Reklama

sobota 16. července 2016

Turecký převrat

vlk
16. 7. 2016 Kosa zostra čili

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Západ – EU a NATO řeší jako největší civilizační pohromu Rusko, posiluje východní křídlo, aby ubránilo demokracii a najednou bum -vojenský převrat v zemi půlměsíce…


Expanze a tlak na „citlivá“ místa – trendy a specifika hybridní války NATO proti Rusku

přeložil mbi
16. 7. 2016  Eurasia24

Eurasia24.cz přináší překlad velmi užitečné analýzy výsledků nedávného summitu NATO ve Varšavě ve vztahu k hlavnímu objektu varšavské agendy – Rusku. Autorem práce je analytické centrum portálu EurAsia Daily, a přestože analýza není nejjednodušším čtením, rozhodně stojí za pozornost a za přečtení. Rozkrývá totiž v geopolitických souvislostech záludnosti, dvojsmyslnosti i protimluvy závěrečných dokumentů NATO a odhaluje v plné míře jejich expanzivní zaměření vůči Ruské federaci.


Požár Reichstagu po turecku

Martin Kunštek
16. 7. 2016

Nezdařený pokus o převrat v Turecku vzbuzuje mnoho otazníků. Je minimálně hodně divné, že turecká armáda, která v minulosti provedla vojenský puč v zemi úspěšně třikrát, to tentokráte takto „zmastila“. Německá odnož internetového serveru Huffington Post již vyslovila podezření, jestli si „nepuč“ neobjednal sám prezident Erdogan. Aby mohl rozjet další kolo čistek v armádě. A zřejmě i ve společnosti.


Za deset let bude Amerika hrát druhořadou roli

Denis Borisov
16. 7. 2016 Eurasia24

Na pořadu dne jsou znovu jaderné zbraně a hrozba jejich použití, znovu zní slova jako „antirakety“, „rozšíření NATO“ nebo „jaderný potenciál“. Portál Ochrana.ru (ruský portál věnující se bezpečnostní problematice), který ani neočekával tak výrazné zostření situace v oblasti globální bezpečnosti, položil několik otázek generálplukovníku Leonidu Ivašovovi, jednomu z největších expertů na geopolitiku a analýzu mezinárodních konfliktů a bývalému náčelníku Hlavní správy mezinárodní vojenské spolupráce Ministerstva obrany RF.

čtvrtek 14. července 2016

USAID a americká nadvláda - Základní kurs k pochopení, jak to funguje

Tony Cartalucci
14. 7. 2016   Zvědavec

Zemi dělají její instituce. Pokud jsou tyto instituce zamořeny a již neexistují, přestává existovat i země a národ. K těmto institucím patří úřady vlády, vzdělávání, zemědělství a ekonomický rozvoj, správa přírodních zdrojů, národní infrastruktura, včetně energetiky a dopravy, a bezpečnost. To jsou věci, na které myslíme, když přemýšlíme o konceptu moderního národního státu.

Křížová cesta statisíců poutníků za mír na Ukrajině

Květa Pohlhammer Lauterbachová
14. 7. 2016  E-republika

Bída vyhání lidi, aby se vydali na Kyjev! Začne kyjevská vláda do lidí střílet?
Západní média mlčí jako zařezaná. Projděte si videa z on-line sledovaného křížového tažení za mír, které právě probíhá na Ukrajině a je aktualizováno zde.

Sanders se prodal Clintonové a zpečetil osud Demokratů v USA

Václav Umlauf
14. 7. 2016  E-republika
 

Clintonová zatím úplně nevyhrála. Své korporátní mecenáše potěšila, že na ni nevyhodili jejich legálně nakradené peníze nadarmo. Vyhrála nominaci, to ano, ale přišla o partaj.

Naštvaný Putin k západním novinářům: „Svět se řítí k válce a vy šíříte jen samé lži. Jak to můžete nechápat?“

Jan Petrák
14. 7. 2016 Šifra

Prezident Ruské federace Vladimir Putin se skutečně „odvázal“, když se při Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě před necelým měsícem rozpovídal o dle jeho slov neexistující íránské hrozbě či protiraketových systémech NATO v Evropě. Oproti zvyklostem na Západě nenáviděný politik, který se obvykle ve vyjadřování drží zpět a nenechává se vyprovokovat, tentokrát pro svoji řeč zvolil zcela osobní ráz a přidal do ní i velký důraz. 


Ministerstvo zahraničí USA rozhněvala Kerryho proruská prohlášení

Valentin Melnikov
14. 7. 2016 zdroj
Americké ministerstvo zahraničí se snaží nenápadně se distancovat od prohlášení svého ministra Johna Kerryho. V rezortu považují charakteristiku, kterou provedl ohledně skupin Jaish al-Islam a Ahrar al-Sham, za příliš podobnou té pozici, kterou opakovaně vyjadřuje Rusko.

Ota Černý nezklamal – zůstal svůj


Jiří Baťa
14. 7. 2016

Dlouholetý novinář Ota Černý, který je divákům České televize znám hlavně z debatního pořadu Co týden dal, se pro Parlamentní listy.cz rozpovídal o stavu českých médií. Nechci upírat jisté novinářské zásluhy Oty Černého, stejně jako nepřipomenout řadu jeho „faux pas“, kdy perlil , až se hory zelenaly.

Lidé sui generis

Oldřich Průša
14. 7. 2016
Svého druhu, zvláštní. Někým obdivováni, někým zavrhovaní – jak kým, jak kdy, jak za co, někteří možná i za kolik. Winston Spencer Churchill, ministr, premiér atd. dělal politické přemety - měnil strany v zemi nejvýznamnější rozhodující. Ubránil Velkou Británii i Její veličenstva před nacismem, nebyl zvolen po II. světové, pak zase byl. Mnoho peripetií. Spojenému království se nikdy nezpronevěřil.

Kerry přiveze do Ruska "poslední návrh" USA k Sýrii


14. 7. 2016     zdroj
List The Washington Post uvádí, že během nadcházející návštěvy ministra zahraničí USA Johna Kerryho v Moskvě, která je naplánována na 14.-15. července, po návštěvě ministra zahraničí ve Francii, bude ruskému vedení předložena řada návrhů na koordinaci vojenských cílů, což by mělo pomoci předejít konfliktům v průběhu vojenských operací v Sýrii. 


Nigel Farage - Referendum se nebude opakovat

Tisková konference končícího předsedy UKIP Nigela Farage, 6. července 2016), titulky


středa 13. července 2016

NATO je anachronizmus doby

Petr Schnur
14. 7. 2016 (zasláno autorem)
Atlantický summit ve Varšavě se konal ve znamení řinčení zbraní, dragounských jízd, ukrajinské krize, doznívajícího mýtu „arabského jara“, polské antiruské histerie a verbování nových členů. Vzhledem k brizantní situaci jak v Evropě, tak na Blízkém východě a severní Africe by neškodilo připomenout historický posun strategické koncepce Severoatlantického paktu od teritoriální obrany členských států k permanentnímu intervencionalismu „all around the world“. Cestu aliance dějinami a její transformační proces lze rozdělit do tří fází.

Orbán z Maďarska naléhá na zbývající členy EU, aby si urvali pravomoci od Bruselu zpět

GettyImages-516228440-640x480

Oliver JJ Lane
13. 7. 2016  Breitbart a NWOO
Maďarský ministerský předseda v článku pro konzervativní německé noviny vyzval kolegy vůdce, aby si vzali od Evropské unie pravomoci zpět, a Brusel obvinil z vytváření migrační krize. S poznámkou, že Brexit – tj. nadcházející britské stažení se z EU – je jen prvním projevem pohybu tohoto kontinentálního mocenského bloku „směrem k dezintegraci“, pan Orbán ve svém článku, „Jste odpůrci míru?“ ve Frankfurter Allgemeine Zeitung požadoval skoncování s idealizací Evropského projektu.“JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku

vybral, přeložil a sestavil JF
13. 7. 2016   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

opět přehled toho, co jsem našel na zahraničních, anglicky psaných webech a co by vás mohlo zajímat.

Nová paranoia administrativy prezidenta Ukrajiny: Kanadu založili Ukrajinci


13. 7. 2016     zdroj
A také vykopali Černé moře a postavili egyptské pyramidy...
Vedoucí prezidentské administrativy Ukrajiny Boris Ložkin tvrdí, že Kanadu založili Ukrajinci před 125 lety. Toto prohlášení Ložkin učinil na své stránce v Twitteru 11. července.

Slepice, která víc kvoká, než snáší vejceJiří Baťa
13. 7. 2016
Slovenská politička, představitelka havloidní „pravdy a lásky 89“, hééérečka a bývalá diplomatka (neplést s aktovkou) paní Magda Vašáryová se dost netaktně otírá o postoje české veřejnosti, která se podle ní zřejmě ne zcela dostatečně „adaptovala“ do atmosféry polistopadového vývoje ve společnosti, jak ji nastolil V. Havel. Havel, v tu dobu obklopen mj., i celou řadou tzv. múz umění a kultury (coby sám dramatik!) mezi nimi i hééérečka Magda Vašáryová, kterou si následně zcela určitě nejen z pragmatických důvodů, vybral pro náročnou diplomatickou reprezentaci v té době ještě Československa, a jmenoval ji velvyslankyní v Rakousku. 

Ukrajinští vojáci se dostali do dalšího kotle u Logvinova


13. 7. 2016      zdroj
Dalším neúspěchem skončil pokus ukrajinských vojáků o prolomení obrany. Tentokrát byli obklíčeni u obce Lozovo, kam je zahnala vojska domobrany DLR a LLR.

Jan Keller: Odsouzeni k modernitě

Stanislav Blaha 
13. 7. 2016  E-republika

Proč by sociologové měli číst klasickou literaturu? Co hledá sociologie a našla beletrie? Upoutávka na knihu Jana Kellera Odsouzeni k modernitě.  

Svět ruskýma očima 359


zajoch
13. 7. 2016   Outsidermedia

Uvádíme další z výběru článků, které zaujaly spolupracovníka webu Outsidermedia v ruském internetovém světě.

Koncentrák – cena za věrnost

Ivo Krieshofer 
13. 7. 2016 E-republika
 

Deníky Ondřeje Sekory připomínají dobu, kdy jsme byli německým protektorátem ovládaným poslušnou soldateskou a svým způsobem varují před tím, abychom se stali novým protektorátem ovládaným německými finančníky a průmyslníky, kteří se stejně jako tenkrát opět pokoušejí ovládnout Evropu.


Teroristé v Doněcku právě ničí budovu technické univerzity

Buzina - 1 rok,
vrazi na svobodě

13. 7. 2016, Petr Ďoubalík, zdroje zde1zde2 - Zástupci organizace Mladá republika oznamují start prací na památníku Olese Buziny v Doněcku


Pojďte se podívat na teroristy v Doněcku, proti kterým vedou někteří naši zástupci, kupříkladu ministr obrany Stropnický, bez našeho souhlasu, antiteroristickou operaci. 


Česká republika prostřednictvím průměrného herce, špatného ministra a ještě špatnějšího člověka, vystrojuje "antiteroristické zabijáky" a když si v tom válečnickém dobrodružství udělají bebíčko, tak je hodlá na naše náklady léčit. Brzy v tom bude mít ta krvelačná smečka docela zmatek. Už teď by se zakoktali, kdyby dostali otázku, jestli jsou pro ně Bandera a Šuchevyč hrdinové. Porošenko si teď musel dávat velký pozor, aby nezakřičel "Sláva Ukrajině" u památníku ve Volyni. Jinak ten banderovsko - fašistický pozdrav hrdě provolává všude. A teď - kdyby viděli, jak doněčtí teroristé - separatisté ničí budovu univerzity! Vždyť Oles Buzina byl pro ně také jistě jen obtížný hmyz, co bzučí nepříjemnou pravdu. A doněčtí ho malují na stěnu budovy...

úterý 12. července 2016

Raketa Ch-59MK2 je „noční můrou“ námořnictva USA

12.7. 2016   Eurasia 24
napsal/přeložil Vasilij Prochorov
Vzhled nového produktu ruského raketového průmyslu ukazuje na zásadní modernizaci a výrazné úpravy původního základního typu.Vývoj moderní vojenské techniky, požadavky na spolehlivost zbraňových systémů a na jejich schopnost překonávat protiopatření nepřítele – to vše nutí konstruktéry trvale pracovat na modernizaci stávajících leteckých prostředků napadení protivníka.

Dobrá zpráva – Evropská unie stále myslí na každého


Oldřich Průša
12. 7.  2016
V souvislosti s “prvním kolem britského brexitu“ mi vytanul na mysli stařičký text z konce dubna 2004, publikovaný v Britských listech těsně před vstupem deseti nových zemí do Evropské unie. Dlužno dodat, že jsme si potvrdili, že EU myslí nejen na nás evropsky sjednocené Evropany, ale Evropská unie myslí i za nás, což se ale stále častěji na různých místech projevuje tzv. hudrováním. A nejen to. 


"Nikdy nesmíme zapomenout na tento zločin spáchaný na Polácích, žádný takový zločin nesmí být zapomenut, relativizován nebo označen jinak než jako genocida,"řekl Jaroslav Kaczyński...Památník navštívil také ukrajinský prezident Porošenko se Savčenkovou a uctili památku polských obětí ve Volyni, způsobenou Banderovci !

 Břetislav Olšer
12. 7. 2016   Rukojmí
Podle verze ruské strany Naděžda Savčenková působila jako takzvaný dělostřelecký návodčí, tedy pozorovatel, určující vlastním vojákům souřadnice míst, která mají být vystavena ostřelování. Její obvinění bylo zostřeno na trestný čin vraždy za smrt zmíněných žurnalistů podle paragrafu 105 trestního řádu Ruské federace. Dnes už je hrdinka se vztyčeným prostředníčkem zpátky v Kyjevě, kam byla vyměněna za bývalé příslušníky ruské armádní rozvědky Jevgenije Jerofejeva a Alexandra Alexandrova.

Co je spravedlivého na církevních restitucích?

Zdislav Opletal
12. 7. 2016   zdroj
Jedna z církví, která dostane od státu peníze v rámci "církevních restitucí", je i Apoštolská církev. Apoštolská církev patří mezi evangelikární církve. Byla povolena a zaregistrována státem v roce 1989. Současný církevní zákon ji zrovnoprávňuje s ostatními křesťanskými církvemi v Česku. Apoštolská církev je členkou v Ekumenické radě církví ČR, ve které se sdružuje s několika jinými křesťanskými církvemi. 


P.C. Roberts: Putin je jediným vůdcem, kterého Západ má 12. 7. 2016       PaulCraigRoberts                
Agentura Reuters, zastoupená svými prestituty Robinem Emmontem a Sabinou Sieboldovou, dokazuje právě oběma jmenovanými, jak moc se jí nedostává inteligentních a zodpovědných žurnalistů. Oba totiž popisují NATO jako „západní obrannou alianci“. Už od režimu prezidenta Clintona je ovšem NATO aliancí pro vedení ofenzívní války, která byla norimberským soudem v roce 1946 vyhlášena válečným zločinem. 

Český prezident vyzval NATO k dialogu s Ruskem ve všech oblastech. "Raketa s jadernou hlavicí může být použita pouze jednou, ale dialog může být prováděn trvale".


12. 7. 2016   zdroj
Český prezident Miloš Zeman trvá na navázování dialogu s Moskvou jak na zasedání Rady NATO - Rusko, tak i v jiných oblastech. Uvedl to během summitu Severoatlantické aliance, uvádí TASS. "Zdůrazňoval jsem, že tento dialog by měl být rozšířen na celou řadu dalších oblastí. Je třeba hovořit o aktivizaci výměny studentů, turistů, podnikatelů a samozřejmě i o setkání mezi politiky," řekl Zeman.

Politické haiku, krysa s 3D brýlemi, anarchisté a konec světa

ImageVáclav Umlauf 
12.7.2016  E-republika

Obecný lid opustil pracovní frontu bojující za spotřební mír a blahobyt. V médiích jede prázdninová nuda, jak během příměří na frontě, kdy kanónenfutr do sebe futruje kádéčka.


Nová bitva o Kaliningrad a rozpad EU

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
12. 7. 2016   E-republika

Situace připomíná stav před II. světovou válkou, kdy Německo bylo silně podporováno v závodě ke zbrojení. Nyní k tomu bude tlačit také ekonomicky okrádané země střední a východní Evropy.Ceny plynu tu i onde

12. 7. 2016    zdroj
Rating evropských zemí podle ceny zemního plynu pro obyvatele. Je zajímavé si porovnat, jaké jsou ceny plynu u nás a v ostatních zemích Evropy a následně se mrknout, jak je "drahý" z pohledu naplněnosti peněženek. S cenou jsme přesně v evropském průměru, s koupěschopností však na chvostu. Také už u vás zvonil nějaký další "překupník" plynu a nabízel vám výhodnější cenu o pětník...?

Příprava na novou ukrajinskou svodku na Kose?

vybral a přeložil Ernest
12. 7. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:

Na Donbasu evidentně začíná zase přituhovat. Skoro bych řekl, že Kyjev je odhodlaný využít čas do instalace nového amerického prezidenta ještě k jednomu kolu válečných operací. Aby prostě změnil poměr sil na Donbasu a vyhnul se tak nutnosti plnit závazky z Minska II, které na sebe přijal a která dosud nenaplnil. Viz chybějící zákony o speciálním postavení opolčenských území, viz předpoklady pro volby na Donbasu, atd. atd. Napětí prostě roste a roste. Stačí se podívat na specializované servery.

Summit NATO ve Varšavě a pračka mých rodičů

- vlk -

12. 7. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

skončený summit NATO ve Varšavě je a bude široce komentován. Samozřejmě , že si to nemohu nechat ujít a přidám na toto téma také pár řádek.

Co, že vlastně tedy bylo dohodnuto? Zkusím to zrekapitulovat:

Klub "Nová republika" se v červenci nekoná

9. 7. 2016

pondělí 11. července 2016

Bohatství versus chudoba v našem státě!

Václav Kovalčík
11.7. 2016 Rukojmí
Bohatství versus chudoba, média a zdroje se bijí proti sobě - řeč je tedy o materiální situaci občanů naší země, která se v post-sametovém období potýká s rozkrádáním, jež následně vede do obrovských dluhů! Podle sdělovacích prostředků jsme jednou na tom skvěle, podruhé zas neblaze až pochmurně. Obrovský počet lidí bez domova a na okraji chudoby jest v naší vlasti, jež trpí špatným politickým a ekonomickým vedením!

Prezident Miloš Zeman ,,v pražské kavárně PL"(video)

Petr Žantovský
11.7. 2016   
Exkluzivní VIDEO: Miloš Zeman rozstřílel „totalitní pražskou kavárnu“ a její média. Tak drsně jako dosud ne.


Obama: nynější vojenské operace USA jsou odlišné od těch, které byly do roku 2009


11. 7. 2016     zdroj
Americký prezident komentoval slova novináře o tom, že USA neustále posledních osm let bojují. Americký prezident Barack Obama, jemuž byla dříve udělena Nobelova cena míru za úmysl ukončit vojenskou konfrontaci v Iráku a Afghánistánu, nesouhlasí s tím, že během jeho působení ve funkci hlavy státu se USA stále účastnily válek. Toto Obama řekl k otázce novináře o výsledcích summitu NATO ve Varšavě na tiskové konferenci, vysílané Bílým domem.

Cena Václava Havla má hodnotu Švejkovy berle


Jiří Baťa
11. 7. 2016
Cenu Václava Havla, pojmenovanou po posledním československém a prvním českém prezidentovi, který stál v čele newyorské nadace Human Rights Foundation (HRF) po tři roky před svou smrtí, uděluje zmíněná organizace HRF lidem rádoby ověnčenými přívlastky jako bojovníci za demokracii, lidská práva, humánnost a podobnou bohulibou činnost.

Francouzský generál: Evropa nepotřebuje ochranu USA, ale spojenectví s Moskvou


11. 7. 2016    zdroj
Ve vysílání analytického programu na kanálu TV5 Monde, věnovaném napjatým vztahům mezi Ruskem a NATO, vyjádřil francouzský generál a vojenský analytik Vincent Desportes naději, že Evropa "se vzchopí" a zřekne se spojenectví s USA. Podle něj Američané nepřijdou Evropanům v těžké chvíli na pomoc na rozdíl od přirozeného spojence EU - Ruska, s nímž je třeba co nejdříve uzavřít "gentlemanskou dohodu".


fanoušci a Fanoušci - tip sportovně-kulturního referenta

18. 7. 2016, Petr Ďoubalík - O Euru 2016, o fanoušcích normálních a nenormálních, o filmu "Krabička", písnička "Vesmír nekonečný?" - video, text, překlad, procvičení ruštiny

Tak nám skončilo Euro 2016! Někdo vyhrál, někdo byl druhý, ale o to teď nejde. Chtěl bych ukázat jedno kratičké video,  které by mohlo potěšit. Na něm je vidět, jak malý portugalský fanoušek utěšuje plačícího Francouze po finále Eura 2016 mezi Francií a Portugalskem. A pak ještě jeden bezva nový film.


zdroj zdeHistorik přináší paralely pro současný stav EU: Z hydry neuděláte holubici, té je třeba usekat jedovaté hlavy. A někdo to dříve či později udělá

Historik přináší paralely pro současný stav EU: Z hydry neuděláte holubici, té je třeba usekat jedovaté hlavy. A někdo to dříve či později udělá11. 7. 2016   ParlamentníListy
 
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY - Evropská unie reagovala na Brexit zavedením emisních limitů na travní sekačky. To ve své pravidelné nedělní glose kousavě komentuje spisovatel a historik Vlastimil Vondruška s tím, že EU se reformovat nedá a jakékoli řeči na toto téma jsou jen vějičkou pro lid. Hydru nemůžete změnit v holubici míru, musíte jí useknout všechny její hlavy a i s jedovatými jazyky pohřbít hluboko pod zem. Héraklové neexistují jen v bájích, a proto se podle historika dříve nebo později takový objeví i v Evropě.


Hlas elit, hlas boží?


Luděk Ševčík
11. 7. 2016   
V článku Jiřího Pehe /pondělí 4.7.2016/ „Hlas lidu, hlas boží?“, klade autor mimo jiné otázku „Co když ale britský lid opravdu rozhodl většinově hloupě, protože jedna jeho část vůbec netušila, jaké může mít tak komplexní událost, jakou je brexit, důsledky? Máme mlčet jen proto, že rozhodl lid ?“

neděle 10. července 2016

Projev na Zasedání Světové rady míru ve Varšavě ve dnech 8. - 9. 7. 201611. 7. 2016
Ve Varšavě se konalo zasedání Světové rady míru - jako protiváha probíhajícímu summitu NATO. Jednání se zúčastnili zástupci 22 zemí světa - samozřejmě z Evropy, ale i USA, Bolívie, Turecka, Srí Lanky atd. Na setkání byla nejpočetněji zastoupena Česká republika a to v počtu 14 účastníků. Přijeli zástupci těchto organizací: Asociace Vojáci proti válce, České mírové fórum, Českoslovenští vojáci v záloze pro mír a České mírové hnutí. Zástupci Světové rady míru zaslali pozdrav též účastníkům mírového setkání v Praze, které probíhalo s varšavským zároveň.
Zásadní projev a návrh na jednání Světové rady míru přednesli zástupci České republiky.
Zde je jeho text:

Oskar Krejčí: NATO pochoduje na východ a samo vytváří rizika!

Oskar Krejčí (rozhovor)
10. 7. 2016   První zprávy
Nejvyšší představitelé členských států odsouhlasili ve Varšavě to, co bylo už dávno známo. Žádná překvapení se nekonala. Jestli byl summit historický? Potvrdil zájem o dialog s Ruskem, a k jeho baltským hranicím poslal čtyři mezinárodní roty o celkové síle dva až tři tisíce vojáků. Podivní vyjednávači… S trochou zlomyslnosti by se dalo říci, že dějinnost varšavského summitu NATO je obsažena v historických analogiích. Německé jednotky do Litvy – to je tak trochu návrat řádu německých rytířů do Pobaltí. Britové se dostali do Estonska, což připomíná sny Londýna z dob Petra Velikého. Další analogie si raději odpustíme.

Srebrenica – mediální lež a manipulace


Václav Dvořák
10. 7. 2016

Na velkém kameni u vchodu do mezarje - muslimského pohřebiště ve srebrenických Potočari – je vytesána cifra 8.372. Má představovat počet „popravených nevinných muslimských mužů a chlapců“. Do kamene vytesaná cifra je zhmotněním narativu – příběhu, pohádky - který od konce války v Bosně šíří média v zemích Západu (rozuměj členské země aliance NATO). Opakují ho politici, novináři, západní ambasády tlačí na srbské politiky, aby i oni přikývli této verzi. Ale Srbům se do toho nechce. Vědí, jaká jsou fakta, a ta příběhu o 8372 popravených odporují.


Proč se i my účastníme šikany Ruska?


Lubomír Man
10. 7. 2016
Z mnoha zjevných důvodů bude Rusko i nadále představovat hlavní hrozbu pro bezpečnost Evropy v dalších pěti letech a dále. (Poslední věta textu NATO předložený konferenci zemí NATO ve Varšavě.)
Jistě.Ty důvody jsou opravdu zřejmé. Hlavně pak ten, že bez hladce běžících koleček vojensko-bezpečnostního komplexu, před kterým jako největším nebezpečím varoval americký lid už někdejší prezident USA Dwight Eisenhower (a nic mu to nebylo platné, protože ten komplex se - viz Cheney a Rumsfeld – vtělíl přímo do americké vlády), by Spojeným státům dnešní konstelace hrozil okamžitý hospodářský kolaps. 

Nálož neveselých skutečností o EU a našem světě vůbec

Tereza Spencerová
10. 7. 2016  Literárky

Je to jako klip Přemluv bábu jsou podle Terezy Spencerové, v pravidelném týdenním přehledu, nejnovější hlasy sdělující Evropanům, že hloupí staří lidé nemají rádi EU a ničí tak životy svým potomkům. Dále ve vážnějším duchu komentuje zoufalství Bruselu po Brexitu, posunům v politice NATO a také vývoji stavu v Sýrii, která má novou vládu.Gorbačov: NATO připravuje válku

Jan Urbach10. 7. 2016 Vaše věc

Veškerá rétorika NATO je prodchnuta možností vyhlásit Rusku válku, řekl dnes k summitu Severoatlantické aliance poslední ruský prezident Michail Gorbačov. Aliance se připravuje na přechod ze studené války k válce horké, dodal.

Několik vět ke zprávám z Donbasu

Varšavský válečný sjezd a globální vesnická rvačka... Logika nové války!

Václav Umlauf
10. 7. 2016  e-republika

Varšavský válečný sjezd vedou lidé, kteří nyní slovem a skutkem pilně připravují válku. Znáte to. Dva kluci na vesnici se pošťuchují, pak se začnou prát, pak si zavolají oba pitomé táty, ti se do sebe pustí, a nakonec se mydlí celá vesnice.