Reklama

sobota 30. července 2016

K záchraně národa je potřeba se aktivizovat a v rámci nalomených demokratických procesů je třeba do struktur nižších řídících elit (do parlamentu a vlády) navolit nové figury.Nebylo by to poprvé, kdy někdo z politiků prodá své přesvědčení třeba za umoření své hypotéky.

VK
30.7. 2016    AENews   
Plivanec do obličeje českým občanům: Dohoda s Tureckem o kšeftování s uprchlíky není v ČR ratifikována, ale Sobotkova vláda už rozhodla o přijetí 81 migrantů z Turecka! Politika MKT už je i v Česku!

Bojovníci Islámského státu dostávají azyl na jihu Ukrajiny a cvičí své stoupence pro válku v Evropě

30. 7. 2016 AC24

Krymský vicepremiér Ruslan Balbek zveřejnil zprávu o soustředění islámských radikálů u severních hranic poloostrovu.


Karel Havlíček burcující (1821-1856)

Přemysl Votava 
30.7.2016   České národní listy

Nezapomínejme! Před 160 lety 29. 7. 1856 zemřel Karel Havlíček Borovský, národní buditel, politik, novinář, ale hlavně, statečný člověk.


Květa Pohlhammer Lauterbachová: Proč iniciativa „Za monetární modernizaci i v České republice?“

Pavel Letko
30. 7. 2016     e-republika
V sobotu 10. září 2016 se rozhodly tři aktivistky: Ilona Švihlíková, Miluše Kotišová a Květa Pohlhammer Lauterbachová, uspořádat v Praze 1 konferenci na téma peněz a na obranu české koruny. Redakce E-republiky, která konferenci rovněž podporuje, přináší rozhovor šéfredaktora E-republiky Pavla Letka s jednou ze spoluorganizátorek a naší kmenovou ekonomickou publicistkou Květou Pohlhammer Lauterbachovou. 

Exkluzivní rozhovor se spisovatelem Janem Bauerem: Radikálů, kteří vytáhli na Novoměstskou radnici, nebylo z počátku mnoho, vešli se do jednoho kostela, ale po cestě se přidali další, protože se konečně začalo něco dít


Martin Kunštek
30. 7. 2016
U příležitosti 597. výročí první pražské defenestrace přinášíme rozhovor s nejproduktivnějším českým spisovatelem. Jan Bauer napsal 162 knih z oblasti literatury faktu, historických románů a historických detektivek. V rozhovoru pro Novou republiku se s našimi čtenáři podělil o své bohaté historické znalosti dějů souvisejících s pražskými defenestracemi.

pátek 29. července 2016

V Rusku je vytvářen nový systém kosmické rozvědky30. 7. 2016      zdroj
Ruská armáda začne v roce 2019 zavádět nový kosmický systém opticko-elektronické rozvědky, jehož základem budou družice Razdan. Ve čtvrtek 28. července o tom píše Kommersant. List s odvoláním se na dva zdroje v příslušném průmyslovém odvětví a jeden z ministerstva obrany oznámil, že Kosmické síly (jsou součástí Vzdušných a kosmických sil) zahájily konzultace se samarským raketovým a kosmickým centrem Progress. Účelem je konstruování družic optoelektronické rozvědky 14F156 Razdan.

Ample Strike: Jen „nacvičování“ prvního úderu?

Radim Valenčík
29. 7. 2016     RadimValenčíkPíše
"Strategické bombardéry B52 a B1, bitevní vrtulníky Apache a létající tankery vyšle americké velení na sklonku srpna do Česka na rozsáhlé třítýdenní cvičení Ample Strike. Zapojí se do něj sedmnáct zemí a má prověřit hlavně předsunuté letecké návodčí, kteří navádějí letouny na cíle ke zničení." Zdroj. Nejsem odborník v této oblasti, a proto se jako laik ptám:

Mládí (nebo mladí?) vpřed, aneb ruský Benda bez „gulí“


Jiří Baťa
29. 7. 2016
S nemalou zvědavostí a zájmem jsem si přečetl rozhovor s opoziční a údajně režimem stíhanou poslankyní oblastní dumy v Kursku Olgou Liovou, zde. Zdržím se analýzy obsahu jejího velmi surealisticky a dehonestujícího rozhovoru, který je možno si přečíst přímo na Parlamentních listech.cz, chci se však především zaměřit na osobu samotné poslankyně Liové. Mladá „paní“ poslankyně je pozoruhodnou osobou, srovnatelnou s naším poslaneckým exotem Markem Bendou. Ani ne tak léty strávenými v poslaneckých škamnách, jako věkem vstupu do politiky. 


Jak málo stačí k tomu, aby byl někdo označen za proruského trolla…..

- vlk -
29.7.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Včera o sobě opět dal vědět obskurní spolek s názvem Evropské hodnoty….

Jejich, ehm – „analytická“ sekce, s úderným jménem Kremlin Watch, vypracovala seznam prokremelských propagandistických webů.


Kdo porazí Zemana? Určitě ne anti-Zeman

Radim Valenčík
29. 7. 2016             RadimValenčíkPíše
Právě jsem se vrátil z Maastrichtu, kde probíhala "olympiáda ducha" – tj. 5. světový kongres Společnosti teorie her. Ten minulý před čtyřmi roky v Istanbulu byl sice lepší, ale i tento stál za to. Nobelisti byli tři včetně 86-letého Boba Aumanna v plné fyzické a duchovní kondici. Jeden z hlavních přednášejících měl přednášku na téma "Jak vyhrát prezidentské volby". Ukazuje se, že i velmi jednoduché modely, které teorie her nabízí, mají obrovskou vypovídací sílu.

Karel Havlíček „burcující“


khb
Přemysl Votava
29.7.2016  Vaše věc

Nezapomínejme! Před 160 lety - 29. 7. 1856 - zemřel Karel Havlíček Borovský, národní buditel, politik, novinář, ale hlavně statečný člověk.

Google podlehl topografickému kreténismu Kyjeva


National Geographic CrimeaJan Urbach
29.7.2016   Vaše věc
"Dekomunizace“ obcí Krymu na mapách Google je podobná topografickému kretenismu, prohlásil vicepremiér krymské vlády, ministr vnitřní politiky, informací a spojení republiky Dmitrij Polonskij.

Nastává pochopení. Už i publikum iDNESu naprosto rozdrtilo pokus o rusofobní masáž

Geo
29. 7. 2016  Eurasia24


Už i tradičně antizemanovské, liberální a rusofobní publikum serveru iDNES.cz začíná chápat realitu. Začíná chápat, že se stalo obětí brutální informační mašinérie, a rozumět tomu, jak tato mašinérie funguje. A co víc, jeho reakce musela tentokrát sponzorům a protagonistům „vyplachovací“ kampaně způsobit šok.

USA a evropští spojenci ohrožují Rusko, Američané se musí probrat

Paul Craig Roberts
29. 7. 2016   Zvědavec

Západní veřejnost to neví, ale Washington a jeho evropští vazalové přesvědčují Rusko, že se připravují na útok. Eric Zuesse informuje o úniku v německých novinách, týkajícím se rozhodnutí Bundeswehru prohlásit Rusko za nepřítele Německa.

Rusko a Čína společně: do Kaliningradské oblasti dorazila čínská vojenská technika


Alexandr Ševčenko
29. 7. 2016  Eurasia24

Do ruské Kaliningradské oblasti byly z Čínské lidové republiky dopraveny zbraně, vojenská technika a munice.

čtvrtek 28. července 2016

Tahle olympiáda je už předem morálně pošpiněná


Lubomír Man
28. 7. 2016
Jako autor románů pro mládež, vyzvedávajících nade všechno ideu fair play, cítím povinnost vyjádřit se k mravnímu pošlapání ušlehtilých olympijských ideálů, ke kterému v těchto dnech dochází. A to nikoliv až v průběhu olympijských her, jak tomu bylo např. v Berlíně v r. 1936, ale ještě před jejich zahájením. Mám tím na mysli kolektivní zákaz účasti na hrách v Riu de Janeiro celé ruské atletické reprezentaci, a to jako kolektivní trest za to, že z použití zakázaných látek - a tedy z dopingu - bylo údajně usvědčeno p ě t ruských atletek.

Ministerstvo obrany Ruska vytvoří systém kontroly dodržování Spojenými státy Smlouvy o strategických útočných zbraních


28. 7. 2016     zdroj
Ministerstvo obrany Ruska vypsalo výběrové řízení na vývoj systému, který bude kontrolovat dodržování Smlouvy o strategických útočných zbraní (Start) americkou stranou. Z informace na internetové stránce o veřejných zakázkách vyplývá, že rezort očekává, že obdrží tento systém do konce roku 2018, maximální cena zakázky je 72 milionů rublů.

Nezabiješ! (Katastrofa jménem Hillary)

Jiří Jírovec
28. 7. 2016
Toto zcela zásadní boží přikázání má mnoho výjimek. Tu nejzákladnější stvořil sám bůh, když (alespoň podle Starého zákona) zabíjel ty, kteří se mu protivili. Jeho masové vraždy jsou známy pod jmény Potopa nebo Sodoma a Gomora.

Pochod Srbska do područí NATO

Transparent na demonstraci proti NATO: Vladimire zachraň Srbsko
Stefan Karganovič 28.7.2016 České národní listy
Zoran Djordjević, žalostný srbský ministr obrany, byl ve čtvrtek 9. července k vidění ve Varšavě, kam svědomitě přicestoval, jak se druží s honorací NATO a přidruženými monstry (např. ukrajinskou vražedkyní Nadijou Savčenkovou, která byla čestným hostem). 

Zrada: Turci viní Ukrajinu ze spolupráce s organizátory převratu

mbi
28. 7. 2016 Eurasia24

Organizace Fethullaha Gülena (FETÖ), kterou turecká vláda obviňuje z nezdařeného pokusu o převrat, pokračuje ve své činnosti na Ukrajině. Hovoří o tom zpráva turecké zpravodajské agentury Anadolu.Poutníci za mír na Ukrajině dnes dorazili do Kyjeva


Květa Pohlhammer Lauterbachová
28.7.2016    E-republika

Tato křížová cesta je něco mnohem většího než jenom pouť na oslavu příchodu křesťanství na Kyjevskou Rus.


středa 27. července 2016

Tábory DAEŠ jsou již ve středu Evropy


27. 7. 2016       zdroj

Sebevražední atentátníci jsou připravováni jen pár mil od největší americké základny v Kosovu. 


Nejméně pět výcvikových táborů teroristů DAEŠ* působí v Kosovu. Agentuře Sputnik to oznámil zdroj, blízký k ruským zvláštním službám. Podle zdroje se velké tábory nacházejí v oblastech, které jsou blízko měst na trase Djakovica-Uroševac a vesnice Dečani. Malé tábory byly zjištěny v blízkosti měst Prizren a Peč. Jak říká šéfredaktor americké internetové stránky Veterans today Gordon Duff (během vietnamské války sloužil u námořnictva), ze sdělení vyplývá, že jeden tábor DAEŠ je jen několik mil od největší americké vojenské základny Camp Bondsteel (poblíž města Uroševac).

Zbožné přání

The Saker
27. 7.  Zvědavec
Upozornění první: Zbožné přání je považováno za špatné, bláhové, naivní, šalebné atd. Dobrá. „Proviním“ se tím vším a otevřeně vyjádřím některá mezní zbožná přání. Učiním tak proto, že věřím, že je důležité někdy dát stranou takové jinak cenné věci, jako realismus a tak zvaný „skutečný svět“, a bez ostychu prohlásit, že svět, ve kterém žijeme, není světem, ve kterém bychom si přáli žít, a že zatímco se můžeme hroutit pod váhou reality, stále jsme schopni pamatovat si ideály, které považujeme za čisté. A pak se možná naše přání, aspoň některá z nich, vyplní.

Muslimové zabíjí Evropany pomocí mačet, pistolí, seker a výbušnin a „sluníčkáři“ dál melou své vlastizrádné nesmysly!

Ladislav Kašuka
27.7. 2016   posláno redakci NR
Současný islám je stejně odsouzeníhodný a ještě vražednější, než byla v historii katolická církev! Do Evropy, kde se již kvůli náboženství a ve vyspělých zemích ani kvůli politice nevraždíme a své spory řešíme pomocí demokratických lidových voleb, prostě nepatří! Evropské národy jsou proti těm arabským, kde je náboženství pořád ještě hlavní hybnou silou určující politiku i každodenní běžný život prostě vyspělejší! Arabský svět si teprve prožívá svůj středověk a je velkou chybou vyspělejších Evropanů (ať těch ze staré Evropy, nebo těch žijících v současnosti v USA), že těmto proti nám civilizačně i kulturně mnohem zaostalejším národům poskytla k řešení jejich náboženských a etnických sporů námi vynalezené moderní zbraně!

úterý 26. července 2016

Hillary Clintonová: Křeč? Démon? Posedlost? Posuďte sami


V komentářích se píše, že prý se to může stát i po panáku tecquily, máte někdo takovou zkušenost?

Zbyněk Fiala: Proč máme hladové mzdy


Fiala Zbyněk
Zbyněk Fiala
26.7.2016   Vaše věc

Může si česká republika dovolit minimální mzdu 11 tisíc korun? Zaměstnavatelé se bojí zhroucení, dali by jen 10 600 korun. Tam vidí hranici lidských možností také ministr financí Andrej Babiš, pokud má ještě udržet státní rozpočet. Otázka je však špatně položená. O co opravdu jde, zní takto: Může si dnes někdo dovolit pracovat za pouhých 10 600 korun? Nebo i za těch 11 tisíc, když ve srovnatelně vyspělých zemích berou za stejnou práci desetkrát víc?

Američtí demokraté, Hillary, Putin, psí exkrement a nádherně vonící kytička konvalinek

- vlk -
26.7.2016  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Před pár dny jsem psal o šíleném článku nositelky Pulitzerovy ceny Annie Appelbaumové zveřejněném ve Washington Post, v kterém označila Donalda Trumpa fakticky za Putinovu marionetu, která se díky ruské pomoci a propagandě dostala do závěrečného rozstřelu o Bílý dům. Naivně jsem se domníval, že větší blábol už nikdo vypustit na veřejnost nemůže a že absurdita tohoto výroku je naprosto zřejmé. To jsem ještě neměl sebemenší tušení, jak hluboce se mýlím!


Politolog by neměl zveřejňovat nepravdy o informacích o Evropské unii


Jiří Jaroš Nickelli
25.7.2016     Česká národní listy

Toto mne napadlo po přečtení článku pana politologa Metropolitní univerzity v Praze Petra Justa v Metru (15. 7. 2016, str. 08) již název článku "Nikým nevolení úřednici?" vzbuzuje dojem kontroverzního tématu, jak by se pravilo politicky korektně. Zůstaneme-li v témže duchu, musíme odmítnout hned několik tvrzení pana politologa.


Legenda (ruského) armádního letectva

Michail Chodarenok
26. 7. 2016 Eurasia24Patnáctého července 1982, během afghánské kampaně (1979–1989), začala 2. etapa tzv. Pandžšírské operace. Významnou roli sehráli v tomto vojenském konfliktu piloti armádního letectva. Dnes jsou piloti vrtulníků důležitou součástí operace vedené v Sýrii proti ozbrojencům. Připomeňme si, jak ruský generál během války v Afghánistánu předvedl přímo zázračné ovládání vrtulníku Mi-8.


EU bylo doporučeno, aby přijala opatření proti "ruské propagandě"


26. 7. 2016    zdroj
Evropské unii bylo doporučeno vytvoření povinného registru lobbistických organizací, aby se mohlo čelilo "ruské propagandě". "EU a členské státy musí šířit objektivní informace v ruštině a adresovat je publiku, které zahrnuje ruskojazyčné menšiny, žijící v Evropské unii, i diváky na celém světě"… Příslušná doporučení jsou obsažena ve zprávě analytického centra Martens Centre se sídlem v Bruselu.

Přestoupí Fiala do ČSSD, nebo Zaorálek do ODS?Lubomír Man
26. 7. 2016                            
Určitě to neudělá ani jeden, ale mohli by to klidně udělat, a jelo by to v obou těchto stranách dál tak, jak to v nich jelo až doposud.  Protože ti dva páni se absolutně ve všem shodnou. Kde jsou ty časy, kdy si zástupci právě těchto dvou stran jeli po krku jak šelmy, ale dnes se k sobě tulí jak dvě hrdličky. A cvrlikají oba totéž. 

Masakr v Aleppu: 20 útoků v kotli - bylo zlikvidováno 350 teroristů, 16 tanků a bojových vozidel pěchoty, 13 pick-upů (foto viz ve zdroji)


26. 7. 2016     zdroj
V posledních týdnech zůstává "nejžhavějším" místem v Sýrii město Aleppo. Sešly se tam, podporované ze vzduchu letectvem SAR a VKS Ruska, jednotky vládních vojsk a síly národní domobrany v rozhodující bitvě o město s teroristy Dzhebhat en-Nusry, Ahrar al-Sham a desítky dalších teroristických seskupení, mezi nimiž se rozptýlily i formace takzvané "mírné opozice".

pondělí 25. července 2016

DLR a LLR nebyly OSN uznány za teroristy


25. 7. 2016   zdroj a zdroj
Analytici OSN napočítali ve světě asi 30 tisíc aktivních teroristů, působících ve více než 100 zemích. Jak píše list Dopisovatel, Ukrajina vyjádřila politování, že v daném seznamu nejsou DLR a LLR. OSN nepovažuje DLR a LLR za teroristické formace. Jak uvádí Dopisovatel, prohlásila to ukrajinská vicepremiérka pro evropskou a euroatlantickou integraci Ivanna Klimpuš-Cinadze.

Petr Pražák: Redaktoři ČT vnucují svůj názor divákům


Stanislav Blaha
25.7.2016   E-republika

Rozhovor s autorem pětisetstránkové stížnosti na způsob, jakým Česká televize informovala o ukrajinské krizi.Plán USA a Británie na zavedení nadvlády nad Evropou


25. 7. 2016    zdroj
Analýza údajů ze zdrojů analytického centra OSTKRAFT v Evropě a USA nám umožňuje pochopit scénář, jehož realizaci zahájily anglosaské elity pro převzetí Evropy pod svou plnou kontrolu s obejítím vlivu Německa a Francie.

Důležité: Armády DLR a LLR odrazily pokus o průlom OSU, nepřítel utrpěl ztráty


25. 7. 2016    zdroj
Armády DLR a LLR odrazily pokus OSU o průlom na linii dotyku, když odsunuly skupiny nepřítele na původní pozice. OSU utrpěly ztráty na životech. V oblasti Doněckého letiště zmařily síly DLR pokus ukrajinské sabotážní a průzkumné skupiny o proniknutí do týlu svých armádních jednotek.

Jak textař Michal Horáček (ne)chce být prezidentem


Jiří Baťa
24. 7. 2016
Neznám pana Michala Horáčka jinak, než jako textaře, byť může být i něčím jiným. Teď například nejistě uvažuje, že by mohl být i prezidentem. Proč ne, prezidentem se může stát kdokoli, má-li k tomu nějaké ambice a předpoklady. Pan Horáček tuší, že je má. Vychází z toho, že prý za ním po koncertech, ale i před nimi, chodí lidé a něco mu říkají. Jeden častý názor prý je, že mu říkají, proč volili Miloše Zemana, zda ho zase chtějí či nechtějí volit a také co si myslí, že by prezident měl či neměl dělat. V poslední době také často vyjíždí za lidmi do různých míst republiky aby se zeptal, co si od pana prezidenta nebo prezidentky představují, jak má plnit svou funkci.

Moskva s Pekingem budují „železnou kupoli“

Anton Mardasov
24.7. 2016   Eurasia 24
Rusko a Čína se mohou stát základem jednotného systému protiraketové obrany (PRO) států Šanghajské organizace pro spolupráci (dále jen ŠOS). Takový je závěr expertů, kteří se setkali u kulatého stolu agentury MIA Rossia Segodňa. Základní téma diskuse ovšem bylo poněkud jiné. Diskutovat se mělo o vyhlídkách zcela jiného protiraketového systému – toho, který se USA a Jižní Korea chystají rozmístit na jihu korejského poloostrova.

Otevřený dopis českých generálů a plukovníků v.v., který je adresován Paulu Ryanovi, předsedajícímu Sněmovně reprezentantů Kongresu USA


24. 7. 2016
Excellence,
obracím se na Vás z pověření Republikové Rady Asociace Vojáci proti válce, jehož jsem předsedou a které sdružuje zainteresované generály a důstojníky Československé armády a České armády ve službě i mimo službu, usilující na základě svých životních zkušeností a praktických odborných znalostí o řešení mezinárodních sporů mírovou cestou, odvrácení válek a upevnění světového míru v souladu s Chartou OSN.

neděle 24. července 2016

Asi bychom si měli něco ujasnit a sice, jaký je rozdíl mezi bývalým komunistickým režimem v Československu a Erdoganovým režimem v Turecku


Jiří Baťa
24. 7. 2016
Události posledních dnů po nezdařeném vojenském puči v Turecku se nabízí jisté srovnání. Týká se (nejen) Schwarzenbergova životního kréda, zvané „lidská práva“, potažmo demokracie v jeho lidskoprávním duchu. Ne že by Karel Schwarzenberg byl jediným, který tvrdě odsuzuje komunistický, totalitní režim v bývalém Československu před výhodami nepříliš (zda vůbec) slavným listopadem 89. Stále je řada těch, kteří i nadále odsuzují předlistopadový režim hlavně tvrdě kritizují nezákonnosti, nedodržování, či porušování lidských práv, svobody slova, svobodné shromažďování a v neposlední řadě to hlavní, totalitu a potlačování demokracie. Objektivně řečeno, ano, bylo či je co kritizovat, odsuzovat, bylo s čím nesouhlasit, děly se věci nezákonné, odsouzení hodné. To byla či už je minulost.

Vždyť vy, Amíci, dopujete nejvíc ze všech! - Jistě, ale potrestáme za to Rusko.


Lubomír Man
24. 7. 2016
Představme si situaci. Učitelka oznámí žákům: „Zjistila jsem, že tady František Vejvodů opsal minulý test z učebnice, kterou si držel pod lavicí na kolenou. Budete za to potrestáni všichni. A to tak, že dnes zůstanete dvě hodiny po škole a doma napíšete tisíckrát větu Opisovat se nemá!“ Nevím, ale mám za to, že učitelka takovéhoto formátu by se ve svém povolání dlouho neudržela, a pokud by podobně spravedlivě řádila i nadále, ocitla by se nejspíš v blázinci .

Je nutné prolomit informační embargo na to, co se po nezdařeném puči děje v Turecku

Yekta Uzunoglu
24. 7. 2016
Erdogan si v Turecku po nezdařeném puči může dělat, co se mu zlíbí. Zneužil pokus o puč k tomu, aby mohl hned druhý den uskutečnit dlouho plánované čistky. Turecký prezident ví, že bezvízový styk s EU v současné konstelaci Evropské unie neprojde. Drží EU v šachu tím, že když EU bude zlobit, pustí uprchlíky do Evropy. Z Turecka po nezdařeném pokusu o převrat přicházejí zprávy o rozsáhlých čistkách v různých oblastech společnosti. Nejzávažnější je skutečnost, že čistka začala hned druhý den po pokusu o převrat, stanné právo přitom bylo vyhlášeno teprve ve čtvrtek. 


Oskar Krejčí: Trump a nový ultrakonzervativní program republikánů

24. 7. 2016   PrvníZprávy
Republikánský sjezd přinesl rozporná sdělení. Především pokračuje
zápas, kdo koho víc změní: Donald Trump republikánskou stranu, nebo stranická byrokracie Trumpa. Vidíme důležitý kompromis v podobě výběru kandidáta na viceprezidenta, tedy konzervativního guvernéra státu Indiana Mika Pence. Ten v dobách, kdy byl federálním poslancem, tvrdě podporoval americkou intervenci v Iráku, byl proti zavření věznice v Guantánamu, podporoval i politiku intervence Baracka Obamy a Hillary Clintonové vůči Libyi. Řada jeho funkcí i ambicí ukazuje jasně, že Pence patří ke stranickému establishmentu.

Z domova: Mafie s.r.o. v šílené době

Pavel Letko
24.7.2016   E-republika

Firmy sdružené v holdingu „Mafie s.r.o. tedy ruku v ruce, krok za krokem, pracují ve shodě a se zvýšeným úsilím na kontrole celé ČR. Zatýkat a trestat za korupci a další trestné činy je možné a žádoucí – ovšem jen konkurenční gangy nebo osamělé hráče. Náš mafiánský holding usiluje o návrat ke krásným 90. letům kdy bylo „zhasnuto“ a kradlo se naprosto pohodlně bez rizika.