Reklama

sobota 3. prosince 2016

Do Sýrie přiletěla ruská nemocnice

An 124 - Ruslan (ilustrační foto)

3.12.2016, zdroj Vesti24


Video o zřízení mobilní nemocnice pro syrské Aleppo naleznete zde, překlad níže.


Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov odhalil podrobnosti svých rozhovorů o Sýrii s odcházejícím, ale stále ještě pracujícím americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym. Ukazuje se, že nyní dali Američané Moskvě návrhy ohledně Aleppa, které se shodují s názory Ruska. A jak jinak, pokud Rusové pracují na místě? V Aleppu se již nacházejí ruští lékaři a sapeři.

Nepodařené slouhovství brutální cenzuře na IDnes

Radim Valenčík
3. 12. 2016       RadimValenčíkPíše
Lubomír Stejskal se dnes pokusil odpovědět na otázku, proč byl smazán blog Lucie Provazníkové. Raději to neměl dělat. Ubohé, trapné a hlavně vznášející se v obecné rovině bez argumentů. Ostatně posuďte sami (uvádím text v plném znění jen se zvýrazněním některých pasáží):

Lavrov posoudil nové návrhy USA ohledně Sýrie


3. 12. 2016    zdroj (kráceno)
Ministr zahraničí USA John Kerry předal Moskvě nové návrhy k syrskému urovnání. Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov to oznámil po jednání s japonským protějškem Fumio Kishidou v sobotu 3. prosince, píše agentura RIA Novosti. Lavrov zdůraznil, že Washington se v rámci konzultací o vyřešení konfliktu v syrském Aleppu v Ženevě až do 2. prosince snažil "protlačit do těchto dohod ustanovení, podle nichž by teroristé Džabhat en-Nusry byli odvedeni z území úderů".

Naladění na vojenskou notu: S čím se Lukašenko vrátil z Moskvy?

Pavel Jurincev
3.12.2016 EuroasiaDaily a Zvědavec

Na setkání Aleksandera Lukašenka a Vladimira Putina během oslav sedmdesátin patriarchy Kirila mnozí v Minsku významně sázeli. Vleklý plynový konflikt, problém dodávek ropy, financování běloruské ekonomiky a řadu dalších otázek již nelze řešit jinak, než na úrovni hlav států. Nicméně vytrvalé mlčení ohledně programu setkání jak Minsku, tak Kremlu přimělo většinu analytiků poznamenat, že rozhovory sotva skončily úspěchem, obzvláště pro běloruskou stranu. A to, že pro běloruskou stranu se věci nevyvíjí tím nejlepším způsobem, demonstrovalo několik posledních dní, jejichž události nezanechávají žádných iluzí o tom, jak proběhlo setkání v Moskvě.


Návraty Emila Hrušky: „Aktéři, kulisy a propadliště – Války a okupace“


Zdeněk Hrabica
3. 12. 2016      (recenze)
Ani ve snu by mne, a to i v mém vlastním umanutém zájmu, nikdy nenapadlo, že se najde ještě v roce 2016 někdo z českých autorů (jsoucích v Čechách, na Moravě a ve Slezsku doma) – historiků, spisovatelů literatury faktu, kdo se posune dál, než přešlapovali před ním dávno jiní. Člověk by pak už vůbec nevěřil, že se najde i mezi tuctovými ambiciózními a exhibujícími režimními - včerejšími a dnešními pisálky,opisovači cizích textů v literatuře, jež se nazývá literaturou faktu a mající k tomu i sdružení a dekorace se jménem E.E. Kische. To vše už od minula. Zajímavé, že to nikomu ani dneska nikomu nevadí a nepřekáží.

Vznikla Asociácia nezávislých médií

3. 12. 2016     HlavnéSprávy
Bola založená Asociácia nezávislých médií, medzi ktorej zakladajúcich členov patria aj Hlavné správy. Predstavitelia redakcií Zem&Vek, Slobodný vysielač, Hlavné správy, Medzičas a DAV DVA sa stretli 12. 11. 2016 v Bratislave, aby spoločne založili Asociáciu nezávislých médií (ANM). Logo Asociácie nezávislých médií je vyše.

Na základě rusofobie ztrácí britská vláda rozum: Ministerstvo obrany RF: Ať Velká Británie raději Rusku nepřekáží v pomoci obyvatelům Aleppa


3. 12. 2016   zdroj
Ministerstvo obrany Ruské federace okomentovalo prohlášení tiskového tajemníka britské premiérky Theresy May o tom, že Rusko údajně brání dodávkám humanitární pomoci do Syrské arabské republiky, zejména do Aleppa. Odpovídající prohlášení učinil dnes 3. prosince mluvčí Ministerstva obrany Ruska, generálmajor Igor Konašenkov.

V Sýrii téměř dobojováno?

Ondřej Kosina
3.12.2016  Vaše věc


Po razantním vstupu Ruska do syrského konfliktu loni 30. září se válka ubírá směrem, který ještě před dvěma lety nikdo nečekal. Po osvobození Aleppa od teroristů nebude pochyb o tom, že vítězem je Bašár Asad a jednání o poválečném uspořádání země se bez něj v žádném případě neobejde. Výzvy západních, tureckých a některých arabských politiků, že „Asad musí odejít“, jsou dnes zcela mimo realitu. Zároveň je zřejmé, že tato válka musí být vybojována až do vítězného konce, protože jednání s tzv. opozicí k žádnému výsledku nikdy nevedla.


Sněmovna reprezentatů USA vydává zákon zakazující pravdu

P.C.Roberts
3.12.2016  zdroj

Americká sněmovna reprezentantů se natolik cítí být ohrožena pravdou, že vydává zákon o jejím zákazu. Nu a jelikož tuto pravdu vyslovují tzv. „ruští agenti“, šířící „falešné zprávy“, tato jediná pravda se v USA zakazuje. 

Jak ochladit horké hlavy v NATO: Rusko přezbrojuje armádu na hranicích s Evropou


Alexej Zakvasin
3. 12. 2016
 
Útvary ruského Západního vojenského okruhu (ZVO) od počátku letošního roku dostaly více než 1500 ks nových moderních těžkých zbraní, uvedl náčelník tiskového oddělení ZVO Igor Muginov. Vojska rozmístěná na západě Ruska tak dostala největší množství nové vojenské techniky z celé armády.


Svatá rodina inkvizitorů a štvanice na ČSBS

Jiří Jaroš Nickelli
3.12.2016   České národní listy

"Českem alias republikou obchází strašidlo. Strašidlo Českého svazu bojovníků za svobodu. Ke svaté štvanici na toto strašidlo spojily se všechny reakční síly novorežimu - pražští kavárnici i venkovní havlisté, ministranti i ouřadové, antibenešovci i antizemanovci, sudeti i kolaboranti, političtí koryfejové i politrukové, novinářství i televizní slouhové". Tak nějak by to popsal klasik komunistického manifestu v 19. století. Ovšem vidíme, že metody inkvizice přežily ze století devatenáctého až do století jednadvacátého...

„Rudá hrozba – Antikomunismus v USA 1917 – 1954“


Zdeněk Hrabica
3. 12. 2016
Jakoby na okamžitě splněnou společenskou objednávku, dalo pražské nakladatelství Epocha na knižní pulty a do knihoven titul nadmíru aktuální a potřebný. Autorem knihy: „Rudá hrozba – Antikomunismus v USA 1917 – 1954“ je představitel nastupující generace historik Daniel Srch (1986). Považujme jeho útlou práci za manuál v orientaci, co je to vlastně v neustále opakující řadě a v často povrchních odsudcích komunismu (často bez znalosti geneze i pojmu) jeho protipól, zhruba se formující při vzniku obou.

Současná kvalita potravin – skrytá genocida českého národa

Martin Hyroš
3.12.2016   Eurasia24 
Co jsme jedli za socialismu a co jíme dnes? Jaký mají současné potraviny účinek na lidský organismus? Co před námi zůstává skryto a proč? I na tyto otázky vám bude v seriálu článků odpovídat Eurasia24.cz ve spolupráci s Martinem Hyrošem, autorem knihy Současná kvalita potravin – skrytá genocida českého národa.

Kongres USA zakazuje Pentagonu vojenskou spolupráci s Ruskem


3. 12. 2016     zdroj
Akce v rámci vojenské spolupráce nebudou financovány, dokud Rusko nesplní řadu podmínek USA. Tisková služba zákonodárného orgánu USA oznámila, že Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh zákona, který zakazuje financování spolupráce s Ruskem ve vojenské oblasti z rozpočtu na obranu. Zákon zakazuje financování akcí v oblasti vojenské spolupráce, dokud Rusko nesplní řadu podmínek USA.

Drákula a lidská práva pedofilů

Yekta Uzunoglu 3. 12. 2016
Minulý týden o chlup prošel v Turecku zákon amnestující a legalizující pedofilii na děvčátkách. Na protest a pod tlakem z celého světa byl návrh zákona stažen k dalšímu projednávání, během kterého předseda vlády Turecka, ale dokonce i Erdogan, ujistili pedofily, že zákon po "úpravě" projde, že se uzákoní! Dle všeho bude zákon jen kosmeticky poupraven a po poučení z prvního pokusu projde formálně parlamentem a hlavně bleskově, aby svět nestačil opět "řvát". 


Podle Lavrova za situaci v Aleppu mohou Spojené státy

3.12.2016   Sputnik

Situace ve východním Aleppu je výsledkem toho, že se nepodařilo oddělit ozbrojenou opozici od teroristů, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během svého vystoupení na konferenci Středozemní moře: římský dialog. Ruský ministr poukázal na to, že se k tomu Spojené státy zavázaly ještě v lednu tohoto roku, když ujišťovaly, že „doslova během několika týdnů dokážou oddělit tyto ozbrojené skupiny." Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí.  
 

Slabé argumenty proti EET

3.12.2016  Tribun

Předesílám, že EET vůbec nepovažuji za nejlepší možné a jediné řešení problému daňových úniků při platbách v hotovosti, stejně tak ho ale na druhé straně za nástroj ďáblův a konec svobody a demokracie. Nepochybuji ovšem o tom, že určitě někde existují dobré a silné argumenty proti, nejsou to ale podle mě ty, kterých jsou plné internety.

pátek 2. prosince 2016

Odkaz Fidela Castra: Síla idejí. Život v solidaritě

Sue Babbitt
2.12.2016  GlobalResaerchZvědavec
Existuje jedna historka, která se váže k plavbě jachty Granma. Tato lodička vyplula z Mexika 60 let před dnem skonání Fidela Castra tento týden. Jak se plavidlo blížilo k svému cíli na východě Kuby, po dvou letech příprav, jeden z mužů spadl do moře. S vědomím, že celá mise může být ztracena, Fidel Castro odmítl pokračovat v plavbě. Přeplněná jachta kroužila ve tmě tak dlouho, dokud se onoho muže nepodařilo najít a zachránit.

Kongres USA zavádí další omezení pro ruské diplomaty


2. 12. 2016    zdroj
Pracovníkům ruské diplomatické mise bude povoleno cestovat na vzdálenosti přesahující 40 km od velvyslanectví pouze po předchozím vyrozumění orgánů USA v předchozím kalendářním čtvrtletí. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila ve středu návrh zákona o financování zpravodajských služeb USA ve fiskálním roce 2017. Text dokumentu obsahuje také ustanovení, jež určují další omezení pro ruské diplomaty, kteří pracují v USA. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 390 kongresmanů, jen 30 jich bylo proti.


Západ bezstarostně ignoruje zločiny spáchané „umírněnými teroristy“ v Aleppu

Anna Jaunger
2.12.2016 Off Guardian a Messin
 

Na mimořádném zasedání RB OSN se diskutovalo o humanitární situaci v Aleppu. Stálý zástupce Sýrie při OSN Bašár Jaafari tam řekl, že nikomu na světě nezáleží na ochraně životů Syřanů, kteří trpí terorismem ozbrojených organizací, jako syrské vládě. Dodal, že teroristické útoky v Aleppu se třikrát časově shodovaly s oznámením humanitárních přestávek, které měly za cíl záchranu lidských životů.

Téměř neuvěřitelné – Trump: USA nebudou „svrhávat režimy" jiných zemí!


Téměř neuvěřitelné – Trump: USA nebudou „svrhávat režimy" jiných zemí!

- kou  -
2. 12. 2016  RIA - překlad První zprávy

Americký prezident zvolený Donald Trump potvrdil, že jeho administrativa nebude usilovat o zahraniční politiku zaměřenou na „svrhávání režimů" v jiných státech.Jsme na cestě k novému Mnichovu. To je důvod k oslavě Dne německé jednoty?

J. Skalský
2.12.20165  České národní listy
 

Když se začalo mluvit o sjednocení Německa, postavil se francouzský prezident F. Mitterrand i M. Thatcherová, britská premiérka, důrazně proti těmto představám. M. Gorbačov přesto prosadil své, bez ohledu na Francouze a Angličany. Již v předstihu jednal o svém zamyšleném kroku s některými německými činiteli, dokonce i s F. J. Straussem. Sjednocení vlastně proběhlo tak, že Západní Německo spolklo východní NDR, někteří východní Němci mluvili o anexi. Tak bylo Německo sjednoceno. Gorbačov se stal čestným Němcem roku. Německo rázem zmohutnělo.

"Změna koncepce zahraniční politiky je spojena s požadavkem doby"


2. 12. 2016    zdroj
Prezident RF Vladimír Putin podepsal dekret o schválení Koncepce zahraniční politiky Ruska. Nová koncepce zahraniční politiky Ruska, kterou schválil prezident RF, je spojena s požadavky doby. Jak 1. prosince informoval zpravodaj IA Regnum, konstatoval to člen výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Sergej Železňak (Jednotné Rusko). Koncepce také souvisí se zabezpečením potřebné úrovně zachování národních zájmů a bezpečnosti země v podmínkách současné mezinárodní situace, poznamenal poslanec.


Hlavní teze Putinova projevu k Federálnímu shromáždění: «Budeme budovat svoji budoucnost»

2.12. 2016   New World Order Opposition
Rusko bude budovat svoji vlastní budoucnost na základě svých národních zájmů, řešit svoje vnitřní problémy a zlepšovat kvalitu života svých občanů, řekl ve svém výročním projevu k Federálnímu shromáždění prezident Vladimír Putin. Stav ruské ekonomiky a dopad západních sankcí, budoucnost daňového systému, péče o vědu, nezbytnost rozvoje IT sektoru, vytvoření příznivého prostředí pro podnikání, problémy životního prostředí (ekologie), boj s korupcí, jakož i práce ruské armády bojující s mezinárodním terorizmem –RT shromáždil základní teze Putinova projevu před parlamentem.

Za vše hovoří Černého slovní zásoba: „Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na hradě, vytlemený prasečí držky, ať už konečně chcípnou v ošklivejch a táhlejch bolestech. Zmrdi smradlavý, zkurvysyni vyjebaný, tupý debilové. I s tou bandou kreténů čuráckejch, co to navrhujou. Do nejhlubší prdele s váma, vy hovnožrouti!"

Břetislav Olšer
2.12. 2016   Rukojmí
Inu, za schizofrenií Davida Černého, trpícího stihomamem, že je sochařem, může být mindrák z dětství, možná sexuální zneužívání, proto se těžce vyrovnává s výchovnou zanedbaností, což vyústilo až k nejvyššímu stupni sociální degradace… A proto už kvůili takovým nebezpečným psychopatům by měl vejít v platnost paragraf zákona, jenž praví: Kdo veřejně hanobí prezidenta republiky, ruší výkon jeho pravomoci a snižuje tak jeho vážnost, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo propadnutím věci...Co vy na to?

Do Středozemního moře vpluly dvě výsadkové lodě vojenského námořnictva USA

2.12. 2016   Sputník
Univerzální výsadková loď Wasp a výsadkový transportní dok Whidbey Island amerického vojenského námořnictva se čtyřmi tisíci vojáků na palubě propluly Suezským průplavem a vpluly do Středozemního moře, oznámilo Vojenské námořnictvo USA.

Nejen Tomáš Ortel smýšlí a tvoří v hnědém odéru. Pavel Novotný je jeden z předních interpretů velmi neslušných, ještě lépe řečeno sprostých, vulgárních a hanlivých výrazů a urážek na prezidenta Zemana.

Jiří Baťa
2.12.2016   Czech Free Press
Jak dlouho ještě bude „ taky novinář“ Pavel Novotný veřejně kálet svými ústy extrementy do řad slušné společnosti občanů? Nelze nevidět, že tento člověk, který si říká bulvární „novinář“, jím není ani náhodou. To není novinář, to je prach sprostý nevychovaný spratek, resp. produkt bulvární ho společenského odéru a atmosféry liberálního šovinismu. Je s podivem, že se proti jeho „novinařině“ neozvou a neohradí opravdoví a slušní novináři, kterým tento pseudonovinář evidentně kazí profesionální novinářské renomé.

P.C.Roberts: Srovnejme Putina s válečnicko-kriminálními režimy Obamy, Bushe ml. či Clintona


2. 12. 2016    PaulCraigRoberts
Ve svém čtvrtečním výročním slově k národu v ruském federálním shromáždění promluvil prezident Putin o domácích a zahraničních záležitostech, o důsledcích globální finanční krize, o mezinárodní spolupráci i o vyhlídkách jednotlivých odvětví národního hospodářství.

Potvrzeno: na Krymu jsou raketové systémy Antej (VIDEO)

ea24

V souvislosti s raketovými střelbami ukrajinské armády, naplánovanými na tyto dny do blízkosti Krymu, se objevila řada informací, že Rusko na poloostrově kvůli ukrajinské provokaci rozmístilo protiraketové systémy Antej-2500. 

Trestní oznámení na J. Štětinu

2.12.2016   CFP

Trestní oznámení
OZNÁMENÍ O SKUTEČNOSTECH NASVĚDČUJÍCÍCH TOMU, ŽE BYL SPÁCHÁN TRESTNÝ ČIN

Se Sobotkou na smetiště dějin!

Marek Řezanka
2. 12. 2016
Byla-li by vypsána cena Zlatý obrtlík na politické scéně, myslím, že vítěz by byl jasný předem. Před časem jsem na tomto webu upozorňoval na neuvěřitelnou proměnlivost (a tedy naprostou nedůvěryhodnost) postojů B. Sobotky zde. Od té doby u něho došlo ještě k mírné gradaci. Když jedná s prezidentem Zemanem, posteskne si, že nemůže odvolat ministra z jiné strany – ve zjevné narážce na ministra Hermana. Pár dní nato ale téhož ministra hájí a velebí.

P.C.Roberts: Srovnejme Putina s válečnicko-kriminálními režimy Obamy, Bushe ml. či Clintona


P. C. Roberts
2. 12. 2016

Ve svém čtvrtečním výročním slově k národu v ruském federálním shromáždění promluvil prezident Putin o domácích a zahraničních záležitostech, o důsledcích globální finanční krize, o mezinárodní spolupráci i o vyhlídkách jednotlivých odvětví národního hospodářství.

Kandidát na prezidenta Rakouska Norbert Hofer vyzval, aby byl Krym uznán jako součást Ruska


2. 12. 2016    zdroj
Vyzval, aby byla respektována vůle Krymčanů, kteří se chtěli spojit s Ruskem. "V březnu roku 2014 referendum na Krymu ukázalo, součástí které země se lidé cítí. Tuto problematiku je rovněž třeba vidět v historickém kontextu, tedy vůli voličů (v referendu - RT) je nutno uznat", řekl v rozhovoru s agenturou ANA*. Dříve Hofer oznámil, že v případě vítězství se chystá Rusko navštívit jako jeden z prvních států.
 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
*Athens News Agency je jedna ze dvou největších mediálních agentur Řecka

Děkuji „kavárně“, jejím mainstreamovým médiím i Paroubkovi


Luděk Prokop
2. 12. 2016
„Kavárně“ děkuji za řadu poznání, které by mne, nebýt jejího úsilí nezištně podporovaného mainstreamovými médii, zcela minuly. Děkuji kavárně za změnu mého déle trvajícího nenávistného posrpnového postoje z roku 1968, vůči Rusku, kdy zásluhou protiruské rétoriky médií, jsem pozorněji začal sledovat heroickou minulost ruského lidu, při obraně (tehdy ještě) Leningradu a Stalingradu, s následným vyhnáním do té doby vítězících německých vojsk a s konečným osvobozením Prahy i většiny území Československa. 


Co na to, když jsme v NATO?


Zdeněk Hrabica
2. 12. 2016
Dlouhá léta života jsem se přátelil se Srby; Černohorci, Chorvaty, Makedonci, zkrátka – tenkrát s Jugoslávci, což mnohé po prožitých tragediích nyní silně irituje. Těžko jsem nesl přelety bombardovacích letadel na Bělehrad v nedávných letech, krátce poté, kdy jsme se stali členy NATO. Proklínal jsem všechny, kdo si v tomto díle namočili prsty. Proklínal jsem později všechny, kdo uznali nezávislost Kosova.

Že by přece jen "trochu" nevyváženost? Odpověď Rady Českého rozhlasu (Č. j. 016CRO0137886) paní Evě Novotné: "...Podle našeho názoru došlo k porušení Kodexu ČRo v čl. 7.1..."

2. 12. 2016
Vážená paní Novotná,
ve své stížnosti máte pravdu v tom, že tvrzení bezpečnostního analytika Lukáše Dyčky, na které upozorňujete, nebylo pravdivé. Rada ČRo si k Vašemu podnětu vyžádala prostřednictvím generálního ředitele Českého rozhlasu vyjádření ze strany ČRo. Poskytl je Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství ČRo. Dává Vám v oné věci nepřímo za pravdu.

Putinovo Urbi et orbi

Jan Campbell
2.12.2016   Vaše věc


Putinovo již 13 Urbi et orbi (v daném případě Moskvě, Rusku a světu) ve formě ročního poslání Federálnímu shromáždění v Kremlu, neodpovídá papežskému požehnání. Je ale jako papežovo Urbi et orbi spojeno s velkým zájmem světové veřejnosti, nejenom proto, že je přenášeno rozhlasem a televizí, ale kvůli obsahu, formě a důležitosti pro vývoj ve světě. Proto bude obsah Putinova 68 minutového projevu často citován a komentován v Rusku, méně v západních společnostech, ve kterých boj s ruskou propagandou již začal. V příspěvku se pokusím ukázat na několik z mnoha informací, které pro mne vyplývají ze sofistikovaných formulací prezidenta Putina, a harmonické struktury poslání, které představují druhou, méně slyšitelnou stránku poslání. Měly bychom ji znát a brát na vědomí. Týká se nás všech v EU.

čtvrtek 1. prosince 2016

Veřejnoprávní televize podporuje nenávist a násilí!

Radek Rozvoral
1.12. 2016  Rukojmí

Pokud již dává veřejnoprávní televize ve svém hlavním vysílání prostor radikálním islamistům, tak už se nedá mluvit ani o politické korektnosti, nýbrž o propagaci nenávisti a násilí.Britský deník Daily Mail informuje o tom, že by měla televizní stanice BBC 2 v hlavním vysílacím čase vysílat dvoudílnou sérii pořadu s názvem „Muslims Like Us“, který je přezdívaný jako „Big Brother pro muslimy“ a mělo by se v něm objevit deset muslimů, kteří zastávají hraniční pohledy na svět kolem sebe. Na tom by nebylo vůbec nic divného, pokud by hlavní hvězdou unikátní reality show neměl být pětatřicetiletý bývalý boxer Anthony Small alias Abdul Hagg, který v minulosti vyjadřoval veřejnou podporu Islámskému státu. Hagg také udržuje přátelské vztahy se známým radikálním imámem Anjemem Choudarym, který byl letos v červnu obviněn z podpory terorismu.

Na jednom z publikovaných videí Hagg dokonce ospravedlňoval stětí hlavy amerického novináře Jamese Foleyho.

Probouzí se Německo konečně?

Yekta Uzunoglu
1. 12. 2016
Již od 80 tých let Kurdové a jejich přátelé v SRN v rámci svých velice omezených možností poukazovali, upozorňovali, protestovali a někdy i demonstrovali proti tomu, že do Německa proniká nebezpečná turko -islamistická mafie, která může do budoucna ohrožovat celou společnost. 


Perličky z tisku za listopad 2016

Jan Kadubec
1.12.2016 Outsidermedia
 
Redakce Outsidermedia, resp. její spolupracovník Jan Kadubec, vybral pro milé čtenáře texty, které se objevily ve veřejném prostoru planety a které ... ale co, račte si je přečíst sami: 
 

Putin: Rusko bude natahovat potravinové embargo, jak jen to půjde

mbi
1. 12. 2016 Eurasia24

Podle vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina na zasedání Všeruské lidové fronty se mnoha ruským podnikatelům sankce proti Rusku vyplácí – a snaží se proto, jak jen to jde, oddálit zrušení odvetných opatření Moskvy.


EU odhlasovala, že si občané budou financovat výplach mozku ze svého


Finian Cunnigham
1. 12. 2016   Zvědavec
Nově vytvořená skupina Evropskou komisí, údajně k tomu, aby čelila „ruské propagandě“, má dostat další veřejné zdroje a finance. Evropští občané budou financovat mechanismus k prosazování jejich ignorance a šíření desinformací.

Z České republiky se má stát totalitní stát, který bude špehovat soukromí svých občanů. Vláda potají pracuje na drakonickém systému masivního sběru dat. Inspiraci hledala u americké NSA!

VK

1. 12. 2016   AENews
Z České republiky se má stát totalitní stát, který bude špehovat soukromí svých občanů. Vláda potají pracuje na drakonickém systému masivního sběru dat. Inspiraci hledala u americké NSA!

Slavík rozvlnil českou žumpu

Jiří Paroubek
1.12.2016  Vaše věc

Pořad Český slavík je slavnostním vyhlášením ankety, která téměř nikoho nezajímá a ve které také téměř nikdo nehlasuje. Fakt, že v akci téměř nikdo nehlasuje, ukrývají organizátoři za skutečnost, že již nehovoří o počtu hlasů, které ten který zpěvák získal, ale počtu bodů – přičemž počet bodů, které zpěvák od hlasujícího obdrží, závisí na tom, na které místo ten který hlasující onoho zpěváka zařadí.

Evropa na cestě od blahobytu do náruče Nového světového řádu


Květa Pohlhammer Lauterbachová
1.12.2016   E-republika

Po celé Evropě nastoupí tzv. „konzervativní pravicoví populisté“, jak jim říká korporátní tisk. Ti budou být moci obviněni za všechno zlé, co přijde, od skutečných fašistů usilujících o jeden světový řád v duchu Orwella.


středa 30. listopadu 2016

P.C.Roberts: Putin mi slíbil ruský pas


1. 12. 2016       PaulCraigRoberts
Poté, co mě nejkanálovější americký deník Washington Post spolu s dvěma stovkami dalších Američanů označil za „ruského agenta“, napadlo mě, že bych tuto absurditu mohl roztočit do vyšších obrátek tím, že coby ruský agent požádám prezidenta Putina o vydání ruského pasu. Ten by mi totiž proti americkým úřadům, které mě po tomto obvinění - z něhož jako nejvážnější uvádí Washington Post mou podporu Trumpa - jistě přijdou zatknout, mohl poskytnout diplomatické krytí.

Budoucnost NATO - Jaroslav Bašta, Miroslav Polreich, Roman Bidlo

30. 11. 2016  Ne základnám

Ve 2 hodinové diskuzi, která proběhla 20.11.2016 v rámci seminářů SPaS diskutovali nad budoucností NATO a našimi možnostmi: Jaroslav Bašta - bývalý politik a diplomat, Miroslav Polreich - bývalý diplomat a rozvědčík a Roman Bidlo - bývalý účastník misí v Bosně a Kosovu. Co s NATO? Opustit? Rozpustit? Změnit?

Pentagon: telefon ruských vojáků zastavil útok koalice na syrskou armádu. Brigádní generál Richard Coe na brífinku o výsledcích vyšetřování také řekl, že útok koalice USA na syrské vojáky v září byl neúmyslný a odehrál se hlavně kvůli lidskému faktoru.

30.11. 2016   Sputnik
Letadla mezinárodní koalice v čele s USA zasadila 17. září čtyři údery syrským vojskům, která byla obklíčena IS v okolí letiště. Podle informace syrské vlády zahynulo přitom 83 lidí a přes 100 jich bylo zraněno. Po těchto útocích přešli teroristé IS do ofenzívy na pozice syrské armády. Ústřední velení OS USA uznalo skutečnost leteckých útoků americké koalice u Dajr az-Zauru a prohlásilo, že došlo k tomu omylem.

Skutečnou strategií Demokratů je spustit přepočítávání

Richard Baehr
30.11.2016 ICH

Přepočítávání ve Wisconsinu a chystaná v Michiganu a Pensylvánii nezmění výsledky v žádném ze států. Žádné přepočítání nikdy nezměnilo tisíce hlasů. Nemyslím však, že toto je jejich účelem.

Bitva o Khan al-Shin – další velké vítězství SAA. A dalších tisíc teroristů v Evropě...(videa)


Napsal/přeložil: MN
30.11.2016 Eurasia 24

...a Cenu hlavního města Prahy dostává... Brady, pardon vlastně Bangy... Myslí to ta paní snad vážně?

Jiřina Holotová 
30.11. 2016   Rukojmí
Asi tomu nebudete věřit, ale zdaleka není  Slavíkům konec... Myslím, že tohle je už totální morální marasmus a dno sociálních inženýrů a představitelů eurohujerských praktik. Ztrácí půdu pod nohama a šíleně manipulují veřejným míněním i sami sebou. Za hustou atmosféru ve společnosti, na kterou si paní náměstkyně stěžuje, si tak vlastně mohou sami a nemůžou se tomu už vůbec divit!

České vlastenecké obci

Pavel Rejf
30. 11. 2016  České národní listy

I.
V době dřívější i v současnosti jsme zavalováni polopravdivými až výslovně lživými informacemi, šířenými slovem i písmem maintreamovými médii. V tomto směru zvlášť významnou úlohu hraje ČT. Místo vyváženého objektivního zpravodajství se setkáváme s nechutnou, odpudivou propagandou, jež se nezastaví před ničím.