Reklama

sobota 5. listopadu 2016

To je ten překrásný a záhadný Tibet...

5. 11. 2016     zdroj
Jak tak jednou přišla řeč na Tibet z doby vlády dalajlámy, kdosi se podivil vyprávění o tom, že ve 20. letech minulého století se snažili sehnat peníze na válečné hry se sousedy, a tak byla duchovním vládcem dalajlámou zavedena zvláštní daň - na uši. To znamená, že ten, kdo chtěl, aby uši zůstaly se svým majitelem, musel zaplatit daň, jinak mu je usekli. Tehdy se to ve mně vzbouřilo: "A tohle že je ten svobodný Tibet, který utlačují Číňané?"

Prohlášení ze setkání nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice

5.11. 2016 Hrad
Setkání nejvyšších ústavních činitelů proběhlo na Pražském hradě v úterý dne 1. listopadu 2016 za účasti prezidenta republiky, předsedy Senátu PČR, předsedy Poslanecké sněmovny PČR, předsedy vlády ČR, ministra zahraničních věcí a ministra obrany. Ústavní činitelé projednali téma zvládání migrační krize a boje proti terorismu, otázku možné evropské bezpečnostní a obranné unie, aktuální situaci v Turecku, sankční režim vůči Ruské federaci a problematiku tzv. brexitu.

Amerikano-Srb Steven Seagal dostal ruské občanství

5.11. 2016   New World Order Opposition
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o udělení občanství Ruské federace známému americkému herci, hudebníku a mistru východních bojových umění Stevenu Segalovi. „Udělit občanství Ruské federace Stevenu Frederikovi, narozenému 10. dubna 1952 ve Spojených státech amerických,“ – píše se v textu vyhlášky, která se objevila na portálu Kremlu.

Ministerstvo zahraničí USA: USA nebudou obnovovat spolupráci s Ruskem ohledně Sýrie. Situace se může změnit po volbách.


5. 11. 2016    zdroj
Ministerstvo zahraničí USA je vděčno Čínské lidové republice za vyzvání k obnovení jednání s Ruskem o situaci v Syrské arabské republice, ale neučiní tak. Sdělil to oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA John Kirby.

Panika v ČSSD a přestřelka v energetice

Zdeněk Jemelík
5. 11. 2016       JemelikZdenek 
Podlehnuv dojmu, že jeho postavení v čele ČSSD zachrání jen zázrak, Bohuslav Sobotka se rozhodl provést rok před koncem volebního období obměnu kabinetu. Zachoval se podobně jako hokejový trenér, který v kritickém bodě zápasu nechá prázdnou branku, aby získal převahu na hrací ploše. V hokeji se někdy zázraky dějí, v politice sotva. Dříve, než se noví ministři seznámí s úřadem, budou volby. Věřit, že jejich výkon oslní voliče, je troufalé.

„Eurasijský dreamliner“: Rusko a Čína společně pracují na letounu, který může zatopit Boeingu i Airbusu

Napsal/přeložil: mbi
5. 11. 2016   Eurasia 24
Rusko a Čína v tvrdé globální konkurenci spojily své síly, peníze a technologie, aby do pěti let poslaly do vzduchu hi-tech širokotrupý dopravní letoun nové generace, jenž může ohrozit zatím dominantní postavení Boeingu 787 Dreamliner i nového evropského Airbusu A350.

Od swého otce w swět wyhnán, W laupežnickém tam roste sboru … Ke 180. výročí úmrtí Karla Hynka Máchy

Petr Kužvart
5.11.2016

Ze soboty 5. listopadu na neděli 6. listopadu 2016 uplyne 180 let od smrti našeho prvého moderního básníka. Umřel ve svém nuzném bytě v Litoměřicích na cholerinu, tedy lehčí obdobu cholery. Silné průjmy, dehydratace, smrt … . Tak skončila stále ještě v chlapeckém věku šestadvaceti let zakladatelská osobnost českého moderního básnictví. Pokud by býval nežil v tak strašlivé bídě a podvýživě, možná by přežil. Ale historie nezná žádná možná!

pátek 4. listopadu 2016

Soud Almaty odsoudil islamistického vraha policistů k trestu smrti


4. 11. 2016   zdroj
Zvláštní trestní soud Almaty učinil rozhodnutí o případu Ruslana Kulekbajeva, který byl souzen za vraždu 10 lidí, z nichž většina byli pracovníci silových orgánů Kazachstánu. Terorista a vrah policistů byl odsouzen k nejvyššímu trestu.

Podpora pražské kavárny je dlážděná cesta na politické smetiště, odkud není návratu.Český Kiska Michal Horáček.

Jaromír Bradávka
4.11.2016   Rukojmí
Michal Horáček oficiálně ohlásil svou kandidaturu ve volbách prezidenta České reubliky, které se budou konat v lednu 2018. To, že o ní uvažuje, zveřejnil už dříve.V důsledku akce na Staroměstském náměstí se lze domnívat, že podlehl vývoji událostí a ohlásil svou kandidaturu dříve než původně zamýšlel.

Podivné chování nejvyšších ústavních činitelů


Stanislav A. Hošek
4. 11. 2016
Na svátek Všech svatých se uskutečnilo setkání všech nejvyšších ústavních činitelů naší země, údajně prý proto, aby projednali problémy zahraniční politiky naší vlasti, které oni považují za důležité. Snad aby jejich porada byla alespoň trochu konkrétní, tak svůj sbor nejvyšších doplnili o ministry zahraničí a obrany. Podle otázek, které probírali, by podle mého názoru bylo potřebnější, aby si vyslechli spíše šéfy zpravodajských služeb. Jenže ono to vypadá, že jenom potřebovali někoho, kdo by zformuloval závěrečný dokument zde.

Donbas 4. 11. 2016: separatisté běží!

4. 11. 2016, Petr Ďoubalík


zdroj: NewsFront (YouTube)


Přes 1000 mladých obyvatel Luhanské lidové republiky (LLR) se v Den jednoty zúčastnilo "Ruského běhu"

Dnes se na východ od nás slavil Den národní jednoty. V Luhanské lidové republice se sešli mladí lidé, aby se společně proběhli. Kéž by takto vypadali všichni teroristé - separatisté a kéž by naše republika nepodporovala ATO - antiteroristickou operaci proti nim. Přinášíme video z této akce a hrubý překlad toho, co se v něm říká:

Hillary byla právě politicky vyřízena: Wikileaks uvolnila celý seznam jejích donorů ISIS i se jmény!


Martin Walsh
4.11.2016 Conservativ Daily Post a Prvopodstata

WikiLeaks právě dokončila svoji práci, která započala před několika měsíci. Hillary byla právě odsouzena k smrti! Tohle rozhodně nepřežije! Tohle je příliš! Čistá zrada! Podle Conservative Daily Post: Barack Hussein Obama a Hillary Clintonová jsou zakladateli ISIS. Prokázali jsme to prostřednictvím emailů a dokumentů uniklých z WikiLeaks, ale liberální sdělovací prostředky o tom stále odmítají hovořit.

Sobotkův puč proti potencionálním pučistům. Konečná pro Sobotku?


Luděk Prokop
4. 11. 2016
V politických stranách, podobně jako trenér ve fotbalu, který určuje sestavu, herní systém, styl hry, taktiku a herní úkoly jednotlivým hráčům, předseda strany doporučí hráče do vedení strany, určí styl a taktiku strany nejen pro volební kampaně ale i pro jednání strany v období mezi volbami. V případě, kdy výsledek voleb posune stranu do pozice pro sestavení vlády, stává se předseda premiérem, majícím hlavní podíl na sestavení vládní koalice a určí, kdo, který hráč z jeho strany, bude ve vládním týmu jednat a konat dle pokynů premiéra. V normálním prostředí, nedaří-li se fotbalovému mužstvu, nedochází k výměně mančaftu, ale v první řadě je vyměněn trenér.

Vysoké ocenění: K. Gott a L. Procházková - Nová republika blahopřeje

Radim Valenčík
3. listopad 2016

Dne 3. listopadu se v Praze v prostorách Obecního domu udělovaly ceny prvního ročníku v ČR institutu Stříbrný lukostřelec (pro podporu vztahů mezi Ruskem a ostatními státy). V nominacích za obory jako např. cestovní ruch, vzdělávací programy, sport, atd. nás zaujal žánr "mediální komunikace", kde se vítězem stala spisovatelka Lenka Procházková se svým textem "Živé duše". Lenka Procházková cenu osobně převzala a vyjádřila poděkování:...

Ilona Švihlíková: Proč být proti CETA

 4. 11. 2016

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3736736
Je zajímavé, že v archivu pořadů na ČR+ tento nějak jaksi chybí.

FARS: 16 tisíc teroristů al-Nusry přestalo v Aleppu odporovat


4. 11. 2016    zdroj a zdroj
Jak je známo, teroristé fronty al-Nusra se snažili využít humanitární pauzy v Aleppu, aby odblokovali obklíčené spolubojovníky ve východních částech města. Kvůli tomu byla teroristy provedena "velká výpravná operace". Do operace bylo zapojeno asi 16 tisíc teroristů, kteří se snažili do města vtrhnout od jihozápadu.

Pane Michale Horáčku, ...


4. 11. 2016
...V jedné krátké odpovědi na otázku jakéhosi novináře na téma Vaší prezidentské kandidatury, jste někdy, tuším v průběhu tohoto září či října, uvedl, že ji vážně zvažujete, a do této odpovědi, která na internetu nečítala více než deset řádků, se vám podařilo vtlačit informaci – která ovšem jako by Vám vypadla z úst nedopatřením - že Vaše knihovna čítá 20 000 svazků.

Dokument: Tiskové prohlášení Hnutí za Přímou Demokracii (HzPD) k výzvě k Týdnům občanskému neklidu.


4. 11. 2016
"Petiční výbor na obranu demokracie" vyzval k podpoře petice Týdny občanského neklidu. Výzva, podpořená patetickým videem herců Jiřího Bartošky a Vojtěcha Dyka, nabádá občany k organizování občanských shromáždění na obranu demokracie, na kterých se mají zvážit další kroky.

Na cestě k hospodářské integraci NAFTA - EU? Úniková obchodní dohoda EU-Kanada (CETA) připravuje půdu ... TTIP ještě žije?

Prof. Michel Chossudovsky
4.11.2016 Zvědavec

Ratifikace dohody CETA je na vlásku a bude mít dalekosáhlé hospodářské a sociálními důsledky. Francouzský premiér Manuel Valls je v současné době v Kanadě a jedná s premiérem Justinem Trudeau.

Hillary Clinton, FBI a skutečné listopadové překvapení


Pepe Escobar
4.11.2016
„Ať to vypadá jakkoliv hrozně, tak rozhodnutí přijímají lidé, co jsou ještě nad prezidentem. A ti se mohli dost dobře rozhodnout, že to bude Trump. Přičemž takovéto věci se nedějí jen tak náhodně.“

Pentagon zvažuje novou „osvobozovací“ operaci


Jakým právem?

Stanislava Kučerová
4.11.2016 České národní listy


Jakým právem se dogmatici (ano, L.Man je označil správně), ale i výtržníci a recesisté, neinformovaní a neodpovědní odpůrci řádu a trubači vymyšlených chimér dovolávají T. G. Masaryka? Muže, který myslel, pracoval a bojoval podle hesla: „Tolik svobody, kolik je možno, tolik řádu, kolik je nutno.“ 

čtvrtek 3. listopadu 2016

Nezávislý kandidát Michal Horáček

Ivan David
3. 11. 2016
Dnes ve 22:40  začala 
ČT24 s protlačováním českého Kisky Michala Horáčka. Ten pravil mimo jiné: "Každý to slibuje, ale prezident nemůže nic zařídit, může pouze něco vnášet do veřejného prostoru." Zdůraznil, že je nezávislý. V záběrech z jeho vystoupení v němž oznámil svoji kandidaturu však bylo vidět, že je závislý na čtecím zařízení. Neřekl ani jedno souvětí, ani jednu větu aniž by před tím nepohlédl na čtecí zařízení. V tomto ohledu je nezávislý právě Miloš Zeman. Ostatně zoufalé hledání jeho protikandidáta je dáno zejména zejména tím, že prezidentovo jednání je příliš nezávislé. Horáčkova nezávislost znamená, že se neopírá o podporu žádné politické strany. To by se však místo "nezávislost" mělo nazývat "neukotvenost". Michal Horáček konstatoval, že ukázal lustrační osvědčení, jiní ovšem ukázali jeho ukotvenost v seznamu agentů STB. Jistě bude odhalena i jeho závislost. Na kom? Cui bono?

Noční můra Džemiljova: turecké orgány provedly masové zatýkání členů krymskotatarského a severokavkazského teroristického podzemí za účelem jejich vydání Rusku

3. 11. 2016    zdroj
27.října 2016 byli v Istanbulu v důsledku společných operačních a pátracích akcí speciálních služeb RF a Turecka zadrženi vůdci a aktivní členové teroristického podzemí oblasti severního Kavkazu a Krymu, kteří se na území Turecka skrývali před orgány činnými v trestním řízení Ruska.

Před námi zářné zítřky. Jenom je nutné zvolit si toho správného prezidenta

Luděk Prokop
3. 11. 2016
Horký prezidentský kandidát Michal Horáček zdůrazňuje, že nekandiduje proti někomu, ale kandiduje pro jakési NĚCO.
Selský rozum nabádá ve věci jasných protimluvů k obezřetnosti, nejsme-li obelháváni ještě před zapíraným zahájením volební kampaně. Snad skoro každému je jasné, že každý z kandidátů nevyhnutelně kandiduje proti všem ostatním dalším kandidátům. Jenom ten Horáček ne. 

Nesázejme na emoce, nebuďme figurkami v cizí hře

Marek Řezanka
3. 11. 2016
Pod mou Baladou o (ne)možném kandidátovi na Nové republice se mj. objevila tato reakce:
„Vážený pane Řezanko, racionálně uvažující pracující a běžný občan nesází na Horáčka ani na Zemana. Přál bych si mít prezidenta Práce. Horáček, Zeman ani někdo takový podobný politik či aktivista tím rozhodně není. Novinář Jan Moláček to svém článku (Omyl. Zeman není lidový prezident ani zastánce občanů proti povýšenectví elit) na serveru Aktuálně cz vyjádřil přesně zde. Velká škoda, že zemřel váš přítel a kolega, filozof Milan Valach. Psával jste kdysi zajímavější články. Jenom kritizovat protizemanovskou kulturní frontu a pravicové mainstreamové politiky nestačí. Nabízet jim alternativu v podobě senilního a pomstychtivého staříka Miloše Zemana je směšný.“

Nadnárodní logistické centrum Gorzycki-VěřňovicPředkládá : Jaromír Kuča
3. 11. 2016
Zdůvodnění : V současné době na severní Moravě je reálná hrozba ne-li ukončení, tak určitě radikální omezení těžební činnosti, které zapříčiní velkou ztrátu pracovních míst, kdy je počítáno s návaznými profesemi řádově několik tisíc nezaměstnaných. V odborné veřejnosti se neuvažuje, zda-li k tomu skutečně dojde, spíše je otázkou, kdy se tak stane.

Dobrý lékař ještě nemusí být stejně dobrý v politických názorech


Jiří Baťa
3. 11. 2016
Pana profesora Pirka jsem si vždy vážil jako skvělého lékaře-specialistu, chirurga na srdeční příhody, ale popravdě řečeno jeho politické názory, hodnocení a komentáře nestojí za moc. Výjimkou jsou snad jeho pohledy a hodnocení imigrantské problematiky kterou, na rozdíl od jiných zaslepenců, vnímá jako vážné nebezpečí pro nás i celou Evropu. Nicméně, dnes jsem si přečetl jeho rozhovor s Parlamentními listy.cz (zde) a z jeho vyjádření mám pocit, že ne všem problémům, které byly v rozhovoru zmíněny zrovna rozuměl, fundovaně a logicky na ně odpověděl. Jeho loajální příklon k lidem (pražská kavárna, havloidi atd.), kteří veřejně kritizují a odsuzují prezidenta Zemana, je až příliš zřejmý.

Vyrazit se smartphonem do Lidového domu je sice možné, ale za kým tam jít?

Rozhovor Haló novin s politologem Zdeňkem Zbořilem 
3.11.2016  zdroj

Jak byste charakterizoval dnešní politickou atmosféru v ČR?
Já nejsem příliš důvěryhodný pro odpověď na tuto otázku. Jsem už téměř ve věku Adiny Mandlové, když psala svou biografii s názvem »Dneska už se tomu směju«. Nechci být cynický, ale nechci se také trápit současnými problémy ČR, Evropy nebo dokonce celého světa. A kdybych náhodou chtěl sdělit nějakou svou zkušenost, nemám komu. 


Je Brady s manželkou (+ Herman) parazit a podvodník, který zneužil strašné smrti malé sestřičky v holocaustu?

3.11. 2016   Skrytá pravda
Čerpáno ze zdrojů
Jiří Brady – Wikipedie
www.insidehanassuitcase.com ,  www.hanassuitcase.ca
Nastal čas podívat se, proč Václav Havel, Václav Klaus včetně Miloše Zemana ani minutu neuvažovali, zda dát "cirkusu Brady" nějakou medali. Dokonce by měli občané České republiky zvažovat, jestli nezažalovat Bradyho za podvod. (Nikoliv za osud jeho sestřičky, ale jak to prezentuje a občany vydírá)
Co vlatně Brady a jeho vypečená manželka dělají celý život?

Ivan David: Nemají co nabídnout...


3. 11. 2016   HaNo (rozhovor)
Ministr Herman přišel s tvrzeními, která doložil dalšími tvrzeními. Tak funguje teologie, ale u soudu by musel předložit důkazy. Žádné nemá. To, že měl pan Herman vše předem promyšlené jako útok na vzdorného prezidenta, může někdo označit za »teorii spiknutí«. Někdo hodně naivní. Politici se spikávají, je to jejich řemeslo.

Madeta, dalajláma a průduchy ducha


Václav Dvořák
3.11.2016 


Farmáři, poděkujte idiotům řádícím v české politice: pražské kavárně, lidovcům, starostům, topce, odéesáků, socanům ... Za co? Madeta končí s mnoha menšími dodavateli!!!

Konečně máme jasno. Hermanovi nelze věřit ani nos mezi očima! Ale jak je to s tím zatraceným červem, který v něm pořád hlodá?


kvk
3.11.2016 inStory
 

To nešťastné svědomí snad Hermana uhlodá!
Ministr kultury Daniel Herman rozpoutal asi největší mediální přestřelku posledních několika dnů. Nemůže za to. Nemohl si pomoci. Za všechno může jeho svědomí. 

 


Začíná mediální příprava na masivní přesuny amerických vojsk k ruským hranicím. Generál Hodges nepřímo potvrzuje „salámovou metodu“ a ohlašuje další konvoje

ea24 3. 11. 2016  Eurasia24
 

V tuzemském mediálním prostoru se začínají objevovat informace o tom, že území České republiky bude v příštím roce zneužito k masivním přesunům amerických vojsk k ruským hranicím. Lze rovněž znovu sledovat snahu Američanů získat možnost volného pohybu vojsk a bojových prostředků po střední Evropě.

Držet hubu a krok! Nová strategie Evropské unie je na světě a Češi opět v předstihu zalezli tak hluboko, že už to snad ani hlouběji nešlo!jaj
3.11.2016 inStory
Jsme snad národ nemyslících blbečků?
Komise Evropského parlamentu pro zahraniční záležitosti schválila koncept usnesení ohrožující svobodu tisku po celé Evropě.


středa 2. listopadu 2016

Zemanovi kauza „Brady“ spíše prospěla


Messiah Zeman
2.11.2016    Vaše věc
Agentura SANEP se ve svém nejnovějším průzkumu veřejného mínění zaměřila na kauzu Zeman – Brady – vyznamenání. Ukazuje se, že M. Zemanovi rachot kolem vyznamenání či nevyznamenání J. Bradyho neuškodil.

Petr Pithart znovu na scéně?

O. Tuleškov
2.11.2016   České národní listy

Mezi apoštoly nové doby, kteří vystupovali na Staroměstském náměstí podvečer 28. října, se mihl opět P. Pithart. Prezidentování by se sice nebál, řekl, ale ta volební kampaň by ho asi zmohla. Nevím, zda to myslel vážně nebo vypustil, jak to dříve občas dělal, balónek. Co kdyby ho přece jen poprosili a uprosili. Pak by asi i do volebního boje šel.

Klub "Nová republika" 8. 11. 2016

3. 11. 2016

Kauza "Medaile pro strýčka" skončila blamáží: Tetička Františka a Herman zapletený do pavučiny lží. Horáček skončil dřív, než začal. Kocábovi z toho přeskočilo. Co uchystá pojízdný Cirkus Kavárna na 17. listopad?

Radek Pokorný
2. 11. 2016   ProtiProud
 

Radek Pokorný komentuje zoufalé vyústění kýčovitého televizního "Jsem rád, že jedu domů. Tady toho bylo tolik, že se to nedalo vydržet." seriálu ČT "Dalajlámovské turné a strýček Brady", která se jeho nepoučitelným iniciátorům vrací jako bumerang.

Skuteční "vlastenci" z ministerstva obrany


vesta
2.11.2016  Vaše věc
 
Ministerstvo obrany rozhodlo o nákupu neprůstřelných vest za 52 milionů korun (bez DPH) nikoli od České zbrojovky, která vyhrála v regulérním tendru, ale dodají mu je Američané. Tedy americký dodavatel a americký výrobce.Národ nedělí prezident, nýbrž již od počátku havlisté!

Jiří Jaroš Nickelli
2.11.2016  České národní listy

Když čtu všechny ty rozbory nejrůznějších akademiků, analytiků, politologů,sociologů, politiků,medialistů, neziskových koryfejů na téma rozkolu či rozdělení občanstva naší republiky, nestačím se divit. Někdy dokonce mívám dojem, že jsem v jiné zemi - v zemi okupovaného protektorátu III. říše, pod jejíž záhubnou ochranou jsme setrvávali celých šest let. 


Něco veselejšího z Ukrajiny - tip kulturního referenta

2. 11. 2016, Petr Ďoubalík

Dizel Studio - příjemné překvapení z Ukrajiny

Víme toho o nich málo - o Ukrajincích a Ukrajině. Kyjev - krvavý Majdan, Oděsa - pekelné vraždění v Domě odborů, Donbas - bratrovražedný konflikt, Krym pryč, ekonomika u dna, politici bohatnou, s oligarchy nikdo nezatočil, korupce kvete, chudí chudnou, stát se zadlužuje... Takové zprávy k nám prosakují, ale jinak nic. Pojďme se tedy podívat, jak může vypadat třeba ukrajinský zábavní satirický pořad.

Nemohu odtrhnout oči od tebe - tip kulturně-turistického referenta

2. 11. 2016, Petr Ďoubalík

Kamčatka - Boris Grebenščikov (skupina Akvarium) - písnička "Nemohu odtrhnout oči od tebe" - video - text - překlad


Nadšeně teď propátrávám svět pomocí videí, která pořizují a dávají na internet nejrůznější poutníci, turisté, cestovatelé, světošlápkové. Je to nádhera! Tolik zajímavých míst na této planetě! Sám jsem doposud cestoval a poznával ostošest, ale teď zjišťuji, že jeden život stačit nebude.

Média: ICC (Mezinárodní trestní tribunál) začne vyšetřování možných válečných zločinů USA v Afghánistánu


2. 11. 2016    zdroj a zdroj (kráceno)
Rozhodnutí ICC znamená, že poprvé v průběhu svého oficiálního vyšetřování bude důkladně zkoumat jednání USA, což může vést ke konfliktu s Washingtonem, píše časopis Foreign Policy. Mezinárodní trestní soud (ICC) je připraven zahájit vyšetřování možných válečných zločinů USA v Afghánistánu. V pondělí to oznámil časopis Foreign Policy s odkazem na své zdroje.

Z kanadského tisku: Obviněn z nedovoleného importu odpadů byl 88 letý kanadský občan JB! Po zjištění, že ministrem Hermanem nemá stařík na mysli Göringa, ale, skutečně žijícího, svého synovce, upustil detektiv Murdoch od zkoumání duševního stavu podezřelého. Případ ilegálního dovozu odpadů budeme nadále sledovat.


Miloš Zbránek
2.11.2016   Rukojmí
Jmenovaný byl zadržen na torontském letišti po svém příletu z Prahy. Podezření vzbudil tím, že jeho dva kufry jen s velkou námahou smýkali čtyři urostlí zřízenci, zanechávajíce vyjeté koleje po kolečkách v mramorové podlaze příletové haly. Krátce předtím přitom obviněný tvrdil, že nemá nic k proclení.

Rusové zhatili další plán Američanů: zásoby mají a pokračují v plavbě k Sýrii (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
2.11. 2016          Eurasia 24
Skupina ruských bojových plavidel úspěšně pokračuje v plavbě Středozemním mořem, přestože Západ všemožně brání jejich připlutí k syrským břehům a zapojení do boje s teroristy v Sýrii. Rusové si poradili s překážkami, které jim zejména Spojené státy během cesty kladou.

„Zjistíš-li, že jedeš na mrtvém koni, sesedni.“ Rýsuje se nová koalice ANO, KDU, STAN.Fakt jim to spolkneme i s navijákem?

Lubomír Vylíčil
2.11. 2016   Rukojmí
 Tak praví jedno přísloví amerických indiánů. Je to moudrost nadčasová, platná pro všechny doby i společenské systémy. Jeho praktickou ukázku sledujeme právě teď, a to v přímém přenosu. Ta hlavní, na níž rajtovala v posledních letech. Kalousko – knížecí TOP 09. A jejich záložní koník, tedy Sobotko-Dienstbierovské křídlo ČSSD, už také sotva plete nohama. Je nejvyšší čas přesedat! Na koho? To je přece nad slunce jasné! Na „novou“ perspektivní vycházející hvězdu naší politiky. Na STAN s Gazdíkem v čele. Pravdoláska předsedá...


Věrni zůstanou

2. 11. 2016

https://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=000000003fb7005880a8005b7532&idx=1.2&filename=um%C4%9Blci%20n%C3%A1rodu.mp4&r=92.40614808681575

USA budou čelit nejhorší krizi ve své historii aneb jak Putin může inspirovat Trumpa!


The Saker
2.11. 2016   Zvědavec
Sledování poslední prezidentské debaty byl poněkud depresivní zážitek. Myslím, že Trump si vedl docela dobře, ale o to se zde nejedná. Jde o to, že bez ohledu na fakt, kdo vyhraje, akutní krize je nevyhnutelná.
Varianta první: Vyhraje Hillary. Je jako Obama na steroidech, ale ještě horší. Nezapomínejme, že Obama sám byl jako George W. Bush, ale horší. Samozřejmě Bush byl jako Clinton, ale horší. Nyní se kruh uzavírá. Zpět ke Clintonové. Odhlédneme-li od aktuální chvíle, máme před sebou ženu, které je hluboce nejistá, která neuspěla v ničem, co se snažila udělat, která má nyní za sebou tři dekády neúspěchů a selhání. Dokonce, i když neměla žádnou pravomoc zahájit válku, tak jednu začala (řekla Billovi, ať bombarduje Srby). Nyní tuto pravomoc má. Musela teď stát na podiu a před miliony lidí vyslechnout, jak jí Trump říká: „Putin tě přechytračil při každé příležitosti“ (Všimli jste si, jak tam stála jako přikovaná, když jí to říkal?).

 Trump má pravdu. Putin jí a Obamu přechytračil na každém kroku.

Kdo že sází na Horáčka? Balada o (ne)možném kandidátovi


Marek Řezanka
2. 11. 2016
      Valcha - to je hazard přeci
      tvrdá hra – a žádná hračka
      Žárovka se nerozsvěcí
      Kožíšek pár stovek mačká
      Chábr dneska střídá sáčka
      Fortuna pak balík skýtá
      tak se rodí prosperita
      Na zmar nejde ani kačka
      Hlava státu má být sytá
      Kdo že sází na Horáčka?