Reklama

sobota 11. června 2016

Nepřítel znovu naslouchá?


Zdeněk Hrabica
11. 6. 2016
Před několika dny se konal Den Ruska, novodobý státní svátek Ruské federace. Připomněli si jej diplomaté spolu s hosty i v Praze. Slavnostní projevy byly z obou stran uměřené. Diplomaté ze Západu však zpozorněli, když místopředseda sněmovny Vojtěch Filip v souvislosti s odkazem na některé vážné hrozby míru připomněl, že se doba hodně podobá jiné době na počátku šedesátých let XX.století. Kdy však svět měl státníka v podobě
Johna Fitzeralda Kennedyho. 

Bilderberg, aneb lidi nejsou jako kuželky, pane kníže!


Adam Mikulášek
11. 6. 2016   Rukojmí
Tento víkend se v Drážďanech setkávají světové politické špičky s finančními oligarchy. Jde o vlivnou skupinu Bilderberg, která v utajení diskutuje…, o čem asi?
„Jako každý spolek mají právo na to, aby se setkali a nezvali novináře. Když jsem člen spolku kuželkářů v Příkořicích, tak mne také nemůže nikdo přinutit, abych tam pozval tisk,“ vyjádřil se pro Idnes Karel Schwarzenberg.

pátek 10. června 2016

V. V. Pjakin 6. 6. 2016

V. V. Pjakin

10. 6. 2016, Otázka - Odpověď


Díky neúnavné "titulkovačce" Ireně Aneri můžeme shlédnout další díl pořadu "Otázka - Odpověď". 

Černé svědomí z Hajo Seppelta džentlmena neudělalo

Olga Skabejevová se ptá Hajo Seppelta

10. 6. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj zde


Olympiáda se blíží a s ní se objevují přesně načasované útoky na Rusko pomocí dopingových skandálů. Hlavním vyvoleným v této věci je německý novinář Hajo Seppelt, jehož "dokumenty" postupně odvysílala německá televize. Jsou plné "podezření", ale zcela prosté důkazů. Není divu, že se ruští novináři pokusili na nějaké důkazy zeptat. 


Jsou zjevně jediní, komu absence důkazů, u tak závažných obvinění, vadí. Jak pokus, zeptat se, dopadl, nám asi naše média neukážou. Tak alespoň na Nové republice.

Bakalův Respekt pořádá propagandistické kempy po republice. Přesně, jak prozradila Victoria Nuland. Panoptikum periferního mainstreamu, amerických neziskovek a fiat-alternativy!

- VK -
10. 6. 2016 AENews


Včerejší článek s videem zde, kde Victoria Nulandová odhalila detaily procesů řízení americké propagandy v Evropě, vyvolal značný zájem mezi čtenáři. Hned poté jsme byli do redakce upozorněni, že v článku zmíněné „nalejvárny“ a tzv. propagandistické kempy pořádá v ČR i nadace Bakala Foundation pro studenty a obyčejné lidi, ve spolupráci s časopisem Respekt, který spadá rovněž pod Bakalovo vydavatelství Economia. Akce se jmenuje Respekt Tour a jde o putovní dezinformační cirkus redaktorů Respektu a jejich pozvaných hostů, jejichž cílem je protiruská kampaň a posilování amerických tezí v Evropě, které v podobném duchu zaznívají jen v jiném kabátku z obrazovek České televize a z rozhlasových vln Českého rozhlasu.

Co se děje na Východě? (1. díl - Ukrajina)


Stanislav Blaha
10. 6. 2016 E-republika

Ukrajinská občanská válka či rusko-ukrajinský konflikt (označení závisí na politické orientaci komentátorů) se v poslední době dostal mimo reflektory velkých světových i českých masmédií, a nebýt propuštění hrdinky či vražedkyně (dtto) Nadiji Savčenkové, zůstal by i nadále zakonzervován podobně, jako se to stalo v Podněstří či Abcházii.

Rusko v Sýrii přritvrdilo

Branislav Krasnovský 
10. 6. 2016   Hlavné správy

Anton Orlovskij na ruskom servri RusVesna.su včera uverejnil správu venujúcu sa ultimátu, ktoré predložil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Podľa Orlovského slov napriek prímeriu, ktoré bolo uzavreté takmer pred tri a pol mesiacom USA pokračujú v destabilizácii regiónu a sledujú svoju záujmovú líniu.


Švýcarsko: Diskuse o bezpodmínečném základním příjmu ještě neskončila

Květa Pohlhammer Lauterbachová
10. . 2016 E-republika

Proti vystupují hlavně ti, kteří těží ze současného parazitního systému. Ten umožňuje přerozdělování vytvořených hodnot od většiny ke stále menší menšině na špici pyramidy.


Švýcarsko se zřeklo životního komunismu


Valentin Katasonov
10. 6. 2016 Zvědavec

V lidovém povědomí je komunismus přijímán jako společenský řád, ve kterém má každý člověk právo spotřebovávat, ale není povinen pracovat. Možnost přechodu Švýcarska na podobný model organizace společnosti byla v této alpské republice aktivně probírána posledních několik měsíců. Myšlenka takovéhoto „životního komunismu“ je dnes probírána nejen ve Švýcarku, ale i v řadě dalších zemí, a je to nazýváno „základní příjem“ (ZP).

čtvrtek 9. června 2016

Oblíbené omyly opakujeme

Leo K.
9. 6. 2016  Kosta zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

V pořadu Slovenskej televízie Večer pod lampou, díl Zatýkanie v Česku, se ptá moderátor Štefan Hríb Romana Jocha, když před tím vyjmenoval téměř všechny jeho neúspěchy, jestli si někdy neříká: „Já už se na to vykašlem, ta teoria prostě nefunguje.“ Oprávněně, protože tento stážista amerických konzervativních think-tanků, konzervativec až do morku kosti, ředitel Občanského institutu, je až fanatickým obhájcem majetkové podstaty všech lidských práv. Tu je pak ochoten podpořit citací obsáhlé řady většinou amerických teoretiků. Jenže i pravicový aktivista Jakub Malinovský je jeho schematickým konzevatismem zaskočen natolik, že v článku Joch, Dundáčková a lidská práva (Revue politika) kde Romana Jocha hájí, připouští, že: „Roman Joch si za své šablonovité myšlení, podporu agrese NATO vůči Jugoslávii a spoustu dalších věcí ostrou kritiku zaslouží.“ Šablonovité myšlení. Možná, že tedy v podání Romana Jocha jde opravdu o zafixovaný omyl a nikoliv skrytě účelové tvrzení.

Stejný scénář, jiné velmoci: válka ve Španělsku 1939, válka v Sýrii 2016

Václav Umlauf
9.6.2016  E-republika

Rusové podle usnesení RB OSN budou házet bomby na hlavy amerických a evropských žoldnéřů ze speciálních jednotek, které radí těm či oněm teroristům či povstalcům v boji proti legálně zvolenému prezidentovi Asadovi.


Pomoci přímo horníkům – a na konto viníků

Josef Skála
9.6. 2016   Parlamentní listy
To, co se děje s OKD, je skandální nehoráznost už roky. Havíři jsou ti poslední, kdo si podobné zacházení zaslouží. Kdo kdy s nimi sjel dolů do šachty – já tu šanci měl poprvé už jako mladý kluk – ví, jak těžká i riskantní práce to je.OKD bývaly prosperujícím podnikem. Jen ale do chvíle, než se jich chopil „konkrétní vlastník“, hlavní to hrdina furiantských slibů po listopadu 1989. 

Za velkou louží vyjde kniha Garyho Byrna o tom, jak manželem podvedená Hillary zbila Billa a domácí násilí skončilo rozbitou vázou…

Břetislav Olšer
9.6. 2016   Rukojmí
Včera to v rodině Clintonových vypadalo na ideální selanku; Hillary zvítězila v primárkách v Kalifornii a tím celé demokratické primárky, takže by mohla být první americkou ženou v Bílém domě. Dokonce už nemá mindrák a nic by neměnila v Oválné pracovně, aby jí v ní nic nepřipomínalo fakt, že právě tam měl její manžel Bil orální sex se svojí stážistkou Monikou Lewinskou.
Čo bolo, to bolo, terasky som šéfkou USA, řečeno parafrází z Černých baronů. Zapomenut bude i japonský výraz pro Billa Clintona: „semeno na saku…“ Hillary a sex? 

Ruští piloti nacvičí likvidaci základen protiraketové obrany USA u hranic s RFDmitrij Litovkin
9.6. 2016   Eurasia24

Chaudy – nový vojenský výcvikový prostor Vzdušných a kosmických sil Ruské federace na Krymu (Chaudy – jižní výběžek východní části Krymu) se stane zcela jedinečným místem, kde bude celoročně probíhat výcvik ruských vojenských letců. Více o tom agentuře Izvestija řekl redaktor časopisu Zbraně vlasti Viktor Murachovskij.

Podívejte se, jakou spoušť způsobili teroristům ruští letci (video)9.6. 2016 Eurasia 24
napsal/přeložil ea24


Podle informaci řady médií, ruských i západních, ruské ozbrojené síly v posledních dnech zesilují své aktivity v Sýrii. Výsledek práce ruských letců prezentují v rámci vlastní propagandy i samotné teroristické skupiny.Podle portálu Rusvesna.su ruské Vzdušné a kosmické síly (VKS) v posledních dnech útočily na pozice teroristů v syrských provinciích Rakka, Aleppo a Homs

Tereza Spencerová o posledních událostech na Ukrajině


9. 6. 2016    zdroj Parlamentní listy (vybrána jen otázka týkající se Ukrajiny)

Už dlouho se chystám sepsat zase větší souhrn ukrajinského dění, ale vždy se naskytne buď něco nosnějšího, nebo se na Ukrajině stane něco nového, co staví situaci na hlavu…


Mrchožrouti...


Jiří Novobilský
9.6. 2016   Rukojmí
Dlouho jsem hledal slušný výraz pro supy a hyeny, kteří se sešli u současné mršiny OKD, aby z ní urvali poslední zbytky hodnot a měli se ještě lépe a vydělali další milióny. Dříve jsem je označil za „figuranty“, nyní název Belmondova filmu více vystihuje povahu těchto lidí. Nebudu psát o těch, které neznám z historie a neměl jsem s nimi kontakt, je jich hodně.


V. Nulandova otevřeně o penězích na protiruskou propagandu! (video)

9.6. 2016   RT v ruském jazyce
překlad dole

Velké ucho! Pohled do zákulisí ,,regulace"špionážních operací ...


Thorsten Severin
Zpřísnění dohledu nad BND ještě do prázdnin?
Německá koaliční vláda dosáhla v pátek shody, že nad zpravodajskou službou BND je třeba zpřísnit dohled. Do zákulisí „regulace” jejích špionážních operací uvádí Thorsten Severin na portálu agentury Reuters.

středa 8. června 2016

95 procent


Jiří Jírovec
8. 6. 2016
Zkoumání československé historie je v neuvěřitelné krizi. Je osekáno z jedné strany existencí zákona o protiprávnosti režimu v letech 1948-89 a z druhé politickým projektem zvaným Ústav pro studium totalitních režimů. V obou případech jde o paskvil, který nedovoluje "badatelům", aby dospěli k jakýmkoli jiným závěrům, než těm, které naši minulost očerňují.

Projev, který by se měl pouštět studentům a žákům v dějepise: Milan Štěch na Terezínské tryzně 15. května 2016


Jiří Babača
8. 6. 2016
V poslední době se pravidelně setkáváme s evidentní snahou některých lidí přepisovat naše novodobé dějiny a se snahou zaměňovat příčiny a následky. Je proto příjemným osvěžením, najde-li se v dnešní době charakteristické politickou pseudokorektností politik, který se odváží jít s kůží na trh a veřejně a nahlas nazvat věci pravými jmény a to i tehdy, kdy jedinou očekávatelnou odměnou je mainstreamový mediální lynč a ostrakizace (vyčleňování z „dobré“ společnosti).

Peklo se blíží a my - nic


Luděk Prokop
8. 6. 2016
V posledním období se nestačíme divit, co všechno se na nás hrne za hrozby. Od imigrantů počínajíc, atomovou válkou za prapodivnou svobodu končíc. Programy televizních stanic nás zahlcují násilím, sci-fi katastrofami, sci-fi horory i válečným běsněním s nepřekonatelnými americkými hrdiny nadpřirozených schopností.

V EU roste podíl euroskeptiků

8. 6. 2016     zdroj a zdroj
Podpora Evropské unie občany největšícvh zemí EU v posledních letech výrazně poklesla. Svědčí o tom výsledky výzkumu provedeného Pew Research Center v deseti zemích EU.

Migranti v Německu buď spáchali nebo plánovali provést téměř 70.000 trestných činů v prvních třech měsících roku 2016, podle zprávy německé policie.

8.6. 2016   Svobodné noviny
Absolutní počty trestných činů spáchaných Syřany, Afghánci, a Iráčany jsou poměrně vysoké, podle zprávy vydané spolkovou policií BKA. Nicméně, jelikož tvoří tři největší skupiny přistěhovalců v Německu, jejich zapojení do trestné činnosti může být považováno za „nepřiměřeně nízké“.

Rusku v Sýrii došla trpělivost, odhazuje rukavice! Daeš v Sýrii a Iráku v každém případě ztrácí půdu pod nohama a stěhuje se do Západem rozbombardované a tím vyprázdněné Libye.

Tereza Spencerová
8.6. 2016   Literárky
Pokud mezi Ruskem, USA, Damaškem a Kurdy opravdu existuje dohoda ohledně Rakká a Daeše, a pokud se Rusko v rámci bojů o Aleppo (a sever Sýrie obecně) rozhodlo odhodit rukavice, vstupuje válka v Sýrii do nové a možná už konečně rozhodující fáze.

„Jdi na Východ, mladý muži, a vyrůstej s rychle rostoucími ekonomikami Eurasie“ – zvláště v Rusku a Číně Oba tito giganti se ve vzájemných vztazích k sobě přibližují jako nikdy v historii!

F. William Engdahl
8.6. 2016   Eurasie 24
Na konci občanské války v USA popularizoval novinář Horace Greeley větu: „Jdi na Západ, mladý muži, a obdělávej zem.“ Dnes, o 150 let později, kdy dříve obří ekonomika USA klesá k bezvýznamnosti, outsourcingu, poklesu příjmů, s výhledem na opravdovou nezaměstnanost (a v EU je situace podobná), by ten slogan měl správně znít: „Jdi na Východ, mladý muži, a vyrůstej s rychle rostoucími ekonomikami Eurasie“ – zvláště v Rusku a Číně. Zatímco letectvo a válečné loďstvo NATO chrastí šavličkami v těsném sousedství teritorií Ruska i Číny, oba tito giganti Eurasie se ve vzájemných vztazích k sobě přibližují jako nikdy v historii. A energetické spojenectví je motorem tohoto procesu.

Konec M. A. D. – začátek šílenství - Jedno šílenství nahrazuje druhé

Eric Zuesse
8. 6. 2016   Zvědavec

John Helmer, který vysvětluje vojensko-strategické záležitosti lépe a znaleji, než kdokoliv jiný, 30. května napsal: „Červená čára překročena, v hledáčku, s prstem na spoušti“ (“The Red Line Crossed, In the Cross-Hairs, At Trigger Point”) a uvedl to:

Expert: Piloti nacvičí likvidaci základen protiraketové obrany USA u hranic s RF
Dmitrij Litovkin
8. 6. 2016   Eurasia24

Chaudy – nový vojenský výcvikový prostor Vzdušných a kosmických sil Ruské federace na Krymu (Chaudy – jižní výběžek východní části Krymu) se stane zcela jedinečným místem, kde bude celoročně probíhat výcvik ruských vojenských letců. Více o tom agentuře Izvestija řekl redaktor časopisu Zbraně vlasti Viktor Murachovskij.

úterý 7. června 2016

Byla vůbec nějaká východní fronta? A co že to chtěl maršál Kesselring?

Lubomír Man
7. 6. 2016
Pokud sledujete vyprávění České televize o 2. světové válce, myšlenka, že se kromě lítých bojů spojenců s wehrmachtem na západní frontě bojovalo snad též i někde jinde, vás ani nenapadne. Podle ČT byl hlavní, klíčovou a rozhodující událostí 2. světové války den D, čili vylodění spojenců ve francouzské Normandii 6. června 1944 – a tím tzv. spadla klec, o tomhle faktu se prostě dál nediskutuje. 

Al Arabiya: Putin znovu na Západ vyzrál. V Libyi jedná podle syrského schématu a Západ nemá čím odpovědět

7. 6. 2016     zdroj a zdroj a zdroj
Rozložení sil v libyjském konfliktu je velmi podobné syrskému modelu: Západ podporuje "demokratickou" vládu Tripolisu a Rusko východní "autoritářskou, militaristickou autokracii" v Tobruku, píše Al Arabiya. Putin vypracoval efektivní schéma, s nímž se mu daří zapojovat do sféry svého vlivu vlády na Blízkém východě a Západ není schopen na tuto politiku symetricky reagovat, domnívá se autor.

Čtvrtá říše se opět sápe na Rusko. Propaganda už ve válce je. Jsou strašlivě silní, ale my jsme silnější. Je proto opravdu na každém z nás, aby se jim to nepovedlo.

Petr Hájek
7. 6. 2016   Protiproud
Komentář k děsivému „dokumentu“ německého ministerstva války a dovozuje, že střet se sice blíží – ale na koho nakonec jeho ostří dopadne, je ještě otázka...
Bylo jen otázkou času, kdy dojdou naplnění slova bývalé britské premiérky Margareth Thatcherové. Poté, co Gorbačov vydal NDR (sovětskou okupační zónu po vítězství nad Hitlerovou Třetí říší) Němcům „za hubičku“, varovala, že tím okamžikem vzniká Čtvrtá říše. A že „sjednocené Německo“ se stane největším nebezpečím pro mír v Evropě. Včetně nového zálusku na „pochod na východ“ (dodávám já).

Poslední migrační vlnu jsme do značné míry vyprovokovali tím, že válčíme (jako Západ) všude, kde se dá. Kvůli pokusům napravovat svět a vyvážet typ demokracie, která nemá v těchto zemích místo, se nacházíme v situaci, že se vracíme do období před první světovou válkou. Migrační vlna vytváří sociální napětí

Stanislav Novotný
7.6. 2016   Rukojmí
Migrační vlnu do značné míry vyprovokoval Západ. Mezinárodní právo je v troskách. Migranti s sebou nesou sociální napětí. Jde o to, dostat Evropu na kolena. To jsou názory bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného, jak je prezentoval v Třebíči. Vyjádřil se i k chování německé kancléřky: „Paní Merkelová pro mě není žena, která může rozhodovat sama za sebe. Před pěti lety prohlásila, že multikulturalismus selhal. Aby o tři roky později začala říkat něco úplně jiného. Je tu celá řada dalších momentů. Je to vzdělaná žena, ve skutečnosti je i dost tvrdá. Já ji ale považuji za velmi nesvobodnou,“ vysvětlil.

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

The Saker
7.6. 2016   Zvědavec
Říká, že pokud Putin nechce zlikvidovat ruské síly odvetného úderu, bude muset být prvním, kdo zmáčkne jaderný knoflík
Činy mluví hlasitěji, než pouhá slova, a americký prezident Barack Obama nyní jednal, a ne mluvil. Odmítl diskutovat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o největší obavě Ruska týkající se současných změn v americké jaderné strategii – obzvláště o ohromující změně, která děsí Putina.

Horáček chce patrně sjednotit ,,sluníčkáře a pravdoláskaře " proti podstatné většině národa ! Dosud nemáme svoji televizi jako oni, ale my si rádi počkáme. Co říkáte? Už babička říkala, kdo si počká, ten se dočká...

7. 6. 2016   Rukojmí

V televizním rozhovoru tvrdil, že tato funkce je zbytečná. Proč chce kandidovat na zbytečnou funkci? Jeho přání je dělat co nejvíc věcí jako brouk Pytlík. Na tuto reprezentativní funkci chce jít člověk se spornou minulostí, všem veřejně známou. Prezident prý nemá rozdělovat, ale spojovat národ.

Jsme v situaci největšího rizika války, řekl profesor Krejčí

Oskar Krejčí - rozhovor
7. 6. 2016   ParlamentníListy

„Vždy, když hegemon opouští svou pozici, riziko války je největší. V roce 2045 se podle průzkumů britské vlády dostanou vojenské rozpočty Spojených států a Číny na téměř stejnou úroveň,“ prohlásil na Mezinárodním vědeckém semináři v Bratislavě Oskar Krejčí z Institutu globálních studií Univerzity Jana Ámose Komenského. 

Po očištění od inflace mají Češi v peněžence o dva tisíce víc než před 25 lety (fakt k smíchu)

7. 6. 2016  Outsidermedia
 

V roce 1990 si Češi přišli v průměru na zhruba 3300 korun, loni už se ale výdělky vyšplhaly na více než 26 tisíc. Na první pohled obrovský skok. V ekonomice ale nic nefunguje samostatně a při porovnání mezd tak musí do hry vstoupit inflace. Pokud o ní tedy výdělky očistíme, tak jsme si za 25 let od revoluce polepšili o něco málo přes dva tisíce.

Savčenko požaduje zastavení války na Donbasu

7. 6. 2016      zdroj
Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko prohlásila, že boje na východě Ukrajiny je třeba ukončit kvůli zvýšení životní úrovně občanů. Řekla to v pondělí 6. června během návštěvy města Slavjansk na Donbasu. Video se záznamem jejího vystoupení je k dispozici zde:


Střelba na autobus s českými školáky ve Francii mohla být zkouškou na teroristické útoky na autobusy, které budou vozit hráče EURO šampionátu!

- VK -
7.6.2016 AE News
Střelba na autobus s českými školáky ve Francii mohla být zkouškou na teroristické útoky na autobusy, které budou vozit hráče EURO šampionátu!

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem. Říká, že pokud Putin nechce zlikvidovat ruské síly odvetného úderu, bude muset být prvním, kdo zmáčkne jaderný knoflík

The Saker
7.6.2016 Zvědavec

Činy mluví hlasitěji, než pouhá slova, a americký prezident Barack Obama nyní jednal, a ne mluvil. Odmítl diskutovat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o největší obavě Ruska týkající se současných změn v americké jaderné strategii – obzvláště o ohromující změně, která děsí Putina.

JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku aneb co týden dal a vzal na anglicky píšících serverech

vybral, přeložil s sestavil JF
7. 6. 2016 Kosa zostra vlkovobloguje.wordpress.com

Zpráva tvrdí, že Brexit by mohl nastartovat škrty v rozpočtu na obranu
Andrew Chuter, Defense News, 2.6.2016
Volba za vystoupení Velké Britanie z Evropské unie by mohla zahájit období škrtů armádních rozpočtů a nové přehodnocení strategie obrany a bezpečnosti, tvrdí náměstek generálního ředitele think tanku Royal United Services Institute.

NE ZÁKLADNÁM o průjezdu konvojů Velkého bratra přes naše území

7. 6. 2016  Občanská iniciativa NE ZÁKLADNÁM

Znovu musíme upozornit na vystoupení ministra ,,obrany" pana Stropnického a jeho protichůdná tvrzení. Zákonodárci přijali stav, kdy k určitým tématům  ( kromě poslance Mackovíka) se nevyjadřují, jsou plně loajální s Tržištěm.
Jakákoliv následující tvrzení pana ministra:

pondělí 6. června 2016

Triumfator přichází. Objevily se první fotografie modelu S-500

Geo
6. 6. 2016 Eurasia24


V Rusku finišuje vývoj revolučního protiletadlového a zejména protiraketového komplexu S-500.
Díky předpokládaným výkonovým parametrům radaru, naváděcí soustavy a samotných střel S-500 dojde k rapidnímu snížení efektivity nasazení stealth letadel F-22, F-35 a B-2, ale také bezpilotních prostředků a balistických i křižujících hypersonických střel nad územím pokrytým tímto prostředkem. O tom, že vývoj impozantního systému PVO spěje k završení, svědčí i „únik“ fotografií modelů komplexu S-500.


Ukrajinské Radio svoboda o Miloši Zemanovi - pro otrlé

6. 6. 2016

"Film Čeští přátelé Kremlu vypráví příběh jediného prezidenta Evropské Unie, který po anexi Krymu veřejně podpořil Kreml, ruskou agresi na Ukrajině nazval občanskou válkou a Ukrajince nazval banderovce."
Na video nás upozronil "proruský"Aeronet.

Nazarbajev byl zachráněn před osudem Janukovyče


6. 6. 2016   zdroj a zdroj a zdroj
Vyšetřovací výbor Kazachstánu oznámil, že byl vypátrán organizátor shromáždění proti změnám zákoníku o půdě. Je jím podnikatel Tochtar Tulešov. Podle vyšetřování připravoval státní převrat.

Další černá díra na obzoru - rychlovlak

Ivan David
6. 6. 2016
Právě sleduji v ČT pozoruhodnou diskuzi (HydeparkCT24) o projektovaném rychlovlaku. Prý z Drážďan do Prahy a pak z Prahy do Brna a dále do Břeclavi. Moc krásné!

Pekelný oheň z nebes Taliban nezničí

Pepe Escobar
6.6.2016  Zvědavec

Bílá Toyota Corolla nejvyššího mullaha Talibanu Mansoura si to hasila pouští Balúčistánu poté, co překročila íránskou hranici, když byla z amerického bezpilotního letounu odpálena raketa Hellfire a spálila ji na uhel.

Smělý pokus někdejšího pana premiéra o novou definici identity českého národa

Stanislava Kučerová 
6.6.2016      České národní listy

Slovo identita znamená jednak shodu, totožnost, nezaměnitelnost osobnosti (člověk je identický sám se sebou), jednak přijetí motivů, hodnot a ideálů od členů skupiny, ke které patří. Identita se vyjadřuje jak slovem já, tak slovem my. Skupinová identita je neoddělitelná od osobní. 

Proč mají být xenofobie a nenávist trestány jako zločiny, když obava z cizích věcí a lidí či nenávist jsou přece emočním základem každé lidské bytosti…? Má snad někdo jiný názor? Má…


Břetislav Olšer
7.6. 2016 Rukojmí
Problém ČT je dvojí; špatní hosté a ještě špatnější komentátoři jako Dolanský, Tvaůžková, Takáč..., výjimečně špatní hosté a světlá výjimka – dobrý komentátor Borek, což se stalo v pátek v komentářích ČT24; čtveřice mušketýrů možná věděla, kdo byl Alexandr Dumas starší, ale plavala v problémech jako Ferdyš Pištora nejstarší. Svojí absurditou vynikal snad jen budoucí senátor, připomínající trpaslíka Šmudlu.

Kolik stojí ČR?

Gerd
6.6.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Myslíte si, že si nelze ČR koupit? Máte pravdu. Ale lze si ji pronajmout na dobu určitou s tím, že můžete po libosti peskovat místního prezidenta, vyděsit premiéra, naštvat ministry vlády, kteří nesmí urážlivé poznámky opětovat a obklopit se zástupy poslanců a senátorů, kteří budou líbat půdu, po které chodíte, neřeknou křivého slova a budou opakovat sebevětší hloupost nájemcem ČR vyslovenou.


Pět důvodů, proč se Washington již rozhodl jít do války s Ruskem


Peter Lavelle 
6. 6. 2016  The DuranSvět kolem nás

Washington a jeho "západní média" už vypálily ze všech kanálů. Dlouhodobá snaha zkrotit Rusko se míjí účinkem, píše ve svém komentáři na The Duran americký novinář Peter Lavelle. Rusko odmítá spolknout návnadu: Konflikt v Jižní Osetii v roce 2008, násilná změna režimu v Kyjevě v roce 2014, obrana syrské suverenity v boji proti Západem podporovaným teroristům.

Pozvánka na autogramiádu - 9.6.2016


Eskalace na Ukrajině

5. 6. 2016   zdroj
Jediným dostupným prostředkem Kyjeva proti nacistickému převratu je zostřování vojenských akcí na Donbasu. Ano, Porošenko musí projít po tomto ostří břitvy. Vojenské akce musí být dostatečně silné, aby bylo možné odeslat k likvidaci další dávku nacistů, přičemž to nemá vést k fyzické likvidaci polní armády "holiči", "taxikáři" a dalšími "rekreanty".

neděle 5. června 2016

„Ach, hm. Jak se říká těm červeným kytkám, které dáváš ženám, jež miluješ?“ Jeho přítel zaváhal. „Růže?“ „Správně. Um, hele, Růžo! Jak se jmenovala ta restaurace, kde jsme byli minulý týden?“

Chas W. Freeman
5. 6. 2016   Zvědavec
Chci zde mluvit o konci americké Říše. Ale předtím chci poznamenat, že jednou z našich nejkouzelnějších charakteristik coby Američanů je naše amnézie. Tedy to, že jsme velmi dobří v zapomínání toho, co jsme udělali a kde jsme to udělali.
Vybavil se mi jeden maník – někdo zhruba v mém věku – který seděl v obýváku a popíjel tam s přáteli, zatímco jeho žena připravovala večeři.
Řekl svému příteli: „Víš, minulý týden jsme zašli do opravdu skvělé restaurace. Líbila by se ti. Skvělá atmosféra. Vynikající jídlo. Výborná obsluha.“
„Jak se jmenuje,“ zeptal se přítel.
Podrbal se na hlavě. „Ach, hm. Jak se říká těm červeným kytkám, které dáváš ženám, jež miluješ?“
Jeho přítel zaváhal. „Růže?“
„Správně. Um, hele, Růžo! Jak se jmenovala ta restaurace, kde jsme byli minulý týden?“

Kritérium pro hodnocení politiky a politiků

S. Lopatnikov
Překlad Janika, převzato odtud.

Moje kritérium pro hodnocení politiky a politiků je velmi jednoduché a sestává ze dvou bodů:

1. Vykořisťování člověka člověkem je nepřijatelné.

2. Vše, co pomáhá spojovat lidi, s výjimkou spojování vykořisťujících a vykořisťovaných – je dobré.

3. Vše, co přispívá k rozdělování lidí – je zlé.


Odtud pramení můj negativní postoj vůči kapitalismu, náboženství, nacionalismu atd.