Reklama

pondělí 2. ledna 2017

Aleppo vydává svědectví o tajných nepřátelských akcích Washingtonu

mbi
2. 1. 2016   Eurasia24


Lze bez nadsázky uvést, že Bílý dům a jeho podřízení v Evropě vzali až příliš vážně kroky, které učinili s cílem maximálně ztížit úspěšné osvobození Aleppa syrskou armádou podporovanou ruským letectvem.Události s tím spojené podrobně komentovali analytici a další odborníci na celém světě. Někteří z nich tvrdili, že Washington je odhodlán za každou cenu zmařit úplnou porážku a zničení teroristů, jejichž úkolem bylo svržení vlády prezidenta Asada. Protože Washington – tak jako v případě Talibanu a Al Kaidy, které v roce 1980 svrhly sekulární vládu Afghánistánu – na vytvoření a podporu teroristů věnoval již ohromné prostředky.


V posledních dnech se nová fakta o podpoře teroristů ze strany Washingtonu objevila v bulharských médiích poté, co štáb televize Nova TV (jde o bulharskou komerční televizi Nova televizija – viz www.novatv.bg ; pozn. překl.) natočil reportáž z východního Aleppa.

Redakční štáb tam narazil na sklad Džabhat al-Nusry, ve kterém objevil munici (rakety) do raketometů BM-21 Grad, vyrobenou podle označení v závodě VMZ (Vazovský strojírenský závod – pozn. překl.) v Bulharsku. Všechny nápisy přitom byly provedeny v bulharštině. Bylo víc než zajímavé pokusit se zjistit, jak se přes zákaz prodeje zbraní dostaly do Sýrie, do rukou teroristů, rakety a další munice bulharské výroby.

To také bulharští novináři udělali a zjistili, že munici prodala teroristům firma Arcus sídlící v severobulharském městě Ljaskovec. Televize konzultovala své zjištění s vojenskými experty, kteří uvedli, že munici mohli teroristé používat zhruba dva roky.

V červencové zprávě investigativního centra Balkan Network for Investigative Journalism a mezinárodní protikorupční organizace Project for the Investigation of Corruption and Organized Crime (OCCRP) se uvádí, že tisíce kusů ručních zbraní a munice byly k teroristům propašovány cestou z Balkánu přes Perský záliv a státy sousedící se Sýrií.

Poznatky o cestě zbraní do Sýrie, informace získané pozorovateli OSN, prozkoumání seznamu letů dopravních letadel i samotné smlouvy o prodeji zbraní získané a vyhodnocené během pátrání potvrdily, že munice byla do Sýrie dopravována z Bosny, Bulharska, Chorvatska, České republiky (!), Černé Hory, Slovenska, Srbska a Rumunska.

Obchodníci se zbraněmi ve východní Evropě využívali jednak zásoby munice z vlastních zemí, jednak vystupovali jako prostředníci prodeje zbraní z Ukrajiny a Běloruska a v neposlední řadě prodávali do Sýrie i sovětské protitankové systémy nakoupené ve Velké Británii. Robert Stephend Ford, který působil v letech 2010 až 2014 v Sýrii jako velvyslanec USA, přiznal, že tyto obchody koordinovala CIA, turecká rozvědka a některé monarchistické státy Perského zálivu prostřednictvím center umístěných v Jordánsku a Turecku.

Zpráva též uvádí, že evropské země dodávaly zbraně do Saúdské Arábie, Jordánska, Spojených arabských emirátů (SAE) a Turecka, a to včetně tisíců útočných pušek, samopalů, minometů a raketometů, protitankových zbraní a těžkých kulometů v celkové hodnotě cca 1,2 mld euro.

Všechny tyto zbraně se následně objevily v Sýrii a Jemenu a podílely se na další eskalaci obou konfliktů. Řada zemí uvádí, že obchodníci se zbraněmi se snaží využívat sdělovací prostředky k tomu, aby je zbavily obvinění, že vyzbrojují teroristy v Sýrii. Zejména vláda Chorvatska trvale odmítá svoji účast v konfliktu. Jak ale uvedl list New York Times, navrhl „otevření zbrojních skladů“ Chorvatska jeho čelný představitel během návštěvy USA v létě 2012. V té době také Záhřeb navázal kontakty se Saúdskou Arábií, která pak s logistickou podporou CIA financovala nákupy chorvatských zbraní.

Uvedená zpráva také uvádí, že dodávky obrovského množství zbraní „syrské opozici“ ze zemí střední a východní Evropy řídil přímo Washington. Ještě předtím však vojenský časopis Jane’s Defence Weekly v článku „Podrobnosti o dodávkách amerických zbraní syrským rebelům“ oznámil, že probíhají americké dodávky zbraní a munice pocházející z východní Evropy „syrské opozici“, a upozornil, že tuto skutečnost přiznal i Senát USA.

Během posledních pěti let jen Ukrajina prodala do Sýrie 615 000 ks ručních zbraní. Je ovšem zajímavé, že oficiálními kupci nejsou země „třetího světa“, ale velké západní společnosti, které již delší dobu skupují staré sovětské zbraně. V roce 2012 jen americká společnost Hire & Fire nakoupila 90 tisíc sovětských automatů AK. To je víc než dostatečný počet pro vyzbrojení 4 divizí.

- - -

Podle výkazů United States Army Special Operations Command (USASOC – velení sil speciálních operací armády USA) o dodávkách amerických zbraní zaplatilo toto velení v letech 2014 až 2016 víc než 27 mil. $ za zbraně z Bulharska a 12 mil.$ za srbské zbraně, které pak následně použilo při tajných operacích v Sýrii.

Od prosince 2015 USASOC přepravilo třemi nákladními plavidly na Střední východ 4700 tun zbraní a munice, a to z přístavů Constanța v Rumunsku a Burgas a Bulharsku. Obranný průmysl Černé Hory prodal od srpna 2015 do Saúdské Arábie 250 tun munice a 10 000 granátometů, které se pak jako kontraband také dostaly do Sýrie.

Britský zpravodajský televizní kanál SkyNews provedl průzkum, jehož výsledkem bylo odhalení největší nelegální trasy dodávek zbraní na Střední východ z Ukrajiny a některých východoevropských států.

****To je důvod, proč mají USA a evropské státy tak mimořádný zájem na pokračování konfliktu v Sýrii a proč brání nastolení míru***** – to vše s cílem dále zvýšit zisk ze svých krvavých obchodů. Musíme být proto připraveni na to, že Obamův režim se ještě pokusí rozpoutat nové podlé akce proti osvobození dalších iráckých a syrských měst od teroristů a povstaleckých ozbrojenců.

Zdroj: antizoomby.livejournal.com a Aleppo Starts Uncovering Washington’s Evil Designs, Jean Perier, New Eastern Outlook. journal-neo.org,

mbi, Eurasia24.cz

16 komentářů :

 1. Ano jeto naše ostuda že necháváme sedět v tzv vládě takové lidi (tím myslím celí ten bývalí východní sektor), ti nám kálejí na hlavu z vysoka za velikého smíchu.

  OdpovědětSmazat
 2. S tou Českou republikou to asi bude nějaké nedorozumění. Nám přeci munice vybouchala ve Vrběticích. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. A prý tam našli české sapíky...vz. 26 a 58...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějaké, tady máš jak s nimi umirnění uřezávačí hlav trénují.
   https://www.youtube.com/watch?v=od1woiBqLcM#t=460
   Ty jsou ale mírové....

   Smazat
 4. Oni nám tím vlastně oficiálně potvrzují, že i my (tj. ČR) jsme státem podporujícím terorismus! Ten terorismus, proti kterému (jakože) vedeme válku. Dobrých deset let! ...
  Nevedeme ji však všude a zdaleka ne proti teroristům. Ale pouze tam, kde USA mají své mocenské zájmy. A zejména proti legitimním představitelům zemí, o nichž bylo rozhodnuto, že budou zničeny. A v nich poté rozeštváváni lidi, jedni proti druhých. Takoví se totiž dobře ovládají, což se staletími osvědčené umění (Blízký- a Střední východ, severní Afrika či Ukrajina jsou názornými příklady).
  Kdo z našich vládních (či podvládních) za to nese odpovědnost?
  A zajímá to naše poslance, nebo snad naši soudní moc? Zajímá ta hanebnost naše veřejno-právní média?
  Vždyť to všechno je zločinná činnost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše nakonec vyplave na povrch. Kde skončilo 40 ks našich tanků T72? Čím stříleli Poláci našimi přesnými děly DANA - do paneláků s lidmi na Donbase. Co to bylo za vlakové kolony plné zbraní na Ukrajinu? Je nutné pokračovat? Ti zločinci mají jména!!!!

   Smazat
 5. Být součástí imperiálních mocenských válek může být únosné pro naše politiky, ale to, že nevraždíme v zámoří kvůli surovinám či jiným mocenským zájmům, je součást naší historie i identity. Vláda, ale v tomto případě ani parlament, nemají právo činit podobné kroky...

  OdpovědětSmazat
 6. Jsme sočáti takzvaného obranného valu NATO a to zná jen humanitární bombardování.Jsme ostuda světa a přímá ukázka toho co lze za peníze všechno udělat. A´t ten buzerant stropnický vyklopí jak je to s našima muničákama.Jak to že je to tajné, když to jde proti vlastnímu lidu?

  OdpovědětSmazat
 7. Ukázka humanity je popsána v článku výše :
  "Kdo je zlosyn č. 1? "

  OdpovědětSmazat
 8. Závěrem? Terorismus, stejně jako fašismus je nevyhnutelným důsledkem neschopnosti kapitalismu řešit své rozpory jiným způsobem. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl zase jste skočil na lep nebo spíše je to malinkatý bezvýznamný kousek bez kontextu. Jde o řízení společnosti na principu davo-elitarismu. Kdy elity ovládají a kontrolují dav. Kapitalismus, marxismus, fašismus a všechna náboženství jsou stále o tom samém o zotročování člověka člověkem. Cesta jak z toho ven je vybudovat spravedlivou společnost a to lze udělat pouze bez jakékoliv ideologie (zahrnuje to i náboženské ideologie), které se záměrně doteď nahrávají do hlav nových generací a otrokáři šikovně využívají morálních slabostí a štvou lidi proti sobě. Spravedlivá společnost nebude zvýhodňovat žádné skupiny a na klíčová místa řízení společnosti se bude moci dostat každý kdo na to má schopnosti (a konexe mu v tom nebudou moci nijak pomáhat).

   Smazat
  2. Anonym 15:52
   Pokud je tu někdo mistr světa ve skoku na špek, tak jste to, obávám se, Vy! To co v druhé polovině odpovědi popisujete je právě ten komunismus, který definoval Marx. Bohužel právě kapitalisti s jejich teorií liberální demokracie trubce, jako jste vy, dokonale zmátli, protože v ní tvrdí, že jsme tu před rokem 89 žili v komunismu! Jenže to tehdy netvrdily ani samotní vládnoucí komunisté. Ti tomu říkali "reálný socialismus" a jejich mocenským zájmům dokonale vyhovoval. Z Marxe si vyzobali jen to, co potřebovali a co se jim nehodilo - např. demokratické rozhodování ve společnosti i výrobních komunitách - o tom taktně pomlčeli. Takže bych prosil neházet marxismus do jednoho pytle s fašismem nebo náboženstvím, protože to je hrubý omyl většiny současných "myslitelů" zmáknutých postmoderní ideologií.
   Jirka

   Smazat
 9. a podobne je aj to, ako fungovalo hospodárstvo za Stalina - a že boli súkromné a družstevné podniky aj vtedy akosi sa mlčí - stačí si prečítať Nekrasova - v Stalingradských zákopoch, ako si hovorili vojaci čo budú robiť po vojne - podnikať !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Zbraně mají být obchodovány pouze státem, smlouvy zveřejňovány a bude klid( ale taky po ohromném byznysu). A všichni soukromníci by šli pěkně za katr. To by byla panečku rezoluce RB OSN.

  OdpovědětSmazat
 11. Prodej zbraní může být prováděn i státem.V době,
  kdy zbraně převezme jiný,už na to stát nemá vliv.
  To je tento případ.Oficiálně je koupila třeba SA.
  Co ta s nimi dělala už byla jen jejich záležitost.
  Na to nikdo jiný nemá vliv.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.