Reklama

sobota 24. září 2016

O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?


Lubomír Man
25. 9. 2016

Pořadí těch akcí je známo. Nejdřív těžce sjednaná dohoda o příměří v Sýrii, vzápětí porušená těžkým americkým zbombradováním pozic Asadovy syrské armády. Amerika se za útok sice omluvila, ale asi tak, jak jako kdyby řekla: „Neměli jste tam co dělat“, jak poznamenal jeden z komentátorů..


Sýrska armáda likviduje veľmi podozrivú skupinu džihádistov

24. 9. 2016   Hlavné správy

Podľa predpokladov vojenských analytikov, sýrska armáda v najbližších dňoch zaútočí na Maardes – dôležité mesto na trase diaľnice M5, ktorá spája Damask a Aleppo. Zatiaľ ho kontroluje unikálna skupina Dzund al-Aksa, ktorá je v radoch sýrskej opozície známa svojím obrovským objemom bezpilotných strojov a úzkymi kontaktami s USA. Podľa rusvesna.su, rozbitie skupiny a predpokladaní zajatci umožnia sýrskej a ruskej rozviedke upresniť si viacero informácií a faktov o vojne v Sýrii


Jedenáctá lež o syrském konfliktu

24. 9. 2016   Tribun

Válka nezačala, když vláda Bašára Asada na jaře 2011 zakročila proti demonstrantům. Tato verze událostí jsou zamlžovací plané žvásty. Válka začala v roce 2009, kdy Asad odmítnul katarský plán na přepravu plynu z Kataru do EU přes Sýrii. (…) 


České mírové fórum – IV. prohlášení: Odsouzení leteckého útoku tzv. koalice proti IS pod vedením Spojených států amerických na jednotku Syrské arabské armády


24. 9. 2016
Nejčerstvější „omyl“ tzv. koalice proti Islámskému státu (IS) pod vedením USA opět dokazuje, že její členové pod taktovkou Washingtonu proti islamistickému terorizmu nebojují, nýbrž ho udržují při životě. České mírové fórum upozorňuje na jeden zásadní aspekt této události, který není fakticky od samého počátku přímého vojenského angažmá USA v Sýrii, údajně namířeného proti IS, reflektován: americká armáda a její spojenci nemají v Sýrii co pohledávat.

Glosa "Cui bono?"Rostislav Sáček
24. 9. 2016

10. 3. 1948 byl zavražděn Jan Masaryk. Těsně před jeho smrtí byl v kinech promítán jeho projev, ve kterém se jednoznačně přihlásil ke Gottwaldově vládě.​ J. M. byl velice oblíben mezi národem, proto se stal nebezpečným pro pravici, potažmo i Západ. Byl zabit. Cui bono? Kopie inkriminovaného filmového týdeníku z archivů zmizely. Daleko snazší je zničit nebo ukrást z archivu časopis Přítomnost, který obsahuje sporný článek Ferdinanda Peroutky. Jak prosté, Watsone!

USA se rozhodly zatáhnout Rusko do velké války na Donbasu


24. 9. 2016    zdroj
Včerejší rozhodnutí Kongresu USA, kterým bylo Pentagonu povoleno dodávání smrtících zbraní Ukrajině, je kalkulace Američanů, která má zatáhnout Rusko do velké války na Donbasu, vyprovokovat zavedení ještě větších sankcí proti Rusku a změnit ho v zemi odpadlíka. Konstatoval to ruský vojenský expert Igor Korotčenko v rozhovoru s Argumenty a fakta.

Žantovského Týden v médiích: Plivanec na Zemana od bývalého Havlova mluvčího. Fanatik evropské integrace na úrovni Miloše Jakeše. A další pravdomilové ze studia ČT. Petr Žantovský jim to spočetl všem
24. 9. 2016 ParlamentníListy

Projevu prezidenta Miloše Zemana na půdě OSN a ohlasu, kterého se mu dostalo, se důkladně věnuje Petr Žantovský ve svém pravidelném přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne. Věnuje se také vystoupení politologa Jacquese Rupnika, jenž mluvil přesně tak, jak od něj Česká televize očekávala. Jeho pozornosti neuniklo ani to, jak rusofobové ve vysílání veřejnoprávní televize nedokázali zakrýt zklamání z výsledků parlamentních voleb v Ruské federaci.


Vychytralý, vystrašený běloch černé pleti


Yekta Uzunoglu
24. 9. 2016
Tak bych asi mohl definovat Baracka Obamu. Člověk se rodí s jistou genetickou výbavou, kterou následně formuje jeho sociální prostředí, prostředí ve kterém žije a vyrůstá.

O Zemanově nočním projevu, vyhořelých náklaďácích v Sýrii a Hillary Clintonové

Rozhovor s Terezou Spencerovou
24. 9. 2016   LiterárníNoviny

Už i západní mediální mainstream uznává, že ne za všechno v Sýrii může Asad a Rusové. Čeští novináři k tomu zatím nedošli, naznačuje Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí se věnuje též čerstvému projevu Miloše Zemana v OSN, zdravotnímu stavu Hillary Clintonové a o vlivu "deep state".

Ceny ropy stoupají, reagují na nečekaný další pokles zásob v USA


- Pozorovatelka -
24.9.2016 AENews

Americký vládní úřad pro energetické informace EIA dnes oznámil, že zásoby ropy za týden do 16. září klesly o 6,2 milionu barelů. Analytici přitom čekali růst o 3,4 milionu barelů. Americký ropný institut API v úterý večer uvedl, že zásoby ropy se v uplynulém týdnu snížily o 7,5 milionu barelů. Zásoby ropy v USA, které jsou největším konzumentem ropy na světě, klesly již třetí týden za sebou.


Emil Kalabus
24. 9. 2016   CzechFreePress
Snaha USA vnutit všem vlastní zájmy znetvořila svět – každý vojenský zásah Washingtonu se stával základem pro ještě vážnější konflikty, píše starší vědecký pracovník Katonova ústavu a bývalý speciální pomocník prezidenta USA Ronalda Reagana Doug Bandow ve svém článku v časopise The National Interest. Konec hierarchické struktury a vydírání v bankovním sektoru

Petr Umlauf
24.9.2016 E-republika

Čtyři velké světové banky uzavřely dohodu o novém společném finančním vyúčtování, založeném na technologii blockchain, což
je systém u nás známého bitcoinu.

pátek 23. září 2016

Ministerstvo obrany se Američanům tvrdě pomstilo za důstojníky, zabité v Sýrii. Kalibry zaútočily na americkou koalici v Sýrii, bylo zabito 30 důstojníků západních rozvědek, ale USA netropí povyk


23. 9. 2016       zdroj a zdroj a zdroj
Ruské válečné lodě zničily salvou Kalibrů centrum zahraničních vojenských operací. Letadla americké koalice v Deir ez-Zor uskutečnila čtyři nálety na pozice syrské armády a zabila 62 a zranila asi 100 vojáků Bašára Asada. Údery provedly dva letouny F-16 a stejný počet A-10, poté přešli teroristé do útoku. Při bombardování zahynulo několik důstojníků ruské rozvědky.

Nizozemsko nebude ratifikovat dohodu o přidružení Ukrajiny a EU


23. 9. 2016   zdroj
Amsterdam má v úmyslu odmítnout ratifikaci dohody o přidružení mezi Ukrajinou a EU, píše deník The Financial Times. List cituje nizozemského premiéra Marka Rutte, který při projevu v nizozemském parlamentu navrhl, aby bylo přihlédnuto k názoru obyvatel země, kteří se v národním referendu 6. dubna 2016 vyjádřili proti navazování užších vazeb s Kyjevem .

Carl Gershman řekl, že “Zemanovy výroky jsou strašná věc” a že si to při návštěvě USA pěkně odskáče za své názory na lidská práva v Číně a Tibetu, k Rusku, Ukrajině a sankcím. Svoboda slova a projevu po americku…Není po americky “in”.

Břetislav Olšer

23. 9, 2016   Rukojmí
Jmenování Kmoníčka velvyslancem v USA neodpovídá etiketě mezinárodních vztahů, avšak trafiky v duchu "něco za něco" předcházejících velvyslanců do Washingtonu byly na výsost etické...
A opět je oheň na střeše; ředitel zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček se stane novým českým velvyslancem v USA. Při návštěvě krajanského domu v New Yorku to oznámil prezident Miloš Zeman. Do funkce, ve které nahradí Petra Gandaloviče, by měl Kmoníček nastoupit v březnu. Spojené státy ale se jmenováním Kmoníčka zatím nevyslovily souhlas.

Když se vaří v Česku diplomacie


Zdeněk Hrabica
23. 9. 2016
Spojité nádoby jsou fyzikálním imperativem; diplomacie je souhrnem zahraničních vztahů. Málokdy je však diplomacie projevem lidské domluvy. Když se na pražském Loretánském náměstí, v blízkosti Černínského paláce, odhalovala socha významného českého ministra zahraničí a později i prezidenta dr. Edvarda Beneše, odnášel jsem si v paměti zajímavý příběh. Řečnil předseda vlády Ing. Jiří Paroubek. Seděl jsem vedle chrabrého muže, generála Františka Fajtla. Chyběl ministr zahraničí JUDr. Cyril Svoboda a podle tiskového mluvčího MZV se statečný voják dozvěděl, že se ministr slavnosti nezúčastní.

Eduard Šebo: Prečo EÚ nie je schopná riešiť svoje problémy?


Eduard Šebo
23. 9. 2016   Vaše věc


EÚ sa otriasa v samých základoch a problémy a ťažkosti akoby sa znásobovali. Druhý rok zápasíme s utečeneckou krízou a do tohto vpadne Brexit ako neočakávané rozhodnutie Britov. V únii narastá euroskepticizmus, ktorý, ak naň nebudeme reagovať, vyústi do nových exitov. V tejto situácii sa zišli v Bratislave aj hlavy a premiéri 27 krajín, aby zodpovedali na otázku, ako ďalej.

Proč musely USA skoncovat s příměřím v Sýrii

Finian Cunnigham
23. 9. 2016   Zvědavec

Existuje několik dobrých důvodů se domnívat, že Američany zorganizovaný letecký útok na základnu syrské armády poblíž Dajr az-Zauru minulý víkend byl úmyslným a vražedným činem americké sabotáže. Jedním z nejpádnějších důvodů je fakt, že Pentagon i CIA věděli, že je třeba něco podniknout k rozbití příměří vyjednaného ministrem zahraničí Spojených států Johnem Kerrym a jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem.


Jak se smířit s tím, že jsme vazaly?Lubomír Man
23. 9. 2016
Že to nejsme my, kteří rozhodují o tom, co je dobré čí spravedlivé a pak to učiní, ale že ještě dřív, než svůj názor vyřkneme, natočíme uši i oči přes Atlantik - a pak si to své necháme pro sebe a zopakujeme, co se káže tam. Bylo by to ponižující, i kdyby oním předříkávačem názorů námi přebíraných byl stát dobrý a spravedlivý, ale který stát dobrý a spravedlivý by chtěl, aby jiné státy po něm jen opakovaly? Žádný! Takže ten předříkávač musí být už z podstaty věci ďábel a on jím skutečně je. 


„Zeman je nula“ a Fendrycha vyměnili

23. 9. 2016    RadimValenčíkPíše
Komentáře Martina Fendrych většinou mají hlavu a patu, i když s jeho názory a jejich vyzněním nemusíme souhlasit. Když jsem si však přečetl jeho úlet nazvaný "Zeman je mezinárodní nula. Spojeným národům může navrhnout cokoli, třeba let na Mars" z 22. září tohoto roku, napadlo mě nejdříve, že nám museli Fendrycha vyměnit, nebo že ho někdo paroduje.

Putin jako fenomén Západu

Lin
22. 9. 2016   Zdroj

Možná si vzpomenete, že Zaznobin v jednom ze svých vystoupení „prorokoval“, že Rusko a Putin velmi výrazně ovlivní volby amerického prezidenta. Nyní je to již dost zřejmé, málokdo by pochyboval. 

Retro: Orwellova farma

Jaroslav Waschek 23. 9. 2016   Outsidermedia
 

S těmi Romy jsme se dostali do pěkné šlamastiky. Vsadím se, že romská otázka není nijak řešitelná. Otřásla by přece základy našeho systému. Problémy se v něm neřeší, ale vydělávají se na nich peníze a moc.

čtvrtek 22. září 2016

Manifest za svobodu a právo rozhodovat o budoucnosti naší země

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
22. 9. 2016 E-republika 
 
Ztráta práva tisknout si vlastní peníze znamená zásadní omezení státní suverenity a v případě krize obrovské bezpečnostní riziko pro obyvatele země.

 

Masarykova idea humanitní demokracie stále velmi aktuální

Marie L. Neudorflová
22.9.2016   České národní listy

V současnosti se setkáváme nejen se zmateným politickým myšlením, v němž je hlavně ideologie a asociální praxe neoliberalismu předkládána jako demokracie. Ta je však postavena na rozdílných hodnotách a praxi než jsou liberalistické.  Liberalistické principy ignorují ideu spravedlnosti, zvláště sociální, ignorují mravní dimenzi, důležitost společnosti, hodnotné kultury, znalost historie.

Čekání na politiky s kompasem

Ivan David (rozhovor)
22. 9. 2016      Parlamentní listy
Strach o volný pohyb lidí po Evropě mě skutečně dojímá. Místo aby se politici snažili, aby lidé měli důvod zůstat nebo se vracet, udržují země v takovém stavu, aby bylo výhodné prchnout. Je v našem zájmu, aby schopní lidé zůstali (nebo se vrátili). „Politika“ vyhání pracující do zahraničí a předseda vlády se pak chlubí, že máme nejnižší nezaměstnanost v Evropě. Asi si v dětství nestačil všimnout, že nezaměstnanost může být taky nulová.

Opravdu: větší blbec, než jsem si myslel

Jiří Baťa
22. 9. 2016    
Vezmu to z opačného konce. Kdyby místo prezidenta Miloše Zemana v OSN vystoupil slovenský prezident Kiska, chrlil by na něj pan Fendrych tolik superlativů, až by to nebylo hezké. Jenže pokud vím, alespoň naše média to nezmiňují, slovenský prezident v OSN nevystoupil, neměl žádnou řeč. Není tedy s čím srovnávat. Ale vrátím se k „popisce událostí“ jak ji ventiluje všeho znalý Martin Fendrych.

Projev prezidenta republiky v rámci 71. zasedání Valného shromáždění OSN

21. září 2016     zdroj
Vážená paní předsedající, dámy a pánové,
vloni jsem zde varoval před šířícím se mezinárodním terorismem. Co se za ten jeden rok událo? Paříž, Brusel, Dháka, Istanbul, Orlando, Mnichov a opět New York. Před několika lety počet zemí, které byly pod vlivem islámského terorismu, byl 6. Nyní jich je 35. Islámský stát je tedy něco jako rakovina. Ale nejde jen o nádor. Mnoho rakovin mívá metastáze, které jsou daleko nebezpečnější než nádor sám. A proto můžeme pozorovat šíření radikalismu, terorismu a fanatismu; a musíme se zeptat: Jak dlouho budeme čekat? Jak dlouho budeme jen kondolovat? Jak dlouho budeme pouze vyjadřovat svou solidaritu?

Matrice hybridní války aneb Proč potřebujeme informační generální štáb

Rostislav Iščenko
22. 9. 2016         zdroj
Změna celkového charakteru čelení globálních hráčů v posledních 20-30 letech se mi jeví tak zřejmá, že nepotřebuje ani důkazy. Není náhoda, že byl zaveden termín "hybridní válka", který charakterizuje takový stav mezistátních vztahů, kdy je cíl války dosažen před nástupem horké fáze. V mnoha případech je dokonce snaha vyprovokovat nepřítele k zahájení rozsáhlých bojových akcí na území, které je pro něj důležité, ale druhořadé pro vás. 

Kolektivismus a co s ním?

Štěpán Forgáč
22. 9. 2016
Kolektivismus je pojem, který v české kotlině stále ještě dost lidí vnímá jako něco komunistického nebo socialistického a to slovo užívají pro negaci čehokoliv a kohokoliv a zdálo by se, že to bude navěky. Když odezněly halasné fanfáry na oslavu osvobození a slavící se vyspali z oslavné kocoviny, přišlo vystřízlivění a nové pochybnosti. Ti, kteří zavrhli boha Kolektiva, konvertovali k nové víře – k bohu Individuu. Jen tak od zdi ke zdi, bez selského rozumu, a tak z bláta do louže.

Heslo USA je jasné - rozbombardovat celý svět do doby kamenné... Stejná taktika jim funguje osvědčeně už desítky let - vtrhni, znič a omluv se a nič dál, v jiné zemi, kde ještě nemají demokracii, ale za to mají dostatek ropy a zlata..

Břetislav Olšer
22.9. 2016   Rukojmí
Pokrytectví Spojených států znovu potvrdil ve svém včerejším projevu v OSN Obama, který v nestydatě pateticky nabubřelém projevu hovořil v duchu tradičních lží o tom, že USA nemyslí jen na sebe, ale hlavně na potřeby ostatních států. Jeho kolosální drzost neochabla ani při vědomí, že právě jeho hrdinná US Army stojí za tisíci invazemi, anexemi, státními převraty a válkami po celém světě s miliony zabitých a umučených civilistů...

Při útoku USA na syrskou armádu nešlo o náhodu, ale o záměr koordinovaný s Islámským státem. Oficiální představitel Sýrie nám řekl šokující skutečnosti

rozhovor
22. 9. 2016  CFP
Syrský chargé d'affaires v Praze Bašár Akbik se ParlamentnímListům.cz vyjádřil k tomu, že americká armáda a její spojenci bombardovali syrskou armádu.

Koluje po internetu: Slyšíme poslední sloku Ódy na radost: Rekviem za zbabělost!

22. 9. 2016     TOP Týdeník Občanské Právo
V roce 1918 měla Československá republika svou modlu T. G. Masaryka. V roce 1989 si našla další ikonu, Václava Havla. Dnes už jen pán Bůh ví, co v jeho projevech a činech byla romantická vize a co záměrná lež. Nebo vizionářská lež, či lživá vize.

Zabití Syřanů a zničení konvoje už Spojeným státům neprochází. Bažina je pohlcuje

Geo
22. 9. 2016  Eurasia24

S tím, jak se stává stále zřejmějším, že „humanitární konvoj OSN“ v Sýrii zažehly pod falešnou vlajkou Spojené státy – aby vinu svalily na Rusko a Sýrii a odvedly pozornost od povraždění bezmála stovky syrských vojáků – je také stále zřejmější další věc: doby, kdy podobné zločiny hegemonům automaticky procházely, jsou pryč.


V zemi importovaných upírů

Josef Votípka
22. 9. 2016   FB profil autora

Zahraniční firmy si stěžují na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Intuitivně jsem vycítil, že tam nikdo nechce otročit za mrzký peníz a zkracovat si tak aktivní život. Abych si své pocity ověřil, odepsal jsem do japonských firem a dostal pozvání k pohovoru na pozici inženýr kvality.

Největší šmejd

Eric Best
22. 9. 2016  FinalWord

O2 ČR je pro Petra Kellnera totéž co Čapí hnízdo pro Andreje Babiše. Jen málo lidí chápe, jak Babiš převzal Petrimex, Lovochemii nebo Kostelecké uzeniny, ale všichni chápou, jak obešel zákon, aby získal padesátimilionovou dotaci na svůj nejlepší nápad. středa 21. září 2016

Retro: Demokracie nemá obranu proti novým tajným technologiím (1. díl)

Mojmír Babáček  
20. 9. 2016  Outsidermadia
Text je z roku 2009, ale jeho platnost léty nijak nevypršela.  ...  Proč jsou Rusko i USA ochotné zříci se jaderných zbraní?

Antiputinovský Frankenstein a vykecaná revolúcia

Spanilé jízdy Pražské kavárny po zemích českých, ba i moravských


Václav Umlauf
21.9.2016  E-republika

Pražskou kavárnu rád mám, protože je pilná, na rozdíl od alternativní české levice. Kavárna se nebojí vyjet hluboko na Moravu, až ke kroměřížské psychiatrii, a odtud vydává svá odvážná prohlášení. 
 

Nadace NED - legální okno CIA

Thierry Meyssan
21.9.2016 WertyzReportPo dobu 30 let uzavírala nadace pro demokracii National Endowment for Democracy (NED) vedlejší smlouvy na legální součást nelegálních operací CIA. Aniž by vyvolala podezření, zavedla největší síť korupce na světě, uplácení odborových organizací a syndikátů firem, politických stran (pravicových i levicových) – tak, aby obhajovaly zájmy Spojených států místo svých členů. V tomto článku Thierry Meyssan popisuje rozsah tohoto systému.

Odhalená vize prezidentského kandidáta Trumpa - New America

- VK -
21.9.2016 AE News

VIDEO: Donald Trump odhalil v New Yorku svoji vizi „New America“ a potvrdil, že je nepřítelem globalistů. Jeho projev před americkými národními elitami vstoupí do dějin! [CZ Titulky]

Co ukáže sobotní "PROTIKILLAROVSKÁ" demonstrace?

Radim Valenčík
21.9.2016 blog autora

Tuto sobotu od 14 hodin proběhne na Malostranském náměstí jedna z nejzajímavějších demonstrací. Snad nikdy dosud se ještě nestalo, aby se u nás konalo shromáždění na podporu některého z kandidátů v prezidentských volbách ve Spojených státech. (Anebo spíše protestní shromáždění proti druhému kandidátu.) Zde je příslušná pozvánka, která sama o sobě je z řady hledisek zajímavá:

Američané ani Češi nedůvěřují mainstreamovým médiím

21.9.2016    Vaše věc

Podle průzkumu výzkumného ústavu Gallup důvěřuje mainstreamovým americkým médiím pouze 32 % amerických občanů. Českým médiím (tisku, televizi a rádiu) důvěřuje v průměru 42 % Čechů. Výsledky to jsou neslavné a ukazují, že lidé ve stále větším procentu vnímají propagandu obsaženou v mediálních výstupech.


Tereza Spencerová: USA - My nic, v Sýrii za vše mohou Rusové. I za to, co neudělali


21. 9. 2016 ParlamentníListy

Dohoda mezi Ruskem a USA se - přinejmenším díky své „obviňovací“ kapitole, kterou lze psát donekonečna - stává kusem papíru, který už po týdnu a pár dnech ze všeho nejvíce připomíná „osvědčený“ bludný „Minsk II“.

Miloš Zeman opět skóroval: Zahraniční tisk horečně píše o tom, co včera provedl

21. 9. 2016  ParlamentníListy 

Prezident Miloš Zeman se opět dostal do centra pozornosti zahraničních médií. Jako jeden z mála prezidentů na světě veřejně podpořil v amerických prezidentských volbách republikánského kandidáta Donalda Trumpa. 
 

Blamáž s humanitárním konvojem: čtenáři se manipulaci už jen smějí

ea24
21. 9. 2016  Eurasia24

Ačkoliv se Američané s pomocí korporátních médií snaží přesvědčit svět o tom, že se „kolona s vozidly OSN stala v pondělí večer terčem ruského náletu“, českému publiku se pokusům o manipulaci už nechce věřit.

Může být nakonec Putin tím „novým Stalinem“, kterého Rusko tolik potřebuje?!

Ladislav Kašuka
21.9. 2016   zasláno redakci NR  
Ruská federace potřebuje silného charismatického vůdce, který dokáže plně využít geografického, materiálního, nerostného a lidského potencionálu země a vrátí zemi ekonomickou stabilitu a vliv, jaký měl Sovětský svaz pod vedením J. V. Stalina.


Tajemství jaderného arzenálu Izraele odhaleno: čítá dvě stě hlavic a bomb

21. 9. 2016   Eurasia 24
O tom, že Izrael vlastní jaderné zbraně, nejsou již řadu let žádné pochyby. I tak si však Izraelci velmi zakládali na tom, aby jakákoli informace týkající se jejich jaderné výzbroje nepronikla na veřejnost. Nyní se však situace změnila, jak dokazuje článek ruského zpravodajského deníku Vzgljad.
Sdělovací prostředky zveřejnily údaje o jaderném arzenálu Izraele.
Ve výzbroji Izraele je 200 jaderných bomb a hlavic, uvádí se v jednom z e-mailů bývalého ministra zahraničních věcí USA Colina Powella. „Informace byla získána díky úspěšnému útoku hackerské skupiny amerického serveru DCLeaks,“ objevilo se v západních sdělovacích prostředcích.

AI: Urážka lidstva! Nemocnici v Jemenu rozsekaly bomby USA!

21.9 2016   . První zprávy
Organizace Amnesty International oznámila, že bomby, které použila arabská koalice k úderům na nemocnici v Jemenu, byly vyrobeny ve Spojených státech.
„Podle nezávislých odborníků na zbraně, s nimž organizace konzultovala … byly při leteckém útoku použity vysoce přesné série bomb Paveway vyrobených v USA," uvedla na svých stránkách Amnesty Internaional.

P.C.Roberts: Vzdá se Rusko?


21. 9. 2016    PaulCraigRoberts
Upřímné a téměř až úpěnlivé úsílí Ruska ochránit Syrii před chaosem a Evropu před další masovou vlnou valící se odtud k jejím břehům, kombinované se stejně velkým úsílím vyhnout se přitom konfliktu s Washingtonem a jeho vazaly, skončilo úmyslným americkým zbombardováním známých pozic syrské armády. Tím též skončila dohoda o zastavení palby, do které Rusko vkládalo tolik nadějí.