Reklama

sobota 4. června 2016

Český europoslanec vyzval k uvalení sankcí na Ukrajinu4. 6. 2016    zdroj a zdroj
Poslanec Evropského parlamentu za Českou republiku Jiří Maštálka vyzval k zavedení sankcí vůči Kyjevu. Návrh dává do souvislosti s neplněním Minských dohod Ukrajinou. Jak prohlásil poslanec Evropského parlamentu v rozhovoru s agenturou Sputnik, bylo by to "čestné".

Šachnazarov: RF 15 let ustupovala Západu a získala NATO u hranic. Nastal čas ke kompromisům druhé strany


4. 6. 2016    zdroj
V odpověď na všechny ústupky dostalo Rusko základny NATO pět minut letu - třicet vteřin letu od Petrohradu. Generální ředitel filmového koncernu "Mosfilm", režisér Karen Šachnazarov, ve vysílání televizního pořadu "Souboj" s Vladimírem Solovjovem, věnovaném debatě o návrzích Kudrina "odstranit geopolitické napětí" mezi Ruskem a Západem, prohlásil, že odevzdání SSSR východní Evropy je v dějinách bezprecedentní případ. 


Jak předejít válce ve vesmíru

vybral a přeložil JF
4. 6. 2016   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Když vybírám věci do pravidelného přehledu z angloamerických zdrojů, narazím také na články, které si , dle mého soudu, zaslouží zvláštní pozornosti. Mezi takové rozhodně patří ten, který vám dnes nabízím. Je z dílny Stratforu.

Konec amerického impéria

Chas W. Freeman
4.6.2016 Zvědavec

Chci zde mluvit o konci americké Říše. Ale předtím chci poznamenat, že jednou z našich nejkouzelnějších charakteristik coby Američanů je naše amnézie. Tedy to, že jsme velmi dobří v zapomínání toho, co jsme udělali a kde jsme to udělali.

Pan prezident se nám rozjel


Jiří Paroubek
4.6.2016  Vaše věc
 

Na setkání s občany v Jihočeském kraji M. Zeman opět perlil. Jeho názory na církevní restituce jsou jistě zcela správné, ale možná, že by je měl tu a tam při přátelských setkáních, které s ním má, sdělovat také svému sousedovi na Hradčanech, D. Dukovi, arcibiskupu pražskému.

Politolog: Spojené státy podrazily Německo ve věci uznání genocidy Arménů

4.6.2016   Outsidermedia

Dnes (2.6.2016) přijali poslanci Bundestagu rezoluci, která uznává zločiny Osmanské říše proti Arménům v roce 2015 za genocidu. Rezoluci schválila většina poslanců.


Raiffeisenbank zavádí v ČR záporné úrokové sazby

4. 6. 2016  Outsidermedia
 … sice tomu říká „poplatek“, ale je to poplatek ve výši 1 % p. a. z následujících vkladů podnikatelů a právnických osob:


Proč nepodepsat TTIP a nepřijmout euro

Václav Umlauf
4. 6. 2016   E-republika
 

Mezinárodně uznaná studie o konkurenceschopnosti potvrzuje trvalý úpadek USA a EU-zemí propojených eurem.

pátek 3. června 2016

Sýrie: Su-35 VKS RF pod palbou teroristů, vycvičených CIA (video)


3. 6. 2016     zdroj
Bojovníci "CIAské" 13. divize SSA zveřejnili video, na němž se snaží sestřelit stíhačku Su-35 VKS RF. Na videu se bojovníci, jak se zdá, pokoušeli předvést veškeré své hrdinství od přípravy starého velkorážního kulometu ke střelbě až po palbu. Jako obvykle nemohou "umírnění" pochopit, že s použitím protiletadlového kulometu není možné sestřelit moderní letadla, která létají ve vysokých nadmořských výškách.


Bez nadsázky: Den, kterého se Einstein tak obával, je pomalu tady...

3. 6. 2016
https://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=00000000328b0053bda0004c7550&idx=1.2&filename=Einstein%C3%BD%C3%BDs%20Forecast1.pdf&r=1.9801207341547222

Katolická církev: Vy budete platit, my budeme ovládat


3.6.2016   Vaše věc

Plzeňské biskupství navrhlo některým obcím, že upustí od soudních žalob ohledně restitucí výměnou za to, že obce do svého majetku převezmou nevyužívané kostely a budou o ně pečovat. Darovací smlouvy jsou však vytvořené tak, aby mělo biskupství tyto kostely dále pod kontrolou.

Tankový boj ve městě aneb co dokáže modernizovaný T-72


Michail Ryčagov
3. 6. 2016 Eurasia24


Na výstavě vojenské techniky KADEX-2016 v Kazachstánu představí Rusko výrazně zmodernizovaný tank T-72 vybavený celým komplexem prostředků pro vedení boje ve městech. Náměstek generálního ředitele společnosti Uralvagonzavod Vjačeslav Chalitov přiblížil speciální schopnosti modernizovaného tanku v rozhovoru zveřejněném na webu televizní stanice Zvězda.

Soud jako corrida

Zdeněk Jemelík
3. 6.2016     Drzaholka
Soudní řízení trestní, vedené od června r.2014 u Krajského soudu v Brně původně proti deseti obžalovaným pod označením „kauza Vladimír Čimpera & spol.“, které jsem od počátku průběžně komentoval, se v počátečních fázích těšilo značné mediální pozornosti. Veřejnost mohla sledovat jeho vývoj dosti podrobně. Veřejné mínění se většinou přiklání k názoru, že bez ohledu na obsah obžaloby a její evidenční označení je hlavní postavou procesu Alena Vitásková, bojovná předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen:ERÚ), „drzá holka, určená na odstřel“. 

Beseda s Kollerem o globální moci

Radim Valenčík
3. 6. 2016 RadimValenčíkPíše
 
Ve čtvrtek 2. června se konala velmi zajímavá beseda vojnským analytikem Martinem Kollerem. 

Besedy v rámci tohoto diskusního fóra mají vždy komorní charakter, účastní se jich kolem 40 osob. O to více jsou nasyceny podnětnými myšlenkami. Tentokráte se výměna názorů stočila na otázku, jakou podobu má současná globální moc, kdo je jejím nositelem a kdo pouhým slouhou či poskokem, který je do své role vtlačen manipulací a vydíráním, jaké má tato moc záměry, čeho je schopna a pochopitelně i na to, jak jí čelit.


Unijní štěňátko…

3. 6. 2016 (koluje po internetu, autora se nepodařilo dohledat)
Tak jsem se u kafíčka díval na Čt 24, kde paní zvířecí doktorka MVDr. (jméno už nevím), vysvětlovala majitelům pejsků pravidla EU, která musí dodržet, pokud si budou chtít vzít svého miláčka s sebou na dovolenou do některých států z EU. Nic proti pravidlům, někdo dá během své dovolené pejska na opatrování k příbuzným, někdo k sousedovi, někdo do psího hotýlku, někdo si ho vezme s sebou na dovču… to je každého věc… a tak se mi v tý starý makovici začalo blejskat…


Kreml komentoval Erdoganovo prohlášení, v němž vyjádřil přání zlepšit vztahy s Ruskem

2. 6. 2016    zdroj
Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov komentoval prohlášení hlavy Turecka Recepa Tayyipa Erdogana o tom, že chce zlepšit vztahy s Ruskem, ale neví, jaké kroky od něj Moskva očekává zde.

čtvrtek 2. června 2016

Informace Českého mírového fóra spoluobčanům k budování válečné základny USA v Polsku

2. 6. 2016
Zahájením výstavby válečné protiraketové základny USA v Polsku porušil orgán výkonné moci USA – prezident (v USA je veškerá výkonná moc v rukách jedné osoby) Chartu OSN, kterou jsou USA jako členský stát OSN vázány a porušil Zakládající dokument Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Stačilo "pouhých" 101 let

2. 6. 2016, Genocida Arménů 1915, zdroj zde1zde2zde3, video, hudba, Beyoncé - I Was Here (Genocida Arménů, duben 1915), text, překlad, procvičení angličtiny


Rezoluci o přiznání genocidy Arménů dnes schválila většina poslanců Bundestagu (Německého spolkového sněmu), jeden člen parlamentu hlasoval proti, jeden se zdržel hlasování. V dokumentu se uvádí, že Německo „se cítí odpovědným v tom smyslu, aby se snažilo o přehodnocení genocidy Arménů v roce 1915, a chce uctít jejich památku".Jelena Isimbajevová, lidské právo na olympijskou medaili - tip sportovního referenta

Jelena Isimbajevová

2. 6. 2016, zdroj RT a YouTube, video, překlad, procvičení ruštiny


"Z jakého důvodu já sedím doma, nemohu se v klidu připravovat na olympiádu a dělat světové rekordy?" - nechápe dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová. V exkluzivním rozhovoru pro RT sportovkyně říká, že nechápe, proč by měla odpovídat za chyby atletů, kteří brali doping. Komentuje své prohlášení o tom, že se obrátí na mezinárodní soud pro lidská práva, jestli ruské sborné v lehké atletice nedovolí startovat na olympiádě v Brazílii a přiznává, že touží být potřetí olympijskou vítězkou a zdolat výšku 5,15 m.


P.C. Roberts: Probudíme se dřív, než zemřeme?

2. 6. 2016  PaulCraigRoberts
Známý americký vojenský analytik, píšící pod pseudonymem The Saker, na svém webu napsal, že Rusko se připravuje na 3. světovou válku. Nikoliv však proto, že by mělo chuť někoho napadnout, ale proto, že je na nejvyšší míru znepokojeno arogancí Západu, jeho provokačními vojenskými akcemi, jeho vměšováním se do záležitostí ruské provincie Čečny i do záležitostí jeho dřívějších provincií Ukrajiny a Gruzie. Že je znepokojeno i tím, jak je Západem demonizováno, a jak málo, či vůbec ne, se od washingtonské snahy podňěcovat válku distancuje západní Evropa.

Clintonovi a Kosovo, bašta Daeše v Evropě

Tereza Spencerová
 2.6. 2016  Literární noviny
Evropa by měla na případné zvolení Hillary Clintonové americkou prezidentkou pohlížet s obavami, neboť na případech Libye nebo Kosova už dobře ví, čeho je ta paní schopna.Západ se pomalu ale jistě znovu noří do války v Libyi, protože namísto proklamované demokratizace se kdysi bohatý a funkční stát proměnil v nástupiště migrantů do Evropy a baštu všemožných islamistických radikálů, jimž nově vévodí Daeš.

V červnu může dojít k ukrajinskému útoku na Krym s podporou NATO

2.6. 2016   První zprávy
Podle nepotvrzené zprávy ze strany NATO, by v polovině června mělo proběhnout cvičení vojsk NATO za účasti Ukrajiny, USA, Turecka a dalších sil NATO na Ukrajině v Chersonské oblasti bezprostředně sousedící s Krymem.Vojenský materiál a těžké zbraně pro uvedené cvičení by měly být vyloženy v přístavech Oděsa a Nikolajev. Z těchto přístavů se technika přesune na místo cvičení do Chersonské oblasti.

Obyvatelé nejchudšího japonského ostrova vedou bitvu proti americkým základnám!Bitva o Okinawu

Alexej Kuprijanov
2.6. 2016   Outsidermedia
Masové protesty na Okinawě, které vznikly kvůli surovému zabití dvacetileté dívky, jíž americký pracovník vojenské základny nalákal k sobě do auta a uškrtil, jsou vedeny pod hesly „Američané, nikdo vás tu nepotřebuje“ nebo „Balte se k sobě do USA“. Incident se stal v předvečer návštěvy Baracka Obamy v Japonsku.

Za výhrůžně znějící repliku to rusofobní politolog schytal přímo ve studiu (video)


2.6. 2016   Eurasia 24
Zájem statisíců Rusů a Ukrajinců v minulých dnech vzbudil průběh debatního pořadu Proces ruské televize Zvězda. Když byla řeč o synovi jednoho z účastníků debaty, tento dosud distingovaně vystupující diskutér, ukrajinský novinář Jurij Kot nezůstal v klidu při výhrůžně znějící poznámce svého nacionalistického spoluobčana, známého politologa Vjačeslava Kovtuna. Vyřídil si to s ním přímo ve studiu.

„Ukrajinská hrdinka“ Naděžda Savčenko pronáší řeč v Radě

The Saker
2.6.2016   Zvědavec
 

Zajímavé záběry. „Ukrajinská hrdinka“ Naděžda Savčenko přednesla svůj první projev před ukrajinskou Radou. Byla uvedena dalším bona fide náckem, Andrijem Parubim, novým předsedou parlamentu a č. 2 v ukroušském Banderastánu. Nevím, jestli to zaregistrují lidé nemluvící ukrajinsky, ale Parubij zní, jak bych to měl říct, nepříliš při smyslech. Slyšel jsem zvěsti, že trpí duševní nemocí, a když jsem ho dnes poslouchal, nedivil bych se, kdyby měly pravdivý základ.

Stephen Cohen řekl, že NATO se může připravovat ke skutečné válce s Ruskem

2.6.2016   Zvědavec

Akce USA směrem k posílení NATO jsou namířeny proti domnělé hrozbě a je třeba je hodnotit jen jako přípravu ke skutečné válce, řekl v pořadu Johna Batchelora americký profesor a expert na Rusko Stephen Cohen.


středa 1. června 2016

V klubu Pražské kavárny

Pavel Letko
1.6.2016 E-republika
 

  ...byla to opravdu radost vidět pohromadě tolik převážně mladých lidí, nadšených pro dobrou věc Západu, nezcizitelná majetková práva a upřímně antikomunisticky obdivujících ukrajinský Majdan.

Jak se vaří... americká základna

Stanislav Blaha 
1.6.2016 E-republika

Avizovaný „Útvar pro uvádění ruské propagandy na pravou míru“ by mohl být nazýván „Saturninovým komandem“ (vulgo saturkom). Místa v něm zaujmou nepochybně ti nejstatečnější z nás...


Erdogan vyzval Moskvu, aby neobětovala Turecko kvůli "chybě pilota"

1. 6. 2016    zdroj a původní zdroj
Ruské letadlo bylo tureckou stíhačkou sestřeleno v listopadu 2015 v důsledku "chyby pilota", prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Vyzval Vladimíra Putina, aby "neobětoval Turecko" kvůli této chybě a rozvíjel vztahy. Neupřesnil však, kdo konkrétně udělal chybu a v čem spočívala, poznamenává Hürriyet Daily News.

Už jsem se styděl, že dělám v ČT. Je to akvárium bez kontaktu s realitou. Odcházející redaktor zcela otevřeně o tom, jak to teď chodí na Kavčích horách

1. 6. 2016 Parlamentní listy , část článku
Adam Komers odvedl za pětadvacet let v ČT kus práce, byl redaktorem, šéfoval regionální sekci a do povědomí veřejnosti vstoupil i jako jeden z televizních odborářů, kteří se na počátku tisíciletí postavili v krizi České televize Janě Bobošíkové. Nedávno se ale rozhodl veřejnoprávní televizi opustit, protože to, co se tam děje teď, není nic pěkného. Lidé se bojí mluvit. Po redaktorech se totiž nevyžaduje odbornost, ale bezbřehá loajalita. 


Sledujte, jak se dělá válečná propaganda, a pobaví vás to! Rozpad moci bývá vždy doprovázen rozpadem morality i rozumu.TITANIC - absurdity 3 (Jestřábi v RF

Radim Valenčík
1.6. 2016  
Jednou z nejpikantnějších absurdit, v nichž se projevuje zoufalá snaha současné rozpadající se globální moci, je snaha dotlačit Rusko do války s NATO (pochopitelně nejraději jen na evropské půdě). Mobilizují se všichni vydíratelní "jestřábi" v Rusku, kteří mají z dob Jelcina máslo na hlavě, protože se snažili rozkrádat vše stejným stylem jako jejich kolegové z výrobní sféry. A "naše" (myslím tím koupená eurounijní) propaganda dělá vše proto, aby jestřáby s máslem na hlavě vyprovokovala i kryla jim záda současně.

Politické dryáčnice Ukrajiny se zhlédly ve Václavu Havlovi! Z vězení hned za hlavu státu, když jejich lži a nenávist dávají na frak pravdě a lásce!


Břetislav Olšer
1.6. 2016   Rukojmí
Ukrajina, kdysi země „na okraji“ Ruské říše, prostě „u jejího okraje“.Později jsem poznal politické dryáčnice
Pussy Riot, jež se zhlédly ve Václavu Havlovi a chtějí z vězení hned za hlavu státu a také milují sex... Napřed to bylo na Lvovském náměstí v tamním kulturáku Divadlo erotiky a sexu Afrodia, kde se komsomolky-herečky rády svlékaly do naha a předváděly i se svými hereckými partnery věci do té doby nevídané. Lepší snad byly jen jejich ruské souložící členky punkové skupiny Pussy Riot, co v moskevském Biologickém muzeu vystřihly super grupáč, kdy měl sex každý s každým, každá s každou i vzájemně. Nevěřil jsem, že bych v Kyjevě mohl zažít odvážnější ženy. Říká se tomu performace, radikální “umělecké” skupiny “Vojna”, “Palácový převrat”, “Mrdáme na následníka medvídka” a další. http://urod.ru/news/6207/(obrázky na Rukojmí)

Facebook, Twitter, Youtube a Microsoft podepsal „orwellovskou“ spolupráci s EU. Konec svobody na dohled?

1. 6. 2016  AC24

Dnes Evropská komise oznámila partnerství s Facebookem, Twitterem, YouTube a Microsoftem na rozdrcení toho, co řadí k „ilegální nenávistné mluvě“ spolu s „kriminalizací“ pachatelů a s „prosazováním nezávislé kontra-legendy“, kterou Evropská unie upřednostňuje.


Víme první: Akce „Čistý stůl“ už zasáhla i televizi FTV Prima. Bezpečnostní složky mají v televizi spolupracovníka, který vynáší informace. Za mediálním útokem na Primu stojí Sörosův Open Society Fund a jeho novinář!

- VK -
1.6.2016  AE News

Jak jsme byli před několika okamžiky do naší redakce informování z kruhů bezpečnostních složek, kauza vynesených informací z porady vedení televize FTV Prima [1], kterou uveřejnil zde server fiat-alternativy Hlídací Pes novináře Roberta Břešťana, je produktem operace „Čistý stůl“ a začíná nabírat na obrátkách. 

úterý 31. května 2016

Nelibě o USA (- i různých gramatických časech)

Oldřich Průša
31. 5. 2016
Vážení přítomní, sešlí přátelé,
dodnes poměrně známý americký politik Martin Luther King (nositel Nobelovy ceny za mír) přednesl v roce 1963 zásadní projev rasismu, který je znám podle jeho první věty: I have a Dream – Sním svůj sen (čas přítomný). Projev byl zásadní, stál jej život.
Jiný projev přednesl i v Praze laureát Nobelovy ceny míru Barack Obama.

Význam mlčení džihádistů ohledně katastrofy letounu EgyptAir MS804

vybral a přeložil JF
30.6.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Kolem posledního leteckého neštěstí egyptského dopravního letounu panuje mlčení, spousta dohadů a téměř žádné informace. Zaujal mne proto článek z produkce Stratforu a Veterans Today, které si dovoluji vám předložit.

Poslední vzkaz Steva Jobse !!!

31.5. 2016   Rukojmí
Tento text zapsal před svou smrtí Steve Jobs, jeden z nejbohatších mužů této planety, zakladatel počítačové firmy APPLE, jeho jmění je odhadnuto na 8,3 miliardy dolarů. Zemřel na rakovinu slinivky ve svých 56 letech.

Bášar Asad chtěl zabránit teroristickým útokům v Paříži a Bruselu

Alena Bajowa
31. 5. 2016     zdroj
Nabubřelá politika Západu je někdy divná a pobuřující vůči ušlechtilým lidem, kteří znají všechny nuance vztahů v západním světě. Dokonce i politici, kteří neprotestují proti civilizovaným pravidlům hry, přijatým v západním světě, to mají často těžké. Snad právě proto mají tito lidé v důsledku všech výše uvedených faktorů vytříbenou, hlubokou vizi jakékoliv politické situace, a ne zkreslenou různými naplaveninami. Ale co naplat ...

Evangelium podle Mistra Jeronýma


Lenka Procházková
30.5.2016


Drahý Mistře Jeronýme,

dnes je to šest set let ode dne, co jste statečnou smrtí opustil svět náš vezdejší.

Chtěl jste obhájit učení Mistra Jana a veřejnými listy jste žádal kardinály, aby vás vyslechli. Místo toho vás dali zajmout a násilně jako hrdelního zločince přivléct do kostnické cely. Ze svobodného obhájce poznané pravdy jste se tak stal dalším obžalovaným z kacířství. Ani jiskrný dar slova a Vaše neobyčejně rozsáhlé vědomosti a pronikavé myšlení nemohly zdolat nízkost těch, kteří místo argumenty přesvědčovali své kritiky právem útrpným.

Summit Rusko – ASEAN je opravdu úspěšný průlom. Pánové na druhé straně Tichého oceánu si nervózně koušou nehty...

31. 5. 2016 Zvědavec
Eurasijská ekonomická unie nebo Transpacifické partnerství? Thajsko se vyslovilo ve prospěch prvního
Zdá se, že jsou všechny důvody pro to, aby byl právě proběhnuvší (zahájený 19.5. 2016, pozn. překl.) summit Rusko – ASEAN označen za opravdový úspěšný průlom. Pánové na druhé straně Tichého oceánu si nervózně koušou nehty a hodnotí, v jaké míře v důsledku tohoto setkání padly sázky na završení pro globalisty tak životně důležitého Transpacifického partnerství.

Za kolik prodala švédská vláda Washingtonu bezpečnost svých občanů?


31. 5. 2016    PaulCraigRoberts
Tuto otázku klade P.C. Roberts švédské vládě a přikládá k ní prohlášení organizace Stop NATO v Norsku. V tomto prohlášení se uvádí: Smutný týden pro Švédsko, smutný den pro severské národy a smutný den pro mír.
Koncem května švédské národní shromáždění (Riksdagen), vyměnilo dosavadní politiku švédské neutrality za svou účast na dohodě o tzv. hostitelských zemích NATO. 


Strach z Ankary


Florian Gathmann
31. 5. 2016       Spiegel (kráceno)
Před více než 100 lety spáchali Osmani genocidu na Arménech. Nyní to chce spolkový sněm přesně takto nazvat – a počítá s hněvem Turecka. Měli jsme to přijmout v parlamentu již před rokem. Tak nyní uvažuje mnohý poslanec v Berlíně, když jde o rezoluci k Arménii, kterou chce spolkový sněm schválit tento čtvrtek. Tehdy, v dubnu 2015, se o kontroverzním textu již diskutovalo. Pak byl návrh předán výborům, tam téma zapadlo, z obavy o německo – turecké vztahy.

Lavrov: Rusko neopustí obyvatele Donbasu!

31.5. 2016   První zprávy 
Rusko neponechává jihovýchod Ukrajiny, a silně ho podporuje, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. „Za prvé, neponecháváme jihovýchod Ukrajiny bez pomoci, nezapomínáme na velmi aktivní podporu, a to nejen politicky: je to humanitární pomoc, jakož i řešení současných ekonomických problémů, regionálních problémů života (obyvatel), včetně problémů, které se zavázala řešit Británie a Francie a Německo (vyzvaly k urovnat problému bankovních operací a nebyly schopny to udělat) .. a my jsme řešili tyto problémy a budeme to dělat,“ řekl Lavrov v rozhovoru na internetové stránce kp.ru.

Soud v Haagu nepotrestal mírumilovné muslimy za vraždy, znásilňování a nelidské zacházení s civilisty, svoji zemi bránící Srbové dostali mnohaleté tresty a doživotí…Břetislav Olšer
31.5.2016   Rukojmí
V bývalé Jugoslávii není moc možnostmi užívat si svobody rozdělením země do vzniklých nezávislých států. Miliony běženců přinášejí také tomuto zkoušenému území další krušné chvíle. A aby toho nebylo málo, Chorvatsko nyní zablokovalo další přístupové rozhovory Srbska s EU. Ve hře je totiž spor o srbský požadavek stíhat válečné zločince. Srbský premiér Aleksandar Vučić na zamítavý krok Chorvatska reagoval námitkou, že Bělehrad se nenechá vydírat... Čeho se asi Chorvaté obávají...?

Vetřelci do soukromí – jako na dlani


Zdeněk Hrabica
31. 5. 2016
Za minulého režimu stačilo do zvláštní telefonní linky pro vyvolené vyslovit některé pojmy, vedoucí pak k následnému stíhání, což s odstupem doby práskli na režim a na tu dobu strůjci a vykonavatelé z nejnižšího stupně svého postavení. Pojmy jako „Husák“ – nebo „stalo se na baráku „ (budova ÚV KSČ) či jiné se nevyplatilo telefonní trubce ze žádné instituce – například z redakce - svěřovat. Dotyčný byl příslušným orgánem rázem „napíchnut“ a měl po ptakách. Divili jsme se, skoro k neuvěření, že nastane doba ve které budou podobné „uši vlasti“ skoro běžným prostředkem fízlování občanů České republiky. 

Dejte si pozor, co si přejete: Rusko je na válku připraveno

Pepe Escobar
31.5.2016  Zvědavec

Takže ministři zahraničí 28 členských zemí NATO se sešli v Bruselu na dvoudenní summit, zatímco vojenská velevelmoc Černá Hora byla přiřazena jako nový člen.


Globální robocop, NATO, předvídatelně probíral Afghánistán (válku, kterou NATO potupně prohrálo); Irák (válku, kterou Pentagon potupně prohrál); Libyi (zemi přeměněnou NATO na zkrachovalý stát zničený peklem bojůvek); Sýrii (zemi, kterou by NATO, prostřednictvím Turecka, rádo napadlo a která již je skoro peklem bojůvek).

pondělí 30. května 2016

Individualita a kapitalismus -známý, neznámý, ale aktuální Milan Valach.

Leo K.
30.5.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Když minul 18. květen bez jediné zmínky o filosofovi a velkém humanistovi Milanu Valachovi, který před třemi lety nečekaně zemřel, dovolte abych na nepatrném výňatku z jeho knihy Svět na předělu ukázal, jak svou lhostejností podporujeme nelidský svět. Ukázka je proti stejné části v knize silně krácená. A teď už Milan Valach k dnešku:

Od „dočasného pobytu“ k „dragounskému jančení“


Zdeněk Hrabica
30. 5. 2016
Ač již nemáme téměř dvě desetiletí jakoukoliv bojeschopnou armádu, přesto ji v místech nahrazují, zvláště při slavnostech či pohřbech, dobrovolné i stálé hasičské sbory v čele s generalitou. Před očima se šikují nejrůznější seskupení aktivních vojenských záloh. Máme bezpočet nejrůznějších militar klubů z protichůdných stran - v průsečíku století. Ke cti k naším předkům uchováváme skvělou vojenskou techniku nebo již dokonce konáme početné rytířské souboje (ve všední dny i o víkendu za vstupné), a to již i na blízké louce, hraničící s pražskou Thomayerovou nemocnicí.

Noční vlci: jak to bylo doopravdy (foto)

Roman Hronek
30. 5. 2016 Eurasia24

Po třech týdnech se ještě vracíme k nedávnému příjezdu členů ruské motorkářské skupiny Noční vlci k uctění památky jejich předků mj. v Praze. V kontrastu s tím, jak o události informovala mainstreamová média v čele s Českou televizí, která se snažila vytvořit dojem „masového odporu“ proti motorářům (nejen) z Ruska, publikujeme zcela jiný pohled. Autentický, přímo od jednoho z účastníků události a doplněný fotografiemi. Text i snímky nám přišly e-mailem.

P.C. Roberts: Za kolik prodaly stupidní vlády Rumunska a Polska Washingtonu bezpečnost svých občanů?


30. 5. 2016    PaulCraigRoberts
Takto klade otázku na svém serveru P.C. Roberts a přidává následující informaci:
Na společné tiskové konferenci Putina a řeckého premiéra Tsiprase, konané při příležitosti víkendové návštěvy Putina v Řecku, prohlásil ruský prezident, že poté, co Rumunsko otevřelo na svém území raketovou základnu NATO, nemá Rusko jinou možnost, než zacílit svůj raketový potenciál jak na Rumunsko, tak později i na Polsko, které se chystá učinit v průběhu příštích dvou let totéž. “Jestliže lidé včerejška nevěděli, co znamená, když se např. jisté oblasti Rumunska octnou v kříži optických zaměřovačů raket, dnes už o tom vědí víc.