Reklama

sobota 24. prosince 2016

Mohou loutky létat? - tip vánočně-kulturního referenta

24. 12. 2016, "Sníh na Vánoce", písnička skupiny Bi-2 v kombinaci s filmem "Vánoční tajemství"


Dva roky nazad jsem přidal na web Nové republiky tuto písničku. Teď jsem objevil videoklip, kde písničku doprovázejí záběry z filmu Vánoční tajemství (Рождественская мистерия). 


Vznikla nová kvalita, přibyli noví čtenáři a máme Vánoce - proč se na to nepodívat?

Doněčtí teroristé - separatisté - lidé a přátelé (nehodící se škrtněte) rozsvítili vánoční stromeček

K. Dolgov, G. Fillips, V. Lenin

24. 12. 2016, Petr Ďoubalík - doplňující text a překlad, Konstantin Dolgov - video, zdroj zde


Včera (23. 12. 2016) se v Doněcku (Doněcká lidová republika - DLR) rozsvítil novoroční stromek ("jólka"). 


Slavnosti se zúčastnily tisíce lidí. Pomocí videa můžeme nasát nenávistnou separatistickou atmosféru města plného teroristů, proti kterým bojuje i Česká republika. Jak jen vyjádřit obdiv k těm "našim" statečným politikům, kteří se neohroženě postavili na stranu ATO (Anti Teroristické Operace Ukrajiny proti Donbasu)?

Katastrofa druhé největší armády NATO: islamisté v boji pobili turecké vojáky a uchvátili Leopardy (FOTO, VIDEO)


Poté, co v posledních dnech padlo několik příslušníků tureckých sil u severosyrského Al-Báb, teď přišla pro Turky doslova pohroma. Teroristé z „Islámského státu“ pobili najednou množství tureckých vojáků a uchvátili několik kusů moderní obrněné techniky.

Tereza Spencerová dodává, co nikdo neřekl k masakrům tohoto týdne. A jde dál: „Asadova čubka“. Západ letos přišel o všechno

rozhovor s Terezou Spencerovou
24. 12. 2016   ParlamentníListy


Putin si ještě více připoutá k sobě Erdogana. Pozice Merkelové je velmi nahnutá a pokud prohraje volby, je to jen její vina, shrnuje dopady poněkud drsného předvánočního týdne editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se ještě v rámci svého pravidelného přehledu týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz vrací k okolnostem své cesty do Sýrie a pouští se do předpovědi příštího roku.

Rusofobie a sinofobie

Pepe Escobar
24. 12. 2016  ICH a Zvědavec

Teď už je křišťálově jasné, že právě probíhající puč proti Donaldu Trumpovi je výtvorem americké operace změny režimu, s použitím standardních technik hybridní války, jako je manipulace veřejného mínění prostřednictvím mainstreamových médií. Puč jasně formulovali obvyklí podezřelí, od neokonzervativců po neoliberalisty, včetně „humanitárních“ imperialistů, sehrávajících zvláštní hlavní roli pro jejich hýčkanou agenturu CIA, která se v období Bushovy a Obamovy vlády ještě více specializovala na podvodné zprávy „zpravodajských služeb“.


Veterán Alfy Igor Ševčuk vysvětlil, proč byl berlínský terorista zlikvidován


Petr Archipov
24. 12. 2016 zdroj
V pátek byl v Miláně zastřelen Anis Amri, podezřelý ze spáchání teroristického útoku na vánočním trhu v Berlíně. Veterán antiteroristické skupiny Alfa Igor Ševčuk vysvětlil, proč se nepokusili zajistit teroristu živého. Zvláštní služby se nesnaží zajistit teroristy zaživa z lenosti. Důvodem je, že běžní vykonavatelé obvykle nemají žádné užitečné informace, kvůli nimž by stálo za to riskovat. Igor Ševčuk poznamenal, že fyzická likvidace podezřelého by mohla být rozkazem, nebo i nedodělkem.

"Po vítězství v Aleppu jedná Rusko bez ohledu na USA a OSN"


24. 12. 2016    zdroj
"Rusko je na vlně vlivu vítězství v Aleppu naladěno realizovat svůj vlastní plán vývoje situace v Sýrii a neostýchá se zároveň ponechat USA a OSN mimo hru", domnívá se dopisovatel španělského deníku La Vanguardia Gonzalo Aragones. "Když se v září 2015 Kreml vmísil do vojenského konfliktu v Sýrii, málo kdo si myslel, že Moskva bude hlavním aktérem v tomto regionu. 

Reklamní blokáda "závadných" webů: Češi ruší své účty u České spořitelny. Banka je ve vleku pornoherce Jandy. Sežeňte 1000 migrantů a dostanete v Německu 2,5 miliónu eur. Peníze proroka Mohameda?

Pavel Kopecký 24. 12. 2016 ProtiProud
 

Pavel Kopecký se zamýšlí nad bezprecedentním krokem České spořitelny, která se zapojila do propagandistické politické kampaně a napadá ho, že jsou i jiné banky.

Až na dno zrady (Životní příběh kolaboranta Emanuela Moravce)


24. 12. 2016

Vánoční úvaha českého emigranta

24. 12. 2016
Dnes jsem navstivil katolickou faru v San Lenadru a zastupujici urednici jsem udelal kazani, jake katolicka cirkev v celych USA jeste neslysela. Dva dny predtim jsem navstivil memorial v Castro Valley, kde je nekolik suprvelkych desek s jmeny tech, co padli v boji. Pritom modlitby podle brozury kostela na tento tyden jsou venovany personels of US ozbrojenych sil (asi 5 ruznych odvetvi, army, navy, marine atd.).

Pozdrav Zdeňka Hrabici z Berlína

24. 12. 2016

Svět ruskýma očima 383

zajoch 
24. 12. 2016

Spojenci Ruska. Špinavé skvrny na bílých rukavičkách

Andrej Uvarov
18. prosince 2016


Eurasijské spojenectví bude určitě stále zkoušeno na pevnost.
Mezi Ruskem a Běloruskem se vztahy probírají stále dokola, ačkoliv je jasné, co by pro Minsk znamenala ztráta hlavního spojence, jímž RF je.

pátek 23. prosince 2016

Obnovu Sýrie musejí zaplatit Západ a blízkovýchodní monarchie The West and the Middle Eastern monarchies must restore Syria

Anna Jaunger
23. 12. 2016 (zasláno redakci nezávislou novinářkou)

Podle Israel Hayom je syrská válka "regionální válka s mezinárodním charakterem", který velmi závisí na vnějších aktérech. To je důvod, proč je zásadní otázka, kdo je odpovědný za situaci v Sýrii, a kdo musí zemi znovu vybudovat. Podle mnoha odborníků ze Středního východu musí nést odpovědnost za obnovu Sýrie ty země, které poskytly přímou podporu ozbrojencům a teroristům. 

Jackie Evancho*) má teprve 16 let, ale nyní bude vystupovat už pro druhého amerického prezidenta. A samozřejmě, je za to ze všech mainstreamových a ostatních dobroserských**) stran kritizována.


Vláďa z Brna
23. 12. 2016      zdroj
Jackie Evancho byla kolem rodného města Pitsbourghu obecně široce známa už asi rok předtím, než se poté v roce 2010, ve svých 10 letech, proslavila i po celých Spojených státech a vlastně po celém světě, když jako supernova vybuchla na Amerika má talent.
*) výslovnost [ivanko]
**) bohužel asi nejvýstižnější, i když hrubé označení, je to ale definitivně poslední "hrubost" v tomto článku.

Vánoční bilance podle Erika Besta: Za co můžeme být vděční

23. 12. 2016       EB
Vánoce jsou obdobím lásky, klidu a rodinné pohody, kdy můžeme být vděční za všechno, co nám uplynulý rok přinesl. Letos jsou však také obdobím nejistoty, zvýšených bezpečnostních hrozeb a dalšího omezování osobních svobod. Neblaze jsme se letos přiblížili stavu, kdy osobní štěstí a úspěchy přebíjí dění, na které nemáme vliv.

Velká tisková konference prezidenta V. Putina právě začíná

23. 12. 2016, Velká tisková konference ruského prezidenta V. Putina je naplánována na 23. prosince v 10 hodin našeho času (SEČ). 


Pokud nepatříte mezi 1 437 (!) akreditovaných žurnalistů, pak máte možnost konferenci sledovat například zde nebo zde


čtvrtek 22. prosince 2016

"Hrozba ze strany Ruska" nebyla zařazena do seznamu Trumpových priorit

Maxim Isajev
23. 12. 2016     zdroj
Místo Ruska navrhují autoři analytické zprávy boj proti terorismu, s rozpočtovými omezeními a kybernetickými útoky a také celkové zlepšování efektivity vládních struktur. Analytická zpráva, která definuje prioritní úkoly nové administrativy USA v oblasti obrany, neobsahuje žádnou zmínku o Rusku, nehledě na prohlášení vysoce postavených činitelů o tom, že Moskva je pro USA hrozbou číslo jedna. 

WFB: Rusko úspěšně provedlo další test anti-satelitní rakety

- rp -
22. 12. 2016 První zprávy

Rusko úspěšně otestovalo novou raketu PL-19 Nudol schopnou ničit navigační americké satelity na oběžné dráze Země, tvrdí Pentagon, píše Washington Free Beacon.


Nějak se nám ti agenti Kremlu množí: Po Trumpovi teď zase slavná hrdinka kyjevských pučistů Savčenková. Na Majdanu stříleli snajpři z Gruzie a Pobaltí. V Donbasu se opět bojuje. Odloží Šojdrová a Kalousek placky?

Václav Danda
22. 12. 2016  ProtiProud

Václav Danda přemýšlí o posledním vývoji na Ukrajině a komentuje rozkol mezi dřívějšími hvězdami protiruské kampaně a jejich fanoušky doma i v zahraničíMuslimská studentka ISIS: Proklínám vás!

- eg -
22. 12. 2016 První zprávy

Svůj dopis nehodlám začínat pozdravem ,,Al-salam aleykum" ( Mír s vámi), ale prokletím, které vznáším do nebe každým dnem, každou modlitbou, píše studentka teplického gymnázia Eman Ghalebová na facebooku.

Je veřejným zájmem, aby mohl Agrofert dostávat veřejné zakázky a dotace ze státního rozpočtu, který jako ministr financí spravuje Andrej Babiš?

Jana Maříková
22. 12. 2016
A je ve veřejném zájmu, aby majitel společnosti, která je největším českým příjemcem dotací z fondů EU, byl jako ministr financí nejvyšším nadřízeným odboru 57 Ministerstva financí, který má na starosti kontrolu správnosti a zákonnosti čerpání prostředků z fondů EU? A do třetice: Je ve veřejném zájmu umožnit co největší koncentraci moci – hospodářské, politické a mediální? To je věcná podstata sporu o prezidentem Milošem Zemanem vetovanou novelu zákona o střetu zájmů – přezdívanou Lex Babiš.

Neuvěřitelné nákupy ministerstva obrany

22.12. 2016   VašeVěc
Česká zbrojovka Uherský Brod, která vyhrála zakázku na dodání neprůstřelných vest pro českou armádu, vesty dodat nemůže, protože maskovací potisk látky, ze kterého jsou vesty ušité, nevyhovuje podle Úřadu pro státní kontrolu jakostí českému obrannému standardu. Tak se holt koupí vesty z USA, které ale pro změnu nejsou kontrolovány vůbec…

Asadova armáda dobyla Darayyu v předměstí Damašku: je to srovnatelné s osvobozením Aleppo

22. 12. 2016   zdroj a zdroj
Vládní vojska odstraňují stovky po domácku vyrobených min, které tam zanechali extremisté. Včera syrští vojáci osvobodili předměstí Damašku, z jehož území teroristé pět let ostřelovali civilisty v hlavním městě státu. Teroristé zničili ve městě Darayya mnoho budov a náboženských objektů. Nyní je město zcela osvobozeno. Osvobozování probíhalo posledních 9 měsíců a armádě v mnoha ohledech pomáhali samotní obyvatelé. Asi 3000 teroristů složily zbraně.

Pár počátečních úvah k vraždě ruského velvyslance v Turecku(video)

The Saker
22.12. 2016   Zvědavec
Dobrá, takže jsme se dozvěděli jméno vraha. Je to Mevlut Mert Aydintas, dvaadvacetiletý policista, který byl nedávno propuštěn v důsledku Erdoganova zátahu proti příznivcům Gulenova hnutí, kteří ho chtěli svrhnout. Také máme k této vraždě velmi užitečné video zde

Jemen – pečlivý nezájem


22. 12. 2016   Tribun

Zatímco je pozornost světa upřena k událostem v Sýrii, v poslední době zejména v Aleppu, odehrává se na Blízkém Východě jiná hnusná a krutá válka – v Jemenu. O ní se ale mluví minimálně, jako kdyby nebyla ani zajímavá, ani důležitá, jako by v ní lidé zase až tak moc netrpěli. Ale oni trpí, zejména děti, vinou války a hladu umírá každých deset minut jedno jemenské dítě na podvýživu, průjem či infekční onemocnění dýchacích cest. Takové malé kolaterální ztráty. Jsou snad jemenské děti méně děti, než ty syrské? Jsou méně hodny zájmu světa, protože jsou chudší, protože nemají satelitní telefon a účet na Twitteru?

Proč by měl být Bůh?


onlooker
22. 12. 2016    Outsidermedia

Před asi padesáti lety probíhala filosofická diskuse na téma: Je Bůh skutečně mrtev? Poměrně nedávno tu zase byla polemika nad Huntingtonovým dílem Střet civilizací (rozuměj náboženství).

Hermanovi barbaři

Eric Best
21. 12. 2016  Fleet Sheet's Final Word

Málokterý politik bez servítek řekne, co si doopravdy myslí. Časy se ale mění a naše civilizace je ve finální fázi své existence. Ministr kultury Daniel Herman chce jít ještě o krok dál. Jsme privilegovanými držiteli pasu římské říše, řekl pro časopis Týden, a za branami je velké množství lidí, kteří chtějí dovnitř. středa 21. prosince 2016

Díky České televizi, že nám dává nahlédnout do duše politiků

Ivan David
21. 12. 2016
Včera, při nuceném sledování televize (neboť jsem byl na návštěvě) jsem měl možnost vidět několik politiků vyjadřujících se k nejnovějším teroristickým činům. Poznatky získané pozorovnáním a poslechem slovní produkce politiků nepochybně potěšily nejen odborníky na komunikaci, psychologii a psychiatrii. I neškolený ale zkušený pozorovatel se může mnoho dozvědět. Politická psychologie se často naivně snaží při posuzování politiků generalizovat. Ale i politici jsou různí. Jeden horší než druhý.

Schneider: Rozkladná hysterie

Jan Schneider
21.12.   2016   První zprávy 
Berlínská policie propustila zadrženého Pákistánce, původně podezřelého z teroristického útoku, spáchaného pomocí nákladního automobilu, protože zjistila, že není hledaným pachatelem V pondělí večer naložený kamion vjel do davu lidí na vánočních trzích, 12 lidí usmrtil na místě a 48 zranil. V kamionu se našlo tělo zastřeleného polského šoféra. Jeho vrah a pachatel teroristického útoku z kabiny vozu unikl.

Sponzoři ozbrojenců musí nést odpovědnost za Sýrii


Anna Jaunger, Syria Media Center
21. 12. 2016   Messin

Dne 20. prosince se v Káhiře konalo pravidelné setkání ministrů zahraničí Ligy arabských států. Během setkání země Ligy arabských států potvrdily svůj závazek k podpoře nezávislosti a územní celistvosti Sýrie. Kromě toho účastnící aktivně hovořili o tom, kdo by měl řešit problém obnovy země.


Děbalcevo se chvěje a otřásá: v blízkosti města se OSU snaží prolomit obranu domobrany a "skrápí" zem náboji


21. 12. 2016    zdroj a zdroj
Obyvatelé města Děbalcevo, které se nachází na samé hraniční čáře Donbasu, je slyšet mohutná kanonáda, související s urputnými boji domobrany a ukrajinské armády. Informace o tom, co se děje v okolí města, byly oznámeny zástupci místní správy, napsala agentura RIA Novosti. Podle dostupných údajů je dunění boje slyšet již několik hodin.

Podaří se na Krymu rozsvítit vánoční stromeček?

21. 12. 2016, Alena Bardovská - video, Petr Ďoubalík -  doplnění a titulky


Vánoce se blíží i do Sevastopolu (Krym, RF)


Stále ještě nezapomínám žasnout nad vymožeností doby - internetem. Tolik fantastických človíčků běhá po světě a dává si práci, aby nám přinesli informaci z první ruky. Proběhnou se s kamerou třeba po svém městě a za pár minut se na to my, na druhém konci světa, můžeme podívat. Jak neohrabaná a nevěrohodná jsou najednou velká média, která přebírají od zpolitizovaných agentur přebrané zprávy od přebraných figur (kupříkladu SOHR o Sýrii) a ještě nám to předžvejká přebraný redaktůrek, abychom to snad nepochopili jinak, než bylo určeno. Lidová žurnalistika ("lidožur") - to je konkurence! Může zachránit svět! Už Jan Amos Komenský radil: "Nemluv - ukaž!"

S pravdou ven

Jan Keller
21.12. 2016   posláno redakci NR
Od prvého ledna vznikne na ministerstvu vnitra odbor proti dezinformacím, který se bude zabývat šířením nepravdivých a zavádějících zpráv. Bude zkoumat hlavně obsahy šířené po nejrůznějších serverech.
Odbor bude ostražitý zejména vůči všemu, co může být považováno za kremelskou propagandu. Vznikne speciální manuál s cílem zvyšovat především odolnost úředníků a úřadů proti této propagandě.

Politolog z Francie navrhl Putina na Nobelovu cenu za mír: Pouze Putin skutečně bojuje proti terorismu.


21. 12. 2016    zdroj
Francouzský politolog Fabien Bossar navrhl ruského prezidenta Vladimíra Putina za kandidáta na Nobelovu cenu za mír. 20. prosince o tom informovala agentura AFP. Bossar oznámil, že jako hlava CFPA oficiálně předložil kandidaturu Vladimíra Putina na Nobelovu cenu za mír. "Oficiálně jsem předložil kandidaturu zasláním dopisu Nobelovu výboru a uvedl jsem, že podle mého názoru může prezident Vladimír Putin dostat Nobelovu cenu za mír jako odměnu za své mírotvorné úsilí", prohlásil Bossar.

Alternativní média by se měla připravit na to, že se stanou cílem skrytých kybernetických útoků. Senát USA schválil návrh zákona, který cílí na alternativní média

Kurt Nimmo
21.12.2016   Zvědavec

Senát Spojených států nás všechny ve vší tichosti podvedl. 8. prosince schválil tzv. zákon pro zmocnění národní obrany (NDAA) na r. 2017. Současně byl k tomuto zákonu přidán jeden další (The Countering Disinformation and Propaganda Act) - namířený proti dezinformaci a propagandě.

Začal Chovancův tichý puč proti Sobotkovi?

Radim Valenčík
21. 12. 2016       RadimValenčíkPíše
Po útoku na vánoční trh v Berlíně se jednoznačně promerkelovsky orientovaný premiér Bohuslav Sobotka zdržel komentářů ke klíčovým otázkám s výjimkou vyjádření solidarity německé vládě.
Úplně v odlišném duchu a velmi tvrdě vystoupily dvě velmi významné postavy ČSSD - předseda výboru pro bezpečnost PS Roman Váňa ministr vnitra Milan Chovanec. Oba se k merkelovské německé vládě vyjádřili nečekaně velmi kriticky. A to tak, že stojí za to se na to podívat ze záznamu.

Evropa na cestě do pravěku


Martin Koller
21. 12. 2016
Bezpečnostní situace v Evropě se v průběhu posledního roku evidentně zhoršuje, protože politici v Bruselu, stejně jako u nás i v jiných evropských zemích nic neudělali pro ochranu svých obyvatel proti islámské agresi. Samozřejmě s výjimkou záplavy bezobsažných řečí a výmluv. Pachateli všech teroristických útoků a řady dalších, mnohdy masových násilností po celé Evropě byli v minulém roce muslimové. Pravděpodobnou tečkou za dalším rokem multikulturní islámské invaze je pondělní teroristický útok v Berlíně. Nelze přehlédnout, že se jednalo o útok na tradiční vánoční trh, tedy křesťanskou symboliku a evropské křesťany.

Wir sind keine Berliner!

Martin Kunštek
21. 12. 2016

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chtěl být za módního intelektuála. Na svém twitterovém profilu si vyvěsil větu „Ich bin ein Berliner“. Jenže asi neumí německy, a neví, co to také znamená.*/ Tak jak to napsal, se symbolicky nepřihlásil k Berlíňanům, ale ve skutečnosti přiznal, že je KOBLIHA. No to jsme dávno věděli, když je ministrem za stranu Velkého Kobliháře. Podobnou blbost po něm opakuje řada našich sluníčkářů. Z tohoto místa bych chtěl vyzvat, abychom se nikdy nestali ani koblihami, ani slouhy koblihářů. A ani abychom se sebou nenechali od politiků „vorat“ jako Berlíňané“.
Pozn. red. I.D. Protože se objevily pochybnosti o tom, že "berliner" je "kobliha" možno nahlédnout sem.

Nedovedu si představit, že špatně připravený zákon podepíše moudrý prezident ! Novela zákona o střetu zájmů je kocourkovská rovina..

Blanka Langerová
20.12. 2016  
Odpověď na článek Jany Maříkové,, Kým se stává prezident Miloš Zeman?"
Veto prezidenta k novele zákona o střetu zájmů. Vedly prezidenta  Miloše Zemana při rozhodnutí následující  pochybení a nedostatky v připravovaném  zákoně?  Podle profesorky z VŠE V. Dvořákové  by mohly vést k tomu, že ústavní soud dá za pravdu právě  prezidentovi...
Polemika  k článku autorky Jany Maříkové 
Kým se stává prezident Miloš Zeman? článek zde

To je mazec: kanadská novinářka Bartlett na půdě OSN zmasakrovala norského novináře!

21. 12. 2016     SkrytáPravda
To není hoax či fake news - Allepo - To, co nesmíte slyšet!
Hluboká, hluboká poklona kanadské novinářce, která jasnými a konkrétními odpověďmi - důkazy - smetla nadutého zastánce jediné pravdy a nikdy jinak novináře Christophera Roneberga z deníku Aftenposten z Norska. A to, co se dozvídáme z OSN a z Kanady potvrzuje důkazy, které nám předkládá Tereza Spencerová, naše " odstavená" nejlepší novinářka!

úterý 20. prosince 2016

V Egyptě byl zatčen fotograf za fejkové vytváření snímků "zraněných dětí z Aleppa"


20. 12. 2016   zdroj
Oblečení a hračky malých aktérů inscenovaných snímků byly potírány červenou barvou, simulující krev. Egyptská policie zadržela v provincii Port Said muže za vytváření inscenovaných záběrů se zapojením dětí, pošpiněných červenou barvou, která simulovala krev. Je to uvedeno na stránce egyptského ministerstva vnitra na Facebooku.

Proč se Němci nevzbouří?


Jana Maříková
20. 12. 2016
Včera dávala německá televize ARD historický film „Das Geheimnis der Hebamme“ (Tajemství porodní báby). V době jeho vysílání byl spáchán kamionový atentát na vánoční trh v Berlíně. Televize vysílání filmu přerušila mimořádným zpravodajstvím. Během zpráv jsem si kladla otázku: Proč tohle Němci trpí a Merkelovou nevyhodí z kancléřství oknem do Sprévy? Zprávy skončily a film pokračoval. A v něm byla skryta i odpověď.

Nestřílelo se na Karlova, střílelo se na Rusko


20. 12. 2016   zdroj a zdroj a zdroj
Vladimír Putin sdělil, jak Rusko na vraždu svého velvyslance v Turecku odpoví. Reakce ukrajinského politika na vraždu ruského velvyslance: vrah je hrdina. Vražda ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova byla provedena s cílem ochladit vztahy mezi Moskvou a Ankarou.

Nezaměstnanost v Řecku: Statisíce rodin bez podpory


20. 12. 2016     zdroj
Podle novinové zprávy nedostává v Řecku již 90 % nezaměstnaných peníze od státu. Ve více než 350 000 rodinách nemá nikdo práci. Vánoce bez peněz v kapse. 90 % nezaměstnaných v Řecku musí vyjít bez státní podpory. Informují o tom athénské noviny „Ta Nea“ s odvoláním na data statistického úřadu (ELSTAT) a institutu nejvyššího odborového svazu v soukromé sféře (INE – GSEE).

Sloupkař Daily Mail: „Reportáže z Aleppa" píší lidé, sedící v Londýně!

- kou -
20. 12. 2016

Prakticky vše, co britská média hovoří o situaci v Aleppu v posledních době, nebylo ověřeno a potvrzeno skutečností, píše Peter Hitchens komentátor The Daily Mail.

Člověče, nenechej ze sebe udělat pouhého voliče

Radim Valenčík
20. 12. 2016 blog autora

Téměř každý den jsme svědky toho, jak je náš svět stále nebezpečnější a nebezpečnější. A zatím tu není politická síla, která by se k tomu postavila čelem, vyvinula poctivou snahu o pochopení příčin současných problémů.


Merkelová musí jít!


Martin Kunštek
20.12.2016
Německá kancléřka Angela Merková má krev „na ústech“. Je zodpovědná za smrt devíti lidí zabitých při teroristickém útoku v pondělí večer v Berlíně. Přímo je sice zabila ruka Pákistánského ilegálního imigranta, který řídil kamion, jimž najel do davu nakupujících na vánočních trzích. Jenže toho stejně jako statisíce dalších – z nichž mnozí páchají kriminální činnost, pozvala do Německa kancléřka Merkelová. Je tedy spolupachatelkou tohoto hrůzného činu. Stejně jako stovek znásilnění německých žen. Stovek tisíc krádeží, které páchají ilegální imigranti. Porušování schengenských zákonů, které řídí pohyb na vnější hranici EU a Dublinských zákonů, které upravují azylovou proceduru, k němuž přímo nabádala, je vedle toho „jakoby banalita“. Jenže právě ona je příčinou bezprecedentního nárůstu násilí a vražd páchaných ilegálními imigranty. A také atentátu v Berlíně.

pondělí 19. prosince 2016

Zacharova: "Člověk by si nejraději umyl ruce po jednání se západními partnery"

19. 12. 2016    zdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí RF Marija Zacharova řekla, že nejednou si přála "si umýt ruce a vyvětrat místnost" během jednání s takzvanými "západními partnery". Napsala to na své stránce na Facebooku. Konstatovala, že se často stydí naslouchat prohlášením "partnerů", zatímco ruští vojáci riskují své životy.

Vzpomínání na Václava Havla

Luděk Prokop
19. 12. 2016
Z osobního setkání po jeho pozvání na „Hrádeček“, v roce 1989, mám jen neurčité vzpomínky se smíšenými pocity. Dnes již mám pocity méně smíšené, zato poznamenané zklamáním mého táty synem, tedy mnou. Dnešním vnímáním reality mne provází lítost nad tím, že jsem tátu zklamal i lítost nad tím, jak moc jsem se mýlil, když jsem odmítal tátovo jasnozřivé vidění budoucích časů a hádal se s ním, že tak jak to vidí on, to dopadnout nemůže, protože to lidi nikdy nedopustí.