Reklama

pondělí 23. ledna 2017

A je to tady – z Erdogana se stává turecký führer! Turecko není tak daleko...

Martin Kunštek
23. 1. 2017
Stejně jako Adolfu Hitlerovi se mu podařilo sloučit ve své osobě pravomoci prezidenta a předsedy vlády. Jen to udělal obráceně. Hitler coby říšský kancléř – což byla obdoba předsedy vlády – převzal v nově vzniklé funkci „vůdce německého národa“ pravomoci prezidenta. Dosavadní prezident Erdogan převzal v nově stvořené funkci „hlavy státu“ pravomoci předsedy vlády. Po vzoru Hitlera může Erdogan v nové funkci i bez souhlasu Parlamentu vydávat nařízení, které mají sílu zákona. A nemusí být v souladu s tamní obdobou naší Listiny základních práv a svobod. Stejně jako Hitlerovi mu tyto pravomoci „odhlasoval“ parlament notně prořídlý předchozím zatýkáním.


Před něčím podobným jsem varoval v článku „Požár Reichstagu po turecku“ (NR 16. 7. 2016) v němž jsem vyslovil podezření, že Turky čekají krušné časy, protože údajný nezdařený puč mi připomínal tureckou variaci na téma požáru Říšského sněmu. Po něm následovalo mohutné zatýkání opozice. To umožnilo schválení zmocňovacího zákona, jímž Adolf Hitler získal diktátorské pravomoci. Neuplynul ani rok a místo zmocňovacího zákona „pročistkovaný“ turecký parlament schválil hned novelu ústavy, která Erdoganovi dává diktátorké pravomoci, jakými disponoval vůdce Třetí říše.

Turecký parlament se bude moci i po „ústavní reformě“ scházet a debatovat. Dokonce bude moci i nějaký zákon schválit. Ovšem hlava státu jej bude moci vetovat tak, že parlament nebude jeho veto moci přehlasovat. Turecký parlament si odhlasoval degradaci na úroveň jakéhosi poradního sboru. Jehož radami se ovšem nebude muset Erdogan vůbec zabývat.

Pokud si myslíte, že Turecko je daleko a nás se to nijak nedotýká, tak se zřejmě pletete. Již při první vlně migrační krize v roce 2015 jsem viděli, že Turecko je zatraceně blízko. Pár dnů pochodu. A obávám se, že Erdogan splní výhružky z loňského roku, a po neschválení dohody o bezvízovém styku s EU, vypustí na Evropu nějaký ten milion „ekonomických migrantů“. A Evropa si s tím, jako už před tím, nebude vědět rady a ani se nebude umět bránit.

Nyní bude situace o to horší, že kromě imigrantů z různých končin světa vydávajících se za uprchlíky, kteří se přes Turecko do Evropy hrnuli v roce 2015 a 2016, nyní přibudou skuteční političtí uprchlíci z Turecka. Když vezmeme v potaz, že Erdogan a zejména jeho šéf tajné služby patří k obdivovatelům Hitlera – a jejich inspirace Hitlerem je nyní zřejmá – tak se lze důvodně obávat, že v Turecku zanedlouho může dojít ke „konečnému řešení kurdské otázky“.

S odpůrci tvrdé islamizace se zřejmě bude zacházet stejně jako SA a SS zacházely s komunisty a sociálními demokraty. Kdo neutekl skončil v koncentračním táboře.

A to bude velký právní i morální oříšek pro Evropu. I kdyby v některých zemích začali konečně přistupovat na opatření k omezení ilegální imigrace „pseudouprchlíků“ – tedy ekonomických migrantů ze zemí kde žádná válka není, což asi nelze udělat jinak než uzavřením hranic, tak nastane problém co s Turky prchajícími před diktaturou režimu, který ústy šéfa tejné služby volá pro světové islámské revoluci. A je zjevně diktátorský. A zřejmě jich nebudou jen jednotky nebo tisíce. To budou skuteční političtí uprchlíci. Problém ovšem je legendární zkorumpovanost turecké státní zprávy. Koupit doklady na cestu do Evropy tam není moc velký problém. A co teprve, když Erdogan v rámci použití migrace jako lidské zbraně vydaná nařízení vybavovat přivandrovalce z různých končin světa tureckými doklady na cestu do Evropy.

Bohužel lze asi také čekat, že při jarním vypuštění další migrační tsunami na Evropu Erdogan vymete věznice od kriminálních živlů a pošle je na cestu. V minulosti takto poslal do USA mnoho kriminálníků Fidel Castro. Erdogan asi bude potřebovat, aby zloději vrazi a násliníci uvolnili místa „potřebná“ pro politické vězně. Pokud věříte tomu, že nás ochrání Orbánův plot, tak Vám doporučuji k pozornosti zprávy z minulého týdne, podle nichž převaděči úspěšně otestovali migrační trasu přes Ukrajinu a do Schengenského systému vstupují přes Slovensko. A odtud vede do Německa cesta bohužel přes naši zemi.

Nezbývá mi než souhlasit s obavou Jarka Nohavici, který v jedné své písni zpívá „kupte si hřebeny, čekají nás všivé časy“.

16 komentářů :

 1. Cit.: "...vypustí na Evropu nějaký ten milion „ekonomických migrantů“. A Evropa si s tím, jako už před tím, nebude vědět rady a ani se nebude umět bránit. " Že se evropské tzv. elity chovají jako debilové, a že je evropští voliči i nadále volí, a v důsledku toho se evroopa nedokáže bránit invazi, to ovšem není vina Erdogana. Naopak on nám pomáhá si to uvědomit!!! ....ale vypadá to, že ty tzv. evropské hodnoty jsou slepou uličkou vývoje...

  OdpovědětSmazat
 2. Ať jich pustí kolik chce , tolik kulek tu snad pořád máme !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovno máme. Vždyť nemáme ani pořádnou armádu. Nedávno o tom tenhle autor psal. A plot na hranici se Slovenskem si Sralbotka, Zadolárek a opilec Stropnický nedovolí.

   Smazat
 3. Autor se zřejmě mýlí, že z nastane problém co s Turky prchajícími před diktaturou režimu z Turecka. Nechce se mi věřit, že by naše vláda a média spolupracovala s režimem založeným na diktatuře a pošlapávání lidských práv.
  Vždyť je to náš spojenec v NATO, kterému můžeme přece ve všem věřit !
  Nebo to už neplatí ?! A u kterého dalšího státu, spojenci v NATO, to platí a u kterého ne ?!

  OdpovědětSmazat
 4. Turecko je na tom ted stejně, jako Rusko. Podoba prezidentské diktatury je naprosto identická.
  Takže v článu si zaměňte Turecko za Rusko a máte to.
  Mimochodem tyto dva diktátoři se zase bratříčkují , takže se není co divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš ze své hlavy? Pokud ano, tak ti do ní někdo mohutně nakálel.

   Smazat
  2. 17:23 to je skutečně argument, ten mne úúúúplně odzbrojil.
   Máš ještě něco podobného ?
   Zkus například potrovnat pravomoci Putina a Erdogana - pro začátek by to možná stačilo.

   Smazat
  3. Ruský a Turecký - Erdoganův model nejsou podobné. V Rusku je zvlášť prezident a předseda vlády, ktečí mají odlišné pravomoci. Putin byl napřed prezident pak premiér a nyní je opět prezident, tak se to možná někomu plete. Ruský model je hodně podobný francouzskému a je trochu inspirovaný americkým. Ruský prezident může vydávat dekrety se silou zákona. Nesmí však odporovat listině občanských práv. Duma nebo Rada federace je však může prezidentský dekret suspendovat a pak přestává platit. To turecký parlament po "reformě" nebude moci ani náhodou. Ruský prezident může vetovat zákony schválené parlamentem, ale Duma jej může přehlasovat. Sice vysokým kvórem 2/3. Ale to turecký parlament ani náhodu nebude moci. Ruská duma může vyslovit nedůvěru vládě - premiérpovi a ministrům. Nikoli přímo veolenému prezidentovi. Turecký parlament nemůže sesadit předsedu vlády, protože jím bude prezident ani jednoltivé ministry. Ale hlavně v Rusku se nezatýkají poslanci.

   Smazat
 5. To je ale blábol, prozatím se návrh musí teprve odsouhlasit, zřejmě v referendu, což tady na NR pulsuje téměř pořád. Je jasné, že v současnosti v tom bordelu, co udělaly USA a EU na Středním východě, je pravdoláskařská demokracie zcela nereálná. Alespoň havloidi vidí, kam spěje ono bezbřehé žvanění. Demokracie není jen exhibice píšících narcisů, demokracie je nástroj pro akceschopnost státu, když nefunguje, vždy je nutno přijmout nějakou formu pořádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné referendum nebude. V Turecku není zákon o referendu. podobně jako u nás. Reforma vstoupila v platnost v neděli, což je muslimských zemích pracovní den.

   Smazat
 6. Nezávidím ani ruské diplomacii, která musí - chtě nechtě - s turkem spolupracovat při řešení syrské války. Již dvakrát je bodl do zad (sestřelený bitevník, stejně jako diplomat - zezadu).
  Je to jako chodit po krokodýlím hřbetě ...

  OdpovědětSmazat
 7. Je třeba krotit vášně a více používat rozum

  OdpovědětSmazat
 8. Turci byli,jsou a budou škodná,jako v historii
  od pradávna.Ti se nezmění.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Zajimavy je ,jak soucitny a krvacejici srdce a jejich trpici svedomi s Merkel v cele jsou taky rasisticky. Proc nepozvat do EU take stamiliony cinanu , trpicich strasnym komunistickym utlakem, otroctvim, hladem a bez lidskych prav ....Svoboda taky zadna ...Proc nepomoci...

  OdpovědětSmazat
 10. DEMAGOGIE !
  Hitler se dostal k moci díky katolický církvi a jejího politického vlivu, díky obrovským finančním prostředkům od Vatikánu.
  Tureckého presidenta chtějí lidé*

  OdpovědětSmazat
 11. Není nutné chodit až do Turecka.Myslím, že führera si v mnoha ohledech bere za vzor celé vedení EU a mnozí politici příslušných zemí.I v politice EU se stále více objevují prvky diktatury ,potlačování základních lidských práv , špehování občanů a vnucování toho jediného správného názoru.Pravda ,co se týká Turecka máme ještě co dohánět ale při současné snaživosti vládnoucích elit to není nemožné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.