Reklama

sobota 19. listopadu 2016

Znovu bratrské země: západní média o proruské vlně v Evropě

19. 11. 2016 Sputnik
Proruské nálady se stávají stále populárnější ve Východní Evropě a Brusel, nehledě na snahu politiků vidět v tomto jevu „ruku Moskvy“, musí přiznat, že za své neúspěchy si může sám, píší západní média. V moldavských volbách zvítězil Igor Dodon prosazující těsné vztahy s Ruskem Vypadá to, že Moskva se navrací do „bratrských zemí", píše Spiegel.

Byl 17.listopad 2016. Nebyl to lásky čas!


Zdeněk Hrabica
19. 11. 2016
Před dvaceti sedmi lety, 17. listopadu 1989 jsem šel s ostatními, zdaleka ne jenom se studenty, z Albertova přes Vyšehrad na Národní třídu; očitým svědkem mé přítomnosti byl tehdy kolega novinář Petr Hájek, později nablízku Václavu Klausovi. A snad jsme tam šli spolu s několika dalšími i s hercem Josefem Kemrem, oblečeném v džínovém tralaláčku a v džínovém obleku. Rozhořčeni, že se Pohotovostní pluk VB chystá zasáhnout. Větší stupidnost jsme si nedokázali ani představit.

Moslimovia stupňujú požiadavky na české školy: Chceme hidžáby, prestávky na modlenie a modlitebne

Samuel Gdovin
19.11.2016   Hlavné správy
Moslimská študentka zo Somálska, Ahmednuur Ayan Jamaalová zažalovala strednú zdravotnú školu v Českej republike za to, že jej zakázala nosiť šatku nazývanú hidžáb. Problémy s požiadavkami moslimských študentov majú aj na iných českých školách. Niektorí žiadajú školy, aby zriadili modlitebne a aby poskytli dlhšie prestávky kvôli modleniu sa k Alláhovi.

Inu, naštěstí nýmandi z posledního dechu meloucí pražské kavárny nemají šanci nějakým způsobem zasahovat do toho, zda bude velvyslankyní v Česku Ivana Trumpová nebo ne; o tom si rozhodně sám 45. prezident USA Donald Trump...

.Břetislav Olšer
19.11. 2016   Rukojmí
Tak jsme se dozvěděli pozitivní zprávu; Ivana Trumpová řekla deníku New York Post, že se chce stát americkou velvyslankyní v České republice. Tento návrh se chystá předat budoucímu prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, se kterým je rozvedená...

Dnes už to bude nejznámější Češka na světě. Nemine týden, aby média nepřinesla zprávu o tom, kde a za kolik nakupovala či ke komu a s kým přišla na večírek. Namátkou: Týdenní výdaje Ivany Trumpové se pohybují v přepočtu okolo dvou milionů korun.

Jsem naprosto šokována... Do redakce PL přišel dopis. Toto prý prováděli vysokoškoláci během státního svátku

19.11. 2018   Parlamentní listy
Paní Vladimíra Antošová si ve svém dopisu zaslaném naší redakci postěžovala na chování studentů školy UMPRUM v Praze. Vadilo jí, jakým způsobem reagovali na demonstraci 17. listopadu, která se uskutečnila na náměstí Jana Palacha v Praze.

pátek 18. listopadu 2016

Do Sýrie míří ve velkém ruská výsadková plavidla (VIDEO)

18.11. 2016   Eurasia24
napsal a přeložil: ea24
Jen za posledních sedm dní minuly břehy bosporského průlivu čtyři velké výsadkové lodě ruského námořnictva. Další vstoupila do Středozemního moře přes Gibraltar.

,, Bude-li ještě nějaká demonstrace, srovnám Prahu se zemí… Zastavení českých vysokých škol na tři roky. Jakékoliv demonstrace dát ihned potlačit… Nebudu se ostýchat do ulic postavit třeba i děla. Do každého hloučku se bude střílet kulomety",pronesl A.Hitler.


Břetislav Olšer
18.11. 2016   Rukojmí
 Psychopatičtí darebáci, pražská kavárna přepisují fakta z naší historie za podpory médií a plodí se snad geometrickou řadou...
Politická ochlokracie zapomněla, že ti skuteční mrtví byli 17. listopadu 1939; potkal je tragický osud, když po studentské demonstraci dva de facto zastřelili a následně devět popravili, přes tisíc z nich skončilo v koncentrácích, kde mnoho z nich umučili. Vlastně, pardon, také na Národní třídě v roce 1989 byl jeden mrtvý; napřed jako student Šmíd, později změnil jméno na Růžička, z něhož se však vzápětí vyklubal agent StB Zifčák.

Protestující žádající odstoupení prezidenta Zemana cítí ohrožení demokracie zcela oprávněně

Ivan David
18. 11. 2016
Je velmi důležité, aby člověk kriticky nahlížel na vlastní konání. Chápání dosahu vlastní činnosti je důležitým aspektem orientace člověka, konkrétně orientace situací a také vlastní osobou. Soulad mezi realitou a jejím chápáním pak umožňuje účelné jednání, plánování vlastní činnosti a dosahování cíle.

Budíková výzva aneb i debilizace lidí má v demokracii své meze


Luděk Prokop
18. 11. 2016
Něco jiného je vyzývat dav k cinkání svazkem klíčů, které má u sebe téměř každý a něco jiného je výzva k završení týdne neklidu, zvoněním budíků - k jakémusi podivně zvláštnímu probuzení společnosti, aniž by bylo řečeno k čemu konkrétně, za jakým účelem má být společnost probouzena. Tím více působí ona „budíková výzva“ debilněji.

USA a Ukrajina byly v OSN proti rezoluci o boji proti heroizaci nacismu


18. 11. 2016   zdroj
Tři země - USA, Ukrajina a Palauská republika, ostrovní stát - hlasovaly ve Třetím výboru Valného shromáždění OSN proti rezoluci o nutnosti boje proti heroizaci nacismu a nutnosti čelení současným formám rasismu, rasové diskriminaci a xenofobii. Informovala o tom agentura Associated Press.

„Relativní klid 17. listopadu 2016 může klamat“

Ludvík Smýkal
18. 11. 2016
Komentátor HN Petr Honzejk se mne jistě nebude zlobit, že jsem pro titulek tohoto článku použil jednu větu z jeho článku „Tři směry ohrožení svobody“ na webu ihned.cz . zde
Otázkou je, zda si autor článku, při psaní této věty, zcela uvědomil všechny okolnosti s ní související, když se ve svém pojednání spíše soustředil na úvahy „o ohrožení svobody“ a „hodnot 17. listopadu“. Své úvahy zakončil otázkou, „zda máme politiky, kteří dokážou o svobodu a demokracii pečovat, stále přesvědčovat lidi, kteří mají pocit, že jim svoboda nic moc nepřináší. A jestli poznáme moment, kdy už budeme za hranou, odkud se jede už jen z kopce.“

Teroristé DAEŠ dostali příkaz, aby nesestřelovali americká letadla


18. 11. 2016      zdroj
Novinářům zpravodajské agentury Sputnik Arabic se dostal do rukou zajímavý dokument. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že byl získán v oblasti Mosulu, na který útočí americká koalice a irácká armáda a že v něm jsou pokyny pro teroristy organizace DAEŠ...


Požadavek jednoty národa jako klacek na politické odpůrce


Lubomír Man
18. 11. 2016
Jen na pár vteřin (protože déle se to vydržet nedalo), jsem sledoval pořad Reportéři ČT. Vedoucí pořadu v něm právě vyjadřoval starost, jestli se novému americkému prezidentovi Trumpovi podaří, či nepodaří sjednotit americký národ. Vyhlížel být tím problémem celý utrápený – a první myšlenka, která mě při pohledu na něj napadla, byla - že jeho starosti bych si přál mít. 


Zpráva: Výzva Aliance národních sil k 17. listopadu

18. 11. 2016   zdroj
Vážení přátelé!
Stojíme na zásadním rozcestí a musíme si vybrat!
Buď půjdeme cestou války a zkázy lidské civilizace anebo cestou míru, prosperity a rozvoje. Tak zásadní je volba těchto dnů. Musíme se rychle rozhodnou, co vlastně chtít! stále členy stávající EU a NATO nebo jimi nebýt? si nechat vnucovat zákony, které totálně ničí naši ekonomiku, sociální prostředí, zdravotnictví, zemědělství i vzdělávání našich dětí?

Klárov 17. 11. 2016, 13.00

18. 11. 2016    (videa)
http://www.nwoo.org/2016/11/17/17-listopad-2016-praha-klarov-video/
 Text vystoupení paní Lenky Procházkové:
Text vystoupení Ivana Davida:

čtvrtek 17. listopadu 2016

Frustrace jako zdroj politického postoje

Ivan David
18. 11. 2016
Cestou po Národní třídě jsem včera míjel drobného hubeného starce (asi tak v mém věku). Náhle odhodlaně zvolal: "Hlavně zlikvidovat všechny komunisty!". Zeptal jsem se ho: "Vy jste bezdomovec?" Odpověděl: "Podle čeho tak soudíte? Že mám kufr na kolečkách?" Ne, podle oblečení a značně defektního chrupu", odvětil jsem. "Ale na rozdíl od vás mám vysokou školu", kontroval. 

Filipínský kámen ve světové mozaice

CROIX 
17. 11. 2016
Dne 19. listopadu 2016 se má v peruánské Limě sejít současný filipínský prezident Duterte s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Podle Putinova tiskového mluvčího Dmitrije Peskova se na této schůzce bude projednávat spolupráce v oblasti účasti ruských firem na těžbě filipínské ropy a také navázání spolupráce mezi Filipínami a Ruskou federací ve vojenské oblasti. Strategické raketové nosiče Tu-95MS zasadily úder teroristům v Sýrii

17. 11. 2016    zdroj
Strategické raketové nosiče Tu-95MS ruských VKS zasadily úder řízenými střelami na cíle teroristů zakázané skupiny DAEŠ a Dzhebhat en-Nusra v Sýrii. Lente.ru to sdělila tisková služba Ministerstva obrany RF. Starty raket byly provedeny z prostoru nad vodami Středozemního moře. Letadla, která se na úderech podílela, mají základnu na letišti Engels. "Stroje vzlétly z jednoho z letišť na území Ruské federace, provedly dvojí doplnění paliva ve vzduchu a překonaly vzdálenost více než 11 tisíc kilometrů", je uvedeno v prohlášení. Jak bylo na Ministerstvu obrany RF poznamenáno, trasa Tu-95MS vedla nad vodami severních moří a východního Atlantiku. Po uskutečnění raketového úderu se letadla vrátila na domovské letiště.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Hanobení hlavy státu a co s tím

Jiří Baťa
17. 11. 2016
Přiznám se, že jsem na rozpacích, co si o tom myslet. Svým způsobem je to potlačení práv ve svobodném projevu slova, tedy názorů, myšlenek a postojů, což jaksi připomíná manýry z dob totality a návrat starých pořádků. Zavádět tuto zákonnou normu do praxe je v takovém případě hodně problematické, nicméně na druhou stranu to má také své důvody a opodstatnění. Nebýt excesů, které svými slovními zvratky a plivanci k takovému opatření zavdávají příčinu někteří poblouznění komunistobijci a superdemokraté z řad pražské kavárny ale bohužel i někteří politici, zastánci západní demokracie, nebyl by důvod o něčem takovém ani uvažovat.

Je zapotřebí adekvátní ochrany hlavy státu a státních symbolů před urážkami všech současných i budoucích pseudointelektuálů,hulvátů a psychopatů! Sledujme jmenovitě, kdo nově předložený zákon podepsal a kdo svůj podpis odvolá. Budou přece volby do parlamentu!

17.11. 2016
Skupina 64 poslanců za parlamentní kluby KSČM, ČSSD, ANO a Úsvit přímé demokracie navrhuje vrátit do trestního zákoníku trestný čin „hanobení prezidenta republiky“. Podle návrhu zákona bude hrozit pachateli až roční vězení.Podle  poslanců, kteří návrh předložili, není „postih za takový trestný čin nijak drakonický, je spíše výchovného charakteru.“

David Černý, umělec a vynikající reprezentant odpůrců prezidenta Miloše Zemana


Ivan David
17. 11. 2016
Parlamentní listy (zde) uvedly, že se tento umělec znovu "vymezil" proti Miloši Zemanovi. Jsem však zvyklý v psychiatrickém chorobopisu či soudněznaleckém posudku uvádět výroky pacientů či posuzovaných doslova, aby bylo jasné z čeho usuzuji na výchovnou zanedbanost či na stupeň sociální degradace. Zamysleme se tedy nad Černého vyargumentovanou, důkladně doloženou a věcnou kritikou poslanců navrhujících trestnost hanobení prezidenta republiky. Řekl doslova:

Kalousek už kňučí....


Lubomír Man
17. 11. 2016
Naříká a vyje zrovna tak, jako věrný přítel člověka, když se mu páníček ztrácí z obzoru. Prý jsme si na svobodu a demokracii zvykli jako na samozřejmost, a teď jsme celí ztuhlí z toho, když se nás obojí chystá opustit. Protože to, co přichází s Trumpem, stojí za starou belu. Na takové poměry, které se v budoucnu dají čekat, se on Kalousek, může tak jedině vykašlat. 


Hysterická reakce oficiálního zástupce ministerstva zahraničí USA Kirbyho na otázku po důkazech o útocích na nemocnice


17. 11. 2016  zdroj a zdroj a zdroj
Zástupce Ministerstva zahraničí USA se neovládl kvůli otázce novinářky RT. M. Zacharova: Je to separace média podle ideologického principu? Oficiální zástupce Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov informoval o úspěšném nasazení stíhacích letounů Su-33, které patří ke skupině letounů "Admirála Kuzněcova". Citujeme z vyjádření generála Konašenkova:

Asad vyslovil podmínku pro spolupráci s Trumpem

17. 11. 2016   zdroj a zdroj
Prezident Asad nevyloučil Trumpa jako "přirozeného spojence" Sýrie. Nový generální tajemník OSN "nesmí změnit svou kancelář na část nebo pobočku ministerstva zahraničí USA". Syrský prezident Bašár Asad oznámil, že je připraven spolupracovat s budoucím americkým lídrem Donaldem Trumpem, pokud bude bojovat proti terorismu. Prezident Syrské arabské republiky to řekl v úterý 15. listopadu v rozhovoru pro RTP.

středa 16. listopadu 2016

Pozdrav statečným vlastencům k výročí 17. listopadu


Martin Koller
16. 11. 2016

Vážení přátelé, čeští vlastenci, kteří jste neztratili čest a nechcete být objektem zločinných experimentů a otroky cizáků.

Sedmnáctý listopad je oficiálně den boje za svobodu a demokracii. Současná pravda je taková, že boj za svobodu a demokracii se stává po více, než čtvrt století lží, zlodějin a ideologického vymývání mozků objektivní realitou. V současné době jde o přežití národa a proti vlastencům stojí lidé, kteří se ohánějí nejen svobodou s demokracií, ale také pravdou, láskou a lidskými právy. Přitom právě oni prosazují bruselský diktát hodný totalitního státu, snaží se pronásledovat všechny nositele jiných názorů, organizovat politické procesy a cenzurovat internet.

Letošní 17. listopad je zásadním střetem o budoucnost národa. Na jedné straně stojí globalisté a jejich sluhové soustředění veřejně pod protinárodní pražskou havlérkou, především různými komedianty a příživníky, řízenou aktuálně H-Triem (Halík, Herman, Horáček), mávající tibetskými vlajkami a žvanící svobodě a lidských právech za podpory sudetských soudruhů. 

P.C.Roberts: Oponenti Trumpa mají normální Američany za lůzu


16. 11. 2016     PaulCraigRoberts
Jistě jste si toho též všimli. Ti nejsvatější z našich svatých, kteří téměř omdlévali z rozhořčení nad Trempovým prohlášením, že není ochodem uznat předem jakýkoli (myšleno i falešný) výsledek nadcházejících voleb, teď najednou sami výsledek voleb odmítají přijmout. Neuvěřitelné. Ti z největších demokratů nejsou ochotni podvolit se tomu, o čem lid rozhodl. A odkud tahle jejich nechuť? Odpověď je prostá: mají za to, že jejich zájmy stojí nad zájmy prostých Aneričanů, které oni nepovažují za nic než zástup rasistických a homofobních buranů.

Život je cestou, na jejímž konci v sobě ti šťastnější najdou víru v lásku a dobro.

Ladislav Kašuka
16.11. 2016   zasláno redakci NR
Jinak řečeno, opravdového naplnění dojdou jen lidé, kteří v sobě nakonec najdou víru v sílu světla, lásky a dobra, které představuje vyšší moc většinou nazývanou osud, prozřetelnost, nebo bůh. Mnoho lidí se výrazu bůh vyhýbá ze strachu, že budou označeni za pomatence, či z toho důvodu, že byl v historii snad miliónkrát zneužit některou z církví, z nichž většina nakonec vlastně ve skutečnosti neslouží bohu, ale mamonu a zlu!

USA odvolávají z Kyjeva agenty FBI a CIA


16. 11. 2016
Ukrajinu urychleně opustili pracovníci zvláštních služeb USA, kteří působili v budově generální prokuratury a SBU. Ve vysílání talk show "Míst setkání" to oznámil bývalý poslanec Nejvyšší rady Igor Markov. Podle něj je to důkazem toho, že USA "potichoučku opouštějí" Ukrajinu. "Pokud jde o orgány činné v trestním řízení. Je zde takový detail - před týdnem byli všichni představitelé FBI, kteří byli u generální prokuratury, a CIA, kteří byli v SBU, urychleně převezeni do Rumunska a České republiky. Pro silové struktury je to jasný signál, že USA potichoučku opouštějí Ukrajinu. Zůstali pouze analytici, všichni operativci odjeli", konstatoval Markov.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

17. listopad 1889 v Československu jako „barevná revoluce“


Petr Kužvart
16. 11. 2016
Listopad sice proběhl v době, kdy se tomu tak neříkalo, ale tehdejší události měly řadu shodných rysů s pozdějšími „barevnými revolucemi“. Zejména základ v autentickém lidovém odporu, který se projevil a byl za pochodu určitým způsobem usměrněn a ovládnut vznikající oligarchií za aktivní pomoci jejích pomocníků a sponzorů ze zahraničí. Tedy naprosto autentický začátek a těžko předvídatelné, „zvenčí“ ovlivněné konce. Zvenčí nejen ze zahraničí, ale i zvnějšku víceméně spontánně vzniklého lidového hnutí.

Ostravští žalobci žijí na Marsu


Zdeněk Jemelík 16.11.2016            ZdenekJemelik
Alena Vitásková, nepravomocně odsouzená předsedkyně Energetického regulačního úřadu, jako uchazečka o zvolení do Senátu na Ostravsku vedla kontaktní předvolební kampaň. Během ní hovořila s nezjistitelným velkým počtem místních občanů a naslouchala jejich nářkům. V nich se často ozývalo jméno Zdeňka Bakaly a názory, že jako podnikatel Ostravsko drancoval. Lidé většinou zmiňovali prodej zprivatizovaných bytů z původního majetku OKD a tunelování této krachující firmy vyplácením nepřiměřeně vysokých dividend, též vyvádění majetku do zahraničí. 


Hanobení prezidenta?

Ivan David
16. 11. 2016
Nový gigantický problém hýbe kavárnami. Má být hanobení prezidenta republiky tresné? Nebo nemá? Já jsem proti, ale je mi to celkem jedno. Jsem totiž vděčen každému, kdo se nějak projeví, a tím mi umožní zařadit ho do příslušné kategorie. Když například někdo nazývá prezidenta republiky "ovarem", sděluji mi, že je blbec a sprosťák. Jako kravinec v aforismu Karla Čapka: "Plesk, a teď jsem plně rozvinul svoji osobnost." Vím, že si takového jedince nemusím všímat a tím ušetřím trochu času.

17. listopad 1889 v Československu jako „barevná revoluce“

Petr Kužvart
16. 11. 2016

Listopad sice proběhl v době, kdy se tomu tak neříkalo, ale tehdejší události měly řadu shodných rysů s pozdějšími „barevnými revolucemi“. Zejména základ v autentickém lidovém odporu, který se projevil a byl za pochodu určitým způsobem usměrněn a ovládnut vznikající oligarchií za aktivní pomoci jejích pomocníků a sponzorů ze zahraničí. Tedy naprosto autentický začátek a těžko předvídatelné, „zvenčí“ ovlivněné konce. Zvenčí nejen ze zahraničí, ale i zvnějšku víceméně spontánně vzniklého lidového hnutí.Poznámky k jaderné energii

Jiří Jírovec
16. 11. 2016
Nová republika uveřejnila článek o katastrofě ve Fukušimě (zde). Je naprosto bezcenný, protože neobsahuje skutečně naměřené hodnoty. Stačí jeho porovnání s tímto zdrojem: (zde). Pracoval jsem 22 let v podniku Atomic Energy of Canada Ltd (AECL), který stavěl jaderné reaktory moderované těžkou vodou (CANDU), měl rozsáhlý základní i aplikovaný výzkum v jaderné fyzice, chemii a biologii. Zabýval se i otázkami životního prostředí i nakládání s jaderným odpadem.

Ukrajina očima předsedy Strany evropských socialistů a bývalým ministrem zahraničí Leonidem Kožarou

16. 11. 2016    zdroj
Je třeba pochopit poslední revoluci v Kyjevě. V Evropské unii trvá představa, že to byl mírový protest proti diktátorovi. Chci říci, že události na Majdanu, tedy na náměstí v centru Kyjeva, začaly na podzim 2013 skutečně jako mírový protest. Tehdy jsem byl členem vlády, ale podporoval jsem lidi, kteří protestovali proti neočekávanému odmítnutí asociační dohody, ekonomika pracovala nedobře a lidé to pociťovali, byla obrovská korupce v zemi, proto jako mírový protest jsem Majdan také v duši podporoval. 


Rootin 'Tootin' Putin - tip kulturního referenta

16.11.2016, zdroj zde


Internet uchvátil rockový hit o silném panu Putinovi (VIDEO)


Na YouTube se objevil videoklip na píseň Rootin 'Tootin' Putin, věnovaný ruskému prezidentu Vladimíru Putinovi.Zaslouží si národ zmínku v Ústavě?

Stanislava Kučerová
16. 11. 2016    České národní listy

Občané Československa prožili radost a hrdost ze vzniku svého státu po skončení první světové války roku 1918. Spolu se svým prvním prezidentem neměli pochyb o tom, že mají usilovat o potvrzení existence a o povznesení úrovně vlastního národa.


Proč tolik hysterie v US

Radim Valenčík
16. 11. 2016   blog autora

Do seriálu o reformách patří reflexe dění po volbách v USA:

Reflexe voleb v US/2

Radim Valenčík
16. 11. 2016 blog autora

Do seriálu o reformách patří reflexe průběhu a výsledků vyvrcholení voleb v USA:


Reflexe voleb v US/1

Radim Valenčík
16. 11. 2016   blog autora

Do seriálu o reformách patří reflexe průběhu a výsledků vyvrcholení voleb v USA. Jako první zařazuji článek, který jsem napsal ráno 9. Listopadu, když začínalo být zřejmé, jak volby dopadnou:


Jakov Kedmi o Sýrii: "Tečku za válkou udělají Asadova vojska"

Inna Novikova, Sergej Valentinov
16. 11. 2016        zdroj
Putinův postoj k Sýrii je tvrdý, zatímco Trump se, naopak, v předvolebních projevech distancoval od politiky USA v regionu. Hodnocení toho, co se nyní děje na syrské frontě a jak se to odráží na vztazích mezi Ruskem a USA, Pravda.Ru poskytl vojenský expert a bývalý šéf izraelské zvláštní služby NATIV Jakov Kedmi.

úterý 15. listopadu 2016

Horáček základny NATO na území ČR podporuje

15. 11. 2016
Odpověď výzvě "Ne základnám":
Děkuji za pozvání. Já naopak základny NATO na území ČR podporuji. Chci , aby naše vláda splnila svou základní povinnost a tou je obrana území a občanů naší země. Pokud mi sdělíte, jak hodláte naší zemi bránit a ubránit, rád se poučím. Jinak to jsou jenom rozvračecké bláboly přebrané z ruských webů.
Miloš Horáček, předseda OVV ČSSD Svitavy

"Admirál Grigorovič" udeřil Kalibry na teroristy v Sýrii

15. 11. 2016   zdroj
Fregata "Admirál Grigorovič" uskutečnila v úterý 15. listopadu starty řízených střel Kalibrus na pozice teroristů v Sýrii. Oznámil to ministr obrany RF Sergej Šojgu. Cituje jej agentura Interfax .

Mojmír Grygar: "STOPY LISTOPADU" - právě vychází kniha, která by neměla uniknout vaší pozornosti


Václav Dvořák
15.11.2016 

Tento týden jde do prodeje kniha významného literárního historika, pedagoga a publicisty Mojmíra Grygara "STOPY LISTOPADU". Spolu s nakladatelstvím se bojíme, že kniha bude ignorována, či jak se trefně říká "vymlčena"! Kam s penězi pro armádu

Ivo Krieshofer
15.11.2016    E-republika

Jde o to, aby obranyschopnost nebyla jen v rukou třiceti tisíc placených ozbrojenců, ale každého občana. To je však otázka výsostně politická, protože řadový občan se především ptá, proč by měl platit a nasazovat život za stát, v němž už mu skoro nic nepatří a jehož vládní politika je podřízena cizím zájmům.


17.11.1989 jako Bílá hora II (?)

František Nevařil
15. 11. 2016
Tak máme tu další výročí 17. listopadu 1989, nebo-li Velké listopadové sametové revoluce. S tím je už jako obvykle spojeno velké rojení všech našich současných „osobností“(?), pronášejících procítěné projevy o pádu totality a nastolení svobody, lidských práv a demokracie. A samozřejmě plno vzpomínek na nesmrtelného Václava Havla a vystoupení jeho spřízněných členů tehdejších dizidentských klanů.

Vlastimil Vondruška: Naši předkové si nenechali od cizáků poroučet. Předali nám jisté dědictví a je naší povinností tuhle zem chránit, chránit naši svobodu, jazyk i víru....


Blanka Langerová
15.11. 2016
Vyhlášení cen UČS za rok 2016
Unie českých spisovatelů uděluje cenu každoročně od roku 2006.
Při výběru laureátů ceny zohledňuje nejen uměleckou kvalitu jejich díla, ale rovněž jejich morální kvality a společenskou angažovanost.
V letech 2006 – 2008 neslo ocenění název Cena Daniela Strože a Unie českých spisovatelů, od roku 2009 se jmenuje Cena Unie českých spisovatelů.Všem letošním držitelům gratulujeme a těšíme se na jejich příští tvůrčí přínosy.
Ceny UČS 2016:

Proč neplakat pro Dienstbiera (ani Němečka)


Luděk Ševčík
15. 11. 2016
Po předvídatelné katastrofě v krajských a senátních volbách se Bohuslav Sobotka rozhodl provést jakousi vládní obměnu. Protože jej však jeho koaliční partneři neberou vážně, zůstali na svých postech jak Herman, tak Ťok. Odejíti byli jen Dienstbier a Němeček. Vznikla otázka, zda tedy takováto obměna bude mít vůbec nějaký efekt.

Právní stát je když..., aneb kdo to ví, napoví


Jiří Baťa
15. 11. 2016
Ŕeč bude o našem (ne)právním státě a jeho dopadech na společnost a stát. Je všeobecně známá nespokojenost a kritika veřejnosti s naplňováním, či lépe řečeno nereálné existence této formy politického systému. Připomeňme si, co je „právní stát“ (podle Wikipedie):

Klárov 17. 11. 2016 13.00

15. 11. 2016