Reklama

sobota 26. listopadu 2016

Syrská armáda převzala v Aleppu pod kontrolu čtvrť Masakin-Hanano26. 11. 2016        zdroj
Teroristé kladli v daném kvartálu vládním silám odpor v průběhu několika posledních dní.
Strategicky důležitou čtvrť Masakin-Hanano, která byla největší baštou nezákonných teroristických skupin ve východní části syrského Aleppa, kontrolují ozbrojené síly Sýrie a spojenecké oddíly domobrany. Uvádí to RT s odkazem na zahraniční média.

Štětina je ve válce s Ruskou federací

26.11.2016, Petr Ďoubalík, video "Jeskynní rusofobie"


O tom, jak v evropském parlamentu přijali rezoluci o boji s ruskou propagandou, o reprezentantovi ČR Jaromíru Štětinovi, o vedoucí RT Margaritě Simonjan, o tom, co na to všechno řekl Vladimír Putin. V našich sdělovadlech jsem se dočetl, že Putin zuří - je tedy dobré se podívat, jak takové "zuření" ve skutečnosti vypadá. Já bych spíše řekl, že se nám Putin chechtá a má oprávněné obavy o naše zdraví, o naši "demokracii". 

Horáček for prezident? Ale kdeže, mnoho povyku pro nic!


Jiří Baťa
26. 11. 2016
Když se dívám na fotografie potenciálního kandidáta na prezidenta republiky pana Horáčka nemohu se zbavit dojmu, že alespoň podle výrazů, póz a postojů se pan Horáček jako by už tím prezidentem cítil. Dává na odiv svůj domnělý šarm, státnicky důležitým a vážným výrazem ve tváří jako by chtěl veřejnost přesvědčit, že by jeho foto bylo vhodné pro prezidenta republiky, a tedy, že jeho kandidatura na prezidenta je nezpochybnitelná, neřku-li bezkonkurenční.

Musí se ruský medvěd podrobit sebevědomým veverkám z NATO?


Alexandr Chrolenko
26. 11. 2016       zdroj
24. listopadu generální sekretář aliance Jens Stoltenberg ve svém projevu na univerzitě v Oxfordu prohlásil, cituji: „Aktivity NATO mají obranný a proporcionální charakter, nechceme novou studenou válku, nehledáme konfrontaci s Ruskem.“, konec citátu. Vojenský blok neustále potřebuje „čerstvou krev“. Starší generace Evropanů se staví k NATO stále více skepticky, nepřeje si obnovení studené války. Veškerá naděje se tedy obrací na nezkušenou mládež, která je ještě schopná věřit ve světlou sílu NATO, které sjednocuje celé státy. Proto Brusel zcela pochopitelně verbuje nové stoupence právě mezi studenty.

Rizikovost období "chromá kachna"


Stanislav A. Hošek
26. 11. 2016
Doba od zvolení nového prezidenta USA, po jeho nástup do funkce, se stává rizikovým faktorem pro USA a s ohledem na jejich světovou roli, i pro celý svět. Nebylo tak samozřejmě vždycky, protože události se nehnaly časem tempem současnosti. Ještě horším rizikem pro vnitrostátní vývoj v USA, ale i pro jejich chování v globálním světě, představuje pak celé období, kdy odstupující prezident už fakticky nemá potřebný vliv, což obvykle začíná předvolební kampaní.

Ke krizi ČSSD – co dělat? Od Radima Valenčíka.


Luděk Prokop
26. 11. 2016
Radim Valenčík napsal článek pod názvem „ČSSD v krizi. Co dělat?“
Články s názory Radima Valenčíka čtu rád a název vzbudil mojí pozornost, zároveň s jednoduchou odpovědí - nejlépe bude nedělat vůbec nic a přihlížet tomu, jak se tato strana odebírá do ztracena i s jejími funkcionáři všech úrovní. Platí v případě, pokud ti více pružní, flexibilně a včas, nezmění nynější stranické působení v upadající straně, za působení v jiné straně s perspektivnějším výhledem. Jak jinak, než s vysoce uvědomělým záměrem, sloužit lidem a prospěchu naší společnosti až do roztrhání těla. Čili s tím samým záměrem, se kterým vstupovali do ČSSD, v době jejího blahodárného rozkvětu.


Řecko odmítlo Obamovi uzavřít své přístavy pro ruské námořnictvo


26. 11. 2016    zdroj
Athény nemají v úmyslu zakázat ruským lodím kotvit ve svých přístavech a dostávat potřebné zásoby. V pátek 25. listopadu to agentuře RIA Novosti uvedl zdroj na Ministerstvu národní obrany Řecka. Řekl, že "s ruskou flotilou bude všechno v pořádku, (ruské námořní lodě) budou kotvit a normálně se zásobovat v Řecku. Zásobování bude probíhat v souladu s pravidly. A samozřejmě je nepřijatelný jakýkoliv tlak, abychom neposkytovali ruským lodím palivo. Veškerá jednání o tomto jsou zastavena".

Kauza Zadeh: Další proces, který značně smrdí


Zdeněk Jemelík
26. 11. 2016         jemelikzdenek
U Krajského soudu v Brně po měsíční přestávce pokračoval ve dnech 22.-24.listopadu 2016 proces proti patnácti obžalovaným, kteří měli během třinácti měsíců v letech 2012 – 2013 při obchodování s pohonnými hmotami způsobit krácením daní škodu dvě a půl miliardy Kč. Přestože proces je významný obrovskou škodou, kterou měli obžalovaní způsobit, zajímavý složitostí žalovaných dějů a přitažlivý osobou hlavního obžalovaného Shahrama Zadeha, českého občana íránské národnosti, v soudní síni nevysedávají novináři a neobléhají ji televizní kameramani. Až to působí dojmem, že médiím někdo případný zájem rozmluvil, aby nebylo vidět na nepřístojnosti orgánů činných v trestním řízení, ke kterým v této kauze došlo hlavně v přípravném a vazebním řízení.

pátek 25. listopadu 2016

Přípravy na spuštění „jaderného vlaku“, padající americký Reaper a další krátké zprávy (VIDEO)


25.11.2016   Eurasia24
Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
Rusko rozmístilo na Kurilách raketové komplexy Bal a Bastion. Teroristé Islámského státu zlikvidovali americký útočný a špionážní dron MQ-9 Reaper. Ekonomika RF prakticky přestala klesat. Více ve svodkách Boženy Weitingerové.

Jak posádky bitevních vrtulníků Mi-24 bojují v Sýrii... V okraji oblak dešťových nad zemí se vznáší bílý stín. Jak rád bych plynul s ním…


Napsal/přeložil: Alexandr Kolotilo
25.11. 2016   Eurasia24
„Při návratu z bojového letu utrpěl vrtulník 43 průstřelů z velkorážního kulometu DŠK. Vraceli se domů na základnu zahaleni do oblaku kerosinu, který stříkal z prostřílených nádrží. Palivo pronikalo i do kabiny operátora. Brzo se ho v kabině nahromadilo tolik, že téměř přetékalo přes okraje operátorových vysokých bot.“

Evropský parlament přirovnal kanál Russia Today k ISIS a chce ho zakázat

25.11.2016  CFP

Ranní reportáž ruské televize ze dne 23.11.2016. Rezoluce nakonec byla SCHVÁLENA téhož dne večer.Zpráva ze syrské války. Turecké dělostřelectvo udeřilo v Latakii na syrskou armádu (videoanimace)

25. 11. 2016  Ac24 a SouthFront
 

23. listopadu provedly ve městě Nawara v provincii Latakia Turecké ozbrojené síly dělostřelecký úder proti pozicím syrských vládních sil. Cílem této dělostřelecké palby bylo během střetů se Syrskou armádou, domobranou Národní obranných sil (NDF) a Syrskou námořní pěchotou pomoci Jabhar Fatah al-Sham (čili bývalé Jabhat al-Nusra, tj. syrské větvi al-Kaidy) a jejím spojencům.

Jan Petránek: EU více ohrožuje rozum Evropanů než "ruská propaganda"

25.11.2016  Sputnik

Ruská média provádějí svou propagandu, evropská svou, americká svou, ale je otázka, kdo to dělá svědomitě, okomentoval novinář Jan Petránek v interview pro Sputnik rezoluci Evropského parlamentu o protiakci proti ruským médiím.

Když Robejšek přeorává pravici, komunisté musí levici…

Jiří Vyvadil
25.11.2016   Vaše věc

Petra Robejška asi já osobně volit nebudu, protože nejsem pravicovým voličem. Ale má mé sympatie v tom, že může převálcovat ODS, zbytky TOP 09, byť samozřejmě je logickým rizikem, že se v případě obstojného výsledku spojí s Andrejem Babišem…

Socialista Ortega znovu prezidentem Nikaraguy


Ondřej Kosina
24.11.2016   Vaše věc
 

6. listopadu se uskutečnily všeobecné volby v Nikaraguji, ve kterých voliči kromě poslanců Národního shromáždění vybírali i nového prezidenta. Jasným favoritem byla dosavadní hlava státu, bývalý marxistický partyzán a proslulý latinskoamerický levicový veterán Daniel Ortega, který jako kandidát Sandinistické fronty národního osvobození (FSLN) získal 72,4 % hlasů. Jeho pravicového oponenta z Liberální strany Maximina Rodrigueze podpořilo pouze 15 % voličů.

Podporuje Egypt vojensky Sýrii? Prezident Sísí je jasně na straně Bašára Asada


Egypt údajně vyslal svá vojska na pomoc Damašku a egyptští piloti se již dokonce mají nacházet v syrském Hamá, informuje list Assafir. Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí rovněž veřejně vyjádřil podporu v boji s terorismem svému syrskému kolegovi Bašáru Asadovi. 


Komu patří omluva. Historická pravda o poválečných událostech

25.11.2016  České národní listy

Tak se jmenuje sborník, který vychází jako soubor přednášek ze stejnojmenné konference, pořádané 25. května 2016 v Brně. Týká se denacifikačního odsunu Němců z Československa, ke kterému došlo na základě rozhodnutí vítězných mocností z druhé světové války. Pro Čechy znamenal odsun rozuzlení dávných i nedávných problémů a excesů aXzáklad stability poválečného uspořádání Střední Evropy. Část odsunutých Němců však označila odsun jako bezpráví, katastrofu, zločin všech zločinů.


čtvrtek 24. listopadu 2016

NATO na válečné stezce: Druhé obklíčení Petrohradu? Putin posílá rakety do Pobaltí. Spekulace nad členy Trumpova kabinetu. Zastaví prezident válečnickou partu? Čína kupuje zbraně. Naděje versus obavy

Václav Danda
24. 11. 2016    ProtiProud

Václav Danda sleduje nepolevující napětí mezi NATO a Ruskem a bez růžových brýlí uvažuje, jaký dopad na celou situaci může mít nový americký prezident se staronovou administrativou v zádech 

 

Umlčeni aneb Smlouva za záclonou

Kateřina Konečná 
24.11.2016   blog autorky - europoslankyně

Nevím tedy, čemu se divíte, když evropští občané ztrácejí víru v evropský projekt a jeho přínosy.Drtinová v bezprecedentním konfliktu zájmů coby člen správní rady Sorosovy neZiskovky! Neměla by se otřást jako zlatem nechráněná měna?

Tomáš Vyoral
24.11. 2016   Rukojmí

,,Uznávaná novinářka Drtinová" sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky OSF, v roce 2013 od ní obdržela novinářskou cenu. Sorosova OSF také sponzoruje think-tank, jehož členku Drtinová přátelsky zpovídala v DVTV. A konflikt zájmů?! "A ze všeho nejhorší jsou neZiskovky. Ty potvory vám vlezou všude," když parafrázuji Cimrmana. Je s podivem, že jsem čirou náhodou narazil na informaci, kterou veškerá "nezávislá", "objektivní" a ta "správná" média zcela ignorují. Daniela Drtinová, jako jedna z nejrespektovanějších novinářek (nikoliv však mnou) totiž zaujímá místo ve správní radě pražské pobočky vlivné neZiskové organizace Open Society Fund miliardáře George Sorose, která v roce 2015 z rozpočtu ČR získala 111,5 milionu Kč!

Turecko žádá revizi hranic v Evropě

24.11.2016  PodSmetákem

Recep Erdogan během konference o nové strategii národní bezpečnosti Turecka přišel s prohlášením, že je na čase přehodnotit dohodu z Lausanne z roku 1923. Tento dokument garantuje egejské ostrovy ve prospěch Řecka, stejně jako hranici s Bulharskem. Na evropské straně to vyvolalo vlnu zděšení.

Putin vidí v rezoluci EP o ruské propagandě degradaci demokracie24. 11. 2016      zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin nazval rezoluci Evropského parlamentu (EP) o protipůsobení vůči ruské propagandě degradací představ o demokracii. Agentura TASS uvedla, že to prohlásil ve středu 23. listopadu . "Svědčí to o tom, že jsme svědky zcela zjevné degradace představ západní společnosti o demokracii v politickém slova smyslu", řekl prezident a přiznal se, že poprvé se dověděl o rezoluci od novinářů.

New York Post: Trump strhal vedení CNN a dalších "prolhaných médií"


24. 11. 2016       zdroj
Setkání zvoleného prezidenta USA s manažery amerických médií se pro ně stalo "noční můrou", tvrdí The New York Post s odvoláním se na své vlastní zdroje. "Televizní manažeři a moderátoři přišli s předpokladem, že bude diskutována možnost přístupu k prezidentské administrativě, ale místo toho dostali "od Trumpa firemní nadílku", citoval list nejmenovaného partnera.

PC.Roberts: Teď je to na nás!


24. 11. 2016     zdroj
Vyhrál Ronald Trump volby proto, protože je rasista a mysogyn, čili nepřitel žen, jakými jsou většinoví Američané? Nikoliv. Tak vysvětlují jeho úspěch jen dobře placené děvky oligarchů v médiích, liberálové, think tanky a univerzity. Vyhrál Trump volby proto, protože je ukradl?

Dělová rána na Babiše a ODS: REALISTÉ - nová strana s excelentním vedením!

24.11. 2016 Skrytá pravdaDr. habil. Petr Robejšek

Mentor a zakladatel Realistů, politolog, ekonom, komentátor a publicista
Vystudoval sociologii a sociální psychologii na Karlově univerzitě v Praze. Po emigraci z Československa v roce 1975 studoval na Univerzitě Hamburk národní hospodářství, posléze se zde habilitoval v politických vědách. V letech 1982 až 1998 byl vědeckým pracovníkem ve vzdělávacím středisku „Dům Rissen“ ...

Neklid v policii

Zdeněk Jemelík
24. 11. 2016  jemelikzdenek
Když se policejní prezident Tomáš Tuhý, zaštítěný ministrem vnitra Milanem Chovancem, rozhodl založit Národní centrálu proti organizovanému zločinu, projevila se pokleslost české politické kultury: kdekterý politik se cítil kompetentnější ve věcech organizace policie než policejní prezident a rezortní ministr. Nejvyšší státní zástupce si na chvíli přisvojil roli předlistopadového generálního prokurátora a také se připojil k houfu odpůrců zmíněného opatření. 

Jak funguje propagandistická mašinérie Západu? Přečtěte si výstižné vysvětlení z ruské strany

Nikolaj Starikov
24.11. 2016   Rukojmí
Tento text ruského publicisty Nikolaje Starikova rozhodně stojí za přečtení. Není typickou odbornou, běžnému smrtelníkovi nesrozumitelnou analýzou. Naopak, velmi jasně a jednoduše popisuje nejen principy, na kterých funguje dnešní propaganda a šíření nenávisti ze strany Západu, ale i důvody, proč je jí zranitelná řada z nás, Čechů a Slováků. Přináší také zajímavé paralely dotýkající se mimo jiné i našeho předlistopadového školství.


Jak Trump ví, že kvůli neustávajícímu globálnímu oteplování bude Země za 100 let neobyvatelná?


Eric Zuesse
24.11. 2016   Zvědavec
Ví to, protože jeho hlavní stratég Stephen Bannon – polyhistor – se osobně zúčastnil výzkumu, který to dokazuje.Bannon byl přizván v roce 1994 k velkému vědeckému experimentu jako „výkonný ředitel“, aby nalezl způsob, jak se vyvarovat závěrů dřívějšího experimentu, že přibližně během sta let (tedy přibližně do roku 2095) bude tato planeta prakticky neobyvatelná, pokud se globální oteplování rychle nezmění. 


Přípravy na spuštění „jaderného vlaku“, padající americký Reaper a další krátké zprávy (VIDEO)

Napsala/přeložila - Božena Weitingerová
24. 11. 2016   Eurasia24
 
Rusko rozmístilo na Kurilách raketové komplexy Bal a Bastion. Teroristé Islámského státu zlikvidovali americký útočný a špionážní dron MQ-9 Reaper. Ekonomika RF prakticky přestala klesat. Více ve svodkách Boženy Weitingerové.


ČSSD v krizi. Co dělat?

Radim Valenčík
24. 11. 2016  blog autora


Uvádíme úryvky z facebookové diskuse (i s gramatickými chybami) o současném stavu české sociální demokracie a jejích čelných představitelů, do které vstoupil svými úvahami, odpověďmi a prognózou autor blogu doc. Ing. Radim Valenčík, CSc. Po našem soudu je to čtení zajímavé nejen pro členy, voliče a sympatizanty ČSSD a KSČM...

středa 23. listopadu 2016

První cena za hyenismus

Ivan David
23. 11. 2016
"Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat!"(K. Čapek: Bajky a podpovídky)
Byly doby, kdy novinářské povolání mělo svoji etiku. To zdaleka neznamená, že by se novináři etice nezpronevěřovali. Byla ovšem hranice a každý věděl, jak daleko od ní se pohybuje. Dnes tvoří slušní novináři malou menšinu. Vidíme, slyšíme to a čteme každý den. Slušnost je darebákům k smíchu. Nemůžeme se tomu divit v zemi, kde je všechno na prodej a nic není hanba, protože trh nezná špinavé peníze.

Kdy zavlaje ruská vlajka nad sídlem kancléřky SRN?

Jiří Vyvadil
23. 11. 2016   Rukojmí
Turecký prezident Erdogan prohlásil, že o EU už nestojí, ale spojení s Ruskem a Čínou je perspektivní a bude se cítit volněji. Stejně tak ovšem uvítal konec Obamy a nadšeně přivítal vítězství Donalda Trumpa.
Izraelský premiér Netanjahů je jedním s největších partnerů Putina, stejně jako nadšeně přivítal vítězství Donalda Trumpa.

Sektorové daně

Zbyněk Fiala
23.11.2016  Vaše věc

Sociální demokracii začíná vrtat v hlavě obrovský odliv dividend do zahraničí, který je odvrácenou stranou politiky lákání přímých zahraničních investic. Dost opožděně zjišťujeme, do jaké extrémně nevýhodné pozice jsme se nechali vtlačit. Pokud jde o možnou nápravu, zatím se uvažuje o té nejjednodušší v podobě vyššího zdanění finančnictví, energetiky a telekomunikací.


Rusko tentokrát coby „pašerák“. Mainstream se opět střelil do nohy

Geo
23. 11. 2016   Eurasia24

Rusko tentokrát coby „pašerák“. Mainstream se opět střelil do nohy.


„Světové agentury“ vypustily v úterý 22. listopadu naprosto scestnou informaci, v níž odhalují zoufalou snahu Západu bránit teroristy v Sýrii i za cenu publikování kravin.

Žoldáci: evropská internacionála Azova

Jakov Ruď
23. 11. 2016 zdroj
Absolutní zkreslování skutečného stavu věcí a záměna pojmů jsou pevným základem projektu "Majdan", jenž je bez tohoto odsouzen k fiasku. Kyjev vždy popíral přítomnost cizích žoldáků na Majdanu, v ATO, ale ukázalo se, že je to lež. Jsou a je jich mnoho. Historie ukrajinské "revoluce", "antiteroristické operace" a také celé vlády Petra Porošenka je plná mýtů a mystifikací. Ať už začnou přemožitelé V. Janukovyče mluvit o čemkoli, nikdy neřeknou pravdu, ani když je jim známa nebo se jí mohou alespoň dovtípit. 

Svět ruskýma očima 378

zajoch
23. 11. 2016   Outsidermedia

Dovolujeme si s malým zpožděním předložit našim čtenářům pravidelný výběr webu Outsidermedia z ruského mediálního světa. Vybírá a překládá Zajoch.

Syrská armáda vstoupila do východní části Aleppa

23. 11. 2016    zdroj
Bojovníci syrských vládních jednotek zrychlují operaci na osvobození východních čtvrtí syrského města Aleppo. Informuje o tom TASS s odkazem na noviny Al-Watan. Vojska postupují od kruhovém objezdu Džandul ve směru náměstí Baidin. Podporu na této části fronty poskytuje palestinská brigáda Liwa al-Quds, která útočí ze strany tábora běženců Inzarat. Dělostřelectvo zároveň ostřeluje pozice teroristů ve čtvrti Masakin Hanano. Teroristé ze skupiny Džebhat Fatah al-Sham, která se dříve nazývala Džebhat en-Nusra, se snaží ji udržet pod kontrolou a přesouvají tam posily. Dříve byli syrští vojáci schopni obsadit pět výhodných palebných linií na přístupech k Masakin Hanano.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Syrský paradox – s každým dalším vítězstvím Syrské armády (SAA) vzrůstá riziko pro Evropu

23. 11. 2016    Zvědavec

Ale pojďme si to vysvětlit od začátku.
Základním znakem války v Sýrii je roztříštěnost bojišť. Neexistuje jedna fronta. Jedná se o desítky oblastí, kde se bojuje. Frontové linie měří tisíce km. Klasickou ukázkou je okolí Damašku. Zatímco samotný Damašek je relativně bezpečné normální město, jeho některé předměstí drží či drželi teroristé. Ti jsou obklopeni SAA.

Jiří Baťa: Pane europoslanče Jiří Pospíšile,


23. 11. 2016
od potenciálního kandidáta na funkci prezidenta České republiky bych rozhodně očekával mnohem větší prozíravost v tom, co jako významný politik říkáte. Nemohu totiž nezareagovat na Váš dialog s panem předsedou senátu Štěchem, kde jste se mj. vyjádřil také k Číně a pročínským politicko-ekonomickými kontaktům. Jste vzdělaný a dalo by se předpokládat, že také inteligentní člověk, což jaksi vyplývá z Vašeho titulu JUDr. Smůla je ovšem v tom, že jste k titulu přišel v profláknuté plzeňské právnické fakultě. Ale k věci.

Hej, dospěláci! Slyšte náš hlas! - tip kulturního referenta

22.11.2016, Petr Ďoubalík, hudba, video - text - překlad - procvičení ruštiny


Zemfira - Žít ve tvé hlavě, přidaný text k písni v ukrajinské soutěži "Hlas - děti"


Jen houšť pozitivních věcí z Ukrajiny! Podívejte se na malou zajímavost z ukrajinské soutěže "Hlas - děti". Skupina dětí, vedená jedním z porotců ("Monatik"), vystoupila s písničkou ruské Zemfiry. Samotné provedení známé písničky touto dětskou trojicí mi nepřišlo až tak úžasné, ale to nevadí, překvápko se koná v druhé části vystoupení.

úterý 22. listopadu 2016

Kroky ČSSD na cestě k cíli – „konečná bez vracečky“ - lze pouze zdržovat nikoli zastavit.

Luděk Prokop
22. 11. 2016
Miloš Zeman v čele ČSSD, vytáhl stranu z politického přízemí, nejen do vyšších pater ale až do patra nejvyššího. Aby se stal nechtěným hrobařem strany tím, že se zasadil o instalování V. Špidly na své místo, do funkce předsedy strany. Před návratem strany pod vedením V. Špidly, z vyšších pater zpět do přízemí, zachránilo stranu zmatečné dění ve vrcholových funkcích, v jehož závěru se ujal role zachránce před pádem do politického přízemí, Jiří Paroubek. 

Pět mužů v debatě: My budík nepotřebujem

22. 11. 2016 (posláno redakci s žádostí o publikaci)
Novinář Antonín Hošťálek otevřel v návaznosti na oslavy 28. října na Staroměstském náměstí rozpravu přátel prostřednictvím e-mailu, které se dále zúčastnili sociolog a historik Petr Schnur, žijící v Hannoveru, slavista a amerikanista Ladislav Plch, prozaik a vědec Zdeněk Gába a publicista Karel Nečas. Rozprava skončila 21. listopadu a čtenáři je předkládána v bezprostřední podobě, jen mírně zredigována a časově uspořádána.

"Cena Gajdarových reforem je hrůzná, 2x horší, než byl vpád fašistů"


22. 11. 2016    zdroj
"Musíme pochopit, jak hluboko jsme padli a jak obrovskou cena jsme zaplatili za ty takzvané tržní reformy", říká Alexej Puškov. Za roky druhé světové války SSSR pozbyl 24% HDP a od roku 1991 do roku 1998 přišlo Rusko o 48% HDP, což znamená, že ekonomika klesla dvakrát víc, než tomu bylo v důsledku vpádu hitlerovského Německa, konstatoval 20. listopadu ve vysílání pořadu "Nedělní večer s Vladimírem Solovjovem" předseda komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov.

pondělí 21. listopadu 2016

Jak praví klasik Murphy; „Každá organizace má určitý počet pracovních míst vyhrazených pro naprosté blbce, z čehož vyplývá: Když z jednoho místa blbec odejde, je promptně nahrazen jiným..."

Břetislav Olšer

Slavnostní schůzka vládních bretšnajdrů 17. listopadu 2016... To je opravdu smutné, že existuje tolik a tak zavilých odpůrců demokracie v naší milé transatlantické zemi...

Václav Umlauf
21.11. 2016   E-republika
Celý miliardový koráb TV najel před zraky udiveného národa na mělčinu a kapitán z lodního můstku vesele hlásil, že Hillary pořád vítězně pluje. Taková situace se už nesmí opakovat. Pevně doufám, že agent Novák nám pomůže vnést do našeho ministerského týmu správného bojového ducha.

Co nového na frontách v Sýrii a na Donbasu? Kde a proč se aktuálně střetávají Rusko s Amerikou? A kde naopak spolupracují? Více ve svodkách Boženy Weitingerové.

Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
Úvahy o kalifornské ambasádě v Rusku, Turecko na cestě do Šanghajské organizace pro spolupráci a další krátké zprávy

Za pár dnů to bude přesně třiadvacet roků od chvíle, kdy Petr Cibulka řekl u Městského soudu v Praze prezidentu Havlovi „Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado!“

Břetislav Olšer
21. 11. 2016    Rukojmí
Hanobení prezidenta Václava Havla se Petr Cibulka podle vyšetřovatelů dopustil dle magnetofonové nahrávky během jednání Městského soudu v Praze dne 14. prosince 1993, kdy ho vulgárně urážel slovy: „Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado!“. Za hanobení prezidenta republiky mohl být odsouzen až k dvouletém vězení. Z trestného činu hanobení republiky však bylo nejprve od 19. května 1994 vypuštěno hanobení státních orgánů a od 1. ledna 1998 byl tento trestný čin zrušen definitivně. Trestný čin hanobení představitele republiky byl sice už v roce 1990 omezen na hanobení presidenta, ale i tato skutková podstata zůstane součástí českého právního řádu až do konce roku 1997.

Prý není elit…

Marek Řezanka
21. 11. 2016
Petr Pithart se 17. listopadu opatrně dotkl problému, že ne všem lidem se v ČR žije stejně. „Ale není tomu tak proto, že by se pomyslná pražská kavárna nadřazovala venkovské hospodě. Taky nevím nic o tom, že by se tady někdo sám označoval za elitu“, prohlásil. To opravdu Petr Pithart nevidí ty různé „hlásné trouby“, které šíří „jedinou zaručenou a nezpochybnitelnou pravdu“ – a které se snaží ovlivňovat většinu, byť od ní mandát nemají? 

Horší než CIA jsou fašističtí sluníčkáři typu Soros. Jsou stejně nebezpeční jako podnikatelské korporace brutálně vysávající lidi, které po světě zaměstnávají.

21.11. 2016   Parlamentní listy,rozhovor se senátorem Doubravou
Občan Havel byl jenom maskot západních politiků...Jaký odkaz? O žádném nevím. Jenom kupa žvástů, přičemž realita byla a je a bude úplně jiná.
O celé show na Václavském náměstí na PL