Reklama

sobota 1. října 2016

Ministerstvo zahraničí USA vydalo instrukci o zákazu spolupráce firem s Ruskem


1. 10. 2016 zdroj  

Ministerstvo zahraničí USA vydalo instrukci, zakazující práci amerických i zahraničních firem s Ruskem, Moskva to ví, uvedl náměstek ministra zahraničí RF Alexej Meškov. 

Podle něj má Rusko na spolupráci s USA zájem."A kdo by neměl? Všichni jsme přece realisté a jsme opravdu otevření a připravení podporovat spolupráci s americkými firmami. Ale otázky nepatří nám, jsou pro ty ve Washingtonu ... sám jsem četl instrukci na 4,5 stránky, vydanou ministerstvem zahraničí USA, která zakazuje práci nejen americkým, ale i zahraničním firmám s Ruskem. No, jsou přece nějaké meze?" řekl Meškov ve svém vystoupení na mezinárodním investičním fóru Soči-2016. 


Proto podle něj "právě na zodpovědném postoji podnikatelů závisí, aby byla politická rozhodnutí přijímána správně."


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

P.C.Roberts: Vraťte nám Studenou válku!


1. 10. 2016     PaulCraigRoberts
Vědátoři nám dali vědět, že Studená válka se vrátila. Kéž by tomu tak bylo! Protože Studená válka byla obdobím, v němž se vůdci Světa snažili omezovat napětí mezi nukleárními velmocemi. To, co máme dnes, je stokrát nebezpečnější. Je to bezohledná a nezodpovědná agrese Washingtonu proti dvěma velkým nukleárním mocnostem – Rusku a Číně.

Islamistický Trojský kůň v Čechách III.

Yekta Uzunoglu
1. 10. 2016
Po svém návratu do Prahy jsem se v panickém stavu ihned obrátil na ministra vnitra Jana Rumla, jelikož nebyl ve své kanceláři, tak mně přijal ředitel jeho kanceláře Karel Ludvik, kterému jsem vše vysvětil a řekl, že tím jako občan vůči své hostitelské zemi plním svoji povinnost a nyní je to na nich, aniž bych vůbec tušil, že ho nějaká země, byť je jeho rodnou zemí, nezajímá, ale jediné, co ho zajímá, jsou jeho osobní zájmy. Karel Ludvík mně odkázal na ředitele sekce cizinecké policie Karla Freunda, kterého jsem stejně znal, jelikož se jedná o chartistu, co byl manželem další chartistky Ziny Freundové. Tomu jsem též předal všechny své poznatky a též telefonní číslo pana Hanefi Avci, aniž bych tušil, co je to za neschopného impotentního člověka. 


Bojová letadla míří do Sýrie: Vzhledem k selhání příměří je k vyslání na základnu v Hmeymim připravena velká skupina letounů Su-25.


Nikolaj Surkov
1. 10. 2016   zdroj
Rusko zvýšilo početní stav letecké skupiny na základně v Hmeymim přesunutím dalších frontových bombardérů Su-24 a Su-34. K přeletu do Sýrie jsou připraveny i bojové letouny Su-25 Grač, ale rozkaz k jejich odeslání zatím nebyl vydán. Zvětšování ruské letecké skupiny probíhá na pozadí hrozeb Američanů, že budou v Sýrii aktivovat takzvaný plán "B", který předpokládá zintenzivnění leteckých úderů, dodatečný přesun speciálních jednotek a zvýšení dodávek zbraní "umírněné opozici". 


AMO v akci

1.10.2016  přišlo E-mailem Zvědavci

Tuhle mi přinesla známá ze školy ukázat nabídku jakési amorální organizace ( AMO ), aby byli žáci škol přihlášeni do "simulací", které jim umožní lépe vstřebat ty správné názory.

I četl jsem dále...


Armata má ochranu před uranovou municí. Zvládne to, co bylo považováno za nemožné

mbi
1. 10. 2016 Eurasia24


Nejnovější systém aktivní ochrany nové generace ruských obrněných vozidel Armata je schopen odolat průbojným střelám letícím nadzvukovou rychlostí.


Perličky z tisku za září 2016

Jan Kadubec
1.10.2016  Outsidermadia


Výběr kuriózních citátů a výroků, které v našich médiích zazněly v měsíci září 2016. Přejeme dobrou zábavu:

pátek 30. září 2016

Na velvyslanectví RF ve Washingtonu jsou posílena bezpečnostní opatření


30. 9. 2016     zdroj
Na velvyslanectví RF ve Washingtonu jsou posílena bezpečnostní opatření kvůli možným akcím extremistů. Žádné hrozby nebyly. Ale několik organizací vyzývalo k protestům na 30. září s tím, že je napojily na tradiční páteční muslimské modlitby.
Vzhledem ke Světovému dni hněvu upozornila diplomatická mise ve Washingtonu Rusy, žijící v USA, na možné ohrožení.
Ministerstvo zahraničí RF vyzvalo Rusy, kteří se nacházejí nebo žijí v zahraničí, aby 30. září uplatnili přiměřená opatření kvůli takzvanému Světovému dni hněvu a protestu proti dalšímu kolu bojů v syrské provincii Aleppo.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 
Yekta Uzunoglu
30. 9. 2016
Bylo to někdy začátkem léta roku 1994, byl jsem v sídle jedné z mých obchodních společností Meridian Import Export v Mahenově ulici v Praze 5. Dům mně patřil mně a v horním patře bydlel také můj synovec Roni Özdemir, student právnické fakulty UK v Praze. Byly pozdní večerní hodiny, a když viděl, že jsem ještě ve své kanceláři, přišel si za mnou popovídat o sloce o římském právu, kde jsem mu pomáhal s latinou a také mi při tom vřelém rozhovoru sdělil, že má "výbornou nabídku" na koupi vozu BMW velice levně. 


Fraška demokratického parlamentu Ukrajiny aneb Inkvizice v akci

Rozlučte se se svými nejbližšími - šílenství trvá: USA zvažuje přímý boj proti Rusku v Sýrii

30. 9. 2016        DeutscheWirtschaftsNachrichten
Podle Wall Street Journal Obamova vláda uvažuje povolit CIA útok na syrské a ruské dělostřelecké pozice pomocí dodávek těžké vojenské techniky. To by znamenalo, že válka v Sýrii povede k přímé vojenské konfrontaci mezi USA a Ruskem.

Nové peníze pro nový život (Video)

Květa Pohlhamer-Lauterbachová
30.9.2016   Youtube

Desátého září proběhla v Praze konference "Nové peníze pro nový život". Vystoupily na ní ekonomky Ing. Květa Pohlhamer-Lauterbachová a doc. Ing. Ilona Švihlíková. Vystoupení obou je zaznamenáno na videu, u každé ve dvou dílech. S jejich laskavým dovolením je uvádíme na Nové republice:


Syrská armáda odrazila nálet bezpilotních letounů: bylo zničeno 13 dronů


30. 9. 2016     zdroj a zdroj
Syrská armáda odrazila nálet BPL, naplněných podomácku vyrobenými výbušnými zařízeními... Ve čtvrtek 29. září sestřelily jednotky syrské vládní armády v oblasti obce Ezra Dar v provincii Daraa 13 dronů, naplněných podomácku vyrobenými výbušnými zařízeními, jež útočily na jejich pozice.

Ze zákulisí Mnichova 1938

Josef Mikš
30. 9. 2016  České národní listy

O Mnichovských událostech již bylo napsáno mnoho pojednání , knih, vojensko-politických rozborů a zpracována i řada filmových záznamů. Zdálo by se tedy, že se již nic nového nemůže objevit. Dosud však v těchto pramenech nebyla osvětlena episoda, která možná ovlivnila rozhodování prezidenta Beneše v mnichovské krizi a která byla dlouhá léta utajena.

Obrázky z českého pohraničí v r. 1938

Václav Němec
30.9.2016   České národní listy

Z publikace Stopy bojovníků, Václav Němec, Cheb, 1983, redakčně krácenoHonorární konzulka Nela Lisková: Rozhovor o její činnosti a práci v Zastupitelském centru, které chce vláda jako proruský spolek zlikvidovat ! Proamerický spolek by ještě financovali !

Břetislav Olšer
30. 9. 2016   Rukojmí,rozhovor
Označují mě za rebelku, fašistku, separatistku a bůh ví za co ještě a sami význam těchto slov ani neznají. Jsou velmi omezeni a hloupí a za peníze schopni čehokoli, bez sebereflexe a morálních zásad. No a já stojím proti této mašinerii a upřímně se bavím z jejich rozpaků a dělám paralelně vedle naši vlády politiku v mezinárodním měřítku, kterou považuji spolu s většinou našich občanů za smysluplnou a která má i v zahraničí velmi pozitivní ohlasy.

Bravo! Český poslanec se otevřeně vzepřel Sorosovi. Nikoliv řečmi, ale činy! Přidá se někdo k Janu Klánovi – volby nevolby?

napsal/přeložil Geo
30.9. 2016   Eurasia 24
Bakalův portál Aktuálně.cz přinesl ve čtvrtek 29. září zprávu o tom, jak čeští poslanci plní a neplní zadání Sorosova projektu „Rekonstrukce státu“. A zvláště jeden z nich, komunistický poslanec Jan Klán si vysloužil mediální pranýř za neplnění. Přesněji lynčován je za to, že se celé aktivitě otevřeně vzepřel.

Fraška demokratického parlamentu Ukrajiny aneb Inkvizice v akci


Rado Miko
30. 9. 2016   Outsidermedia

Hromadné propouštění soudců. Ne za to, že vzali úplatek. Ne za to, že někoho neprávem odsoudili na deset let. Ne za to, že vynášeli informace ze spisu, ale za to, že odsoudili nějakého hrdinu z „Majdanu“ na patnáct dní. 
Коваль Светлана Николаевна

VIDEO: Ruská armáda vyvrátila závěry holandských vyšetřovatelů o zkáze letu MH 17. Ukrajina nechce vydat svá data a má zřejmě krev na rukou! [CZ Titulky]

-VK-
30. 9. 2016   AE News


Mezinárodní tým vyšetřovatelů vedených Holandskem dnes (28.9. pozn.NR) uveřejnil vyšetřovací nález k tragédii letu MH17, který byl před dvěma roky sestřelen nad východem Ukrajiny. Letadlo měla sestřelit raketa systému BUK vypálená z pozic povstalců na východě Ukrajiny [1].


Nemakačenko

30. 9. 2016   Ostrov Janiky

Nemakačenko je především líný pracovat ZA PENÍZE. Jinak být líný vůbec nemusí, může být činorodý, pilný, zvídavý a zvědavý v mnoha jiných činnostech, které ho baví a uspokojují. Přesto je současnou kapitalistickou morálkou odsuzován, protože za „poctivou práci“ je považována pouze práce za peníze.

Meniaca sa politická atmosféra v Nemecku - O voľbách do krajinských parlamentov v septembri 2016

Zjednotenie Nemecka (ktorého rýchlosť britskí, ale najmä francúzski politici príliš nevítali, možno cítili, či priam sa obávali, že sa tam ešte zvýši vplyv USA a to netušili zánik ZSSR) z neho urobilo najvplyvnejší štát Európskych spoločenstiev, neskôr EÚ. Súčasné Nemecko predstavuje aj svojrázny barometer trendov a tendencií v európskej politike, ktoré sa prejavujú najmä v ekonomickej oblasti, ale majú aj sociálne a kultúrne súvislosti. 

Vodca teroristov Dzabchat an-Nusry otvorene priznal, že ich podporujú USA

30. 9. 2019  Hlavné správy

Vodca teroristickej organizácie Dzabchat an-Nusry, ktorú ako teroristov označili aj politici v USA priznal, že ich zbraňami a materiálom zásobovali USA a okrem nich aj Západ, Izrael, Saudská Arábia, Turecko a Katar


Programy uvedených politických stran jsou ZDE