Reklama

sobota 17. září 2016

O to jsme zrovna nebojovali


Jiří Jírovec
17. 9. 2016
Jiří Suchý v jedné hře vyvolával potlesk na otevřené scéně, když v rámci jemného lavírování proti tehdejší moci zazněla replika: "Je nebezpečné domnívat se cokoli". Podobně reagovali návštěvníci na píseň "Až se k nám právo vrátí" a v ní na přání "děti po svém vychovávat". To je Spirituál kvintet. Tehdejší moci takové věci vadily, ale stejně prohrávala, protože její, frázemi prošpikovaná řeč nestačila na jazyk básníků. Proto se stalo, že Semafor i Spirituál kvintet přes všechny obtíže přežily normalizaci. Stejně jako Divadlo Járy Cimrmana.

Projev přednesený za ANS (Aliance národních sil) na demonstrace za vystoupení z EU dne 17. 9. 2016 v Praze


17. 9. 2016
Vážení přátelé,
jednak děkuji za pozvání. Takovéto akce – jako je ta dnešní jsou momentálně opravdu VELMI důležité. Dovolte, abych Vás pozdravila jménem Aliance národních sil. Jistě jste informováni, že v létě byly PSP schváleny novely dvou zákonů - jedná se zákon o volbách do PČR a o zákon o sdružování v politických stranách a hnutích.

Roman Fiala (místopředseda Nejvyššího soudu): Otázka suverenity státu je dnes znovu klíčová. Přiznejme pravdu, systém se rozpadá

17. 9. 2016     Česká justice
Obávám se, že jedním z největších neduhů naší doby, je neochota a strach přiznat si, že problémy máme, natož je pojmenovat. V Evropě dnes stále řešíme, zjednodušeně řečeno, „problémy bohatých“. Úzkostlivě se držíme svých starých dobrých malých problémů – neproblémů, protože jejich existence nás neleká. Víme, že o nic zásadního nejde a že jejich řešení nebolí, že na občas až výstřední lidskoprávní verdikty jsme dostatečně majetní. Takový luxus jsme si konečně jistě mohli dovolit, když tu skutečně vážné problémy nebyly a ani nehrozily.

Tvrdě, ale spravedlivě: na internetu se rozšířilo video "krymského sporu" Putina a velvyslance Ukrajiny


17. 9. 2016       zdroj
Agentura TASS oznámila, že na internetu se objevilo video s odpovědí ruského prezidenta Vladimíra Putina na námitky ukrajinského velvyslance v Kirgizii Nikolaje Dorošenka proti předsednictví Moskvy v SNS. Vladimír Putin připomněl, že ukrajinská strana nepodepsala ústavu SNS, takže nemůže podávat své návrhy k organizaci činnosti této mezinárodní struktury...

Litoměřický seminář 24. 9. 2016

17. 9. 2016

P.C.Roberts: Důvěryhodnost západních médií se nachází ve volném pádu17. 9. 2016    zdroj
Jak sděluje Gallupův ústav, věří svým tištěným a televizním médiím jen 32% Američanů. Ještě méně – a to pouhých 14% - věří americkým médiím příznivci republikánů, následováni kategorii 18 až 49 letých, kde médiím důvěřuje 26% lidí. A posléze jsou zde Američané tzv. nezávislí, kde je důvěra v média 30 procentní. A tak jediná skupina, kde se nalézá nadpoloviční většina lidí s důvěrou v média, jsou příznivci demokratů, věřící v pravdu médií v 51 procentech. Hned po nich zabírají příčku nejvíc médiím věřících Američané starší 50 let, kde o pravdě médií nepochybuje 38% lidí.

P.C. Roberts: Drazí čtenáři,


17. 9. 2016   zdroj
Této webové stránce věří celosvětově více lidí, než jich věří deníkům Washington Post, New York Times, či televizním stanicím CNN, Fox News, BBC či jakémukoli jinému západnímu tisku či západní televizní stanici. Počet mých čtenářů je mnohonásobně vyšší, než je počet čtenářů deníku New York Times. Mé knihy byly přeloženy do ruštiny, čínštiny, češtiny, korejštiny, němčiny, francouštiny, turečtiny a španělštiny.

Brexit nutí EU, aby přehodnotila svou vojenskou politiku


17. 9. 2016     zdroj
Měla by být založena na předpokládané spolupráci bundeswehru a francouzské armády, protože to jsou dva nejvýznamnější vojenské prvky v evropských strukturách, domnívá se politolog. Naléhavost vytvoření jednotné evropské armády je způsobena vystoupením Velké Británie, země s nejsilnější vojenskou infrastrukturou v západní Evropě, z Evropské unie, ale můžeme jen stěží očekávat, že myšlenka vojenské integrace EU bude tentokrát vážně rozvinuta. 


Další porce odhalení WADA skupinou hackerů Fancy Bears


17. 9. 2016    zdroj
Kybernetická skupina Fancy Bears zveřejnila další část odhalení Světové antidopingové asociace. Hackeři předložili dokumenty WADA, v nichž je uvedeno, že špičky asociace dovolily užívání dopingu 25 sportovcům z 8 zemí. Všichni tito sportovci byli připuštěni na letní olympijské hry v Riu, přičemž 14 z nich se stalo nositeli medailí. Většina sportovců z předloženého seznamu jsou reprezentanti USA. V seznamu je i ruský sportovec. Jedná se o stříbrného medailistu z olympijských her v Brazílii Mišu Alojana.

pátek 16. září 2016

Český výbor pro vyšetřování neamerické činnosti? II.

Petr Vavruška
15. 9 2016
Pilířem informační války protiá Rusku je neustále opakované klišé, že Kreml řídí veškeré sdělovací prostředky v Rusku, a tím formuje mysl občanů podle Putinových potřeb a představ. To je zavádějící tvrzení. Režim má ve skutečnosti daleko k plné kontrole nad televizi, ruský internet s 55 miliony přípojek je téměř bez cenzury, a existuje nepřeberné množství nezávislých rozhlasových kanálů a tištěných médií. 


čtvrtek 15. září 2016

Amerika se chvěje – ČT však zůstává pevná aneb zatloukat, zatloukat a zase zatloukat


Lubomír Man
15. 9. 2016
Včera večer přinesla americká televize ABC (American Broadcasting Company), konkrétně její 7. kanál v New Yorku, a to v hlavním vysílacím čase pořadu Eyewtiness News (zprávy očitých svědků), šokující zprávu, že Hillary Clinton zemřela.. Vzápětí stanice usekla vysílání. Moderátor Joe Torres oznámil, že přináší bleskovou zprávu o smrti demokratické kandidátky. Televizní stanice na to reagovala odpojením vysílání. A poté nenásledovalo NIC. Mlčela všechna americká média, mlčel volební štáb Clintonové, nikdo se k věci nevyjadřoval. Vedení redakce Infowars.com, ústředního serveru americké alternativy okolo Alexe Jonese, se proto rozhodlo, že zavolá do redakce ABC a pokusí se zjistit, co se doopravdy stalo.

Prohnilí jsou všichni

Erik Best
15. 9. 2016     EB
Za jeden z největších úspěchů ČSSD a.s. v jejím boji s Agrofertem a.s. se dá považovat způsob, jakým se jí povedlo přesvědčit mnoho analytiků, novinářů, ambasád a neziskovek, že je jedna zločinecká organizace lepší než ta druhá.  

Český výbor pro vyšetřování neamerické činnosti? I.

Petr Vavruška
15. 9. 2016
Článek je volným pokračováním šestidílného seriálu 100 otázek českým mediálním sniperům. Ve dvou částech se zamýšlí nad funkcí a financováním stávajících a nově zřizovaných státních i nestátních organizací, inspirovaných letitou praxí přátelského zahraničí. Jejich cílem je prý zamezit vlivu informační války na státní aparát a nevědomou českou veřejnost, ze strany nezpochybnitelného nepřítele - Ruska. Rešerše porovnává i podvratné prostředky této „říše zla“ s prostředky „demokratického Západu“.

Někdo by se měl zamyslet: Generální štáb RF označil hlavní směr ruské armády


15. 9. 2016     zdroj a zdroj
V současné době je prioritou jihozápadní směr, řekl náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil RF armádní generál Valerij Gerasimov, takže vojska zde rozmístěná dostávají nejnovější zbraně jako první. Při shrnutí výsledků strategického velitelsko-štábního cvičení Kavkaz-2016 Valerij Gerasimov novinářům sdělil: "Černomořská flotila RF je schopná zničit potenciálního nepřítele, aniž by mu umožnila vyjet z místa jeho dislokace. K tomuto účelu dnes disponujeme vším: rozvědkou, která odhaluje cíle na vzdálenost až 500 kilometrů, prostředky ničení.

Každý proti každému, všichni proti všem...

Štěpán Forgáč
15. 9. 2016
https://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=000000003b2b005a8db80056755b&idx=1.3&filename=Kapitalismus.mp3&r=61.758464595006416

Trápny záver Medziparlamentnej konferencie o spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politike EÚ - Ako v segregovanej osade


15. 9. 2016    zdroj
Záver konferencie nečakane poznačil nemeckým zástupcom koordinovaný, agresívny útok “zástupcov Stredomoria” na slovenské vedenie konferencie a krajiny V4. Počas priebehu konferencie bolo čoraz viac vidieť emotívne požiadavky poslancov z južných krajín na iniciovanie okamžitého spustenia procesu prerozdeľovania migrantov do všetkých krajín EÚ. Požadovali aj zavedenie prísnych sankcií voči “neposlušným” štátom EÚ.


Kyjev kvůli Moskvě zvažuje odvolání své delegace v PACE


15. 9. 2016
Ukrajina chce radikálně reagovat na možnost návratu Ruska do Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE). Ministr zahraničních věcí Ukrajiny Pavel Klimkin oznámil, že v případě obnovení pravomocí Ruska v rámci  PACE by Kyjev mohl přerušit práci v této struktuře, uvádí televizní kanál ICTV.


Politická kuchařka, aneb my (S+S) to navaříme a vy (občané) to sežerete!


Jiří Baťa
15. 9. 2016
Předvolební kampaň je v plném proudu a i když je bilboardů méně než dříve, politici volí jiné formy volební agitace. Např. Svobodní a Soukromníci ve Zlíně v čele se senátorem Valentou, kromě jiného vydali a občanům ZK do schránek dodali v rámci „jsme také IN“ - Netradiční kuchařku: Recepty pro Zlínský kraj. To, že je dnes v módě vydávat různé super kuchařky a recepty (jako bychom do dnešní doby neuměli vařit, neměli své české ověřená a oblíbená jídla, kuchařky a receptury),...


středa 14. září 2016

Plýtvání do aleluja!


Zdeněk Hrabica
14. 9. 2016
Jazzová sekce a spisovatel Milan Syruček přichystali v letním zářijovém létě prezentaci knihy: „Francois Mitterand ¨- osudy velkého muže na pozadí dějin Francie“. Přišel i prezident republiky a všichni dohromady položili květy k bustě někdejší hlavy státu Francie. 


Co se skrývá za rozhodnutím Srbska rozšířit spolupráci s OSKB?

Jurij Pavlovec
14. 9. 2016 Eurasia24

Jak se zdá, srbská vláda je stále rozmrzelejší z toho, jaká je vůči ní uplatňována evropská a americká politika. Nezřetelné sliby týkající se brzkého přijetí země do EU, neexistence jasného plánu dvoustranné spolupráce s Bruselem, neustálý ekonomický i politický nátlak – to všechno nakonec začalo v Bělehradě vyvolávat určité podráždění.


Miloš Zeman: Když bylo ticho, tak jsem zařval, Tcheco, Tcheco, Tcheco! "Takže zcela závěrem, moc vám děkuji, všichni jste byli skvělí!

14.9. 2016   První zprávy
"Chtěl bych vám sdělit, že v okamžiku, kdy se šachy stanou olympijským sportem, vstoupím mezi vás a budu se rovněž ucházet o účast na budoucí olympiádě," prohlásil prezident ČR Miloš Zeman při setkání s olympioniky na Pražském hradě po LOH v Riu.


Rodexit - (název jsem volil podle aktuální situace: exitů je kolem nás dost.)

Stanislav Křeček 
14. 9. 2016 

I když známý rakouský publicista prof. Herbert Schambeck kdysi napsal, že rodina je instituce starší než stát, přesto to rodina neměla nikdy lehké. Vtipy o tchýních, paroháčích, nevěrných ženách a nezvedených dětech – i když stále zatím nejsou trestné - provázejí rodinu snad od nepaměti. Nový motor pro PAK FA: ruští inženýři dosáhli konstruktérského vrcholu


napsal/přeložil Oleg Moskvin
14. 9.  2016   Eurasia 24
Rusko dokončilo realizaci dalšího důležitého a výjimečného vývojového projektu. Byl dokončen první funkční motor druhé fáze pro stíhací letoun páté generace T-50 (PAK FA). Bez jakékoli nadsázky jde o skutečný průlom – obdobné takto složité zařízení jsou dosud schopny vyrobit pouze Spojené státy. Díky novému motoru ukáže T-50 svoji skutečnou sílu.

Hackeři se nabourali do pošty WADA: Co bylo zjištěno, mnohé šokovalo. Hackeři tvrdí, že WADA povolovala užívání zakázaných látek sestrám Williamsovým a dalším americkým sportovcům. … jsou-li sportovcům předepisovány tak silné léky, nemají co dělat na olympijských hrách a neměli by být na jednotkách intenzivní péče?14. 9. 2016    zdroj
Světová antidopingová agentura (WADA) opakovaně vydávala povolení na užívání zakázaných preparátů americkým tenistkám Sereně a Venus Williamsovým z terapeutických důvodů. Ústupky byly udělány i americké gymnastce, čtyřnásobné olympijské vítězce Simone Biles, která se vyhnula diskvalifikaci po kladném dopingovém testu. Tyto informace rozšířili hackeři ze skupiny Fancy Bear, kteří tvrdí, že se nabourali do databáze WADA. Skutečnost nabourání se potvrdila televiznímu kanálu RT Mezinárodní tenisová federace.

IS je neskutečný hnus a migrace není obohacením, ale hrozbou ! Jenže tady frčí strašení Konvičkou a lidský rozměr do toho prý vloží pan Dolínek... Svět se zbláznil !

Roman Košťál
14.9. 2016   Rukojmí
IS zveřejnil další videosekvence ze své široké plejády "humanismu." Vím, asi budu nosit dříví do lesa, ale... Je mi z toho neskutečně zle. Musím se ptát, nakolik ty bláboly o tom, že není možné něco nějak globalizovat, že musíme vidět objektivně, že musíme pomoci a přijmout i jiný pohled na svět. Že je spousta těch "dobrých" a že musíme vidět nějaký jejich přínos pro nás všechny. Fakt, bylo by asi dobře to kapku shrnout... Musím se ptát a těžko hledám odpověď, ona se hledá těžko, protože žádná rozumná prostě není.


USA a Jižní Korea podporují neporazitelnost severokorejského režimu

Ljuba Lulko
13.9. 2016   Zvědavec
K čemu potřebuje Korejská lidově demokratická republika KLDR (Severní Korea) jaderné zbraně? Jakou roli hrají USA v rivalitě mezi Severní a Jižní Koreou? Jak se žije lidem v dnešní Korejské lidově demokratické republice? Pravda.ru se na tato témata zeptala Jevgenije Kima, odborníka z Centra korejských studií na Dálněvýchodním institutu.

Zbavte se té zrádné svoloče, co vám vládne, a postavte ji před soud. Muslimy pošlete zpátky, nebo zahynete či budete otroky. Islám vše spálí. Světoznámý znalec islámu promlouvá

- rozhovor -
13. 9. 2016   ParlamentníListy
Jeden z nejznámějších světových exmuslimů a odpůrců a znalců islámu Ali Sina v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že imigrace je pro muslimy prvním krokem k dobytí území. Dle něho musíme odejít pryč z muslimských zemí a poslat muslimy, kteří jsou mezi námi, zpátky do jejich zemí. Je prý evidentní, že muslimové nedokážou mírově koexistovat s ostatními.

Brzezinski: Pokus o puč v Turecku byl jednou z největších chyb USA


14.9.2016   Politobzorru  (překlad Eurasia24)
Známý rusofob a hlavní ideolog vnější politiky Spojených států Zbigniew Brzezinski ve svém blogu přiznal, že za pokusem o turecký převrat stojí USA. Podle něho byl puč jednou z největších chyb USA, dovedl Turecko k revizi veškeré zahraniční politiky a nyní může případná koalice Ruska, Turecka a Íránu rozhodnout syrskou krizi.Kráska a blbec (video)


Režijní debut Barbory Polákové pro Rekonstrukci státu a www.blablanevolim.cz. V hlavní mužské roli Tomáš Měcháček. Kamera Jan Drnek, střih Martin Hammerschlag, zvuk Vojta Knot, námět a scénář Boudal & Hořejš. Produkce: Tomáš Měcháček.

JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku


vybral, přeložil a sestavil JF
14. 9. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Nabízím další pravidelnou dávku odkazů na články z anglofonního tisku. Je jich tentokrát poněkud více – bylo mi líto neupozornit například na několik starších ale zajímavých článků ze stále zajímavějšího zdroje The National Interest, http://nationalinterest.org

Syrská armáda: Sestřelili jsme Izraelcům stíhačku a dron

Geo
13. 9. 2016
 

Syrská armáda informuje, že v noci na úterý 13. září sestřelila izraelský bojový letoun a také bezpilotní prostředek. Stroje měly být použity k provedení útočné operace na syrském území.

Patnáct let poté

Pavel Letko
14. 9. 2016  E-republika

Našimi nepřáteli nejsou muslimové, katolíci, pravoslavní, Rusové, Ukrajinci, Američané či židé. Našimi nepřáteli jsou ponoukači k násilí, vrhači bomb na města s dětmi, hamižní otroci zla vyvolávající války po celém světě, strašáci vyvolávající nenávist k druhým, posílající naše chlapce za naše daně střílet po všech koutech světa.


úterý 13. září 2016

Tajemství myšlenek generála Pavla

Lubomír Man
13. 9. 2016
Že byl za předsedu vojenského výboru NATO vybrán český generál Petr Pavel hlavně proto, aby „ohřál“ vlažný postoj Čechů jak k NATO, tak k protiruské propagandě, jež k této alianci neodmyslitelně patří, stejně tak jako byli generálními tajemníky této organizace vybráni Dán Rasmussen (2009 - 2014), a po něm Nor Stoltenberg (2014 – do současnosti), hlavně proto, aby „ohřáli“ stejně vlažný postoj evropských seveřanů k témuž, je všeobecně známým faktem, o němž se nediskutuje. Jednoduše se tomu tak z uvedných politických důvodů skutečně stalo.

Bravo, Sergeji Kužugetoviči Šojgu: Světový řád se nesmí plést s americkým

13. 9. 2016       zdroj
Ministr obrany RF Sergej Šojgu odpověděl hlavě Pentagonu Ashtonu Carterovi, jenž obvinil Rusko z "podkopávání základů světového řádu." Šojgu uvedl, že nerovnováhu v systému mezinárodních vztahů přinesly činy USA, počínaje jugoslávskou krizí a konče operacemi v Iráku a Libyi. Udržování světového řádu je odpovědností celého mezinárodního společenství, zdůraznil Šojgu. RT publikuje text ministrovy výzvy.

Podpálení ukrajinské TV „Inter“: Aktivisté a užiteční idioti jako prostředek nepřátelského převzetí firmy

Ňura N.Berg
13. 9. 2016  Antifašist a NWOO

V neděli 4. září v Kyjevě hořela budova televizní stanice „Inter“. Informace ministerstva pro mimořádné situace se nesly tak, jak to máme rádi – v tradičním formátu „Nějak se to samo stalo“. To znamená, že nejdříve je v tiskové zprávě uvedeno, že první zahoření proběhlo v důsledku zanesení do budovy cizího zdroje ohně, ten byl likvidován, ale už za 20 minut sem byl oheň zanesen znova. Nicméně oficiální informace končí takto: „Příčina požáru se zjišťuje.“ Elegantní, co?

Nový blitzkrieg na Kosovu

Michail Stavrev
13. 9. 2016  Pod_smetákem

Kosovští Albánci se chystají dobýt sever provincie držený Srby. Podle slov Any Filimonové, analytičky Fondu strategických kultur, se kosovské speciální jednotky (KBS) připravují k bleskové operaci, která by měla dostat pod kontrolu neposlušné Slovany. Nová agenda OSN: Nastolení diktatury a genocida evropských národů!Myslíte si, že jde o výplod šíleného mozku?

Maru
13.9. 2016   Zvědavec
Naše budoucnost podle návrhu OSN:
1.Obrovské migrační vlny se budou do vyspělých států přelévat zcela legálně a budou mít k tomu zajištěnou bezpečnou přepravu. Masám migrantů, putujícím za bezpečím, za prací nebo jen za lepšími sociálními a ekonomickými podmínkami, umožní vyspělé státy sloučení rodin. Těmto rodinám pak poskytnou práci, sociální zabezpečení, ubytování, vzdělání a zdravotní péči.
2. Vyspělé státy nebudou nijak diskriminovat ani omezovat HIV pozitivní migranty a poskytnou jim neprodleně odpovídající zdravotní péči.
3. Výdělky budou migrantské masy posílat příbuzným do zemí svého původu a tak významně přispívat k jejich rozvoji.
4. Námitky původního obyvatelstva budou smeteny zastrašovací globální kampaní proti xenofobii.
5. Vyspělé země se neprodlen
ě zaváží k tomu, že přijmou a zaopatří 10 % všech běženců světa.
Zdroj: New York Times

Lidský odpad přehřáté H.Clinton Televize Fox News ji v pořadu Spravedlnost s respektovanou soudkyní a advokátkou Jeanine Pirro tvrdě odsoudila za její slova!

Patrik Juda
13.9. 2016   Rukojmí
Hillary Clinton urazila všechny Trumpovi voliče na setkání LGBT komunity v New Yorku a den na to zkolabovala. OSN se chystá na globální summit a Barack Obama by tam měl prý popostrčit ostatní země k přijímání více uprchlíků..
Americká kandidátka na prezidentku Hillary Clinton urazila podporovatele svého protivníka Donalda J. Trumpa při svém vystoupení pro organizaci LGBT ( lesby, gayové, bisexuálové a transgender osoby ) v New Yorku a prohlásila, že polovinu voličů pana Donalda J. Trumpa můžete dát do jednoho koše, protože ji tvoří politováníhodní ubožáci.

Manifest za svobodu a právo rozhodovat o budoucnosti naší země...Ztráta práva tisknout si vlastní peníze znamená zásadní omezení státní suverenity a v případě krize obrovské bezpečnostní riziko pro obyvatele země!Květa Pohlhammer Lauterbachová
13.9. 2016   E-republika
Ztráta práva tisknout si vlastní peníze znamená zásadní omezení státní suverenity a v případě krize obrovské bezpečnostní riziko pro obyvatele země. V sobotu 10. září 2016 proběhla avízovaná konference Nové peníze pro nový život organizovaná aktivistkami a publicistkami Ilonou Švihlíkovou, Květou Pohlhammer Lauterbachovou a Miluší Kotišovou za podpory spolku eRepublika a Alternativy zdola.

Švédští ministři: "Členství v NATO pro nás není"


13. 9. 2016    zdroj
Politici, kteří si objednali speciální studii o perspektivách vstupu do aliance, si pospíšili uklidnit Švédy a mezinárodní společenství. Pokud se Švédsko odchýlí od své tradiční politiky neangažovanosti ve vojenských a vojensko-politických blocích, napětí v regionu Baltského moře vzroste. To prohlásila ministryně zahraničí Margot Vallstrёm s ministrem obrany Petrem Hultkvistem ve společném článku zveřejněném v deníku Dagens Nyheter.


V Doněcku zadrženi teroristé-nezletilci, naverbovaní ukrajinskou tajnou službou (VIDEA)


Václav Dvořák
13. 9. 2016   zdroj

Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké lidové republiky (MSB DLR) zveřejnilo videa s výpověďmi zadržených nezletilých osob podezřelých z podvratné činnosti na území Doněcké republiky. Skupina se skládala ze sedmi teenagerů. Ke spáchání trestného činu je nutil příslušník ukrajinských tajné služby Igor Ricko (přezdívkou Almaz/Diamant), ale na náboru nezletilých teroristů se podíleli i další agenti.Válka? Lepší studená nežli horká. Rusko se připravuje: Světový konflikt vypukne prý až kolem roku 2030. Ukrajina je naše, vybouchne sama. Do Polska nechceme. Nový koncert velmocí? Putin počítačům nevěří

13. 9. 2016  ProtiProud

Pavel Felgenhauer, uznávaný ruský vojenský analytik, vysvětluje, v čem je momentální rozložení vztahů mezi Západem a Východem výhodné, a proč bychom měli raději chtít, aby při tom zůstalo

pondělí 12. září 2016

Jedenácté září přišlo Americe neobyčejně vhod. Pár tisíc mrtvých byla velmi výhodná cena. Patnáct let vraždění očima Martina Kollera


12. 9. 2016   ParlamentníListy
 
Události známé jako „jedenácté září“, staré právě patnáct let, uvrhly svět do mnoha dobrodružství, z nichž se nevzpamatoval dodnes. Analytik Martin Koller nabízí čtenářům ParlamentníchListů.cz zamyšlení, co se po útocích na New York vlastně odehrává a co se případně mohlo odehrát jinak.

Omyly Václava Bělohradského

Marie L. Neudorflová
12. 9. 2016   České národní listy
 

Václav Bělohradský ve svém článku“Národy ve věku komunikační hojnosti“, Právo 24. 8. 2016, vychází hned na začátku z naprosto scestného předpokladu, že „národ není něco přirozeně, evolučně vzniklého“, ale „kulturní konstrukt. …, lid vychovaný k jednotě masovými výchovnými prostředky moderního státu“. 


Putin řídí českou justici!

- vlk  -
12.9.2016  Kosa zostra
 

Nechápu, že s tímhle odhalením nepřišel už dávno nějaký takový Jakub Janda či Robert Břestan nebo jiný podobně postižený jedinec a že to tedy zbylo až na Kosu a mojí maličkost. Musí to přece tak být! Jinak to totiž není možné, aby včera v kauze Opencard padl ten naprosto podivuhodný rozsudek nad dvěma pražskými exprimátory, dvěma bývalými pražskými radními a jedním magistrátním úředníkem. 

Klub "Nová republika" září 2016

6. 9. 2016

V Evropské unii se objevil další "blok separatistů"? Kamenná lavina začíná kamínkem


Stanislav Stremidlovskij
12. 9. 2016    zdroj
Proces se dal do pohybu. V pátek 9. září proběhl v Aténách summit evropských zemí Středomoří. Organizátorem setkání byl řecký premiér Alexis Tsipras. Do řeckého hlavního města přijeli prezidenti Francie a Kypru Francois Hollande a Nikos Anastasiadis, premiéři Itálie, Portugalska a Malty Matteo Renzi, António Costa a Joseph Muscat a také zástupce španělské vlády.... Jednalo se o budoucnosti Evropy. Ale jaké?


Polemika s článkem Ladislava Kašuky „Jenom úplní debilové si mohou přát válku mezi Amerikou a Ruskem!“


Luděk Prokop 12. 9. 2016
Ladislav Kašuka, mne zcela výjimečně nadzvedl. A sice článkem na NR, pod názvem „Jenom úplní debilové si mohou přát válku mezi Amerikou a Ruskem!“ Dle mého mínění by v názvu, místo slova debilové sedělo více slovo choromyslní, ale budiž. S obsahem článku lze souhlasit téměř bez výhrad. Co mne překvapilo, zarazilo i podebralo v úvodním odstavci článku?