Reklama

sobota 20. srpna 2016

Ministerstvo obrany RF opublikovalo videa se zasažením objektů al-Nusry okřídlenými raketami


20. 8. 2016    zdroj
Aleppo musí být zbaveno teroristů.
Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo videozáznamy zasažení objektů v Rusku zakázané teroristické organizace Dzhehat-en-Nusra v Syrské arabské republice řízenými střelami Kalibrus. Dané videozáznamy rozšířila 19. srpna tisková služba Ministerstva obrany RF:

pátek 19. srpna 2016

Analýzy Štěpána |Kotrby stojí za to přečíst, není nutné souhlasit, ale zamyslet se

19. 8. 2016     Parlamentní listy (značně kráceno, doporučujeme přečíst)
Ve čtvrtek Tureckem otřásly tři teroristické exploze. Erdogan nazval útoky odvetou za selhání převratu, ze kterého viní Gülena a nepřímo jeho ochránce z USA. V posledních dvou měsících turecká armáda dvakrát zablokovala americkou základnu, přerušila jí dodávky elektrické energie a jejího tureckého velitele generála Bekira Ercana Vana a další důstojníky zatkla za podporu gülenistů. Oslabena popřevratovými čistkami je z pohledu bruselské centrály NATO i bojeschopnost turecké armády. Její kádry školili Američané, velký vliv zde měli kemalisté a posléze gülenisté. 


čtvrtek 18. srpna 2016

Expert: Rumunsko nemůže přijmout americké jaderné zbraně z Turecka

19. 8. 2016      zdroj
Internetové noviny EurActiv s odkazem na nezávislé zdroje oznámily, že USA začaly přesunovat své jaderné zbraně z Turecka do Rumunska. Důvodem pro toto rozhodnutí je zhoršení vztahů mezi Washingtonem a Ankarou. Doktor politických věd, vedoucí vědecký pracovník Ústavu orientálních studií Ruské akademie věd Sergej Babkin se domnívá, že USA nemohou přemístit jaderné zbraně na rumunskou základnu Deveselu.

Vražda - nový trend nepostižitelné stínové moci? Vládci anglosféry utahují své sevření lidstva, Matky Země a jejích zdrojů! Agrese NATO proti Rusku po celé Evropě a taky ta flotila US Navy v Jihočínském moři. To jsou nejčerstvější a nejzávažnější otisky tlapy toho monstra!


Peter Koenig
18. 8. 2016   Zvědavec 
Na politických vraždách k dosažení jejich cílů není v řadách jakýchkoliv mocných nic nového. Tato praxe se provozuje přinejmenším celá staletí, pokud ne rovnou tisíciletí, ale v posledních nejméně padesáti letech se drasticky zintenzivnila také vidí, že jejich konec se možná blíží.Ve své beztrestnosti si začínají čím dál více dovolovat. Tlačí na svou šéf-loutku Obamu, ten pak tlačí na NATO a své evropské a středovýchodní vazaly a ten tlak, co vyvíjejí na svět, je skrze ničivé války, smrt, chaos, zkázu celých zemí, ekonomik, lidí oloupených o své zdroje a tak dohnaných k bídě, bezdomovectví a podlomenému zdraví, mnozí z nich se stali uprchlíky prchajícími ze své vlasti – a kam že to vlastně prchají?


Trump se svojí hrozbou druhým dodatkem Clintonové je jen jako zástěrka, aby mohl být dehonestován prezident Zeman; volby se blíží a každý „argument výhrůžkou" proti němu se počítá...


Břetislav Olšer
18. 8. 2016   Rukojmí
Jak udělat z komára velblouda a z nevinného bonmotu pokus o atentát či nabádání k násilí, prostě mít plat u miliardářského majitele novin svádí novináře k hrabání pod sebe za psaní na řádky a ne kvůli pravdě; a to ve včerejším rafinovaně koncipovaném článku v Lidových novinách: "Média prolhaná jako Trump..." 


Porošenko na baterky

Jiří Paroubek
18.8. 2016   Vaše věc
V souvislosti s Minskými dohodami je možné slyšet nejrůznější názory. Samozřejmě, že protiputinovští žurnalisté a tzv. analytici, v čele s Procházkovou, Romancovem, Kolářem a dalšími, obviňují za neplnění Minských dohod, které měly napomoci urovnání situace na východě Ukrajině, zřejmě dosti tendenčně, Rusko a ruského prezidenta Putina.To je v očích většiny západních a neobjektivních novinářů světový pária. Ten může za všechno.

Moji američtí spoluobčané: Jsme blázni!­


Margot Kidder
18. 8. 2016   E-republika!

Vize mrtvých dětí v Sýrii, které Clintonová pomohla zabíjet, dětí roztrhaných na kusy Obamovými drony v Afghánistánu a Pákistánu, hrůzný chaos v Libyi, pustiny v Iráku, smrt a zmar způsobený americkou vojenskou intervencí. Vaše země hrozným způsobem bombardovala a ničila životy civilistů.
A přesto jste tady dnes večer všichni, přilepeni ke svým televizorům a počítačům a vaše srdce se dmou pýchou, protože jste nejsilnější země na světě, oslavujete svého presidenta-vraha a netušíte odpor, který vůči vám cítí svět. Zabíjeli jste, zabíjíte a budete zabíjet - a zůstanete na to hrdí.

Harmonizace azylového práva v EU? Imigranti by měli v ČR větší dávky, než je průměrná mzda... Někteří politici volají po odchodu z EU!


18. 8. 2016   RukojmíZemě EU by podle eurokomisaře Oettingera měly harmonizovat azylové právo včetně výše dávek. Eurokomisař řekl, že ČR nesmí blokovat rozhodnutí EU a musí přijmout migranty
V takovém případě by nebylo nutné zavádět kvóty pro rozdělování uprchlíků mezi jednotlivé unijní státy. V rozhovoru, který v úterý přinesl německý deník Main Post, to řekl eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger.


Srbský prezident odmítl podpořit sankce proti Rusku


18. 8. 2016     zdroj
Republika je spojena i s Ruskem i s USA, kde žije velká komunita Srbů.
Srbsko nebude podporovat protiruské sankce na základě požadavku EU, prohlásil srbský vůdce Tomislav Nikolič při setkání s americkým viceprezidentem Josephem Bidenem. Oznámila to tisková služba srbského prezidenta.


Výzva na vojenskú neutralitu Slovenskej republiky

18. 8. 2016
Vážený pán prezident Slovenskej republiky!
Vážená Národná rada Slovenskej republiky!
Vážená Vláda Slovenskej republiky!
Slovenská republika ako suverénny štát v záujme svojej bezpečnosti potrebuje definovať svoje stanovisko voči ostatným štátom Európy a sveta.
Historická skúsenosť ukázala a realita dneška dosvedčuje, že pre štát nášho rozmeru, ekonomickej výkonnosti, kultúrnej a duchovnej orientácie sa neosvedčilo žiadne vojenské zoskupenie.

Sedm postřehů k policejní reorganizaci

Erik Best
18. 8. 2016 - EB
1) V prvních týdnech po oznámení policejní reorganizace se Lidové noviny staly jejím hlavním odpůrcem, Právo jejím největším podporovatelem. 

2) Josef Koukal udal v Právu tón, když napsal, že „hysterická“ reakce ANO naznačuje, že reorganizace zasáhla „centrální nervový systém přímo na páteřní ose Babiš – Nadační fond proti korupci – Robert Šlachta.“ 

Experti potvrdili, že hrozí zcizení amerických jaderných zbraní ze základny Incirlik


18. 8. 2016    zdroj
Podle jednoho z autorů zprávy by bylo nejlepší vodíkové bomby v Incirliku odstranit z Evropy. Americké jaderné zbraně, trvalé rozmístěné na turecké základně Incirlik, mohou být zcizeny teroristy. Jak sděluje neziskové centrum Stimson Center ve své zprávě, vzhledem k tomu, že vodíkové bomby jsou vzdáleny pouhých 100 kilometrů od syrské hranice, americká armáda vyloženě "sází do loterie".

středa 17. srpna 2016

John F. Kennedy řekl: 'Ti, kteří se staví do cesty mírové revoluci, nakonec nevyhnutelně způsobí revoluci násilnou'. Ano,systém je zmanipulovaný...

Patrick J.Buchanan
17. 8. 2016   Zvědavec
'Obávám se, že tyto volby budou zmanipulovány,' sdělil Donald Trump voličům v Ohiu a redaktorovi Seanu Hannitymu na Fox News. A to odstartovalo lavinu podrážděných reakcí.
Nebezpečné', 'zhoubné', zaznělo z médií.
'Trump ohrožuje legitimitu volebních výsledků 2016'.

Bombardéry Tu-22M3 v Íránu: z pohledu na mapu je jasné, co se Rusku otevírá

17.8. 2016   Eurasie 24
napsal/přeložil Geo

Západní oligarchové svojí „tržní“ omezeností denně nutí ruského prezidenta Vladimira Putina k vyvolaným reakcím. Problém pro ně je ten, že tak současně nutí ruského vůdce a skupinu jeho poradců k uplatňování nesporné a mnohokrát prokázané geniality, reálné schopnosti uvažovat celostně a přetvářet protivníkovu útočnou energii v dynamiku, která ve výsledku láme Západu vaz.

Proč si především prezident ČR váží zlatého olympionika Lukáše Krpálka

17.8. 2016   Rukojmí 

V přívalu nejrůznějších zpráv,  možná zanikla informace o  tom, že prezident ČR  Miloš Zeman blahopřál judistovi Lukáši Krpálkovi. Zdálo by se, že to téměř nikoho, kromě adresáta, nebude zajímat, ale text dopisu není jen zvořilostní. Hlava státu píše, proč si úspěšného judisty váží ...

Jogurtovač a sociální pouto! Pitomá neoliberální a ovčanská generace si nechala hloupě ukrást svou zemi !


Václav Umlauf
17. 8. 2016   E-republika

Chudí lidé holt musí sednout, dát se dohromady a dělat si dobré věci sami, jak tomu bylo dříve.
Přijel jsem jako každý rok ze svého delšího vysokohorského putování, a neměl doma jogurt. To proto, že kupované zmetky zvané „jogurt“ mi už dávno přestaly chutnat. Tak jsem před dvěma roky koupil jogurtovač, asi půl roku experimentoval s různými kombinacemi mléka a smetany. Nyní pro sebe vyrábím to, co se dá jíst, je čerstvé, má garantovaných 13 % smetany a chuť skutečného jogurtu, jehož bakteriální složení občas měním. Jogurt musí zrát v ledničce tak 3-4 dny, je to živá kultura. A pochopitelně ze stejného důvodu nevydrží věčně, jako jeho sterilizovaný a chemicky nabalzamovaný kolega v supermarketu.

Bombardéry, bitevníky, tankery... USA vyšlou do Česka chlouby své armády17. 8. 2016
Americké velení vyšle do Česka ve dnech od 30. srpna do 20. září, do šesti oblastí - vojenských výcvikových prostorů a letišť strategické bombardéry B-52 a B-1, bitevní vrtulníky Apache a létající tankery na rozsáhlé třítýdenní cvičení Ample Strike, do kterého bude zapojeno sedmnáct zemí.
Údajným cílem je prověřit hlavně předsunuté letecké návodčí, (tzv. faky - Forward Air Controller), kteří navádějí letouny na cíle ke zničení. Pomocí dvou létajících tankerů pro doplňování paliva za letu si je mimo amerických bombardérů vyzkouší také čeští stíhači s Gripeny a němečtí se stroji Tornado.

Rusožroutské orgie v ČT

Jiří Paroubek
17. 8. 2016   Vaše věc
Kdo včera zhlédl zpravodajství ČT 24, nemohl být zklamán. Tedy pokud hledal rusofoby a putinožrouty…
Profesionální putinožroutkou v ČT je dlouhodobě novinářka Procházková, u které by snad bylo lepší, kdyby se věnovala tématům z Afghánistánu. Pokud jde o Afghánistán svého času vytrvale oblbovala českou veřejnost, tak aby se veřejnost omylem domnívala, že snad mise armády ČT v Afghánistánu má nějaký vznešený cíl. Ve skutečnost měla a má smysl především v tom, ochránit rodinu bývalého afghánského prezidenta Karzaiho, která proslula obchodem s narkotiky a vůbec skvělými rodinnými kšefty, a jeho zcela zkorumpovaný režim.

Biden svým krutým cynismem dorazil Srby, ČTK ho velebí

17. 8. 2016     Eurasia
„České“ sdělovací prostředky přesně v souladu s předepsanými notami mediálně zahlazují brutální vyvraždění tisíců Srbů silami NATO v roce 1999. Veřejnoprávní ČTK, která svým servisem zásobuje všechna v tuzemsku působící mainstreamová média, velebíamerického viceprezidenta Joe Bidena coby posla smíření, zatímco obyčejné Srby jako obvykle pasuje do role „ultranacionalistické zvěře“.

úterý 16. srpna 2016

Ruské Vzdušné a kosmické síly uskutečnily první let do Sýrie z íránského letiště

17. 8. 2016   zdroj
16.srpna dálkové bombardéry Tu-22M3 a bombardéry Su-34 uskutečnily po vzlétnutí z letecké základny Hamadan (Íránská islámská republika) úder na objekty teroristických skupin DAEŠ a Dzhabhat en-Nusra v provinciích Aleppo, Deir ez-Zor a Idlib.

Celkem nenápadně běží vysoká hra NATO: Příprava obyvatelstva ČR na úder na Rusko

Jiří Bureš a Vladimíra Vítová
16. 8. 2016
„Zachování a rozšiřování NATO je výsledkem přání Spojených států ponechat díru mezi Ruskem a Evropou, jinak by Brusel a Moskva mohly ohrozit vedení Washingtonu.“
„Spojené státy touží po návratu do atmosféry studené války v Evropě, což se týká aktivit okolo NATO, a slouží to pouze jejich zájmům a zájmům těch evropských vůdců, kteří jsou buď zkorumpovaní nebo neschopní!"
Oba tyto citáty pronesl francouzský generál Jean Bernard Pinatel, kterého zcela určitě nelze považovat za komunistického agitátora.

Bruselští inkvizitoři útočí, podpořme šikanované!

Jiří Babača
16. 8. 2016
Bruselští inkvizitoři začali útočit na nezávislá media. Začali sestavovat seznamy nežádoucích titulů, jejich vydavatele ostrakizovat (vyčleňovat ze společnosti), útočit na jejich inzerenty a rušit státní finanční podpory renomovaných titulů s letitou tradicí. Z jejich počínání ční jak sláma z bot snaha o umlčení Bruselu nepohodlných médií. Pojďme a přeměňme jimi vynaloženou energii v náš prospěch, podpořme šikanovaná média!

Vyhne se Ankara "barevné revoluci"? Biden se snaží rozbít spojenectví Putina a Erdogana.

Stanislav Tarasov
16. 8. 2016 zdroj
Podle tureckého deníku Zaman "se zdá, že Obamova administrativa si uvědomovala, že dříve či později Turecko postihne destabilizace", ale po letounové krizi s Ruskem si byla jistá, že "Ankara pocítí potřebu opřít se pouze o rámě USA a NATO." Všechno ale probíhalo jinak.

Může být finlandizace aplikovaltelná v jiných zemích, například v Česku? Jak se mění politická mapa České republiky?


Veronika Sušová -Salminen
16. 8. 2016     Kulturní noviny (značně kráceono)
Nemyslím, že finlandizace je pro Česko vůbec aktuální, protože jako členové EU a NATO máme zahraničněpoliticky velmi jasně definované místo a manévrovací prostor. Něco jako finlandizace kromě toho vyžaduje výrazné politiky s páteří, kteří umí myslet strategicky a nemají strach. Země jako ČR hledají jenom ochranu, ale nedělají skutečně strategickou zahraniční politiku v rámci prostoru, který malé země mají. O něčem podobném jako finlandizace se mluvilo v souvislosti s Ukrajinou, kde by to bylo určité řešení. Jenže současné elity na Ukrajině dávají přednost totální závislosti na Západu. Finlandizace je reálpolitické řešení, které dneska nahradila všeobecná ideologizace a mluvení o hodnotách a principech.

Právo volit, by mělo být povinností a zároveň výsadou!

Ladislav Kašuka
16.8. 2016   posláno redakci NR
Parlamentní a komunální volby jsou v demokratických zemích jedinou možností, jak mohou občané změnit politické a ekonomické směřování země, ve které žijí (pokud ovšem někdo nezorganizuje nějakou barevnou revoluci, nebo majdan, při kterém se nelegitimně chopí moci – v takovém případě nejsou občané povinní vládu, jenž z takového protiústavního puče vznikla respektovat a mají právo se vydat svou vlastní cestou).

pondělí 15. srpna 2016

Zoufalý Porošenko dělá zoufalé činy…

Jiří Vyvadil
15. 8. 2016   Rukojmí
Abych byl upřímný, kdybych k tomu nebyl vybídnut, asi bych na novou krizi kolem Krymu nereagoval. Článků na téma předpokládané katastrofy ve vývoji Ukrajiny jsem napsal za dva a půl roku něurekom a už ani nemám radost z toho, že na má slova došlo.A abych se stále neopakoval, tak drobná připomínka z mého článku ze dne 21. 7. 2014: Zatracený majdan … Jednoho dne jej všichni budeme proklínat.

Moskal: Krym ukázal, že máme zrádců víc než během druhé světové

15. 8. 2016    zdroj
Události roku 2014 na Krymu ukázaly, že na Ukrajině je mnoho zrádců. S tímto prohlášením vystoupil vedoucí Zakarpatské oblastní státní správy Genadij Moskal v rozhovoru s Rádiem Svoboda, jehož text byl zveřejněn 14. srpna.

Obyvatelé bývalé NDR: SSSR nás „hodil přes palubu“ a západní Němci nás okradli a změnili naši zemi v kolonii

Darja Aslamovová 
15. 8. 2016     zdroj
Seděla jsem v berlínské pivnici s německými kolegy – Peterem a Kate ‒ a oni mě poprosili, abych jim po návštěvě ve východním Německu vyprávěla o tamním životě. Podivila jsem se tomuto přání, protože Drážďany jsou odtud vzdáleny pouhé dvě hodiny jízdy autem. Oba se jí přiznali, že tam ještě nikdy nebyli. Nechtělo se jim, protože mezi Wessy (hovorově západní Němci) a Ossy (hovorově východní Němci) existuje neviditelná hranice. Jsou různí. Berlínská zeď podle nich stále existuje. 

Soudcovské volné mravy

Zdeněk Jemelík
15. 8. 2016  JemelíkZdeněk
Soudci a státní zástupci jsou dvě kasty, které na rozdíl od běžných občanů si nemusí lámat hlavu s odpovědností za zmetky. Přímo zákon jim zaručuje, že za ně téměř nikdy nemohou být postiženi jinak než stavovským kárným řízením, zatímco jejich trestní stíhání nebo pronásledování žalobou na ochranu osobnosti za profesní selhání nebo nemravné jednání by bylo téměř vždy neprůchodné. Ale ani kárného řízení se nemusí příliš obávat, protože kární žalobci na podněty, přicházející od občanů, většinou odpovídají zaujetím postavení “obrany hradu”. 


Giulietto Chiesa: Miloševič byl uznán nevinným; objednatelé tribunálu s ním by měli sedět na lavici obžalovaných

15. 8. 2016      zdroj
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii stáhl obvinění proti Slobodanu Miloševičovi, který zemřel ve vězení, za válečné zločiny během bosenské války 1992-95. Avšak západní tisk k tomuto tématu mlčí, jako by byl zakletý. Hovoří o tom ve svém videosloupku pro italský kanál Pandora.TV známý italský politik, bývalý europoslanec, novinář a publicista Giulietto Chiesa. "Kdo o tom ví? Nikdo. Nebylo o tom v žádných našich novinách. Rozsudek byl vynesen 24. března a máme již srpen. 

neděle 14. srpna 2016

"Čelil deseti americkým prezidentům": Fidel Castro se dožívá 90-ti let


14. 8. 2016     zdroj
13. srpna se comandante Fidel Castro dožívá 90 let. Tato událost je široce komentována nejen v ruských, ale i v zahraničních médiích. Francouzský list Le Point píše, že není možné hovořit o dějinách dvacátého století a nezmínit Fidela Castra. "Přežil více než 600 pokusů o atentát, čelil deseti americkým prezidentům, don Quijote, který vyhrál mimořádné bitvy. 


Oskar Krejčí: Východ a Západ se sejdou, ale může také dojít k výbuchu!

14. 8. 2016    PrvníZprávy   (rozhovor)
Pokud jde o situaci v Jihočínském moři, neděje se nic, co by se vymklo kontrole, protože vámi zmíněné rozhodnutí bylo očekáváno. Americké válečné lodi v oblasti zůstávají, Japonsko posílá vojenské dodávky na Filipíny, Čína a Rusko oznámily na září společné vojenské námořní cvičení v Jihočínském moři. Teď se musí obnovit dvoustranná jednání bez takových podmínek, jako je uznání verdiktu Stálého rozhodčího soudu. V pondělí přiletěl do Hongkongu bývalý filipínský prezident Fidel Ramos, jeho misi uvítali i představitelé z čínské ústřední vlády. Jsou ale i opačné signály…

(Olympijské) Armádní mezinárodní hry 2016

14. 8. 2016, zdroj zde

Včera skončily Armádní mezinárodní hry (AMH). Zde je pětiminutový sestřih zajímavých momentů z dvoutýdenního klání.


Na kanálu YouTube Ministerstva obrany Ruska zveřejnili video, které je sestaveno ze zajímavých záběrů, pořízených při AMH 2016.