Reklama

sobota 22. října 2016

Paris Swade: Co Trump dnes řekl, přivede Hillary zítra do vězení


22. 10. 2016   zdroj
Donald Trump dokonale zgriloval ve čtvrtek večer Hillary na večírku nadace katolické charity Al. Smitha, čili na místě, kde jí to nejvíce bolí. Přišel k řečnickému pultu a řekl něco, co americké volby změní: „Nevím, na koho mají lidé pifku, Hillary. Zda na tebe, či na mě. Zde je např. dnes večer na veřejnosti ona a předstírá, že není vůbec nic pravdivého na tom, že katolíky nenávidí“.


Rob Kall: Volby prezidenta USA mohou být zfalšovány.


22. 10.2016      zdroj
Už podruhé spustila mainstreamová americká média hustou bubnovou palbu do Donalda Trumpa. Tentokrát za to, že odmítl už předem přijmout volební výsledek voleb, které, jak prohlásil, budou patrně zfalšovány. Na to mainstreamová média samozřejmě vyhlásila , že jeho přístup podkopává americkou demokracii, protože bere v pochybnost americký volební systém, který je základem amerického systému politického.

Generální štáb Ozbrojených sil RF: oddíly teroristů v Aleppu obdržely přenosné protiraketové komplexy a připravují průlom


22. 10. 2016    zdroj
Teroristé využívají zastavení palby k přeskupení, doplnění a dalšímu vyzbrojování svých oddílů. Teroristé v Rusku zakázané skupiny DAEŠ, působící v oblasti Aleppa, dostali přenosné protiraketové komplexy a přeskupují se k průlomu, oznámil novinářům náčelník hlavní operační správy Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska, generálporučík Sergej Rudskoj.

Vydezinfikuje Hillary v Oválné pracovně vše, co by se týkalo jejího manžela Billa…? Na světě je o tom i komix, kde ji ztvárňuje jistá Lois Laneová, černý sen a noční můra Hillary Clintonové, na kterou z toho jdou až mdloby...

Břetislav Olšer
21. 10. 2016   Rukojmí
Pokud se stane prezidentkou USA Hillary Clintonová, je jasné, že to bude jen zásluhou hlasů od psychicky narušených voličů. Jak jinak totiž nazvat svoloč, která byť věděla, že jejich prezident Bill Clinton lhal a zapíral sex se svojí stážistkou Monikou Lewinskou, a přestože se lživě zapřísahal, že s ní nikdy neměl poměr, uznalí Američané, milující Supermany, souhlasili, aby i Bill dál zůstal. v čele jejich státu, kolosu na hliněných nohách.

Horáček se již nemůže dočkat


Luděk Prokop
22. 10. 2016
Stále sondoval možnosti podpory v kavárenských kruzích a naťukával skromnou nápovědou, (v reálu žebronil), aby byl vyzván ke kandidatuře, jako reprezentant blíže nedefinované obecné slušnosti v pojetí nejširšího měřítka. V póze velice skromného, veleslušného všeználka, dovedně a usilovně předstírajícího úctu jak k lidu, tak i k "hnědorudým prasatům". Kdysi (zpět cca půl roku) diskutérka Nella psala: „Pozor, Horáček to má promyšlené, má peníze a přízeň médií, a má pravdu. Dlužno dodat, pravdu zabalenou do falešného pokrytectví s mistrným předstíráním hazardního hráče před oškubáním nešťastníka - kavky při hře. 


Obavy NATO ohledně závěrečné operace v Aleppu jsou odůvodněné


22. 10. 2016       zdroj
Představitelé NATO tvrdí, že Rusko poslalo všechny lodě Severní flotily a také části Baltské flotily na posílení kampaně v Sýrii. Agentuře Reuters to sdělil jeden z diplomatů organizace. Podle něj je "tato operace co do rozvinování největší od dob studené války." Přičemž samotná Severní flotila již dříve informovala o odeslání skupiny lodí do Středomoří a uvedla jejich konkrétní názvy.


pátek 21. října 2016

Představuje se nový výsadkářský obrněnec pro moderní válčení: Tajfun-VDV (VIDEO)

napsal a přeložil mbi
21.10.2016  Eurasia24


Několik podrobností o programu vývoje nového ruského obrněného automobilu K4386 Tajfun-VDV.


Sovětský svaz nikdy nenapadl a neokupoval žádnou část Polska!

Ladislav Kašuka
21.10.2016   posláno redakci NR
Začínám mít plné zuby lží, překrucování faktů a házení špíny na cokoli, co je ruské! Poslední takovou perličkou „hozenou sviním“ je přijetí rozhodnutí ukrajinské rady o tom, že druhá světová válka začala vinou SSSR a údajnou okupací Polska sovětskou armádou po uzavření paktu Ribbentrop-Molotov!

Chovancovo ministerstvo pravdy - ostuda se šíří rychle...

Petr Ďoubalík
21. 10. 2016
V ruské televizi proběhla informace o dnešním vystoupení ministra Chovance, který ohlásil, že pod ministrem vnitra bude pracovat 20 zaměstnanců pro boj s ruskou propagandou. Moderátoři ruské tv to v závěru komentovali tak, že je to důkaz, ze česká (evropská) masmédia selhávají a k lidem se pravda dostává jen přes nezávislá média.

Ruská televize: Ministerstvo pravdy v ČR 

Premiér Sobotka: Musíme podpořit (banderovskou) Ukrajinu

Jaromír Petřík
21. 10. 2016
Premiér Sobotka podpořil protiruské sankce. „Nemůžeme hodit Ukrajinu přes palubu“ prohlásil, čímž de facto řekl „musíme podpořit Ukrajinu“ a já k tomu dodávám „banderovskou“, jelikož Kyjev pořádá okázalé oslavy Stepana Bandery zde a zde.
Cituji: „Nášivky nacistů ovládly Kyjev. Noví banderovci vycenili zuby. Dobrovolnický prapor Azov přijel do hlavního města Ukrajiny, aby oslavil 72. výročí založení Ukrajinské povstalecké armády...

Čurkin vysvětlil, proč teroristé nechtějí opustit Aleppo


Petr Norilov
21. 10. 2016          zdroj
Stálý zástupce Ruska při OSN okomentoval nechuť teroristických skupin opustit Aleppo. Podle Čurkina je souběžná přítomnost příslušníků teroristické organizace Dzhebhat-en-Nusra a stoupenců takzvané umírněné opozice SAR v syrském Aleppu podmíněna vzájemnými zájmy ozbrojených skupin. Když hovořil o "vzájemně výhodné symbióze" opozičníků a teroristů, Čurkin vysvětlil nechuť členů radikálních skupin opustit město tím, že nikoho z opozice "ani nenapadlo obrátit zbraně proti teroristům." Stálý zástupce RF při světové organizaci také poznamenal, že, nehledě na lišící se údaje při odhadu početnosti oddílů opozice a "nusrovců", "nusrovců" je v Aleppu podle Čurkina mnohem víc - alespoň 10 krát.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Rusko předložilo belgickému velvyslanci důkazy bombardování Hassadžeka

Natalia Seliverstova
21. 10. 2016 zdroj
Ruské MZV předvolalo velvyslance Belgie v Moskvě Alexe van Meuwena a předložilo mu důkazy účasti belgických VLS v bombardování osady Hassadžek v Sýrii. V besedě s velvyslancem první náměstek ministra zahraničních věcí RF Vladimir Titov prohlásil, že usilovné popírání Bruselem skutečnosti leteckého útoku belgických VLS na předměstí Aleppa vyvolává rozpaky. Velvyslanci byly předloženy důkazy účasti belgických VLS v bombardování. Podrobná informace o technických aspektech letu dvou letadel F16 byla také předána dříve po linii MO Ruska vojenskému přidělenci Belgie v Moskvě, uvádí se ve zprávě MZV.

red.: Prestituti v ČR to samozřejmě tají...

Kdy konečně zrušíme kraje?

Petr Michek
21.10.2016   Vaše věc


Nedávné volby do zastupitelstev krajů již tradičně mnoho voličů nepřilákaly a účast ve volbách v žádném kraji nepřekročila 40% oprávněných voličů. Nejvíce jich přišlo volit ve Zlínském kraji (38,50%) a nejméně v Ústeckém kraji (28,98%). Z uvedeného vyplývá, že většinu obyvatel volby do krajů nezajímají a tak neměli potřebu jít k volbám.

P. C. Roberts: Hillary v útoku na chlapácké řeči a na Rusko

Paul Craig Roberts
21. 10. 2016 Outsidermedia


Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová řekla, že prezidentská kampaň v USA je “svého druhu globální hanbou“, nedůstojnou amerického lidu. Řekl bych, že uhodila hřebíček na hlavičku.


čtvrtek 20. října 2016

Porošenkova samolibost utrpěla na jednání v Berlíně těžkou ránu

20. 10. 2016   zdroj
"Samolibost Petra Porošenka utrpěla těžkou ránu" na jednání normandské čtyřky v Berlíně - německá kancléřka Angela Merkelová odmítla posloupnost plnění Minských dohod, na níž trval Kyjev.
Internetové stránce PolitNavigator to sdělil ruský analytik a rozhlasový moderátor Armen Gasparjan.
"Paní Merkelová, jako člověk, který četl text Minských dohod, znovu konstatovala to, co již řekli mnozí. Bod o předání kontroly hranice je bod č. 9. 

Peníze v rodině a v intimních vztazích – příklad příspěvku na péči

Radka Dudová
20.10.2016 E-republika

Jak fungují peníze v českých rodinách? Důsledky poskytování příspěvků na dlouhodobou péči. Příspěvek z konference "Nové peníze pro nový život. České ženy na obranu české koruny. Monetární a etická modernizace i pro Česko." Mezi Al Kajdou ve východním Aleppu a Daešem v Mosulu


Tereza Spencerová
20.10.2016       Literární noviny 


 Spojené státy se na Blízkém východě ocitají na slepé koleji, region vykazuje čím dál větší vzdor a jednoznačným úspěchem nemusí skončit ani pokus o osvobození Mosulu. 

Jak žít s volbami od voleb k volbám

Oldřich Průša
20. 10. 2016
Motto: Uvolte se voliči volit, protože i ten kdo nevolí, volí.
Volby – povinnost nebo privilegium? Nazvěme to třeba „Kompromisium.“
Dávám v úvahu následující:
každé volby by probíhaly pouze v jen jednom dni. Výjimkou budiž volby senátní a přímá volba prezidentská - ve dvou kolech. Samozřejmě, lze počítat s tím, že by se některé volby konaly zároveň v jeden den – viz: letošní rok.

Až vnitro spustí, přijdou pravdy hustý


Milan Daniel
20. 10. 2016 Literárky

Štramák Chovanec: Ministerstvo vnitra spustí nový útvar proti dezinformacím. Bude sledovat „lživé weby“ a bojovat s propagandou.

P.C.Roberts: Válečný zločin Hillary Clintonové

20. 10. 2016    PaulCraigRoberts                                
Dnešek , to je 20. říjen, je pátým výročím vraždy Muamára Kaddáfího, kterou spáchaly síly zorganizované a z řetězu puštěné prezidentem Obamou ve spolupráci s jeho ministryní zahraničí Hillary Clintonovou.
V té souvislosti si všimněme, že žádná z presstitutek se vražedkyně Hillary na její vinu na této vraždě nezeptala, ač jde o vinu, kterou, kdybychom ji posuzovali podle závěrů  procesu s válečnými zločinci v Norimberku, by musela být kvalifikována jako zločin proti lidskosti.
Všimněme si i toho, že oligarchové, kteří Hillary vlastní, se společně s pressstitutkami pokoušejí učinit z tého válečné kriminálnice příští prezidentku Spojených států.

Překlad: Lubomír Man

Filipínský prezident během čínské návštěvy oznamuje odtržení od USA po 65 letech a vytyčil nový kurz

20. 10. 2016  AC 24
Je čas říci Spojeným státům ‚sbohem‘, řekl během návštěvy Číny filipínský prezident R
odrigo Duterte, kde spolu s prezidentem Xi Jinnpingem vnáší tání do v poslední době zamrzlých vztahů těchto zemí pomocí celé záplavy bilaterálních dohod, zatímco Wahingtonu teď začíná být ignorován. Duterte ve středu promlouval k tisku před začátkem rozhovorů s Xim. Je jen málo informací o tom, co bude následovat ve čtvrtek, ale Duterteho konference proběhla v souběhu s rozhovory o bezprecedentních dohodách, které se podepisují, zvláště pak o udělení práva Filipínám využívat území Scarbourogh Shoal – ve sporné na zdroje bohaté části Jihočínského moře.

VIDEO: Rusové rozmisťují na Aljašce v utajení své vojáky pro hybridní válku! Jsou to opravdu Rusové nebo provokace Pentagonu, která poslouží jako záminka k útoku na Rusko? [CZ Titulky]

- VK -

20.10.2016   AE News
Britský list The Daily Star citoval nejmenovaného bývalého vysokého důstojníka amerického námořnictva, který varuje obyvatele Aljašky, že Rusko začalo na území Aljašky rozmisťovat v utajení své vojáky, kteří přímo v odlehlých oblastech nacvičují silniční uzávěry v přestrojení za silničáře [1]. Invaze podle něho začne ponorkovým výsadkem nedaleko vesnice Wasilla na Aljašce [2].P.C.Roberts: Hillary v útoku na chlapácké řeči a na Rusko

20. 10. 2016    PaulCraigRoberts
Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová řekla, že prezidentská kampaň v USA je “svého druhu globální hanbou“, nedůstojnou amerického lidu. Řekl bych, že uhodila hřebíček na hlavičku. Kriminální mailový záznam Hitlery musel být Obamovým režimem zprovozen ze světa, aby se kandidátka amerických oligarchů na chodníček k Bílému domu vůbec dostala. Dostala se tam, čímž jsme dospěli na okraj nukleární války s Ruskem a Čínou. A nejpodstatnějším problémem, který jsou v té souvislosti Američané nuceni řešit, je chlapské tlachání o přitažlivých ženách, vedené kdysi Trumpem a Billy Bushem v autobuse.

Rusko nasměrovalo do oblasti Mosulu zařízení pro kosmický průzkum

20. 10. 2016     zdroj
Průběh operace, zaměřené na blokování teroristů ve městě, je nepřetržitě sledován.
Do oblasti iráckého města Mosul, které je pod kontrolou teroristů, poslala ruská armáda zařízení pro kosmický průzkum. Jak informoval TRK "Hvězda", oznámil to náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska, armádní generál Valerij Gerasimov.
Podle Gerasimova je situace v oblasti Mosulu a průběh operace, zaměřené na blokování teroristů ve městě, nepřetržitě sledován. Upřesnil, že v současné době v této oblasti působí více než deset zařízení pro vzdušný průzkum, včetně bezpilotních prostředků.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

„Euro je u konce,“ tvůrce měny říká, že brzy nastane její kolaps, který zničí i EU

Nick Gutteridge
20.10.2016  CFP
 

Euro je tikající časovaná bomba, která brzy vyletí do povětří a zničí celý projekt EU, uvedl tvůrce měny a ekonom Otmar Issing ve svém překvapivém a mimořádném varování.

Jak chcete integrovat imigranty, když jste nedokázali integrovat ani Romy? Přestaňte do muslimských zemí vyvážet tu Vaši,, demokracii", která zde od začátku jejího vývozu stejně nikde nezakořenila a ani tam nikdy nezakoření!

Radek Rozvoral
20.10. 2016  Rukojmí

Dienstbierovci, sobotkovci, šabatovci, pelikánovci, pánkovci, kocábovci a ještě několik dalších sluníček se stále bije do prsou, že je potřeba imigranty integrovat a využít je jako novou pracovní sílu, která zde chybí.
Co je to za neskutečný blábol? Tihle „mistři světa“ v integraci měli čtvrt století na to, aby integrovali naše Romy a jak pak pochodili tito slavní integrovatelé? No velice „dobře“.


Šedá eminence George Soros ,,kontroluje“ hlasovací zařízení v 16 federálních státech USAMarco Maier
20.10.2016   CFP
 

Multimiliardář a příznivec Hillary Clintonové George Soros má kontrolu nad společností, která se stará o hlasovací automaty v USA.

Ministerstvo obrany RF: Koalice pravidelně v Sýrii bombarduje civilní objekty.

20. 10. 2016     zdroj a zdroj
Belgické letecké údery na vesnici v provincii Aleppo jsou toho dalším důkazem. Zacharova o úderu koalice v provincii Aleppo: očekáváme odsouzení ze strany ministerstva zahraničí USA a kampaň na CNN. Ministerstvo obrany Ruské federace připomnělo Belgii, že americká koalice, k níž tato země patří, se neustále dopouští chyb při stanovování cílů pro své letectvo v Sýrii. To 19. října novinářům oznámil oficiální zástupce Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov.

V Bílém domě okomentovali zadržení Rusa v Praze

20. 10. 2016      zdroj
"Zadržení občana Ruska v Praze je součástí tajného vyšetřování, které provádí Ministerstvo spravedlnosti USA a FBI vůči útokům hackerů na servery Demokratické strany", řekl v průběhu pravidelného briefingu mluvčí Bílého domu Josh Earnest. „Nebudu toto zadržení komentovat. Mohu jenom říci, že je součástí pokračujícího tajného vyšetřování, které provádí FBI a Ministerstvo spravedlnosti," řekl.

Asistovaná sebevražda EU?

Zbyněk Fiala
20.10.2016 Vaše věc

Občané to nechtějí, dokonce i kandidáti na prezidenta v USA se bojí vyslovit jednoznačnou podporu. Co tedy s tím? Vnutíme to lidem jen rozhodnutím od stolu v Bruselu, bez ptaní, a taky dřív, než budou američtí voliči moci vyjádřit svůj názor. Řeč je o obchodní smlouvě nejprve CETA s Kanadou, aby rozrazila dveře pro obdobnou, ale mnohem závažnější smlouvu TTIP s USA. Skomírající Evropská unie, která už teď přežívá na hadičkách, si říká o poslední ránu?

Špinavá hra, 11. září, Usáma a CIA. Odborník odkryl pozadí nejbližších spolupracovníků Hillary Clintonové a odhalené vazby a fakta vás možná dost překvapí…

- rozhovor -
20. 10. 2016  ParlamentníListy

Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii), poukazuje na zajímavé pozadí blízkých spolupracovníků Hillary Clintonové. Jeden pracoval pro Bushe, ví toho hodně o 11. září a vzniku Islámského státu. Další spolupracovnice má zase napojení na světové islamistické organizace…Roberts: Proč se mluví jenom o humanitární krizi v Aleppu?

Paul C. Roberts 
20.10. 2016  První zprávy
 

Proč meslyšíme o humanitární krizi v Jemenu, kde USA a její vazal Saúdská Arábie zabíjely jemenské ženy a děti? Proč neslyšíme o humanitární krizi v Libyi, kde Washington rozvrátil zemi a spustil chaos? Proč neslyšíme o humanitární krizi v Iráku, probíhající už 13 let, nebo humanitární krizi v Afghánistánu, která trvá už 15 let? Píše v komentáři Paul Craig Roberts, americký ekonom a žurnalista.

Zbraně z Bulharska: chystají USA v Sýrii druhý Afghánistán?

mbi 
20.10.2016 Eurasia24

Moskva vyzývá USA a jejich spojence, aby nedodávaly džihádistům v Sýrii přenosné raketové komplexy. Možná je však již pozdě.


středa 19. října 2016

Klíčem ke spolehlivému zdravotnictví je ozdravění poměrů na místech, kde se o něm jedná

Josef Mrázek
19. 10. 2016
Společnost Conforum pořádá 25.10. 2016 pod záštitou ministra zdravotnictví Němečka konferenci „Strategie a vize českého zdravotnictví v roce 2017“, a aby tam kritickými poznámkami „nerušili“ dobrovolní občanští aktivisté, dříve důležití účastníci takových akcí, tak základní vstupné je 13 700 Kč a pro jistotu se s diskuzí v programu ani nepočítá.

Demokracie v plné parádě: novináři BBC byli nuceni přepsat titulek zprávy o vraždě Motoroly

19. 10. 2016    zdroj

Včera se v Británii rozhořel skandál kvůli "politické nekorektnosti" novinářů národního zpravodajského servisu BBC, který, jen pomyslete, nazval zavražděného velitele praporu Sparta Arsenije Pavlova s volacím znakem Motorola "domobrancem" a jeho vrahy - "ukrajinskými neonacisty". Toto "nepřípustné" porušení demokracie se objevilo v titulku zprávy, zveřejněné na internetových stránkách zpravodajské agentury.

Proč je syrská krize složitější a nebezpečnější než Karibská – 2. část

Albert Naryškin
19.10.2016  NWOO


V rozhovorech o Sýrii často můžete slyšet – „…jako v době Karibské krize“. Když se setkáváme s novým jevem, obvykle se snažíme najít k němu nejpodobnější příklad ze známých událostí v nedávno minulé zkušenosti. Ve skutečnosti však je podstata současného konfliktu a příčiny jeho zhoršení v mnoha ohledech jiné než byly mezi SSSR a USA.

Prachy a "humanita" (koluje po internetu, zdroj nenalezen...)

19. 10. 2016
Tak vážení, myslím, že toto je nejkratší a nejvystížnější vystižení celé situace
Proč ještě nebyl dopaden - a natož odsouzen a potrestán ani jeden pašerák lidí .... ??????
EU má 28 členských států. Každý z těchto států má civilní rozvědku, má vojenskou rozvědku, celkem 56 základních zahraničních rozvědných služeb. Navíc má každý stát svou informační službu ministersva zahraničí a civilní a vojenskou kontrarozvěku.

Otevřený dopis premiérovi: Jak bude premiér reagovat na opakované snahy USA, aby v ČR byla vojenská základna?

19. 10. 2016
Pane předsedo vlády, reagoval jste oficiálně na výroky o tom, že má být v ČR protiraketová základna? USA již jednou požadovaly vybudování prvků tzv. protiraketové obrany na území ČR. Je nyní opět tento krok připravován?
Kandidát na viceprezidenta USA za Republikánskou stranu Michael Pence ve svém projevu na předvolebním shromáždění uvedl m.j.
„Vladimír Putin rozmísťuje protiraketové systémy v Sýrii, takže Amerika teď musí vytvořit bezpečné zóny, aby rodiny, ohrožené rodiny s dětmi, mohly tato území (v Sýrii) opustit“. Michal Pence dále uvedl: „Musíme rovněž rozmístit štít protiraketové obrany v České republice a v Polsku, kterých se vzdali Barack Obama a (demokratická kandidátka na prezidenta) Hillary (Clintonová), aby neubližovali Rusům, v roce 2009."

Kdo tady lže ?​

Ludvík Smýkal
19. 10. 2016
"Informace", kterými jsou naši občané v současnosti zahlcováni ohledně letu prezidenta republiky do Bratislavy některými našimi politiky, odboráři a médii, včetně veřejnoprávní České televize, se stupňují. Vyvrcholily nedělním prohlášením Odborového svazu letových dispečerů CZTCA, ve kterém uvedli : "Státně důležitému letu CEF01 bylo umožněno pojíždět k vzletové a přistávací dráze okamžitě po žádosti posádky o pojíždění a následný vzlet byl povolen tak, aby nebyl narušena bezpečnost letového provozu", "Prohlášení tiskového mluvčího prezidenta České Republiky Jiřího Ovčáčka vnímáme jako lživá a účelová, poškozující dobrou profesní pověst řídících letového provozu České Republiky" zde .

Petr Schnur: Diktatura správného smýšlení a začátek dramatu


19. 10. 2016    zdroj
Petr Schnur jako znalec německého prostředí o změně postojů Němců říká: "Je to poněkud schizofrenní. Němci mají v sobě zakódovanou autocenzuru, která je výsledkem jakési směsice mementa vlastní nacistické historie a mozkové masáže tím, co se nazývá politickou korektností. Můžeme to ale nazývat i dobovým ideologismem nebo duchem doby. Pojem je vedlejší, důležité jsou politický tlak a společenská atmosféra, které již nabraly podobu diktatury správného smýšlení." 

Proč nepřijala Dalajlámu Alžběta II. a proč s ním Obama mluvil jen soukromě, přičemž ale prohlásil stejně jako prezident Zeman a papež František, že USA, Česko či Vatikán nemění svou politiku vůči Tibetu, který považují za součást Číny.

Břetislav Olšer
19.10 2016   Rukojmí
A tak máme v Praze alespoň Havlovo Forum 2000, na němž se vykecávají za horentní sumy politické mrtvoly z propadliště dějin. Kdo tu šarádu platil? Hlavně Economic and Cultural Office, neoficiální tchajwanská ambasáda, jejíž činnost Čína toleruje, jen když se drží stranou politiky. V očích Pekingu je Tchaj-wan součástí pevninské Číny. Něco přidaly i americký National Endowment for Democracy (NED) - tzv. Nadační fond demokracie se sídlem ve Washingtonu a Open Society, kterou řídí kapitalistický miliardář a spekulant George Soros.

Jak přestat platit koncesionářské poplatky České televizi? Zde je rozbor (ne návod)

Jaroslav Franc
19.10.2016  EU-portál a blog autora

Česká televize je nástrojem propagandy a je třeba ji zrušit, bez peněz nemůže fungovat, neplaťme! Jak na to?

Existují dvě výchozí pozice:

Evropské hodnoty v Africe aneb Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Květa Pohlhammer Lauterbachová
19.10.2016 E-republika

Ze všeho zla jsou obviňovány USA. Stanou-li jednou před soudem, budou před ním muset stát ovšem i evropští politici. Jako kdybychom my, západní evropský okruh, byli nevinnými beránky.


Feministky nechtějí bránit ženy znásilňované imigranty. Místo toho demonstrují proti odporným „nacistům“

MoonChild 
19.10.2016  FreeGlobe

Na ostrově Gotland ve Švédsku znásilnili imigranti postiženou ženu, která se pohybovala na invalidním vozíku. Policie po krátkém výslechu propustila pachatele na svobodu. Na ostrově vypukly protesty místních občanů, kteří odsuzovali zmíněný zločin a jednání policie. Ale feministky se rozhodly demonstrovat proti „rasistům a nacistům“.Saúdská Arábie na křižovatce: „černý pas“ Království

redakce EADaily, překlad ralh
19.10.2016 Eurasia24

Na Saúdskou Arábii se navalila spousta sociálních a ekonomických problémů odvozených z pro exportéry neblahé konjunkce nabídky ropy na světovém trhu s komoditami. Největší arabská ekonomika prožívá jedno z nejvíce stresujících období v celých svých moderních dějinách.


Od globalizace k decentralizaci. Jaké měny potřebujeme k udržení ekologické rovnováhy a spravedlnosti

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
19.10.2016   E-republika

Příspěvek z konference "Nové peníze pro nový život. České ženy na obranu české koruny. Monetární a etická modernizace i pro Česko." Za jakých okolností mohou peníze fungovat jako směnný prostředek? Pouze tehdy, když byly získány na základě výkonu. Pokud tomu tak není, hrozí zneužití peněz, kdy si někdo přivlastní produkt cizí práce – neposkytl reciproční plnění.


úterý 18. října 2016

Česká mediální nudapláž

Petr Vavruška 
18.10.2016
Občané by se prý měli připravit na to, „že budoucí česko-americké vztahy budou stále více utvářeny jinými hráči, než jsou vlády. To ztvrzuje i řada militantních prohlášení jako „politoložky“ Šiklové: „lepší mýlit se s USA, než mít pravdu s Ruskem“, která jsou varováním toho, kam až lze „pravdu“ generovanou mainstreamem posunout. Alternativní média nemají bohužel mnoho prostředků na vyvracení lží dobře uplácených námezdních politiků a publicistů. Jedním z nástrojů se může stát kandidatura na titul „Mediální naháč“. Pokud beztrestní autoři nedokáží své publikované bláboly obhájit, bude jim přiděleno trvalé místo na nově zřízené „České mediální nudapláži“. To může odradit i jejich chlebodárce.

Mezi Al Kajdou ve východním Aleppu a Daešem v Mosulu

Tereza Spencerová
18.10.2016   Literárky

Spojené státy se na Blízkém východě ocitají na slepé koleji, region vykazuje čím dál větší vzdor a jednoznačným úspěchem nemusí skončit ani pokus o osvobození Mosulu.


Sýrie: Čím skončila "bouře mozků" v Lausanne? Washington může použít jednání o Sýrii jako krytí pro operaci v Iráku.

18. 10. 2016     zdroj
Jednání o Sýrii v luxusním hotelu Beau Rivage v Lausanne, jehož se zúčastnili ministři zahraničních věcí Ruska, USA, Turecka, Kataru, Saúdské Arábie a Íránu a dalších zemí, vyústila v něco, co je svým významem důležité. Dříve USA pozastavily dialog s Ruskem o Sýrii a na adresu Moskvy zazněla nepodložená obvinění. Šance na další jednání o příměří pak byla mizivá. Moskva se rozhodla vyčkat do prezidentských voleb v USA, aby pak zahájila nový diplomatický maraton. 

V čem bude Mosul jiný nežli Aleppo? 18.10.2016


Jiří Paroubek
18.10.2016  Vaše věc

Podle jednostranných propagandistických vyjádření západních mainstreamových médií ruští a syrští piloti soustavně bombardují civilní obyvatelstvo v části Aleppa, která je obležena islamisty. Je zajímavé, že ani celou OSN včetně generálního tajemníka nenapadne vyzvat ozbrojené islamisty, aby z Aleppa propustili statisíce civilních obyvatel, které v něm uvízly a nestačily se spasit útěkem.