Chybou poslanců je pak pouze to, že nesmysly a škodlivé věci nedokázali ze zákonů vypreparovat. Třeba proto, že neměli odvahu hlasovat proti koalici.

Díky pane Teličko, Vaše vysvětlení nemohlo být lepší!

Jiří Baťa
25. 5. 2016    (zasláno autorem)
Potrefená husa se vždy ozve, říká jedno přísloví. Stejně tak se ozval dotčený, dnes už europoslanec, pan Telička, svého času člen správní rady NWR, potažmo OKD, který (kteří) se dostal (dostali) do mlýna kritiky díky enormně vysokým, nepřiměřeným odměnám které, jistě za těžkou, náročnou, velmi odpovědnou práci od společnosti pobíral. Pan Telička se ve svém článku „Nemorální odměny od NWR? Je to trochu jinak“ snaží ospravedlnit a očistit od tohoto „ne zrovna férového“nařčení. 

úterý 24. května 2016

Vakcíny a Bill Gates, filantropie nebo terorismus?

24.5. 2016   Rukojmí
Jako bumerang se stále vrací šokující, jak jinak, zpráva na téma „Bill Gates vakcinací a lékařskou péčí snižuje populaci“ Zpráva „očkováním a lékařskou péčí můžeme snížit populaci“ je stará několik let, přesto však i přes zdánlivou neaktuálnost zařazuji na ni reagující příspěvek na svůj blog. Bude totiž v něčem výjimečný. Tentokrát nám nebude stačit prostudovat původní zdroj, nebude nám ani stačit kritickým okem revidovat vědeckou práci v pozadí. Budeme muset použít rozum. Bill Gates, to totiž opravdu řekl.

Od demokracie k neofeudalismu

Stanislav Vozka
24.5.2016      Prozitřek
Dědici vynálezu demokracie nejistě balancují na ramenech mrtvých obrů. Ovšemže i oni cítí, že ten úžasný záblesk génia made in USA 1790 už hodně skřípe. Jasnozřivější dokonce chápou, že se rozpadá a končí. Že na jeho místo bez fanfár, ale o to energičtěji vstupuje neofeudalismus, ve kterém vlastnictví kapitálu nahradilo vlastnictví půdy. A není to dobrá zpráva. Zatímco v demokracii bylo možné deklarované rituály dostatečným tlakem mas alespoň občas a dočasně proměnit na skutečné mechanismy moci, v neofeudalismu o tom můžete jen snít. 

Klub "Nová republika" 24. 5. 2016

17. 5. 2016

Lenka Procházková: Vyprávění o tom, jak slavila v St.Petěrburgu oslavy vítězství

Lenka Procházková
24. 5. 2016

První nápis, který jsem po přistání viděla na jedné z budov letiště, hlásal: Leningrad – město hrdina.


Byla jsem tu poprvé v životě. Kolega fotograf Jirka Skupien, který mě doprovázel, je však zkušený cestovatel, dokonce pěšky v mrazech přešel zamrzlý Bajkal a nezabloudil, a tak jsme trasu z letiště Pulkovo do centra pohodlně zvládli. Autobusem a metrem. 

Děsivá zpráva z Radiožurnálu: V případě odchodu Spojeného království z EU by tam čeští fotbalisté nedostali pracovní povolení. Brankář Čech by tak byl nucen vyniknout jinde.


Ivan David
24. 5. 2016
Radiožurnál posluchačům slíbil (nebo jim vyhrožuje?), že se bude v následujících dnech pravidelně věnovat předpokládaným důsledkům brexitu, tedy odchodu Spojeného království z EU. Pro začátek si vybral pro posluchače zvlášť hrůznou vizi. Pracovní povolení v zahraničí pro profesionální fotbalisty - to je problém hýbající společností v ČR. Aspoň podle představ redaktorů rozhlasu. Co z toho lze vyvodit?

pondělí 23. května 2016

Rozkol v NATO: Francie a Německo nechtějí hynout kvůli rozmarům USA

 Ilja Muromskij
23. 5. 2016    zdroj
Severoatlantickou aliancí zmítají vnitřní neshody ohledně perspektivy vztahů s Ruskou federací. Rostou obavy, že čelení Rusku se dostává mimo kontrolu. Čím to může vojenský blok ohrožovat? Korespondent Federální tiskové agentury besedoval s expertem, který řekl, co se v alianci stalo kamenem úrazu. Neshod v bloku si všiml list Financial Times, který píše, že v Bruselu ve dnech 19. a 20. května proběhlo setkání ministrů zahraničních věcí a náčelníků generálních štábů zemí NATO. 

Poučení z privatizačního vývoje aneb V rukou politiků a bankéřů nejsme v bezpečí.

24.5.2016  Tribun

Za bezradného přihlížení pozůstalých horníků a státních úředníků pomalu dodýchává OKD, kdysi pyšné průmyslové srdce republiky a jeden ze symbolů specificky české formy kulturní revoluce zvané privatizace.

Do ČR přichází cenzura: hlasujte, zda jste pro cenzuru a zdražení internetu

23. 5. 2016 AC24

Senát Parlamentu České republiky bude 25. května 2016 schvalovat návrh zákona o hazardních hrách, který povede k cenzuře a zdražení internetu.


Návrh zákona, o kterém bude hlasovat Senát (zde).


USA, Británie a EU jsou nyní diktaturamiEric Zuesse
23.5.2016  Zvědavec

Jak je možné, že prakticky ve všech průzkumech u prezidentských kandidátů, které provedli jak demokratičtí, tak republikánští kandidáti během primárek, byl preferovaným demokratickým kandidátem proti všem republikánským Bernie Sandres, avšak téměř jistě nebude stranou nominován (více zde); a preferovaným republikánským kandidátem byl John Kasich, ale ani ten zcela jistě nebude za republikány nominován?


Švýcarská národní banka pod tlakem demokracie

Květa Pohlhammer Lauterbachová
23.5.2016  E-republika

Povstaňme i my k obraně české koruny! Konference pod názvem „České ženy na obranu české koruny“ s podtitulem „Za monetární modernizaci“ se bude konat 10. září 2016 od 9 hod. v Praze.


Pozdravný dopis účastníkům Mezinárodní konference za vystoupení z EU konané v Paříži od 28. května 2016

23. 5. 2016
Vážení přátelé,
ačkoliv se z různých důvodů nemůžeme zúčastnit konference osobně, je nám ctí a zároveň potřebou alespoň touto cestou demonstrovat solidaritu s britskými odpůrci EU a sounáležitost s vámi, kteří jste se sešli v tomto sále. Dovolte nám zároveň vyslovit ty nejupřímnější solidární pozdravy francouzským pracujícím, kteří opět povstali proti bruselsko-berlínskému diktátu a jeho pseudosocialistickým vykonavatelům. V Česku a na Slovensku si stále více lidí uvědomuje kořeny dezolátního stavu Evropy a celého světa. V krátkosti jejich přehled:

Rakouské prezidentské volby – vyjde jim to ještě jednou?

- vlk -
23.5.2016
 

Myslím, že podobné volby jako bylo druhé kolo rakouských prezidentských Evropa buď ještě vůbec nebo už hodně dlouho – nezažila.
V době, kdy začínám psát tenhle článek – 21,00 hodin včera, jsou sice sečteny všechny hlasy vhozené do uren a po jejich sečtení je zřejmé, že kandidát Svobodných Hofer získal 51,9 % oproti svému soupeři, exšéfovi Strany zelených Alexandru van der Bellenovi, kterému ve volebních místnostech projevilo důvěru 48,1 % voličů. Mělo by tedy být jasno.
Není!

Svět ruskýma očima 352

zajoch
23.5.2016  Outsidermedia

Moskevská MGU se usazuje v Číně, Oděsa pokračuje v odporu proti ukrajinskému fašismu, rozhovor s prozatímně odstavenou brazilskou prezidentkou Dilmou Ruseffovou ... 

Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako spojenců ve věci migrační krize! Chystá se po církevních restitucích další kauf?

- VK -
23.5.2016 AE News

Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako spojenců ve věci migrační krize! Chystá se po církevních restitucích další kauf?


V zemi, ve které nechci, ale musím žít!


Jiří Baťa
23. 5. 2016
S velký zájmem jsem si přečetl článek paní Zwyrtek-Hamplové (zde), ve kterém bez jakékoliv nadsázky vykresluje život nás, občanů ČR. Není pochyb, že její kritický a pravdivý pohled se paušálně netýká všech občanů Česka, protože byť jen malá část má diametrálně odlišný, jiný způsob života a uznává jiné osobní hodnoty, než které paní Hamplová popisuje. Jsou to ti, o kterých paní Hamplová píše, kteří negativitu našeho života způsobují, tedy politiky počínaje, vězni, imigranty, atd. Vězni tvoří samostatnou kapitolu a bude o nich také řeč.