Reklama

sobota 9. července 2016

Na Ukrajině byl na počest Bandery přejmenován prospekt a salám


10. 7. 2016   zdroj
Kyjevská městská rada přejmenovala Moskevský prospekt na počest ukrajinského nacionalisty Stěpana Bandery, prohlásil poslanec městské rady Jurij Siroťuk. "Ulice Kutuzova byla přejmenována na ulici generála Almazova, ulička Kutuzova na uličku Jevgenije Gucalo .... Moskevský prospekt na prospekt Stepana Bandery. Zbývá dotáhnout prospekt (Romana) Šucheviče," napsal Siroťuk na své stránce na Facebooku.

Člen CFR vyzývá elitu, aby „povstala proti tupým masám“ - Bohatý dědic řetězce Bloomingdale se vysmívá populistickým voličům, kteří „ctí hodnoty a tradici“

Paul Joseph Watson
9.7.2016 Zvědavec

V článku v časopisu Foreign Policy člen CFR James Traub tvrdí, že elita musí „povstat“ proti „hloupě naštvaným“ tupým masám, aby zabránila narušení globalizace populistickou vzpourou, která vedla k brexitu a vzestupu Donalda Trumpa.


Tady se odehrává osudový proces. Filozof Cílek velmi vážně k budoucnosti Evropy. A přikládá fakta

- rozhovor -
9. 7. 2016   ParlamentníListy

Při zamyšlení nad tím, co všechno může způsobit Brexit, upozorňuje geolog, esejista a filosof Václav Cílek na to, že Evropskou unii ovládli tvůrci složité byrokracie, které jinak nikdo nerozumí a oni tak mohou snadno tahat za provázky. Domnívá se, že pokud Evropská unie hodlá fungovat dosavadním způsobem, napůl zlovolným, tak se situace s Brexitem může zopakovat. Dostali jsme se do chaotického období dějin, kdy po slučování malých států do větších říší dochází k rozpadu a osamostatňování.Ruské vedení v případě ohrožení použije bez váhání taktické jaderné hlavice. I v Evropě, varuje ruský analytik, který emigroval do USA

- rozhovor -
9. 7. 2016   ParlamentníListy

Koncentrace vojsk NATO na hranicích Ruska nikde a nikdy nevedla ke zmírnění napětí. To si myslí odborník na mezinárodní vztahy Alexandre Fedorovski, který musel před sovětským režimem emigrovat do USA, kde ale ostře nesouhlasil s intervencí v Iráku. V Praze založil diskusní klub Akademia Sokrates. S ParlamentnímiListy.cz se bavil i o současné situaci v Rusku. Nečekejte od něj černobílou analýzu.


Hňupové se sešli ve Varšavě. Budou strašit silou a připravovat se na válku. Nasrat! Měli by slyšet. Kanaďan Jírovec bez obalu o NATO, válkách i Brexitu

rozhovor
9. 7. 2016   ParlamentníListy

Když se neozveme proti válce, podporujeme hňupy, kteří o ní dál mluví jako o chlebu. Teď se sejdou ve Varšavě. Smyslem existence NATO je vytvářet napětí, které ospravedlní enormní přečerpávání veřejných peněz do kapes těch, kteří vydělávají na zbrojení. Tak hovoří biolog a krajan z Kanady Jiří Jírovec. Pro ParlamentníListy.cz se zamýšlí i nad tím, proč v USA lidé masově neprotestují proti současným „Vietnamům“.


Přichází katolická církev k rozumu?

jip
9. 7. 2016 Vaše věc
 

Biskupská konference, což je shromáždění všech českých katolických biskupů, rozhodla včera o tom, že tato církev stáhne všechny žaloby na kraje v souvislosti se sporným paragrafem restitučního zákona, umožňujícím podávat žaloby na změnu vlastnictví i vůči subjektům (osobám, firmám a dalším), které nakoupily v průběhu let pozemkový či jiný majetek v dobré víře, že toto vlastnictví je čisté a nevztahují se na něj tedy ani církevní restituce. Biskupská konference údajně vyzve i církevní řády, které ovšem nepodléhají její přímé pravomoci, aby učinily totéž.

Ukrajinské vraždění Poláků na Volyni bylo genocidou


Jan Urbach
9. 7. 2016   Vaše věc
Polský Senát, horní komora parlamentu, dnes přijal rezoluci, ve které je masakr Poláků za druhé světové války ukrajinskými nacionalisty označen jako genocida. Příslušníi Ukrajinské povstalecké armády (UPA) za pomoci civilního obyvatelstva povraždili v oblasti Volyně okolo 100 tisíc z celkového počtu 84. Živé duše - dokončení

Lenka Procházková

9. 7. 2017, Lenka Procházková - Živé duše (dokončení)


Poslední část poutavého vyprávění Lenky Procházkové o její výpravě na území "agresora", kde mimo jiné prezentovala ruské vydání knihy tatínka "Ať žije republika", opožděné o pouhých padesát let.

První část najdete na Nové republice zde prvni cast
Druhou část najdete na Nové republice zde druha cast

Není tragédie a neštěstí jako tragédie a neštěstí


Jiří Baťa
8. 7. 2016
Při sledování událostí ve světě co chvíli člověk narazí na zprávy či informace, které vyvolávají nedobré pocity, mnohdy i soucit a smutek. Mám na mysli různé tragédie či neštěstí na železnicích při vykolejení či srážce vlaků, výbuchy a destrukce či požáry domů či hal, kde je soustředěno velké množství lidí, záplavy, sesuvy půdy atd., tedy události, při nichž přichází desítky, mnohdy i stovky lidí o život. Bývá či je zvykem, že při těchto neštěstích představitelé zemí, států, resp. jejich vlád vyjadřují upřímný a hluboký zármutek nad těmito událostmi, projevují soucit a smutek s pozůstalými. 


Německo přijalo novou definici znásilnění: "ne" znamená "ne"


8. 7. 2016   zdroj
Německý parlament zpřísnil trestní postihy za sexuální trestné činy a přijal novou definici znásilnění, která vychází ze zásady "ne" znamená ne ", to dokonce i v případě, že oběť se nebrání. Příslušný zákon byl přijat ve čtvrtek 7. července, hlasovala pro něj většina poslanců Spolkového sněmu, kteří vestoje přivítali jeho přijetí, informuje BBC .

pátek 8. července 2016

Kdy už bude mít svět pokoj od NATO?

vybral a přeložil JF
8. 7. 2016

http://www.veteranstoday.com/2016/05/24/neo-when-will-the-world-be-free-of-the-nato-beast/
Jim W.Dean, Veterans Today, 24.května 2016 Phil Butler, New Eastern Outlook, poprvé otištěno 23.května 2016

Ve Varšavě se schází summit NATO


nato0716
Jiří Paroubek
8. 7. 2016   Vaše věc
 
Summit NATO se schází v poněkud vyhrocené situaci, kdy se zejména Polsko a pobaltské státy obávají údajné agrese ze strany Ruska. Summit NATO má vyjádřit, podle západních médií, odhodlání bránit všechny své členy. Je ovšem otázka, kdo tyto členy vlastně ohrožuje. Zda je to Rusko nebo někdo jiný…

Nobelova cena nedokládá, že dotyčný má mozek

William Engdahl
8. 7. 2016 Zvědavec

Podle zprávy ve Washington Post to potvrdilo přesně 107 z žijících držitelů Nobelovy ceny za vědu. Přitrouble podepsali dopis vyzývající Greenpeace, aby se přestalo stavět proti geneticky upraveným organismům (GMO). Tento dopis konkrétně žádá Greenpeace, aby zastavilo své snahy blokovat výrobu tak zvané „zlaté rýže“, geneticky upravené odrůdy rýže, která by údajně „mohla snížit“ nedostatek vitaminu A u novorozenců v rozvojovém světě. To demonstruje buď to, že těchto 107 laureátů Nobelovy ceny není ve skutečnosti vůbec inteligentních, nebo že je to jen další skupina vědátorských prodejných děvek ochotných zkurvit si pověst za pár šekelů od Monsanta a spol. Nebo obojí…

Strach z Eurasie
Geo
8. 7. 2016

Ledy se daly do pohybu. Koncept „evropských hodnot“ přešel do stadia klinické smrti. Ilustrací jeho stavu je maskot Jakub Janda, jemuž se už ani nedaří pronikat do mediálního mainstreamu. I majitelé hlavního proudu totiž pochopili, že frontová linie se posunula o kus blíže k nim a že teď je třeba jít až na dřeň – odhalit existenční hrozbu pro euroatlantickou liberální nenažranost. Ukázat bytostného nepřítele této sebevražedné zrůdy. Je jím Eurasie, a to nejen v metafyzickém slova smyslu.
Živé duše - pokračování

Lenka Procházková

8. 7. 2016, Lenka Procházková Živé duše (pokračování)


Druhá část poutavého vyprávění Lenky Procházkové o její výpravě na území "agresora", kde mimo jiné prezentovala ruské vydání knihy tatínka "Ať žije republika", opožděné o pouhých padesát let. 


První část novarepublika zde


Blair a Bush, nová kategorie západního politika XXI. století

Václav Umlauf 
8. 7. 2016    E-republika

Ve světové politice se vynořila nová kategorie politika jako Blair, který je prozatím nestíhaný válečný zločinec aktivně působící v politice. Oficiální parlamentní vyšetřovací komise vlastní země, kde byl léta parlamentním poslancem, jej usvědčila ze lhaní a z nezákonné války.Washingtonská charta

Miroslav Polreich a Jan Schneider
7. 7. 2016    
Důstojnost těch, kteří vládnou, spočívá v tom, že nemluví mnoho, a to, co řeknou, pak dodržují.
Důstojnost těch, kteří jim vládu propůjčili, spočívá v tom, že dobré vláděse podřizují a špatnou vládu vedou k odpovědnosti. V dějinách zemí, které spojuje členství v NATO, bylo nepochybně mnoho důstojných chvil. Jejich obyvatelé se na ně jistě hbitě rozpomenou. 


čtvrtek 7. července 2016

Tony Blair o "Zprávě o Iráku": Válka nebyla zbytečná. Po "Zprávě o Iráku" si Blair podle Daily Mail krev z rukou již nesmyje


7. 7. 2016     zdroj a zdroj
Bývalý vůdce Labouristické strany nelituje svého rozhodnutí. Bývalý britský premiér Tony Blair 7. července prohlásil, že válka v Iráku "nebyla zbytečná," píše The Independent. Toto prohlášení učinil ve vysílání programu "Dnes" Radia 4, kde byl dotázán, zda si nemyslí, že chyboval ve svém rozhodnutí o invazi do Iráku.

Horáček: Nechte se vytopit a utopit

Radim Valenčík
7. 7. 2016
S napětím jsem čekal, čím zaujme nejnadějnější kandidát na kandidáta proti ZemanoviMichal Horáček v blížících se prezidentských volbách, jakou myšlenkou vstoupí do povědomí širší veřejnosti. A dočkal jsem se:


Více demokracie

Leo K.
7. 7. 2016 Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Existuje vůbec proruská propaganda? Samozřejmě, že existuje. Jejím nejvlastnějším nositelem v internetovém prostoru je Sputnik (http://cz.sputniknews.com/). Portál, který představuje Rusko a ruské názory. Kdyby ovšem nepropagoval Rusko a jeho názory, byla by jeho existence na pováženou.


Majitelé klíčů a Augiášův chlív aneb Brecht opět na scéně


Oldřich Průša
7. 7. 2016
Citát místo motta:
Řešení
Po povstání 17. června nechal tajemník Svazu spisovatelů na Stalinově aleji rozhazovat letáky, na nichž stálo: “Lid prošustroval důvěru vlády a jen dvojnásobnou prací ji může získat zpátky. Nebylo by lepší, aby vláda rozpustila lid a zvolila si jiný?“ Bertolt Brecht, po protivládním povstání v NDR v roce 1953

Rvačky - це Україна (Rvačky - to je Ukrajina), aneb hurá do Evropy!

7. 7. 2016, Petr Ďoubalík, zdroje wiadomoscieurointegration a YouTube

Ukrajina - to je Evropa? Ukrajinci zaútočili na auto z Polska a zbili polské novináře na hraničním přechodu Rava-Ruska. Rok 2016 - Ukrajina - rvačky se stávají běžným způsobem komunikace?


První saúdská kolonie v EU

Eric Best
7. 7. 2016  Fleet Sheet's inal Word

Dva dny před tím, než musel Tony Blair čelit ostré kritice za zavlečení své země do dost možná nelegální války v Iráku, ujistili François Hollande a Angela Merkelová šestici balkánských zemí, že brexit na strategii rozšiřování Evropské unie nic nezměnil. 

Upozornění Emana Bdělého z nově zřízeného Centra terorismu a hybridních hrozeb (finacuje EU, Vláda ČR a magnát Soros)


Karel Sýs
7. 7. 2016

Od našeho věrného čtenáře Karla Sýse přišel zajímavý materiál, na kterém pracoval osobně Eman Bdělý z HCTHH (Hlídka Centra terorismu a hybridních hrozeb). Odhaluje enigmatické předivo vyzvědačských a vlivových agentur a jejich zrádných českých zaměstnanců, působících proti své vlasti pro Rusko a osobně pro jeho gosudara. Při čtení vám, vážení šokovaní čtenáři, bude jistě naskakovat husí kůže, slovenské čtenáře pak jistojistě napadnou nepříjemné zimomriavky.

Živé duše

7. 7. 2016, Lenka Procházková


První část poutavého vyprávění Lenky Procházkové o její výpravě na území "agresora", kde mimo jiné prezentovala ruské vydání knihy tatínka "Ať žije republika", opožděné o pouhých padesát let. 
JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku

vybral, přeložil a sestavil JF
7. 7. 2016 Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Tak se zase mrknem na to,co také lze nalézt na britských a amerických serverech 

 

Připojte se k mírovému pokynu pro naši vládu na summit NATO do Varšavy

7. 7. 2016
Akce NeZákladnám

8. a 9. července 2016 se ve Varšavě bude konat summit NATO, kde se bude jednat o dalším navýšení vojenských rozpočtů se záměrem zvětšit armády členských zemí a především zaměřit se na vojenskou konfrontaci s Ruskem. 


Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů


Stanislav Blaha
7. 7. 2016  E-republika

První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.
Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.Tiskové prohlášení AE News k reportáži ČT


VK
7.7.2016  AE News
Tiskové prohlášení AE News k reportáži ČT

Redakce zpravodajského serveru AE News se ostře distancuje od zavádějící a zmanipulované reportáže České televize v pořadu Reportéři ČT odvysílané 4. 7. 2016. 

Giulietto Chiesa: Miloš Zeman zasazuje mohutný úder


7. 7. 2016 AC24

Brexit způsobuje chaos všude. Hlavně v Evropě, je ale pravděpodobné, že následky pocítí i ve Velké Británii. První úder na vrcholu evropského fotbalového šampionátu 2016 již zasadil prezident České republiky Miloš Zeman, tradiční kritik Evropské unie. Jeho trestný kop byl prudký. Ještě nevíme, zdali to bude „gól", bez povšimnutí to ovšem nezůstane.


středa 6. července 2016

Ministerstvo obrany upevní ruskou přítomnost v Arktidě: Budování potřebné infrastruktury bude dokončeno v roce 2017.


6. 7. 2016    zdroj
Hlavní práce na výstavbě objektů pro plnění bojové služby a ubytování mužstva na arktické hranici Ruska jsou dokončeny, bylo Izvestiím oznámeno na Ministerstvu obrany RF. V současné době probíhá výstavba a vybavení technických pozic, parků a skladovacích ploch. Výstavba objektů pro ubytování vojenských jednotek v Arktidě se blíží ke konci v obci Rogačevo na ostrovech Země Alexandry souostroví Země Františka Josefa, Severní země, souostroví Novosibiřské ostrovy, Wrangelův ostrov a Mys Otto Schmidta.

Korsuňský masaker – ako ho informačne spracovať.

Navajamm
8. 7. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Motto:  Je dôležité pochopiť, že žijeme uprostred informačnej vojny, v ktorej klame nielen Rusko, ale aj Západ a že slobodný občan má právo túto špinavú hru odmietnuť bez toho, aby sa musel pridať na jednu alebo druhú stranu. (Eduard Chmelár, tu)

Vlkův úvod:

Když tzv. Evropské hodnoty vydaly ten pamflet, kterým „analyzovaly“ televizní stížnost Petra Pražáka, věnovaly speciální pozornost Koršunskému masakru. Ani Janda s Mácou se neodvážili přímo napsat, že je to vylhaná ruská propaganda. Al e naznačili to tak, aby čtenář nebyl na pochybách. Kolegu Navajamma to zaujalo do té míry, že si dal práci a Koršunskému masakru a jeho ověření na zdrojích se věnoval asi dva týdny. A zde je jeho nález.


Upálení mistra Jana Husa

Emil Kalabus
6. 7. 2016    CFP

Mistr Jan Hus byl významný teolog, kazatel a středověký církevní reformátor, jehož učení dalo vzniknout husitskému hnutí a započalo reformu tehdejší církve. 6. července 1415 byl upálen v Kostnici. Toto datum je českým státním svátkem.

Podepsal jsem. Jde o život (už zase, ale víc)

Radim Valenčík
6. 7. 2016
Ti, co nejvíce brojí proti Rusku a straší Putinem, jsou ti stejní, kteří říkají, že jsme dokonalí, že naši lídři (Juncker, Merkelová, Tusk, Schulz) jsou dokonalí, že jakákoli kritika současného stavu v EU je neopodstatněná, že je to jen důsledek vlivu Putinovy propagandy.

Tři politiky: tvůrkyně míru, prodejná děvka a užitečná pomocnice - tu může poskytnout nový způsob voleb


Josef Mrázek
6. 7. 2016
Když na světě lidí přibývalo a zájmy jednotlivých rodin, rodů a kmenů se začaly křížit, byla vynalezena politika jako způsob uspořádávání věcí společných praktičtějším a ušlechtilejším způsobem, než vzájemným zabíjením. Potřebná dohoda o řešení, které by uspokojivě respektovalo zájmy všech zúčastněných, byla hledána vyjednávači prvotní politiky, prvními diplomaty. Přinášela mír a dostávala přednost před řešením sekyrou.

Luboš Blaha: Postmaterialistická priepasť - ľavica sa musí vrátiť späť k pracujúcim ľuďom!

Luboš Blaha
8.7.2016 Internationale Politik und Gesellschaft (IPG)

Dlhé roky kritizujem sociálnodemokratické strany v Európe za to, že sa odtrhli od pracujúcich ľudí a hodnotovo sa vyklonili k liberálnej mestskej strednej triede. Tu niekde vidím korene súčasnej krízy.

Achillova pata Ruska - Zamyšlení z Petrohradu

William Engdahl
8.7.2016 Zvědavec

V průběhu tří dnů, od 16. do 18. června, jsem měl skvělou možnost zúčastnit se každoročního Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra v Rusku. Po puči v únoru 2014 na Ukrajině, zorganizovaného USA s cílem eskalovat vojenské a ekonomické napětí a rovněž zavést ekonomické sankce, jsem Rusko navštívil nejednou. Jako účastník letošního fóra jsem dostal ojedinělou možnost promluvit si s vedoucími představiteli z každého sektoru ruské ekonomiky – počínaje generálními řediteli energetického sektoru, představiteli RŽD a konče představiteli malého a středního podnikání, a také s mnohými ekonomy. To zlepšilo mé chápání toho, nakolik je ekonomická situace v dnešním Rusku nestabilní.


Pohádkoví diverzanti - v kresleném seriálu "Máša a medvěd" našli stopy kremelské propagandy

Máša
(ale nikomu ani muk!)

6. 7. 2016, Petr Ďoubalík


Asi před 40 lety mi táta vysvětloval, proč i katalogy spotřebního zboží, přivážené do ČSSR ze Západu, mohou být považovány za ideologickou diverzi. 


Postupem času jsem to i pochopil. Táta měl, jako vždy, pravdu. Lidem se to zboží líbilo, chtěli ho mít i u nás v Kotvě, Máji, Bílé labuti. Tolik druhů, tvarů, barviček! ("kvalitu" těch výrobků dokázal před rokem 1989 posoudit málokdo)


Protesty v Londýně po zveřejnění zprávy Chilcotovy komise o britské invazi do Iráku

Tony Blair na protestu v zastoupení

6. 7. 2016 Živé vysílání z Londýna... 


...kde probíhá masový protest po zveřejnění závěrečné zprávy nezávislé komise pod vedením sira Johna Chilcota, o účasti britských vojáků v invazi proti Iráku (2003-2009)
Jedna (žitomirská) paní povídala

6. 7. 2016, Petr Ďoubalík - UOHR (Ukrajinská organizace pro lidská práva) o situaci v Žitomiru


Systém JPP - znáte to? Jedna Paní Povídala. I následující video je jen vyprávění jedné obyvatelky ze Žitomiru, žádný profesionální redaktůrek či komentátor ČT, tak jí můžete věřit nebo nemusíte - každého věc. Na druhou stranu, takovou "organizaci" SOHR (Syrskou organizaci pro lidská práva) citují všechny televize světa a přitom je to také něco na způsob "jeden pán povídal". Tak si pojďme poslechnout, co o dění na Ukrajině říká "organizace UOHR" ústy paní Ljudmily.


úterý 5. července 2016

P.C. Roberts: Amerika ztracená


5. 7. 2016   PaulCraigRoberts
V časech mého mládí Amerika ještě žila. Což už dnes neplatí. To je fakt, kteý nedokáže vyvrátit ani nejnestoudnější licoměrník a lhář. Vědí a cítí to všichni - kromě mladých lidí ovšem. Ti totiž, protože se už narodili do stavu, ve kterém země je, a stav předcházející si proto nemohou pamatovat, považují ten současný za víceméně normální. A jsou navíc natolik zaujati sami sebou, svým mládím, tím, jak vypadají či co si myslí atd., že si v tom všem ruchu v jejích hlavách nejsou sto uvědomit, co je v budoucnu čeká.

O důstojnosti

5. 7. 2016, Anatolij Šarij


Úřad ukrajinské vicepremiérky pro otázky evropské integrace připravil nestandardní videopozdrav ke Dni nezávislosti USA.


Evropská pravda 5. 7. 2016 (Mezinárodní bezpečnost a evropská integrace)
Úřad vicepremiérky Klimpuš-Cincadze pozdravil USA klipem s tanci a vlajkou. Video je publikováno na oficiální facebookové stránce Ivany Klimpuš-Cincadze.

Britský parlament vyzval "k tvrdé odpovědi" Rusku


5. 7. 2016   zdroj
NATO musí obnovit svůj systém obrany, přehodnotit systém zadržování a znovu zahájit dialog s ruskou vládou, ale dialog musí být uskutečňován z "pozice síly".
Výbor pro obranu britského parlamentu vydal zprávu o vlivu Ruska na bezpečnost země, v němž vyzval k rozšíření sankcí proti Ruské federaci a přehodnocení systému obranného zadržování směrem k jeho vyšší efektivitě. Tento dokument je zveřejněn na internetových stránkách britského parlamentu.


USA: Po Brexitu nemá kromě nás kdo Evropu bránit


5. 7. 2016     zdroj
Vystoupení Velké Británie z EU bude destabilizovat Evropu a činit ji zranitelnější k "podvratné činnosti a agresi" Ruska, píše autor materiálu Wall Street Journal Robert Kaplan. Právě proto jsou USA povinny vystoupit na ochranu svých spojenců v roli jejich vůdce a zachovat tím "rovnováhu sil" v Eurasii, zdůrazňuje Kaplan.

Mírové setkání proti NATO


5. 7. 2016
 

se uskuteční v pátek dne 8. 7. 2016 od 13:00 do 16:00 v prostorách KSČM na Praze 1. Jedná se o reakci na jednání NATO ve Varšavě ve dne 8. – 9. 7. 2016. V rozporu se všemi deklarovanými dohodami se na ruskou hranici přesouvá nukleární vojenská síla NATO. Na summitu ji plánuje dále navyšovat a rozvinout „novou jadernou strategii“, včetně masívní přestavby evropských armád a má vnutit evropským zemím NATO výrazný růst vojenských výdajů. Hlavním cílem červencové schůzky je militarizace prostoru Černého moře a zřízení stálé flotily NATO v této oblasti. To je však v příkrém rozporu s mezinárodním právem.

pondělí 4. července 2016

ŽÁDNÁ česká politická strana se nevyjadřuje k jednání NATO ve Varšavě

Vladimíra Vítová  
4. 7. 2016 
 

Pohoršujeme se nad imigranty, pohoršujeme se nad byrokraty z EU, ale žádný politik, ŽÁDNÁ politická strana se nevyjadřuje k jednání NATO ve Varšavě ve dnech 8. 9. 7. 2016. Nevyjadřují se dokonce ani komunisté, ani SPD ani SPO, ani ANO, ani Dělnická strana, ani Národní demokracie, ani Piráti, ani Alternativa zdola – prostě nikdo Nikdo NIKDO – ani zprava ani zleva!!! Nevyjadřují se dokonce ani mírové organizace a iniciativy – kromě Ne základnám, Vojáků proti válce a Českého mírového fóra a Českého mírového hnutí. Ale to jsou jen „hlasy na poušti“!

Nucená globalizace

nucena-globalizaceEmil Kalabus
4. 7. 2016  Czech Free Press
 

Britové se navzdory varování rozhodli, že hra na „nebezpečnou neznámou” je lepší než setrvat ve stavu, kdy měli pocit, že ztratili nad věcmi kontrolu. Podle listu NYT to byl řev hněvu a frustrace z mocných, bohatých a privilegovaných v Londýně i Bruselu, které v sobě někteří Britové živili více než půl století.

Ahmad Čatajev aneb Jak se žije čečenskému teroristovi

Tereza Spencerová
V příběhu teroristy, který zorganizoval masakr na istanbulském letišti, se proplétá geopolitika a zpolitizované pojetí lidských práv se slabostí Východní Evropy, složitými vztahy na Kavkaze nebo blízkovýchodní politikou (nejen) Turecka…


Uniklé emaily: Bývalý velitel amerických ozbrojených sil v Evropě a vrchní velitel NATO konspiroval proti Obamovi. Chtěl rozpoutat válku s Ruskem!

- VK -
4.3. 2016  AE News
 

Server Aeronet v roce 2014 průběžně informoval o snahách amerických jestřábů v Evropě, kteří se snažili využít situace na Ukrajině po kyjevském puči k tomu, aby vyprovokovali Ruskou federaci k válce se Severoatlantickou aliancí. Nyní po 2 letech unikly citlivé emaily bývalého velitele amerických vojsk v Evropě a vrchního velitele spojeneckých sil NATO Philipa M. Breedlova. 


Soros vyzývá k „nárůstu financování“ EU

Robert Wenzel
4. 7. 2016   Zvědavec

Miliardářský etatista (etatista: zastánce vměšování státu do ekonomiky a sociální politiky) George Soros se před několika dny objevil před Evropským parlamentem a pronesl tam projev, ve kterém probíral, co by EU měla po brexitu dělat.