Reklama

sobota 10. září 2016

Kam (ne)spěje česká rodina?


Zdeněk Hrabica
10. 9. 2016
Stále mi leží v hlavě myšlenka vysokoškolské pedagožky, která skoro nikdy neudrží jazyk na zámek. Občas káže páté přes deváté, dokonce i na rozhlasových vlnách. Před mnoha lety ji ostatní studenti na vysoké škole potajmu říkali, pro její horlivost a umanutost - „rudá fena“. 


Chystá se Clintonová s Obamou zmařit volby prezidenta USA?10. 9. 2016      zdroj
Kandidátka na prezidentku USA Hillary Clintonová téměř neustále hovoří o "ruské hrozbě" a "ruské stopě". Tyto dva problémy vidí paní Hillary Clintonová už všude. Teď je uviděla i v procesu prezidentských voleb a vyzvala k "rychlému a tvrdému" vypořádání se s "potenciální hrozbou zasahování" Moskvy do tohoto procesu, "dokud není ještě pozdě."

pátek 9. září 2016

Analýza: Hlavní aktéři sledují v Sýrii různé cíle

Peter Korzun
9.9. 2016   Zvědavec
Turecko a USA zaujímají rozdílné názory na to, co je třeba pro řešení situace v Sýrii udělat, a každý z nich sleduje jiné cíle.Na konci srpna Turecko zahájilo bezprecedentní vojenskou operaci za účelem odstranit jednotky Islámského státu (ISIS) z pohraničních oblastí a zároveň zastavit na západě zálohy kurdských ozbrojených formací, komplikujících strategii Washingtonu bojovníky porazit. Syrští povstalci, podporovaní tureckou armádou, se střetli s kurdskými bojovníky.

Co k nám přijede propagovat Gorbačov? Nu přece Putinovo Rusko!

napsal/přeložil TauRus
9.9. 2016   Eurasia 24
„Obdiv k Putinovi. Jak on dokáže postavit i tohoto do morku kosti zrádce na službu Vlasti! Asi nebudou po Praze chodit protestní průvody, organizované americkým konzulátem, i když je to ruský politik.“Michail Gorbačov zahájí v Praze Mezinárodní konferenci o problémech evropské bezpečnosti. Prvního prezidenta SSSR přijme na své rezidenci v Lanech prezident Miloš Zeman.

Tandem Zeman-Hofer by byl pro středoevropskou stabilitu obrovskou vzpruhou…

Jiří Vyvadil
9. 9. 2016   Rukojmí
Svět se jako reakce na to, co selhalo, mění a v podstatě lze jednoduše nalinkovat směr, kterým se třebas na příštích dalších 20 let bude ubírat.
USA, Francie, Holandsko, Německo, Švédsko, Finsko, všude v těchto zemích roste kritika světa, který se zde budoval po roce 1989 přes čtvrtstoletí a selhal.

O debilizaci mas v EU v přípravě na rozpoutání armagedonu


Luděk Prokop
9. 9. 2016
Volné zpracování příspěvku neznámého autora.
Politické pokrytectví svobodných západních zemí, nesvobodně plnících pokyny světového četníka, dosahuje vrcholu při manipulaci s povědomím mas. Přes zneužívání sportovních událostí světového měřítka. Všeho moc škodí a v souvislosti s konáním olympiád při pošlapání olympijské myšlenky uvalením kolektivního trestu za doping na všechny ruské sportovce, bez relevantních důkazů - bez ohledu na hledisko - vinen, nevinen, dochází k pokálení běžných morálních aspektů vytvářených civilizačním vývojem.

Zasedání Světové rady míru na Kypru ve dnech 9. - 10. září 2016


9. 9. 2016
Jednání se zúčastní členské organizace tří regionů - Evropy a Středního a Blízkého východu. SRM vychází z toho, že současná politická situace v těchto regionech je vytvořena agresívní destabilizační politikou, podporovanou USA, NATO, EU a jejich spojenci. Všechny tři regiony jsou výbušné a je nutné se společně domluvit, jak zabránit světovému válečnému konfliktu.
Navržené body programu:

P.C. Roberts: Neokonzervativci nám spolu s 11. zářím darovali i policejní stát

8. 9. 2016     PaulCraigRoberts
Ústavní právník a ředitel Ruthefordova institutu John W. Whitehead se věnuje obhajobě nespravedlivě obviněných a často se vyjadřuje i k tomu, jak jsme přišli o ochranu amerických občanských svobod, které dnes setrvávají už jen v písemné formě americké ústavy. V následujícím článku Whitehead vysvětluje, jak bylo 11. září využito k přeměně USA v gestapácký policejní stát zde.
Překlad: Lubomír Man

čtvrtek 8. září 2016

IPC vyloučil z paralympiády Bělorusa nesoucího ruskou vlajku!

8. 9. 2016    PrvníZprávy
Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) zbavil akreditace člena běloruské delegace Andreje Fomočkina za to, že rozvinul ruskou vlajku při zahajovacím ceremoniálu paralympijských her v Riu. Uvedla to agentura "R-Sport" s odkazem na Twitter ředitele vztahů s veřejnosti IPC Craiga Spence.

Guardian: Bělorusové "pokazili" zahajovacího ceremoniál paralympiády ruskou vlajkou

8. 9. 2016    zdroj a Guardien a zdroj
Zahajovací ceremoniál paralympiády v Riu byl podle autora článku v Guardian "pokažen" protestem běloruského týmu proti odstranění ruských sportovců. Podle novináře tato demonstrace neposlušnosti "odpoutala pozornost" od velkolepé události.

Letošní turistický ruch na Krymu

8. 9. 2016      zdroj
Krym zostáva jednou z najžiadanejších a najobľúbenejších dovolenkových destinácii Rusov a Ukrajincov (čo je, možno, veľkým sklamaním pre niekoho) ako ukazujú štatistické hodnotenia. A počet návštevníkov sa každoročne zvyšuje.

NATO nalétávalo na Rusy u jejich domoviny. Ti museli zvednout Suchoje a agresory zahnat

napsal/přeložil Geo
8.9. 2016   Eurasia 24
NATO ve středu 7. září provedlo komplexní provokaci Ruské federace včetně zapojení komponentu informační války. Agresivní provokaci spojenou se šmírováním ruského svrchovaného území NATO přikrylo hysterickými zprávami, „napumpovanými“ do všech redakcí plošných médií. Vojenskou část agresivní operace rázně ukončili ruští piloti Su-27, kteří Američany od své domoviny odehnali, aniž – jak utvrzuje Rusko – jakkoliv porušili předpisy.

Prezidentský výbor PACE přijíždí do Moskvy v plné sestavě


8. 9. 2016     zdroj
Členové prezidentského výboru mají v úmyslu projednat otázky vztahů Ruska se shromážděním a aktivizace vzájemného dialogu. "Jedná se o první tak rozsáhlou návštěvu zástupců PACE v Rusku po krizi mezi Moskvou a Štrasburkem, která vznikla kvůli připojení Krymu k Rusku a v důsledku čehož byla delegace RF zbavena základních pravomocí v PACE. Na protest se odmítla podílet na činnosti shromáždění. Naše strana přikládá této návštěvě velký význam," řekl novinářům v předvečer zástupce vedoucího delegace RF v PACE, hlava výboru Státní dumy pro záležitosti SNS Leonid Sluckij.


Střídání elit ve Střední Asii: Co mohou Rusové očekávat? Islamisté se pokusí využít odchod Karimova pro své zájmy!


Alexej Verchojancev
8. 9. 2016    zdroj
Smrt prezidenta Uzbekistánu Islama Karimova, jak je možno vidět v sociálních sítích, značně znepokojila ruské obyvatelstvo v Uzbekistánu a celkově ve všech republikách Střední Asie. Je zřejmé, že tyto republiky jsou jako spojité nádoby, neboť hranice mezi nimi jsou jako dříve poměrně transparentní. Rusy znepokojuje, zda odchod Karimova nebude záminkou pro islamisty k destabilizaci situace nejen v Uzbekistánu, ale ve Střední Asii vůbec. Připomeňme, že i v ostatních republikách jsou prezidenti v poměrně pokročilém věku.

Malá úvaha nad velkou věcíJiří Baťa
8. 9. 2016   
Je všeobecně známo, že celá řada věcí, která projednává vláda ať už z vlastního popudu nebo EU (případně EK), se odvolává na nutnost a potřebu přizpůsobit všechna rozhodnutí tak, aby byly v souladu s EU, neboť by jinak mohla být rozhodnutí vlády napadena, že neakceptuje normy EU. Zkrátka, jsme nuceni se přizpůsobovat byrokracii EU, která se snaží, v rámci plánů NWO, narušit a postupně zcela eliminovat působnost a existenci národních vlád. 


Zpráva Velvyslanectví RF v Bratislavě z úvodního brífingu při návštěvě R. Fica v Moskvě

8. 9, 2016   zdroj
V. Putin: Vážený pán premiér, milí priatelia! Srdečne Vás vítame v Moskve. Sme veľmi radi, že vás vidíme. Napriek skutočnosti, že, bohužiaľ - musím povedať, bohužiaľ, - už viac rokov pozorujeme pokles vzájomného obratu trhu, predsa len zostáva šanca na obnovenie tohto obchodu a ďalší rozvoj. Rusko zostáva jedným z najväčších obchodných a ekonomických partnerov vašej krajiny.

NI: USA jsou největší vojenský stroj, který nemůže vyhrát války

8. 9. 2016   První zprávy
USA jsou nejsilnější vojenskou mašinérií v historii lidstva, ale jak se zdá, nemohou vyhrát žádnou válku, píše britský komentátor The National Interest Freddy Gray. Podle autora se Spojené státy snažily o roli světového četníka, ale nic dobrého z toho nebylo, v článku pod názvem „Uvadající převaha Evropy, Velké Británie a Ameriky“.„Když Amerika si stanoví za cíl podpořit svobodu, majetek a bezpečnost, tak to skončí poklesem úrovně svobody, bohatství a bezpečnosti," zdůraznil Grey a poznamenává, že i zdánlivě úspěšné operace USA v jiných zemích, zejména v Libyi v roce 2011, vedly ke katastrofě.

Pravda o anexi Krymu! Proč v naší televizi neukáží skutečnou tvář fašistické a katastrofálně chudé Ukrajiny a nádherného Krymu, kde žijí lidé bez války, v míru a stále se zlepšující životní úrovni?

Miroslav Petr
8. 9. 2016   Rukojmí
I když historie není zrovna můj koníček, přesto vím, že je dobré znát aspoň nejzákladnější historické události u nás i ve světě. Navíc díky informacím na internetu si lze cokoli snadno najít Tento poloostrov patří už stovky, ne-li tisíce let Rusku, je to jeho srdce a byla tam křtěna Kateřina Veliká. Má pro bezpečnost Ruska mimořádně strategickou polohu. Chruščov jej daroval v roce 1954 Ukrajině k výročí jejího založení před 6oo lety. Málo se ví o tom, že to udělal bez souhlasu ruského parlamentu. Takže tento dárek byl ve skutečnosti protizákonný a tudíž neplatný. Tak jako je u nás neplatné oddělení od Slovenska a tím i členství v EU a NATO, protože dle ústavy k rozdělení československé republiky musí být referendum.

středa 7. září 2016

Přední američtí mediální manipulátoři... Top 25 v americké šedé propagandě. Vřele doporučuji uložit si tento seznam a čas od času prověřit zprávy v ruských médiích, které začínají slovy: „Americká média informují...“

Alexandr Špunt
7.9. 2016   Zvědavec
Ještě před pěti lety bylo vytvoření informačního webu poměrně obtížnou a ztrátovou záležitostí. Propagandisty v Americe, Rusku nebo Německu by dříve ani náhodou nenapadlo utrácet peníze na výrobu samostatného zpravodajského webu pro podstrčení falešných informací čtenářům.
Bylo mnohem jednodušší a efektivnější vynaložit úsilí na výrobu vysoce kvalitního podvrhu a pak předhodit návnadu renomovaným tiskovým agenturám, které ty lži přikryly vahou své vlastní autority. Svět se ale mění poměrně rychle, ovšem svět na síti ještě rychleji.

O mrtvých jen dobře,ale...

Jiří Baťa
7. 9. 2016   Rukojmí
Je doba, kdy se o některých zesnulých musí mluvit jen v superlativech a není dobré se zmiňovat o negativních vlastnostech a osobních rysech zemřelého. Tak např. po smrti Václava Havla se mluvilo (a mluví dodnes) jako o největším z největších, o nejlepším z nejlepších, o člověku který snad ani pro své mimořádné charakterové vlastnosti obyčejným člověkem být nemohl.

Vladimir Putin: Někdo se nás chce zbavit? Přežijeme to!

Ilja Novickij
7.9. 2016   Eurasia 24
Ruský prezident v nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg opět prokázal, jak mistrovsky ovládá diplomacii. Aniž by někoho urážel, přecházel do osobní polohy nebo povyšoval Rusko nad ostatní země, vyjádřil Vladimir Putin svůj názor týkající se kritiky ruské vlády ze strany USA a jejich případné ochoty spolupracovat s Ruskou federací.

Jak se USA ocitly mimo syrskou válku


Tereza Spencerová
7.9. 2016   Literární noviny
Mnozí komentátoři čekali od pondělní schůzky Vladimira Putina s Barackem Obamou v rámci jinak (podle tradice) plonkového summitu G20 průlom (mimo jiné) v řešení války v Sýrii, tím spíš, když ruská strana dopředu avízovala, že k dohodě mají obě strany už opravdu blízko. Jádro pudla je přitom stále stejné: Rusko po USA dál požaduje jasně určit, kdo je „umírněný“ džihádista pod ochranou USA a kdo nikoli (a tedy terč bombardování). Následně ovšem Kreml upozornil, že nemá potřebu Washingtonu jakkoli ustupovat, jak požadoval Barack Obama, načež syrská armáda spolu s Hizballáhem a dalšími spojenci a s pomocí ruského bombardování opětovně obklíčila východní, džihádisty ovládanou čtvrť Aleppa, nad níž USA chtějí držet ochrannou ruku, a odřízla tamní islamistické rebely od zásobovacích tras.

Otevřený dopis Andreji Babišovi k cvičení NATO


7. 9. 2016
Vážený pane ministře,
v roce 1989 pro mne jako pro vysokoškolského studenta byla největší motivací k protestům snaha osvobodit svoji zemi od cizích, tehdy sovětských vojsk. K tomu jsem přispěl při svém následujícím působení v armádě, kdy jsem se přímo podílel na převzetí VVP Milovice od odcházejících okupačních vojsk. Nelze mne tedy podezírat z loajality k Rusku, nebo dokonce k ruskému vojsku. Při svých životních zkušenostech jsem však velice znepokojen nadcházejícím cvičením leteckých sil NATO včetně strategických bombardovacích sil na našem území.

Asia Times: I bez Kurilských ostrovů nebude Japonsko tratit na přátelství s Ruskem


7. 9. 2016     zdroj a AsiaTimes
Japonský premiér Šinzó Abe změnil přístup k Rusku a začal klást důraz na spolupráci mezi oběma zeměmi v ekonomice a bezpečnosti, a to i v případě, že bolavé téma Kurilských ostrovů se nepřiblíží k vyřešení. Jak poznamenává autor Asia Times, pro Tokio bude rozvoj vztahů stejně výhodný, a proto se Putinova návštěva Japonska, která byla před dvěma lety zmařena, zdá být nyní jistou.

Robert Reich: Poselství pracujícím na Svátek práce v USA

Robert Reich 
7.9.2016 E-republika

Vaše běžná mzda je nižší než v roce 1970. Dvě třetiny z vás žijí výplaty k výplatě. Téměř 30 procent z vás nemá stálé zaměstnání. Pracujete na částečný úvazek nebo na termínované smlouvy a nemáte žádnou ze sociálních vymožeností vytvořenou v průběhu posledních 80 let.


Vojensko-průmyslový-mediální a monetární komplex: Válka je dobrá pro byznys

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
7.9.2016  E-republika

Vojensko-průmyslový komplex, který vytváří společně s médii, ale zejména bankami konstrukt, že náš život je ohrožen, chce velkou válku, aby odůvodnil svoji existenci.


úterý 6. září 2016

Protřelý šéf novin: V ČT je seznam zakázaných lidí. Mám důkazy a je to nemravné. Úděsná úroveň. Lidí jako Petránek je málo a jsou už otrávení

rozhovor
6. 9. 2016  ParlamentníListy


Novinářská stupidita, opakující se blbosti, jazykové a vědomostní prázdno, pozitivní diskriminace. Nelichotivé hodnocení České televize z úst člověka, který prošel řadou funkcí v četných vydavatelstvích. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se Petr Masopust zabývá mj. také indexem, tedy tzv. blacklistem v ČT. 


Tábor v Letech očima profesora: Nebyl místem holocaustu. Smrad z prasečáku tam necítím. Někdo schválně špiní naši zemi

rozhovor
6. 9. 2016   ParlamentníListy

Údajná slova vicepremiéra Andreje Babiše o táboře v Letech u Písku způsobila poprask. Dokonce i někteří koaliční politici ho vyzývali k rezignaci. Jenže kolem zmíněného tábora se vede spor už celá desetiletí. Jedni tvrdí, že šlo o koncentrák a odehrával se tam holocaust. Jiní tvrdí opak. Na to, co se v době protektorátu v táboře Lety u Písku skutečně dělo, jsme se zeptali jednoho z nejpovolanějších historiků na dané téma, profesora Jana Rataje.

V Alabinu u Moskvy bylo zahájeno mezinárodní fórum "Armáda 2016"


6. 9. 2016     zdroj
Ruské ministerstvo obrany již uzavřelo první smlouvu na dodávku více než 100 tanků Armata.
Ministerstvo obrany RF informovalo, že 6. září bylo v prostorách kongresového a výstavního centra v parku "Patriot" v podmoskevském Alabinu zahájeno 2. mezinárodní vojensko-technické fórum "Armáda 2016".


Elán: Za kormidlo si už sadá totalitná svetovláda...

6. 9. 2016

Rozhovor: Drzá holka, chodící doklad o české justiční mafii; když byla odsouzena na 8,5 roku do vězení, podala okamžitě na svého soudce trestní oznámení pro zneužití pravomoci úředního činitele...

Břetislav Olšer 
6. 9. 2016   Rukojmí
Co se týká mého odsouzení soudcem Mgr. Alešem Novotným, tak to je trochu jinak. Celý proces je vykonstruovaný, přesně jak nedávno sdělil Andrej Babiš, tady se zavírá na objednávku, a já jsem jeden z úkazů těchto praktik. Trestní oznámení na zmíněného soudce jsem podala až po té, když nedbal mé výzvy, aby ze svého postu odstoupil a vyhnul se tak další dehonestaci. Jsem přesvědčena a z průběhu hlavního líčení to dokonce vyplývalo, že již při zahájení věděl že mě odsoudí a kolik let mi dá.

P.C. Roberts: Oficiální vládní verze příběhu o 11. září padla


6. 9. 2016     PaulCraigRobert   Doplněno
Konference k vyčistění mozků od oficiální verze 11. září 2001 proběhne v Cooper Union v New Yorku 10. a 11. září. Jestliže někteří z mých čtenářů – pokud jde o toto datum – mají stále ještě vymytý mozek, doporučuji jim účast na konferenci co nejvřeleji. Vstupenky jsou ještě k mání.

Glosa: Kroměřížská výzva, Anti-Zemani a jejich budoucnost

Jaromír Bradávka
6. 9. 2016   Rukojmí
Přečetl jsem si na internetu článek o úsilí tzv. Koměřížské výzvy při hledání kadidáta do prezidentských voleb v r. 2018. Je to čtení o líbivých myšlenkách a přáních, avšak naprosto odtržených od běžných denních starostí občanů České republiky. Není taky divu, když za vznikem Kroměřížské výzvy stojí Michael Kocáb, jeden z proslulých „sluníčkářů“ a blízký kamarád „světlonoše“ Václava Havla.

Doslov kapitoly o generálu Mladičovi

Rajko Doleček
6. 9. 2016  České národní listy

Sen držitelů moci v Bělehradě, včetně prezidenta Borise Tadiće, se splnil : generál-legenda Ratko Mladić byl 26.května 2011 zbaběle a ve špatném zdravotním stavu, po víceletém pronásledování, chycen a za několik dnů potom zrádně předán Trestnímu Tribunálu pro válečné zločiny v Haagu (ICTY).Gref očekává rozšíření spolupráce Ruské federace a Japonska a platební styk v národních měnách

6. 9. 2016   zdroj
Objem spolupráce mezi Ruskem a Japonskem bude i nadále růst, dalším krokem může být přechod na vzájemný platební styk v národních měnách, domnívá se hlava Sberbanku German Gref.

Pomatený generál způsobil napětí v neutrálním Finsku a tamním regionu. Vstoupí Finsko a Švédsko do NATO?

Emil Kalabus
6.9.2016   CFP

Ještě loni si finská generalita mohla v zemí dělat co chtěla, pokud jí kryly záda USA. Ještě loni se finský prezident neodvážil propustit generála, který porušoval ústavu země ve prospěch cizí mocnosti. Jak je vidět, časy se mění a drzým kolaborantům, kteří si mysleli, že střecha USA je na věčné časy, padá hřebínek.


I toto umí bitevníky Su-25: podívejte se, jak vzlétají z polního „letiště“ (video)

Geo
6. 9. 2016   Eurasia24

Pověstnou ruskou odolnost, která je jedním z charakteristických rysů „šturmoviků“ Su-25, otestovali piloti bitevníků v rámci nedávné komplexní prověrky připravenosti ruských ozbrojených sil.


Svět ruskýma očima 367

zajoch
6. 9.2016  Outsidermedia

Předkládáme další výběr zajímavých článků a úvah z aktuálního ruského tisku, tak jak je pro Outsidermadia vybral a přeložil zajoch. Týkají se napětí na západních hranicích Ruské federace a možného "konce světa", boje s tzv. Islámským státem a vztahu Turecka se Sýrií a změněné německé vojenské doktríny, plánované "evropské armády" jako armády nového Reichu.

Je policejní prezident součástí mafie?

Pavel Letko
6.9.2016  E-republika
Policejní prezident prokázal při výkonu služby mimořádnou obětavost, chladnokrevnost, schopnost okamžitého rozhodování a mimořádně aktivním způsobem chránil svěřený majetek. Navrhuji povýšit!

Lapkové s bílými límečky kradou na opravách dálnic ...a nic


Václav Umlauf, Miloslava Pošvářová 
6. 9. 2016   E-republika

Opravy dálnic, aneb Jak ŘSD a na něj napojené firmy kradou naše daně. Za bílého dne, dokonce pracovního, a před našima očima. Občanskou hloupost a lenost skvěle doplňuje drzost korporátních silničních lapků.


pondělí 5. září 2016

Starý pán už jiný nebude – Češi jsou prý xenofobní, jelikož nemají moře!

Radek Rozvoral
l5.9. 2016   Rukojmí
Kníže Schwarzenberg zase perlil. V rozhovoru pro rakouský list Die Presse am Sonntag, mimo jiné prohlásil, že jsou Češi xenofobní také proto, že žijí ve vnitrozemí.Nezapomněl také říci, že bez Velké Británie bude na Evropskou unii „smutný pohled“ a že zlaté časy jsou v Evropě dávno pryč. Na Evropskou unii a její sebranku nikým nevolených úředníků je smutný pohled již několik let a zcela jistě s tím nepůjde nic udělat. Byrokratická a centralistická Evropská unie plná regulací je totiž nereformovatelná a do doby než se úplně rozpadne, na ní bude smutný pohled stále.

Evropa má křivou hubu

Jan Schneider
5.9. 2016   První zprávy 
A strašně se zlobí na zrcadlo, které si ale kdysi sama vyvzdorovala a byla na něj pyšná.
Dlouho bylo to zrcadlo symbolem její vznešenosti a rozumnosti, protože mnozí, ještě než cosi pravili, nejprve se do něj sami pozorně zahleděli. Často se stalo, že se pak místo řečí a výtek na adresu druhých pěkně potichu pustili do usilovné práce na poli domácím.

Německé obchodní řetězce obnovují platby v markách

Václav Umlauf
2. 9. 2016   E-republika

V nové situaci má každá země eurozóny plán B na odchod z eura. A Německo není výjimkou.

Coca-Cola obviněna ze zabíjení odborářů v Kolumbii

Václav Umlauf 
5. 9. 2016   E-republika

Citované US-korporace jsou obviněny z toho, že najímaly v letech 1990-2004 eskadry smrti k vraždám nepohodlných aktivistů a odborářů.

Puč v Brazílii - Rouseffová byla odstraněna z prezidentské funkce


Puč v Brazílii - Rouseffová byla odstraněna z prezidentské funkce

1. 9. 2016 / Fabiano Golgo
- See more at: http://www.blisty.cz/art/83530.html#sthash.2Ipr7WD3.dpuf

Puč v Brazílii - Rouseffová byla odstraněna z prezidentské funkce

1. 9. 2016 / Fabiano Golgo
- See more at: http://www.blisty.cz/art/83530.html#sthash.2Ipr7WD3.dpuf
Fabiano Golgo
5. 9. 2016  zdroj
 

Hovoří se o kafkovském procesu. Je poctivá, nikdy nebyla ani obviněna ze zpronevěry či z korupce. Avšak stala se obětí právního, morálně nelegitimního impeachmentu. Byla uplatněna litera zákona, nikoliv jeho duch. 61 senátorů hlasovalo pro její odstranění z funkce, 20 bylo proti.

neděle 4. září 2016

Vladimir Putin zvítězil na celé čáře


napsal/přeložil Geo
4. 9. 2016  Eurasia 24
Už po roce působení měly ekonomické sankce, uvalené na Ruskou federaci globální oligarchií údajně kvůli připojení Krymu, způsobit zhroucení ruské ekonomiky a oslabení „režimu Vladimira Putina“ s cílem zabránit jeho znovuzvolení v roce 2018. 


Další žertík Zacharové o Kyjevu rozesmál celé Rusko


4. 9. 2016    zdroj
Pečorský soud v Kyjevě vydal zatykač na ministra obrany RF Sergeje Šojgu a rozhodl, aby byl zadržen. Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí RF Marija Zacharova ironicky komentovala rozhodnutí Kyjeva o zatčení ruského ministra. Na své stránce na Facebooku učinila Zacharova zajímavý předpoklad, který rozesmál celé Rusko.

Něco málo o tom, jak se syn šéfa policie a čs. protektorátní vlády za Třetí říše Richarda Bienerta oženil s Evou Peroutkovou, dcerou publicisty Ferdinada Peroutky, co prý nebyl antisemita... Kdo momentálně mluví za pražskou kavárnu?

Břetislav Olšer
4.9. 2016   Rukojmí
Heslo pražské kavárny dneška zní: Denunciace prezidenta Miloše Zemana, ať to stojí, co to stojí. Kdo momentálně mluví za pražskou kavárnu? Kdo jiný, než manželka exprimátora Prahy Terezie Kaslová, jejíž žalobě jako vnučce Ferdinanda Peroutky jen částečně vyhověl v minulých dnech Městský soud v Praze. Kvůli slovům prezidenta Miloše Zemana, že Peroutka napsal článek "Hitler je gentleman" se musí Hrad sice musí omluvit za toto nedoložené tvrzení.

Quod licet Iovi non licet bovi: Náměstka vyhodili z hospody


Martin Kunštek
4. 9. 2016
Zkuste jako obyčejný občan přijít na Policii ČR se stížností, že Vás vyhodili z hospody. Policista se Vás tak maximálně zeptá, jestli Vás zranili, a pokud zjistí, že ne, tak Vám logicky doporučí, ať jdete do jiné. U normálních lidí to tím skončí. Ne tak pokud jste náměstek primátora jako Matěj Hollan. To si pak klidně „můžete dovolit“ zneužívat svoje postavení a odvádět policisty od práce, kterou má být boj proti kriminalitě, k „boji“ politickému.

Den historické pamětí: nejkrvavější atentáty v Rusku


4. 9. 2016    zdroj
Třetího září si Ruská federace připomíná oběti teroristických útoků. Vznik památného dne byl motivován jedním z nejděsivějších teroristických činů: 1. 9. 2004 islamisté obsadili školu v severoosetinském Beslanu a vzali si jako rukojmí více než 1 100 dětí, jejich příbuzných a učitelů. Tři dny je drželi v tělocvičně bez jídla a pití, dokud 3. 9. na školu nezaútočili „spolupracovníci speciálních služeb“. Při útoku zahynulo 335 rukojmích, z toho 186 dětí. Odpovědnost za teroristický akt na sebe vzal mezinárodní terorista Šamil Basajev, zlikvidovaný v r. 2006. 

"Toto je naše země! Toto je naše letiště!" Obamův přílet na zasedání skupiny G20 začal dvojnásobným skandálem


4. 9. 2016      zdroj Navzdory mezinárodnímu protokolu nepřistavili organizátoři summitu G20 na letišti v Chang-čou schůdky s červeným kobercem k letadlu prezidenta USA. V důsledku toho byla nucena osoba č. 1 Spojených států amerických sestoupit v zadní části letadla po skládacích schůdcích.
Ve stejné době novináři, zahnaní pod křídlo letounu, sledovali Obamův sestup za modrou páskou. Pracovník čínských zvláštních služeb požadoval, aby zástupci médií prostor vyklidili.