Reklama

sobota 6. srpna 2016

Smysl článku

Leo K.

Mezi tím, co jsem napsal článek Rozumět řečenému a jeho uveřejněním uběhlo 16 dní, které plně dostačovaly, aby se potvrdil smysl toho článku. Robejškovo – Obejdeme se klidně bez politiků, společnost vygeneruje jiné – zčeřilo hladinu rybníku. Neporozumění. Ale místo otázek, se objevil pokus dehonestovat autora, Petra Robejška.

Rusko nesmí dostat zelenou, řádila Albrightová. Zkušený znalec regionu odhaluje, jak teď může Putin fatálně zasáhnout NATO

Rusko nesmí dostat zelenou, řádila Albrightová. Zkušený znalec regionu odhaluje, jak teď může Putin fatálně zasáhnout NATO

6.8.2016   ParlamentníListy
Rusko je silným rovnocenným partnerem Ameriky, která nejen před volbami řeší hlavně své vnitřní problémy, nikoliv zahraniční vztahy, říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz bývalý novinář a znalec ruských a ukrajinských poměrů Milan Syruček. Zabývá se rovněž cestou Vladimíra Putina do Slovinska, která se v našich médiích objevila jen ve zmínce o problematickém průjezdu na Jadran a uzavření tunelu Karavanky. A Erdoganova připravovaná návštěva v Moskvě může poněkud oslabit jižní křídlo NATO…

Zpráva ze syrské války 5. srpna 2016. Čtvrtá fáze ofenzivy militantů v Aleppu

6. 8. 2016   AC24   Video
4. srpna 2016 začal po sobě jdoucími oznámeními tzv. ‚Dobyvatelské armády‘ týkajícími se nástupu třetí a čtvrté fáze jejich úsilí o prolomení vládního obklíčení Aleppa. Dobyvatelská armáda čili Jaish al-Fatah se skládá z islamistických frakcí společně spiklých k podvracení zákonné syrské vlády. Bandy zločinců jako Faylaq al-Sham, Ahrar al-Sham a další členové Jaish al-Fatah se přihlásily, že se zapojují do řetězce velení fungujícího zatím jen uvnitř islamistických sil ke splnění konečného cíle znovu dobýt ztracená území.

Jan Campbell: Ve stínu války MOK-WADA s Ruskem

jan campbell6.8.2016  Vaše věc

Zatím co se jedni těší, druzí méně a třetí ne, na otevření, průběh a ukončení OH, běží přípravy na několik rozhodujících bitev u soudů (obchodně-arbitrážních a sportovních), na hospodářsko-vojenském poli Ukrajiny, ale i ve vědeckých a vojenských laboratořích a výrobnách velkých a menších účastníků změn paradigmatu. Vědomě vylučuji lokální přípravy boje o křesla v komunálních a krajských parlamentech a senátu české kotliny.

Cenzor Dienstbier vyhrožuje trestním zákoníkem, a ČT ustřihává prezidenta. Petr Žantovský po tomto týdnu zjišťuje, jak se odhlásit z řad koncesionářů

6. 8. 2016 ParlamentníListy

TÝDEN V MÉDIÍCH Za nesmyslné považuje Petr Žantovský výzvy médiím, aby v plné šíři nereferovala o hrůzách spojených s terorismem, stejně jako doporučení začít užívat místo označení stoupenci tzv. Islámského státu označení skupina frustrantů. Ve svém pravidelném zamyšlení se pozastavuje také nad tím, proč lidem, co hlasitě volají po svobodě pro média, nevadí pokus ministra Jiřího Dienstbiera zamezit svobodnému vyjadřování na Facebooku. A nemůže pominout ani to, že pro Českou televizi jsou důležitější informace o kotlíkových dotacích než o zásadním vyjádření prezidenta.

Podstata kapitalismu


Béda
6.8.2016  Outsidermadia

Kapitalismus je společenský systém, který si v éře osvícenství vynutila buržoazie omezována strnulým feudálním systémem založeným na vládě dědičné šlechty a církevním dogmatismu.


pátek 5. srpna 2016

Financial Times: Asad s podporou Rusů vítězí


5. 8. 2016    zdroj
Britský list Financial Times s politováním konstatoval, že "režim Bašára Asada u Aleppa co nevidět zvítězí, ale Washington přitom zachovává mlčenlivost a sám se stáhl z klíčových událostí v regionu". "USA se projevují v Sýrii natolik neefektivně, že je to šokující, poznamenává list ve svém úvodníku. Aleppo zatím ještě ovládají povstalci. Ti, kteří byli považováni za umírněnou opozici a vytyčovali plány na budování nové Sýrie bez Asada. 


Bolestný policejní zásah do života lidí odmítajících násilí

Andrea Cerqueirová
5. 8. 2016   Levá Perspektiva
Hlasitý psí štěkot před soudní síní, po zuby ozbrojení policisté se samopaly přímo v ní. V takové atmosféře probíhalo soudní líčení s pěticí lidí, z nichž někteří jsou obžalovaní z údajné přípravy teroristického útoku na vlak s vojenským materiálem nebo automobily Hyundai a další z nenahlášení této údajné akce. Všechno má ale jeden podstatný háček: přípravu výbuchu iniciovali a provokovali dva policejní agenti, kteří k tomu hecovali lidi hlásící se k anarchii. Ti je brzy prokoukli a podle slov jednoho z obžalovaných – Petra Sovy – s nimi někteří hráli hru. Měli strach, že něco opravdu vyvedou. K žádnému výbuchu ani pokusu o něj nedošlo!

Doktorka Hustáková: Potichu se připravuje rozpad EU a konec vlády USA. Pražák není chytřejší než venkovan, jen zákeřnější. Studenti nic nezažili, starší lidé mají zkušenosti

ROZHOVOR
5. 7. 2016   ParlamentníListy
Politická mapa v Evropě se změní tak za rok, až USA ztratí poslední svoji vojenskou hegemonii, a to na moři. Dostaví se totiž Nikaragujský kanál, říká pražská právnička Miroslava Hustáková, která se už léta zabývá historií a politikou. „Nadnárodní korporace, které ve skutečnosti vládnou světu, se musely smířit s tím, že USA jsou pro ně už brzdou, a proto nemají zájem na další existenci EU, kterou USA mají plně v rukou. Marine Le Penová má velkou naději, že bude zvolena, a tím snad pochopí i Bohuslav Sobotka, že Unie skončí,“  ještě předpovídá možný vývoj ve světě.

Emaily Clintonové odhalují přímou sabotáž Venezuely Spojenými státy

us_clinton_chavez.jpg_1718483346
Ivan S.
5.8.2016  NWOO

Zatímco Hillary Clinton jako ministryně zahraničí veřejně vítala zlepšení vztahů s Venezuelou, její emaily, které odchytila WikiLeaks, odhalily, že soukromě tuto zemi zesměšňovala a pokračovala v podporování snah o její destabilizaci. V roce 2010 se Clintonová zeptala Artura Valenzuely, tehdejšího náměstka ministryně zahraničí pro záležitosti západní polokoule, jak „si ochočit Chaveze“. Valenzuela odpověděl: „Musíme bedlivě zvážit následky jeho veřejné konfrontace, ale i pro další partnery v regionu bychom se měli poohlédnout po příležitosti pomáhat.“


Samantha Powerová je rozhořčena, že Sýrie chce zachránit civilisty v Aleppu

5.8. 2016   Svobodné noviny
Při čerstvém a ostudném vystoupení Rady bezpečnosti OSN, americká velvyslankyně.
Samantha Powerová opět ztrapnila sebe a Spojené státy svým komentářem o Sýrii.
Syrská delegace při OSN zaslala dopis předsedovi Rady bezpečnosti, ve kterém jej informovala o svých plánech vytvořit bezpečnostní zóny, aby se obyvatelé Aleppa, momentálně v obležení, mohli dostat bezpečně z válečné zóny.

Komunističtí oligarchové zapadli s Haškem a mrtvým Houskou do sítí "mediální čarodějnice"! & "Mediální čarodějnice" dělá vývrtky na koštěti a mlží

Milan Rokytka
5.8.2016  TýdeníkObčanskéPrávo

Po vykřičeném jihomoravském hejtmanovi Michalu Haškovi (ČSSD) má problém s neexistující mluvčí také KSČM. Nikdo ze strany nedokáže vysvětlit, kdo je Eva Komínková, která jménem komunistických poslanců rozesílá médiím tiskové zprávy a jejich komentáře! Server Aktuálně.cz píše, že by se mělo jednat o jeden z pseudonymů lobbistky Jany Mrencové, které právě jihomoravské hejtmanství platilo 400 tisíc ročně.Friday Edition: Je Turecko ještě spojencem?

Eric Best
5. 8. 2016   Friday Edition

Fethullah Gülen minulý týden v New York Times napsal, že se jeho filosofie s ozbrojeným povstáním neslučuje. Dodal, že za demokracii bojuje už dlouhá desetiletí, a pokud se pokusu o převrat v Turecku zúčastnil někdo, kdo vypadal jako sympatizant jeho hnutí Hizmet, zpronevěřil se ideálům hnutí. Dále také napsal, že se Erdogan „systematicky a nebezpečně přibližuje k vládě jednoho muže“, odmítl ale, že by on sám měl něco společného s pučem, který se tento vývoj snažil zastavit.

Inflační cílení do vlastního kolena

Zbyněk Fiala 5. 8. 2016        VašeVěc
Česká národní banka bude pokračovat v intervenčním oslabování koruny ještě rok, nejméně do půli roku 2017. Rozhodla o tom bankovní rady, kterou poprvé vedl nový guvernér Jiří Rusnok. Proč to dělá, je záhada. Bohužel drahá. Bylo by to k smíchu, kdyby nešlo o stovky miliard. Česká národní banka vidí nebezpečí tam, kde nejsou, a přehlíží je tam, kde přímo křičí. 


Bezmezná nenávistUri Avnery
5.8. 2016   Střípky ze světa
Na poplach bije izraelský veterán
„Nedostane-li vážně míněné úsilí o mír sebemenší šanci, nenávist už jen neustále poroste, dokud nás nepohltí všechny.“
„Palestinský mladík se vloupal do osady, vešel do nejbližšího domu a ubodal 13letou spící dívku, poté byl zabit. Tři izraelští muži unesli náhodně vybraného 12letého palestinského chlapce, odvlekli ho na pole a zaživa upálili,“ píše Uri Avnery.

Proč je bláhové se domnívat, že se Turecko dostane z pasti NATO – to je právo na vstup, pokud nejsi proti ostatním členům, ale je bez nároku na odchod. NATO – to je právo na vstup, pokud nejsi proti ostatním členům, ale je bez nároku na odchod!

Gajaz Validi
5.8. 2016 Zvědavec
Dnešní vztahy Turecka s NATO nelze zjednodušovat. Jakékoli řeči o tom, že Erdoganův obrat k Rusku může vést k odchodu Turecka z aliance, jsou nepochopením současné reality. A není to jen kontroverzním Recepem Erdoganem, navíc se totiž spojuje jeho osobní nepředvídatelnost v rozhodnutích s nejistotou výběru dominantního geopolitického směru a o to více je důležité pochopit princip "pasti NATO" pro Turecko z celkového pohledu.

Čína ukazuje ohromující sílu na moři (video)

5.8. 2016  Eurasia 24
napsal/přeložil ea24
Východočínské moře je v těchto dnech dějištěm rozsáhlých manévrů čínského námořnictva. Říše Středu ukazuje výsledky modernizace svých ozbrojených sil, přičemž právě námořnictvo hraje klíčovou roli ve snaze Číny odradit Spojené státy od narušování její svrchovanosti.

Povolíme v Česku lidem zbraně, do ústavy dáme dodatek o jejich právu je veřejně nosit, školy vybavíme bezpečnostními rámy a vyškolíme smuteční řečníky při pohřbech zastřelených školáků.....?

Břetislav Olšer
5.8. 2016   Rukojmí
Mám rád prezidenta Miloše Zemana, dělal jsem s ním rozhovor a chápu, že má jako hlava státu obavy o životy českých občanů. Proto jim doporučuje, aby se ozbrojili; podle něj už zbraň vlastní dokonce i jeho manželka. Zároveň přiznal, že události z nedávné doby ho přinutily změnit názor na držení velkého počtu zbraní v populaci.

Savčenko doporučuje, aby byl ukončen "bordel" s názvem "ATO"


5. 8. 2016     zdroj
"Je to velmi nebezpečná rétorika, že je nezbytné zavést válečný stav". "Bordel" s názvem "antiteroristická operace" (ATO), která probíhá na východě Ukrajiny, "je nutné ukončit co možná nejrychleji, bez jakékoliv další války". Prohlásila to bývalá příslušnice armády a ukrajinská poslankyně Naděžda Savčenko ve vysílání Espresso.TV.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Ústava v éře destrukce

Erik Best
5. 8. 2016  EB
Žijeme v éře destrukce, kdy západní svět systematicky strhává po generace budovaná monumentální díla naší civilizace, některá dobrá, jiná špatná. Mezi instituty, kterým hrozí zničení, jsou i ústavy. Otec padlého amerického vojáka Khizr Khan držel v ruce americkou ústavu, když se snažil zahanbit Donalda Trumpa za jeho plán zakázat muslimům vstup do země. Ať už si o Trumpově plánu myslíte cokoli, s ústavou to nemá nic společného. 


čtvrtek 4. srpna 2016

Ministerstvo zahraničních věcí Číny: Vladimír Putin bude hlavním hostem na summitu G20 v Chang-čou

4. 8. 2016   zdroj
Prezident RF Vladimír Putin bude hlavním hostem na summitu G20 v čínském Chang-čou, kam přijede na pozvání Xi Jinpinga, oznámil ředitel departementu pro Evropu a Střední Asii ministerstva zahraničí Číny Gui Tsunyuy.

Jeden kolaterální zisk z Brexitu

Stanislav A. Hošek
4. 8. 2016
Jsem přesvědčen, že je ve skutečnosti úplně jedno, zda Velká Británie odejde z EU, nebo ne. Život půjde dál – půjde dál, protože jednoduše dál jít musí. Jistěže dojde ke změnám, na které, jako vždycky někteří doplatí, ale jiní naopak hodně získají – vydělají. Určité skupiny však přesto panikaří. Naštěstí je to pro veřejnost dobré, protože většina z panikářů se doslova odkopává, přesněji, prozrazuje veřejnosti své nejhlubší přesvědčení, se kterým se dosud ještě nikdy neodvážili „pochlubit“.

Kacerování eurokomisaře Günthera Oettingera, „výhodnost“ členství ČR v EU, skrblictví českých pánů r. 1620 a kat Mydlář

Jiří Babača
4. 8. 2016
Jak informovaly Parlamení listy zde, eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger měl v rozhovoru pro německé rádio FFN slovně napadnout prezidenta ČR Miloše Zemana a kacerovat jej za jeho názory na řešení migrační krize. Podle výroku Günthera Oettingera, „ten, kdo jako Zeman, takovým způsobem haní evropské zákonodárství, oslabuje Evropu jako celek“. Güntheru Oettingerovi se nemělo líbit prohlášení, že náš prezident nesouhlasí s jakýmkoliv přijímáním migrantů. 

Návrh pro zákonodárce

Oldřich Průša
4. 8. 2016
Motto: Dost chození kolem horké kaše
V současné situaci - zbytečné podrobněji vysvětlovat - nelze přemýšlet o jiném, než o obraně – nejen vlastní, ale především o obraně Vlasti. Je potřeba říci naplno, že nemáme armádu, která by byla bojeschopná v současné situaci, při potřebách a v podmínkách naší země. Je nutno zdůraznit, že nemáme policii, která by byla schopna účinně bránit hranice území naší země. Lze i připomenout, že ani celní služba se s podílem úkolů nadcházející předpokládané možné situace nevyrovná. Tak snad myslivci nebo hasiči? 

Makroekonom narovinu: Češi jsou v Evropě za žebráky, miliardy odchází do zahraničí a dovážet na práci Vietnamce, Mongoly, Ukrajince...


Makroekonom narovinu: Češi jsou v Evropě za žebráky, miliardy odchází do zahraničí a dovážet na práci Vietnamce, Mongoly, Ukrajince...

rozhovor
4. 8. 2016   ParlamentníListy

Ve srovnání s německými a rakouskými platy jsou ty české stále žebrácké, tvrdí makroekonom Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Šulc. Mnoho peněz podle něj míří do zahraničí, místo aby zůstávaly v České republice. Podotknul také, že možnosti vlády ovlivňovat situaci jsou tím nižší, čím více se připravuje o majetek v energiích i infrastruktuře a přenechává
ho soukromému sektoru.

Evropsky hodnotný Jakub Janda

Ivan David
4. 8. 2016
Ti, kteří si Jakuba Jandu vybrali jako reprezentanta, měli špatný odhad, protože většina česky mluvících obyvatel ČR ještě vkus neztratila. Kde nejsou hranice a pojmy ztrácejí smysl, tam nejsou hodnoty. Mluví se o něm jako o známém lobistovi zde, natočil porno za peníze, teď prostituuje ve jménu "Evropských hodnot". Jaké hodnoty šíří po sociálních sítích Janda sám? Kdo a proč jsou jeho podporovatelé a "kolegové"?

Výroky nebezpečných psychopatů.Allbrigtová : "Savčenková rozumí pojmu svoboda. Je mi ctí, že se mohu na summitu setkat s touto hrdinkou."

Miroslav Petr
4.8. 2016   Rukojmí 
 Savčenková : "Ukrajina potřebuje diktátora, který vrátí moc lidu. Nechci, ale mohu také velmi brzo být nucena stát se prezidentkou Ukrajiny." Porošenko : "Nabízím NATO své zkušenosti s válčení s Ruskem." Bělobrádek : "Budeme přijímat ročně přes tisíc upruchlíků Imigrant do každé rodiny."Shireff, generál NATO : "Putin může přes noc vyhlásit válku alianci!"

Jsem přesvědčen, že to, co se děje, je postupné potlačování občanské společnosti pod záminkou chránit ji – nás – před nějakou velmi děsivou hrozbou. To, co po nás naši imperiální vládci opravdu chtějí, je, abychom buď bojovali proti sobě navzájem, nebo abychom alespoň bojovali proti větrným mlýnům.To je přesně to, jak nás naši vůdci chtějí vidět: vyděšené, zmatené a především roztěkané s rozptýlenou pozorností!

The Saker
4.8. 2016   Zvědavec
Když přemýšlím o nedávném vývoji v USA (střelba v Dallas, v Orlandu) a Evropě (Nice, zavražděný kněz, střelba v Německu), mám takový nepříjemný pocit, že něco není úplně v pořádku. A to kvůli jedné věci - pachatelé jsou naprosto směšní: pseudomuslimové, z nichž se vyklubou alkoholici a homosexuálové, bývalí pacienti psychiatrických léčeben - druh lidí, kterým říkám „přes noc se stali muslimem“: všichni se zatraceně ujišťují v tom, aby několikrát za sebou prohlásili „Alláhu Akbar“, ale jinak nikdo z nich neprojevuje žádné známky islámu.


Evropa si uprchlíky vyrábí sama


Hafsat Abiola Costello
4.8. 2016 Střípky ze světa
Africe podsouvá další nerovnou smlouvu o „volném obchodu“
„Politici slibují, že budou příčinám migrace čelit přímo v chudých zemích. V Africe se však EU snaží prosadit katastrofální smlouvy o volném obchodu,“ píše členka kabinetu v Ogun State, průmyslovém centru Nigérie, v německém Die Zeit. Rozvojovou ekonomii absolvovala na Harvardu.


Ministr zahraničí Maďarska: Rusko není pro NATO hrozba


Andrej Vasiljev
4. 8. 2016    zdroj
Ministr zahraničí Maďarska Peter Siyyarto řekl v rozhovoru se zpravodajským portálem Index.hu, že předpoklad, že Rusko zaútočí na kterýkoli členský stát NATO, "je nereálný." Tento názor, poznamenává Reuters, je v ostrém kontrastu s prohlášením vlád některých jiných členských zemí aliance, které vidí v Moskvě "opravdovou hrozbu".

středa 3. srpna 2016

Aktualne.cz: Poplašná zpráva o tom, co jedna paní povídala - pro čtenáře mdlého ducha

Ivan David
3. 8. 2016
Se zájmem pozoruji, kdo všechno je ochoten se znemožňovat pokusy paušálně zpochybňovat nezávislé informační zdroje. Je krajně naivní se domnívat, že osoby zasažené touto propagandou budou její magickou silou přitaženy k čerpání z jediné studnice pravdy (a lásky), tedy z prorežimních médií. Aktualne.cz vydalo dnes článek o tom, že "policie vyvrací hoaxy" (zde). Vybralo si však zvláště pochybný příklad "hoaxu" a tak zpochybňuje spíše samo sebe, policii a "systém" (režim).

Saúdská Arábie se znovu pokouší nastražit na Moskvu past

Petr Lvov
3. 8. 2016   Zvědavec
Washington se zřejmě rozhodl rozdrtit Rusko spolu s Íránem a Sýrií, aniž by čekal na příchod Hillary Clintonové jako nově zvolené hlavy státu. Z pohledu do zákulisí to vypadá, jako by vládcové Ameriky měli strach z možného vítězství Donalda Trumpa v nadcházejících volbách. Proto spěchají, aby dosáhli svého hlavního strategického cíle, kterým je svržení Vladimíra Putina a vyvolání změny režimu v Rusku za každou cenu. Ve snaze dosáhnout tohoto cíle se spoléhají na dvě strategie - stlačení cen ropy a podkopávání pozice Ruska a Íránu v Sýrii.

MZV RF o leteckých útocích USA v Libyi: Mezinárodní právo se nesmí porušovat

3.8. 2016 Sputník
Boj proti teroristické skupině Islámský stát (IS, v Rusku zakázaný) musí probíhat v naprostém souladu s mezinárodním právem, praví se v komentáři ruského ministerstva zahraničních věcí, rozšířeném v úterý v souvislosti s nálety USA na území Libye.
V pondělí zaútočilo vojenské letectvo USA na žádost libyjské vlády národního souhlasu na pozice IS v libyjské Syrtě.

Neziskovky žádají volební právo pro imigranty a výjimky ze zákonů. Požadavky sepsaly v manifestu

neziskovky-zadaji-volebni-pravo-pro-imigranty-a-vyjimky-ze-zakonu-pozadavky-sepsaly-v-manifestu 3.8. 2016    stopmultikulti.cz
 

V čele Migračního manifestu, který spadá pod Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, o.s, stojí nezisková organizace Člověk v tísni, která je známá svými špinavými praktikami, podporou teroristů, třebaže nepřímou a spoluprací s ilegálně obývaným „centrem Klinika“. 


Otevřený dopis senátoru Sandersovi od bývalých členů jeho volebního týmu

Stanislav Blaha
3.8.2016  E-republika 

Máme teď před sebou dva z nejneoblíbenějších presidentských kandidátů v historii naší země. Příliš mnoho lidí je bohužel zklamáno politikou a tím, že chybí inspirativní a volitelní kandidáti. To povede pouze ke snížení volební účasti.Nesmysly o Evropské unii mají voliče zastrašit před czexitem?

Jiří Jaroš Nickelli
3.8.2016  České národní listy

Tato otázka mne napadla při četbě komentáře pana Palaty v MF Dnes pod názvem "Znovu zadrátovaná hranice". (MF 26.7.2016,str.10.) Pan komentátor pláče nad současným vývojem států Visegrádu. Podtitul jeho stati zní: "My Češi se ve velice krátké době můžeme ocitnout na další osudové křižovatce dějin, kdy se pod vlivem strachu z terorismu můžeme odvrátit od Západu. V ničem si však nepomůžeme." V těch větách je snad řečeno vše, co se dále rozvádí v komentáři. Připomíná to velmi primitivní předvolební slogan ODS, kdy leader profesor Fiala na obraze praví: "Zjednodušme to! Patříme na Západ - ne na Východ!" Sice nevíme, jak a proč na tento "geopolitický objev" pan profesor, leader opoziční strany, přišel, ale nešť, proti gustu žádný dišputát.

Kam směřuje Vladimír Putin?

Ladislav Kašuka
3.8. 2016   zasláno redakci NR
Na Sputniku a jiných ruských webech si často přečteme, že ruské loďstvo dostalo nové lodě, ruské vzdušné a kosmické síly nová letadla, protivzdušná obrana nové rakety, ale články o tom, jak se staví nové levné byty, nové základní školy, nové univerzity, nové továrny, nebo nemocnice, či dálnice atd. mi jaksi chybí.

Putinův poradce: Jsme moudřejší, silnější a rozhodnější

Christian Neef

3. 8. 2016   Der Spiegel (překlad Literárky)


Vztahy mezi NATO a Ruskem se zhoršují. S politickým poradcem Kremlu Sergejem Karaganovem o rizicích války, agresivním postupu NATO a neschopnosti Západu porozumět ruským hodnotám.Nemusí nám to vadit, ani Rabínovičovi to nevadí

Ivan David
3. 8. 2016
Potkal Khon Rabínoviče a hned spustí: "Povídá se vo nich, že se hodlají oženit..." "Ano, mám to v úmyslu", přiznává se Rabínovič. "Tak mě napadlo, že byste si mohl vzít moji neteř." "To bych asi mohl",  připustí Rabínovič. "No, voni jsou zlatej člověk!" Pana Khona odpověď naplňuje nadšením, ale chce být solidní ke starému známému, tak neochotně dodává: "No, ale budu k nim úpřímnej, ona moje neteř není nejmladší..." "To mi nevadí", odpovídá Rabínovič po chvilce zaváhání.

Bosna v rukou islámu: Jen starosti od středověku


Mirko Raduševič
3. 8. 2016   Literární noviny

V noci 5.dubna roku 1992 začalo obléhání Sarajeva Jugoslávskou lidovou armádou. Vzpomíná na to bosenská turkoložka Amina Šiljak Jesenkovićová a přirovnává tehdejší boj k neúspěšnému puči na svržení tureckého prezidenta Erdogana.


Zpráva z ministerstva obrany: Krym už v srpnu začnou chránit S-400


V souvislosti s neklidnou geopolitickou situací a s novými výzvami, které nám v poslední době předhazuje Západ, se ruské ministerstvo obrany rozhodlo vzít pod ochranu hranice státu. Jak zástupci tohoto rezortu oznámili, budou během srpna na poloostrově Krym uvedeny do služby divize nejnovějšího ruského systému protiraketové obrany S-400 Triumf. 

Politici jdou proti vlastním občanům: Muslimové jim vyhovují - jsou to jejich voliči. Každým dalším útokem jsme blíže k osudovému konfliktu. Občanská válka ve Francii a v Německu již fakticky začala

Yvese Mamou
3. 8. 2016 Protiproud a Konzervatívny výber
Yvese Mamou přináší analýzu určenou pro Gateston institute, která ukazuje, že otázka již nestojí ZDA, nýbrž KDY vypukne boj mezi muslimy a původním obyvatelstvem starého kontinentu naostro.


Existuje vůbec v ČR ochrana spotřebitele?

Jiří Paroubek
3.8.2016   Vaše věc
 

Jsme opravdu zvláštní země. Vláda, kterou vede levicová sociální demokracie, se prakticky nezajímá o ochranu spotřebitele. Mimo jiné také proto, že by se okamžitě dostala do rozporu s dnes hlavním činitelem vlády, kterým je oligarcha a vlastník oligopolu v oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu Babiš.

The Sun: Veteráni divize SS Galizien si v Británii žijí dobře

Jan Urbach
3.8.2016   Vaše věc

Britský "The Sun" napsal, že ve Velké Británii v poklidu žije nejméně 25 zločinců z ukrajinské divize SS Galizien.


Do krajských voleb míří 270 stran a hnutí, do senátních 233 kandidátů

3.8. 2016   České noviny 
 Strany a hnutí letos do krajských voleb podaly celkem 270 kandidátních listin. Je jich o dvě desítky více než při minulých regionálních volbách v roce 2012. Vyplývá to z informací ČTK od krajských úřadů. Nejvíce přihlášek, a to 25, dostali v Moravskoslezském kraji. Nejmenší výběr budou mít lidé v Plzeňském a Královéhradeckém kraji, kde se sešlo jen po 17 kandidátkách. Lhůta pro letošní volební nominace dnes v 16:00 skončila.

Cibulkovy seznamy spolupracovníků a agentů StB na mě neměly, za to dnes již figuruji ve dvou seznamech nepřátel lidu z dílny pornoherce Jandy…

Břetislav Olšer
3.8. 2016   Rukojmí
Proč se ocitli dva zástupci čtyřprocentní menšiny v Česku - Jakub Janda, první pornoherec v prostorách Sněmovny, a americký velvyslanec v ČR v Praze Schapiro, v pražském průvodu homosexuálů...?

JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku


vybral, přeložil a uspořádal JF
3.8.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Přinášíme další přehled toho, co se urodilo u těch, co píší v angličtině a co by vás mohlo zajímat:


Spolupracující kriminálníci pod ochranou

Zdenek Jemelik
3. 8. 2016     jemelíkzdeněk
Tvrzení, že policie a státní zastupitelství v nějakém konkrétním případě zajišťují beztrestnost kriminálníkovi, zní jako protimluv, to by přece bylo v rozporu s jejich posláním. A přece není tak úplně nesmyslné, jak se na první pohled zdá. Ve snaze stůj co stůj prosadit nějaké své záměry orgány činné v trestním řízení se občas uchýlí k zneužití služby pravomocně odsouzeného pachatele. Nevadí jim, když se jejich přisluhovač při plnění úkolu dopustí nezákonného jednání, či způsobí-li značné následné škody obviněnému nebo i státu. 

Dostane Ukrajina nabídku, kterou nebude moci odmítnout?

Pavel Letko
3.8.2016   E-republika

Dost možná, že je na stole nabídka, jakou nemohou odmítnout nejen Putin a Porošenko, ale vůbec nikdo. Ve hře je příliš mnoho.