Reklama

.

.

čtvrtek 19. ledna 2017

Američané nechali „spojenecké“ Turky ve štychu. Rusové pomohli ...

18.1. 2017   Eurasia 24
Napsal/přeložil: ea24
 Jak „pevné“ je spojenectví mezi zeměmi NATO když jde o skutečnou pomoc v boji, ukazuje přístup Spojených států k bombardování Islámského státu v severosyrském městě al-Báb: Američané trápící se tureckou armádu ze vzduchu nepodpořili, zatímco Rusové Turecku pomoc poskytli.
Ačkoliv Rusko a Turecko formálně nejsou spojenci, právě takto spojenectví funguje – na rozdíl od tureckého „spojenectví“ s USA a jimi vedenou „koalicí“, která žádostem Turecka o pomoc nevyhověla.
A to i přes fakt, že Američané využívají základnu v tureckém Incirliku. Znovu tak navíc ukazují, jak je to skutečně s jejich „válkou proti terorismu“. Cílem přitom byly ty nejradikálnější skupiny teroristů z Islámského státu.

O společných akcích ozbrojených sil Turecka a Ruska v severní Sýrii se hovořilo už na přelomu roku. Nyní obě země oficiálně potvrdily společnou vzdušnou operaci ve středu 18. ledna.

Jednalo se o masivní úder – do operace bylo nasazeno sedmnáct bojových letadel: za Rusko čtyři Su-24M, čtyři Su-25 a jeden Su-34, za Turecko čtyři F-16 a čtyři F-4E Phantom. Zasaženo bylo celkem 36 objektů.

Vzdušnou operaci odsouhlasila syrská strana i přes to, že bombardování Islámského státu pomohlo takzvané Svobodné syrské armádě.

Turecké letectvo, ač technicky skvěle vybavené, zůstalo zčásti paralyzované poté, co prezident Recep Erdogan svými „popřevratovými“ zásahy narušil jeho organizaci a přinutil k odchodu i řadu letců – a to těch nelepších, kteří si prošli společnými cvičeními NATO a byli bojově nejlépe připraveni.

ea24

22 komentářů :

 1. Jojo věřit rypatýmu kečupářovi Kerrymu se halt nevyplácí....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kerrymu nikdy nevěřit!!!
   Před deseti lety bych tomu nevěřil, ale dnes říkám, DNES VEŘÍM RUSKU, zatím pod Putinem, nikdy nestáli NA ŠPATNÉ STRANĚ!!!

   Vymazat
 2. Ale jako ještě horší v důsledcích pro nás konkretně - tím myslím ČR je skutečnost zhovadilé školské inkluze - nařízeno Bruselem - jak jinak? Jedna megera s duševně postiženým frackem tyranizuje celou třídu, všechny děti, všechny učitele, ředitelku, nic jí není recht, asistentka jí není recht. Co naplat, že všichni rodiče dětí té školy protestují! Kdyby postižení fracci MUSELI chodit do zvláštních škol, toto by odpadlo, ale to české střelené, pokrytecké a škodlivé kurvy zničily. A to je precedent - další spory ve školách budou pokračovat. A další hrozný případ? Ředitelka školy, která zakázala jednomu cizímu frackovi nosit ve škole palici zabalenou do šátku, je vláčena po soudech, dehonestována, a duševně ničena, ačkoliv se za ní staví všichni učitelé a rodiče žáků. Nepomůže to. Hnusný fracek má svoji advokátku - nějakou českou kurvu aktivistku - mstí se, a má úspěch. To je hnus a hrůza, kam jsme to dopracovali. Neuvěřitelné. My bychom měli sebrat všechny síly a začít bojovat s českými kurvami, které se propůjčují k takovému hnusu, aby se mediálně zviditelňovaly, a mají z toho plezír. My bychom měli začít otevřeně a zuřivě bojovat za udržení českých hodnot. Při projednávání tohoto sporu musela nechat soudkyně vyklidit soudní síň, protože byla narvaná nasranými lidmi, kteří tam zpívali českou hymnu, a jeden chlap měl na hlavě motocyklistickou helmu, a řekl, že je to zase jeho náboženství, a bude ji taky nosit všude, i na úřady, do práce apod. Jinak se bránit proti zhovadilosti nelze. Jsme bezbranní. Jsou to příšerné věci, které se na NR nedozvíme, protože se výhradně zabývá válkami,Syrií, Amerikou, Ruskem - jediné, čím se nezabývá, jsou poměry v ČR a když, tak jen rámcově.Okrajově. Koho nechali Američané ve štychu by nás zase až tak zajímat nemuselo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:55 Zřejmě pláčete na špatném hrobě.
   Máte-li potřebu, aby se na NR více psalo o poměrech v ČR, nic vám nebrání napsat o tom článek a nabídnout redakci k zveřejnění. Nejlépe s návrhem na řešení, možná že si potom koupíme všichni přilby...

   Vymazat
  2. Omyl - já nepláču vůbec. Ale připadá mi směšné, že se tady probírá jen válka, a válečný ryk a ještě směšnější mi připadá, že to pořád lidi tak šíleně zajímá. Že k tomu pořád brebtají. Proto jsem nastínil poměry, které začínají u nás, a které zcela určitě povedou už brzy k násilným excesům bez ohledu na válku v Syrii a teroristy. Bude to docela obyčejná nasranost - nic vznešeného a vzletného, ale až se to začne probírat v mediích, bude už s křížkem po funuse. A určitě jsou to pro nás cennější náměty, než je každý den válka v Syrii nebo poměry na Ukrajině.

   Vymazat
  3. 15:55 jste na omylu s tím, že inkluzi nařídil nějaký Brusel.
   To není pravda. Centrála EU řeší většinou pouze technické otázky, soulad nějakých norem atd.
   Určitě nepřikazuje, co se máme ve školách učit a nebo jaké žáky přijímat.
   Buď úmyslně manipulujete a nebo úmyslně povzbuzujete rétoriku proti EU .
   Moc to nemůžu pochopit, co vás k tomu vede.

   Možná je jednodušší svést všechno špatné na Brusel, ale tím i podřezáváte větev pod naším bytím. Bez EU bychom byli o 15 let pozadu.

   Vymazat
  4. Já - určitě nic nesvádím na Brusel. Ale odkud tedy ta zhovadilost přišla? Kdo to najednou, po třiadvaceti letech vymyslel? Protěžování cikánů jde z Bruselu určitě.A až bude tak čtvrtá - pátá škola na programu se stejným problémem, rodiče nasraní, protože z toho není úniku, nikomu to neprospívá, ani dítěti postiženému, a ostatním to škodí - co potom? Bude se to zase řešit, jako metanolová kauza, až když bylo padesát mrtvých, a leckde v zemi statisíce hektolitrů metanolu ( i když o tom, že se toto děje, se v podstatě vědělo)? Jako výbuchy ve Vrběticích, přičemž to, že se tam skladují zbraně, se v podstatě vědělo? Když se lidem jen lže a lže, a blafe se jen o migrantech a o válce v jiných zemích? Odkud přišel tento zločin páchaný na dětech? Když jsem tu kauzu četl, nevěřil jsem svým očím - jak lze tyranizovat celou školu kvůli jednomu frackovi, a všichni jsou teď bezmocní, když si udělali zákon! Jasně - byli bychom pozadu bez Bruselu - měli bychom rum, syrečky,pomazánkové máslo, a neměli bychom hygienické výmysly při provozování restaurací tak přiblblé, že nad tím zůstává rozum stát - to je Brusel, ale já vám to neberu, když vás baví poskakovat, jak vám kdo píská, a považujete to za pokrok.

   Vymazat
  5. 22:03
   Tomu snad vážně nevěříš?
   Celá EU je mírně řečeno k ničemu!!!!!

   Vymazat
 3. Skutečnost, že Rusko (dle tvrzení vlády, generality, části politiků a medií náš nepřítel) poskytlo pomoc Turecku (dle tvrzení vlády, generality, části politiků a medií náš přítel a spojenec) mne "zneklidnilo".
  Mám to chápat tak, že Rusko by v případě potřeby poskytlo pomoc i České republice ? L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko urcite nema ziadny problem pomoct aj Europe,zial teraz je kurz vedeny Juesej a poplatne staty sa ho drzia,na vlastnu skodu.A specialne Cesku,preco by nepomohlo?To nie je to stare Breznevovske Rusko !!

   Vymazat
 4. 15:55. Vůbec si nemyslím, že témata zveřejňovaná na NR jsou nudná, nebo pro nás nedůležitá. Sledování dění ve světě je pro nás důležité minimálně z toho důvodu, že si ujasníme kdo je kdo a kdo se jak chová. Kdo útočí, kdo se brání, kdo je agresor a kdo možná oběť.
  Ale musím s vámi souhlasit, že dění u nás doma je, nebo by mělo být pro nás důležitěšjší. Odkrývat dnešní zrádce, abysme v budoucnu věděli kdo jaký je, protože až přijde do Čech jiný vítr, budou všichni otáčet. A pak už by neměl přijít žádný samet. To jsme už poznali. Za zrady je potřeba platit. Proto je nutné aby se NR zaměřila také na to jaké špatnosti se dějí tady a kdo je za nimi. Víc prostoru těm, kteří chtějí tvrdě vystupovat na obranu naší zamě. Proč např. nezveřejňovat alespoň některé projevy a názory pana Okamury. Ten se vyjadřuje jasně a čistě. Vím co hodlá jeho strana prosazovat. Žádné vytáčky. Čtěte tedy také http://spd.cz/ . Volím SPD.
  Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano.Přesně moje řeč.

   Vymazat
  2. Pravda pravdoucí. A nejdůležitější je denně vědět,jak postupuje válečná vřava v Syrii a jak je na tom Ukrajina. Že náš státní přebytek v rozpočtu po šestadvaceti letech nedoplatku - 6O miliard, o němž se dohadují co s ním teď, nebude použit pro naše potřebné lidi, ani pro naše hospodářství, a ani na úhradu našeho astronomického dluhu, ale naopak,bude půjčen jinam - už o něj bylo požádáno - aby zas prý pomáhal jiným zemím - to není pro České lidi důležité vůbec. To raději ty tanky v Syrii, ten plyn, a ty válečné oběti.

   Vymazat
  3. 21:37 Všechno souvisí se vším. Zkuste najít společného jmenovatele válek v Sýrii, na Ukrajině, emigrace i neutěšeného stavu naší země a uvidíte, kde je příčina. Čemu je třeba se postavit.

   Vymazat
  4. Tím společným jmenovatelem je zdegenerovaný společenský systém zvaný kapitalismus. T

   Vymazat
 5. Děda Vašek-porušil jste volební zákon.Volby jsou
  tajné a Vy věřejně hlásíte,koho budete volit.To
  Vám nic neříkají koblihy nebo nové sliby?Přece
  nemůžete bazírovat na jejich nesplnění.To není od
  Vás hezké.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tajnost voleb znamená, že máta PRÁVO tajit, koho volíte, nikoliv POVINNOST...

   Vymazat
 6. Jsem zásadně proti inklusi,ale nedovolila bych si říci o dětech,které neměli to štěstí,že jsou fracci.To se obracejte na ministryni Valachovou,která má za úkol dodělat školství na nejnižší úroveň a to se jí daří na všech stupních.!Také je silně svázána s neziskovými organizacemi,které z rozpočtu,tudíž z našich dani,podporuje!Ano,jsme stádo ovcí a zasluhujeme si ponížení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nevím, které děti mají štěstí a které ne, ale stačí mi, když se stádo výrostků nahrne do tramvaje, tak nejen že řvou a hulákají, jakoby tam byli sami, ale oslovují se navzájem krávo, vole, píčo a čůráku - to je dnes jejich způsob komunikace. Proto píšu fracci - bez rozdílu. A jinak - neumím si představit co bych dělal, kdybych já měl co do činění s tím, že nějaká bezohledná mrcha kvůli svýmu mentálně postiženýmu frackovi tyranizuje celou třídu zdravých dětí, všechny učitele, asistentku, ředitelku - všichni ji musí ustupovat, protože postižený fracek je zase už něco víc než zdravé dítě, a ostatní kolektiv se mu musí podřídit. Bílí cikánům, zdraví postiženým - jak daleko až to bude muset zajít, než se lidi konečně zdravě a pořádně naserou?

   Vymazat
  2. Nevím, odkud máte informaci, že inkluse je něco nového či tak nějak ve "zkušebním "provozu.Má žena je učitelkou na vyšším stupni základní školy (5-8 třída),a děti s různým postižením, jak psychyckým tak fyzickým, učí už minimálně 4 roky. Tihle - podle vás fracci, jsou chudáci, kteří za své postižení nemohou a mnohdy si ho ani neuvědomují. A správný učitel, a tím má žena je, se snaží aby těmto dětem jejich handicap co nejvíce kompenzoval jak svým přístupem, tak usměrněním chování spolužáků vůči těmto jedincům. Nevím, jakým způsobem by měl kluk na vozíku, či jiný s lehkým mentálním postižením,podle vás tyraniovat třídu.Že by vulgární mluvou v prostředcích MHD? Nenechte se vysmát,takhle už po generace mluví řada -náctiletých. Je to o přístupu učitele, pro kterého tito lidé samozřejmě představují práci navíc, ale pokud je to člověk na svém místě, nemá s tím problém. Problém nastane tehdy, když se do běžné třídy dostane dítě s postižením, které se projevuje agresivním chováním, třeba autismus. Tito opravdu nemají v běžné třídě co dělat, protože ohrožují jak učitele, tak spolužáky. Ale na to tady máme psychology a psychiatry, aby dobře dělali svou práci a rozlišovali, kdo je ještě integrovatelný a kdo už je za hranicí. A tady narážíme na naši připosranou českou povahu, kdy Brusel řekne integrovat, a všichni, včetně řady ředitelů škol, sklopí uši a zařadí do normální třídy borce, který tráví více času na psychině než ve škole, nosí sebou nůž, a nikdo neví, kdy ho to chytne a začne být agresivní. Chyba není v systému, ten nenařizuje integrovat každého. Chyba je jako obvykle v lidech, kteří nemají koule na to, aby prosadili svůj dejme tomu odborný či správný názor, nebo se postavili nesprávnému alibistickému rozhodnutí nějakého řiťolize. Ale kdy to prosím pěkně, v naši historii bylo jiné. Za ww2 se tady zdravilo "heil Hittler", v padesátých letech zase čím víc jste byl rudý, tím jste byl lepší kádr, no a teď pro změnu zase strkáme hlavu do análu "třetí říše". Prostě pro náš národ je neuvěřitelně těžké udržet si objektivitu, hrdost a nehledat neustále jakýsi lepší vzor.

   Vymazat
  3. Vy asi neumíte číst. Jedná se o dítě mentálně postižené, jehož matka ho vodí do normální školy, jen proto, že to má v jedné ulici. Ta zvláštní je dál. A to mocí mermo, přes doporučení odborníků a znalců, a opakuju, tyranizuje ostatní děti, asistentku, učitele i ředitelku. Všichni - Všichni!!! ostatní rodiče už proti tomu protestují, protože kvůli zdržování se s mentálem, je opožděna výuka celé třídy - proč to tak musí být, když mentál může chodit do jiné školy, Prostě proto, že nějaký hnusný kretén, který sám posílá svoje spratky do cizí školy ! anglo-české a co já vím, tudíž to má u zadku, si na to vytvořil zákon. Já bych za trest zrušil ty cizí školy, a donutil bych celebrity a politiky posílat svoje děti do školy s mentály - to by asi byl poprask! A tak je to se vším, když nadlidi dělají zákony pro podlidi, které mají u zadku. Já o rozsahu postižení dítěte, o které se jedná, nevím nic, ale už to mně nasralo, že si dovedu představit chování té mrchy - jeho matky, a to sekýrování, jemuž jsou všichni ostatní vystaveni. Jak se všechno zneužívá! Co z takového dítěte vychová anebo si myslí, že až dospěje, bude ona nutit nějaké jeho potencionální zaměstnavatele nejen k tomu, že ho prostě ( s nějakým stupidním a totalitním státním příkazem) musí zaměstnat, a nejen to, ale musí mu prostě vytvořit podmínky - nebo??? A nastane vyhrožování soudama a podobně? To už aby se všichni zaměstnavatelé třásli strachy - tady, v této zemi - si všechno kazí lidi sami. Hnusní, hloupí, sprostí, vyděračští - Češi! Žádné slitování s námi, tak to bude muset být, a jen a jedině to si postupně vynutíme. A zas budou ti nevinní brečet.

   Vymazat
  4. Děkuji panu Josefu Volnému a jeho manželce za lidský, seriozní, střízlivý přístup k problému, k lidem.
   O úrovni diskutujícího (15:33) hovoří už jeho mluva, pohrdání a nevraživost vůči lidem, kteří neměli to štěstí na své zdraví. "Mentál" je jasné pejorativní označení. To děcko nemůže za náš státní školský systém, jeho některé ředitele a učitele, svoje rodiče, kteří cosi chtějí, a za scestný výklad inkluze. Výrok "já o rozsahu postižení dítěte, o které se jedná, nevím nic,...." odhaluje o pisateli ještě více - že se nazajímá o to, o co vlastně kráčí, jaké má problém všechny své stránky a detaily, ale bezhlavě se zasazuje za nějaký krok, aniž by mohl posoudit, zda vůbec bude problém řešit. Zdali je nějaká vazba mezi příčinou, kterou - jak sám přiznává - nezná, a opatřením, které prosazuje. Sám je tudíž příkladem, že - naštěstí ne všichni - Češi jsou "hnusní, hloupí, sprostí".
   KR

   Vymazat