Reklama

sobota 18. června 2016

Neoliberálny kapitalizmus zlyhal. Ako ďalej? Časť 1.

Marek Kopilec
18.6.2016   Hlavné správy
 

To, pred čím si celý svet dlhé roky zatváral oči, sa zrazu stáva dôležitou témou v médiách aj analýzach globálnych finančných inštitúcií: neoliberalizmus ako paradigma, dominujúca vo svetových ekonomicko-politických vzťahoch viac ako tri dekády, očividne naráža na svoje limity. Zrazu aj najrenomovanejším analytikom dochádza, čo bolo zástupom ľudí, v minulosti onálepkovaných za „antiglobalistov“, „ultraľavičiarov“ či večne nespokojných „antiestablišmentových“ rebelov, od počiatku jasné – na fyzicky konečnej planéte je „neobmedzený ekonomický rast“ jednoducho nonsens. Putin ohlásil vytvoření nové větší Eurasijské ekonomické unie

18.06 .2016   leva net Webnode 
Putin na Peterburgském ekonomickém fóru, anoncoval vytvoření nové velké Euroasijské ekonomické unie s účastí Číny, Indie, Pákistánu, Íránu a jiných zemí.

http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/27389-putin-anonsiroval-sozdanie-ekonomicheskogo-soyuza-pri-uchastii-kitaya.html

Zlikvidovali vo štvrtok Rusi v Sýrii americkú jednotku?

Ilustračné foto18. 6. 2016 Hlavné správy

Včera vyšla na foxnews zaujímavá informácia. Presné znenie správy si môžete pozrieť tu. Podľa nej vo štvrtok bombardovali ruské lietadlá SU-34 pozície teroristov v južnej Sýrii. Americká armáda sa obrátila na Rusov, aby s náletmi prestali, pretože v danom regióne sa nachádzajú ich bližšie neurčené jednotky. Ruskí vojaci namiesto toho zaútočili druhýkrát, podľa niektorých informácií sú pravdepodobne medzi mŕtvymi aj bližšie nešpecifikovaní príslušníci amerických jednotiek. Podotýkam, že nemusí ísť nutne o amerických občanov.

Zbyněk Fiala: Pyrotechnika na hřišti

francie marianneZbyněk Fiala
18.6.2016   Vaše věc

Francouzská policie selhává, když to v zemi ohrožované teroristy bouchá na fotbale. Ale selhává i vláda, když v zemi vybuchují odborářské protesty, které přivedly statisíce lidí do ulic velkých měst. Jsou socialisté ještě levice?
Jak je možné, že Ukrajincům dochází munice? Podívejte se
ea24
18. 6. 2016     Eurasia24

Tajemník takzvané „Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny“ Alexandr Turčinov prohlásil, že ukrajinským silám dochází bojová munice z dob Sovětského svazu. Alarmující skutečnost vynesl na povrch i přes neustálé ujišťování kyjevské „proevropské vlády“ o dodržování příměří na Donbasu. Jak ale ukazuje následující video, vyčerpat ohromné zásoby munice není pro síly loajální Kyjevu takový problém, jak by se mohlo zdát. 
Rusko v Sýrii bombarduje opozici spojenou s teroristy, které kryje Západ

Václav Umlauf
18.6.2016 E-republika

Čas příměří vypršel a Západem podporovaní teroristé dostávají ruské bomby přímo na kokos. Začíná druhá fáze konfliktu, který už přestal být pouhou lokální válkou.

Dobrá práce ukrajinských policistů

18. 6. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj zde


Pozitivních zpráv ze současné Ukrajiny není mnoho, a tak tahle opravdu potěšila, ba co víc, rozesmála. 


Ve chvílích, kdy se omezenec (hrdina majdanu) Parasjuk rve s poslanci, v dutých hlavách ukrajinských "politiků" zraje zákon o kolaborantech, nepředvídatelné veletoče předvádí neřízená střela Naděžda, bajkami se buduje kult prezidenta (třeba o jeho statečných agentech, kteří dopadli gang lupičů benátských obrazů), tak současně konají svou každodenní práci ukrajinští policisté. A někdy velmi dobře a zkušeně (a se smyslem pro humor), jak dokládá zápis ze záporožské policejní stanice z 11. 6. tohoto roku.

pátek 17. června 2016

Asociace nezávislých médií udělila Krameriovu cenu Tereze Spencerové! Jan Petránek – cena za celoživotní přínos...

17.6. 2016   Literárky
V kategorii periodický tisk získala Tereza Spencerová Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku.
Další ceny získali Ondřej Neff (Neviditelný pes) – internetová žurnalistika, Robert Mikoláš (Český rozhlas) – rozhlasová žurnalistika, Tomáš Hauptvogel (TV Prima) – televizní žurnalistika, Jan Schneider – zvláštní cena za publicistiku a Jan Petránek – cena za celoživotní přínos.


Leningrad - Modlitba (nebo rouhání?), tip kulturního referenta

Alisa Boks v písni Modlitba

17. 6. 2016, Petr Ďoubalík, hudební skupina Leningrad, Sergej Šnurov, Alisa Boks, Modlitba, hudba, video, text - překlad - procvičení ruštiny, Eurovize 2017


Hudební seskupení Leningrad v čele se Sergejem Šnurovem produkuje originální muziku. Před časem se proslavili písničkou "Exponát" (známou spíše jako "Labuteny"), měli jsme ji na Nové republice. Hned poté ale odešla od skupiny zpěvačka Alisa Boks, což mě mrzí, protože se mi jevila jako neoddělitelná součást, bez které to nebude ono. Ale to už si mysleli jistě i fanoušci o předchozí zpěvačce Julii Kogan. Oběma zpěvačkám písničky Šnurova sedly, jak se říká, jak prdel na hrnec. Jako sólistky se nejspíš ztratí v nepřeberné konkurenci. 


Texty Šnurova jsou, přiznejme, dosti přisprostlé až sprosté.

Ubodaná Jo Cox, požár Reichtagu a sovětská invaze 21.8.1968

Jiří Hermánek
17.6. 2016   Svobodné noviny
Mají tyto tři záležitosti něco společného? Ano, jistě, společným znakem je politika a u vraždy poslankyně britského parlamentu Jo Cox zcela nepochybně politika ohledně britského vystoupení z EU, tzv Brexitu.Je podivuhodné, že zastánci setrvání UK (United Kingdom) v EU nevynalezli nějakou podobnou ekvivalentní zkratku, třeba, řekněm Britin, což je hloupé, tak UKStayin nebo jen Stayin, což už by možná docela šlo.

Švýcarsko stahuje svou žádost o členství v EU!

Radek Rozvoral
16.6. 2016   Rukojmí
Švýcarsko podalo žádost o vstup do EU, respektive do tehdejšího Evropského společenství v roce 1992 a po čtyřiadvaceti letech již o členství v EU nestojí. Přímo k tomu ČTK píše:„Švýcarští politici již dlouho pohlíželi na žádost o členství jako o bezpředmětný dokument, který v současnosti nemá žádný politický význam. Podle německého serveru Spiegel Online ale rozhodnutí stáhnout žádost může působit jako symbolický signál v okamžiku, kdy vrcholí debata o vystoupení Británie z EU.“

Živě Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru

17. 6. 2016 - vystoupení Vladimíra Putina na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru právě začíná: pro zájemce přímý přenos zde
Jsou nacionalismus a národní zájmy démony minulosti?

Lukáš Petřík 
17.6.2016  Czech Free Press

V souvislosti se vstupem ČR do Evropské unie se mezi odbornou i laickou veřejností vedl spor o český národní zájem. Levicově liberální intelektuálové tvrdili, že v současné evropské integraci je národ překonanou entitou, a tudíž prosazování národních zájmů je jen politováníhodným reliktem minulosti a vyvoláváním démonů nacionalismu.


Byla poslankyně Jo Cox prostě obětována ?

Martin Prášek
17. 06. 2016  blog autora

V Británii vrcholí kampaň k referendu o Brexitu. Nevyvíjí se vůbec dobře pro vládu a příznivce setrvání Velké Británie pod křídly Bruselu. Den za dnem zastánci Brexitu v průzkumech získávají náskok.Musí se přeci něco stát. A ono jo.

Arktika - největší atomový ledoborec světa spuštěn na vodu

Projekt 22220 - Arktika

17. 6. 2016, Petr Ďoubalík

V Baltijské továrně v Petrohradu proběhlo slavnostní spuštění na vodu nejsilnějšího a největšího ve světě atomového ledoborce "Arktika" pro FGUP (Федеральное государственное унитарное предприятие - Federální státní unijní podnik) Rosatomflot.

Nový ledoborec projektu 22220 (neplést se stejnojmenným ledoborcem projektu 10520) má rozměry 173 metrů na délku a 34 na šířku, výtlak 33,5 tisíc tun a prolamuje led do síly 2,9 metru. Loď má 2 atomové reaktory a 3 lodní šrouby. Posádku tvoří 75 lidí a doba autonomní plavby je více než rok, bez potřeby přistání v přístavu. Cena 37 miliard rublů, 7 let vystačí s naloženým palivem, 40 let "garančka"...

Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum 2016

17. 6. 2016, Petr Ďoubalík


Dnes jsem měl pracovní snídani s účastníky dvacátého Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra (téma: Život po ropě). 


Na stole jsem měl notebook a v něm jsem tu pracovní snídani sledoval. Velmi zajímavé. Velmi. Ale o to složitější je, jak předat pocit, který člověk nabývá při poslechu ekonomických světových lídrů a šéfů společností, jako například Shell, Total, Gazprom... Nicméně celkový pocit velmi pozitivní a to je důvod, proč se o zprostředkování informací alespoň pokusit. Netuším, kolik toho o této akci nadšeně přinášejí naše média, která ze zdravotních důvodů raději nesleduji, předpokládám však, že to nemají povoleno. Jestli se pletu, opravte mne.

Rusko je pro NATO jednou z hlavních potenciálních hrozeb, říká generál Petr Pavel(video)

17.6. 2016
90 minut propagandy ČT
video Michal Kubal s generálem P.Pavlem,rozhovor
Z vojenského hlediska by představovalo větší hrozbu než terorismus, uvedl ve Speciálu ČT24. V posledních letech se vztahy Aliance a Ruska zhoršily, nepřispělo tomu ani poslední vojenské cvičení v Polsku. Druhý nejvyšší muž NATO ovšem doufá, že se dialog s Ruskem podaří obnovit, a podotýká, že Moskva není a priori nepřítel.

Bude jaderná válka?

Radim Valenčík
17.6. 2016
Motto:
"Degenerující globální moc, která vehnala svět do turbulencí a která již není schopna překrýt svou zodpovědnost za to, co napáchala a v čem pokračuje, jiným způsobem než tím, že žene svět do globální války s masovým použitím jaderných zbraní, se stále více "odkopává". Téměř každý den bude nyní přinášet projevy toho, o co jde. Projevy tak jasně a zřetelné, že každý, kdo je schopen posuzovat realitu nezaujatě, si to začne uvědomovat."

Destrukce sebedůvěry národa

Stanislava Kučerová
17. 6. 2016   České národní listy

Dějiny Čechů a Slováků jsou dlouhodobý historický zápas dvou malých národů o lidskou důstojnost, právo a svobodu.1/ 1Je to zápas s hegemonistickými ambicemi mocnějších sousedů, zápas s kolísavými výsledky, se střídavým upadáním do koloniální závislosti a s dvojím smrtelným nebezpečím ztráty již holé národní existence. V podobných zápasech se střetávají nejen zbraně vojenské, ale i zbraně ducha. O výsledku rozhoduje nejen fyzické porobení, ale i duchovní oslabení protivníka.

Evropský džbán

Jan Campbell
17. 6. 2016  Eurasia24

Název příspěvku se vztahuje k boji v nádobě, který vedou tři hlavní trendy: politické, hospodářské a vojenské – domácí a zahraniční. Jejich vývoj překročil podle mého hodnocení bod nenávratu. To znamená, že s největší možnou pravděpodobností způsobí v představitelné budoucnosti našim tzv. lídrům a prostým občanům mnohé bezesné noci, bez ohledu na to, kde žijeme.

Moje chandra III

Brouk Pytlík
16.6.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com 

(pokračování z předvčerejška a včerejška) 
Kapitola šestá – „Ve skrytu čela zrozeni spasit“:

Mám chandru. A možná je to závist. Nedokáži pochopit zázračnou kariéru Mgr. Kláry Šimáčkové Laurenčíkové – v jiné době, jiný autor by ji jistě ověnil přízviskem vyvolených. Pozoruhodná, revoluční, odsouzená osudem, aby vedla svůj lid temnotami a to i tehdy, pokud ten to nechce chápat! V Hurgádě bych se bál, že nechá , jako druhá po Mojžíšovi, rozestoupit Rudé moře…. Nechci být keřem na vrcholcích, které zlézá. Nehořel bych.

čtvrtek 16. června 2016

NATO odhaleno jako odrazový můstek ISIS do Sýrie...Vypršel čas báchorkám Západu!

Tony Cartalucci
16. 6. 2016   Zvědavec
Kurdští bojovníci, údajně podporovaní USA, překročili řeku Eufrat do Sýrie a nastoupili proti bojovníkům samozvaného „Islámského státu“ (ISIS), kteří drží město Manbij. Toto město se nachází asi 20 mil od Jarabulu, dalšího syrského města nacházejícího se těsně u syrsko-turecké hranice. Jarabulus je rovněž držen ISIS.

Ve stínu Brexitu

Zbyněk Fiala
16.6. 2016   Vaše věc
Finanční trhy ukazují v předstihu, co se stane, pokud Británie odejde z EU. Nevypadá to vábně, indexy míří dolů. Máme víc věřit bookmakerům, podle toho, co nabízejí v sázkových kancelářích? Zatím to mají nastaveno k výsledku, že Británie zůstane.
Ať už Brexit dopadne jakkoliv, zemi změní. Už teď není rozumná debata možná. 

Wiener Zeitung: Berlín a Peking o obchodní válku nestojí


16. 6. 2016   Střípky ze světa
Německo žádné „kavárně“ neustupuje
Pražská „kavárna“ má z „komunistické Číny“ kopřivku. Kancléřka Angela Merkelová to vidí jinak. O tom, jak moc se chce s Pekingem vyhnout obchodní válce, referuje Wiener Zeitung.
Rozsáhlé čínsko-německé projekty už běží i v Africe. Kancléřka vzala do Pekingu šest ministrů a početnou delegaci podnikatelských kruhů. Uzavřely tu celkem 24 konkrétních smluv. Konstatování čínského premiéra, že vzájemné vztahy doznávají „nové dynamiky“, dokládá i jedenáctistránková společná deklarace.


Obama se dál zrůdně snaží organizací invaze běženců z Afriky a Blízkého východu na starý kontinent zničit jednotu EU, přitom chce, aby za USA vytahovala horké kaštany z ohně…

Břetislav Olšer
16.6. 2016   Rukojmí
Úspěch boje USA a jejich spojenců proti teroristické frontě Islámský stát v Iráku a Sýrii závisí na spolupráci s vládami Ruska a USA, které však křičí, jak jsou ruskou účastí v Sýrii znepokojeni, když Rusové. bombardují skupiny teroristů vycvičené CIA. Neměl by si Obama zamést před vlastním americkým prahem, když chce stavět mešitu na místě tragédie z 11. září 2001, přičemž během posledních měsíců zemřelo z rukou islamistů v USA na sedm desítek nevinných občanů.

Zlatý dolar, petrodolar, narkodolar!Je to žalostná podívaná na zemi, která jednou bývala špičkou průmyslové technologie.


F. William Engdahl
16.6. 2016   Eurasia 24
Žádný finanční hegemon se dobrovolně nevzdá role světové rezervní měny. Stálo nás to dvě světové války, než londýnská City a britská centrální banka Bank of England neochotně přenechaly americkému dolaru vedoucí pozici britské libry. Jak řekl Henry Kissinger: „Kdo ovládá peníze, ten ovládá celý svět.“ Jestli to někdy Kissinger pronesl veřejně, nevíme, ale on a jeho příznivec David Rockefeller tomu zcela věřili. Americký dluh dosahuje 19 bilionu dolarů, stav americké ekonomiky a infrastruktury je horší, než byl v době Velké hospodářské krize, a většina Američanů žije na hranici chudoby. Ale Washington a jeho skvělí finanční inženýři přišli s nápadem, jak udržet dolar jako světovou měnu číslo jedna.

Potápí Rusko Palestince na úkor vztahů s Izraelem?


Tereza Spencerová
16. 6. 2016 Literárky

Třetí návštěva izraelského premiéra v Moskvě v krátké době upevňuje strategické, ale nejspíš i lidské vztahy, zcela mění zaběhané zvyklosti a odhaluje pravidla realpolitiky.

Kdo řídí svět? Nová kniha Noama Chomského


Na serveru Bulletinu atomových vědců nyní stojí za 3 minuty půlnoc. „Hodina duchů“ symbolizuje konec světa – Doomsday – soudný den. Podle vědců k Soudnému dni nás vedou především dvě největší hrozby našeho života: nukleární zbraně a nekontrolovatelné změny klimatu.


Brexit, prekariát, robotizace a panika. Bilderberg důležitější jak nikdy16. 6. 2016   WertyzReport

Letošní konference ultra-elitní Bilderberg Group byla možná jednou z nejdůležitějších pro budoucí směřování lidstva. Nejenže řešená témata měla asi zatím největší důležitost, tvrdá policejní opatření v centru Drážďan, i přes nevelkou účast demonstrujících, spíše značila paniku a znepokojení ze strany účastníků a organizátorů. 

Protiruská propaganda v umění a sportu

Miroslav Petr
16. 6. 2016   Czech Free Press
 

V Eurovizi u diváků suverénně zvítězil ruský zpěvák. U poroty Ukrajinka, protože zpívala protiruskou písničku. Loni vyhrála vousatá mužožena či ženomuž, zkrátka jakýsi hybrid. Nepochybuji, že u diváků i loni vyhrál někdo zcela jiný, ale porota hodnotila politicky - na americkou objednávku se musí preferovat něco, co se vymyká normalitě - tak typické pro USA. Umění se zneužilo pro politiku - v protiruskou propagandu.

středa 15. června 2016

Co přineslo letošní setkání gangu Bilderberg: zdrhající šéf CIA a zoufalý boj za záchranu EU

Milan Vidlák
15. 6. 2016  Šifra
 

V neděli 12. června skončilo již 64. setkání „elitního“ klubu Bilderberg, které se od 9. 6. konalo v nedalekých Drážďanech, konkrétně v pětihvězdičkovém hotelu Taschenbergpalais Kempinski, jenž byl po celou dobu trvání akce zabrán účastníky a neprodyšně uzavřen. Právě Německo bylo v posledních měsících středem pozornosti kvůli (ne)zvládání uprchlické krize i kvůli krizi Evropské unie, jejímž je dominantním členem.

Hrozí jaderná válka s Ruskem!„Počítejme spálené země do pěti deseti dvaceti minut, je to celá Evropa a o pár minut později Anglie,“

Vincent Pribula
15.6. 2016   Parlamentní listy,část článku
Hrozí jaderná válka s Ruskem. Za půl roku zemře 800 milionů lidí, zaznělo varovně od Babiše
Člen hnutí ANO, inspektor kvality Vincent Pribula, se zamyslel nad současnou situací v mezinárodní politice. Hrozí nám podle něj třetí světová válka, kterou začnou armády NATO na hranicích s Ruskem. A její výsledek bude jaderná smršť, která přetvoří tvář celého světa.

Uprchlíci, o nichž se mlčí


Emran Feroz
15.6.2016

Na útěku či v exilu je minimálně desetina Afghánců
Pozornost světové veřejnosti je upřena hlavně k těm, kdo migrují do Evropy. Ti, komu se to daří jen uvnitř vlastních zemí, však vesměs zůstávají nepovšimnuti, píše německýalternativní zdroj.

Nový ledoborec byl spuštěn na vodu. Vojákům pomůže v Arktidě (video)

15.6. 2016   Eurasia24
 napsal/přeložil Geo
Ruské námořnictvo dostane po dlouhých letech zcela nový supermoderní ledoborec. Desátého června byl v Petrohradě slavnostně spuštěn na vodu a jeho zařazení do služby bude významným krokem k zabezpečení ruských zájmů v Arktidě.

Severní flotila ruských námořních sil se už brzy dočká nového diesel-elektrického ledoborce projektu 21180 Ilja Muromec. Výrobu nového speciálního plavidla má na starosti podnik Admiraltějskije verfi, jehož vývojové centrum společně s odborníky z konstrukční kanceláře Vympel vypracovalo i projekt nového unikátního plavidla.

Chobotnice dostala ránu na komoru: Mafie napojená na americkou ambasádu poprvé prohrává. Babiš v nebezpečí. Co udělá prezident Zeman? Lesk a bída mediálních kurtizán

Petr Hájek
15.6.2016  ProtiProud

PETR HÁJEK komentuje atomový výbuch na politické scéně a přináší vhled do pozadí tohoto „kabaretu o život“, v němž se ve skutečnosti hraje o nás bez nás – jako vždycky. Hájkův článek je již pět dní starý, ale vývoj na politické scéně staví text do zajímavého kontextu.


Reakce na přiznání NATO, že Rusku stačí na ovládnutí Pobaltí šedesát hodin


15.6. 2016   Eurasia 24
napsal a přeložil TauRus
Nedávno zástupce pomocníka ministra obrany USA Michael Carpenter přiznal, že ruští vojáci budou potřebovat maximálně šedesát hodin na dobytí Tallinnu nebo Rigy.
Rovněž poznamenal, že Rusko předstihne NATO v případě útoku na pobaltské státy jak časově, tak co do vzdálenosti. Avšak podle Carpentera bude tato převaha likvidována koncem roku 2017, kdy se na východním křídle Aliance objeví tanková brigádní skupina, hlavní taktický vojenský útvar americké armády.

Bolest, která potěší - tip kulturního referenta

15. 6. 2016, Petr Ďoubalík, písnička Hurt - Bolest - Боль, hudba, video, text - překlad, procvičení ruštiny a angličtiny


Když se vezme pěkná písnička americké zpěvačky (Christina María Aguilera), maličko se zjednoduší text a zazpívají to tři malá děvčata na ruském dětském Hlasu (Golos - Děti, Голос - Дети), vznikne nová kvalita. Jaká - to posuďte sami. 


Na včerejší Chandru I Brouka Pytlíka reagují jiní

Vladimír Hricák
15.6.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:

Články z Kosy přebírají, pokud mají zájem i jiné weby. Například Nová republika. Tamní editor pan Dvořák dnes ráno pustil na jejich sklo první díl seriálu Moje chandra. A hned tam přišla reakce. Kterou jsem se rozhodl přetisknout. Pro její závažnost a naprostou neinformovanost veřejnosti!!! Ačkoli, pokud je to pravda a já věřím, že ano, jde o obrovský skandál!!! Dle mého mínění. Ale úsudek si vytvořte sami.


Ministr vnitra Chovanec nechá korumpovat policisty šesti tisíci měsíčně, ale volá: Jde mi jen o nesmiřitelný boj s korupcí…


Břetislav Olšer
16.5. 2016 Rukojmí
Obezřetně naplánovaná kauza Šlachtagate nabírá na obrátkách. Podřízený policejní prezident generál Tomáš Tuhý je ve fázi, kdy se lísá a chce elitním detektivům zvýšit měsíční platy o čtyři až šest tisíc. Plán souvisí s marně utajovaným vytvořením kriminálního superúřadu, kvůli němuž jde ze dne na den do civilu ředitel Robert Šlachta. Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se ale obávají, že si tím chce Tuhý jen koupit jejich loajalitu. Laik by řekl: My tu slevu nechceme zadarmo..
.

Moje chandra II

Brouk Pytlík
15.6.2015 Kosa zostra aneb vlkovobloguje.wordpress.com

Kapitola čtvrtá – „Malá osa času“:

(pokračování ze včerejška)

Je duben 2010. Vláda Jana Fischera zadává ve východních Čechách projekt „Zmapování a porovnání vnitrostátního systému pěstounské péče se systémy pěstounské péče ve vybraných evropských zemích se zřetelem na: a) výběr, podmínky, přípravu a vzdělávání pěstounských rodin b) standard podpůrných služeb pro pěstounské rodiny“(obecně detaily, dále viz)

Přípravy na válku s Ruskem v plném proudu: Německé tajné služby převezme CIA už zcela oficiálně. Západní média má pod palcem dávno. Ukrajinská lež a evropská realita. Kolik času zbývá do invaze?


Eric Zuesse
15. 6. 2016 Zdroj a ProtiProud (překlad)

Eric Zuesse komentuje “zprávičku”, která šokovala nejen média a vysvětluje souvislosti “ukrajinské lži”, jež ukazují, kam směřují akce CIA a vlád států EU podřízených Washingtonu.


P.C. Roberts: Jak se věci mají?


15. 6. 2016     PaulCraigRoberts
V předvečer 2. světové války vězely USA hluboko v hospodářské recesi a čelily válce na dvou frontách: s Japonskem a Německem. Jakkoli byl tato vyhlídka bezútěšná, byla pohodou ve srovnání s vyhlídkou, kterou čelí USA dnes. Je ve Washingtonu či v prostitujících se západních médiích, či v EU, či v NATO aspoň jeidný člověk, který dokáže pochopit důsledky našich neustávajících vojenských a propagačních provokací proti Rusku? 


K ponkům a k záhonům

Zdeněk Hrabica
15. 6. 2016
I Jan Ámos Komenský se nám v Nardenu obrací v hrobě, i „rudý dědek“, jak je dneska přečasto nazýván prof. Zdeněk Nejedlý si odvaluje obrovitý náhrobní kámen na vyšehradském Slavíně. K záhadám se obrací ministr školství František Kahuda („Dejte nám Kahudu, dáme mu přes hubu“ – heslo Majáles 1967). A což teprve kazatel nacistické ideologie pro český rybníček – Protektorát Bôhmen und Mähren, ministr národní osvěty Emanuel Moravec! 


Když duše Věry Čáslavské ztrácí klid z nečistého svědomí, aneb za vším hledej Havla!

Jiří Baťa
15. 6. 2016
Nejsem zřejmě jediný, kdo obdržel nevyžádaný email s tématem, který opravdu zaujme. Pojednává o případu člověka, který vlastní rukou zabil svého otce. Ano, jde o otcovraha Martina Odložila, jinak také syna Věry Čáslavské, manželky Josefa Odložila. O tom, kdo je kdo, snad není nutné ze široka rozepisovat, jen snad tolik, že V. Čáslavská je několika násobná olympijská vítězka, mistryně světa v moderní gymnastice, Josef Odložil stříbrný medailista z OH v Tokiu atd. 

úterý 14. června 2016

Co se děje na Východě? (2. díl - Donbas a Rusko)

Stanislav Blaha 
14. 6. 2016  E-republika

Ukrajinská občanská válka či rusko-ukrajinský konflikt (označení závisí na politické orientaci komentátorů) se v poslední době dostal mimo reflektory velkých světových i českých masmédií, a nebýt propuštění hrdinky či vražedkyně (dtto) Nadiji Savčenkové, zůstal by i nadále zakonzervován podobně, jako se to stalo v Podněstří či Abcházii.


Moje chandra I

Brouk Pytlík
14. 6. 2016   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:

několikrát jsem sliboval, zde i na Slobodném vysielači, že Kosa chystá mimořádně brizantní materiál ohledně neziskovek a že nejspíš získá hodně nových nepřátel. Jsem o tom, naprosto jistě přesvědčen. Snad ještě nikdy, s výjimkou tzv. televizní stížnosti, nevydala tak závažný materiál, tak přesně vyzdrojovaný. 


Pupínky - tip kulturního referenta

14. 6. 2016, Petr Ďoubalík, Les Brigandes, hudba, video, procvičení francouzštiny a slovenštiny


Když jsem včera pověsil na web dětskou ruskou verzi Cohenovy písničky Hallelujah, našim trollům se z toho udělaly pupínky až na zapařené zadnici (zapařené od nonstop sezení a trollení u počítače). 


V tu chvíli jsem si uvědomil, že to ode mne není pěkné, že vůbec neberu ohled na jejich alergii na azbuku. Vždyť i troll jest člověk a má právo na nějaké to potěšení.

Jakub Janda: Jak poznáte proruské weby

Radim Valenčík
14. 6. 2016
V Česku působící "proruské" weby provádějící "prokremelskou manipulaci" poznáte podle Jakuba Jandy a spol. snadno:
1. Vytvářejí obraz nefunkčnosti našeho politického systému.
2. U témat jako je Ukrajina či Sýrie nasazují neutrální tón.
3. Jejich zpravodajství vůči Rusku není zkresleno, jak je tomu u "slušných" webů.
4. Jsou poptávány těmi, kteří hledají i alternativní, tj. nezkreslené zdroje.
Toto je opravdu výsledek společné studie politologů z Masarykovy univerzity a think-tanku Evropské hodnoty.


Naši pornoherci, tentokrát političt... Degenerující globální moc žene svět do globální války s masovým použitím jaderných zbraní!


Radim Valenčík
14. 6. 2016
Motto: "Komponent porno- pochází z řečtiny a vyjadřuje význam ‚nemravný, sprostý‘ (řecky porné ‚nevěstka, prostitutka‘)." (Naše řeč, ústav pro jazyk Český AV ČR)
 Degenerující globální moc, která vehnala svět do turbulencí a která již není schopna překrýt svou zodpovědnost za to, co napáchala a v čem pokračuje, jiným způsobem než tím, že žene svět do globální války s masovým použitím jaderných zbraní, se stále více "odkopává". Téměř každý den bude nyní přinášet projevy toho, o co jde. Projevy tak jasně a zřetelné, že každý, kdo je schopen posuzovat realitu nezaujatě, si to začne uvědomovat. A také si začne uvědomovat, kdo jsou slouhové této moci.

Zrádce zrádců, Moravec, lži. PL pořídily výbušný rozhovor s Andrejem Babišem

14.6. 2016   Parlamentní listy, část článku
Rozhovor s Andrejem Babišem
Pane vicepremiére, vy ostře kritizujete plánovanou reorganizaci elitních útvarů policie a vyjadřujete názor, že jde o záměr zlikvidovat elitní jednotku, která byla poslední nezávislá na vůli pana ministra vnitra. Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek situaci vidí takto: „Já jsem si zatím nevšiml, že některá jiná politická strana než ANO má se sloučením zmíněných útvarů problém,“ Co vy na to?

Dezinformační taktiky: Metody využívané k udržení vaší nevědomosti


14. 6. 2016   AC24

AC24.cz: 
Článek je z roku 2010, proto některé příklady z údajně nedávné doby už čtenáři mohou připadat jako starší historie, a kontexty jsou někdy voleny tak, že čtenář neobeznámený se skutečnostmi v USA může být zmaten, ale vše, co je tu řečeno, platí beze zbytku i u nás.