Reklama

sobota 17. prosince 2016

Ostuda Pentagonu: Číňané ukořistili bezpilotní ponorku USA před očima amerických námořníků


18. 12. 2016    zdroj a zdroj
Čínská válečná loď unesla americkou bezpilotní ponorku před očima posádky lodi Bowditch. Informovala o tom agentura CNN s odvoláním na zdroje v oficiálních kruzích. K incidentu došlo ve vodách Jihočínského moře. Loď Bowditch se zastavila 100 mil od přístavu Subic Bay, aby vyzvedla dvě bezpilotní ponorky. Avšak ve stejném okamžiku čínská loď spustila na hladinu člun, jehož posádka jeden z dronů sebrala. Je uvedeno, že americká strana neobdržela radiospojením od Číňanů žádné vysvětlení. CNN poznamenává, že čínská armáda často považuje americké oceánografické lodě za špiony. V tomto případě, zdůrazňuje list, dron prostě prováděl měření stavu oceánu. Pentagon se zatím oficiálně k incidentu nevyjádřil.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

Pozn. red. I.D. 17. 12. Čína oznámila, že dron vrátí, pokudo to USA požádají a USA o to požádaly.

Ukrajinské perspektivy – Skylla a Charybda Porošenkova režimuCroix
17. 12. 2016     zdroj a zdroj

Dnes jsem vybral k překladu dvě zprávy z aktuální Ukrajiny, které se týkají jejích nadcházejících perspektiv, pokud jde o aktivity a plány dvou naprosto protichůdných sil působících uvnitř této země.

Čurkin komentoval francouzský návrh na umístění mise OSN v Aleppu


17. 12. 2016    zdroj
Vyslání pozorovatelů do syrského Aleppa, aby byl sledován průběh evakuace lidí z východní části města, bude trvat týdny. Konstatoval to stálý zástupce Ruska při OSN Vitalij Čurkin, když komentoval francouzský návrh na umístění monitorovací mise v Aleppu. Sdělila to agentura TASS.

Já že jsem tajtrlik? Za prvně nevím, co to je, a za druhé mě to uráží!


Jiří Baťa
17. 12. 2016
Tento citát Vlasty Buriana z filmu „Byl jednou jeden král“ lze použít ke zprávě ČTK, ve které informuje o událostech posledních dnů v Aleppu, kde podle mluvčího vysokého komisaře pro lidská práva OSN Ruperta Colvilla s odkazem na „jeho“ zdroje, provládní jednotky při dobývání posledních ohnisek odporu vnikají do bytů a civilisty na místě zabíjejí. Mezi zabitými je 11 žen a 13 dětí. Dodal, že není jasné, kde přesně k masakrům mělo dojít. To je ten moment, který lze srovnat s výrokem V. Buriana. 


Turecká vyděračská politika vůči ČR i EU

Yekta Uzunoglu
17. 12. 2016  uzunoglu.blog 
Turecku je vlastní vyděračská politika, klade si podmínky vůči nezávislému a svobodnému státu České republice, ale především vůči celé EU. Chyba není na straně Turecka, dnešní Turecko a Erdogan se netají tím čím jsou, ostuda je těch, kteří se nechávají vydírat, ať to je ČR nebo EU!

O propagande a mainstreamovej manipulácii ohľadom Sýrie nezávislá novinárka na pôde OSN (video)

17. 12. 2016 Hlavné správy a Ostrov Janiky

Eva Bartlett – kanadská aktivistka a nezávislá novinárka pôsobiaca v Sýrii, vyškolila 9. decembra na pôde OSN (konferencia mierových aktivistov a novinárov pôsobiacich v Sýrii) suverénneho novinára, ktorému sa nepozdávali jej informácie z terénu a kritika médií a tzv. nezávislých humanitárnych organizácií ako Biele helmy.

Útvar pro boj s proruskou propagandou nestíhá

17. 12. 2016, zdroj zde a zde1, doplnění a překlad P. Ďoubalík


Hymna pro Donbas, skupina Les Brigandes, video - překlad


Bonzovat se nemá, ale nahlásit se to musí: Pánové Chovanče, Jando (a další vaši bratři v triku), poslušně hlásím, že jsem zaznamenal jeden opravdu velký podraz, přímo zradu spojenců. Vaším sítem proklouzla jedna ohavná proruská, ba co dím, dokonce pronovorossijská propaganda! Ale my nic, my jsme svatoušci, to Francouzi! Navrhuji proto rozšířit váš špiclovací útvar o mezinárodní oddělení. Snad strejda Sam nebo Soroš ještě nějaký ten milion (růží) přihodí...

Dezinformační kampaň západních médií o nepotvrzených popravách „na místě“ v Aleppu

16.12.2016  Messin

Ozbrojení teroristé v roce 2012 napadli a od té doby drželi syrské Aleppo. Severní část města byla osvobozena teprve nyní. Ihned se vynořila tvrzení, že syrské síly „na místě“ popravily až 82 civilistů. Ovšem doposud nebyl dodán jediný důkaz, který by tato tvrzení podporoval.


Praha se v neděli připojí k vlně bleskových kulturních akcí, tzv. flashmobů, které letí Ruskem, Ukrajinou a nyní se šíří i na Západ.

17. 12. 2016
Demonstrují přátelství mezi národy, jimž je naopak zejména některými politiky vnucována vzájemná nenávist. Ať jsme Češi, Rusové, Němci, Slováci či příslušníci dalších evropských národů, chceme dát najevo, že si jeden druhého vážíme, vyznáváme podobné hodnoty a chceme mír.
Sejdeme se v neděli 18. prosince ve 14 hodin na Staroměstském náměstí před pravým vchodem do paláce Kinských.

Sankce nefungují - do vánoční Moskvy propašovali pražský trdelník!

17. 12. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj Vesti24

Hlavní město (Moskva) dnes začalo svoji "Cestu do Vánoc", tak se jmenuje velký zimní festival. Jeho hosty čekají jarmarky, karnevaly, ohňová šou i balet na ledu. Dnes večer se ve městě rozsvítily pohádkové instalace, do nového roku vedou třpytivé tunely. Krátké video ze včerejších zpráv s překladem z mluveného slova.

pátek 16. prosince 2016

Lubomír Man: Kdyby tak tohle řekl Putin16. 12. 2016
Vážení čtenáři,
Během nadcházejících dnů dorazí na knihkupecké pulty knížečka spisovatele, publicisty a častého přispěvatele do našeho serveru Lubomíra Mana, nazvaná KDYBY TAK TOHLE ŘEKL PUTIN! Jde o samostatné pokračování předchozích Manových svazků Psáno ze vzteku a Braň se, nevzdávej to!, komentujících události z let 2008 až 2014. Knížečka Kdyby tak tohle řekl Putin pak zabírá děje u nás i ve světě od června 2014 do prosince 2016. V této době zveřejnil L.M. většinou na našich internetových webech necelé dvě stovky svých vlastních článků i překladů z angličtiny, z nichž pro tento svůj poslední výbor vybral 50 článků vlastních, o nichž usoudil, že nesou informační hodnotu platnou i dnes. Patří mezi ně též stať Proč rozhodně nemohli Rusové zabít Litviněnka, kterou převzal i největší světový portál World News, vycházející v 60 jazycích, a dva nejvýznamnější ruské internetové portály Rossija segodnja a Sputnik. Knížečka vychází v nakl. Apis Press.

K prohlášení některých umělců

Jiří Jírovec
16. 12. 2016
Tak jste zase jednou vydali prohlášení. Převážně se týká (většího) slova v kontrolních orgánech ČT a ČRo. Nežádáte prostor pro sebe a svoje myšlenky. Nejspíš žádné nemáte, a pokud ano nemůžete s nimi jít na veřejnost, protože jste spoutáni marasmem, který po sobě zanechal Havel. Jste příliš zbabělí, abyste kdy promluvili proti válkám, budoucím radarům nebo základnám.
Chcete kontrolu a vliv, abyste v budoucnu nepřišli o kšefty. Jde vám o to, že příští volby asi vyhraje Babiš a s ním se může měnit i politika české vlády:

"Proto je naléhavě třeba, aby Česká televize a Český rozhlas nebyly rukojmími jakékoliv státní moci. Po příštích volbách už může být pozdě!"

V Aleppu byly objeveny sklady s humanitární pomocí pro teroristy


16. 12. 2016   zdroj
V osvobozených částech východního Aleppa byly nalezeny sklady s potravinami, dodanými teroristům ze zahraničí. Oznámil to náčelník Hlavní operační správy Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Sergej Rudskoj.

Vývoz Slovanské epopeje - největší kulturní zločin státu od roku 1945


Jiří Jaroš Nickelli
16.12.2016 České národní listy

Jsem emeritní muzejník. Pracoval jsem v několika muzeích na Moravě, z toho čtvrtstoletí v Technickém muzeu v Brně. Když za socialismu vyvezl tehdejší ředitel muzea ilegálně technickou památku lokomotivu Krause do Uher bez schválení ministra kultury, přičemž výměnou za ni dostal vůz budapešťského metra, takže nezpůsobil žádnou materiální škodu, dostal mimo jiné i za tento počin devět let kriminálu. To vše zapadlo do bažin zapomnění v nových skandálech a kraválech polistopadové éry...


Program strany, která chce vyhrát volby

Radim Valenčík
16. 12. 2016      RadimValenčíkPíše
V rámci seriálu, ve kterém zveřejňuji materiály k přípravě letošní monografie s nástinem komplexního programu řešení současných problémů, jsem se pokusil napsat pár tezí k tomu, jaký by měl být program té strany, která chce uspět a která docení význam skutečného programu. První nástřel se mně podařil víc, než jsem čekal. Možná k tomu přispěla zajímavá beseda, kterou jsem včera měl k politickým otázkám v prostředí jedné politické strany. Ostatně posuďte sami. Uveřejním v rámci seriálu během několika málo dní a rád uvítám i připomínky, náměty či alternativu.

Naše reportérka viděla na vlastní oči boje v Allepu - Tereza Spnecerová podává svědectví o průběhu vrcholících bojů o Aleppo

Tereza Spencerová
16. 12. 2016    Literárky
„Být při tom“

Byla jsem pár dní při tom, smím-li lehce parafrázovat název geniálního filmu Blakea Edwardse. A nebyla jsem sama, v Aleppu byly desítky novinářů ze všech koutů světa, Norskem počínaje a Japonskem konče. Pro mě bylo ale nejzajímavější právě ono „být při tom“. Shodou okolností jsem se ocitla pouhé dvě uličky od kampusu aleppské univerzity, kam v tu chvíli dopadl granát odpálený Al-Káidou nebo nějakou její přidruženou „umírněnou, demokratickou, feministickou, rovné šance a sexuální menšiny uznávající“ silou. Teď jde ČSSD o všechno!


Jiří Paroubek 
16.12.2016   Vaše věc

Zasvěcenci dnes říkají, že celý případ monstrózní policejní operace zatýkání osob, údajně v nedávné minulosti vytvářejících organizovanou zločineckou skupinu promyšleně vylupující evropské peníze v ROPu Severozápad, čekal na realizaci tři měsíce.

ROP Severozápad – mastili si politici ČSSD kapsy?

Radek Rozvoral
16.12. 2016   Rukojmí
V této kauze je dohromady obviněno čtyřiadvacet osob a velkou část z toho tvoří politici oranžové květiny (ČSSD). Mastili si kapsy nebo stranickou pokladnu?ČTK informovala o tom, že má k dispozici seznam všech obviněných, z něhož jmenovala dohromady sedm politiků ČSSD (bývalá hejtmanka, náměstci a radní) a dva bývalé vlivné členy ODS

Trump chce zdanit dovozy

Zbyněk Fiala 16. 12. 2016   Vaše věc
 

Globalizačnímu blouznění o volném trhu odzvonilo. Ve Spojených státech se chystá daňová revoluce, která má udeřit na vyvážení výroby ze země a povzbudit domácí investice. Vedle dovozních cel, kterými je vyhrožováno Číně, utrpí také americké offshorové korporace - přijdou o možnost odečíst náklady zboží vyrobeného v zahraničí, upozorňují Financial Times.

Tak, takhle jste to chtěli…? Vystoupení ukrajinské advokátky a ochránkyně lidských práv Taťjány Monťjan v Evropském parlamentu ….

16. 12. 2016       zdroj
Konalo se vpředvečer sv. Mikuláše v Bruselu a soudě dle chvílemi vyděšených tváří řady posluchačů během její řeči, ťala do živého… Evidentně to byly informace zcela odlišné od obvykle tam slýchaných …
"Od samého počátku říkám svůj názor o našem báječném Majdanu a na rovinu všem těm, kteří tam poskakovali s kastróly na hlavách, že bourají naši státnost, ale na vybudování nové nemají mozky, protože ani nechápou, jak je státnost vystavěna. Že jsou šílenými Papuánci, poskakujícími tam za sušenky Noulandové, za 5 miliard dolarů a bůhvíco ještě, a hází kameny a „molotovovy koktejly“ ne na Berkut, nebo vnitřní vojska, ale na vlastní státnost. 


Základy globální cenzury položeny


16. 12. 2016     Norberthaering
Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft na nátlak Berlína, Bruselu a Washingtonu právě položili základy rozsáhlé internetové cenzury. Nadace a instituce pracují na černých listinách a veřejnosti se bubnovou palbou hysterie z „ fake news“ a Putinových hackrů vtlouká nutnost cenzury. Pro kritické duchy to bude velmi svízelné, stejně jako před 32 lety.

Nikolaj Azarov - živě u soudu

16. 12. 2016
Přímý přenos vystoupení Nikolaje Azarova u Dorogomilovského soudu (Moskva) ve věci státního převratu na Ukrajině. Vystoupení N. Azarova skončilo, od 10:06 (našeho času) lze shlédnout jako záznam.
Nikolaj (Mykola) Azarov, nar. 1947, v letech 2010-2014 předseda vlády Ukrajiny, více info na wikipedii

Zaorálkova dětinská hra s Tureckem

Yekta Uzunoglu
15. 12. 2016      Uzunoglu blog
Hledat ve zrůdnostech v diktátorském, sultánském myšlení něco, co my vnímáme jako logiku je absurdní, je to totéž jako se ptát, kde byla v Auschwitzu či v hitlerovském rasismu logika. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli 13. listopadu zadrženi a uvězněni v Turecku proto, že prý byli napojeni na YPG a PKK. To je absurdní a vykonstruované tvrzení. Stvořitel je mým svědkem, že Markéta nebyla členkou YPJ a ani povahově by nemohla být. Musela by mít jiné povahové rysy, tedy musela by být osobou akceptující disciplínu, což Markéta nebyla a není. 

čtvrtek 15. prosince 2016

Pane poslanče Ženíšku, sundejte si černé brýle, nasaďte optické a čtěte!

Jiří Baťa
16. 12. 2016
"Humanitární katastrofu v Sýrii nesmíme přehlížet. Bashar Asad je diktátor, který za pomoci Ruské federace vraždí vlastní obyvatelstvo a i po skončení bojů nechává vraždit civilisty. Mimosoudní popravy, které provádí Asadův režim v Aleppu, jsou brutálním porušením mezinárodního práva a je naprosto nezbytné, aby viníci byli dopadeni a souzeni. Jednání syrské vlády k vlastním občanům, kteří jsou pod dozorem Ruska unášeni, mučeni a vražděni, je naprosto neospravedlnitelné. Syrská vláda patří za své činy před mezinárodní trestní soud v Haagu. Vyzývám Vládu ČR, aby k této problematice nemlčela!" 

Síly NATO "prošvihly" průchod ruských ponorek přes Gibraltar

16. 12. 2016       zdroj
Protiponorkové síly NATO hledají ve Středozemním moři dvě ruské jaderné ponorky, které, pravděpodobně, sledují letecké úderné skupiny francouzského a amerického námořnictva. Oznámil to list Izvestija a upřesnil, že se jedná o ponorky projektu 949A Antěj, které jsou v klasifikaci NATO nazývány Oscar-2. Tyto ponorky jsou vybaveny protilodními raketami Granit, které byly vyvinuty k ničení nepřátelských letadlových lodí.
Tereza Spencerová
15. 12. 2016       Parlamentní listy
 (kráceno)
Před pár týdny jsem tu říkala, že Západ „zničehonic“ utlumil dodávky zbraní teroristům do východního Aleppa. Nebo jinak, hodil tamní džihád přes palubu coby neudržitelnou přítěž. To ostatně uznávají i představitelé Damašku – přiškrcení dodávek zbraní zvenku výrazně usnadnilo syrské armádě úspěšný postup východním Aleppem. Samozřejmě, pokud se Západ ke svým chráněncům zachoval právě tímto způsobem, je třeba to nějak zastřít, a tak se rozjede další vlna propagandistických „hrůz“. Nemá smysl to brát nějak vážně. Jsou to jen slova, která se nedají nijak doložit.

Bašár Asad mluví jako vítěz – fakty drtí Západ a odsuzuje k zániku západní média. Čtěte jeden z nejpřímějších rozhovorů se syrským prezidentem

Napsal/přeložil: lin
15.12. 2016   Eurasia 24
Syrský prezident Bašár Asad poskytl televizi RT jeden ze svých dosud nejotevřenějších rozhovorů. Hovoří přímočaře, pevně, z pozice vítěze. Odhaluje přímé souvislosti mezi osvobozením Aleppa a aktivizací teroristů u Palmýry a neostýchá se spojovat Západ s Islámským státem. Hovoří také o kooperaci s Ruskem – jak tato spolupráce funguje skutečně, nikoliv v podání západních médií.