Reklama

úterý 3. ledna 2017

Assange uvedl pravý důvod, proč USA obviňují Rusko z vměšování se do voleb


3. 1. 2017    zdroj
Zakladatel skandálního usvědčujícího zdroje WikiLeaks Julian Assange učinil halasné prohlášení o vměšování se Ruské federace do elektronického volebního systému USA. Podle něj se Obamova administrativa snaží za obviněními ututlat vlastní revanšistické plány.


Podle Assange Obamova administrativa záměrně rozdmýchává fiktivní skandál s údajným zasahováním ruských hackerů do volebního systému USA, aby zdiskreditovala Donalda Trumpa v očích americké společnosti a tím ho zbavila legitimity.

"Snaží se zbavit legitimity Trumpovu administrativu, která brzy obsadí Bílý dům", řekl zakladatel WikiLeaks.

Assange odmítá všechny zvěsti o zapojení ruských hackerů do údajného hackingu elektronického volebního systému Spojených států. Také poukázal na to, že jakýkoliv pokus spojit spolupráci ruských speciálních služeb se svými protějšky ze třetích zemí kvůli destabilizaci USA je také hloupý.

"Naším zdrojem není stát, takže odpověď na otázku o součinnosti (s ruskou vládou, pozn. RD) zní ne", poznamenal Assange s tím, že ve skutečnosti průběh volební kampaně změnila slova Hillary Clintonové a Johna Podesty.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

8 komentářů :

 1. Zásah ruských hackerů do voleb USA není možný.
  Vševědoucí CIA a další tajné služby by tomu
  dokázaly zabránit.Spíše to dělaly samy ty služby.
  V opačném případě to jsou nové ZHN v Iráku.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud připustíme, že Putin "zvolil" Trumpa prezidentem, pak bychom měli připustit, že Putin je génius na kterého nikdo nemá, takže proč s ním bojovat ? Pak je to skutečný vládce světa a ten zbytek jsou jen hlupáci, kteří kopou bosou nohou do skály. Takže bychom si měli vybrat bud je Rusko s Putinem v totálním kolapsu a zhroutí se samo, nebo je to opravdu velmoc, které vede svět, ale obojí být nemůže a to je právě ten nesmysl co do nás hustí sdělovací prostředky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okomentováno téměř přesně a srozumitelně i pro méně chápavé (trolly).

   Smazat
  2. Mám ten samý názor. Jenom pro doplnění, pokud se nechá nadpoloviční většina amerických voličů ovlivnit, jedno jakým, zásahem z venčí, musíme připustit, že je tato parta nesvéprávná a celá demokracie je jenom přelud.

   Smazat
 3. Jak už někdo někde napsal: Spí ten Putin vůbec? Podle všeho má prsty ve všem. Brexit, volby v Emerice, ale tam měl ty pomocníky dyplomati, kteří se pod pohrůžkou zatčení nesměli přiblížit k volebním místnostem jak psali v tý Emerice. Asi se zbaběle prekabátili na černochy, teda agroafričany. Na to jak je to Rusko v hajzlu jak píší, tak jsou nějak agilní. A to ještě Putin pořádá tiskovky. Prostě hrůza co všechno zvládne a ani se asi nezapotí. Jo a Hitlery taky nemá rád jsem četl

  OdpovědětSmazat
 4. Ale - vždyť jsou to všechno jenom pitomosti. Dýmová clona, která má zakrýt nějaké skutečné děje a skutky, aby media mohla zatím o něčem nepodstatném psát,a lid sledující media měl o čem žvanit. Stejné jako byl nedávno ten směšnej Brady s těma medailema - a co? Taky úplné hovadiny, už o tom nikde nepadne ani slovo. "Jako" se vyměnilo pár ministrů, chvíli se žvanilo o dalajlámovi a tibetských vlajkách -a co dál? Jen hloupé, úplně nepodstatné provokace, o ničem. Donald Trump ještě na prezidentském stolci nesedí -ještě chybí pár dnů, a každou hodinu z těch pár dnů se může stát úplně všechno. V tomhle světě, účelově přeměňovaném na smrdutou senkrůvnu, v niž už nebude možné žít, ale utéci také nebude kam, se může stát každou vteřinu úplně všechno. Každý den se o tom můžeme přesvědčit a každý den nad něčím žasnout, a něco nechápat. To neskončí nikdy. Dokud bude svět rozparcelován na desetitisíce mediálních teritorií, a tento obludný mediální průmysl, tato současná obludná mašinerie, která má sílu jako zbraně hromadného ničení, hromadně ničí celý svět - tam, kam dosáhne, tam, kam může šířit svůj puch, své provokace, své manipulace a lži. Nezapomeňte, že dnes na každých sto metrů čtverečních operuje nejméně jeden novinář různých medií, a komentátor, a všichni si chtějí zasloužit svůj peníz. Jeden musí psát pro, druhý proti- svět nezničí sám sebe, svět zničí smečka odporných, bezpáteřních mediálních plazů, které si pěstují a vydržují prachatí šmejdi, a cvičí je jak psy - aportovat, skákat, trhat....

  OdpovědětSmazat
 5. Dnes je už trochu jiná doba než když byl v Bílém domě John Fitzgerald Kennedy nebo Richard Nixon, kdy jednoho zastřelili a druhého zdiskreditovali, protože oba byli nepohdlní finanční klice. Tak už to dnes už tak úplně nejde. Dnes zase vše co je proti této klice mocných je špatné a vždy za to může Putin a Rusko. Proč by Putin zasahoval do voleb v USA? Myslím, že to nebylo vůbec zapotřebí, protože Hillary Clintonová se zlikvidovala sama za mohutné podpory svého manžela Billa Clintona a současného prezidenta Baracka Obamy. Je to vidět pořád hlavně na tom jak se všichni snaží házet Trumpovy klacky pod nohy. Jen doufám, že se do toho nevloží CIA tak jako v minulosti již několikrát.

  OdpovědětSmazat
 6. Uvidíte, jak rychle všichni převléknou kabáty a polezou Trampovi do řiti, to umí i amíci velice krásně. Money, money to je to, co vládne. A u nás i Entropě to samé, jak se obrátí muslimbaba Merkel a u nás buzna Džanda, jen chvilku vydržet.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.