Reklama

pátek 6. ledna 2017

Balí si pan Shapiro kufry?

Baron Le Samedi
6. 1. 2016  Outsidermedia
Jak dnes uvedly americké zdroje, přípravná Trumpova administrativa požádala americké ministerstvo zahraničí, aby takzvaní političtí velvyslanci jmenovaní prezidentem Obamou v řadě zemí světa, mimo jiné i v Česku, ukončili do 20. ledna 2017 svoji činnost v hostitelských zemích. 


New York Times cituje velvyslance Marca Gilberta, amerického tituláře v novozélandském Wellingtonu, který právě onoho 20. ledna opouští přijímací zemi. Podle indických zdrojů, které cituje NYT, se změna má týkat i České republiky, skončí také velvyslanci v Belgii, Ženevě a jinde.

Jak známo, pan Andrew Shapiro byl donátorem předchozí Obamovy volební kampaně. Jako takový je prý považován za politického nominanta, nikoli kariérního diplomata. Dne 20. ledna 2017, pokud dojde k předání prezidentského úřadu Donaldu J. Trumpovi, skončí zhruba čtyři tisíce přímo jmenovaných politických nominantů na zastupitelských úřadech i v Bílém domě. Budou nahrazeni novými lidmi, byť v případě titulářů může jít o svízel, neboť jejich vyslání musí schválit US Kongres.

Funkce politického velvyslance, tedy osoby, která vykonává úřad snad za symbolický dolar ročně, je poměrně stará. Ze dvacátého století připomeňme alespoň Josepha Kennedyho, otce prezidenta J.F.K., který za prezidenta F. D. Roosevelta sloužil na politickém postu ve Velké Británii v předvečer 2. světové války a během ní. Slul podporou appeasementu, mezi jeho přátele patřil lord Runcimam a on sám se tituloval velvyslancem na dvoře, nikoli v zemi. Roosevelt musel tohoto tiskového magnáta brzdit, aby nedošlo k roztržce uvnitř Velké trojky.

Politický nominant sice žije za své a má výsadní pozici, která je ovšem otřesitelná. Jmenovec pana Andrewa Shapiro, pan Dan Shapiro, je americkým titulářem v Tel Avivu, a požádal, aby mohl skončit až v létě, neb jeho dítko navštěvuje školu. Izraelská pravice ovšem navrhuje, aby hodinou skončení Obamova mandátu byl velvyslanec Shapiro Dan prohlášen za personu non grata. Důvodem je rezoluce RB OSN č. 2334 z minulých dní, která má zásadně měnit poměry v Judeji a Samaří (pozn. edit. – takto izraelská pravice označuje okupovaný Západní břeh Jordánu).

Disclaimer: Jakákoli podobnost s odchodem kohokoli kamkoli je čistě náhodná. Udivující je, jak v bondovce Live and let die černí herci zahráli výstižně povahu nás, Čechů.

52 komentářů :

 1. Takže po 20. lednu si na Shapira můžeme už jen zavzpomínat. Přišel, zasmrděl, a odešel. Vlastně byl odejit.
  A prezidenta Zemana se mu svrhnout nezadařilo, a to je druhá příznivá zpráva. Jen ta jeho místní pátá zde zůstává, aby byla opět připravena šířit zde to "dobro a hodnoty".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opluštile, smrdíš tady akorát ty, rusácká pátá kolono.

   Smazat
  2. 22.03
   trolíku trolíku pověš se na kliku

   Smazat
  3. 22:03 abys do toho nenamontoval Rusko blbče, mazej si s tím Ruskem bojovat sám pitomče, aspoň bude od tebe pokoj až ti rozsekaj tu prolhanou havloidní tlamu.

   Smazat
  4. 22:03
   c...,c..., c... no nech toho...praskne ti žilečka v hlavičce Shapirovský čumáčku

   Smazat
  5. 22:18 - já bych se nesmál! Nesmál bych se! Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli. Mají-li být zdaněny církve - pak také zdanit politické partaje a provést jejich odluku od státu - jako u církví.
   „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a tvůrce politického padělku - neživotné ČSR: TGM).

   Smazat
  6. 0:09- kde je bod nula, odkud bychom měli znovu začít, máte na to?

   Smazat
  7. 22:03 Opustil tu bude, capero ne

   Smazat
  8. 22:13 jeste si postezuj na tvoji ouchylnou rodinu kdyz uz si vylejvas srdicko

   Smazat
  9. 22.13 a další tvoje...

   Vydej ten skvost knižně, to je na Peroutkovu cenu nejmíň. Tvoje myšlenky jsou opravdu brilantní a síla sdělení ohromující. Ve vaší domácnosti teda musí být pohoda když ti stará připálí večeři co?

   Smazat
  10. To jsou ted Jan Kraus, Karel Janeček, Randák, Bernard a jim podobní darebáci smutní . . zdá se, že letos teplouši na Praque Pride v Praze nepůjdou! :-)

   Smazat
  11. 22:13 Mozek zasažený zlem a hloupou nenávistí mu zavelel piš, pilně piš. A tak se zadařilo. Napsal toho hodně a zařadil se plnohodnotně po bok kovaných soudruhů z padesátých let, ŠIKLOVÉ a ŠTĚTINY. Nejlépe se z něho řinou perverzní myšlenky s urážkami opuštěného, poraženě vzteklého tvora, v pozici nazývané - kůl v plotě.

   Smazat
  12. 0:09 nevkládej ten tvůj blábol kolem dokola.Stačí přečíst jednou.Čas poskočil a přinesl nám novou zprávu na Primě.Soros čelí velkému veřejnému provalení financování neziskovek,které rozeštvávají politické klima ve státech a kruh se uzavírá nad Schapirem,nad Plzní,nad pány profesory,nad Pánkem,nad Jandou,nad komunisty,jako jsi ty,nad komunisty slyšící trávu růst,nad kavárenskými povaleči a jejich našeptávači!Ať žije Tramp,ať žije Zeman!

   Smazat
  13. 0:09 Jo,k Vaší poslední větě - a tak na počátku formování jednoho státu všelijací desperáti a utečenci před zákony vymydlili původní obyvatelstvo,pro svou zábavu jim vystříleli stáda bizonů. Mám pokračovat? A tak se i tento stát snaží udržovat idejí, jež mu dala vzniknout. p.s. Už jsem ten Váš příspěvek pod nějakou diskuzí četl. Zkuste zase vymyslet něco jiného. Pokud jste ovšem myšlení schopen. Q.

   Smazat
 2. Jestli pak si svoji milenku pornoherce Jandu vezme sabou?

  OdpovědětSmazat
 3. V 21.50 je zaprodaný debil, nebo pohunek uplatňující novou praxi vymyšleného útvaru která se tu projevuje v každém příspěvku ke každému článkz. Nema cenu na tyto zmetky reagovat. Přijde doba,kdy si každého takového najdeme a podáme. Bude je to bolet a nevyhne se nikdo.Lidé jich mají dost.Všeho dočasu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. George Michael že je zaprodanej debil? Komus se zaprodal? Jéššimankote, to já nevěděl že jebal prdele i putleroffcům!:))))) Za kolik?

   Smazat
  2. Ty jseš přímo ukázkový frustrát, zoufalec a agresivní idiot.
   Žádná "doba" už nepřijde. Smiř se s tím a snaž se už nějak ten tvůj zbytečný život nějak doklepat.

   Smazat
  3. Smutná zpráva pro majklojeba z 21:59 - už s ho nepodáš! Ani on ti prdel už neojede ... a nebude ho už asi nic bolet - http://www.rockandall.cz/noviny/zemrel-george-michael-hlasu-kapely-wham-bylo-53-let/


   R.I.P.!

   Smazat
  4. 22:08
   ale přijde, mamánku. To se pak nebudeš stačit divit.

   Smazat
  5. 22:26 - taky v to věřím! Že napravíme tu botu z 89 s tím zatuchlým "Plyšem" a zopár komoušskejch zmrdů si ještě složím! A před popravou pěkně pomučím:)) Chycht!

   Smazat
  6. Chcešli vidět ubohého blba, rosviť světlo v koupelně a podívej se do zrcadla.
   Lada

   Smazat
  7. 10:29 - přesně mužici! A ne abyste tam ukradli někdo z vás čistič van a chlastali to! Jako to ti blbci vaši příbuzní ze Sibíře udělali s pěnou! - https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/424322-na-sibiri-po-vypiti-peny-do-koupele-zemrelo-uz-60-lidi-vyhlasen-stav-nouze.html

   Smazat
  8. oprava: 10:59!

   Smazat
  9. A co chlastáš ty demente že se z tebe odpařují taková moudra?

   Smazat
  10. 17:09 - tak pěnu do koupelny jako ti tvý vzorové určitě ne, čechomužiku!:)))

   Smazat
 4. Ty-21:50-by si mël zmizet za Shapirem a už tady nesmrdět,nic dobrého od tebe nemůžou lidé čekat. Jsi jen hnůj !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že jo? Je to šmejd! Tak von zradil Císaře Pána!

   Smazat
  2. Já? A kdy proboha? Já kterej chtěl pro Frantu Procházku a jeho rodinu položit slavnostně život před Bělehradem ...!

   Smazat
 5. Bylo by dobré, kdyby tu každý mohl zanechat pouze jeden komentář, protože to havloidní placené prase tu sedí celý den a troluje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono mu to stejně není nic platné. Může se utrolovat, stejně nepohne ani lístkem na vrbě a americký floutek teplometek, co si tak rád hrál na říšského protektora potáhne k čertu. Ani pes po tom hajzlovi neštěkne.

   Smazat
  2. To je fakt! Samej zkurvenej havloid a přitom to tohle prase ožralý tu všecko zpackalo! Voni dobře komouši věděli proč ho dosadili na Hrad všema hlasama! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával a to vícekrát od několika dospěláků tu průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, jestli to praskne a já věřil že praskne! Táta mi tvrdil furt že je to pitomost, že už by se sem kapitalismus nemoh vrátit, že tu nikdo fabriky neumí řídit atp. a babička zas, ať si táhnu na západ,když se mi tu nelíbí, že prej tu takovým jako já pšenka nepokvete. A měla pravdu, jenže jinak! Protože na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali! Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Revoluce!

   Smazat
  3. 22:26 a co mu zbývá. Zbořil se mu svět. Skončí v propadlišti dějin a na hnoji se všemi vlastizrádci.

   Smazat
  4. 8:56 - Přesně - moje řeč! Já mu to furt připomínám blboj komoušskýmu! Ten toho nacyntá tím svým škaredým oslizlým vředem co mu vyrašil mezi jeho rachitickými ramínky na tu ubohou slídu, která se proti němu a jeho hnusný ideologii ničím neprovinila! Kdo to má furt po něm, po cypoj rudým umejvat?

   Smazat
 6. Blahoslaveni budiž chudí duchem,neboť jejich je
  království nebeské.Amen.
  Petr Majevský
  P.S.Šmírácká krávo,už jsem na seznamu?P.M.

  OdpovědětSmazat
 7. Trole, uz jsi si vymackal bedary

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neměl bys mu náhodou Onikat? Je to přeci jen šlechtic! Baron Le Samedi!

   Smazat
 8. No tak to má Janda dost blbý, jeho pasák táhne do řitě (které?). Stejně tak to mají blbý leghornky Krnda a Valachová, poněvadž si nedokážu představit, že by se nová ambasadorka (doufám, že to bude Ivana) ponížila k tomu, aby nedůstojně šaškovala v průvodu natrhnutých konečníků zvaných Prague Pride.

  OdpovědětSmazat
 9. Mně se líbí, jak Trump elegantně vyřešil problém vyhoštěných ruských diplomatů. Prostě jich 35 amerických vyhostil sám.

  OdpovědětSmazat
 10. Ta debata na Nové republice má katastrofální úroveň. Pár hlupáků se předhání, kdo napíše větší sprostotu. Je to záměr na odpuzení čtenářů, pokud ano, tak se jim daří.

  OdpovědětSmazat
 11. Pan redaktor zřejmě neví, jak se píše jméno jeho úhlavního nepřítele: ne Shapiro, ale Schapiro. A pak chcete, aby vás lidé bráli vážně. Ach, jo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubohý podsvinče,proč vzpomínáš ,jak tituluješ komouš,když přebíraš od nich významové prvky.

   Smazat
  2. hahaha my mu tady říkáme Čapisráč a všichni víme o koho jde...

   Smazat
  3. 11:03 - ze kterého kmene pocházíš? Co je to za jazyk? Může to někdo přeložit?

   Smazat
  4. To mnohem srozumitelnějc hovoří ti dobří muži na té bryčce! Ač pochází z různých "kmenů"! - 1 hodina 39 minuta ZDE - https://www.youtube.com/watch?v=CHXu-wNG1L8

   Smazat
 12. Slizký had, liška podšitá a natrénovanými grimasami

  OdpovědětSmazat
 13. A my si lámeme hlavu, proč ta naše země vypadá jak vypadá. Stačí si přečíst komentáře a je to rázem jasné. K článku mluví málokdo, zato hulvátů je tu celá sbírka.
  Ale jinak: Vměšování americké ambasády a její protizemanovské útoky byly naprosto skandální, stejně jako schůzky s vrchní státní, jinak zcela nezávislou, zástupkyní. Ihned po tom měl být pan velvyslanec okamžitě odvolán, nejlépe vyhoštěn. Ale kdo by to tak asi zrealizoval, že? No doufejme, že to teď nebude už taková hrůza, i když USA budou vždy hájit své zájmy, nikoliv naše. A co my? Budeme jim v tom nadále pomáhat?

  OdpovědětSmazat
 14. Hit the road Schap, and don't you come back no more no more no more no more, hit the road Schap and don't you come back no more.
  https://www.youtube.com/watch?v=i8DRen60X10

  OdpovědětSmazat
 15. Jeden velvyslanec odejde - přijde jinej. V čem je rozdíl?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.