Reklama

čtvrtek 26. ledna 2017

Americká kongresmanka sa v Sýrii stretla s Bašárom Asadom: “Môžete si o ňom myslieť čokoľvek, ale Sýrčania rozhodnú, kto im bude vládnuť!”


 26.1.2017 Hlavné správy

Misia trvala štyri dni.

Členka americkej Snemovne reprezentantov za štát Havaj, demokratka Tulsi Gabbardová, navštívila Sýriu a stretla sa tam so sýrskym prezidentom Bašárom Asadom. Informovala o tom televízia CNN.

Jej misia zameraná na oboznámenie sa so situáciou v Sýrii trvala štyri dni. Vo svojom vyhlásení kongresmanka uviedla, že pôvodne nemala v pláne stretnúť sa s Asadom, ale keď sa taká možnosť objavila, využila ju.

“Povedala som si, že keď už hovoríme, že utrpenie sýrskeho ľudu nám nie je ľahostajné, mali by sme sa stretnúť s kýmkoľvek, aby bol nastolený mier,” vysvetlila a dodala, že práve na túto tému s Asadom hovorili.

Uviedla, že o Asadovi si možno myslieť čokoľvek, ale “faktom zostáva, že je prezidentom Sýrie”. “Aby sa objavila nádej na dosiahnutie mierovej dohody, treba s ním viesť dialóg,” uvádza sa v kongresmankinom vyhlásení. Doplnila v ňom, že “Sýrčania rozhodnú, čo s ním bude ďalej, a aj o tom, aká bude ich vláda”. “Pre mňa je najdôležitejšie dosiahnuť ukončenie vojny,” zdôraznila.

Spresnila, že navštívila Damask i Aleppo, ako aj libanonský Bejrút, aby “z prvej ruky” – od Sýrčanov – získala informácie o dôsledkoch vojny v Sýrii. Okrem radových Sýrčanov sa stretla aj s duchovnými, humanitárnymi pracovníkmi a malými podnikateľmi.

Na snímke sýrsky prezident Bašar Asád
 
 
Vo vyhlásení zverejnenom CNN uviedla, že do Washingtonu sa vrátila s ešte väčším odhodlaním ukončiť “túto nelegálnu vojnu na zosadenie sýrskej vlády”. Gabbardová, ako pripomenula agentúra DPA, bola veľkou oponentkou politiky, ktorú voči Sýrii viedol bývalý prezident USA Barack Obama.

Spojené štáty podľa nej musia prestať podporovať teroristov, ktorí ničia Sýriu a jej ľud. Podnecovanie tejto vojny zo strany USA a ďalších krajín musí “okamžite prestať”, zdôraznila s tým, že “musíme sýrskemu ľudu umožniť, aby sa pokúsil zotaviť z tejto hroznej vojny”.

Kongresmanka na základe rozhovorov V Sýrii uviedla, že podľa miestnych ľudí “niečo také ako umiernená opozícia v Sýrii neexistuje”. Sýrčania sú si podľa nej vedomí, že po zosadení Asada by kontrolu nad krajinou získala teroristická sieť al-Káida “alebo jej podobné zoskupenie” zabíjajúce kresťanov a iných ľudí, ktorí by ju odmietali podporovať.

Vo svojom vyhlásení kongresmanka poukázala aj na to, že vojny za zmenu režimu, ktoré Spojené štáty viedli “od Iraku cez Líbyu a teraz po Sýriu, viedli zakaždým k nepredstaviteľnému utrpeniu, zničujúcim stratám na životoch a posilňovaniu skupín, ako je al-Káida a Islamský štát”.

- - -


Foto v perexu:  Na archívnej snímke z 26. júla 2016 republikánka Tulsi Gabbardová reční vo Philadelphii. Členka americkej Snemovne reprezentantov za štát Havaj, demokratka Tulsi Gabbardová

29 komentářů :

 1. Je mi to líto,líbí se mi, ale musím konstatovat,že je hloupá a hodně. Její myšlení je nelogické a v závěrech si odporuje. Ještě je nevyzrálá a chvála Bohu,že většinou ještě vládnou muži,protože nejde skoro nikdy jen "o mír za každou cenu",to by to na Zemi vypadalo ...,směji se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smějete se mrtvým v Sýrii? Nebo kdekoliv na světě? Tak to máte opravdu myšlení "logické". Nechcete mír za každou cenu? Tak to jste pro mne opravdová a velká nula.

   Smazat
  2. Vaše myšlení je nelogické, ne její. Ona chce jen ukončit do nynějška zločineckou politiku USA na Blízkém východě, rozklad Sýrie, když u ostatních států Irák, Libye už to nejde.

   Smazat
  3. Ty se vůbec rád směješ každému, ať už se jedná o racionální, logické názory nebo ne. Co jsi v životě dokázal,ty Einsteine, že se každému směješ? Lézt do prdele Jandovi, ty havloide? Pochlub se nám, Jando, ať žasneme!

   Smazat
  4. Anonymní26. ledna 2017 22:25

   já se ti nesměju blbe,jen je mi tě líto,té paní nesaháš ani pod podpatek ty válečnej mírotvorče

   Smazat
  5. Nechte ho být toho 22.25- pospíšil si s průjmem. To je ten blbej a profláknutej "chycht" - inteligentní jako střevní kolika.

   Smazat
 2. Měl jsem z ní takový dojem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta má víc rozumu,než vy všichni čuráci tady dohromady....

   Smazat
 3. V každém případě je důležité, že pomatencům bere vítr z plachet. Kdo nechce, nikdy nepochopí, že o takovou formu "demokracie" tyto státy nikdy nestály, ani my u nás!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vývojově zaostalá domorodka z Havaje. Prvním Americká Samoa narozena v kongresu USA a prvním hinduista v Kongresu USA, Ona vojenská policie důstojník a v Hawaii národní gardy,směji se a účastnila se války v Iráku,takže jí už vytekly nervy,navíc. Takové ženy je lepší neslyšet,protože ze své přirozenosti prostě nerozumí-nechápou a brečí a jsou zaujaté proti Vládě. Myslím si nyní,že kongres USA je parta imbecilů,doufám,že mi to teď cenzor nesmaže.

   Smazat
  2. My jsme o ni stáli a také ji máme. Tak nekecejte nesmysly, komunisto.

   Smazat
  3. ..... protože mi tady zručně a okamžitě smazal píseň na její počest,kterou jsem vyjádřil její myšlení.

   Smazat
  4. Fašisto 23.20 tobějetě stojí?

   Smazat
  5. Kdyz neni dostatecne stredem pozornosti , pak takova hysterka odjede treba i za opicemi do dzungle, aby si mohla sve touhy ukojit.
   A pak uz se krici az si nekdo vsimne...Dneska je povinnost a prednost se dava feministickym hysterickym atrapam..Ktere vetsinou nejsou schopne vytvorit neco originalniho...Visi pak a zavisi na necem, co je stredem pozornosti, dnes tedy Syrie...A uhaneji se tam prisaknout...

   Smazat
 4. 22:25-Musíte být konkrétní,co se Vám nelíbí.Vše
  jste zveřejnil ve všeobecné rovině.To si mám
  myslet,že Vám vadí eventuální ukončení válečných
  operací?Nebo vadí,že se setkala s Asadem?Mluvte
  konkrétně.O dalších se nezmiňuji,protože přišli
  jen se souhlasem s Vámi.Nebo to,že je ženská?
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musel bych napsat výklad,který by se sem nevešel,kdybych chtěl vysvětlit nelogičnost jejího myšlení a v čem si s čím sama odporuje. Pokud jde ale o ženy,asi je skutečností,že jejich úloha je přirozeně a už odpočátku civilizace lidstva naprosto jiná než mužská. Zaprvé,tedy: Teprve dohánějí mužskou existenční úlohu a zadruhé: Buď zůstanou ženami a nebo se z nich stanou chlapi,protože na úlohu muže nemají penis a to bude mít vždy vliv na jejich myšlení,na jejich psychiku a i na jejich pojímání věci a na jejich cíle. Proto by měli vládnout skuteční muži a ne "stvůry".

   Smazat
  2. 23:48-vidím Čeni, že jste Arab a ne nová civilizace z vesmíru.

   Smazat
  3. Jestli máte snad nějaký protiargument tohoto čistě logického úsudku,sem s ním.

   Smazat
  4. Muze se s Asadem setkavat ve dne v noci a nic SE NEZMENI!! Jako vzdy ,kdyz jsou u veci Paraziti..
   Jestli vite co to je.
   Takovy jako vy , na ne jenom denne plati a doplaceji a zrejme radi...

   Smazat
 5. Dnes už je jisté, že ani USA ani EU ani NATO a jejich spojenci z ISIS, ALkakajdy a An nusry, o NIČEM V SÝRII ROZHODOVAT NEBUDOU ;)
  A to, je hlavní;)

  Pojďme zabojovat doma a volme SPD Tomio Okamura ať nemusíme bojovat v ulicích vlastních měst s těmi které Putin s Asadem vykopali že Sýrie!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas,ale havloidní chátru 77 budeme muset zlikvidovat.

   Smazat
 6. 22,25
  Vá nejvíc vadí to, že by se válka v Sýrii ukončila a Asad zůstal u moci. Jenomže bez něj se to neobejde. Tam, kde západ odstranil z vedení diktátora, vypukl teror a chaos. Muslimové jsou jiný šálek kávy, než západ, který se nechává od svých špiček okrádat ve jménu "demokracie". Jak ukazuje bezpočet příkladů, jsou náchylní k jednoduchým řešením. Vezmou zbraně a jdou "řešit". Na co čekat roky na volby, které, jak ukazuje i náš příklad, stejně nic zásadního nevyřeší a krizi morálky jenom více a více prohlubují.

  OdpovědětSmazat
 7. 22:25
  Ty se vůbec rád směješ každému, ať už se jedná o racionální, logické názory nebo ne. Co jsi v životě dokázal,ty Einsteine, že se každému směješ? Lézt do prdele Jandovi, ty havloide? Pochlub se nám, Jando, ať žasneme!

  OdpovědětSmazat
 8. k 23:48 musim s casti suhlasit, dnes si casto pletieme veci okolo. ak zachranim utecenca zo syrie, tak som citlivy a ludsky a... ale to , ze ten syrcan podreze na ulici zensku , lebo mu "nedala" tak to uz je mimo hlavane ze sme politicky korektni... ja si skromne myslim tiez , ze zeny do najvyzsej politiky nepatria , robia nespravne uzavery ( ktore su z ich pohladu samozrejme spravne) zeny totiz su skor momentalne uvazujuce a muzi su skor strategicky uvzazujuci a to je ako hovori 23:48 tym co vam narastlo medzi nohami. je chory svet , ked za kazdu cenu budeme niekoho tlacit tam na co nema....

  OdpovědětSmazat
 9. Faktem je ze muzi rozhoduji jinak , zeny rozhoduji jinak , tot priroda chceteli testosteron -penis , je to tak, nechci polemizovat zda zeny v politice ano ci ne zda jsou tam k necemu nebo k nicemu , celkove v historii lidstva rozhoduji jen muzi a vysledek je znam.... historie lidsta - historie valek , proste testosteron , davno mi to nechava klidnou vim ze se to neda ovlivnit

  OdpovědětSmazat
 10. Zkrátka a dobře - prezident Assad zůstane prezidentem, i kdyby se zdejší, směšná diskuzní sebranka podělala. Jakékoliv žvásty k tomu jsou úplně zbytečné.

  OdpovědětSmazat
 11. :-) este pre Remu z 9:48 zase je vidiet ze sa nerozumieme. Testosteron samozrejme ... ale ja som chcel povedat to , ze ( turcin horsi turka) ked je zena na poste muza , tak skoro vzdy chce podat vykon ako muz a potom to dopada ako s krvaou madlou,ked humanitarne bombarduje . Ked budu vladnunt zeny vojny bubu este horsie. Som si 100% isty , ze v pripade Clintonovej by bola vojna ... asi tak...Rema niet krajsej veci ako ked je zena zenska a niet horsej veci ako ked sa zena hra na chlapa a to je to o com tu basnime celu dobu a nie testosteron ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja to psala jen jako postreh , tak jak mi vyvetlujete chapu... ono ten psany text vzdy lehce zkresli snad i zkomplikuje.... ale fakt ze jsem to nemyslela vubec k vam jen vseobecne a ja jsem fakt zenska a jako zenska se chovam i vypadam a ministryne obrany je pro mne vysmech ... vsemu....

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.