Reklama

sobota 27. srpna 2016

Dopis bývalým kámošům od modrých strak

Václav Umlauf
27. 8. 2016   E-republika

Aha, tak to je váš plán. My jsme s Klausem ukradli tu pitomou revoluci, a vy nám teď ukradnete to, co jsme lidem za dvacet roků ukradli. Stejně toho moc nezbylo, a u koryta je příliš mnoho hladových rypáků se stranickými průkazkami v kapse. 
 

Evropská armáda kontra NATO

Když před časem premiér Sobotka nesměle nadhodil, že by mělo být zřízena celoevropská armáda, dostalo se mu místo uznání, že s tím konečně někdo přišel, razantního odmítnutí hned ze dvou stran. 


Ukrajinské provokace mají možná hlubší kořen, než se zdálo: Krymská akce v režii nejen kyjevské tajné služby? Zkoušejí Američané ruskou reakci? Na jakou válku se mají Němci připravit? Přijde výjimečný stav?

Václav Danda
27. 8. 2016   ProtiProud

Václav Danda na ProtiProudu připomíná stále se zhoršující situaci na ukrajinské frontě a varuje, že válka na Donbasu by mohla vypuknout v plné intenzitě dříve, než si myslíme.

Ptákovina zvaná politické zadání


Jiří Jírovec
27. 8. 2016
Švoreckého Tankový prapor má v anglické versi název Republika kurev. Je odvozen od výroku divadelního kulisáka: "Kurvy jsme, pane Daniel, kurvy, atom na nás…"
Kdykoli se začne mluvit o důchodové reformě, lze se domnívat, že jsme spíš národ pitomců. To je platforma, na které se universitní profesor zcela pragmaticky spojí s politikem, který zrovna třímá moc.
Profesor Potůček dostal od premiéra, který se v číslech moc nevyzná, "politické zadání", aby připravil (jak jinak než nezávazný) návod na flikování současného systému.

Zabezpečení života ve stáří - kanadská perspektiva

Jiří Jírovec
27. 8. 2016
Zabezpečení života ve stáří lze chápat jako soubor opatření, jimiž společnost ovlivňuje zhruba čtvrtinu života každého občana. Podíváme-li se na české poměry z tohoto širšího zorného úhlu, nemůžeme dojít k jinému závěru, než že jsou naprosto ostudné.

Orbán mluví o plotech a policistech se zbraněmi

orbán radio kossuth

Jan Urbach
27. 8. 2016  Vaše věc

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pravidelném pátečním rozhlasovém vystoupení odmítl přijetí migrantů z Rakouska. O tom nemůže být ani řeč, řekl.

Německý dům v Brně

Nina Žečeva
27. 8. 2016  České národní listy

Církev katolická zneužívala po staletí jméno Ježíše Krista, aby mohla přikrývat svoje zločiny a zlořády. Spojené státy americké zneužívají slova demokracie a v jejím jménu rozvracejí a ohrožují životy obyvatelstva celé planety. Za tyto zločiny proti lidstvu by se asi jejich symbol – socha Svobody, propadla studem do země, kdyby mohla. Nelze však beztrestně narušovat rovnováhu světa, jednoho dne se proti tomu lidstvo vzbouří a splní se proroctví Paula Craiga Robertse: „Až se západ pod svým vlastním zlem zhroutí, do světa se navrátí mír“.


Bombardér Tu-22M3 se brzy dočká superzbraně: chirurgicky přesné střely Ch-32

Geo
26. 8. 2016   Eurasia24

Ruské vzdušné a kosmické síly (VKS) vyzbrojí své bombardéry Tu-22M3 novou zbraní, která se bude vyznačovat mimořádnou přesností a schopností proniknout přes jakékoliv obranné prostředky protivníka. Nová protizemní a protilodní střela Ch-32 je připravena k výrobě.


Tereza Spencerová: Když nemůžeš Rusy zastavit, přidej se k nim


V pravidelném týdením rozhovoru pro literárnínoviny si analytička Tereza Spencerová všímá několika nových aspektů války o Sýrii a návštěvy Angely Merkelové v Praze.

Svoboda projevu v reálném kapitalismu (video)

27. 8. 2016    Tribun

V kapitalismu není potřeba cenzura, protože místo ní jsou k dispozici žaloby na ochranu pověsti, před kterými si sedne na prdel i leckterý ředitel festivalu dokumentárních filmů, jak mohl na vlastní kůži poznat student, který natočil film o praktikách „šmejdské“ firmy OVB (poznal jsem na vlastní kůži, byli čitelní a nechutní a byla to pro mě spíš trapná, než drahá lekce). 


VIDEO: Aktivista, který pořídil fotku zakrváceného chlapce v sanitce, je ve skutečnosti napojený na skupinu teroristů, kterou financují USA! [CZ Titulky]VK
27. 8. 2016 AE News

Propaganda západních médií opět překročila další rubikon. Před zhruba týdnem přinesla světová média dojemné video malého chlapce, který byl vytažen z trosek domu v syrském Aleppu a zdravotníci ho posadili do sanitky na křeslo. Dojemné video a fotografie obletěly svět s obrovskou nenávistnou narací proti Rusku a proti vládním vojskům Bašára Asada. 


K blábolu ministra Hermana - Pane ministře, velkoněmeckou vinu nelze svádět výhradně na nacisty!

Jiří Jaroš Nickelli
27. 8. 2016  České národní listy
 
Pan ministr Herman zodpověděl dotaz občana, jehož předkové utekli kvůli Němcům, takto (Parlamentní listy 22.8.2016):

Chovancovo Centrum hybridních hrozeb

Pavel Letko 
26. 8. 2016   E-republika

Máme pro zbrusu nový úřad hned dva tipy na protiamerické filmy. Jsou prezentované české veřejnosti za účelem zpochybnit náš společný boj za svobodu.
pátek 26. srpna 2016

Co lidé očekávají od státu aneb inventura státu a evropských rádoby hodnot

Gerd
26. 8. 2016   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


K napsání článku mě přiměla skutečnost, že jsme dnes hojně zaplavováni definicemi všeho, co nám poskytuje demokracie a stát, ale nikdy, co od státu skutečně občané očekávají. Pokud se někdy někdo takto zeptá, je obvykle odbyt citátem Johna Fitzgeralda Kennedyho: „Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem.“

Tím se nám ale úplně ztrácí jakákoliv snaha dobrat se, co skutečně občané od státu očekávají a měli by chtít.


Američané se slétají do Arktidy jako mouchy na med

přeložil mbi
25. 8. 2016   Eurasia24

Ruský generálplukovník Leonid Ivašov stručně a výstižně vysvětluje, proč je pro Američany komplikované ovládnout Arktidu, ačkoliv mají o tuto část planety, nabývající na stále větším významu, značný zájem.


Debakl Frau Merkel, nebo šlo o úplně něco jiného?

Radim Valenčík
26. 8. 2016   RadimValenčíkPíše
Tak koukám na UK ve 22.00 ČT 24. Sobotka o návštěvě Frau Merkel. Smíchy se neudržím. Frau Merkel před návštěvou (původně měla být jen 5 hodin, pak se protáhla): O migraci se bavit nebudu, nebude to v agendě! A najednou je z toho naprosto hlavní téma. (Můžete si změřit kolik % času ve zpravodajství věnováno.) Debakl Merkelové a její kapitulace nejen před Zemanem, ale i Sobotkou, nebo šlo o úplně něco jiného? 


1968 bez emócií. Andrej Fursov o „Pražskej jari“. A jak to dělají oni.

26. 8. 2016  NWOO
V noci z 20. na 21. augusta v éteri zaznel signál „Vltava-666“ a začala operácia „Dunaj“. Sovietska armáda uskutočnila najväčšiu čo do rozsahu povojnovú strategickú operáciu. Okolo 30 tankových a motorizovaných streleckých divízií ZSSR a jeho spojencov v priebehu 36 hodín okupovali krajinu v strede Európy (v Afganistane ZSSR bojoval len silami štyroch divízií). Dohromady bolo do bojovej pohotovosti povolaných 70 divízií OVZ.

Fendrychovy multikulti rady a poučky k nezaplacení, aneb proč bychom měli milovat Angelu!

Jiří Baťa
26.8.2016 AE News

Pan Fendrych má zřejmě patent na rozum. Alespoň to svými radami a poučkami naznačuje, více v článku zde. Angela Merkelová podle něj není žádnou ďáblicí, žádným nepřítelem, ale náš klíčový, životně důležitý spojenec. To by prý podle něj měli místní politici a občané pomalu začít chápat. Jakby ne, naši občané jsou přece hloupí a naprosto nechápající ovce. 


Potíže mezi Moskvou a Teheránem?

The Saker
26.8.2016 překlad Zvědavec

Zatímco udělení povolení k užívání íránské letecké základny v Hamedanu Vzdušnými a kosmickými silami Ruské federace byla věnována velká mediální pozornost, nedávný odlet ruského Tu-22M3 z Hamedanu upoutal mnohem méně pozornosti. Oficiální ruské zpravodajství bylo v tomto velmi neutrální, jak je možné vysledovat v tomto článku v deníku Sputnik.

Fatální omyl profesora Bělohradského - Národy nebyly a nejsou kulturní konstrukty!Jiří Jaroš Nickelli
26.8.2016 České národní listy


Když jsem četl stať pana profesora Bělohradského, jehož si jinak velice považuji, v Právu 24.8.2016 "Národy ve věku komunikační hojnosti", nevěřil jsem svým očím. Má první reakce po přečtení byla - měl bych zahodit své dva diplomy etnografa university J.E.P., nyní Masarykovy, a univerzity Komenského v Bratislavě - a jít do učení k panu profesorovi - anebo se pokusit naznačit naprosto odlišné pojetí národů ve věku nikoli komunikační hojnosti, ale ve věku vysokého stádia globalizace? Volím to druhé, neboť jsem dospěl k názoru, že ani brněnská ani bratislavská národopisná škola nás nevychovala tak špatně, abychom museli slepě následovat výklad pana profesora.


Sobotka v očekávání...Asi nejsem sám, kdo si myslí, že Merkelovou k nám do Čech neměl nikdo zvát!

Karel Stýblo

15. 8. 2016   Rukojmí
Už zítra se dočká. A Česko si užije premiéra v předklonu, se strnulým úsměvem a blekotavém řečnění. Myslím, že mu neporozumí ani Muther Merkel, natož občané této krásné naší země.
Kdo je gezielte Frau Angele Kazner – Merkel?

čtvrtek 25. srpna 2016

Stručně Rusko-Turecké vztahy

Yekta Uzunoglu
25. 8. 2016  
Se smíšenými pocity sleduji někdy až neuvěřitelné výklady a "prognózy" českých komentátorů k rusko-tureckým současným vztahům obzvlášť euforickou "prognózu" po poslední návštěvě Erdogana Putina v Sankt Petěrburgu. "Prognostické články" různých pisatelů v psaném či digitalizovaném sdělovacím prostředí co se týkají rusko-tureckých vztahů nejen v současnosti, ale hlavně jde o analýzy do budoucnosti, mají pochybnou úroveň.
Počet rusistů je díky historickému vývoji po II. světové válce v ČSSR, ČSFT a v ČR je mnohem víc a jejich odbornost nelze popřít. Jenže se tady jedná o prognózu dvou hráčů, kde je základním předpokladem znalost obou dvou.

To je agonie. Dcera slavného Rižana o odstranění ruských paralympiků

25. 8. 2016     zdroj
Dcera slavného šachového velmistra, mistra světa Michaila Tala, Žanna Talová není lhostejný člověk. V sociálních sítích sleduje, co se děje v Rusku, Lotyšsku, ve světě a často události komentuje. Přesně, jako šachové tahy. Jako šachové tahy, které nutí přemýšlet.

JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku

vybral, přeložil a uspořádal JF
25.8.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


FJ nabízí pravidelný výběr odkazů na články z anglofonních serverů. Je místy poněkud ochuzený, neboť některé hlavní zpravodajské servery (The New York Times, Financial Times a další) jsou na tom zřejmě ekonomicky tak špatně, že mne nemohou nechat otevřít víc než 10 článků za měsíc – leda že bych si pořídil jejich předplatné – což mne samozřejmě ani nenapadne. Pokud se i vám některé články budou zdát štvavé, je to tím, že proti své bývalé vlasti obvykle nejvíc štvou političtí emigranti…

Jak je to s tím Linuxem, aneb polemika se Surikatou

Vina a trest: historie současné války Západu v Sýrii

Václav Umlauf
25. 8. 2016 E-republika

Od zločinu se neúprosně směřuje k trestu, což pochopitelně čeká i Majdan, včetně vraždění a mučení civilistů na Ukrajině. Všechny tyto zločiny půjdou jednou před mezinárodní tribunál. Sýrie asi bude na řadě jako první.Scheißegal

Erik Best
25. 8. 2016    EB
Načasování dnešní návštěvy Angely Merkelové je skvělé pro ni, Miloše Zemana i Andreje Babiše, pro Bohuslava Sobotku je to ale katastrofa. Merkelová bude moci Sobotku naočkovat svými plány pro blížící se summit EU v Bratislavě a svou vizí pro Evropu. Představa, že i Sobotka má nějakou vizi pro Evropu, kterou by s Merkelovou chtěl sdílet, je iluzorní. 


My všichni ze stanice ZOO: Šlachta, Bradáčová, Ištvan, Janeček, Fendrych, Kundra a parta z Kavčích hor. Řízené úniky nejen o bankovních účtech alternativy!

VK
25. 8. 2016 AENews

Kauza rezignace Roberta Šlachty z pozice šéfa elitního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) otřásá několik posledních dnů českou politickou scénou. Rozhodnutí policejního prezidenta a ministra vnitra Chovance provést reorganizaci dvou elitních policejních útvarů doslova odpálilo bombu uvnitř vládní koalice, ale nejen tam. Obrovská detonace se ozvala i na Tržišti v Praze, kde sídlí americké velvyslanectví. A bomby vybuchovaly i v Olomouci na státním zastupitelství, v Praze v Bakalově vydavatelství Economia a také v Nadačním fondu proti korupci Karla Janečka. V obrovské změti postav a souvislostí je naprosto nemožné pro laika se v celé kauze orientovat, takže si uděláme malý exkurz do zákulisí celé kauzy. Zároveň jsme se už konečně dozvěděli, kdo poskytl panu Kundrovi z Respektu informace o našem starém bankovním účtu. O kauze jsme psali zde.

Osem rokov trvalo, kým vyšla pravda najavo.

25. 8. 2016     Hlavné správy (Na Slovensku neklamal verejnosť len tento web)
Božie mlyny dnes totiž domleli posledné klamstvá západných natovských mediálno-propagátorských posluhovačov o tom, že pravdu malo Gruzínsko. Nie, nemalo a priznáva to práve bývalá predsedníčka gruzínskeho parlamentu Nino Burdžanadze, ktorá nielen obvinila bývalého prezidenta Michaila Saakašviliho z rozpútania vojny v Južnom Osetsku (8. 8. 2008), ale aj z bombardovania jeho hlavného mesta Cchinvalu zakázanou muníciou.

Takto „sandáloví bojovníci“ drtí Saúdy. Pomáhá jim i „kvalita“ gruzínských vozidel

Geo
25. 8. 2016   Eurasia24


Síly jemenských Húthiů, které se moderně vyzbrojená vojska arabských monarchií neúspěšně pokusila porazit na jemenském území, dosahují dalších bojových úspěchů přímo na teritoriu Saúdské Arábie. V minulých dnech mimo jiné provedly úspěšný přepad, při němž zničily několik moderních obrněných vozidel Saúdské Arábie.


Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

Pepe Escobar
25. 8. 2016   Zvědavec

Ruské bombardéry Tu-22M – a rovněž stíhací bombardéry Suchoj Su-34 – vzlétají z letecké základny v íránském Hamadánu, aby v Sýrii bombardovaly džihádisty a rozmanité „umírněné rebely“ – a máme tu nový geopolitický faktor, jenž zásadním způsobem mění hru.


Nejen Ukrajina…

25.8.2016  Ostrov Janiky

Překlad článku Lva Veršinina „Země snů“.

Proč se lidé stali tak snadno manipulovatelnými? Proč se stali důvěřivými a nedokáží si na základě svých životních zkušeností dát dohromady „dvě a dvě“ a porovnat některé věci?

středa 24. srpna 2016

Otevřený dopis Vládě ČR: Neústavní jednání Vlády ČR, nezákonná činnost Ministerstva obrany České republiky

24. 8. 2016       NeZákladnám
Věc: Neústavní jednání Vlády ČR, nezákonná činnost Ministerstva obrany České republiky
Vážený pane předsedo vlády, vážené členky a členové vlády,
svým hlasováním ve sboru dle Jednacího řádu vlády České republiky čl. VI bod 1), nese odpovědnost za přijatá a schválená stanoviska celá vláda.Ta přijala následující usnesení:

č.1046 z 14.12.2015 – Rozhodnutí vlády o přeletech a průjezdech ozbrojených sil jiných států přes území České republiky v roce 2016
č.1074 z 21.12.2015 – Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky
č. 343 z 18.04.2016 – doplněk k účasti ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky.


Kdo je odpovědný za "trollení" v internetových diskusích na Ukrajině aneb kdo "přeškoluje" naivní Ukrajince – kyber-aktivisté zveřenili údaje o příslušnících oddílu ukrajinské armády pro psychologické operace (dokumenty)


Václav Dvořák
24. 8. 2016  zpracováno podle materiálů zveřejněných na portálu Russkaja vesna

Jak uvedl portál Russkaja Vesna (Ruské jaro) skupina ukrajinských kybernetických antifašistů " ze společnosti Chobotnice" (Sprut) zveřejnila obsah mailové schránky náčelníka 74. centra informačních a psychologických operací (Vojenský útvar A1277, Lvov) Ukrajinských ozbrojených sil (UOS) podplukovníka Aleksandra Petroviče Sergienka, jehož mailová adresa je osinter69@gmail.com.Putin uvedl povinné podmínky pro jednání v normandském formátu s účastí ukrajinského vůdce Petra Porošenka


24. 8. 2016    zdroj a zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin v rozhovoru s Merkelovou a Hollandem souhlasil, že normandský formát je důležitý pro vyřešení ukrajinské krize, avšak uvedl řadu závazných podmínek pro případné jednání s Porošenkem a pro budoucnost minských dohod.

Zeman uhájil před dějinami čest Česka. Teď má vše v rukou Moskva.

Petr Schnur (autor žije v Hannoveru)
24. 8. 2016     (redakci zasláno autorem, publikováno v Parlamentních listech)
Tak jako v jiných podobných situacích, jsou diverzanti na Krymu, bojuje se na dvou frontách: fyzické a mediální. V našem případě máme k dispozici zprostředkované informace takříkajíc bez možnosti ověřit si věc na místě. Vzhledem k systémové konformitě tzv. vůdčích médií, jejichž mainstream se stal nástrojem té nejprimitivnější politicko-ideologické propagandy, je nutné sáhnout k alternativním informačním pramenům, srovnat a dát do celkového kontextu ukrajinské krize. 


Český stát v tichosti a bleskurychle vyhostil tři mladíky po rvačce v Benešově, aniž by sdělil jejich národnost. My ji ale známe!

VK
24.8.2016  AE News

O víkendu v neděli nad ránem proběhla v Benešově rvačka. Tři cizinci napadli dvě dívky ve věku 22 let a jednoho muže. Tato zdánlivě bezvýznamná informace by si normálně nezasloužila pozornost médií, protože takových konfliktů o víkendech probíhá spousta po celé republice, koneckonců, páteční a sobotní zábavy, tancovačky a diskotéky na vesnicích a malých městech mají svůj svéráz. V tomto případě ale došlo k něčemu výjimečnému. O rvačce ihned informovala většina mainstreamových serverů a začaly se dít věci.

Co objevili hackeři, kteří prolomili server Sorosovy nadace

Leonid Savin
24. 8. 2016   Zvědavec

Zveřejnění stovek dokumentů z hacknutého poštovního serveru Sorosovy nadace předcházelo prolomení e-mailů Hillary Clinton. Obsahovaly také Sorosovu korespondenci adresovanou Hillary Clinton v době, kdy byla státní tajemnicí. Některé e-maily jsou velmi zajímavé: ukázalo se, že nezřídka, ještě když vedla ministerstvo zahraničí, stál za rozhodnutími demokratické kandidátky na amerického prezidenta představitel "otevřené společnosti" George Soros.


Proč nám lžou?

Miroslav Petr
24.8.2016 CzechFreePress

O víkendu uspořádal Konvička recesní pouliční amatérské divadlo, co nás teprve čeká. Z videí na internetu není vidět žádný útěk do místních restaurací, žádný pláč dětí, žádné zmatky. Ba naopak, v přítomnosti přihlížejících policistů všichni filmují co se děje. Jen jedna / jediná z celého davu!/ anglická sluníčkářka křičela, aby odešli. Scénář byl předložen na radnici a ta s ním souhlasila.Konečně žaloba na Bakalu

Jiří Paroubek
24. 8. 2016    Vaše věc

Nájemci více než 43 tisíc bytů konečně podali žalobu na Bakalovu společnost. A slovo konečně je třeba zdůraznit, protože drzost Z. Bakaly a jeho společníka, kteří byli po jedenáct let pány OKD, neznala mezí.

Svět bez hranic socialisty Junckera a znásilnění levicové aktivistky! Pane Jeane-Claude Junckere, protože jestli něco nemá hranice, tak je to fantazie!

Patrik Juda
25.8. 2016   Rukojmí
Nejhorší vynález politiků všech dob jsou podle pana Junckera hranice. Maďarský europoslanec by naopak raději na hranicích své země posílil bubáky z řepy i prasečími hlavami. Hromadně znásilněná levicová antirasistka raději lhala..

Srpen 68. Tehdy jako dnes... Za dveřmi je Ample Strike 2016...„Morální a kulturní úpadek naší společnosti po srpnu 68“.

24.8. 2016   Eurasia
napsal/přeložil Geo
Stále silnější mediální hysterie v době připomínky událostí z roku 1968 naznačuje pochopení vlastníků těchto sdělovacích prostředků, že lidé si po čtvrtstoletí oblbování začali klást otázky. Ty padají nevyhnutelně, jak dnešní vývoj odkrývá paralely s tím, co se dělo tehdy. A i když je řada těch, kteří jednohlasně odsuzují tehdejší invazi a současně podporují dnešní Rusko, tento jednohlas je disonanční: tehdy i dnes šlo o totéž.

Evropa v síti islamistických zpravodajců


Yekta Uzunoglu
24. 8. 2016
Zprofanovaná kontraverzní poslankyně německé strany DIE LINKE (komunisté) Ulla Jelpke v předešlých dnech podala jakoby z čistého nebe písemnou interpelaci (kleine Anfrage) na ministra vnitra SRN (místo aby interpelaci podala správně na příslušného ministra zahraničních věcí), zdánlivě využila své právo k odhalení podpory Turecka islámských radikálů. Tak, jak byla akce provedena, by mohla nadchnout Das Kapitalem ovládané, médii omámené (lepe oblblé), bezmocné občany. Dle všeho to ale byla zinscenovaná akce v součinnosti těch "nejcitlivějších" složek státu. 

Tomu neuvěříte: Schwarzenberg si stěžuje na cenzuru!


Lubomír Man
24. 8. 2016
Ano, neskutečné se stalo skutkem. Na cenzuru, která v našich mainstreamových sdělovacích prostředcích řádí jako černá nemoc a dáví všechno levicové s apetítem vyhladovělého dravce, si nestěžuje takto postižená levice, ale postěžoval si na ni včera při příležitosti startu kampaně před krajskými a senátními volbami čestný předseda naší nejpravcovější strany TOP 09 Karl zu Schwarzenberg. 


V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 15. 8. 2016

Valerij Pjakin
24.8.2016 Outsidermadia

Medveděv a Strana Velká vlast * Výměna šéfa Putinovy kanceláře * Třístranné jednání v Baku * Projekt Sever-Jih * Schůzka Putin-Erdogan * Turecký proud * Trump označil Obamu za zakladatele IS * Zabíjejte Rusy! * Vraždy kolem Clintonové * Neschopnost americké státní elity * Ukrajinská diverze na Krymu * Pjakinovy chyby a fantazie * Jak může obyčejný občan něco dokázat? 
(Překlad a titulky: Irena)Deset Ukrajinců v jednom bytě, bídné mzdy. Takový život po našich lidech nikdo nemůže chtít, reaguje elitní ekonom na Vladimíra Dlouhého a účtuje s ničením našeho průmyslu


Deset Ukrajinců v jednom bytě, bídné mzdy. Takový život po našich lidech nikdo nemůže chtít, reaguje elitní ekonom na Vladimíra Dlouhého a účtuje s ničením našeho průmyslurozhovor
24. 8. 2016 ParlamentníListy

Nemůžeme očekávat, že naši lidé, kteří zde mají rodiny a úplně jiné životní náklady, budou ochotni pracovat za tak nízké mzdy jako Ukrajinci, co tu žijí i po deseti v třípokojovém bytě. Tvrdí to makroekonomický expert ČMKOS Jaroslav Ungerman v reakci na snahy masivně rozšiřovat počty gastarbeiterů v zemi. Zamýšlí se také nad zneužíváním sociálních dávek a velice důkladně rozebírá stav českého průmyslu a příčiny, které v devadesátých letech vedly ke konci mnoha zavedených a úspěšných firem.


Hrajeme si na "kdo koho sežere". Říjen - termín ultimáta. Nudit se nebudeme.


Rostislav Iščenko
24. 8. 2016      zdroj

Události na Ukrajině se začaly vyvíjet se zrychlením. Už k začátku léta Porošenko úspěšně pohřbil Minsk. Ostřelování DLR/LLR stále sílilo, do první linie se přisunovala vojska. Kyjev odmítá realizaci bodů Minských dohod, které předpokládají výměnu zajatců, změnu ústavních základů ukrajinské státnosti s poskytnutím zvláštních pravomocí "zvláštním oblastem" a ve věci federalizace země (kterou v Kyjevě raději nazývají decentralizací). Západní "partneři" (nejen Francie a Německo, ale i USA) vyčerpali možnosti tlaku na ukrajinskou vládu.

Situace v syrské Hasace: Od studené války s Ruskem k přímé konfrontaci

Václav Umlauf
24. 8. 2016   E-republika

V Aleppu bojují proti terorismu síly nasazené legálně se souhlasem syrské vlády, a Rusové na to mají mandát dokonce od RB OSN. Naopak s terorismem se bojuje jinde a jinak.

úterý 23. srpna 2016

K polemice Ivo Ryšáka v NR, s článkem plukovníka v.v. Prof. Ing. Bohumila Svobody, DrSc. (Asociace Vojáci proti válce) "USA vyšlou do Česka chlouby své armády ..."

Luděk Prokop
23. 8. 2016
Docela by mne zajímalo, před čím nás externí odborný korektor, překladatel, který se přes 40 let zabývá mj. historií vojenského letectví a vybranými etapami moderní vojenské historie, před čím nás chce varovat, případně komu se chce tou jeho polemikou zavděčit.

Polemika s článkem plukovníka v.v. Prof. Ing. Bohumila Svobody, DrSc. (Asociace Vojáci proti válce) "USA vyšlou do Česka chlouby své armády ..."

Ivo Rušák 
23. 8. 2016
Vážené kolegyně a vážení kolegové, nečiním tak často, ale tentokrát cítím potřebu, vyjádřit se k textu podepsanému jménem Prof. Ing. B. SVOBODA, DrSc., člen sdružení Vojáci proti válce.
Předesílám, že souhlasím s tím, že:
- je potřeba (opět a odhodlaně) bojovat za mír,
- existuje snaha, vytvořit pro NATO (a USA) nového nepřítele za každou cenu,
- ČR, ani jiné státy EU by neměly být členy NATO,
- NATO by mělo být zrušeno.
ALE!:

Zbyněk Fiala: Jak dál po Brexitu

Zbyněk Fiala
23. 8. 2016   Vaše věc
 

Tři vedoucí představitelé očesaného jádra Evropské unie v pondělí použili pro jednání o dalším postupu po Brexitu společný let nad Itálií a přistání na sopečném ostrůvku Ventotene u Neapole. Zřejmě nestáli o to, aby moc lidí vědělo, co si mezi sebou řeknou. Z dostupných informací však lze vyčíst politický závěr Angely Merkelové, Francoise Hollanda a Mattea Renziho, že protestní hlasy britských občanů nesmí být impulzem pro rozpouštění unie.