Reklama

sobota 2. července 2016

Medveděv: Ruský trh nebude uvolněn pro turecké dodavatele


2. 7. 2016     zdroj a zdroj
Turecko ztratilo svůj podíl na ruském trhu a to se nezmění.
Předseda vlády Ruské federace Dmitrij Medveděv prohlásil, že Moskva nebude speciálně uvolňovat obsazené mezery v trhu pro žádné státy včetně Turecka. 2. července to oznámily Vesti. Medveděv řekl, že proces obnovy obchodních a hospodářských vztahů mezi Ruskem a Tureckem bude rozdělen do dvou etap. Současně premiér zdůraznil, že Rusko nebude záměrně měnit ekonomiku podle jakéhokoliv státu, "a to ani podle takového našeho významného obchodního partnera, jakým je Turecko."

Otevřený dopis předsedovi vlády ČR a informace ČMF spoluobčanům ke konferenci NATO ve Varšavě 8 - 9. 7. 2016


2. 7. 2016
V Ústavě České republiky je zakotveno: „Lid je zdrojem veškeré státní moci, vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní“. Výkonný orgán, jehož jste předsedou, není orgánem nadřízeným lidu ale jeho prostředníkem. Tím je určena Vaše pravomoc v jednání na zasedání NATO ve Varšavě.

Hospodaření 25 let po převratu - 4x horší než světová válka

2.7.2016  přišlo redakční poštou

Toto je výsledek dvacetiletého hospodaření našich národohospodářských ekonomických elit a expertů na transformaci socialismu v kapitalismus.

Prodali grunt, peníze z prodeje jsou bůhví kde a nás zadlužili. To by žádný dobrý sedlák neudělal. Na to museli přijít Klausové, Kalouskové a jim podobní. Kdo kradl plnými hrstmi a byl souzen či odsouzen, byl následně amnestován a bez trestu zbaven odpovědnosti za své činy.

Deutsche Welle: Evropa 12 let zachraňovala před Ruskem organizátora útoku v Istanbulu


2. 7. 2016    zdroj
Pravděpodobný organizátor teroristického útoku na tureckém letišti, při němž bylo zabito více než 40 lidí, byl dobře znám zpravodajským službám po celém světě. Jak píše Deutsche Welle, Čečenec Achmed Čatajev byl nejednou zadržen se zbraní v ruce v Evropě, Gruzii a na Ukrajině. Ale místo vydání teroristy Rusku, kde jej čekal soud, ho úřady pokaždé propustily.

Věřím - tip kulturního referenta

2. 7. 2016, Petr Ďoubalík, Já věřím - hudba, video, text - překlad, procvičení angličtiny a ruštiny


Vmezeřuji do zpráv o problémech světa něco pozitivního. Písničku skladatele Maxima Fadějeva, která doprovází animovaný film "Savva. Srdce vojína". 


Mám dvě verze: anglicky zpívanou - Andru Donalds (skupina Enigma) a rusky - Darina Ivanova (účastnice první série soutěže Hlas Děti, 14 let).

VIDEO: Tři světoznámé americké neziskovky čelí kritice pro nepřehledné financování, nejhorší je Sorosova nadace

-Pozorovatelka- 
2. 7. 2016   AE News

Tři světoznámé americké nevládní organizace, které se angažují v ochraně lidských práv, čelí kritice. Ocitly se na seznamu, na kterém jsou organizace s nepřehledným financováním.

Jde o organizaci Human rights watch, Open society foundations, kterou vlastní G. Soros, a Americký mírový institut (USIP).

Kam jsme za 25 let došli? Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D.

25let-svihlikova

2. 7. 2016   NWOO
Přednáška ekonomky Ilony Švihlíkové o stavu naší ekonomiky a sociálního státu. Jak se změnily ekonomické a sociální ukazatele České republiky za posledních 25 let? Přednáška z Chrudimi – 26. 4. 2016.Exkluzivně z NWOO: Strategický dokument Francie a Německa s plánem pro silnější EU


2.7.2016 New World Order Opposition


Před několika dny se objevil díky polskému ministru zahraničí na internetu dokument od ministrů zahraničí Francie Jean-Marc Ayraulta a Německa Frank – Walter Steinmeiera, který popisuje představy jejich vlád o budoucnosti EU jako centrálně řízeného superstátu. 


Asad uznal řadu chyb, které udělaly syrské úřady na začátku konfliktu


2. 7. 2016  AC24
Syrský prezident Bašár Asad uznal, že ne všichni z protestujících na začátku syrského konfliktu byli teroristy nebo najatými agenty, a že úřady země udělaly řadu chyb, kdy reagovaly na tyto demonstrace.


Kde hledat příčiny krize EU a Brexitu?

Miroslav Pořízek
2. 7. 2016   České národní listy

Obyvatelé Velké Británie se v referendu vyslovili pro vystoupení z Evropské unie. Pro nekritické zastánce EU jejich rozhodnutí zůstane ještě dlouho těžko stravitelným soustem. Unie se již delší dobu potácí v krizových jevech, viditelná je zejména krize důvěry občanů vůči jejím institucím. A její vysocí představitelé nevědí, jaký jí dát nový směr. Místo toho často jen přešlapují na místě a improvizují, a to v období velmi vážné mezinárodní situace. Což se současně rovná naprosto nezodpovědnému hazardování se zbytky důvěry veřejnosti.


Zatleskejte fašounkovi

Petr Ďoubalík
2. 7. 2016 zdroj
Posílám prázdninový pozdrav všem našim úzkostlivým strážcům zákonů, pořádku a mravů: vládě, novinářům, televizním komentátorům, fondům, nadacím, neziskovkám, Bratrstvu kočičí pracky s Bohouškem, Štětináčem, Nezničitelným Bidlem, Holobrádkem a Černohorcem v čele, jakož i Přenesmyslu Zaoráčovi, herci natovské kovbojky, různým hlídacím psům (před prokremelskými agenty) Mácům a Jandům, certifikovaným vykladačům a hlídačům (před lidmi) demokracie Sašům, prostě všem obdivovatelům státního převratu v Ukrajině 2014, též našim zasloužilým trollům... Snad jim udělá radost, že jejich "kluk z majdanu" a bojovník proti teroristům - separatistům sklidil famózní úspěch v ukrajinské Nejvyšší radě, aplaudovalo se vstoje. Taková bezva zpráva! Proč se s ní nepochlubit i v ČT?!

Opakování voleb v Rakousku, zejména z českého/slovenského pohledu

- vlk-
2. 7. 2016   Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com


V Rakousku půjdou přibližně za čtvrt roku znovu k druhému kolu prezidentských voleb. To už samozřejmě víte. I bez mé včerejší flashe na Kose.

Rakousko bude znovu volit

Jan Skalička
2. 7. 2016   Czech Free Press

Rakouský ústavní soud dnes rozhodl, že rakouské prezidentské volby, přesněji jejich druhé kolo, se budou opakovat. Opakování voleb se bude konat v celém Rakousku a o prezidentovi budou tak moci rozhodnout všichni znovu. Rakouský soud dospěl k závěru, že chybný postup při sčítání hlasů ve 2. kole nedávných voleb se týkal téměř 78 tisíc hlasů, a tak bude nutné, aby se volby opakovaly, neboť rozdíl v počtu dosažených hlasů u obou kandidátů na rakouského prezidenta činil pouhých asi 31 tisíc hlasů.

EU potvrzuje fašistické tendence. Po referendu v Británii chce ještě pevněji spoutat členské státy

2. 7. 2016   Stop multikulturnímu fanatismu

Je nutné, aby všechny členské státy co nejrychleji převzali jednotnou měnu, vyloučíme angličtinu jako úřední jazyk EU. Taková slova, která jasně potvrzují, že nikým nevolení úředníci nemají v sobě sni špetku svědomí. Pronášejí je evropští lídři poté, co se Britové rozhodli, že opustí tento svazek, jenž se již netají pokusy o zničení státní suverenity svých členů. 


pátek 1. července 2016

Brexit je vrcholem krize Západu. EU a NATO skončí jako RVHP a Varšavská smlouva

Jiří Vyvadil
1.7. 2016   Vaše věc
Donald Tusk, Polák, což má v této souvislosti rozhodující význam, pronesl před uskutečněním referenda o vystoupení Británie z EU, že by to byl konec západní civilizace. Když ten konec nastal, začal vzápětí tvrdit, že si vzpomíná na radu svého otce, že co tě nezabije, to tě posílí.
Na Brexit je možné nahlížet nejrůznějšími pohledy a jedním z nich je, že byl prostě jen vyvrcholením nahromaděným rozporů Západu, nebo chcete-li euroatlantické části našeho světa..
Z Evropské unie odešla země, která byla nejen symbolem, ale reálným poutem mezi USA a Evropskou unií.

Zbavme se jich...jinak nás oni zbaví všech svobod...a nakonec se zbaví i nás !!!

Jiří Medula
1.7. 2016   Rukojmí
Z lidí jako je J.C.Juncker, A.Merkelová, M.Schulz, D.Tusk, P.Telička,L.Rouček,V.Jourová i z jiných blábolících "svazových soudruhů" má člověk pocity, jako z M.Štěpána nebo z projevu M.Jakeše na Červeném Hrádku...a možná i horší... Jednejme hlavně rychle, jinak nás, pod jejich "vedením", čeká záhy velmi neklidná doba (K.Kryl).

Ledová sprcha pro ministra zahraničí USA: Evropa Kerrymu řekla to, co si dříve dovolilo říci jen Rusko. Skotský europoslanec poradil Kerrymu, aby se nemíchal do cizích záležitostí


1. 7. 2016    zdroj a původní zdroj
Když ministr zahraničí USA John Kerry tvrdí, že zná způsob, aby Velká Británie nevystoupila z Evropské unie, míchá se do cizích záležitostí, řekl člen Strany nezávislosti Spojeného království David Coburn, který zastupuje Skotsko v Evropském parlamentu.

Sere vás to? Můžete si za to sami!

Michal Malý
1. 7. 2016       Svobodné noviny
Celý národ nadává na politiky a na politiku, ale viníkem není politik, ale občan. Protože na to prostě sere. A politici kradou a rozkrádají, policie a justice je zkorumpovaná, všichni o tom píší, ale nic se neděje.

Ještě Polsko nezhynulo, ale zhynout musí… Na východě Polska došlo ke střetům Poláků s Ukrajinci (+ video, foto)

Testosteron
1. 7. 2016 zdroj

V polském Přemyšlu uspořádali Ukrajinci pochod, kterého se zúčastnilo zhruba 500 lidí. Pochod bývá ze strany Poláků vnímán jako provokace, která má ukázat, že město je ve skutečnosti ukrajinské.

P.C.Roberts: Nejvlivnější tuhle možnost zkrátka mají


1. 7. 2016    PaulCraigRoberts
Stalo se (zřejmě souhrou náhod), že minulé pondělí stálo vládní tryskové letadlo americké státní prokurátorky Loretty Lynchové na stejné letištní rozjezdové dráze v arizonském Phoenixu, na které stálo i soukromé letadlo, na kterém se právě nalézal někdejší prezident Bill Clinton.A zřejmě každá z obou těchto stran o přítomnosti strany druhé na letišti věděla, o čemž svědčí skutečnost, že následně došlo i k blízkému kontaktu obou těchto stran, když se obě na palubě jednoho z uvedených letadel setkaly. A to za situace, kdy FBI vyšetřuje Hillary Clintonovou pro trestní přestupek amerického zákona o špionáži. 

Ministr Babiš škrtí výdaje, aby udržel schodek 60 miliard Kč, ale nedbá toho, že ČNB v témže roce vyhodí jen při vývozu 330 miliard Kč navíc.


Josef Mrázek
1. 7. 2016
Dne 30.6.2016 ohlásil končící guvernér Singer, že ČNB bude intervencemi udržovat kurs 27 Kč za euro ještě nejméně o rok déle. Nemohl poukázat na klady tohoto opatření, protože má jen zápory, a tak se mlhavě zmínil o Brexitu, ovšem ten, pokud by nás ohrožoval, tak jen následkem intervencemi obstarávané svázanosti koruny s eurem.

Nyní čelí Británie „barevné revoluci“. Soros se chystá zarazit Brexit

Nick Griffin
1. 7. 2016 Zvědavec

Lidé Británie se mají stát novou obětí taktiky „barevné revoluce“ používané Washingtonem a Bruselem proti demokraticky zvoleným vládám od Srbska po Sýrii, od Ukrajiny po Brazílii.
Několik dní poté, co britští voliči zcela nečekaně (včetně mne) rozhodli vzepřít se vydírání elity a vlně mediální propagandy a hlasovali pro brexit, protitah globalistů se již stává jasným. 

 

Ve vodě se neutopí, v ohni neshoří. BMP-3 kontra Stridsfordon 90


Jevgenij Sizov
1. 7. 2016   Eurasia24

Čistě hypoteticky si zkusme představit vojenské střetnutí Švédska s Ruskem. Jakými prostředky by tyto země bojovaly na pevnině? Statistiky za posledních 50 let dokládají, že 60 % všech ztrát bojujících stran připadá na střelné zbraně. To znamená, že rozhodující silou zůstává pěchota. Ta dnes ovšem nevyráží do boje pěšky, ale přesunuje se do místa střetnutí pomocí obrněných bojových vozidel pěchoty (BVP, rusky БМП – боевая машина пехоты). Podívejme se tedy, jaká BVP mají ve výzbroji armády Švédska a Ruska (článek srovnává ruský BMP-3 se švédským CV90, což je o to zajímavější, že švédský stroj je horkým kandidátem na budoucí BVP Armády České republiky – pozn. Geo).

čtvrtek 30. června 2016

Nizozemsko začalo uvažovat o zrušení asociace EU s Ukrajinou

Edvard Česnokov
30. 6. 2016    zdroj
Další integrační proces Ukrajiny s Evropskou unií může být pozastaven.
Premiér země tulipánů znovu vyzval, aby byly vzaty v úvahu výsledky jarního referenda, v němž se Holanďané vyslovili proti evropské integraci Kyjeva.

Referendum

Jiří Jírovec
30. 6. 2016
"Někdo je hňup vlastní vinou, někdo za to nemůže …."  z básně Jiřího Žáčka Někdo
Referendum je považováno za hlas lidu. Jenže málokdo je ochoten připustit, že v naprosté většině jde o hlasy přihlouplého publika, které o předmětu hlasování prakticky nic neví. Jenže referendum není víc než politický nástroj, umožňující přeformulovat jakýkoli problém do jednoduchého hesla a dvou čtverečků pro křížky "ano" a "ne". Občan, bezostyšně manipulovaný politiky, je přesvědčen, že cosi rozhoduje k vlastnímu dobru. Symbolika křížku je významná. Třemi se přece "podepisovali" negramoti.

Európska dezintegrácia a Slovensko. Od mieru k vojne?

Karol Krpala
30. 6. 2016
Vari nie je nič periférnejšieho, ako snaha byť za každú cenu svetoví. Po britskom referende o vystúpení z Európskej únie sa skoro celá naša oficiálna mediálna, politická a analytická obec mentálne nachádza v „City“ a Bruseli. Riešia sa následky odchodu Británie z EÚ a partikulárne aspekty dohody o vystúpení, prevažujú spravidla elitárske pohľady.

Prezident Miloš Zeman: Vláda nám tvrdí, že lid zklamal jejich důvěru a že lid bude muset více pracovat, aby opět důvěry vlády získal. Nebylo by tedy lépe, aby vláda rozpustila svůj lid a zvolila si lid nový. A my tady máme opět samozvané elity.

30. 6. 2016   Parlamentní listy, část článku
 

Druhý den své návštěvy Kraje Vysočina zakončila hlava státu Miloš Zeman ve Velkém Meziříčí. Zítra jej ještě čekají Nová Ves u Nového Města na Moravě a Bystřice pod Pernštejnem.

Teroristický útok v Istanbulu: Turecko má načase učinit závěr

30. 6. 2016         zdroj
Igor Korotčenko:
Rusko nebude řešit problémy obnovení turistického ruchu, pokud nebude na nejvyšší úrovni vyřešen problém bezpečnosti ruských občanů na území Turecka. Zde nesmí být žádné iluze. 

Rusko připravuje "modernizovanou" odpověď na posílení NATO na západních hranicích

Kateřina Timošenskaja
30. 6. 2016    zdroj
Rusko je nuceno reagovat na pokusy NATO o podkopání stability v Evropě nárůstem vojenské aktivity, řekl ministr obrany RF Sergej Šojgu během výjezdního zasedání kolegia vojenského rezortu v Moskevské oblasti.

Umírající kobyla

Karel Stýblo
30.6. 2016   Rukojmí
Pochopí konečně papaláši evropské multikulturně – byrokratické stáje, že by dopink a kydání hnoje za zády občanů mělo skončit? Že by v evropské stáji měl nastat konec korumpování nikým nevolených a nikomu nezodpovědných bookmakerů Evropské komise?
Co je České, to je hezké?
V naší hezké, české krajině už nezdravě dlouho trvají informační dostihy. Bez trenérů, bez bookmakerů; bez pravidel. Informační dostihy překryly i naši poslední kauzu o reorganizaci policie. A co je nejhorší, ve veřejnoprávních mediích se dozvídáme, že referendum o vystoupení Británie z EU rozhodli hloupí, nevzdělaní a staří lidé.

Ilona Švihlíková : Vliv brexitu na budoucnost Evropy , EU vedou druhořadí a neschopní politicí...(záznam pořadu)

30.6. 2016  Český rozhlas  Pořad Jak to vidí....
Host: ekonomka Ilona Švihlíková. Témata: vliv brexitu na budoucnost Evropy a selhání bruselských elit, kdo vlastně v EU vládne: je to Evropský parlament, nebo komise? Moderuje Zita Senková.
Kyjev porušil minské dohody

porošenko armáda 16
Jan Urbach
30. 6. 2016   Vaše věc

Ukrajinské jednotky působící v rámci tzv. antiteroristické operace včera porušily příměří dohodnuté v Minsku a zaútočily u Debalceva na území Doněcké lidové republiky.

Doma zkrachovalé bruselské „elity“ prý propadají hysterii. Tak jim profesor Krejčí načrtl scénář, který je nejspíš vyděsí ještě více

rozhovor
30. 6. 2016   Parlamentní Listy
 

 Merkelové, Junckerové a taky Hollande. Všechny struktury loajální k „velkému bratrovi“ a neschopné věcné analýzy by měly podle politologa Oskara Krejčího rychle opustit pozice v Evropské unii. A do série viníků přidává i našeho ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Profesora neobměkčila ani Zaorálkova poslední ostrá slova, kdy se „obul“ do předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. „Na jeho místě by měl být člověk, který dokáže hájit české národní zájmy; a na tom by vydělala jak Evropská unie, tak Česká republika. Kvůli jednomu výroku mu nelze odpustit,“ říká Krejčí.


Američané jsou nejvyděšenější národ na Zemi

Finian Cunnigham
30. 6. 2016    Zvědavec

Amerika je tedy výjimečná. Je to nejvyděšenější národ na zemi, vystaven hysterické propagandě po desítky let, varující před cizími nepřáteli a ideologiemi. Není divu, že jeho údajná demokratická svoboda je v tak nebohém stavu, že je převážná část populace uvězněna svými vládci ve virtuální kleci strachu.


David Rath: Slast z moci


30. 6. 2016   Vaše věc

Právě vrcholí další kolo bitvy, kdo bude mít v naší zemi moc, zda nikým nevolené skupiny uvnitř represivních složek, nebo lidmi volení politici.
Vlastně nejde vůbec o nic nového a stojí za to zapátrat v paměti a zkusit si některé momenty z historie připomenout. Omlouvám se za zjednodušení a případné drobné nepřesnosti ve výčtu událostí minulých.

středa 29. června 2016

Nejvyšší úředník zdejšího režimu překvapil


Ivan David
29. 6. 2016
Premiér Sobotka opravdu mluvil nahlas o provaze v domě oběšencově. I když je ve funkcích od dětství, takovou míru odtržení od reality jsem nepředpokládal. Řekl, že Cameron udělal chybu, když referendum vypsal. zde To je nehoráznost, jakou si politik ve stále ještě demokratické zemi nesmí dovolit.
Evropa je rozdělena. Nechme stranou postoj k otázce „exitu“. Ta je až druhotná. Prvotní je příčina, která k preferenci exitu vede. Tou je narůstající zkušenost evropských národů s reálným unijním „dobrem“.

Skandál? Parlamentní listy zase přehánějí…Ivan David
Parlamentní listy dnes přinesly zprávu: „Skandál v církvi. Aktivní gay údajně fakticky řídí nejznámější český řád a prodává nekale řádový majetek. Jde i o restituce. Řeší to i ve Vatikánu a toto nám řekl Duka.“ Zde. Vidím v tom snahu zveličovat, „dělat z komára velblouda“ a hledat hnidy na Církvi svaté. 


George Soros a Madlenka Albrightová řádí v Rusku jako černá ruka. Jejich podivná neziskovka z Washingtonu ovládá desítky ruských opozičních novin!

VK
29. 6. 2016  AENews


George Soros a Madlenka Albrightová řádí v Rusku jako černá ruka. Jejich podivná neziskovka z Washingtonu ovládá desítky ruských opozičních novin!

T-50 a nejbližší budoucnost


Dmitrij Sikorskij
29. 6. 2016   Eurasia 24
 

V nejbližších dnech se má vznést do vzduchu sedmý letový prototyp ruského víceúčelového stíhacího letounu páté generace T-50. Další informace o programu PAK FA přináší ruský portál Ekonomika dnes

Reklamace bot versus lampárna Rady České televize a co s tím?


vlk
29. 6. 2016  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Nedávno jsme si u nás na Vlčštejně koupili boty, které bylo nutno reklamovat asi po 2 měsících. Zkušenost mne naučila, že reklamace obuvi, zejména když se v ní už nějakou dobu chodí je jedna z nejsložitějších vůbec. Obchodníci, zejména ti menší, mají obecně tendenci reklamace, pokud možno odmítat a právě u bot tím spíše, že už i trošku nošené asi nikdo nekoupí. Zkrátka bota není mobil, kde po opravě prostě dáte slevu a jde z krámu.

Berlín a Paříž připravují „evropský superstát" místo EU!

29. 6. 2016   První zprávy
Polská státní televize TVP tvrdí, že Francie a Německo připravují projekt vytvořit „evropský superstát", který má nahradit Evropskou unii.
Novináři se odkazují na dokument, který má německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier údajně představit na setkání s vedoucími diplomacií Visegrádské čtyřky (Česká republika, Polsko, Slovensko a Maďarsko) v Praze v pondělí.
Na webových stránkách televize zveřejnila devítistránkový dokument údajně připravený Steinmeierem a ministrem zahraničních věcí Francie Jean-Marc Eyraudem.

Když dvě dělají totéž...

Maria Zacharovová

29. 6. 2016, Petr Ďoubalík


Předem upozorňuji a přiznávám, že nejsem objektivní. I tak může být můj příspěvek pro někoho zajímavý. Máme svobodu, jsme dospělí a zkušení lidé a závěry si děláme sami. Pokud tedy dojdete k závěru, že jsem obdivovatelem mluvčí MZV RF Marii Zacharovové - trefa, máte pravdu, jste bystří pozorovatelé! Jestli se vám bude zdát, že hledím s despektem na její protějšky v USA (Jen Psaki, Marii Harf i ty současné) - opět trefa! Jak na koho hledíte vy - vaše volba. Sledujme jejich práci, je tatáž. A platí krásné české přísloví, že "když dva dělají totéž, není to vždy totéž". 


Teroristický útok na Atatürkovo letiště bude mít výrazný psychologický i ekonomický dopad! Záznam pořadu,, Jak to vidí" Břetislav Tureček

29.6. 2016   Český rozhlas 2
Zita Senková v rozhovoru se zahraničněpolitickým analytikem Břetislavem Turečkem
Včera před půlnocí se tři teroristé (zřejmě z Islámského státu) odpálili na Atatürkově letišti v Istanbulu. Podle agenturních zpráv bylo nejméně 36 lidí zabito, dalších zhruba 150 zraněno. Podle analytika je to vážné.

Proč Putin označil USA za „pravděpodobně jedinou světovou supervelmoc“? Zcela jistě to nebylo míněno jako kompliment


Fritz Morgen
28. 6. 2016   Zvědavec


Jaký je rozdíl mezi supervelmocí a mocností? Počet jaderných hlavic? GDP? Velikost vojenského rozpočtu? Velikost ovládaného území? Vůbec ne. Rozdíl spočívá v tom, že mocnost akceptuje právo dalších mocností na to být nezávislé, zatímco supervelmoc chce dostat celou planetu pod své barvy.

Odpověd Petra Pražáka Radě České televize na její dopis

Petr Pražák
29. 6. 2016  Kosa zostra  čili  vlkovobloguje.wordpress.com
 

Vlkův úvod:

Včera Kos a zveřejnil a plné a neupravené znění odpovědi, kterou obdržel Petr Pražák od Rady ČT na svou rozsáhlou a zdokumentovanou stížnost. V té době jsem měl k dispozici už i jeho reakci ve formě otevřeného dopisu radním a slíbil jsem, že ho otisknu dnes. Ten jednodenní odstup jsem volil úmyslně. Abych vás nepřehltil touto kauzou v jeden den. Sám se doufám dostanu ke svému komentáři také.

Ale čas předat slovu Petru Pražákovi

Rada České televize odpovídá Petru Pražákovi na jeho pětisetstránkovou stížnostnapsal život a členové Rady České televize

- vlk -
29. 6. 2016 Kosa zosrta čili vlkovobloguje.wordpress.com

Petr Pražák, který zpracoval rozsáhlou pětiset stránkovou stížnost na opakovanou nekvalitu zpravodajství České televize o občanské válce na Ukrajině dostal oficiální odůvodnění rady, kde vysvětluje svoje odmítnutí této stížnosti. Kosa ho dostala pro své čtenáře celé k dispozici. 


T-50 a nejbližší budoucnost

Dmitrij Sikorskij
29. 6. 2016  Eurasia24

V nejbližších dnech se má vznést do vzduchu sedmý letový prototyp ruského víceúčelového stíhacího letounu páté generace T-50. Další informace o programu PAK FA přináší ruský portál Ekonomika dnes.


Ve velmi důležité chvíli proběhla blesková návštěva Putina v Číně

28. 6. 2016  AC24

Čínská státní média komentují výsledky „bleskové“ návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Číně, která podle jejich názoru „proběhla ve velmi důležité chvíli a má zvláštní význam pro dvoustranné vztahy“.


úterý 28. června 2016

Josef Skála, místopředseda KSČM ke Dni památky obětem komunistického režimu na radiu Impuls

28. 6. 2016


Rostislav Iščenko: Co přimělo Erdogana omluvit se RF

28. 6. 2016    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin obdržel od svého tureckého protějšku osobní poselství s vyjádřením soustrasti k úmrtí pilota Turky sestřeleného Su-24.
Tiskový mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov, když událost komentoval, oznámil, že ve svém poselství Erdogan použil výraz "omlouvám se."
Znamená to, že Rusko je připraveno přijmout poselství jako ty omluvy, které byly v souladu s oficiálním postojem Moskvy požadovány k normalizaci vztahů.

Rekordní německé investice v Rusku navzdory sankcím

28.6.2016 Vaše věc

Německé firmy znovu hodně investují do Ruska, píše německý list „Die Welt“. Vzhledem k tomu, že export v mnoha oblastech kvůli sankcím není možný, německé společnosti staví závody v Rusku, aby zachovaly byznys. V roce 2014 se investoři odvrátili od Ruska a odvezli svůj kapitál, ale nyní „se kyvadlo zhouplo opačným směrem".