Reklama

úterý 3. ledna 2017

2016: Rok, kdy pravda odešla do exilu

Stanislav Blaha
3. 1. 2017   E-republika

Z drtivé většiny světových mainstreamových médií odešly poslední zbytky pravdy a byly nahrazeny čistou goebbelsovskou propagandou.Rok 2016 byl nabitý událostmi, které jsme se svými slabými silami snažili v redakci reflektovat a zasazovat do celkového kontextu doby a jejích trendů. Mozaiku, kterou jsme z těchto střípků poskládali, najdete v našem ročním přehledu publikovaných článků na e-republice za rok 2016. Ročenku nyní připravujeme jako poslední tematické číslo za minulý rok. Při přípravě současné ročenky mě zaujalo, kolik místa jsme v loňském roce věnovali mediálním manipulacím a cenzuře. A přestože Evropské hodnoty ve svém denunciačním seznamu tvrdí něco jiného, věnovali jsme tomuto tématu mnohem více prostoru než Rusku a postsovětskému prostoru. Jinak řečeno, Janda a spol. by nás měli pochválit, jak s nimi táhneme za jeden provaz, abychom bojovali za skutečné evropské hodnoty. Ale bohužel, nebo spíše naštěstí, nemáme jejich plat.

Lidem jsou z jedné strany předkládány k věření nainscenované egyptské děti jako oběti ruského bombardování v Aleppu, z druhé strany oslavy osvobození Aleppa (zde a zde), které nesou také silný propagandistický náboj. Je těžké uvěřit tomu, že po čtyřech letech těžkých bojů budou sunnitští obyvatelé Aleppa nadšeně vítat Asadovu armádu a šíitské milice. Takže hledat pravdu někde uprostřed nemá smysl, dokud nejsou odkryty celkové souvislosti, včetně historických, i mocenské, politické a ekonomické zájmy aktérů.

Z drtivé většiny světových mainstreamových médií odešly poslední zbytky pravdy a byly nahrazeny čistou goebbelsovskou propagandou. Takový debakl pravdy najdeme snad jen za Kubánské krize v době plné studené války, kdy každá velmocenská strana ve svém kontrolovaném bloku zemí tvrdila něco jiného. Rok 2016 se stal rokem dezinformačních kampaní, rokem, v němž se naplno rozhořela "informační válka" mezi světovými velmocemi. A protože lidé na celém světě nejsou takoví hlupáci, za jaké je tvůrci dezinformačních kampaní považují, došlo v tomto roce také k logickému poklesu sledovanosti a ztrátě důvěry v mainstreamová média.


Reakcí na to, že média už nejsou "mienkotvorná", je rostoucí počet více či méně maskovaných pokusů o dehonestaci a nálepkování alternativních zdrojů informací i těch, kteří sdílejí jejich obsah, jako nástrojů proruské propagandy ze strany těch, kteří v důsledku svého lhaní ztratili důvěru veřejnosti. Celé tažení proti "dezinformačním webům" má mezinárodní charakter. Zapojila se do něj jak Evropská unie, tak Spojené státy (zde a zde). Pro pořádek je třeba říci, že např. v Číně, Íránu či arabských monarchiích je kodifikována a institucionalizována velmi přísná cenzura a že svoboda tisku je zákonem omezena i v dalších zemích, z těch evropských např. v Rusku a na Ukrajině.

V naší zemi se to v loňském roce naplno projevilo v podobě "boje proti ruské propagandě", který svojí stupiditou musí urážet každého s jen trochu kritickým myšlením. Celému dění, jehož trpkým plodem je kromě založení několika "nezávislých webů" (např. zde a zde), které se od mainstreamu liší snad jen agresivnější rétorikou, a "znormalizování obsahu" některých již existujících (např. zde a zde), zřízení Centra proti terorismu a hybridním hrozbám při Ministerstvu vnitra, se věnuje kolega Umlauf ve svém seriálu o agentu Novákovi. Rozhodně je lépe odpovědět na cenzuru ironicky, vtipem a s nadhledem, než se snížit na úroveň těchto "analytiků" placených z našich daní.


Centrum prý nebude nikoho cenzurovat, ale už samy okolnosti jeho vzniku a oslí můstek, který se v souvislosti s jeho založením buduje mezi alternativními weby a terorismem, ukazuje, jakým směrem se novodobí "bretšnajdři" pokusí posunout veřejné mínění. O strategii přemostění, která se v té souvislosti chystá, píšou naši kolegové z Aeronetu. Smutné a alarmující je i to, že se do tohoto tažení začíná zapojovat i akademická a podnikatelská sféra, tedy společenské vrstvy, které v jiných souvislostech mají plná ústa obrany liberálních svobod.

Dejme slovo českému prezidentovi Miloši Zemanovi, snad jedinému evropskému státníkovi, který bude mít po 20. lednu skvělé vztahy s vrcholnými představiteli USA, Ruska i Číny. Zdrojem jsou Parlamentní listy.
Miloš Zeman:
Kdo zabraňuje jiným vyslovovat argumenty, dokazuje tím to, že sám žádné argumenty nemá.

Nikdo na světě neudělal lepší službu Rusku než americký president Obama a americké tajné služby svými sankcemi zdůvodněnými "agresivními kybernetickými útoky proti USA". Nikdo u nás doma nedělá "proruským médiím" takovou reklamu jako Evropské hodnoty, senátor Štětina a ministr Chovanec. A přitom by masmédiím a vládám v boji proti "nepřátelské propagandě" a "hybridním hrozbám" stačilo tak málo - přestat lhát. Jenže tento úkol se stal pro mainstreamové bijce za Evropské hodnoty téměř nadlidským posláním. Nelze nelhat, když pravda odešla do exilu.

- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! Související články:

20 komentářů :

 1. Svoboda neni zadarmo
  Strom svobody musi byt cas od casu zavlazen krvi zradcu a vlastencu
  Cenzura je jen zacatek tyranie
  Je tu tyranie, obcanska valka
  Takto konci lez havlismu

  OdpovědětSmazat
 2. Tak jsem se včera dočetl, že Lenin byl kanibal a učil jak dělat z lidí klobásy, píše to server Daily Mail a přikládá fotografie. Už v roce 1921 to zdokumentovali humanitární pracovníci ze západu.

  Co dodat?

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/178465-kanibalismus-klobasy-z-lidskeho-masa-rusky-hladomor-zabil-miliony-lidi-fotografie-odhaluji-skutecny-zivot-trpicich-obcanu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co dodat? Že keby tu ľudia zožrali naších PROPagagandistických pisálkov, kto by písal tieto zvratky? Takto ich ľudia nechávajú žiť a kŕmia sa radšej ich zvratkami. Tak ono to už neni (u)krajinský golodomor, ale Russký? A intervencii cudzích armád proti Sovietskemu Zväzu už dnes hovoríme "Humanitárny pracovníci". Ono je to ale vlastne jedno ich činnosť sa doposiaľ v žiadnej krajine kde naši milí "humanitárny pracovníci" pôsobili, ani nikdy nezmenila. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Mužíci utekli z fronty, běželi domů, aby si rozebrali šlechtické statky. Německo chtělo z Ruska dostati obilí a potraviny a proto s takovým úsilím pracovalo na zničení Ruska, které se mu podařilo.
   Žid Lenin-Zederblum a Žid Trocký-Chaim Bronstein vydali heslo, že půda bude rozdělena mezi mužíky proletáře, kterým v Rusku říkají »bedujaki«, kdežto rolníci zámožnější, kterým na Rusku říkají »kulaki«, mají dostatek pozemků. Ale Lenin i Trocký se přepočítali. Veškeré obyvatelstvo vesnic v Rusku se spolčilo a prohlásilo, že nezná rozdílu bedujaki a kulaki. Vláda Židů v Rusku je obmezena jen tam, kam proniká moc bodáků červené gardy. Území, kam tyto červené gardy nemohou, není nám přesně známo. Dnové židovské vlády, či jak si říkají vlády sovětů, jsou sečteny. Možno, že do roka bude Rusko od krvelačných červených gard osvobozeno.
   Naděje Německa, že bude z Ruska dovážet značné zásoby obilí a potravin, selhala. V samotné jižní Rusi platí lid za kilo mouky 20 rublů. V Moskvě bude mouka daleko dražší.
   Hrozné jsou sociální poměry v Rusku. Šat i obuv jest ještě dražší než u nás v Čechách. Měli jsme v dobách míru o Rusku a ruském národě zcela jiné pojmy. To, co jsme o Rusku a jeho národě znali anebo znáti se domnívali, ukázalo se naprosto klamným.
   Ruský národ selhal, zradil sebe sama. Nyní musí cizí velmoci posílat do Ruska pomocné armády, aby Rusko bylo zbaveno židovského vladaře. Tak hluboko neklesnul ještě žádný národ, co svět světem stojí.

   Psáno 15. září 1918

   A vod tý doby to tam stojí za hovno! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli.

   Smazat
  3. tu tvojí renald na lízink jsem nečetl je to moc dlouhé a určitě stejně přihlouplé.

   Smazat
  4. 12:42
   Obávám se že komentáře od havlovožungra jsou a budou pořád stejně slabomyslný!!!!!
   P.S. To je k příspěvku 12:37

   Smazat
  5. 12:37
   Já si nemůžu pomoct, ale každý inteligentní člověk, který to po tobě přečte, musí logicky dojít k závěru, že jseš zdegenerovanej a zaostalej TY!

   Smazat
  6. 15:34 - to sotva. Autorem první části je kněz Rudolf Vrba a jde o citát z novin, který uvedl ve své knize Zkáza Slovanů za Světové války - http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Zkaza_Slovanu-Rudolf_Vrba.pdf

   Druhá část je dílem Bořivoje Pauka, autora "revoluční" koncepce volebného systému - http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby

   Smazat
  7. V podstatě jde o takovou tu kaňku vodových barev na čtvrtce, která se pak přeloží a pacientům může připomínat cokoliv - od netopýra či motýla po dva dělníky u soustruhu - právě dle IQ:) Já jsem lékař, Davidův kolega a dělám si tu atestaci -podrobuji místní "užgrundané čechomužiky",jak je B. P. příhodně pojmenoval, testu asertivity!Zatím žádnej nepošel:)))

   Smazat
  8. Pro 12:37
   Je velkým štěstím pro to - dle Vás - "azbucké byzantské Rusko", že zůstalo nedotčeno západní "civilizací". Civilizací nekonečně hamižnou, sobeckou a krutou! Tato "civilizace" končí! Slyšíte, jak jí zvoní hrana? Budoucnost patří východu! Východu, který už trpěl dost.

   Smazat
 3. Ideálním šéfem Centra proti terorismu a hybridním hrozbám je Saakaschvili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:43 Máme svoje, ještě kvalitnější kandidáty. Takový Glabal nebo Śtětina se mu blbostí nejméně vyrovnají.

   Smazat
  2. Já bych tam chtěl vidět tajnou státní radovou přes pravdu Pussy Tvarůžkovou.

   Smazat
 4. Anebo nějaký příbuzný z vedlejší línie Josefa Goebbelse.
  Myslím si, že když se spojí snaha Herr Hermanna a Herr Poselta, tak nějakého najdou, zvláště, když páter Halík jím dá požehnání, vždyť je to přece pro dobrou věc, že? Morave

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím, že srovnávání činnosti médií s goebbelsovskou nebo bolševickou propagandou je vedle. Tihle lidé skutečnost neupravují, aby se vešla do jistého ideologického rámce, oni skutečnost tvoří. Jsou bohové, kteří tvoří svůj vlastní svět. No a jakoukoli připomínku, že realita je jiná považují za rouhání.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 6. Pravda emigrovala. Zůstal tu po ní ouřad s notami a jeho Protokoly sionských mudrců. Pravda prý požádala o politický asyl v Rusku. I když to tam není nic moc, Lžinagoga tam dosud nemá absolutní monopol na propagandu.

  OdpovědětSmazat
 7. 11:10
  Souhlasím, že je to jiné deformování reality, ale mají společné to, že k příjemci se nedostanou pravdivé informace. Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. již jsem se naučil číst mezi řádky, mezi řádkama.

   Smazat
 8. Pravda odešla do exilu po převratu v r 1989!
  Pán zaspal 28 let.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Je zajímavé, jak některými debatéry jejich vztek z pravdy buší o zem takovou silou, že jim myšlenky neplynou z úst, ale z konečníku. Ten jejich puch je snad cítit i z obrazovky. Jo, když chybí argumenty, tak se sáhne k hulvátství!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.