Reklama

sobota 8. října 2016

Volby? Podle předpovědi. Té mé. Co dál?

Radim Valenčík
8. 10. 2016            RadimValenčíkPíše
Můj tip na výsledek voleb? - Převládne negativní volba, kterou (paradoxně pro větší část lidí) reprezentuje Babiš, z menší části Okamura. Účast bude nízká. Babiš ztratí tam, kde má postavené profláknuté kandidáty. Jsou to ovšem jen přípravné volby k větším, ve kterých vyhraje ten, kdo obsadí "programové vakuum", viz přílohy (komentáře).


Putin pronesl zásadní prohlášení o tom, v čem se skrývá síla Ruska

8.10. 2016  AC24
Rusko nikdy nic nikomu nenutilo a nic se nikomu nutit nechystá, síla země se skrývá nejen ve schopnosti bránit se a přírodních bohatstvích, ale i v jednotě národa, prohlásil president Ruska Vladimir Putin během vystoupení na prvním zasedání nové Stání dumy.
"Vždy vycházíme z toho, že jakákoli země a jakýkoli národ mají přestě stejné právo na to být sílnými.To neznamená snažit se být velmocí. Nikdy jsme nikomu nic nenutili a nic se nikomu nutit nechystáme!

Kam to přivedla politika USA?Protiraketový systém S-300 v Sýrii, Iskandery v Kaliningradu...

8. 10. 2016   První zprávy
V pátek 7. 10. 2016 se v ruském tisku objevilo několik důležitých zpráv, které (jak už je v kraji zvykem) prošly u nás bez povšimnutí. Upozorňuje v komentáři Jaroslav Bašta.
Nejprve náměstek ministra obrany RF A. Antonov vyčíslil výsledky ruského bombardování v Sýrii za šest měsíců (konkrétně od 27. 2. - 1. 9.): bylo zabito 35 000 nepřátelských bojovníků, z toho 2700 džihádistů původem z Ruska či států SNS. Ve spolupráci se syrskou armádou se podařilo osvobodit téměř 600 obcí na ploše 12 000 km2.

Dosah působení ruských systémů S-400 a S-300 v Sýrii se může stát překvapením pro jakékoliv „neidentifikované objekty“Pro Američany: Nechte nás být, nebo si vylámete zuby!

napsal/přeložil Geo
8.10. 2016   Eurasia 24
Ruské ministerstvo obrany nazvalo věci pravými jmény. Protivzdušné komplexy velkého dosahu jsou v Sýrii proto, aby ochránily ruské instalace před americkým útokem. Podle varování si na systémech S-300 a S-400 mohou Američané vylámat zuby nejen s křižujícími střelami, ale i stealth letouny.


Haag neuznáváme. RF přezkoumává vztahy. Politizované soudy na objednávku nám nevyhovují


Valerij Usačov
8. 10. 2016
…Haag je celý komplet soudů: rozhodčí, trestní, arbitrážní… Na ně se obracejí, oni soudí, všichni by měli být spokojení. Rozhodnutí tohoto soudu jsou však často zkreslená, ne-li přímo na zakázku. Prehistorie tohoto kroku (ukončení spolupráce) začala již v roce 1999, kdy letouny NATO smetly pod falešnou záminkou Jugoslávii z povrchu země. Záminkou byly etnické čistky, masakry mezi muslimy a křesťany. Mezinárodní tribunál, který potom proběhl, odsoudil mnohé politiky a vojenské činitele za zločiny proti lidskosti k různým trestům. Někteří zemřeli ve vězení.

Srazit Rusko na kolena a potom dorazit: Motto USA, které jako těžce zraněný kůň kolem sebe kopou nohama ve smrtelné křeči a svoji rakovinovou metastázi šíří po celém světě…

Břetislav Olšer
8. 10. 2016   Rukojmí
Je to tragický příběh země kdysi neomezených možností pro dobrodruhy, zlatokopy, kriminálníky, psance či nacistické zločince, dnes země černého snu, který šíří po celém světě metastázi rakoviny. Svoji zvrhlou představu demokracie a svobody nyní brutálně vnucují všem, kdož se dají obalamutit, viz Kalouskové, Schwarzenbergové, Langšádlové a další anální politici.

Zmocněnci: Časovaná bomba, která vybuchla

7. 10. 2016
České volební zákony, a to jak zákon 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu ČR, zákon 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, tak i zákon 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí, obsahují obdivuhodné ustanovení, které politické strany bez odmluvy prostě plní, ačkoliv je poněkud nepochopitelné a nadbytečné. Jedná se o to, že každá strana musí jmenovat zmocněnce, jehož úkony je kandidující politická strana vázána a jenž zároveň nemůže být kandidátem.

VIDEO: A je to tady! Náčelník generálního štábu amerických ozbrojených sil v děsivém projevu začal vyhrožovat Rusku, Číně a globalistům zničující válkou! [CZ Titulky]

- VK - 
8.10.2016  AENews

Náčelník generálního štábu amerických vojsk gen. Mark Milley ve svém šokujícím projevu [1] ze 5.10.2016 zaútočil na Rusko, Čínu, Írán a Severní Koreu dosud nejostřejším prohlášením, které kdy za posledních několik dekád se ozvalo z amerického Pentagonu. 


pátek 7. října 2016

Sedmkrát k Havlovi


Jiří Jírovec
7. 10. 2016
I - Politická akce: 

Dávno, dávno tomu, co se na mě pousmálo štěstí: Byl jsem od NĚJ při jedné akci vzdálen nejvýše dva metry. Komu z vás se to podařilo, přátelé?
Co na tom, že šlo o zlomek sekundy, po který se Havlova suita sunula směrem ke katedře Velké geologické posluchárny na Albertově.
Pak zazněla sobotkovština, tedy fráze, přesívané, jak okolnosti požadují. Bohuslav v té době ještě nebyl na světě, takže můj autentický dojem z té akce byl, že si obě strany odškrtly bod v programu a studentská stávka mohla pokračovat.

Pohádka o otloukánkovi


Martin Koller
7. 10. 2016
Anotace: Žil byl hodný a nezištný miliardář, který přišel spasit Čechy před jejich politiky, podnikateli a živnostníky, který kradnú. Důvěřiví čecháčci si ani nevšimli, že je to nebezpečný otesánek, který s nimi hraje velkou komedii. Tento článek mne napadl, když jsem viděl řadu nejdražších vozidel značky Audi, stánky přetékající dárečky a bezdomovce nacpávající se nastaveným gulášem na plzeňském volebním mýtinku strany, která si říká hnutí, ale je firmou na výrobu moci pro jednoho člověka a největším ohrožením naší vlasti a národa.

Brutální propaganda, manipulace o ovlivňování voleb ze strany zločinecké České televizeJiřina Holotová
7. 10. 2016  BezPolitickéKorektnosti

Rychlé ohlasy ze sociálních sítí na odvysílanou „Superdebatu“ Václava Moravce na ČT aneb je třeba udělat konečně pořádek! Lidi už toho mají dost. A jaký názor máte vy? Neukázala nám naopak debata nakonec ty nevolitelné strany?


Americká orwellovská demokracie

7.10.2016   zdroj
Agentura Reuters uvedla, že americká internetová společnost Yahoo vytvořila tajný program, s jehož pomocí pak sledovala e-mailovou korespondenci uživatelů pro účely americké policie a tajných služeb. Společnost tak prý plnila požadavky neveřejného vládního nařízení.


Ivan Kratochvíl: Bude válka? (Litoměřický seminář 2016)

7. 10. 2016

Jan Campbell: Ultimátum Putina

Jan Campbell
6.10.2016  Vaše věc


Při srovnání dění ve světě, v Evropě a některých státech EU, jak ho popisují západní masová média, se změnami v chování především občanů mladého a středního věku, které mohu pozorovat jak na Západě, tak i na Východě, s tím málo co vím, se mi nabízí otázka: není možné, že si lidé přejí změnu i za cenu zničení, protože si neuvědomují, že neví nic o tom, co přijde po zničení? Konflikt mezi USA a Ruskem se totiž dostává na úroveň, na které se může stát pro vůdce obou atomových velmocí nekontrolovatelným.

Amerika si zaslouží něco lepšího, ale co je ještě důležitější, svět si zasluhuje něco lepšího

John Chuckman
7.10.2016   zdroj

Jedinou skutečností, s níž se do první prezidentské debaty vstoupilo, a která nebyla širokou veřejností rozpoznána, bylo to, že nezáleží na tom, jak si Clintonová vede a co říká, ačkoliv její kolaps na pódiu by byl zcela jistě dosti přesvědčivou záležitostí.


Už dost lhaní světu! Přečtěte si unikátní poznatky obsluhy Buku v kontextu sestřelu MH17

N. Starikov, Sergej N.
6. 10. 2016   Eurasia24

Na blogu ruského publicisty Nikolaje Starikova byly zveřejněny unikátní poznatky bývalého vojenského profesionála sloužícího u systému protivzdušné obrany (PVO) Buk. Autentický „rakeťák“ doslova rozmetává laické a vykonstruované závěry takzvaného „mezinárodního týmu vyšetřovatelů“.

Jiří Paroubek: Proč Babiš s Jančurou lžou?

Jiří Paroubek
7.10.2016  Vaše věc

Ve volební kampani ke krajským a senátním volbám, která je vedena ve zcela poklidném rytmu a naprostém klidu, vyčnívají svou extrémní hysterií pouze dvě osoby. Jeden velký a jeden malý oligarcha. Tedy Babiš s Jančurou.

Babišovo ANO utužuje korporátní cenzuru a diktaturu v EU. Babiš je pro migranty a ne, že ne

Maru
7.10.2016  Zvědavec

Babiš je pro migranty a ne, že ne! Občané EU, cenzurovaní neziskovkami a soukromými internetovými korporacemi - to je představa ANO o uplatňování svobody slova.
Neziskovky bonzují, korporace soudí, mažou a banují – a legislativci chystají úpravy trestního práva. To vše proto, aby se - podle komisařky Jourové z ANO - „nesmršťoval digitální prostor svobody projevu“.

Masakr v Aleppském kotli: VKS RF a ozbrojené síly Sýrie rozdrtily údernou skupinu teroristů


7. 10. 2016     zdroj
VKS RF a syrská armáda ničivě udeřily na teroristy v Aleppo. Podrobnosti sdělil Russkoj vesne armádní zdroj. "V posledních dvou týdnech různé skupiny teroristů západně od Aleppa shromažďovaly síly a zbraně k útoku na vládní vojska, která obléhají město.

čtvrtek 6. října 2016

Opět volby! A opět jak nemají být a přesto je nutné k nim jít!Vladislav Černík
6. 10. 2016
Čím jsou letošní krajské a senátní volby nové? Poprvé, poprvé po více než 25ti letech
byl v podstatě v řadě krajů splněn volební program (středo)levicové strany. Byl poprvé splněn volební program nepravicové strany. Ano, může se nám to zdát dost hubené, ale je to tak, na tento, dlužno dodat, zadní dvorek, jsme se jakožto občané nechali zahnat. A nemalým dílem se na tom podílí nízká, spíše klesající volební účast. 


Brusel vytvořil nové „ozbrojené složky“ pro urychlení dopravy migrantů do Evropy

Jaromír Petřík
6. 10. 2016 Zdroj
Tak jsem se musel zasmát, když jsem si přečetl článek, že vnější hranice od čtvrtka oficiálně chrání Evropská hraniční a pobřežní stráž. „Dnešek (čtvrtek) je milníkem v dějinách spravování evropských hranic.“ Nová ozbrojená složka EU je vystavěna na základu svého předchůdce Frontexu, oproti němu má mít ale dvojnásobně více příslušníků, vlastní vybavení a mandát i schopnost v krátkém čase zasáhnout, kde to bude třeba. Článek zde

K NATO a EU jsme se přidali kvůli bezpečí, ale přineslo to nové větší nebezpečí. Jsme tam, kde jsme chtěli být?

Josef Mrázek
6. 10. 2016
Evropská unie byla vytvořena tak, že zakládající státy přistoupily na společné řešení některých problémů a tím omezily svou suverenitu, vzdaly se části svého samostatného rozhodování. Výměnou za tento ústupek měly získat jistější postavení vůči svým sousedům a celému světu a volnost pohybu osob a zboží v rámci EU. Ukázalo se, že zajištění vůči světu vně Unie nefunguje a nevýhody jsou vážnější, než se myslelo. Centrála EU si troufá svévolně rozhodovat ve věcech, které ve svých důsledcích dokonce ohrožují samou Evropu na životě, a v ní i nás.

Moje země, moje firma

Erik Best
6. 10. 2016      EB
Co uvidíme, pokud se na Českou republiku podíváme očima Andreje Babiše jako na firmu? ČR není uspořádána vertikálně, jak by si Babiš přál, ale spíše jako holdingová struktura, v jejímž rámci spolu soutěží jednotlivé části. Bohuslav Sobotka je jako premiér nastrčenou figurkou majoritního akcionáře, jinak známého jako ČSSD a.s. 

Putinovo ultimátum

Rostislav Iščenko
6. 12. 2016     zdroj
USA dostaly na výběr: buď realizovat své hrozby a zahájit jadernou válku, nebo se smířit s faktem, že svět již není unipolární a začít se začleňovat do nového formátu. Nevíme, co Washington zvolí. V americkém politickém establishmentu je dostatečný počet ideologizovaných neadekvátů, připravených shořet v jaderném ohni s celým lidstvem, jenom aby nemuseli přiznat konec světové hegemonie USA, která byla tak krátká, nesmyslná a zločinecká. 

Consortiumnews: Pokusy zahnat Rusko do kouta je hra s ohněm!


6.10.2016  První zprávy
Vytrvalou snahou plánovat „změnu režimu" v Rusku, se propagandistická mašinérie Spojených států dostává mimo jakoukoliv kontrolu, píše novinář Robert Parry v Consortiumnews.Co kyž po Putinovi příjde nějaký sekáč?V podobě prezidenta Vladimira Putin našel Washingtonu perfektního „padoucha" a nyní mu přiřazuje všechny své hříchy, počínaje zničením letu MH17 až po obětí z řad civilního obyvatelstva v Sýrii. Ale nelze zapomínat, že Rusko je již obeznámeno s „šokovou terapií" a kdo ví, kdo se dostane k moci novou vlnou, organizovanou USA, varuje Parry.

Jaká byla volební kampaň Aleny Vitáskové

Zdeněk Jemelík
6. 10. 2016   JemelikZdenek
Konkurence ve volebním obvodu Ostrava, v němž kandiduje Alena Vitásková, je velmi silná. Kromě ní se o zvolení uchází dalších devět kandidátů, vesměs místních celebrit: Radim Babinec (ANO 2011), 42 let, náměstek primátora/ Jan Becher (Piráti), 40 let, knihkupec/Petr Borna (DSSS), 48 let, podnikatel/Liana Janáčková (Nezávislí), 62 let, starostka obvodu Ostrava-Mariánské Hory/Tomáš Málek (Ostravak), 48 let, primář/Zdeněk Nytra (nez. kandidát), 55 let, ředitel Hasičského záchranného sboru MS kraje/Josef Pravda (ČSSD), 53 let, předseda představenstva/Ilja Racek (KDU-ČSL + SZ), 66 let, ředitel Slezského divadla/Ivan Strachoň (KSČM), 43 let, náměstek hejtmana.

Nýmandi Amnesty International a rádoby aktivisté lidských práv považuji Zemanovo doporučení, aby byli ekonomičtí uprchlíci deportováni na neobydlené řecké ostrovy, za obdobu plánů Hitlerova Německa...


Břetislav Olšer
6.10.2016  Rukojmí
Prezident Miloš Zeman si nadrobil u pražské kavárny hned dvakrát; poprvé, že byl opět na řeckém ostrovu Rhodos na proruské konferenci Dialog civilizací, podruhé, když tam prohlásil v rozhovoru pro Financial Timesl, že ekonomičtí migranti by se měli deportovat do „prázdných míst“ v severní Africe nebo na neobydlené řecké ostrovy. K pobouření mudrců z Amnesty International a rádoby lidskoprávních aktivistů řekl, že jediné řešení migrační krize v Evropě je deportace lidí, kteří neutíkají před válkou.

Eric Zuesse: Důkazy jsou přesvědčivé: Malajské letadlo MH17 sestřelily dva ukrajinské vojenské tryskáče. Nebyla to raketa země-vzduch ‚Buk‘

Jaromír Bradávka
6.10.2016   Rukojmí
Podívejme se poněkud dále, než bylo odhaleno profesionální zpravodajskou komunitou a vyšetřovací komisí, abychom poznali skutečné důkazy, které přesvědčivě ukazují, že 17. července to byla ukrajinská vláda, kdo sestřelil malajský linkový letoun. Ve zprávě ze zpravodajské komunity se dostalo titulků 3. srpna od Roberta Parryho (odhalil mimo jiné aféru Watergate) „Posuvy ve scénáři sestřelení Letu 17,“ a ten odhalil, že: „Na rozdíl od veřejných prohlášení Obamovy administrativy obviňujících ze sestřelení letu 17 Malaysia Airlines ukrajinské rebely a Rusko, už někteří zpravodajští analytici dospěli k závěru, že ani rebelové ani Rusko za to nejspíš nemohou, a že to vypadá, že za to mohou ukrajinské vládní síly, jak ukazuje zdroj obeznámený s těmito zjištěními.

Times: „an-Nusra" plánuje útoky v Británii a Evropě! Opravdu překvapivé?!

6.10. 21016   První zprávy
Teroristická organizace „Džebhat Fatah al-Sham" (dříve „Džebhat en-Nusra", syrské křídlo Al-Káidy) plánuje realizovat řadu teroristických útoků ve Velké Británii a Evropě, varuje deník The Times.
Podle publikace plánuje Džebhat en-Nusra" útoky kvůli zhoršení postavení skupiny Islámský stát, která nedávno utrpěla porážky v Sýrii a Iráku.

Svítí červená kontrolka. Nejenom pro Deutsche Bank

Květa Lauterbachová
6.10.2016 E-republika

Prohlášení politiků a šéfů Deutsche Bank zní takto: "Deutsche Bank nebude novou Lehman Brothers v Evropě". Lze jim věřit, když se podíváme na čísla jako zkušení účetní, kteří umí číst z rozvahy? A to nemáme pohled na různé podrozvahové účty a kostlivce ve skříni.

Babišovo ANO utužuje korporátní cenzuru a diktaturu v EU!Kde je v tomto procesu nějaká demokratická kontrola a ochrana proti jeho zneužití? Důležité než půjdete volit....


Maru
6.10. 2016   Zvědavec
Babiš je pro migranty a ne, že ne
Občané EU, cenzurovaní neziskovkami a soukromými internetovými korporacemi - to je představa ANO o uplatňování svobody slova.Neziskovky bonzují, korporace soudí, mažou a banují – a legislativci chystají úpravy trestního práva. To vše proto, aby se - podle komisařky Jourové z ANO - „nesmršťoval digitální prostor svobody projevu“.

„Bílé přilby“: za Sorosovy peníze proti Asadovi! Podle propagandistické mašinérie je činnost organizace „Bílé přilby“ (White Helmets), známá jako „Syrská civilní obrana“ (Syria Civil Defence).


napsal/přeložil mbi
6.10.2016   Eurasia 24
Hlavní funkcí organizace je propaganda, kterou „Bílé přilby“ démonizují Asada a snaží se vyvolat přímou zahraniční intervenci. V posledních letech se propaganda stala pro Západ, a zejména pro Spojené státy, závazným atributem všech válek a vojenských konfliktů, ve kterých se angažují.Šíření dezinformací, polopravd i zcela otevřených lží směřujících k tomu, aby ovlivnily veřejné mínění, a systematická snaha s ním manipulovat – to je věc, která se Washingtonu velmi, velmi daří.

Jak socializovat migrační ztráty

Eric Best
6. 10. 2016 Final Word

„Evropa se bojí bankovní krize,“ zněl včerejší (3.10.2016) nadpis hlavního článku v Hospodářských novinách. „České firmy potřebují 140 000 lidí,“ napsaly dnes HN na stejném místě. Člověk zrovna nemusí mít MBA, aby si uvědomil, že pokud přijde bankovní krize, české podniky všechny ty nové zaměstnance potřebovat nebudou. středa 5. října 2016

Washington se rozhodl vymoci dluhy od Ukrajiny v naturáliích

5. 10. 2016    zdroj
Rossijskaja gazeta informovala, že MMF vyzval Ukrajinu, aby dala svolení k prodeji pozemků, což je uvedeno v novém memorandu o pokračování spolupráce s Kyjevem a což potvrdil také vedoucí mise MMF na Ukrajině Ron van Roden. Podle zástupce MMF bylo ve washingtonském sídle fondu vyjádřeno politování, že na Ukrajině nadále zůstává v platnosti moratorium na prodej půdy, které brání "využití pozemků jako zástavního majetku při poskytování úvěrů."

Klincevič: Rusko poskytne syrským ozbrojeným silám palebnou podporu v případě agrese USA

Anton Zarubin
5. 10. 2016     zdroj
Syrské ozbrojené síly mohou od Ruska obdržet podstatnou palebnou podporu v případě, že americká armáda podnikne nepřátelské kroky proti silám prezidenta Bašára Asada. Toto prohlášení učinil první místopředseda Výboru pro obranu a bezpečnost Rady federace Franc Klincevič.

Geopolitická Kámasútra: Putin postavil "partnery" do nejnepříjemnější polohy.

Julija Viťazeva
5. 10. 2016      zdroj
Včerejší Putinovo ultimátum není až tak polibek na rozloučenou pro Obamu jako vzkaz pro budoucího domácího Bílého domu. Zprávy minulých dnů jasně ukázaly, že vést dialog s opotřebovanou chromou kachnou je plýtvání časem, energií a rétorikou. Takže vše, co bude řečeno a uděláno ruskou stranou k syrské otázce i k dvoustranným vztahům mezi námi a USA, bude rezerva pro budoucnost.

Zbyněk Fiala: Velký kotrmelec


Zbyněk Fiala 5.10.2016 Vaše věc
 

Vrátí se Spojené státy k myšlence, že z nás udělají cíl? Kdyby došlo na to, co prohlásil Republikán Mike Pence v televizní debatě kandidátů na viceprezidenta Spojených států, začnou nám znovu vnucovat radar do Brd.

Jiří Paroubek: Bude u nás americký radar?


Jiří Paroubek
5. 10. 2016 Vaše věc

Kandidát Republikánské strany na viceprezidenta USA Mike Pence se v televizní debatě se svým protějškem z řad demokratů vyjádřil, že vstoupí znovu do hry vybudování amerického radaru v Česku.

Islám je existenční hrozbou pro naše přežití jako svobodného národa! Svoboda má svou cenu. Cenou je vždy její obrana bez ohledu na důsledky.

Eva Hrindová
5.10.2016   Rukojmí
Žijete-li v Holandsku, stane se z vás kritik islámu prakticky okamžitě. Pokud ovšem chápete to, co znamená svoboda. Geert Wilders to chápe a proto koná tak, jak koná. Pro svobodného člověka není jiné cesty! Kéž bychom stejně odvážné a svobodomyslné politiky měli i u nás.Cituji:Minulý týden jsme měli v holandském parlamentu důležitou debatu. Diskutovali jsme o budoucnosti naší země. Poukazoval jsem na to, že jestli Holandsko ne-de-islamizujeme, tak žádnou budoucnost mít nebudeme. Náš čas je časem k činům.

Hleďme hlavně na to, kdo nás zbaví NATO

Lubomír Man
5.10.2016  
 Ano, a nikoho, kdo nám tu možnost nedává, o tomto víkendu nevolme! Protože tahle věc se týká naší cti i přináležitosti ke všemu povznášejícímu, co si z historie jako národ neseme. Máme totiž na vybranou: Buďto ono pamětihodné a velké, co nám naši dějinní velikáni vštěpovali, uchováme a nepotřísněné vypočítavostí okamžiku to předáme dál, anebo to v zájmu současné výhody zahodíme a budeme i nadále coby vystrašení a konjukturální komplicové sloužit zločinu. Protože NATO je zločin a útok, nesoucí sice na štítu Defence čili obranu , ale s obranou má společnou právě jen onu k oklamání lehkověrných lidí určenou část svého názvu. Jinak je to bijec, zrozený pro ofenzívu, přepad a útok, a to už proto, že pro obranu nemá faktického použití.

Putin chce dostat Ameriku na kolena!

5.10. 2016   První zprávy
Opětovné obnovení dohody o zpracování přebytečného plutonia mezi Ruskem a Spojenými státy závisí na Washingtonem splněných podmínkách.
Moskva chce recipročně, aby Washington zrušil sankce vůči Rusku a rezignoval na posílení sil NATO ve střední Evropě.„Rusko zastavuje plnění dohody uzavřené s USA z roku 2000 o likvidaci plutonia,“ stojí ve vyhlášce podepsané ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Spojenci nam zakazali připominat si Mnichov?

Ladislav Větvička
5. 10. 2016  blog autora

To su kura věci. Schvalně sem čekal cely vikend, jestli se aspoň na jakesik male, obskurni stanici, v jakemsik malem platku objevi zprava o vyroči Mnichovske dohody… nedočkal sem se…


Afghánistán: Jde o heroin, hlupáku

Pepe Escobar
5.10.2016 zdroj

Tak už to tu máme zase. V ještě dalším přesném úderu Pentagonu byl zasažen obytný dům v oblasti Achin v provincii Nangarhár, právě když dav vítal kmenového náčelníka, který se vracel domů z Hajj.


VIDEO: Co je to záhadný „Plán B“ pro Sýrii? Náměstek ministra zahraničí v americkém kongresu mlžil, ale o to děsivější jsou obrysy variant války s Ruskem v Sýrii! [CZ Titulky]

- VK -
5. 10. 2016  AENews

Americký náměstek ministra zahraničí Antony J. Blinken měl před 4 dny slyšení v americkém kongresu, kde byl dotazován na záhadný „Plán B“, o kterém americké elity hovoří už někdy od počátku tohoto roku.Pomník globálního pokrytectví

Radim Valenčík
5. 10. 2016  blog autora

Na "náměstí/nenáměstí", na místě jedné z nejpodlejších zlodějin jeho doby, byl odhalen pomník globálního pokrytectví zasvěcený Havlovi.

Projevy Václava Havla: Tohle je třeba mít stále na paměti a porovnat s aktuálním stavem v naší zemi!

5. 10. 2016  přišlo mailem
Projevy Havla:
Havel Listopad 1989 - Letenská pláň: "Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte".

úterý 4. října 2016

Ku dnu výročnímu (5. 10. 2016)

Oldřich Průša
4. 10. 2016
Skoro nikdo neví, co je to piazzetta a téměř nikdo nevěděl, mezi kterými budovami se nachází.
Do dnes.
Nakonec do dopadlo, jak to dopadlo. Z piazzetty je náměstí (jak hlásí ČT - prvního prezidenta) Václava Havla. Ano zase nedůstojně. Jak snadné by bývalo bylo najít mezi pražskými radními a kámoši kámošů pár odvážných, kteří by se s tím nemazali a z Václaváku by udělali Václavovo náměstí.
Celý svět by před národem švejků, cimrmanů a jiných smějících se bestií smeknul.

Šokující informace o stavu naší společnosti před volbami

Vladimíra Vítová
4. 10. 2016
Vystoupení z EU a z NATO mají ve svých programech pouze menší politické strany – a právě proto tyto strany nemají vůbec žádnou mediální podporu! Mainstream je buď zcela ignoruje, nebo haní. Nic mezi tím. Je neuvěřitelné, že tyto základní otázky mnohé strany ve svém programu ani nezmiňují! A je naprostou záhadou, jak chtějí politické strany zabránit imigraci, když nechtějí vystoupit z EU ani z NATO. NATO vyvolává po světě válečné konflikty, tedy zdroj imigrace, a EU imigraci oficiálně plánuje, organizuje, podporuje a platí.

Američanům prý dochází trpělivost s Ruskem – Je načase, aby světu konečně došla trpělivost s USA!!!

Ladislav Kašuka
4.10. 2016 zasláno redakci NR
Američané si notoricky stěžují na Rusko, které je podle nich nedemokratickou zemí porušující dohody a napadající druhé země. Přitom vše, co Američané vytýkají Rusku, ve skutečnosti dělají oni sami už dlouhá desetiletí a jsou nejen neustále drzejší a drzejší, ale ještě bez špetky studu obviňují Rusko, které na rozdíl od nich respektuje mezinárodní pravidla a normy přijaté v OSN ze zločinů, které páchají oni sami!

Zacharova řekla, co by bylo v případě přímé agrese USA proti Damašku

4. 10. 2016      zdroj
Oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí RF Marija Zacharova v programu "Právo to vědět!" na TV Centr hovořila o tom, co by se stalo v Sýrii a v celém regionu v případě přímé americké agrese proti oficiálnímu Damašku a syrské armádě.