Reklama

sobota 25. června 2016

Radovan Rybák - písnička "Brak"


Ležáky: Tak trochu „komornější“ masakr25.6.2016 Warmag

Může být masakr komorní? Samozřejmě že ne. Obzvláště ten masakr spojený s něolika desítkami mrtvých. 24. Června, roku 1942 byla vypálena malá obec (konkrétněji řečeno seskupení devíti domů) jménem Ležáky.

U Pskova se představil nejnovější stíhač tanků Sprut-SDM-1

- mbi  -
25. 6. 2016 Eurasia24

Na tankovém polygonu Krasnyje Strugi v Pskovské oblasti byly během cvičení velitelského sboru dělostřelectva Vzdušně-výsadkových vojsk předvedeny bojové schopnosti nejnovějšího samohybného protitankového kanonu Sprut-SDM-1. Informovalo o tom vedení Tiskové a informační služby Ministerstva obrany Ruské federace.

Brexit - skvělá zpráva pro zdokonalení demokracie

Luděk Prokop
25. 6. 2016
Může být, že málo očekávaný výsledek Brexitu, poslouží nakonec nejen k upevnění stabilizace EU ale i k vynalezení skvělého receptu na urychlenou léčbu příliš pomalu postupně uzdravovaných demokratických pravidel, neschopných žádoucí měrou prosadit ty správné evropské hodnoty. Může být, že „chybný“ výsledek Brexitu, nakonec poslouží i rapidnímu zdokonalení ve fungování demokracie, jako takové. K tomuto zamyšlení mne přivedl titulek na „novinkách. cz“. Pod peticí pro nové referendum se podepsalo přes milión Britů.

Za pět minut dvanáct = Pět a půl


Zdeněk Hrabica
25. 6. 2016
Vylidněný Václavák před polední sobotní demonstrací 25.června 2016 proti válce a za mír. Proti NATO! - Ano, mír! NATO, ne! - Na protest a k vzplanutí hněvu vůči herci v roli „protektorátního“ ministra obrany Martinu Stropnickému, proti armádnímu generálu v cizích službách Petru Pavlovi. Křivému, jako turecká šavle. Připodobněnému řečníky k tragickému osudu plk.Gšt. Emanuelu Moravcovi, prvoreblikové československé armády, kolaborantu a zrádci národa, heftlingovi Hitlera i Háchy. I on strašil Ruskem. A bolševismem. Jakož i ti dva nynější. 


Ivan David: Projev na demonstraci ANO MÍRU, NE VÁLCE! 25. 6. 2016, Václavské náměstí25. 6. 2016
Zdravím občany, kteří mají odvahu. Není odvaha přijít na Václavák. Je odvaha nezávisle myslet a jednat. Neustále si klást otázky, jestli věci jsou takové, jak nám kazatelé oficiálních pravd tvrdí.
Ptejte se svých sousedů, svých spolupracovníků, svých příbuzných, jestli chtějí válku.
 

Řeknou vám, že ne. Je to důležité. Ať se naučí říkat "ne". Naučme se jim říkat ne, třebaže se nás nechtějí na nic ptát. Naučme se vynucovat si odpovědi na otázky. Oni se musejí zodpovídat nám, ne naopak.

Brexitem to nekončí, jedeme dál, připravme se na CZEXIT
 Ať to s referendem ve Velké Británii dopadne jakkoliv, není to konec, ale začátek. I v roce 1989 se komunisté stále ptali: "Co vlastně ti lidé chtějí"?


Petr Hájek po Brexitu varuje: Diktátoři jsou nepoučitelní. Bruselská obluda teď začne řádit s ještě větší silou. Hořký konec se ale blíží

rozhovor
25. 6. 2016 ParlamentníListy

Brexit je prohrou nejen premiéra Velké Británie Davida Camerona, ale i Bruselu, německé kancléřky Angely Merkelové či premiéra Česka Bohuslava Sobotky. Myslí si to bývalý kancléř Václava Klause a šéfredaktor serveru Protiproud.cz Petr Hájek.

Mákněte, mákněte, je zle! popohání George Soros své neziskovky

Koncert absolventů - tip kulturního a studijního referenta

filmová Assol 

25. 6. 2016, Petr Ďoubalík - Plachetnice splněných snů s nachovými plachtami připluje dnes večer do Petrohradu


V tento čas, v sobotu, která je nejblíže nejkratšímu večeru v roce, se koná tradiční studentská slavnost "Alye parusa" (Алые Паруса, Nachové plachty, Scarlet Sails) v Petrohradu. Jestli si budete někdy plánovat výlet do tohoto nádherného města, pak tento termín by mohl být vaším favoritem. 


Svět ruskýma očima 357

TOPlist
zajoch
25.6.2016  Outsidermedia


Běžencům v Turecku vyoperovali orgány a těla naházeli do neutrálních vod
Darja Aslamova
14. června 2016

Zvláštní dopisovatelka Komsomolské pravdy Darja Aslamova pobývala v táboře migrantů na řeckém ostrově Lesbos a udělala si obrázek, kdo a jak se přiživuje na lidské tragédii.

Referendum o Brexitu je nezávazné. Konečné slovo má britský parlament, nikoliv voliči

Stephen Lendman
25.6.2016   Zvědavec

Celý ten povyk a ruch kolem brexitu zcela ignoruje jeho nezávazný statut – parlament, a nikoliv voliči, rozhoduje, jestli Británie zůstane v EU nebo ji opustí, kdy druhá možnost je značně nepravděpodobná.


Brexit: krátkodobé ztráty Británie a potenciální možnost obnovení její finanční velikosti


„Ve skutečnosti se nejedná o utkání mezi Londýnem a Bruselem, ale mezi Londýnem a Wall Streetem, který využívá možnosti Washingtonu zasahovat proti konkurentům prostřednictvím administrativně-politického tlaku Bruselu. Brexit je snaha londýnské City chránit se před Bruselem, který je pátou kolonou hlavních akcionářů Fedu v Evropě.“

Nat Parry: Volební kampaň 2016: Dvoustranický systém ztrácí důvěryhodnost


Campaign 2016: The two-party system loses credibility
Nat Parry
25. 6. 2016   Střípky za světaNa okraj americké prezidentské kampaně
Po řadu generací americká veřejnost široce akceptovala systém dvou stran, pokládaný za nejlepší možné řešení, píše Nat Parry. Dokonalý sice nebyl, přesto se ovšem jevil demokratičtější, než systém jedné strany, a stabilnější, než koaliční, typický pro Evropu.

Zbyněk Fiala: Dokud je tygra čím krmit

Zbyněk Fiala
25.6.2016 Vaše věc
 

Panika na finančních trzích, která vypukla po Brexitu, vypovídá víc o globálním kasínu, než o tom, jak se svět změní.

pátek 24. června 2016

Není to nic než projev nízké úrovně politické kultury, řekl Putin

24. 6. 2016, zdroj


Putin: RF nikdy neovlivnila a nepokoušela se o ovlivnění otázky BrexituRusko nikdy nezasahovalo, nevyslovovalo se a neovlivňovalo proces Brexit, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin v projevu k závěrům summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS).

„Před hlasováním ve Velké Británii a po tomto hlasování, jak jsem již říkal, nikdy jsme nezasáhli, nikdy se nevyslovili 
ohledně toho, chovali jsme se, podle mého názoru, velmi korektně a samozřejmě pozorně sledovali vývoj událostí, ale vůbec tento proces neovlivňovali a dokonce se o to nepokoušeli," řekl Putin.

Malá poznámka k Brexitu

24. 6. 2016, JUDr. Petr Kužvart


Lidové hlasování Britů převrstvilo zjevné naděje, chované evropskou oligarchií, businessmany a establišmenťáky všeho druhu. Já jsem vsázel na těsně opačný výsledek, i kdyby musel být kvůli splnění záměru cinknutý. Ale neradujme se příliš: nyní bude tím silnější vůdčí pozice Německa. Už aby se ta kuchta z Berlína odporoučela z funkce...

Neuvěřitelné! Peklo vydalo, co pohltilo. Anebo to bylo jinak?

Vladimír Stwora
24. 6. 2016   Zvědavec

Přiznám se, že jsem to nečekal. Většinou se ve svých odhadech nemýlím, stačí být jen dostatečně pesimisticky a ono se to vyplňuje s železnou pravidelností. Tentokrát výjimka potvrdila pravidlo. Britské referendum rozhodlo o odchodu Británie z Evropské unie. Je to první krok správným směrem. Po vyzkoušení všech špatných. Jak je to možné? Kde udělali soudruzi z Británie chybu?
Aktualizace 13hod.
Konec starých partajních časů

Václav Umlauf
24. 6. 2016  E-republika


Pokud ve volbách proti klasickému partajnímu souručenství zlodějů vyhraje Babiš, pak jsme přešli z partajního systému do korporátně-fašistického. Jako demokratovi se mi absolutně nezamlouvala už ta první forma "demokracie", natož ta druhá.

EU se dostalo vysvědčení s týdenním předstihem…


Vladimír Korupa
24. června 2016  Bez cenzury

… a není to žádná sláva. Jde však o logický následek nelogické politické impotence, kterou se unie v posledních letech prezentuje…

 

Brexit – čí je to výhra a čí porážka?


Lubomír Man
24. 6. 2016
Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA. Pro USA totiž bylo a je jednodušší ovládat jeden politický a hospodářský celek – tedy EU – než ovládat 28 separátních evropských států. A současný odchod Britanie z EU může být předzvěstí odchodu dalších zemí z EU, resp. i jejího konečného rozpadu.

Ruský doping a naše pokrytectví


Pavel Letko 
24. 6. 2016  E-republika
Chceme-li trestat Rusko, trestáme je zároveň i za naše hříchy. Neblahou praxi dopingu a vlády mamonu rozšiřujeme o pěstování mezinárodního nepřátelství. Taková degradace olympijské myšlenky tu tedy opravdu ještě nebyla.
 


Padáky, nikoli, které se neotvírají


Zdeněk Hrabica
24. 6. 2016
Budu osobní, nemám z toho radost. Od roku 1989 jsem zažil několik padáků; mám na mysli vyhazovů, nejprve, když se vzchopili kolegové v redakci Světa v obrazech, a zvolili si cestu od tradice k bulváru. Shořeli jako lakmusový papír. Zkrachovali. Podruhé jsem přijal nabídku Václava Junka, tehdy hlavy Chemapolu. Osobně mi zavolal na mobil do Vitany Byšice, abych jej navštívil. Sympatický muž, s elegantním chováním. Chtěl, abych jim vydával firemní časopis. Usedl jsem k PC, mou kolegyní se stala herečka Petra Martincová. Úžasná mladá žena. 


Zmizet po anglicku - tip kulturního referenta

Ani Lorak

24. 6. 2016, Petr Ďoubalík - písnička Ani Lorak "Zmiz po anglicku", video, text - překlad, procvičení ruštiny a angličtiny


Tuto písničku bych normálně nikdy na Novou republiku nepověsil, protože mě nijak nenadchla a ukrajinka Ani Lorak má mnoho jiných a krásných. Ale stalo se, že obrat "zmizet po anglicku" přes noc přibral další význam a s ním i písnička. 


Poučme se u odborníků (lingvisto), co "zmizení po anglicku" znamená:
Frazeologismus "zmizet po anglicku" zná také ruština: уйти по-английски (doslova: odejít anglicky/odejít po anglicku). Znamená to odejít bez rozloučení. Rusové ten frazeologismus začali používat již v 18. století (vůči těm hostům, kdo opouštěl ples aniž by se rozloučil s pořadatelem).
Je zajímavé, že Angličané říkají, že odchod bez rozloučení praktikují Francouzi.

Střední Evropa: Potravinářské smetiště Západu? Náhražky a chemikálie vládnou supermarketům. Zdraví versus propaganda. Proč jsme se vzdali soběstačnosti? Staré chyby se budou těžko napravovat

Zuzana Lipová
24. 6. 2016  ProtiProud

Zuzana Lipová se zamýšlí nad tím, proč mnohé středoevropské a východoevropské národy odvrhly vlastní potraviny a nakupují méně kvalitní z dovozu.

Článek z pera slovenské autorky se zabývá tématem, o němž zde také průběžně píšeme. Přestože je text situován především do slovenských reálií, platí (přes nemnohá dílčí vybojovaná zlepšení v posledních letech) z velké části i na podmínky panující v České republice i v dalších zemích střední a východní Evropy, po cílené likvidaci velké části vlastní potravinové produkce zcela závislých na dovozu nekvalitních potravin z produkce nadnárodních mamutích společností. Problém je to tedy nanejvýš aktuální a je dobré vědět, že v tom nejsme sami a podívat se, jak s ním (ne)bojují jinde. Věřte či nevěřte, mohlo by být totiž ještě hůře.

Ukončete nástup a výstup, dveře EU se zavírají...

24. 6. 2016, Petr Ďoubalík - Kdo chce kam, pomozme mu tam


Jen mě to tak napadlo, v souvislosti s Brexitem, když jsem sledoval ve dvě ráno hlasování ve Velké Británii a pomyslel na Ukrajince. Na ty, co "pokládali životy za EU na majdanu", na ty, co se nadále bijí jak lvi, aby se vlísali do přízně tohoto spolku. Jaký asi mají teď v kebulkách zmatek! My chceme tam a oni ven? To jsou ale paradoxy...


A tak jsem načmáral obrázek, za jehož kvalitu se omlouvám...

Porážku Islámského státu nechceme, prohlásil šéf izraelské rozvědky24.6.2016 Wertyz Report

Šéf izraelské vojenské rozvědky generálmajor Herzi Halevy na konferenci Herzliya vyjádřil izraelské obavy z porážky Islámského státu v Sýrii.

Ukrajina míří do Evropy: šéfka policie nechává povalit muže kvůli dotazům (video)

ea24
23. 6. 2016 Eurasia24
O poměrech na současné Ukrajině vypovídá další video, které se v minulých dnech objevilo na internetu. Ukazuje, jak může dopadnout člověk, který vznese kritické dotazy na vysokého představitele státní moci.

Šílenství (kolem) dopingu

Jiří Jírovec
23. 6. 2016
Doping lze definovat jako použití "nepovolených" chemických látek za účelem zvýšení výkonnosti lidského organismu.
Odpověď na otázku, proč proti němu bojovat je většinou podávána ve formé jednoduchých hesel: Doping je zločin a jako takový je podporován zločineckými (čti nejlépe komunistickými) režimy. A jde o zdraví a životy sportovců.

čtvrtek 23. června 2016

NAGYGATE A SLACHTAGATE-TOTÁLNÍ SELHÁNÍ STÁTU

Zdeněk Jemelík
23.6.2016  blog autora

Politické tahanice kolem policie, jichž jsme v těchto dnech svědky, přesahují hranice prostého politického boje o nadvládu nad policií. Jistě jím jsou a občan si musí klást otázku, která ze sváříjících se stran má větší strach z ovlivnění blížících se voleb policejním odhalením jejich nepravostí. Zneužití policie, státního zastupitelství a médií k boji o politickou nadvládu je ovšem v rozporu s oficiálně deklarovanou demokratickou povahou státu.


Rusko v Sýrii bombarduje opozici spojenou s teroristy, které kryje Západ!

Václav Umlauf
23.6. 2016 Outsidermedia

 Čas příměří vypršel a Západem podporovaní teroristé dostávají ruské bomby přímo na kokos. Začíná druhá fáze konfliktu, který už přestal být pouhou lokální válkou.
Redakční kolega psal dvoudílný článek Co se děje na Východě? My se podívejme, co se děje na západní části tohoto východu. Před dvěma týdny jsem psal článek Stejný scénář, jiné velmoci: válka ve Španělsku 1939, válka v Sýrii 2016. Cituji jeho závěr: Rusové podle usnesení RB OSN budou házet bomby na hlavy amerických a evropských žoldnéřů ze speciálních jednotek, které radí těm či oněm teroristům či povstalcům v boji proti legálně zvolenému prezidentovi Asadovi.

V případě destabilizace Kazachstánu hrozí, že nepřátelé rozříznou Rusko vedví (video)23.6. 2016   Eurasia 24

Rusko jako jediná síla na světě, která je schopna postavit se globální oligarchii, čelí dlouhodobému koordinovanému a každým dnem sílícímu tlaku. Tažení proti Rusku už proniká do všech sfér života počínaje vzdělávacími programy, přes média, ekonomiku a finance až po horkou – nevyhlášenou, ale už skutečnou – válku. Ta se proti Rusku vede logistickými operacemi Evropě, ale i přímými bojovými akcemi na Ukrajině a v Sýrii. S letošním červnem přišel pokus vytvořit další bojovou linii, a to přímo na ruských hranicích – s Kazachstánem.

Projev prezidenta republiky na X. sjezdu Českého svazu bojovníků za svobodu

23.6. 2016   hrad.cz
Vážený pane předsedo, dámy a pánové,
velice děkuji za pozvání na desátý sjezd Svazu bojovníků za svobodu. Velice si vážím vyznamenání, které jsem od Vás dostal. Myslím si, že si to nezasloužím, ale že si to ještě odpracuji. Kromě toho, dobře víte, že jsem i členem tohoto Svazu, takže se cítím jako doma.
Přemýšlel jsem, co Vám řeknu, protože není dobré opakovat to, co už bylo mnohokrát řečeno a proto bych se chtěl spolu s Vámi zamyslet nad tím sladkým slovem svoboda. Slovem, které je mnohokrát zneužíváno. Vím, že je snadné bojovat za svobodu, když je v naší společnosti svoboda potlačována. Díky bohu, tak tomu dnes v zásadě není a já se ptám, co dělat, aby náplň Svazu bojovníků za svobodu nebyla redukována pouze na vzpomínky na nacizmus nebo komunizmus, tedy totalitní ideologie, a aby do řad tohoto Svazu přivedla i novou mladou generaci.

Glosa: Amen… jde do Tuhého

Karel Stýblo
23. 6. 2016   Rukojmí
Doposud se poctivcům jenom chechtají a plnou hubou mlaskají. Za OKD a jiné průšvihy, kromě jiných odpovídá vedle ODS i ČSSD, taky nynější prezident Zeman, který vymyslel „Oposmlouvu“. Premiéru Sobotkovi plukovník Šlachta nedá spát taky.

Soros předvídá budoucnost Ruska. Jak ji vidí Rusové

Mirko Raduševič
23.96. 2016    Svět
Soros přijel do Londýna varovat před Brexitem. Vidí v odchodu Británie z EU možnost, že se Rusko stane supervelmocí. Mimo jiné uvedl, že vztahy Západ – Rusko by se vyvíjely jinak, kdyby MMF vyslechl jeho rady. Evropa – EU její budoucnost? Vše podle amerického finančníka záleží na osudu Ukrajiny.George Soros promluvil na večeru pořádaném v londýnském klubu Chodorchovského Open Russia. Své mínění o důsledcích Brexitu srovnal s tím, že se jedná o podobnou situaci, jako když se rozpadl SSSR a začala se rozvíjet Evropa. Tentokrát k tomu má dojít opačně a Rusko čeká velká budoucnost.

BREXIT, zbytečná vražda a anglická královna


Radim Valenčík
23. 6. 2016
Už jsem chtěl jít spát. Ale pak se na seriózním zdroji objevilo toto:Ano. Odpovídá realitě. Vražda poslankyně poněkud dočasně aktivizovala snadno manipulovatelné osoby, ale efekt trval krátce. (Slušný člověk má jakési vnitřní zábrany, které ho vedu k odmítnutí toho, aby měl, třeba nechtěně, na rukou krev.) K tomu viz:

Evropské hodnoty

evropske-hodnoty

Dan Niel
23.6.2016  Czech Free Press

 
Taky někdy dostanete facku? Nemyslím tu fyzickou, ale takovou tu informační. Prostě, že se něco dozvíte a nevěříte vlastním očím a uším a říkáte si: "to není možné!"? Že tohle je už opravdu za hranou a čekáte, že se za chvíli ze zlého sna probudíte? Ale, že se bohužel neprobudíte, protože nespíte a to, co jste slyšeli je fakt? Stává se vám to někdy? Mě ano.

Savčenková schválila bombardování škol i mateřských škol v Donbasu

23. 6. 2016  AC24

Ukrajinská poslankyně Naděžda Savčenková vysvětlila evropským poslancům Parlamentního shromáždění (PACE) ve Štrasburku, jaké má Rusko úmysly: Chce sousedit se Spojenými státy. A vyzvala Západ, aby zastavil Rusko na ukrajinské hranici, referovala agentura RIA Novosti a ruský tisk.

Čemu slouží údajná demýtizace našich národních dějin?

Stanislava Kučerová
23.6.2016  České národní listy

V poslední době u nás přibývá „převracení z hlavy na nohy“ ve výkladu našich národních dějin. Množí se kritické nájezdy proti „romantickým mýtům a kýčům“. Měli bychom vědět, že v historickém vědomí každého národa se z generace na generaci tradují mýty, báje, legendy, dodávající prestiže a symbolického významu některým událostem. Toto historické vědomí spolu s jazykem je důležitým zdrojem pocitu národní identity a spojuje členy národa v živý celek. Je tomu tak i u nás.


Budou ještě sudetoněmecké restituce?

Ogňan Tuleškov
23.6.2016  České národní listy

Nebudou! Němci na ně nemají nárok! My však máme nárok na reparace.

Požadavky odsunutých Němců a jejich potomků na náhradu škod, které jim vznikly konfiskací jejich majetku a odsunem se s různou intenzitou vinou po celou druhou polovinu XX. století. Často odsunutí mluvili o stamiliardách marek. Požadavky některých složek sudetoněmeckého landsmanšaftu na přelomu XX. a XXI. století byly řádově i nižší. Nechceme se zde však zabývat historii. Proto přejděme k době novější.

Přečtěte si, na co máte nárok, a žádejte, aby to politici obstaraliJosef Mrázek 
23. 6. 2016
Tento článek je o penězích, které nedostáváte, o přizabitém státě, a o tom, co musíme změnit.
Běží dvacátý šestý rok od okamžiku, kdy se lidé dobré vůle těšili, že opravíme, co je potřeba opravit, a budeme během několika let opět lepší, než naši západní a jižní sousedé. Ve srovnání s vývojem Československé republiky po první světové válce a Německa po druhé světové válce, byl však vývoj České republiky po roce 1989 přímo katastrofální. Je jisté, že stát byl špatně veden a nejasný je jen poměr zlých úmyslů a hlouposti, které se na tom podílely. Výsledkem je, že již čtvrt století upadá národní hospodářství, ale i ušlechtilé dovednosti a školství a naopak lhaní a oblbování občanů se rozvinulo znamenitě a tak se nenapravilo ani to, co se projevilo jako nepochybná špatnost, ba naopak, pachatelé nepravostí byli znovu a znovu voleni. Je to možné jen proto, že občané jsou trvale udržováni v nevědomosti.

Steinmeier: Němci jsou vděční Rusům a dalším národům SSSR


Jan Urbach
23.6.2016  Vaše věc

Německý ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier (SPD) napsal pro ruský list Kommersant článek věnovaný 75. výročí počátku Velké vlastenecké války. Podle jeho slov „bylo, je a bude to, že nikdy nezapomeneme na hrůzy druhé světové války a na vinu Německa, nezbytnou podmínkou a závazným předpokladem pro usmíření obou našich zemí".

Něco pro ministryni Valachovou.

Honza (zpověď žáka zprostředkoval Jiří Baťa)
23. 6. 2016  Czech Free Press
 

Menuju se Honza. Sem žákem 5. třídy. Chtěl bych vás seznámit s naší školou a taky vám vyprávjet, co sme se dnes učili. Naše škola je velmy moderní a pokroková, protože je inkluzivní. Inkluze je, když se všichni učí spolu v normální škole. Romové, bílý, cizinci a postižené děti, všychni spolu v jedné třídě, neni tu žádná disgryminace. V naši třídě je nás celkem 12 žáků a kromě učitele tu s námi souještě 3 paní asitentky a jedna pani psicholožka.


Proud utečenců je obrovský. Není bydlení a práce, na pohotovosti čekáte 12 hodin. Zastánci EU lžou - píše krajanka z Británie

23. 6. 2016 Parlamentní listy

Dnes se rozhodne, jestli jeden z nejvýznamnějších členů Evropské unie – Velká Británie – v tomto společenství setrvá, anebo mu dá navždy vale. K otázce Brexitu se už v mnoha médiích vyslovovali významní politici, známí komentátoři i analytici. ParlamentníListy.cz ale tentokrát oslovily naši krajanku původem z Nového Jičína Šárku Nurdin. Dozvěděli jsme se tak například, že velkým tématem při rozhodování je migrační krize. Uprchlíci totiž enormně zatížili britské veřejné služby. „Lidé si stěžují na nedostatek míst ve školách, v některých regionech jich schází až 50 tisíc. Zvyšují se čekací doby u lékařů, na pohotovosti je to někdy až 12 hodin bez ohledu na charakter zranění. Jsou problémy získat bydlení a také práci,“ uvádí rodačka z Moravy.

Sýrie – Ruský překvapivý útok prolomil Kerryho zdržovací taktiku

MoA
23.6.2016 Zvědavec a GlobalResearch

USA nejsou ochotny zastavit válku proti Sýrii a vyřešit věc u vyjednávacího stolu. Chtějí splnit 100% svých požadavků, rozpustit syrskou vládu a stát a dosadit v Sýrii americkou loutkovou správu.

Televizní stížnost shozena Radou se stolu! Ale jakým způsobem – to budete zírat!

- vlk -
23.6.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Jak mnozí z vás zaznamenali, na internetu jsou informace, že Televizní rada na svém včerejším brněnském zasedání hodila do koše stížnost Petra Pražáka na zpravodajství České televize o ukrajinské občanské válce.

středa 22. června 2016

Jak nám pan kardinál vystřelil na Švejka


Zdeněk Hrabica
22. 5. 2016
Líbí se mi , jaký pěkným vztahem se potatil pan kardinál Duka po svém vojenském otci. Nejenom, že se objevuje jako nikdo z našich církevních hodnostářů poslední doby před ním - (což bylo zcela normální za prezidentů T.G. Masaryka a Edvarda Beneše) na vojenských přehlídkách, žehná vojenským dekoracím, ale odváží se i usednout do tryskáče. A jistě se zasloužil o povýšení vojenského kaplana na biskupa. Vím, co to znamená a jak taková přízeň dokáže člověka oblažit. 


75. výročí zahájení operace Barbarossa

foto A. Kudenko (Sputnik) Účastnici
akce 22.6.2016 v Moskvě „Hlídka 
paměti. Věčný oheň“ pokládají 
květiny a věnce ke hrobu
Neznámého vojína.

22. 6. 2016, JUDr. Petr Kužvart - k 75. výročí zahájení Operace BARBAROSSA


Fakta a souvislosti, jež se většinou opomíjejí

Dějinný i dnešní kontext výročí

Ve středu 22. června 2016 v brzkých ranních hodinách uplyne již pětasedmdesát let od zahájení nacistického útoku na SSSR. V Rusku bude výročí nepochybně široce vzpomenuto, a to, jak jinak, s aktualizujícími úvahami souvisejícími s nynější politickou situací ve vztazích USA + EU + NATO k Ruské federaci, kterou by snad šlo pracovně nazvat "Malou studenou válkou". U nás to výročí oficiální establishment přejde bez většího zájmu, leda by příležitosti využil k lacinému a nenávistnému propagandistickému plivnutí na Rusko.

Svět ruskýma očima 356

zajoch
22.6.2016 Outsidermedia

Západ: Rusko se musí stát druhým Polskem

Said Gafurov, Maria Snytkova
14. června 2016
Celý západní svět se spikl proti Rusku a co po něm žádá, o tom hovoří prezident ruské asociace pobaltských výzkumů Nikolaj Meževič.

Admin: Hnutí pěti hvězd (M5S)


admin ČR
22. 6. 2016   Český ráj


 
Italská politická scéna dostává novou podobu, píše o výhře Pěti hvězd v Římě a Turínu britský Guardian. Italská vládní Demokratická strana odchází poražena antisystémovým hnutím. Hnutí bylo založeno před sedmi lety z protestu proti politice zavedených stran a z hluboké nespokojenosti s podmínkami členství Itálie v eurozóně i EU. M5S rovněž zaujímá výrazně antiglobalistický postoj, hlásí se k myšlenkám ne-růstu.