Reklama

sobota 12. listopadu 2016

Předseda Asociace nezávislých médií a bývalý policejní prezident Stanislav Novotný: Zvolení Donalda Trumpa znamená pro Ameriku a pro svět pokus o návrat k normálnosti.

12. 11. 2016  Parlamentní listy - rozhovor (kráceno)
Byla velice hlasitě a bez příkras pojmenována celá řada problémů, o kterých si zejména v USA a v Evropě povídali novodobí rebelové všech odstínů. Problémy byly pojmenovány silnou osobností a dnes již vítězem prezidentských voleb. Pro ty, kteří již dlouho upozorňují na to, že značná část zkorumpovaných politiků, „novinářů“, „akademiků“ a „umělců“ namísto reflexe zhoubného vývoje euroamerické civilizace urychluje náš pád do pekel, byla volba velkou vzpruhou. 

Jak D. Trump ohrozil Suchou Loz

12.11. 2016   Vaše věc
Pan Gazdík, předseda politické strany starostů, vystřelil prohlášení, že zvolení D. Trumpa je špatnou zprávou pro Česko a Evropu. Neznám situaci v Suchej Lozi, kde starostuje a tudíž nevylučuji, že pro tuto obec to může znamenat katastrofu, ale nerozumím tomu, proč to má být špatně pro celou naši zemi. Současně nechci tvrdit, že vše bude super, protože to teď nevíme nikdo.

Ukrajinský Heničesk začal dostávat krymský plyn

12. 11. 2016, zdroj

Na příkaz prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina dnes začaly dodávky plynu z Krymu do ukrajinského města Heničesk v Chersonské oblasti, ve kterém nastala složitá situace s vytápěním.


Konec aktivismu pana Schapira
Marek Řezanka 12. 11. 2016
Máme za dveřmi výročí 17. listopadu - a lze očekávat, že navzdory mrazivému počasí bude v ulicích dusněji než v roce 2014.Měli bychom si připomínat boj studentů proti různým formám nacismu a fašismu. Měli bychom si vybavit Jana Opletala a další, kteří padli právě za své postoje vůči fašismu. Místo toho se datum 17. listopadu mění v jakýsi svátek honu na prezidenta republiky. Rudé karty z roku 2014 máme jistě v živé paměti.

Keď si „mainstream“ odmieta priznať porážku, hrozí revolúcia

Tandem 12. 11. 2016     zdroj  tandem, Nezaradené
Práve skončené prezidentské voľby sú označované ako vzbura proti elitám, či revolúcia. Áno, naozaj ide o revolučný výsledok, pretože doterajší elitársky systém bol verejne porazený a zdiskreditovaný. Napriek Trumpovmu víťazstvu však ešte nie je koniec. Koniec a tým pádom nový začiatok bude až keď novozvolený prezident oficiálne zasadne do bieleho domu. Ako by povedal Winnetou: Biely dom bude opäť obývať „bílí otec z Washingtonu.“ No násilnosti, ktoré sa spustili doslova z hodiny na hodinu neveštia nič dobré. 

Umělci bez uvozovek: Igor Krutoj - tip kulturního referenta

12. 11. 2016, Petr Ďoubalík, Jubilejní koncert Igora Krutoje (16. 11. 2014)


Pozor! To není hudba pro každá ušiska. Nikoho nenutím poslouchat, jen opatrně předkládám něco, co patří do mé sbírky pokladů. Dva roky se k tomu chystám a pořád nevím, jak začít. 

Možná nejlépe "technickou" poznámkou: nezkoušejte najít krásu tak, že si koncert pustíte ve spěchu na mobilu nebo notebooku. Moc doporučuji, abyste zvuk poslali do kvalitních reproduktorů a obraz v nejlepším rozlišení na velkou obrazovku. K tomu nejlépe misku slaných mandlí a šampaňské.

Kompletní Trumpův prezidentský plán pro prvních 100 dní funkce (Podle Trumpova projevu v Gettysburgu)

12.11. 2016  Rukojmí  
 přeložil Tomáš Haas
Co bude následovat, je můj 100-denní akční plán práce na obnově Ameriky („to Make America Great Again“). Je to smlouva mezi mnou a americkými voliči – a začíná s obnovou poctivosti, odpovědnosti a změn ve Washingtonu. Proto hned v první dny mého funkčního období bude má administrativa navrhovat následujících šest opatření pro zabránění korupce, prosazování zvláštních zájmů a skrytých dohod ve Washingtonu, DC:

NI: Supertajná jaderná "špiónská" ponorka se připojí k arzenálu Kremlu


12.11. 2016   První zprávy
Jak píše The National Interest, soudě podle roušky tajemství obklopující tento projekt, je ponorka připravována na řešení nejednoduchých problémů.
Ruská ponorka „Moskva“ na jaderný pohon s balistickými střelami 22.října poprvé po 16 letech opustila vody v Severodvinsku, uvedl National Interest. Publikace zdůrazňuje, že„Moskva" není běžná jaderná ponorka. Během celé této doby byla modernizována na provádění speciálních misí, jejíž podrobnosti zůstávají tajné.


„Euroatlantické vazby“ se začínají trhat. Juncker odhodil diplomacii a tvrdě zaútočil na Trumpa. „Budeme muset učit zvoleného prezidenta, co je to Evropa a jak funguje“.

ea24
12.11.2016   Eurasia 24
Pouhé tři dny po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem začínají dostávat „euroatlantické vazby“ vážné trhliny. Silnou nervozitu projevil šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker, který už otevřeně zaútočil na budoucího amerického prezidenta.
Juncker v pátek 11. listopadu odhodil diplomacii a prohlásil, že „zvolení Trumpa představuje riziko narušení interkontinentálních vztahů v jejich základu a jejich struktuře“.

Američania začínajú likvidovať nepohodlných veliteľov sýrskej opozície

12. 11. 2016   Hlavné správy
 

Americký prestížny denník The Washington Post včera informoval, že americký prezident Barack Obama prikázal nájsť a zlikvidovať veliteľov sýrskej protiasadovskej teroristickej skupiny Dzebchat Fatch as Sham (predtým Dzebchat an Nusra), úzko spätej s organizáciou al Kaida.


Tereza Spencerová: Co Donald J. Trump udělá se světem

Tereza Spencerová
12. 11. 2016   LiterárníNoviny

Asada zrovna nemusí, ale když bojuje proti teroristům, tak je to vlastně OK. Ukrajinci potěšeni nebudou a zdá se, že krysy opouštějí loď. O roli světového četníka již nestojí, může vytvořit zcela nový svět. Podporuje ho prezident Egypta, hrozné věci naopak čekají elity Evropské unie… Tak odhaduje nejbližší budoucnost po zvolení Donalda J. Trumpa prezidentem Tereza Spencerová.


Pravda a lež výkřiků: ruská izolace v praxi, LinkedIn končí, Facebook a Twitter jsou v ohrožení

redakce SP
12.11.2016  SkrytáPravda

Pravda je, že moskevský městský soud zamítl odvolání proti zákazu provozování profesionální sociální sítě LinkedIn na území Ruska a informovala o tom agentura TASS. Pravda je, že Rusko a Čína stále silněji vytváří tlak i na Facebook a Twitter. Není však pravdou, jak to odůvodňují česká masmédia.


V čem je tedy zásadní problém?

Ruské VKS odřízly ​​teroristy od Aleppa. Tato operace VKS byla největší za posledních devět měsíců


12. 11. 2016   zdroj
Džihádistům se zdálo, ​​že se dostali do pekla, tím spíš, že tomu tak skutečně bylo: za poslední dvě noci provedly ruské VKS v Idlibu sérii náletů a prakticky odřízli teroristy od jejich sil v Aleppu. Teroristé "Armády dobytí" z islamistické koalice Jaish al-Fath (tyto teroristické organizace jsou v Rusku zakázané) byli hlavním cílem leteckých úderů 

 VKS, čehož bylo také dosaženo, jak informuje portál free-news.su. 

Zmatek v hlavince. Německá Turkyně měla "dobrý důvod pro chybu": Provinila se svým znásilněním

 https://www.facebook.com/protiproud.cz/videos/645149388999931/12. 11. 2016  protiproud, markiza, dailymail
Mladá ľavicová aktivistka, ktorú znásilnili migranti sa priznala, že klamala polícii o národnosti útočníkov, pretože nechcela podporovať rasizmus.

ČT se tento týden zhroutil svět a ani se to nesnažila skrývat. Redaktoři tomu do poslední chvíle nevěřili. A potom Petr Žantovský sledoval na obrazovce naprosto neuvěřitelnou šílenost


Petr Žantovský
12. 11. 2016  ParlamentníListy

TÝDEN V MÉDIÍCH Při hodnocení výsledků amerických prezidentských voleb to nejlépe vystihl Alexandr Vondra, když jako na jednu z možných příčin vítězství Donalda Trumpa poukázal na nadřazenost elit nad běžným voličem. Petr Žantovský při svém ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích narazil i na takové hlášky, že Hillary Clintonová prohrála proto, že je žena, že jejím nezvolením byla odložena rovnoprávnost nebo že v New Yorku teď všichni lidé klopí oči k zemi, protože je mají ubrečené.

pátek 11. listopadu 2016

Fantastický Ringo Čech v pořadu Vaše téma

  

11.11.2016

Ministryně obrany SRN vyzvala Trumpa k tvrdým opatřením proti Rusku11. 11. 2016   zdroj
Ministryně obrany Německa Ursula von der Lyayenová vyzvala vítěze voleb amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby neustupoval z principů NATO v tvrdosti vůči Rusku. Jak informuje agentura TASS, řekla to ve čtvrtek 10. listopadu ve vysílání televizní stanice ZDF.

Trump pochválil Američany, demonstrující proti němu

11.11.. 2016   Sputník
Zvolený prezident USA Donald Trump pochválil Američany, demonstrující proti němu, za aktivní občanskou pozici. „Velmi se mi líbí ta skutečnost, že tyto malé skupiny, které minulou noc vyšli na protest, mají citlivý vztah k naší zemi. Všichni se spojíme a budeme hrdí!", napsal politik na Twitteru.

Bernie Sanders: Víťazstvo Trumpa je vzbura strednej triedy proti elitám

11. 11. 2016    Hlavné Správy
“Donald Trump získal víťazstvo v prezidentských voľbách vďaka vlne hnevu proti politickému systému v USA, ktorý prinášal so sebou finančnú likvidáciu strednej triedy”. vyjadril svoj názor Bernie Sanders, senátor štátu Vermont. Článok Mahity Gajanan publikoval americký denník Time

Sou fár, tu jů aj mej…

Baron Le Samedi
11. 11. 2016  Outsidermedia

Blonďatý americký Limonádový Joe vyrazil do skalisek na svůj čtyřletý trek a z pachuti rvačky v saloonu zbyla jen fata morgana, kterou náš muž už jen míjí. Fata morgana, ovšemže paní H. C., se ovšem opět, doufejme nikoli hned, objeví. S fatamorgánou zmizela i ona tisícina globalismu, která otravuje lidské studně.


Trumpova revoluce - Nyní pozor na kontrarevoluci

Justin Raimondo
11.11.2016   Antiwar

Donald Trump učinil nemyslitelné – nemyslitelné znamená, vysmál se elitám: „novinářům“ kteří popuzeně trávili své dny na Trumpově Twitteru, vysokým úředníkům v DC, kteří jím od začátku pohrdali a zahraničně politickým „expertům“, kteří hekali hrůzou, když napadal základní premisy mezinárodního uspořádání po druhé světové válce. A udělal to překonáním spousty nepřátel, které dokázali vykouzlit: republikánského establishmentu, stroje demokratické strany, moci peněz a médií spojených nenávistí vůči němu.


Pýcha ale předchází pád, aneb jak říkáme u nás na Ostravsku; koupíš cedník – teče, dáš ho spravit – necedí. Clintonová podcenila Trumpovu vítěznou empatii a přecenila své známosti v FBI…

Břetislav Olšer
Vysoká nezaměstnanost, 50 milionů lidí, kteří nikdy nebyli u lékaře. Realita USA, na kterou poukazuje publicista a spisovatel Břetislav Olšer. „Fráze, že všichni jsou si rovni, je dalším klamem. Právě tito všichni, co se necítili, že žijí v zemi demokracie a svobody, dali Trumpovi svůj hlas. Nevěděli, zda to pomůže, ale konečně se objevil člověk, který jejich neduhy občanů třetí kategorie dokázal pojmenovat,“tvrdí Olšer

Legrácka dne: Dopravní firma natočila video o přepravě Trumpa do Bílého domu (video)

11. 11. 2016, zdroj zde


Německá firma si pro své reklamní video vybrala setkání Trumpa s Obamou v Bílém domě.Miloši pozor: Na Hradě ti reje krtek

Radim Valenčík
11. 11. 2016     
RadimValenčíkPíše 

 Tentokrát je Miloš Zeman v největším nebezpečí. To, že se dopustil další unáhlenosti a nepřesnosti, to, že opět selhalo jeho bezprostřední okolí, to se dá obyčejně ustát a vykompenzovat pozitivy našeho prezidenta (tím, že není slouhou degenerující a rozpadající se globální moci, jak stále opakuji, ale asi je to potřeba připomínat). Tentokrát jeho přešlap hrozí důsledky, které si patrně on ani jeho okolí neuvědomují. Pokud totiž bude Schapiro odvolán mj. i na základě Zemanových vyjádření a obsahu blahopřání, které zaslal Trumpovi, může Zemana čekat občanskoprávní proces v USA. Připomeňme si, co napsal Trumpovi:

Proč americká média upřednostňují Hillary Clintonovou?

Eric Best
11. 11. 2016  Friday Edition

Článek původně vyšel před volbami ve zpravodaji Mediažurnál. Text přetiskujeme s jeho laskavým svolením.

 
Když Hillary Clintonová před volbami navštívila Show Jimmyho Fallona, vytáhl Jimmy pomačkanou papírovou tašku plnou věcí, které Donald Trump nechal v šatně jako host o den dříve. V tašce byla i fotka Vladimira Putina v červeném rámečku ve tvaru srdce. Diváci si z toho měli odnést, že Trump miluje Putina a musí mít fotku svého idolu u sebe, ať už jde kamkoliv.

Před rozhodujícím úderem na Aleppo: Rusko nasazuje Hermesy. Pokusí se "válečné elity" ve Washingtonu překazit možnou dohodu Trumpa s Putinem? Skončí "světová válka" proti Sýrii? Jen velmi opatrný optimismus

Václav Danda 
11. 11. 2016  ProtiProud

Václav Danda sleduje dění na Blízkém východě a možnou změnu vztahů mezi Spojenými státy a Ruskem ve světle nadějeplného výsledku amerických prezidentských voleb.

Jaká politika vede k hnědnutí společnosti? Kdo nás (ne)žene do záhuby…


Marek Řezanka
11. 11. 2016
Zatímco je nám vštěpováno, jak prezident Miloš Zeman svým jednáním fašizuje českou společnost (jen v žádných volbách se to ne a ne projevit), v sousedním Německu, kde je politika A. Merkelové týmiž lidmi, kteří nemohou přijít Zemanovi na jméno, dávána za vzor, sílí jisté hnutí, jehož barva je nepřehlédnutelná: „Na první pohled působí celé hnutí (Reichsbürger) velmi panoptikálně, ovšem jsou tu sílící „ale“. Například kromě propojení na pravicové extremisty je znepokojivá i skutečnost, že „reichsbürgři“ začínají nacházet ohlas i mezi policisty“: zde. Jaká politika tedy vede k hnědnutí společnosti?

Ruská - protiruská propaganda a dezinformace (VIDEO)


kolektif1
11. 11. 2016 

Videozáznam debaty analytiků a publicistů na téma "Co je ruská propaganda?" a  "Ohrožuje nás ruská propaganda?"Je zřízení "Chovancova" útvaru při MV pro boj s dezinformacemi největším útokem na svobodu od roku 1989? Proč bojují "neziskovky" s "kremelskou propagandou?"

Pozor nová lumpárna - DISTANČNÍ SMLOUVA


Jiří Jačka
11.11.2016 

Novela Občanského zákoníku upravuje - tzv. distanční smlouvu (po monitorování v telefonu).

Díval jsem se do nového Občanského zákoníku a skutečně je tato smlouva uzákoněná a dokonce je více takových smluv. Je neuvěřitelné, co ty zákonodárci (hov.da) vymyslí. PŘEPOSÍLÁM A NECHCI VĚŘIT, že takovou pras.rnu mohli v parlamentě schválit lidé, které jsme si sami zvolili, aby hájili zájmy svých voličů. 

DOPORUČUJI SE INFORMOVAT A POTÉ VAROVAT SVÉ PŘÁTELE.

Idioti a debilové“ se derou k jadernému tlačítku

Konstantin Dušenov
11. 11. 2016  Zavtra
 
Agresivně rusofóbní, antikulturní, antisociální a infantilní propagandistická ideologie plutokratických vládců zatemňuje mysl a ponižuje inteligenci celé západní společnosti, takže ruští představitelé marně hledají na Západě partnery, s nimiž by se dalo rozumně mluvit. V zrcadle následujícího článku Konstantina Dušenova se vnucuje otázka: A co český národ pod vedením „sluníčkově komediální fronty“? Budeme také za blbce?


Naš Doniček vyhral

Ladislav Větvička
11. l1. 2016   blog autora

To je srandovni sledovat ty zmatene pseudoredaktory, jak běhaju po studyjach jak zmokle kury, koktaju a blekotaju cosik o tym, že to je překvapeni jak cyp, kere nikdo nečekal. Komu by dnes svatý Martin dal svůj plášť a na koho by vzal hůl?

Martin Kunštek
11. 11. 2016

Letos je 1700-té výročí narození svatého Martina. Křesťanského světce a patrona chudých, vojáků, jezdců, kovářů, tkalců, koželuhů, krejčích, hoteliérů, cestovatelů, vězňů, pastýřů a vinařů. Jeho svátek se slaví 11. listopadu – na den kdy byl v roce 397 pohřben ve městě Tours - jehož byl biskupem. 


To snad má Evropa – včetně našeho premiéra – z míru strach?


Lubomír Man
11. 11. 2016
Představa, že by se nový prezident USA mohl s Putinem domluvit na ukončení rozvíjející se druhé studené války, vzbudila – jak se zdá – v Evropě hotovou paniku. Jeden za druhým vystupují evropští vedoucí politikové a rozechvělými hlasy vyslovují víru, že s nástupem Trumpa na prezidentský úřad se proti současnému stavu snad – a doufejme v to - nic nezmění, že Trump zůstane NATO věrný, a že NATO ani neoslabí ani neopustí. Vždyť co bychom si bez NATO my, evropští ubožáčci, počali?

čtvrtek 10. listopadu 2016

Co zamená vítězství Trumpa pro Rusko? Válka je odsunuta. Díky!


Jelena Chaněnkova
10. 11. 2016    zdroj
Rasistická bestie vítězí v Arizoně.
Nepřítel demokracie získal první místo v Michiganu!
Agent Putina vyhrál v Pensylvánii.
Donald vede v Texasu.
Trump je blízko vítězství na Floridě!
Vážený prezident Donald Trump je dnes očekáván ve svém věrném Washingtonu, říká nejnovější vtip, který se stal realitou.

V Sevastopolu zadrželi ukrajinské diverzanty


Maks Vetrov
10. 11. 2016     zdroj a zdroj
Ukrajinské diverzanty, kteří se připravovali k napadení vojenských objektů na Krymu, zadrželi v Sevastopolu. O speciální operaci informovaly orgány FSB Ruska. „Federální bezpečnostní služba 9. listopadu 2016 zadržela v Sevastopolu členy diverzně-teroristické skupiny hlavního velení rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny, kteří měli v plánu uskutečnit diverzní akce v objektech vojenské infrastruktury a sociálního zabezpečení poloostrova Krym“, uvádí se v informaci.

P.C.Roberts: Volby vyhráli prostí pracující lidé


10. 11. 2016       PaulCraigRoberts
Právě proběhlé prezidentské volby v USA představují historický předěl. A to v tom, že americký lid v nich dokázal porazit jak oligrachii, tak i agentku této oligarchie Hillary Clintonovou. A to vzdor vší zlovolné kampani proti jejímu soupeři Donaldu Trumpovi. Což prokazuje, že média a establishment politických stran už u Američanů ztratily kredit.

Tohle je nejosudovější porážka pražské kavárny aneb čeká nás převlékání kabátů


Lubomír Man
10. 11. 2016
A je to i nejradostnější zpráva pro nás, kterým politika pražské kavárny leze už roky krkem. Je to porážka těch jejích odpudivých představitelů jako jsou Schwarzenberg, Kalousek, Štětina, Fiala, Herman, Gazdík, Horáček, Kocáb, Bursík, Halík, Vlk, Jourová, celé té nevábné klaky, jež veškerou svoji sílu a energii čerpala z příkrého nepřátelství Západu k Rusku, a svým politickým životem tak vlastně cizopasila na balancování těchto dvou mocných sil nad propastí nukleární války.

Vysvětlivky pro nechápavé, kteří netuší, proč levice vítá vítězství antisystémového miliardáře (v USA i v Česku)

Štěpán Kotrba
10.11.2016  Facebook

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.
Nepřítelem levice je bohužel ten, kdo moc nadřazuje míru.
Jde-li Trump po krku Clintonově rodině a střídá-li zároveň Obamu,

Ke „Dni veteránů“ 11. listopadu 2016

Petr Kužvart
10.11.2016

K tématu uvádím pouze několik stručných poznámek – aby bylo jasno!

Předně: je nebetyčný rozdíl mezi československými legionáři za První světové války i odbojáři z II. světové války - a dnešními profesionálními vojáky Armády ČR, kteří vyjíždějí na „zahraniční mise“. Po jejich návratu je dávat na roveň legionářům a odbojářům je prostě chucpe!

Intelektuál, a přesto idiot (k reakcím nejen na US volby)

Nassim Nicholas Taleb
10. 11. 2016

Nassim Nicholas Taleb, autor kultovní eseje Černá labuť, nabízí k hlasitým nářkům liberálních kruhů kontext v sarkastické poznámce nazvané Intelektuál, a přesto idiot:


Dobré zprávy, jedna špatná

cnemo
10. 11. 2016

Hodnocení výsledků prezidentských voleb ve spojených státech americkým autorem, který píše pod přezdívkou CNEMO.


Volební systém ve Spojených státech je zmanipulovaný, ale nikoliv proti Donaldu Trumpovi

Jon Schwarz
10.11.2016 E-republika

Devět příkladů, jež ukazují, že volební systém ve Spojených státech je zmanipulovaný, ale nikoliv proti Donaldu Trumpovi.

Rajko Doleček - vhodný kandidát na státní vyznamenání


Jiří Babača
10. 11. 2016

Osobně se domnívám, že zatímco se mediální scéna v souvislosti s udílením státních vyznamenání u příležitosti našeho nejvýznamnějšího státního svátku zabývá vyprefabrikovanou kauzou sudetoněmeckého kolaboranta a usvědčeného lháře Daniela Hermana a jeho vzdáleného příbuzného, tak by podle mě bylo daleko vhodnější zamyslet se nad skutečnými osobnostmi, které si státní vyznamenání opravdu zaslouží, na které se doposud ještě nedostalo a zahájit kroky k jejich nominaci na příští rok. Dle mého názoru mezi takovéto osoby hodné nejvyšších státních ocenění jednoznačně patří Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc.

"Elity" dostaly přes ústa

Ivan David
10. 11. 2016
Těmi ústy míním "elitou"ovládaná (nejen vlastněná) média. Klíčové nejsou informace a jejich zatajování. Klíčová je normotvorná funkce. Výroba myšlenkových stereotypů prostřednictvím pohádek pro lidi dospělé (aspoň podle kalendářního věku). V nich se dozvědí, co je dobro, co je zlo a hlavně že pravda vítězí, protože pravda je to co vítězí (G.Laub).

Trumpovo vítězství je zadostiučiněním. Pokud by Donald Trump skutečně chtěl pomoci americkému lidu v souladu se svými předvolebními sliby, musel by vyčistit všechna patra amerického chléva tak, jak to dělá Vladimir Putin v Rusku.

Geo
10. 11. 2016 Eurasia24


 Zadostiučiněním je ale Trumpovo vítězství především pro všechny, kteří si nepřáli válečnou katastrofu. Pojídači lidských srdcí v Sýrii, šílenci z fašisticko-oligarchické džungle na Ukrajině a další „prozápadní demokraté“ se těšili na vítězství Clintonové. Jejich motor protiruské nenávisti teď chcípl, ocitají se ve stavu nejistoty.

V USA obyčejní lidi porazili zkorumpované „elity“ a to je dobře!


Adam Mikulášek
10.11. 2016 Rukojmí
A vidím v tom velkou naději i pro Evropu, protože prohra Clintonové, reprezentující „současné pořádky“, ukáže i našim pseudoelitám, že povyšovat se nad „prostý lid“ se tvrdě nevyplácí.Nechci tu hodnotit, jak se bude Donald Trump chovat jako prezident, ani jeho některé „úlety“ (já mám pro výstřední lidi větší porozumění než pro konformní suchary...), vlastně tady z mého pohledu nejde konkrétně o Trumpa, mám ovšem, přiznám se, obrovskou radost, že v zatím stále nejmocnější a demokratické zemi na světě zvítězil takový kandidát na prezidenta, který si nic nedělá z politické korektnosti a z neomarxistického nálepkování typu „fašista, sexista, xenofob...“, ale naopak obyčejným lidem ukazuje, že se „sluníčkovým“ nátlakem, zesměšňováním a ostouzením nenechá
zastrašit.

Jak Putin zmařil plány Západu... Pochopí konečně USA, že je válka prohraná, a že jejich šílený džihádisticko-vojenský plán selhal

Mike Whitney
10. 11. 2016  Zvědavec


 „Národní stát jako základní jednotka organizovaného lidského života přestala být hlavní tvořivou silou: Mezinárodní banky a nadnárodní korporace jednají a plánují na základě hledisek, které jsou v dostatečném předstihu před politickými koncepcemi národního státu.“
Zbigniew Brzezinski: „Mezi dvěma věky: Technotronická éra“, 1971

Demonstrace 17. listopad, Klárov 13.00

10. 11. 2016

Clintonová vs. Trump: Byl to wrestling nebo začátek konce Nového světového řádu?


Martin Kunštek
10. 11. 2016
Wrestling je svérázná forma divadla. Dva herci v ringu předvádí imitaci zápasu. Výsledek je předem domluvený. Choreografii (průběh „boje“) mají oba „zápasníci“ pečlivě nacvičenou a sehranou.. Z této původně pouťové atrakce se v USA stal mnohamiliardový business. Miliony lidí po celém světě tento „sport“ rádi sledují v hledišti nebo prostřednictví televizních přenosů. Podobně jako čas od času politiku, která wrestling v poslední době hodně připomíná. Ve sněmovním „ringu“ verbální „bitka“, po které jsou aktéři společně na pivo. Výsledek je zasvěceným „loutkovodičům klíčových politiků“ znám předem.

Z lidové tvořivosti na internetu

10. 11. 2016

Figaro: Hollande si promluvil s Merkelovou, než poblahopřál Trumpovi. Merkelová republikánovi nabídla "úzkou spolupráci"


10. 11. 2016     zdroj
Francouzský prezident Francois Hollande nejprve jednal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a až potom vystoupil s prohlášením k vítězství Donalda Trumpa. Sdělily to zdroje blízké k administrativě hlavy státu. Oznámil to list Figaro.

Protivzdušný systém S-500 jako zbraň proti satelitům

mbi
10. 11. 2016 Eurasia24

Američtí odborníci přiznali, že perspektivní ruský protivzdušný raketový komplet S-500 Prometheus bude hrozbou pro americké stíhací letouny, strategické bombardéry, letouny AWACS, křídlaté rakety a také pro umělé družice.