Reklama

středa 25. ledna 2017

Američtí vojenští experti sdělili, čím je děsí ruský Kalibr

26. 1. 2017    zdroj
Ruské řízené střely Kalibr vzbuzují vážné obavy amerických vojenských expertů. List National Interest vybral několik aspektů, podle nichž převyšují rakety RF americké Tomahawky. Kalibry mají více než deset různých verzí, které se liší způsobem vypuštění, vzdáleností doletu, rychlostí a dalšími parametry. Raketa může nést konvenční i jadernou hlavici.

"Rusko může používat tuto mocnou zbraň dlouhého doletu s použitím malých lodí, které jsou schopny působit rozptýleně. Ruské námořnictvo rozčleňuje palebnou sílu na malé platformy a nevytváří silné, ale zranitelné skupiny", píše National Interest.

Americké válečné lodě tuto možnost nemají. Kromě toho má ruský vojenský průmysl pružnější přístup k výrobě raket - pro každou konkrétní situaci volí nejefektivnější řešení. Zvláštní předností Kalibrů se stala jejich schopnost se prudce zrychlit při příletu k cíli. Lodní verze rakety ... je schopna provést odkláněcí manévr.

Nehledě na to, že ruské námořnictvo má méně plavidel než USA, možnost použití Kalibrů na malých lodích nutí americké vojenské činitele se vážně zamyslet, uzavírá National Interest.
 
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Musíte používat drony vedené světelným paprskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Respektive více světelnými zdroji z různých míst,přičemž při ztrátě spojení a může být zároveň i radiové,dron přechází do autonomního režimu při zachování cíle mise.

   Smazat
 2. National Interest zase "objevil Ameriku" a zase pozdě:-D
  Proto Rusové Kalibry použili, aby to vyšlo najevo.
  Od začátku to bylo jasné. V námořních raketách z plochou dráhou letu byl SSSR na čele vývoje.
  Od počátku.

  OdpovědětSmazat
 3. A to je dobře !

  OdpovědětSmazat
 4. V kazdom pripade je dobre,e RF uz neurobi tu chybu,ako za Jelcina,ze predal bezpecnost krajiny,za pristup USA do Ruska.A ked vedeli,ze maju Rusko na lopate,zacali si robit vo svete,co chceli.A uz su signaly,ze TRUMPETA-TRUMP,chce vymenit zrusenie sankcii za Ruske nuklearne zbrane.Tak to sa nestane !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude fáma. Ne, že by o to amíci nestáli, ale aby byli až tak naivně drzí a nabídli Rusům takhle infantilní handl?
   To by byli opravdu blbější, než jsme doufali.

   Smazat
  2. To je samozřejmě hloupost. O nukleárních zbraních kohokoliv, kdo je má, není žádná debata. To jsou věci, přes které nejede vlak.

   V souvislosti se sankcemi byla řeč je o dohodě o přeměně současných zásob plutonia vhodného na vojenské účely na plutonium využité v energetice.

   Od dohody ustoupilo Rusko, když zjistilo, že USA si tu přeměnu představují tak, že by dané plutonium naředily a uskladnil s tím, že daná úprava umožňuje zpětnou úpravu.

   Zkrátka zase pokus o podfuk.
   A Rusku smlouvu loni vypovědělo.

   Ve finále to je ale jedno. Zbraní obě strany mají dost. Tohle je spíše otázka dlouhodobého plánování.

   Smazat
  3. Dalsi uspechy se dostavuji.
   Britove nedavno vystrelili raketu smerem na USA. Bohuzel spadla predcasne do oceanu...

   Smazat
 5. Myslím, že Rusům zůstala jedna vlastnost z dob komunismu. Racionalita. Zatímco na západě chtějí zbrojovky co nejvíce vydělat a jejich produkce je stále dražší, Rusové musejí s cenou hodně dolů. A když už něco vyvinou, snaží se, aby měl výrobek možnost vícero využití.
  Osobně si této vlastnosti cením víc než na dluh vyráběných jednoúčelových krámů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potvrzuji. Ruskou hustilku k autu (hustím vždy ručně) z r.1968 i s hadičkou používám dosud. A cosi jakoby náboj do námořního děla ráže 250 mm jsem používal jako ruční čerpadlo na vodu a za mrazů je nebylo třeba odvodňovat. S Volhou 21 jsem za 30 let ani jednou nepotřeboval servis. Hodinky MOSKBA 16 kamněj mám po víc než 50 letech každodenního užívání funkční.
   V sedmdesátých letech Rusi drželi vývoj žárupevných slitin na špičce ačkoliv vybavení jejich laboratoří bylo řádově skromnější než západní. Dohánějí (a předhánějí) nápaditostí, vtipem. Děda.

   Smazat
  2. 6:55 jo chlapče,tenkrát bylo vše na věčné časy.
   V Rusku je dnes,jako jinde,vše jen spotřební zbóží,rakety nevyjímaje.Proto nejen enmergicky vojensko průmyslový komplex i ruský si řádně masti kapsy,kór po inzerci v Sýrii.Jsou to svým způsobem kolikrát krásný kousky o to nic,ale při použití a jedno kterých,dohánějicích či předhánějicich,nic dobrého pro lidi nejen v Americe.

   Smazat
  3. Rus je tradicne odedavna slouzi jako des smerem na zapad..Spoji se s nim /zapad/ jenom kdyz jim jde o kejhak a docasne.
   Staci ale aby prestali bejt fasisti , imperialisti a rus nebude mit duvod...
   Ale to je prilis jednoduchy a nevynosny..
   Taky by ta demokraticka bestie stridana a fasismem zhynula na nedostatek nenavisti...

   Smazat
 6. Něco na tom je. Dříve a to ať výrobek pocházel z Japonska, Ruska, Ameriky nebo od nás tak se nevyhazoval pro nefunkčnost, ale proto, soused mněl nový a hezčí. Dnes ty krámy stěží vydrží do konce záruční doby.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 7. Vzdáleně: Polsko v 18 století bylo rozebráno sousedními státy pro soukromé zájmy velkošlechticů /se kterými mám ten dojem v Rusku zatočil Ivan Hrozný a Rusko bylo také jedním ze státu, které Polsko zabraly/. Zde stojí připomenout, že Polsko bylo kdysi evropskou velmocí a žel bohu přiliš hodně Poláků nyní si jaksi myslí, že smyslem života je vyzrát nad jiné. Z toho důvodu si myslím, že pro bláho státu, tedy velkého množství lidi je dobré když je klíčový průmysl ve státních rukou. Obecně průmyslové korporace jsou neštěstí a je třeba je znárodnit. Zbrojařský průmysl zloduchů z USSA naštěstí pro nás je v soukromých rukou. Doporučuji trollům nějakou úvahu o tom, jak všechno soukromé je lepší. Rád se poučím.

  OdpovědětSmazat
 8. https://www.youtube.com/watch?v=mbUU_9bOcnM

  V tomto smyslu jsou dle mého názoru mnohem nebezpečnější než stále omílané Iskandery.

  Již dnes jsou Kalibry schopné řešit jakýkoliv problém v Evropě a na Blízkém východě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalibr má sice větší dosah, ale je pomalejší. V případě nechtěného odpálení dává možnost nějaké akce. Iskander letí několik málo minut. Tam už zbývá jenom čas na motlitbu.

   Smazat
 9. Nejlepší by bylo,nepoužít ani Tomawk ani ten
  Kalibr.To bychom si měli přát.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. Již dnes jsou Kalibry schopné řešit jakýkoliv problém v Evropě a na Blízkém východě

  Připadáš mi .. jak to vyjádřit .. když máš v ruce pořádné kladivo, všechny problémy ti začínají připomínat jako hřebík
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 11. Spíš by je měly děsit ty anglické, které lítají jinam, než mají. Tudíž po americku.

  OdpovědětSmazat
 12. Měl jsem Ruské kolo Ukrajina.Kvalita.Jelo pravda ztěžka, ale co jsem na něm na naši stavbu navozil pytlů cementu, trámků,cihel a jiného materiálu.Všechno vydrželo!Říkalo se sice "chceš-li poznat co je dřina, kup si kolo Ukrajina.Nedám na něj dopustit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.