Reklama

pátek 13. ledna 2017

Americký stát ve státě se topí v problémech... Bez důvěryhodnosti, bez morálky a bez autority....

Finian Cunnigham
13.1. 2017   Zvědavec
Americká mocenská elita zabředla do hlubokých problémů, jelikož se stále častěji objevují znaky toho, že masy obyvatel přestávají uznávat oficiální autority sídlící ve Washingtonu.Jakmile se legitimita rádoby elit začne v očích lidí hroutit, hluboké politické změny budou na spadnutí, jak je ostatně dobře známé z historie, kdy celá impéria vznikala, aby se potom zase hroutila, často potupně.
Tzv. americký stát ve státě, sestávající z aparátu vojenské rozvědky a jejích operativců v politickém a médiálním establishmentu riskuje vlastní důvěryhodnost obviňováním Ruska z vměšování se do amerických voleb.

Tato obvinění jsou holou fraškou dočista vymyšlené, navzdory soustředěným, samoúčelným snahám amerického státu ve státě o vyprodukování seriózně vypadající aféry.

Poslední zpráva elitní rozvědky CIA, NSA, FBI a dalších amerických špehovacích agentur o údajném, ruském, kybernetickém špiclování mohla klidně „šokovat“ prezidenta Obamu, některé členy Kongresu a korporacemi kontrolovaná média.

Ne tak řadové Američany. Reakce americké veřejnosti byla nanejvýš vlažná. A to by mělo v řadách establishmentu vyvolat pocit úzkosti. Pokud lidé přestanou poslouchat rozkazy, začne se celý mocenský aparát bortit jako domeček z karet.

Tak jak to vyjádřily New York Times: „O co tu komu jde? Ptají se Trumpovi přívrženci v narážce na uveřejněnou zprávu u ruském hackování“.

Mezi širokou voličskou ne-washingtonskou komunitou převládá výsměch vůči, kdysi vysoce váženým americkým zpravodajským službám.

„Ubozí břídilové“, „nevrlí závistivci“, „ufňukanci“ a „absurdní“ jsou jen některé z nevěřícných reakcí lidí vůči tvrzením, že ruští agenti, vedeni přímo Putinem, ovlivnili listopadové, americké volby ve prospěch Donalda Trumpa.

„Nevěřím zprávě (americké) rozvědky,“ uvedl jeden muž v Louisianě. „Proč se každý tolik děsí Ruska? Proti Putinovi nic nemám.“

Další člověk, bývalý důstojník amerických leteckých sil, dodává: “Z toho, co jsem měl možnost vyčíst ze zprávy (americké rozvědky) se mi to jeví, jako pitomost.”

Nově zvolený prezident Trump se opět zdá být na jedné lodi s občany, s jejich problémy a starostmi. Minulý pátek se objevil po skončení tzv. „brífinku” organizovaném šéfy amerických rozvědek a jízlivě řekl, že odmítá rozmnožit řady washingtonských chvastounů, kteří obviňují Rusko z „úmyslu rozpoutat válku“. Trump naopak podotkl, že pouze stupidní jedinec by nechtěl mít dobré vztahy s Ruskem.

Tohle nebyla reakce, kterou asi chtěla strašidla od Trumpa slyšet. CIA se svými chapadly v Obamově vládě, Kongresu a v médiích horečně pracovala na vyhotovení zprávy, aby měla v rukou argument proti komukoli, kdo by se odvážil nesouhlasit s viněním Ruska za kybernetické útoky. Na rozdíl od válkychtivých členů Kongresu, jako např. John McCain a Lyndsey Graham, Trump nerozšířil řady těch, co démonizují Rusko.

A faktem je, že lidé mimo dosah chapadel washingtonského státu ve státě s Trumpemvesměs souhlasí. V době, kdy se americká společnost potýká s rozsáhlými sociálními problémy - od chudoby a nezaměstnanosti přes zadluženost až po zhoršující se infrastrukturu a veřejné služby, se americká politika nepřátelství vůči Rusku jeví jako z jiného světa. Opovrženíhodné plýtvání prioritami a zdroji, pokud pomineme slabomyslné troubení do války mezi nukleárními mocnostmi.

Americké zpravodajské služby se, za pomoci Obamova Bílého domu a mainstreamových médií, snažily vypadat seriózně, když vytáhly „ruskou kartu“ ve své hře proti Trumpovi. Ale Trump a veřejnost poslušně nereagují tak, jak by si strašidla přála.

Naopak, navzdory senzačním titulkům v mainstreamových médií o „Putinovi, který dal příkazy k rozjetí dezinformační kampaně, aby tak pomohl Trumpovi vyhrát volby“, americkým zpravodajským agenturám nyní hrozí, že budou odhaleny, jako podvratní lháři.

Rozpad amerického establishmentu již nějakou dobu trvá, ale nedávno znovu nabral na obrátkách zvolením Trumpa prezidentem a zálibou médií v uveřejňování „podvržených zpráv“. Minulý týden se Washington znemožnil, když zveřejnil zprávu o ruském hackování do amerického elektronického systému, která se ale brzy ukázala, jako vymyšlená.

Jak Trump a nejširší americká veřejnost, tak zahraniční pozorovatelé, žasnou nad neuvěřitelně amatérským nedostatkem důkazů a obecně nízkou kvalitou této analýzy. Nezávislí odborníci na kybernetickou bezpečnost, včetně těch amerických, se na výpady proti Rusku dívají s opovržením.

Americké špehovací agentury tvrdí, že mají „hodnověrné důkazy“ o tom, že se Rusko napíchlo do e-mailů Clintonové, ale jedním dechem nepřesvědčivě dodávají, že nemohou uvolnit žádné informace, ve snaze utajit „citlivé zdroje a metody“. Takovýmto „kouzlením“ se americká strašidla a jim podřízená média jen stávají více a více absurdními.

Hlavním vodítkem bylo, kolik času a prostoru americká rozvědka věnovala očerňování adiskreditování ruských médií, RT (Ruské televize) a Sputniku. Zpráva udává, že informační média jsou součástí „ovlivňovací kampaně“ Kremlu, a poté cituje své vlastní ubohé odůvodnění, jako “důkaz”, že se Rusko nabouralo do amerických voleb. Pokud „strážci americké národní bezpečnosti“ nemají nic jiného v zásobě, můžeme si být jisti, že jejich strašení Ruskem je holým nesmyslem.

V minulosti Ameriky byla doba, kdy stínové, nevolené elity mohly kontrolovat společnost skrze jednotná, poslušná média a servilní politiky, kteří ohýbali hřbety před svými chlebodárci. Mezi lidmi také existovalo naivní přesvědčení, že bezpečnostní služby brání výsostné národní zájmy.

Ale běda, už tomu tak není. Lidé se poučili a již tolik nepodléhají masivní manipulaci a kriminalitě těchto stínových sil, které kují války a změny režimů po celém světě, ze kterých pak benefituje uzounká vrstvička korporátních mocipánů. Řadoví Američané platí svými životy a majetky za machinace této vládnoucí kliky.

Zpravodajským šéfům amerického státu ve státě mohl dát za pravdu Obama, Kongres a média, v jejich vinění Ruska z podvratné činnosti. Ale rostoucí množství lidí, jak v USA, tak všude jinde po světě, prohlédlo tyto lži a nepřátelskou agendu vůči Rusku - choromyslné nepřátelství, které pouze slouží elitářským zájmům tohoto státu ve státě.

Kdysi obávaný a vážený americký stát ve státě, nyní řeší vážné dilema a možná i existenční krizi. Je si dobře vědom toho, že z jeho kdysi velké důvěryhodnosti a vážnosti zbývají pouze trosky.

Doposud vždy v historii američtí mocipáni beztrestně vyvázli z iniciování válek a konfliktů pod falešnou vlajkou a zinscenovaných katastrof: ne tak úplně překvapivý japonský útok na Pearl Harbor, vykonstruovaný incident v Tonkinském zálivu, který eskaloval v genocidní válku ve Vietnamu, podezřelé teroristické útoky z 11. září a neexistující zbraně hromadného ničení v Iráku, a tak bychom mohli pokračovat.

Ta samá válkychtivá americká vládnoucí elita by chtěla další závody ve zbrojení, jakým byla studená válka Pentagon-Rusko. Ale tentokrát se od začátku jednalo o dokonale průhlednou frašku. Americká strašidla spolu s elitářským establishmentem jsou si vědomi, že Trump, Američané, Rusko a celý zbytek světa o nich vědí, že již nemají co nabídnout.

Bez důvěryhodnosti, bez morálky a bez autority; americký stát ve státě má velký problém.
US Deep State in Deep Trouble

8 komentářů :

 1. Zdroje se končí a americké elity si už jdou vzájemně po krku, aby si udržely dosavadní životní úroveň na úkor vzpouzejícího se světa. A teď si představte, v jaké nezáviděníhodné situaci jsou tzv. české elity, když stále neví, která bije a o koho se mají opřít. Jednoduché to má snad jenom ten Slávek, který se zjevně opírá o Merkelovou a který také padne s ní. Vypadá to, že Česko po něm truchlit nebude.

  OdpovědětSmazat
 2. oufám,že již to dochází te chudé spodině a nejen v Americeže oligarchové žijí na jejich bídě.

  OdpovědětSmazat
 3. Politická krize v USA má zřejmě hlubší příčiny, které mohou být i počátkem jejich postupného rozkladu a rozpadu.
  Trump na tom zřejmě, i když se bude snažit, nemůže moc změnit.
  Podobný rozvrat lze očekávat, dříve nebo později, v jednotlivých státech EU, i u nás.

  OdpovědětSmazat
 4. Je směšné jak odborníci na Rusko píší o expanzních ambicích Ruska a zároveň jak jsou před krachem. Kde asi vezmou na tu expanzi když doma lidé skoro umírají hlady?

  OdpovědětSmazat
 5. Není to nic divného.To probíhá po celou historii
  lidstva.Tyto problémy mají jednou ti,podruhé oni
  a stejně se jede pořád ve starých kolejích.Pokud
  se přicházející elity nezmění,zůstane všechno při
  starém.Lidstvo se totiž neumí poučit z historie.
  To samé čeká nás po volbách.Tzv.staré struktury
  jsou uhnízděny a nebudou se chtít svých výhod
  vzdát.Tak se neradujte z problémů USA,starejte se
  raději o naše problémy.Zdejší pátá kolona může
  po volbách ve svém zájmu žádat pomoc v zahraničí.
  A věřte tomu,že jim tu pomoc někdo poskytne.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Petře, Bohu žel máte pravdu. Ovšem ještě smutnější je,že ta pomoc se již připravuje a není tak daleko od našich hranic. Martin

   Smazat
 6. Žijeme ve století informací.
  Řeknou nám, která modelka odhalila na vteřinu něco, co neměla. Všechny noviny o tom napíšou, jako o důležité aktualitě, nebo alespoň upozorní na odkaz, kde stejně není vidět nic.
  Nikoho nezaráží, že ta samá modelka někde vystavila svoje fotky, kde je vidět úplně všechno.

  Žijeme ve století informací.
  Některé informace se nepublikují, abychom si nemohli klást otázky, pokud bychom toho byli schopni.
  Například o válce v Syrii se nepsalo tři roky.
  Žijeme v iluzi, že ve století informací nelze nic utajit.
  Nejspolehlivějšími informacemi jsou polopravdy, ty snadno pomýlí každého.

  Žijeme ve století informací.
  Důležité je, že předpokládáme, že to, co potřebujeme vědět, nám řeknou.
  Ten, kdo rozhoduje o tom, co vědět máme a co ne, je vlastník médií.

  Toto by měl mít trvale na zřeteli ten, kdo si koupí noviny, či pouští TV.
  Všude by povinně měl být nápis jako na cigaretách: „Uvědomte si, že toto informační medium ohrožuje zdraví vaší informovanosti.“
  PB

  OdpovědětSmazat
 7. Mc Cain, skvělý stíhač, který uměl sestřelovat letadla přímo na palubě vlastní lodi.
  Co na tom, že letadla vlastní:-D
  Ale co, vždyť má dobrý rodokmen, letadlo sem, letadlo tam:-D

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.