Reklama

sobota 3. září 2016

Putinovské přízraky Alexandra Mitrofanova

Jiří Paroubek
3. 9. 2016      VašeVěc
Alexandr Mitrofanov bývá sám sebou i některými neználky či všeználky pasován do role velkého znalce poměrů v české sociální demokracii. To je do jisté míry pravda, protože mu mnoho slabých mozků rádo poskytuje informace a drby o dění v ČSSD. Je ovšem potřeba vidět a uvědomovat si, že pan Mitrofanov nemá žádný zájem na úspěších ČSSD. Není to přítel této strany. 


Výroky Ferdinanda Peroutky označil soud za antisemitské!

Jaromír Petřík
3. 9. 2016   Rukojmí
Tak se dívám, jak si „Pražská kavárna“ zase jednou naběhla ve svém nenávistném tažení proti prezidentovi Miloši Zemanovi, kdy soudce výroky Ferdinanda Peroutky označil za antisemitské.

Putin a sedm překvapení

Jan Campbell
3.9. 2016   Eurasia 24
„Putin dal na vědomí, že Rusko neobchoduje a nebude obchodovat se svým teritoriem, že změny poválečných hranic pomocí násilí, které provádí Západ, znamenají otevřeníPandořiny skříňky. Jestli ale Západ chce otevřít Pandořinu skříňku, tak si musí uvědomit, že na pořad dne se dostane dříve polský, dnes ukrajinský Lvov, východní země Německa, zájmy Maďarska, Rumunska a podobně.“

Před 24.00: Chválím J. Jandu! BIS, zbraně atd

Radim Valenčík
3. 8. 2016        RadimValenčíkPíše
Po delší době jsem se rozhodnul dát dohromady pár střípků před 24.00. Doba je vážná a chce komplexnější reakce. Ale občas vyplave na povrch něco, co je klíčem ke čtení toho, co se děje a v čem žijeme. Začnu tímto (a vím, že se na mně budou mnozí zlobit, já si jen přeju, ať to nikomu neublíží: Asi dosud nejlepší dílo JJ. Ne, nedělám si legraci. 


pátek 2. září 2016

Česko půjde proti Francii a Německu, chce TTIP

2.9. 2016   E 15
Česko chce, aby Evropská komise dál jednala se Spojenými státy o obchodní a investiční dohodě TTIP. „Budeme proti jakýmkoliv snahám o zastavení jednání s USA,“ řekl deníku E15 ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek před zářijovou neformální schůzkou ministrů obchodu EU. Tam bude zástupce členských států o postupu jednání informovat Evropská komise. Francie ovšem požádá komisi o zastavení jednání, protože dohoda ztratila politickou podporu vlády.

P.C. Roberts: Také vám mozek řídí CIA?


2. 9. 2016   PaulCraigRoberts
Ušklíbnete se, když zaslechnete pochybnost o pravdivosti oficiálních verzí událostí v Orlandu, San Sebestianu, Paříži či Nice? Máte za to, že vy víte více než 2500 architektů a inženýrů, či nespočet hasičů, civilních i vojenských pilotů, fyziků, chemiků a vysokých vládních úředníků, kteří všichni vyslovili pochybnosti o oficiální verzi 11. září 2001? Jestliže ano, jste loutka, ovládaná americkou výzvědnou službou Central Intelligence agency (CIA).

K diskusi o (kanadském) dúchodovém systému


Jiří Jírovec
2. 9. 2016
Materiál, který jsem zveřejnil ZDE byl možná příliš obsáhlý na to, aby inspiroval ke skutečné diskusi. Jádrem příspěvku bylo, že kanadský důchodový systém vychází z nutnosti stanovit určitý (minimální) příjmový standard pro lidi nad 65 let. Zejména pro ty finančně slabé. Tato myšlenka vychází z premisy, že člověk, který tak tak vystačí s platem, nemůže na důchod nic ušetřit. Je-li český průměrný důchod asi 50% průměrného platu, je zřejmé, že občan, který za průměrný plat pracoval, je s polovičním důchodem v hajzlu s celou slávou.

Už i gruzínští politici se začínají obracet k Putinovi. Je „skvělý politik“

napsal/přeložil Geo
2.9. 2016   Eurasia 24
 Už před rokem jsme informovali o růstu proruských nálad v Gruzii. Změny ve vnímání Ruska gruzínskou společností, vystavované silné západní propagandě, teď potvrdila vrcholná gruzínská politička Nino Burdžanadze: dostala odvahu veřejně prohlásit, že Vladimir Putin je skvělý politik a není nepřítel Gruzie. Informaci přinesl portál EurAsia Daily.

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny protestovalo kvůli otevření zastoupení DLR v České republice


2. 9. 2016    zdroj
Ministerstvo zahraničí Ukrajiny vyjádřilo České republice protest kvůli otevření zastoupení samozvané Doněcké lidové republiky v Ostravě, informuje v komentáři ukrajinský rezort. Příslušná nóta byla předána velvyslanectví České republiky na Ukrajině.

Pozor, velice závažné: politik Štětina žádá POLITICKÉ zatčení Nely Lískové!

2. 9. 2016   Pařátdnes
Politické procesy bývalého bolševika Štětiny se opět vrací do českých luhů a hájů. Tyto zrůdnosti byly naposledy v padesátých letech minulého století, kdy komunisté osočili, udělali rozsudek a současně vydali trest ! Horáková musí viset, freneticky řvali. A skutečně visela ! A soudci jenom razítkem potvrdili !

(Některým) na vědomost se dává...

Jiří Baťa
2. 9. 2016
Těmi „některými“ jsou myšleni lidé, které vzhledem ke své na veřejnosti výrazné protiruské prezentaci není snad ani potřeba jmenovat. Lidé, kteří se s nebývalým úsilím snaží veřejnost přesvědčit, jak je Rusko pro nás a Evropu nebezpečné, protože (prý) má imperiální tendence a cíle, což pak rádi dokumentují na Krymu, který byl prý neoprávněně anektován, tj. nezákonně zabrán nebo, že se jej Rusko zmocnilo v rozporu s mezinárodním právem. 

Rusko odmítlo USA v souvislosti s koordinací úderů na Aleppo

2. 9. 2016      zdroj
Rusko je ochotno koordinovat s USA údery na cíle v Sýrii všude kromě provincie Aleppo, protože v této oblasti působí pouze syrské letectvo a je nutno se domlouvat s nimi. Tuto pozici ruští představitelé naznačili při konzultacích o Sýrii, které se konaly minulý víkend v Ženevě. Izvestiím to sdělil zdroj, který je informován o průběhu jednání.

čtvrtek 1. září 2016

Venezuela volá o pomoc a Světová rada míru reaguje: USA jsou pro Venezuelu hrozbou.

1. 9. 2016
Asociace Vojáci proti válce a České mírové fórum obdržely žádost Světové rady míru o vyjádření podpory legálně zvolenému vedení země, v čele s prezidentem Nicolásem Maduro, a tuto žádost podpořily. Světová rada míru odmítá praxi USA - vměšovat se do vnitřních záležitostí jiného státu a dosáhnout změny režimu.

Proč tak chtějí zabít Sýrii?

Darja Aslamovová
1. 9. 2016    zdroj
Před tzv. arabským jarem byla Sýrie jednou z velmi úspěšných, světských, bezpečných a civilizovaných zemí arabského světa. V r. 2010 činil růst ekonomiky 4,5 %, státní rozpočet byl bez deficitu. Přitom „krmila“ 1,2 milionu iráckých a 400 000 palestinských utečenců. Kvetl turismus. Zemědělství bylo jedním z nejproduktivnějších na planetě. Dokonce i sucho, které údajně vyprovokovalo „revoluci“, bylo sice nepříjemný, ale zde obvyklý jev. Díky němu Sýrie produkuje tvrdé odrůdy pšenice, které kupovali Italové pro výrobu těstovin. 

Dalíka třeba chápat s Láskou

Ivan David
1. 9. 2016
Když výjimečně zapnu televizi, vždy si poznovu uvědomím o co přicházím. Dnes mne několikrát zastihla informace z rozhlasu, že politolog pan Dalík nebyl potrestán za korupci a to ani ve stadiu pokusu, ale za podvod. Předstíral totiž, že může nákup vojenské techniky ovlivnit. To je moc ošklivý podvod. Kdyby totiž opravdu za úplatek nákup vojenské techniky pro armádu, kterou vláda zdarma poskytuje jako výpomoc cizí mocnosti v zemích v nichž nemáme žádný zájem, ovlivnit mohl, pak by se nedopustil podvodu, ale jednal by čestně - prostě si sjednal odměnu za práci.

Jackson Hole: Centrální bankéři otevřeně o zrušení hotovosti

 Květa Pohlhammer Lauterbachová
1.9. 2016   E-republika
Na prvním místě produktivita, výkon a soutěž o co největší zisky. To ovšem společnost něco stojí. A vyžaduje celého, plně flexibilního člověka, jehož celoživotním hlavním úkolem je výroba nadhodnoty. Pro mezilidské vztahy a rodinu tu prostor není.

Patříme na Západ?

Tereza Spencerová
1. 9. 2016   Parlamentní listy (značně kráceno)
Otázka Parlamentních listů: "ODS rozvěsila po České republice billboardy s textem „Patříme na Západ“. Jakub Janda distribuuje hrnečky s „ksichty“ Putina a Zemana s nápisem „Nechceme zpátky na Východ“. Kam podle Terezy Spencerové patří naše malá a krásná republika?"

Rozbitá šachovnice:Brzezinski to s impériem vzdává

Mike Whitney
1. 9. 2016   Zvědavec
Hlavní architekt plánu Washingtonu na ovládnutí světa opustil tento projekt a teď se dožaduje utužení pout s Ruskem a Čínou. Článek Zbigniewa Brzezinského, jenž vyšel v periodiku The American Interest pod názvem „Toward a Global Realignment,“ („Vstříc globální restrukturalizaci“) byl médii sice z velké části ignorován, ale přesto jasně ukazuje, že někteří mocní členové establishmentu vytvářejícího politiku USA už nevěří tomu, že Washington na svém tažení za rozšíření americké hegemonie po Středním Východě a v Asii zvítězí. Brzezinski, jenž byl hlavním propagátorem této myšlenky a jenž ve své knize z roku 1997 The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives (v českém překladu vyšla pod názvem Velká šachovnice: K čemu Ameriku zavazuje její globální převaha) zkoncipoval schéma imperiální expanze, úplně otočil a začal se dovolávat dramatické revize této strategie. Zde je úryvek článku z AI:

Muslimská radost z koupání, z jídla a pití

1. 9. 2016       Muslimen_am_baden.pps


středa 31. srpna 2016

Die Welt: "puč" proti Angele Merkelové je v plném proudu

31. 8. 2016    zdroj a welt
V Německu je v plném proudu převrat, namířený proti kancléřce Angele Merkelové, i když probíhá nepozorovaně, uvádí Die Welt.
"Vypadá to, že konec Merkelové, který byl předpovídán před několika měsíci, se pomalu začíná projevovat," píše autor článku Henrik M.Broder.

Znejisťující názory nebo názory do nejistoty

Leo K.
31. 8. 2016     KosaZostra
Četl jsem námitky proti způsobu, jakým uvažuji, jak interpretuji fakta a jak na základě dílčích závěrů stavím na odiv názory, které mohou čtenáře znejišťovat a u jednotlivců dokonce vyvolávat pocit paranoie. Jsem si však téměř jistý, že ta paranoia je účelovou záležitostí, kterou zcela systematicky šíří ti, co z toho mají užitek „Jakmile nevíte o co vlastně jde, sledujte stopu peněz; milý Watsone!“ 

Ztohoven nemají dle soudu nést trestní odpovědnost za trenýrky – výsměch

Radim Fiala
31. 8. 2016   Rukojmí
Rozsudek, kterým se zbavuje trestní odpovědnosti za hanobení standardy prezidenta republiky tak zvané skupina Ztohoven, je výsměchem české státnosti a je to výsměch slušným lidem.

P.C. Roberts: Mohou Američané svrhnout ďábla, který jim vládne?

31. 8. 2016    zdroj
Paul Wolfowitz a jeho lži, pronesené z výše jeho vládních úřadů, jsou odpovědné za hekatomby vražd a zpustošení sedmi zemí. A teď tento člověk prohlásil, že v prezidentské volbě podpoří Hillary Clintonovou? Překvapuje vás to?
Mám za to, že větším překvapením by byla Wolfowitzova podpora Donalda Trumpa. Trump řekl, že v konfliktu s Ruskem, ziniciovaný Washingtonem, nevidí žádnou budoucnost, a současně vznesl otázky po smyslu přetrvávající existence NATO. Tyto mírové názory učinily z Trumpa – podle Wolfowitzova podání - „národní bezpečnostní riziko“. 

Expert varuje: Bezpečnost prezidenta republiky Miloše Zemana je ohrožena...

31.8. 2016   Parlamentní listy
Je ohrožena bezpečnost prezidenta? Podle bývalého vedoucího útvaru ochrany prezidenta Jana Ševčíka zřejmě ano. Tento útvar totiž v minulém týdnu přišel o svůj tým odstřelovačů. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

OKD, oběť zaslepenců dvou ideologií


Stanislav A. Hošek
31. 8. 2016
Po politickém zlomu na konci roku 1989 zkušení odborníci dobře odhadovali další vývoj celého hospodářství země a proto se mu pro OKD snažili nějak předejít. Věděli dvě nesporné skutečnosti. Doly OKD v celosvětové konkurenci propadnou a budou úplně zlikvidovány. Havíři těchto dolů, kteří jsou ve velké většině zdravotně na tom hůře než zbytek populace, nebudou mít na trhu práce žádnou šanci. Ti přemýšlivější odborníci proto ihned přistoupili k tomu, aby z dolů vyvedli desítky tisíc havířů, kteří by na trhu práce propadali.

Alena Vitásková na literární dráze

Zdeněk Jemelík
31. 8. 2016         ZdenekJemelík
Důvodem, proč se lidé pouštějí na spisovatelskou dráhu, bývá často nějaké trápení, jež autora pronásleduje natolik, až se rozhodne zbavit se jeho dotírání svěřením papíru. Do této životní situace se zřejmě dostala Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu, uchazečka o křeslo v Senátu, ale také obžalovaná, nepravomocně odsouzená k vysokému trestu odnětí svobody a očekávající zahájení hlavního líčení v dalším trestním řízení soudním.

úterý 30. srpna 2016

Vězni SBU a minský proces: Vše je k převratu připraveno


Rostislav Iščenko
31. 8. 2016    zdroj
V pondělí jsme se dozvěděli, že z tajné věznice Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) bylo propuštěno 13 vězňů. O něco dříve si německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier všiml, že Minské dohody nejsou plněny. Ve stejné době se v Německu začali starat o problematiku civilní obrany a poprvé za posledních třicet let byly pro obyvatelstvo vydány pokyny pro přežití v mimořádné situaci. A v Rusku v rámci náhlé prověrky bojové připravenosti najednou ve třech vojenských okruzích, které přikrývají západní směr, bylo propracováváno převedení průmyslu a správních struktur na válečné koleje.

Skandály kolem kandidátky na prezidentské křeslo největší západní velmoci zdaleka nekončí - naopak, jsme teprve na začátku...

Patrick Joseph Buchanan
30. 8. 2016   Protiproud
Dovolím si vyslovit jednu předpověď: pokud Hillary Clintonová vyhraje prezidentské volby, do roka od inaugurace se stane předmětem vyšetřování speciální jednotky zaměřené na politickou korupci. Tím dokonale naplní svoji rodinnou tradici.

H.Kmoníček: Kvůli rozdělování uprchlíků budeme bojovat na život a na smrt, to se Merkelová dozvěděla ... video

30. 8.   2016 rozhovor H. Kmoníček, ředitel zahr. odboru v televizi u Veselovského
DVTV video zde
Všichni čekali, že návštěva Angely Merkelové změní buď české, nebo německé pozice v otázce migrace, oběma stranám ale bylo jasné, že k tomu nedojde, říká ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček. Dodává, že kvóty na přerozdělování uprchlíků jsou logický, technický a neuskutečnitelný nesmysl. Cestu Miloše Zemana na konferenci na Rhodos, kterou pořádá spolupracovník ruského prezidenta Vladimir Jakunin, nepovažuje za problém. Sám by mu účast na akci doporučil.

Spojené státy se pokoušejí rozložit BRICS

napsal/přeložil Geo
30.8. 2016   Eurásia 24
Indický ministr obrany Manohar Parrikar přijíždí na oficiální návštěvu do Spojených států. Očekává se, že tam s americkou stranou podepíše dohodu o možnosti vzájemného využívání vojenských základen (Logistics Exchange Memorandum). Tento dokument je jedním z mnoha důkazů sbližování mezi Indií a Spojenými státy, které se takto snaží podrýt jednotu bloku BRICS. Současně americký ministr zahraničí John Kerry přijíždí do Indie.

Problémem Evropy je euro

Joseph Stiglitz
30.8. 2016
Evropa, zdroj osvícenství, místo zrození moderní vědy, je v krizi. Tato část světa, kde probíhala průmyslová revoluce, která vedla k nebývalým změnám v životní úrovni v posledních dvou stoletích, zažívá dlouhé období blízké stavu stagnace. HDP na obyvatele pro eurozónu (očištěný o inflaci) byl v roce 2015 odhadnut na sotva vyšší, než tomu bylo v roce 2007. Některé země byly v depresi po celá léta.

CIA verzus Pentagon, rozporuplný postoj USA vůči Kurdům a Turecku

Yekta Uzunoglu
30. 8. 2016
48 hodin po zveřejnění mého článku "Joe Biden maže Erdoganovi med kolem huby - USA v mezičase obětovalo svým cílům Kurdy“ zde jsme se řítili neuvěřitelnou rychlostí událostmi novodobých a současných dějin dál. Jak ze strany USA, tak i ze strany Ruska, se potvrzuje to, co bylo popsáno v tomto článku. Co se stalo v 48 hodinách? New York Times dnes (časový rozdíl mezi Českem a NY je cca 8 hodin) zveřejnil skandální článek, který otřásl nejen Amerikou. Jde o to, že v Jarablusu je CIA v krvavém střetu, kde na jedné straně stojí Pentagon a na druhé straně CIA, která podléhá Bílému domu.

pondělí 29. srpna 2016

K polemice pana PhDr. Ivo Rušáka, ze dne 23. 8. 2016, k mému článku publikovanému pod titulem Bombardér, bitevníky, tankery…


Bohumil Svoboda
29. 8. 2016
Podle mého názoru nejde o polemiku zde, ale svým obsahem o problematickou recenzi mně vzdáleného článku. Domnívám se, pane doktore, že jste nepochopil účel a cíl mého článku. (Tím vás nechci podezřívat, že jste jej snad pochopit nechtěl.) Chtěl jsem především upozornit na nebezpečí takových cvičení a především na nehoráznou americkou provokaci vůči Rusku, ke které se naše vláda v rozporu s platnými zákony připojila tím, že toto cvičení povolila. 


Americký senátor: Syrští teroristé dostávají mzdu od Washingtonu


Ippolit Pazlov
29. 8. 2016     zdroj
Objevil se ještě jeden důkaz svědčící o tom, že právě USA financují činnost teroristických skupin na Blízkém východě. Senátor Spojených států za Virginii Richard Black znovu překvapil korespondenta RT svým prohlášením, že Washington finančně zabezpečuje teroristické organizace. Z jeho slov vyplývá, že teroristé islámské skupiny Nur al-Din al-Zina dostávají plat z Washingtonu. 


Svět ruskýma očima 366

zajoch
29. 8. 2016   Outsidermedia


Přetiskujeme další zajochův výběr z ruských médií, který vyšel na webu Outsidermedia.

Podpořit právo šaria v USA je správná věc! Určitě!

29. 8. 2016   cumsk


Američané jsou velmi podrážděni. V Rusku se objevili jacísi darebáci, kteří obnovují armádu!

Alexandr Žilin
29. 8. 2016    zdroj a zdroj
Vojenský expert Alexandr Žilin o tom, proč jsou USA pobouřeny, že Rusko pořádá vojenské cvičení na svém území: "Povím vám o vojenském cvičení, které začalo v Rusku. O tom, proč se provádí a jakému účelu slouží, ale také o hysterii, kterou kolem tohoto cvičení uspořádali naši západní "partneři" ve světových médiích."

Německý vicekancléř: Transatlantická dohoda USA a EU ztroskotala

29. 8. 2016      zdroj
Jednání o zóně volného obchodu mezi EU a USA zkrachovala. Toto prohlášení učinil vicekancléř a ministr hospodářství Německa Sigmar Gabriel.

Česká vláda si dělá z občanů neskutečnou legraciVláda připravuje integraci šesti tisíc imigrantů do České republiky!!

Radek Rozvoral
29.8. 2016   Rukojmí
 Nahlas sice odmítá imigrační kvóty, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatele integračních služeb, jež bude mít za úkol integrovat šest tisíc žadatelů o azyl.
Rezort Chovancova Ministerstva vnitra potichoučku připravuje půlmiliardový kšeft na veřejnou zakázku na generálního poskytovatele integračních služeb pro imigranty na období let 2017 až 2019.

J. Keller o brexitu, EU a návštěvě Merkelové

29. 8. 2016    Parlamentní listy (značně kráceno)
PL: Britové z EU vystupují a v dalších zemích jako Nizozemsko, Rakousko či Dánsko se začíná mluvit o tom, že by se mohlo také vystoupit.
Především se ukazuje, že proces vystoupení Británie bude mnohem delší, komplikovanější a s nejistějším výsledkem, než si stoupenci odchodu mysleli. Británie vždycky byla v Evropě jen jednou nohou a tipuji, že po pár letech se zjistí, že ani tzv. Brexit na tom nic nezměnil. Myslím, že zemím, které leží v jádru Evropy, nebude umožněno, aby o svém odchodu rozhodly. Země na periférii to budou mít asi snadnější. Problém je v tom, že nevíme, zda Česko patří do jádra, anebo na periférii.

USA pokračují v invazi do Sýrie a varují Rusko


Eric Zuesse
29. 8. 2016    Zvědavec

V pondělí 22. srpna vláda Spojených států amerických – jež požaduje svržení syrské vlády, mezinárodně považované za zákonnou – oficiálně oznámila, že americké ozbrojené síly budou nadále okupovat syrské území bez ohledu na to, jak se k tomu staví vláda Sýrie, a že sestřelí kterékoli syrské letadlo, jež přeletí nad americkými ozbrojenými složkami umístěnými v této zemi.

Otevřený dopis, adresovaný předsedovi vlády


29. 8. 2016
Vážený pane předsedo vlády ČR,
podle informací médií převezly USA jaderné zbraně z Turecka do Rumunska. Z dostupných informací nám sice není známo, že by USA měly jaderné zbraně na území ČR, avšak vznášíme na Vás dotaz jménem Českého mírového fóra, zda jste pro zachování území naší země bez jaderných zbraní.
Očekáváme Vaši jednoznačnou odpověď.
S pozdravem
Za České mírové fórum Ing. Jiří Sobotka, CSc., PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., Praha 22. 8. 2016

Jak dělají Novinky a Reuters z lidí blbce. Krym prý chudne. Manipulační techniky jak vyšité

Geo
29. 8. 2016

Titulní zprávou portálu Novinky.cz byl v pondělí 29. srpna převzatý článek nadepsaný „Krym dva roky po anexi: Zchudli jsme a Moskva na nás kašle“. Vytvořila a rozšířila jej agentura Reuters – hlásná trouba globální oligarchie, a je dokonalým příkladem mediální manipulace a informační války proti Rusku.

Slobodan Miloševič a otázka viny v Bosne

Branislav Fábry
29.8.2016  blog autora

V posledných týždňoch sa na stránkach slovenských médií začali objavovať informácie, týkajúce sa tvrdenia Medzinárodného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) o nevine S. Miloševiča v otázke zločinov v Bosne a Hercegovine. Mnohí tiež poukazovali na fakt, že tzv. mienkotvorné média túto informáciu úplne odignorovali. Na opačnej strane sa zase objavilo tvrdenie, že ide o konšpirácie tzv. proruských webov. Preto sa pokúsim poukázať na kľúčové fakty tejto problematiky.

Zemřel Ing. Jiří Sobotka, CSc.


29. 8. 2016
Vážení přátelé,
dovolujeme si Vám oznámit, že během víkendu zemřel člen Českého mírového fóra Ing. Jiří Sobotka, CSc., politolog mezinárodních vztahů.
Pan Ing. Sobotka se dožil 92 let. Do poslední chvíle byl intelektuálně velmi svěží a s ohromným zájmem o světový mír, který mu ležel na srdci celý život. Pan Jiří byl mimořádně vzdělaný laskavý a velkorysý muž - skutečný gentleman v tom nejvlastnějším slova smyslu.

"Generální" úklid: Putin zahájil realizaci čtvrté fáze svého plánu ...

29. 8. 2016    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin uvolnil ze svých funkcí najednou osm generálů. O své posty přišli vysoce postavení řídící pracovníci z ministerstva vnitra, ministerstva pro mimořádné situace a vyšetřovacího výboru. Vyhláška byla zveřejněna na oficiálním internetovém portálu právních informací ... Putin aktivně uskutečňuje během posledního měsíce kádrová přeskupení, která se dotkla téměř všech odvětví moci. O měsíc dříve se změnila konfigurace v řadě federálních orgánů a regionů. Dále došlo k významným změnám v Radě bezpečnosti a prezidentské administrativě, v důsledku čehož odešel z pozice hlavy administrativy Sergej Ivanov. Z funkcí byli odvoláni i ministr školství a velvyslanec Ruska na Ukrajině.

Kdy Německo zaplatí reparace? Blíží se volby do krajských zastupitelstev, senátu, ale i volby parlamentní. Voliči bděte!

Jiří Baťa
29. 8. 2016
Nechci se opakovat, na co bychom my voliči, neměli zapomínat, resp. co bychom naopak měli po kandidátech (všech stupňů) požadovat. Je toho hodně a měli bychom být nejen neformální, ale hlavně velmi obezřetní, protože stávající politické strany jak v koalici, tak v opozici budou zase předkládat své kandidáty a usilovat o jejich zvolení. Je třeba si uvědomit, že to není naše občanská volba, ale je to volba jejich, volba kandidátů, na které tyto „prověřené“ strany spoléhají, jsou to jejich koně, lidé, kteří jsou a budou zase nějak „zavázáni“ loajalitou a vděkem za případně vyhraný post.

neděle 28. srpna 2016

Joe Biden maže Erdoganovi med kolem huby - USA v mezičase obětovaly svým cílům Kurdy

Yekta Uzunoglu
28. 8. 2016
Před třemi dny v ranních hodinách překročila turecká armáda státní hranice Sýrie a spolu s tureckými tanky postupovala i tzv. Svobodná syrská armáda.Toto se odehrávalo ve stejné době, kdy byl víceprezident USA Joe Biden v letadle na cestě do Turecka. Od té doby sleduji česká média a nemůžu uvěřit tomu, že by byla valná většina komentátorů a novinářů tak nevzdělaná a ještě by se tak polarizovali a vytvářeli přímo absurdní verze těchto událostí.

K pozitivnímu scénáři je nutný rozpad dolarového systému. A ten je téměř nevyhnutelný

Michail Chazin
28. 8. 2016   Eurasia24

Michail Chazin, ruský levicový ekonom a kandidát za vlasteneckou stranu Rodina (Родина) ve volbách do Státní dumy, se zamyslel nad možnými scénáři vývoje Ruska v příštích deseti letech. Jeho krátkou úvahu Eurasia24.cz publikuje už proto, že Chazin dlouho před propuknutím současné krize v roce 2008 poměrně přesně předpovídal její příchod i průběh.


Literatura na porážku


Karel Sýs
28. 8. 2016

Terazky jsme zvítězili.
A teď nám dejte pokoj. Teď budeme u lizu my.
Po puči papuče!