Reklama

sobota 23. července 2016

Prečo musia USA zautočiť na Rusko

23. 7. 2016 (se slovenskými titulky)

V Brazílii dala o sobě vědět v Latinské Americe první skupina radikálních islamistů. Brazilská policie zatkla 10 potenciálních "olympijských teroristů"

23. 7. 2016      zdroj a zdroj
První skupina radikálních islamistů v Jižní Americe přísahala věrnost v Rusku zakázané teroristické organizaci DAEŠ. Stalo se to v Brazílii několik týdnů před zahájením olympijských her v Rio de Janeiru. Islamisté to oznámili na svém Telegram-kanálu s názvem Ansar al-Khilafah, informuje The Independent. Kromě toho byly na Telegramu představeny kanály DAEŠ ve španělštině a portugalštině, je uvedeno v článku.

Norbert Haering: Estráda koloniálního pokrytectví

Norbert Höring
23.7.2016          Střípky ze světa


„Řecko privatizuje železnici – koncesi dostanou Italové´,“ zněl dnes, smrtelně vážně, titulek zprávy Reuters navzdory tomu, že koncese byla udělena státnímu podniku,“ všímá si Norbert Haering. A obratem dodává, že „nejde o žádnou výjimku“, neboť o „privatizaci byla řeč i v případě dlouhodobého pronájmu řeckých letišť státní německé společnosti Fraport AG. V podmínkách, jež si kladou věřitelé, jde o zvýšení efektivnosti právě tak málo, jako v ´programech pomoci´ Řecku o skutečnou pomoc zemi.“

Po korupčnících, nacistech a slonech v porcelánu prý kandidáti z bývalých tzv. východních zemí nemají šanci stát v čele OSN; kdo rozhoduje? Soudný rozum určitě ne..

Břetislav Olšer
23.7. 2016   Rukojmí
Po deseti letech tedy dojde ke střídání v čele OSN. Jedním z favoritů na post nového generálního tajemníka je současná bulharská ředitelka UNESCO Irina Bokovová. Prý však až příliš vřelé lne k Moskvě. Jasně, nestačí vůči Rusku ekonomické sankce a kolektivní vina za doping i údajná agresivní anexe Krymu, když byl v referendu až 97procentní souhlas většinových ruských obyvatel tohoto poloostrova pro jeho připojení k Rusku.

Francie se „vzdala bez boje“ migrantům z třetího světa

Darja Aslamovová
Alena Mikulášková
23.7.2016 E-republika

D. Aslamovová si na základě rozhovorů s místními vytvořila mínění, že země není schopna se ubránit cizincům s agresivními úmysly. 
Legální zbraně a jiné mýty


Jiří Jírovec
23. 7. 2016
Václavu Klausovi se připisuje výrok, že neexistují špinavé peníze. No jistě, původně byly vytištěny jako naprosto čisté, skoro k zulíbání. Znečistěny byly, jakmile se dostaly do oběhu. Špínou i transakcemi. To samé platí i o zbraních. Původně byly všechny čisté, určené pro legální prodej, aby se vrátila investice do zbrojovek a hrdinové se mohli legálně zabíjet v politicky posvěcených konfliktech a válkách.

Niels Kadritzke: Řecký privatizační švindl


Privatisierungsschwindel in Griechenland
Niels Kadritzke

Niels Kadritzke

Zahraniční kapitál si dopřává hodokvas

„Privatizační vlna se Evropou valí už desítky let,“ píše Le monde diplomatique. „Spousta   investorů, bank a poraden- ských firem z ní zbohatla, občanů však obšťastnila jen pramálo. Neboť z velkého neoliberálního slibu, že privatizované infrastrukturní podniky obslouží své  zákazníky laciněji – vodou, elektři- nou, nabídkou ve sféře dopravy – se s železnou pravidelností klube pod- vod, ba často i vyslovená lež.“

Dugin: Turečtí politici mi dali najevo, že Turecko zvažuje vystoupení z NATO

Geo
23.7.2016   Eurasia24

Ruský politolog Alexandr Dugin
Geo, Eurasia24.cz

Foto: Geo, Eurasia24.cz může o dění v Turecku hovořit zasvěceně. Mimo jiné proto, že před deseti lety napsal „prorockou“ publikaci Osa Moskva – Ankara, ale také proto, že osudný večer 15. července 2016, kdy v Turecku probíhal pokus o převrat, pobýval právě v Ankaře a jednal s tamními nejvyššími představiteli. Jeho pohled na poslední události v Turecku přinesla ruská TV Cargrad.


Otřásají se základy politického uspořádání Západu

Tereza Spencerová (rozhovor)
23. 7. 2016 Literární noviny

V Turecku se hraje o budoucnost Severoatlantické aliance a tedy o samotné základy západní politické architektury, analyzuje s odstupem času stav po neúspěšném převratu Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí přidává jednotlivé „body ohrožení“: Ankara už nestojí o členství v EU, Blízký východ chce urovnávat s Ruskem a Íránem, v Sýrii získává navrch Asad, Erdogan nám může poslat „ty horší“ uprchlíky, myšlenka tureckého obratu do Asie je lákavá a my přitom Turecko moc, moc potřebujeme.
To, že se jednalo o strašlivý týden navíc podtrhnula včera událost v Mnichově, o jejímž motivu se zatím jen spekuluje, zda jde o čin pomatence nebo teroristický čin.

Endgame po česku

Maru
23.7.2016 Zvědavec

Rada vlády pro udržitelný rozvoj připravuje strategický dokument rozvoje ČR do roku 2030.
Tento dokument je založen na rozpracování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) určených v OSN Agendě udržitelného rozvoje 2030.


Slovensko sa vzdalo v boji o pôdu a ustupuje Bruselu. Čo ale bude s vodou v predanej pôde?

Ilustračné foto23. 7. 2016  Hlavé správy


Ministerstvo pôdohospodárstva ustúpilo Bruselu a Slováci si už nemôžu chrániť svoju pôdu pred cudzincami. Spôsob ochrany slovenských farmárov už dlhší čas kritizovala Európska komisia (EK), a preto musí Slovensko zmeniť zákon. Kompetentní v Bruseli totiž tvrdia, že naše predpisy porušujú voľný pohyb kapitálu a slobodu usadiť sa.

pátek 22. července 2016

Informace ČMF spoluobčanům: O čem vlastně NATO ve Varšavě jednalo?


22. 7. 2016
Ve Varšavě se 8 - 9.7.2016 se konaly dvě konference - jedna nemírová konference vládní a jedna mírová konference nevládní. Na nemírové konferenci vládní - na summitu - jednaly vlády členských států NATO o tom, jak dostat občany všech koutů světa do války. Na mírové konferenci nevládní jednali občané o tom, jak se nenechat vládami do válek zavléct.

Neoliberalizmus, neofašizmus a islamský extrémizmus


Karol Krpala
22. 7. 2016
Teroristické útoky v západnej Európe, nástup pravicového extrémizmu na Západe i u nás, pokus o štátny prevrat v Turecku, ktorý len prispel k upevneniu snáh prezidenta Erdogana o vybudovanie islamistickej diktatúry, rasisticky motivované „poriadkové hliadky“ organizované neoľudákmi na Slovensku. Len výpočet domácich a európskych politických udalostí za posledné obdobie naznačuje, že v rámci systémového neoliberalizmu sa určitým spôsobom prejavujú ďalšie dva javy. Na jednej strane je to tendencia k neofašizmu, na strane druhej prejavy islamského extrémizmu.

Rukojmí advokátů


Zdeněk Jemelík
22. 7. 2016             Jemelikzdenek
Ústavněprávně zakotvené právo na právní pomoc v řízení před soudy, jinými státními orgány či orgány veřejné správy dle čl. 37 Listiny základních práv a svobod rozvinulo trestní právo až do povinnosti obviněných při jednání s orgány činnými v trestním řízení ve vymezených případech použít služby advokáta. Teprve nedávná novelizace trestního řádu jim umožnila, aby se za určitých okolností vzdali práva na zastoupení v obhajobě advokátem, pokud v jejich věci nehrozí uložení doživotního trestu. Trvá ale povinnost použít službu advokáta při podání dovolání a ústavní stížnosti.

National Interest: USA nemají důvod mít jaderné zbraně v Evropě


22. 7. 2016    zdroj
Mnozí zapomněli, že na základně Incirlik, která zůstala bez elektřiny v důsledku pokusu pučistů chopit se v Turecku moci, je asi 50 vodíkových bomb B-61. … možná, zdůrazňuje autor, je příliš brzy mluvit o tom, že je potřeba vrátit americká vojska z EU, ale o tom, aby byly vráceny vodíkové bomby, je nutno hovořit.

Papa Hemingway (ne)milovaný ve Španělsku

22. 7. 2016    LiterárníNoviny

Tento týden si Španělsko připomíná osmdesáté výročí začátku občanské války (17. a 18. červenec). Pamplona, známá během s býky, se tentokrát ocitla stejně jako ostatní španělská města v záplavě střevíců a k nim přidané růži. Symbol, kterým si Španělé připomínají statisíce obětí.

Tereza Spencerová: Pravda o 11. září je zase o něco jasnější, ale pšššt!

Tereza Spencerová 
 
Odtajnění posledních 28 stran kongresové zprávy o vyšetřování útoků z 11. září nejenže dokládá saúdský podíl, ale vyvolává otázky i o spoluvině tehdejší Bushovy administrativy (a neochotě administrativy Obamovy vyvozovat důsledky).


Vnášet politická rozhodnutí do věcí olympizmu je americký zločin

2016 Rio Olympics logo
Lubomír Man
22. 7. 2016
Takže je s konečnou platností rozhodnuto. Ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu nebudou. Neuvidíme už Jelenu Isinbajevovou vznášet se nad laťkou ve výši pěti metrů, neuvidíme Sergeje Šubenkova, jak po zdolání 110 metrového pole překážek vpadá do cíle před skvostnými černými atlety USA. A to prý proto, že ruský stát kryl a podporoval doping.

Foto: Mi-17 dostal zásah řízenou střelou a vrátil se na základnu


ea24

22.7.2016 Eurasia24

Co vydrží ruský vrtulník Mi-17? Jasnou odpověď na tuto otázku dává fotografie, která se v posledních hodinách šíří sociálními sítěmi. Je na ní transportní vrtulník Mi-17 syrské armády po zásahu tepelně naváděnou raketou z přenosného protiletadlového kompletu. Jak vidno, dvoumotorový vrtulník se i přes vážné poškození nezřítil a podle publikované informace se vrátil na základnu.

Olympijský vítěz Kůrka pronesl závažná slova k vyloučení ruských atletů z olympiády. A také doporučil řediteli ČT, aby zakročil proti některým sportovním komentátorům

ROZHOVOR 

22. 7. 2016 ParlemantníListy
 

„O dopingu ruských atletů se ví léta a problém se najednou vytáhne před olympiádou, když je Rusko takzvaně na indexu,“ říká o skandálu kolem ruského atletického svazu olympijský vítěz ve střelbě, trenér mládeže a jeden z předních kandidátů do krajských voleb za SPO Jan Kůrka. Hovoří také o tom, jaký je kšeft nejen doping, ale i boj proti němu. V obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se dále zmiňuje o neustále propadajícím se počtu olympioniků a s tím související mizející základně a hledání mladých talentů mezi nejmladší generací.

Šok! Trump o NATO

Jan Urbach
22. 7. 2016   Vaše věc

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump v rozhovoru s listem "New York Times" prohlásil, že jako prezident nezaručí obranu spojenců v NATO v případě, že neplní své závazky vůči USA. V rozhovoru se objevuje také sugesce, že může stáhnout americké vojáky rozmístěné ve světě.


Ukrajina 2016 -II.


- PT  -
22.7.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com 
(pokračování)

Válka

je tu sice vnímaná, leč osobní zkušenost s ní má málokdo. Ano, existují odvody, ale ty se týkají jen minimálního množství lidí, ovšem jsou zcela nepopulární. Nikdo bojovat nechce a překvapilo mě, že místní naprosto neodsuzují ty, kteří se odvodu vyhýbají. Mají sice prý rádi svou zemi, ale zemřít nechce nikdo.


Ukrajina 2016 -Inapsal PT
22. 7. 2016   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Navštívil jsem Ukrajinu vícekrát, přičemž dvě z těchto návštěv se konaly v té samé firmě v centru západní Krajiny. Ty ostatní dvě pak na střední a východní Ukrajině, což mi dalo možnost porovnat pohled lidí z těchto částí této nyní těžce zkoušené země. Bohužel, na východní Ukrajině jsem byl před Majdanem, takže nevím, co si tam lidé myslí dnes. Ale zde v této oblasti jsem byl jak před tím, tak nyní – což je také hodnotné při posouzení, jak se za ten čas názor místních změnil. A mohu už dopředu konstatovat, že jakkoliv se jisté prvky daly vysledovat už dříve, ta proměna je drastická. Čekal jsem hodně, ale toto rozhodně ne…

čtvrtek 21. července 2016

Polistopadové epištoly, kacířské úvahy - I.část

Stanislava Kučerová
21 .6.2016  České národní listy

I. Paměť národa
Česká minulost má vedle dimenze národní i výraznou dimenzi sociální. Obě jsou dnešním vedoucím silám přítěží, a proto je všemožně z historické paměti vytrhávají. Co zbude v prožitkovém obsahu naší identity, je-li paralyzována jak složka národní tak sociální?


Ani peklo nebylo nikdy tak naštvané, jako teflonový sultán

Pepe Escobar
21.7.2016 Zvědavec

Když turecký prezident/ctižádostivý sultán Recep Tayyip Erdogan přistál na istanbulském Ataturkově letiště v sobotu brzy ráno, prohlásil pokus o puč proti jeho vládě za neúspěšný a „bohem seslaný“.


Aj slzy deľme spravodlivo

Jozef Banáš
21. 7. 2016   Aktuálne.sk

Promenade des Anglais – prekrásny bulvár pozdĺž pobrežia v Nice sa stal miestom neobyčajne krutého a barbarského útoku. Ešte vlani som po ňom behával, chodieval na mestskú pláž a mám na toto nádherné mesto francúzskej riviéry tie najúžasnejšie spomienky. Masová vražda šialeného šoféra nákladného auta mnou otriasla a dvíham ruku za jeho prísne potrestanie.

RF upozornila tureckého prezidenta na připravovaný převrat


21. 7. 2016    zdroj a zdroj
Rusko upozornilo několik hodin před začátkem vojenského převratu v Turecku prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na připravovaný puč. Informovala o tom íránská informační agentura Fars s odkazem na arabská média, která se o tom dozvěděla z diplomatických zdrojů v Ankaře.

Je vám jedno, kolik platíte za elektřinu?


Václav Marek
21. 7. 2016
Jestli ano, tak dále nečtěte. Když ne, tak pro to něco dělejte, nikdo to za Vás neudělá.
Do roku 2001 hlídal náklady za elektřinu stát aq platili jsme jednomu dodavateli jeden zisk. V roce 2001 se rozdělila dodavatelská společnost na 5 oblastí a na ochranu zákazníků byl zřízen Energetický regulační úřad (dále jen ERÚ, který však maloodběratelé nemají zájem kontrolovat.

Svůj k svému, jak jinak!


Jiří Baťa
20. 7. 2016
Rozhovor Libuše Frantové z Parlamentních listů zaujme hned z několika důvodů. Jednak, že je veden s Tomášem Czerninem, potomkem slavného šlechtického rodu, což samo o sobě vyvolá u čtenáře nemalý zájem zvláště, když se dočte o jeho zajímavém životním příběhu od dětství do dnešních dnů. Jeho dětství a dospívání je místy dobrodružné, jindy téměř romantické, ale také možno říci odpovědně vytrvalé a k jeho původu pozoruhodné. Ale dost již chvály, vše se lze dočíst in natura v PL.cz zde

Daily Signal: USA nenechají na holičkách "porobené národy" Ruska a Číny


20. 7. 2016    zdroj a původní zdroj
The Daily Signal žádá, aby byla věnována zvláštní pozornost "Týdnu porobených národů", který se koná každý rok v USA. List poznamenává, že komunismus nebyl poražen úplně, že je stále naživu, zejména v zemích, jako jsou Rusko a Čína. A to znamená, že boj Ameriky za "osvobození" všech národů na světě bude pokračovat.


středa 20. července 2016

A teď si vás, holoubkové, podám, že vás vlastní máma nepozná

Vladimír Stwora
20.7. 2016   Zvědavec
Pokus o puč v Turecku začal kolem 22 hodiny v noci z pátku na sobotu. Část turecké armády povstala proti vládě prezidenta Erdogana. Vojáci ovládli televizi, ohlásili zákaz vycházení. Velení turecké 1. armády (jedné ze čtyř formací této úrovně) uvedlo, že se povstalci rekrutují z části jednotek právě 1. armády, zodpovídající za severozápad Turecka včetně Istanbulu. Prezident Erdogan byl v době útoku v přímořském letovisku Marmaris na jihozápadě země. Už těsně po půlnoci hlásila Reuters, že síly loajální režimu získávají iniciativu a potlačují vzbouřence.
Celý slavný puč trval několik hodin. Ráno média hlásila, že povstání bylo potlačeno. Při střelbě v ulicích a jiných násilnostech zahynulo 265 lidí, několik tisíc bylo zraněno.

ČR s Bělobrádkem včele pelotonu EU


Luděk Prokop
20. 7. 2016
Tímto příspěvkem chci hlavně upozornit na nespornou originalitu uvažování našich vládních činitelů, skvěle reprezentujících celou tu Sobotkovu vládu. Něco takového by rozhodně nemělo zaniknout a vytratit se do ztracena. Místopředseda vlády Bělobrádek, před kterým Sobotka poslušně ohnul hřbet a sklonil hlavu, v záležitosti předvolebního slibování revize církevních restitucí, opět velice výrazně zazářil. Tento Bělobrádek v roli místopředsedy vlády pro vědu a výzkum, po vysoce flexibilním zamýšlení, kreativně prohlásil: Turečtí učitelé, kterých se Erdogan zbavil, by mohli působit v Česku. Konečně jsme po vyslovování účasti a podpory Erdoganovi od předních činitelů EU, v něčem úplně první. 


Důležité: Mimořádné prohlášení MO DLR v souvislosti se zhoršením situace na linii dotyku Ministerstvo obrany DLR vydalo mimořádné provolání v souvislosti s prudkým zhoršením situace na linii dotyku. Zveřejňujeme plné znění, které redakce Russkoj vesny obdržela. Situace ve směru Doněcka eskaluje.


20. 7. 2016    zdroj
Ukrajinská strana se již několik dní připravovala k provedení rozsáhlé provokace, jejímž cílem je odůvodnit ze strany Kyjeva neplnění povinností, které vyplývají z Minských dohod, a také zmaření voleb do místních orgánů.

Není vina, jako vina. A co důkazy?


Jiří Baťa
20. 7. 2016
Politika je svinstvo, to je všeobecně známý fakt, jak jej vidí obyčejní lidé. Jako příklad si dovolím uvést dva příklady. První je z pokryteckého vidění a názoru přdstavitele americké administrativy, ministra zahraničí vlády USA Johna Kerryho, který se vyjádřil k nedávným událostem v Turecku, k pokusu o tzv. puč. Ponechejme důvody a podstatu s největší pravděpodobností když ne samotným Erdoganem, tak jeho klikou vyvolaného puče, věnujme pozornost reakci na tyto události ze strany představitelů USA.

Nový trend: Gangy mladých migrantů napadají pro zábavu náhodně vybrané Švédy

19. 7. 2016   Zvědavec
Dříve klidné švédské městečko Ronneby sužuje gang 6-10 mladých migrantů mezi 20-25 lety, kteří si náhodně vybírají oběti, které pak pro svou zábavu napadají a tyranizují.
Při jedné příležitosti napadli 35 letého muže, kterého zbili do bezvědomí, jindy 19 letého muže, kterého kopali a zranili v obličeji.
Útoky migrantských gangů na původní obyvatelstvo "ze sportu" a pro zábavu se objevují jako nový trend.Policie není schopná účinně zasáhnout.

Zdroj: http://avpixlat.info/2016/07/19/polisen

úterý 19. července 2016

Válka přímo v evropských městech.Proti evropské civilizaci vedeny tři džihády!

Vlastimil Podracký
19.7. 2016 Parlamentní listy
Pokud to takto povedeme dále, můžeme ji prý jistě očekávat
Vyhlašovat válku terorismu je falešné a naprosto neproduktivní, protože je to jen vrcholek širší fronty džihádu, píše myslitel, publicista a spisovatel Vlastimil Podracký.
Podle něj jsou proti evropské civilizaci vedeny tři džihády. Jsou to „džihád kolébek“, „džihád proti integraci a asimilaci“ a „džihád migrace“. „Záměrně tam neuvádím džihád terorismu, protože ten není podstatný, naopak spíše na předchozí tři džihády upozorňuje.

Francie chce po teroristickém útoku v Nice spolupracovat s Asadem


19. 7. 2016     zdroj
Francouzští senátoři vystupují za užší spolupráci s Ruskem a syrskou vládou za účelem efektivního boje proti terorismu. Po teroristickém útoku v Nice, ke kterému došlo během oslav Dne dobytí Bastily 14. července, francouzští senátoři vystupují za posílení spolupráce s Ruskem, ale jsou také připraveni poskytnout dočasnou podporu syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi, aby byl boj proti terorismu účinnější.

Nezdařený puč v Turecku může Západ zasáhnout efektem jaderného výbuchu

napsal/přeložil Geo
19. 7. 2016 Eurasia24

Pokus o puč v Turecku dostal Západ do osudově těžké situace. Západní oligarchie má před sebou dvě možnosti, z nichž jedna je horší než druhá: buďto před světem pohřbít poslední zbytky usilovně pěstované reputace „euroatlantické civilizace“, nebo po Evropské unii dopustit také erozi Severoatlantické aliance. To vše ještě podtrhuje skutečnost, že ani tentokrát se západním stratégům nepodařilo vtáhnout Rusko do rozsáhlého válečného konfliktu.


Naše budoucnost po brexitu a turecké tragedii - s jinou EU nebo bez EU


Josef Mrázek
19. 7. 2016
Kromě budoucnosti v opravené EU anebo bez EU je zde zdánlivě ještě třetí možnost, budoucnost v rámci nezměněné EU. Ale nezměněná EU žádnou budoucnost nemá, protože směřuje ke své i naší likvidaci masivní imigrací a jadernou válkou.


P.C. Roberts: Washington znovu politizuje olympijské hry


19. 7. 2016    PaulCraigRoberts
Washington ve spolupráci se svým kanadským vazalem směřují svým vlastnoručně vyrobeným ruským dopingovým skandálem k jedinému cíli: vyřadit Rusko z účasti na olympijských hrách v Brazilii. A ruku v ruce s tím tlačí na další země, aby se k této vendetě proti Rusku, vedené pod falešnou nálepkou „ochrany čisté atletiky“ taktéž připojily

Asadovi vojáci zcela zablokovali hranici s Tureckem. Damašku stojí za to opakovat jako mantru, že "všechno zlé je na něco dobré".19. 7. 2016   zdroj
Syrská vládní armáda s podporou národní domobrany vrátila pod kontrolu Kensabbu. Obec … byla obsazena teroristy Dzhebhat en-Nusry (organizace je v Rusku zakázaná) a jejími spojenci 1. července. O dva týdny později bylo město navráceno pod kontrolu Damašku. Vojenský zdroj informoval novináře o průběhu operace: "Operace na osvobození Kensabby byla zakončena. Byly shromážděny velké síly armády a několika domobran. Zpočátku probíhal silný boj, ale pod údery dělostřelectva a letectva začali teroristé v malých skupinách ustupovat směrem k Idlibu."

Převrat v Turecku je fiaskem NATO


19. 7. 2016    zdroj a zdroj
V noci z pátku na sobotu v Turecku téměř proběhl vojenský převrat. V nejdůležitějších městech probíhaly nejen pozemní střety, ale i boje ve vzduchu. Ráno bylo jasné, že se převrat zadrhl. O příčinách a poučení této noci přemítal ve vysílání Rozhlasu "Komsomolskaja pravda" šéfredaktor časopisu "Národní obrana" Igor Korotčenko.


Brexit – největší podvod století

Stanislav Vozka
19. 7. 2016  Prozítřek 
Uplynuly více než tři týdny od osudového rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii. Oslavné i pohřební řeči odezněly. Je čas říci pravdu: Brexit byl dobře organizovaným podvodem a jeho výsledek, dlouho a pečlivěpřipravovaný, naprosto odpovídá cílům západních nátlakových center, kterým jde o především o vytvoření a upevnění (pro ně) bezpečného společenského řádu.

Michael Hauser: Pokud jde o zpravodajství ČT, tak tam mám výhrady celkem pravidelně

Pavel Letko
18. 7. 2016   E-republika

Rozhovor s členem Rady ČT Mgr. Michaelem Hauserem, PhD o zamítnuté stížnosti na zpravodajství České televize, o dění na Ukrajině a funkci médií v liberální demokracii.


Protest ANS ke změně názvu České republiky na název CZECHIA


19. 7. 2016
V rozhlase a tisku ČR proběhla v minulých dnech zpráva, že na návrh Ministerstva zahraničních věcí ČR byl v OSN zaregistrován pro Českou republiku nový oficiální název CZEHIA nebo TSCHECHIA.

Podnikání justiční mafie v Rusku - zakázaný dokumentární film

19. 7. 2016      české titulky
Přestože o V.V. Putinovi ve filmu není zmínka, je "na plátně" trvale jeho zmenšená fotografie jako podprahový náznak jeho účasti na korupčním spiknutí. Jak se asi "vládne" v zemi od dob Jelcina ovládané zločinci?

Jak Recep objevil recept, aby mohl perfidně zabít ne dvě mouchy jednou ranou, ale hned celé hejno těch nejneodbytnějších...

Břetislav Olšer
19.7. 2016   Rukojmí
Mustafa Kemal Atatürk, Otec Turků, se v hrobě obrací, když bezmocně sleduje, jak Recep Tayyip Erdoğan vede jeho moderní Turecko do středověké islámské záhuby, kdy s perfidností sobě vrozenou infiltroval své lidi do generálských řad nenáviděné sekulární turecké armády, aby sámi vyprovokovali státní převrat, jenž byl však v zárodku tvrdě poražen.

Ministerstvo obrany RF očekává u jižních hranic Ruska syrské peklo


19. 7. 2016     zdroj
Sergej Šojgu přislíbil adekvátní reakce na potenciální hrozby pro ruskou bezpečnost. Ministr obrany Ruska, armádní generál Sergej Šojgu informoval o pravděpodobnosti vzniku nových bojišť na území postsovětských zemí Střední Asie a Zakavkazska. "Analýza vývoje situace ve světě ukazuje, že v krátkodobém horizontu přetrvává pravděpodobnost vzniku vojenských konfliktů," řekl ministr na vojensko-vědecké konferenci "Vojenské a politické výsledky použití Ozbrojených sil RF v Sýrii a hlavní strategické závěry."

Rostislav Iščenko: Pro Erdogana nejenže nic neskončilo, ale dokonce ani nezačalo


19. 7. 2016   zdroj
Samotný fakt připraveného a téměř podařeného převratu vypovídá o mnohém. Vojákům se za Erdogana, který je pod dohledem bezpečnostních služeb, poprvé podařilo dospět k akci. Hrozba rozsáhlé občanské války v Turecku se zostřila. Puč postavil tučný kříž nad zbytky erdoganovského neoosmanského projektu.

Rozhovor s chargé d’affaires Syrské arabské republiky Basharem Akbikem


18. 7. 2016
Vážený pane chargé d’affaires, během nedávné návštěvy naměstka ministra zahraničních věcí Sýrie byla dohodnuta účast ČR na obnově Sýrie. Jak jsme se mohli dočíst v tisku, jedná se o velmi obsáhlou a všestrannou akci, která má nejen ekonomickou, ale vzhledem k celkové situaci především politickou dimenzi. Česká diplomacie jako taková, včetně předchozí vlády, dokázala udržet kontinuitu racionálního přístupu k syrské krizi a nenechala se vtáhnout do snah o násilné svrhnutí prezidenta a vlády. Jak hodnotíte tento fakt a jak se díváte na budoucnost syrsko-českých, nejen hospodářských, vztahů?

TITANIC a zdegenerované hry: Logika rozpadu EU

Radim Valenčík
19. 7. 2016   RadimValenčíkPíše
Hra (ve smyslu teorie her), ve které se všichni hráči stávají figurkami a přestávají mít možnost volby strategií (ve smyslu teorie her) se stává zdegenerovanou hrou (ve smyslu teorie her):
"Často dochází k tomu, že ti hráči, kteří volí strategii nápravy (vybočení z řady), jsou postupně ze hry vyloučeni a zůstanou jen konformní hráči, kteří si již nejsou vědomi toho, že hra zdegenerovala, že se všichni hráči již proměnili v zombie neschopné vlastního rozhodování, že probíhá již jen fatálně determinovaný proces typu antické řecké tragédie. Skutečná hra se pak začíná odehrávat mezi fatálním průběhem zdegenerované hry, ve které už nikdo nemá možnost cokoli změnit, a jejím prostředím, tj. těmi, kteří stojí mimo degenerovanou hru, uvědomují si její fatální charakter, nevstupují do ní, ale hledají jiný způsob nápravy stavu." Zdroj


Nevydařený puč posune Turecko k Rusku

Alexandr Sotničenko
18. 7. 2016  Eurasia24

Vítězství nad pučisty podle turkologa Alexandra Sotničenka posílí zahraničněpolitický kurs tureckého prezidenta Recepa Erdogana, nasměrovaný v posledních týdnech k obnovení a posílení vztahů s blízkými sousedy, v první řadě se Sýrií a Ruskem. Ve stručném hodnocení situace po nedávném pokusu o převrat to píše ruský portál Ktovkurse.com