Reklama

úterý 31. ledna 2017

Bezhlavým kritikům Trumpa hrozí ďábelská past. Čekal snad někdo nadílku matky Terezy?Do Trumpa buší jen fanklub politických mrtvol – a „levice“, co si nevidí na špičku nosu.

Josef Skála  část rozhovoru pro PL
31.1. 2017   Parlamentní listy
S Trumpem se rýsuje šance na poněkud bezpečnější svět. Těm, kdo do něj buší hlava nehlava, hrozí, že skončí v komparsu "strany války", "barevných revolucí" a jiných darebáctví. "Neziskovým fondům", které kopou v cizím dresu proti vlastní zemi, je načase nastavět zákonné mantinely, jakými se sama Amerika chrání už dávno.


Americký prezident Donald Trump začal úřadovat za hlasitých protestů aktivistů či aktivistek. Čemu to přisuzovat? Je něco zásadního, čeho bychom si měli všímat, a mohou mít tyto protesty návaznost v nějakém širším organizovaném hnutí zásadního významu?

Ty „hlasité protesty“ se skládají ze dvou prvočinitelů. První je spontánní. Bouří se proti Trumpově slovní muskulatuře. Všem jeho siláckým heslům a gestům, jimiž se podbízí mase rozčarované ze ztráty „amerického snu“. Můj šálek kávy to není. Za dané situace to však asi byla opravdu jediná metoda, jíž se přesilovka současných dinosaurů dala porazit.

Druhý proud je naopak velice organizovanou inscenací. Ti, kdo volby projeli, se snaží vítězi namydlit schody. Část z nich dost možná v naději, že to, co roky dělají jinde po světě, když volby nedopadnou podle jejich gusta, spunktují v samotné Americe.

Pro ty, komu nesedí Trumpovy ústupky nízkému vkusu, je to ovšem ďábelská past. Většina z nich si přála zhruba to, co razil Bernie Sanders. Teď jim však hrozí, že skončí v komparsu zhrzené Hillary. Tedy „strany války“, „barevných revolucí“ a jiných darebáctví. „Hlasité protesty“ daného typu mívají kratičký poločas rozpadu. „Organizované hnutí zásadního významu“ – třeba na způsob „Occupy Wall Street“ – se z nich nenarodí ani náhodou.

Zastánci Trumpa tvrdí, že je jen trestán liberálními, multikulturními a globalistickými kruhy za to, že jde proti právům menšin či gayů a že nechce po světě šířit lidská práva a demokracii. Dokonce se mluví o angažmá George Sorose coby jakéhosi ochránce obamovského uspořádání. Jak takové úvahy vysvětlit? Je neziskový sektor ve vleku odcházející politické reprezentace?

Ostentativní „obrana práv menšin“ a „multikulturalismus“ urvaný ze řetězu mají hlavně jednoho společného jmenovatele. Jsou tyjátrem kolem témat druhořadých, ne-li přímo zástupných. Svatoušci liberální fráze se jím vylhávají ze zrady všeho, co ten katechismus slibuje. „Práva menšin“ hájí na úkor práv velké většiny – a klidně přímo proti ní. I prkotiny kolem kdejakého plže či brouka jim stojí za větší decibely než nouze i hlad miliard lidí. Rituály „multikulti“ se rozteskňují nad kdejakou polozapomenutou kuriozitou. K tomu, jak mamon, kosmopolitní až na půdu, drancuje celé subkontinenty, však zbaběle mlčí. Těm, kdo se mu postaví na odpor, malují čertovy rohy „diktátorů“. A leckdy velebí i „humanitární bombardování“ za „změnu režimu“.

Tu ujetou optiku – a také „morálku“ – převzala i nemalá část „postkomunistické“ levice. Tím snáz se otázek, od nichž dezertovala, ujímá vlna, jejímž prototypem je Donald Trump. Soros je šedou eminencí všech žánrů liberálního švindlu. „Neziskovky“, dirigované týpky jeho ražení, jsou jejich pretoriánskou gardou. Tlachají o „občanské společnosti“, každou skutečnou občanskou sebeobranu však zkoušejí buď vykleštit, nebo – pokud se nedá – postavit mimo hru. Konfliktů, v nichž se ocitají s Trumpem i dalšími silami na vzestupu, není proč litovat. Levici, která ví, co chce, se podobné přestřelky náramně hodí.

Vysokoškolsky vzdělaní lidé často bývají zaměření proti Trumpovi, pro „multikulturalisty“ atd... Někteří pozorovatelé tvrdí, že provázanost médií, univerzit a neziskovek vytváří systém oborů typu gender studies, multikulturních studií, kulturologie a dalších oborů. Je to křivda vůči univerzitám? Nebo projde v důsledku vlny „Trump, Brexit“ proměnou i vzdělávací systém?

Já tu dělicí čáru kolem sebe vídám přesně opačně. Opičí láskou k mrákotám, na něž se tážete, totiž trpí hlavně lidé mdlejšího rozumu. Právě jim leptá duše i averze ke všemu, co jim ty bábovičky rozkopává. Řada z nich sice má i lecjaký diplom, ale i to je vizitka degradace „vzdělávacího systému“. I naší zemi, která to zvládala špičkově, chybí už nejen extraliga inženýrů a „modrých límečků“, ale dokonce i spousta lékařů. O to víc miliard se vyhazuje na „studia“ v oborech, v nichž jsou kritéria toho, co kdo opravdu umí, třeskutě vágní. Poptávka ekonomiky, vědy i školství připravujícího na užitečnou životní dráhu po jejich absolventech se blíží nule.

Právě z těchto „věd“ však věnčí roztodivné tituly jména těch, kdo si hoví v bavlnce pofidérních „neziskovek“ – a mladších ročníků „pražské kavárny“ vůbec. Ti starší „obory“ nepoužitelné ve smysluplné praxi zase často vyučují. Většinou spíš „za zásluhy“ o cíle, kvůli nimž si ony „neziskovky“ vydržují i cizí „služby“. „Neziskovky“ živené i z tohoto přítmí zase sponzorují ony „obory“ i vysoké školy, kde se pěstují. Předmět jejich hlubokomyslných úvah si leckdy koleduje o asociaci s „ideálním tématem dizertace“, z nějž si dělal šprťouchlata prastarý sovětský vtípek: „Onanizm i jego vlijanije na severnoje sijanije“ (česky to v rýmu nevychází – „Onanie a její vliv na polární záři“). „Vzdělávací systémy“ podléhající podobným vrtochům neminou změny; Brexit, Nebrexit.

Pokud jde o George Sorose, konglomerát jeho nevládních organizací je podezírán z organizování „barevných revolucí“, ovlivňování politiky po celém světě ve prospěch liberálních představ apod. Jak nahlížet v souvislostech na dílo tohoto muže, který některými bývá oceňován jako ochránce západních hodnot? O co mu jde?

Otčenáš liberalismu hlásá, že každá svoboda končí tam, kde by ublížila jiným. George Soros nasekal miliardy švindlem proti řadě měn. Vyraboval i konta poddaných Jejího Veličenstva. Zač stojí „hodnoty“ závislé na tak profláknutém „ochránci“?

Soros nechyběl u žádné špatnosti lemující kolonizaci východní Evropy cizím mamonem. Jeho první nadaci v SSSR předsedala Raisa Gorbačovová. Teď je Soros persona non grata i v rodném Maďarsku. Právě z rozhodnutí Viktora Orbána, který do politiky startoval v protisocialistické opozici sponzorované i Sorosovými „fondy“.

Dřív kastrovaly civilizační suverenitu. Teď jdou po krku i té národní a státní. Hlaholí o „otevřené společnosti“, exportují však chaos. Co tím sleduje sám George Soros? Ve finále na tom ani bůhvíjak nezáleží. Je totiž tykadlem vyšších pater moci. Tím, do čeho a jak strká nos, už irituje i pravici, co nechce být jen povolnou matrací. Nazrál čas k tomu, co by dřív nemělo šanci. Nastavět „fondům“ a „nadacím“ pašujícím cizí zájem zákonné mantinely. Sama Amerika se jimi chrání už dlouhé desítky let. Ty paragrafy jsou skvělou inspirací. Tomu, kdo kope v cizím dresu proti vlastní zemi, škraboška „nezávislého“ dobroděje rozhodně nesluší.

Europoslanec Jan Zahradil napsal, že Trump dělá tečku za 90. léty Clintona, Albrightové či Havla. Je způsob chápání mezinárodních vztahů jakožto boje USA za lepší svět u konce? Je dobře, když už Trumpovi nebude záležet na boji Ukrajiny proti Rusku, ochraně lidských práv, a naopak s Ruskem může uzavírat pragmatické dohody? V čem přesně tento „starý svět“ skončil?

Ti, komu říká Amerika pane, se po žádném „lepším světě“ jaktěživ nepídili. Cizinu chápou jako terén, z nějž je třeba vytřískat, co se dá. Právě tak vnímají i „dolních“ 300 milionů Američanů. Kam to ti zázraci dovedli, je notoricky známo. Která ze zemí prohnaných „změnou režimu“ na tom není ještě mnohem hůř? Většina parazitní renty dolované z celé planety končí na amerických účtech. Kupní síla americké „main street“ však spadla tam, kde byla před půl stoletím.

Trump vyhrál hlasy těch, komu to leze krkem. Řešit příčiny mu establishment nedovolí. Podělit se o miliardy nahamoněné z cizí práce nemá v plánu ani on sám. Vyhrál se scénářem „krizového managementu“. Cíle si klade hlavně dva. Stáhnout Ameriku z podniků dražších, než co mohou vynést. A „košili bližší než kabát“ změnit v pravidlo uplatněné nadoraz. Čekal snad někdo nadílku Matky Terezy? Šance na poněkud bezpečnější svět se však rýsuje. Do Trumpa buší jen fanklub politických mrtvol – a „levice“, co si nevidí na špičku nosu.

95 komentářů :

 1. Je to k popukání: po Radku Johnovi, Donaldu Trumpovi vyrazil proti dinosaurům i Josef Skála.
  Hodně zdaru, statečný rytíři !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM a hlavně občany může zachránit pouze odstranění z vedení KSČM ochočených přidavačů kapitalismu pana Filipa, Dolejše nebo Kováčika ! Jejich kavárenský "komunismus" odstrašuje voliče od účasti ve volbách nebo je nahání k oligarchovi Babišovi !!

   Smazat
  2. Petr Herout 1.února 2017 0:09

   Je vidět, že do toho vidíte. A k té záchraně je Josef Skála ten pravý!

   Viz dole:
   Anonymní 1.února 2017 3:37

   Smazat
 2. Trump vyhrál hlasy těch, komu to leze krkem.
  doufám že u nás vyhraje SPD hlasy těch, komu to leze krkem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:20
   Zvracení jako základ politické kultury.

   Smazat
  2. 22:31 naopak, havlovani je zaklad ceske nevolnicke kultury

   Smazat
 3. Připomíná nezničitelné hrdiny hollywoodských kovbojek:

  S Leninským svazem mládeže, který zakládal, to tak úplně neklaplo.
  Mezinárodní svaz studentsva už taky skončil v insolvenci.
  V KSČM už to na medaile taky nevypadá.

  Tak to nezkusit ve čtvrtém odboji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:45 Mohl bys nám raději věcně vysvětlit, co je na jeho názorech nesprávné? Moudrý člověk se vyjadřuje k myšlenkám, hlupák k autorovi.

   Smazat
  2. Anonymní 1.února 2017 0:11
   Přeju ti, moudrý člověče, povznášející chvíle v zadumání nad "myšlenkami" prozřevšího stalinisty Josefa Skály. Jsem prostě hlupák, který neskočí každému pičusovi na jeho řečičky.

   Smazat
  3. 2:17 To jsme se toho dozvěděli, opravdu věcná argumentace. S vaším závěrem nelze nesouhlasit, jste opravdu hlupák.

   Smazat
  4. Anonymní 1.února 2017 3:18

   A kdo po tobě proboha chce, abys souhlasil? Na co si to hraješ? Na diskusi, troubo? O mě se nestarej. To, že jsem hlupák, ti přece nemusí vadit. Nevíš, kdo jsem. Já nevím, kdo jsi, a nezajímá mě to. Jsme, aspoň pro tuto chvíli, bezejmenní.

   Naproti tomu Josef Skála je celoživotní kariérista.

   Skála kritizuje Filipa a vedení z pozic stalinismu, jako oportunisty, sociáldemokratizátory, sice se pokouší o novou rétoriku, ale každý přece vidí, že je to typický předlistopadový papaláš - copak asi byla funkce prezidenta MSS? Kecací loutka dirigovaná - kým asi?
   A k tomu mu papalášský táta pěkně umetl cestičku. O KSČM snad do počátku tohoto století vůbec nevěděl, na nic nechtěl chodit, podnikal.
   Až když to začalo být atraktivnější, s možmností Evropského parlamentu, tak se vynořil. Naučil se být příjemný, jakoby pružný a pod., ale je to čistý stalinista.
   "Kavárnu" samozřejmě nenávidí, je totální rusofil. Bohužel - na sklonku svého zpackaného života se Míla Ransdorf v zoufalé snaze získat někde podporu s ním sčuchl a zradil tak sám sebe - proto možná vznikla ta iluze o jeho reformátorství.

   Smazat
  5. To čučím. Zhrzený bývalý ělen KSČ. Jen takoví bývají velmi sarkastičtí k bývalým soudruhům. Nechceš dát jmeníčko ? Nemusíš se pak ani moc namáhat.

   Smazat
  6. 3:37- nevím, jestli osobní animozita je dobrý rádce, navíc v době zvratů hodnot i ten "stalinismus" získává přijatelné kontury.

   Smazat
  7. 3:37 Hodně pomalu chápete, jestli vůbec. Tak ještě jednou a čtěte prosím pomalu: "Mohl byste nám raději věcně vysvětlit, co je na názorech Skály nesprávné? Moudrý člověk se vyjadřuje k myšlenkám, hlupák k autorovi." Zatím pořád máte výhrady k autorovi, k obsahu rozhovoru jste neřekl nic. Ne, že by mě to po vašich výlevech ještě zajímalo, jen bych vám přál, aby jste se dokázal držet tématu alespoň tak dlouho, jak dlouho udržíte stolici.

   Smazat
 4. Co si vari hloupi evropane a nevolnicti cesi to at si vari
  Ale PRACKY PRYC OD TRUMPA
  Kdo je proti Trumpovi je nepritel Ameriky a zaslouzi Zhirosimovani a Zbagasakovani
  Pouslouchate dobre, cesk antitrumpovska media a jine temne sily?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni 31.ledna 2017 23:12
   Poslouchám dobře a tak slyším, že Trump je čurák a ty jsi čuráček. Je ti to jasný?

   Smazat
  2. 2:19 prijde cas kdy na tebe bude marne plytvat pismenka
   Plaz se pred tvym Havlem

   Smazat
 5. 22:43-Poněkud nesouvislé vyjádření.
  S panem Skálou nesouhlasím.Právě lidé se vyšším
  vzdělání podporují rozvrat režimů ve světě tou
  USarmy.Ti dole na tom nemají zájem,protože z toho
  nic dobrého nevyplývá.Novináři jsou snad také ti
  vzdělaní a jak řádí!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonym vystupující pod přezdívkou "Petr Majevský" 31.ledna 2017 23:16
   Hlavně se vyhýbej vzdělání, abys neztratil své osobité čaro.

   Smazat
  2. 2:21 uz ti nestacim tak skemras o pozornost u Petra?
   Jenze ten na tebe kasle
   To jsou konce, uhrovity

   Smazat
 6. Zhirosimovat a znagasakiovat nepratele Trumpa, jsou to nepratele Ameriky
  Hlavni mesto ctvrte rise, Brusle, se zacina transformovat do Nagasaki
  Jeste si zkuste par urazek Trumpa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni 31.ledna 2017 23:16

   A jak se, prosím pěkně, uráží takový Trump?
   Havloid

   Smazat
  2. 2:22 copak to umis
   Ale tez umis polibit tvoji prdel good bye?

   Smazat
 7. To je ten Trump tak blbej, že tě pověřil bagasakovaním, nebo mu děláš vostudu, abys ho zesměšnil? Koukej se vo něm už nezmiňovat, nebo to ukážeme Ivaně a pojedeš za plot, žrát fazole.

  OdpovědětSmazat
 8. Lidi pozor
  Putin ukrad připosránkovi maily. No protě průšvih. Komu si teď sralbotka bude stěžovat, když Schapiro už tu neni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:06 Cesko neni tak dulezite
   Show bude ve Francii

   Smazat
 9. Kdyz se konecne kolonialni zeme domohly svobody od kolonizatoru IdiAmin treba ucpaval prehrady obetmi , pomohli krokodylove a nektere nepratele mel v lednicce. Dalsi Bokassa se taky cinil a nakrad si okolo 5 miliard. Ti co neumreli hlady se staly take obetmi. Rikali mu pojizdna banka. Vozil vsude sebou velke kufry plne US dolaru. Mubarak z Egypta si nasetril 40 miliard, Suharto a Marcos okolo 10 miliard taky ze zahranicnich pomoci , bylo jich hodne a IMF , World Bank , USA pomahali atd. Lidi chcipali hlady vice nez za kolonialismu.
  Ani USA se nevyhnul pad kolonizatoru /Luther mel ten sen/ a novy president nejdrive organizator komunity si za 8 let panovani prisel na pres 100milionu dolaru. Za 8 let jeho panovani stoupl US dluh o rovnych 8 TRILIONU...Vse zkratka pri starym.
  A ted na misto aby nechali Trumpa v klidu ,to nejak napravit tak si USA jeste vice rozpatlavaji...
  A jako ti pred nim vsichni dostavali hojne medajli...
  Vyvolani strachu a nenavist jsou neklamne znamky fasismu. To je co se snazi vyvolavat v USA . Nenavisti je tam dnes hodne..
  Neskodi trochu zurivosti v USA, kdyz dosavad nicili a masakrovali jine zeme , zbabele z letadel aby nahodou se jim nic nestalo.
  Ale neco se deje...V tramtarii jeden podvodnej parasit predstirajici ,ze je boxer , prohlasil ,ze nevstane kdyz budou hrat statni hymnu. Necekany velky ohlas v oficialnich mediich a bylo navrzeno , aby se neprodlene odebral zpet do buse. Tedy neco uplne nemozneho pred nekolika tydny !! Diky Trumpe.
  Us armada velmi lehce propada panice a to neni dobre znameni. Nedavno se jim rozbil radar na lodi zacali zmatkovat , svedli to na Putina a utekli domu...
  Putin se Trumpovi zrejme nezminil o starem zeleze zvanem tanky na hranicich Ruska. Protoze to neni tak dulezite. Tank je 100 let stara zalezitost a rusove uz je nepouzivaji , tak jako letadlove lode...
  Ze zkusenosti je jasny ,ze kdo umi a kdo ovladne byrokracii , ma vyhrano..
  A Trump odmitl zbohatnout na presidentstvi USA !!

  OdpovědětSmazat
 10. Jedno je uplne jasny , ze opozice proti Trumpovi besni uz delsi dobu KVULI NEJAKYM AFROARABUM ,islamskym fanantikum a teroristum a normalni americani ,zeny deti , populace jakoby vubec neexistovali!!! Nikdo na ne nebere ohled v Americe !!! V jejich vlastni zemi , v Americe.
  Predchazejici president Obama , Soros, Hillary a dalsi stale vyplaceji odmeny za demonstrace a pres media krici propagandu za prava nejakych islamskych fanantiku , afroarabu...J
  Jak meli americani volit , kdyz jim nic jinyho nez , volitTrumpa nezbylo....
  Je uplne jiste /jak se muzou dnes divit tomu/,ze si katastrofalni porazku ve volbach zapricinili sami ....Kriceli na americany ,ze jsou v Americe UNDESIRABLES , coz znamena , ze americany v Americe nechteji...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Amerika uz je v obcanske valce
   Evropa bude v domocide

   Smazat
 11. Pro ty co nemaji ani paru o co jde. Vsechno je jinak!!
  Trump byl dosazen presne temi lidmi proti kterym se naoko chysta zakrocit. Je jen pouha loutka v rukach TPTB. Trump je egoiticky, autokraticky, narcisticky "bufoon". Jeho letadlo B757, samy zlato, jeho bejvaky, samy zlato jeho trapna prehazovacka posypana zlatym prachem, toto je clovek ktery ma blahobyt obycejnych lidi na sve mysli? Probudte se.
  Rothschild lichvari si ho dosadili aby na neho hodili nadchazejici financni krizi ktera se odehraje v pristich par mesicich. A nebude to jen nejaka krize, to vsichni uvidime.
  Ti sulini kteri zde zpivaji ody na Trumpa budou zrat sve vykriky AT ZIJE TRUMP ZACHRANCE SVETA
  AT ZIJE TRUMP, ZACHRANCE VESMIRU. Jdete do haje.
  VSECHNO JE JINAK!!! NIC NENI JAK SE ZDA!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zavidis mu to zlato? Jestli je zavist tvuj argument tak to je slabota.
   Jasne ze musime Trumpa pozorovat
   Ale zatim si vede skvele
   Mel by rozsirit seznam zemi s kterych se nesmi do USA
   Ztrestat mesta ktere krejou ilegaly
   Atd

   Smazat
  2. "Všechno je jinak" je stará pravda, říká se, že to je tajemství života, které sdělil rabín svému učedníkovi když umíral. Sám věřím tomu, že všechno je opravdu jinak.

   Smazat
  3. V zadnym pripade mu to zlato nezavidim, jen je mi ho lito.
   Zlatem se obklopil kazdej pitomej diktator ktery usurpoval bohatstvi narodu kterym vladnul.
   Chzarsti zidaci si davaji velky pozor aby nedemonstrovali sve bohatstvi pred pohledem sveta, to jen exibicionisti musi ukazovat jak jsou uspesni. Pro Rothschilda je to jen pouhy pohyb mysi na pocitaci a Trump je bezdomovec.
   Trump je zidackej nastroj, a je tak do sebe zahledenej ze to nevidi, nevydrzi ani rok.
   Krize zacne za par mesicu a on bude obetovan jako duvod te krize a jestli do toho nevidis tak jsi BLB.

   Smazat
  4. 6:50 to je hezke umelecke blaboleni, ovsem truismy co tu chrlis jsou zase jen nic nerikajici trulismy
   Co nam reknes priste? Ze nejak bude? Ze spravna odpoved je spravna odpoved?
   Ze je vsechno jinak rikali uz na Homolka a Tobolka
   Truismy nerikas nic

   Smazat
  5. 6:51 premoudrely blbce, tak tvrdis ze Trump nevydrzi ani rok?
   Jak moc si jistej svymy moudry? Nebo jen tak na prazdo zvanis?
   Pojd se vsadit rekneme o milion. Sepiseme s pravniky smlouvu, abysme pak ani jeden necukli. Nebo se bojis zvanilku?

   Smazat
  6. 4:33 pravda,Si Tin pching v Davosu připomínal výhody globalizace,zodpovědnost vůdcům,ale jak se vše vyvíjí asi marně.Finančni krize se proto dá očekávat dost brzy a oproti té r.2008 to bude pořádně zemětřesení.Poté vlády Trumpa,ale i Putiny končí,na to vemte jed!Dojde a slova Teng Siao pchinga,na nebi svítí jen jedno slunce a tím je Čína!

   Smazat
  7. Vyvoj k normanimu zivotu a k zlepseni nastava kdyz ma kazdy , nebo vetsina zarucene zakladni potreby.
   Hromadeni zlata , sperku , bohatstvi a majetku pak vede k odlidsteni., odcizeni a ke ztrate lidskosti...
   Neni nahodou ,ze elity se okamzite izoluji od normalniho zivota a zacinaji provadet a planovat skutky vyhovujici jim , ale, ktere jsou temer vzdy abnormalni ...
   Nevadi jak se tvari..

   Smazat
 12. Faktem je, že se zbavuje havěti stejně, jako Putin.
  Globální situace totiž velí něco jiného, než hlásá takzvaný nezávislý novinář. Aby byla země funkční, musí být taky akční. Zřejmě selhala vize, že americké uspořádání světa vně hranic, zajistí americkou prosperitu. V situaci, kdy Čína má minimálně dvojnásobný ekonomický růst, USA musí vnitřní situaci nějak řešit.
  Demokracie je jen v prosperující společnosti. V USA neprosperují všichni a velcí hráči chtějí stále víc a víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudo rudo rudiku
   Zde pises docela rozume, kluku usata
   Jen tak dal

   Smazat
 13. 4:33... My jsme ho NEVOLILI proto, ze je bohaty ! Takovych lidi je daleko vice.
  Jeho zlate letadlo ? Tomu se rika promotion uspechu - coz je dulezite pro byznys. (Reklama.)

  Vztah k bohacum ze skupiny t.zv. starych penez, nikdy nebyl dobry. Napred ho odmitli, oni a ted se na ne on, diva z patra...

  Pane vy nevite nic o Palm Beach a o t.zv. vysoke spolecnosti. Trump byl v Palm Beach to, cemu oni rikaji outsider...(Ten co k nam nepatri.) Posuzujete ho spatne.
  Nerozumite tomu, coz je zavineno prostredim. Jemu jde o neco uplne jineho, nez jsou penize. Kdyz byl v bankrotu, tak byl $ 100 millionu MINUS... Daleko, daleko chudsi
  nez Vy.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicmene v jednom ma predrecnik pravdu
   V tom ze elity nici demokracii
   Akorat ze Trump neni elita

   Smazat
  2. Nicku, mám jen o něj obavy, jaký je tvůj názor na toto?

   http://zvedavec.org/komentare/2017/02/7169-ve-spojenych-statech-probiha-barevna-revoluce.htm

   Smazat
  3. Promoce uspechu? WTF? Vidis nekde ze by Baron Rothschild presentoval svuj uspech i kdyz vlastni vic jak pul sveta? Jen narcisticti chudaci to musi demonstrovat jinak by z toho nemeli to prave " satisfaction ", ze?
   Ale ja vim ze ty nejsi blbec a vis dobre o cem mluvim ale jsi slepej a hluchej ke kritice sveho boha Trumpa a vis ze mam pravdu.
   Trump je pouhy sionist shill.
   Popovidame si o tom za 6 mesicu, jestli tu jeste budem.

   Smazat
  4. 7:09 co tedy navrhujes?
   Ceske plakani do piva?
   Zavist v tomto pripade neresi nic
   Co navrhujes? Zatim jen kvicis
   Ja jsem velmi kriticky ale zatim jsem s Trumpem velmi spokojeny
   Uz za to ze taha hajzly z nor

   Smazat
  5. 6:51 jaka furt revoluce, v Americe je OBCANSKA VALKA
   Tak zvedavec je mimo

   Smazat
  6. „Jemu jde o neco uplne jineho, nez jsou penize. Kdyz byl v bankrotu, tak byl $ 100 millionu MINUS...“
   To je teda pašák, že dokázal své dodavatele okrást o takové prachy a vysmeknout se z toho. Je vidět, že ho staré peníze podržely, je to jejich nástroj, se kterým počítaly a nyní ho tedy použily. S jakým záměrem, to neví ani Horní Dolní Honolulu.

   Smazat
 14. 4:33... Chcete-li studovat KAPITALISMUS, tak musite zacit v Newport, Rhode island, pred 1913.
  Aspon si to naguglujte.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismu je par typu
   To co existuje ted, Clientelsky Kapitalismus je pekne na houby

   Smazat
  2. Ne nechci studovat kapitalismus, vidim tu zkazu kolem sebe kazdy den.
   Zebraci po Praze, tisice bezdomovcu umirajicich v treskutych mrazech tisice mladych nevyklych na drogy bez budoucnosti.
   Zil jsem v CSSR do 1980 a odsumul jsem se do nejmenovane zeme a po 20ti letem odlouceni jsem svoji zemi nepoznal, hnus fialovej, to je kapitalismus ktery neni treba studovat, buddy!

   Smazat
  3. 7:15 cinkani havlovi byla sebevrazda
   Smutne je ze si to cesi neumi priznat, takze se vse bude zhorsovat

   Smazat
  4. 7:15 kapitalusmus studujes a nejsi sam, mnoho jeho obeti ho studuje na vlastni kuzi svymi zivoty
   Jo za komunistu bylo lip

   Smazat
 15. V USA OBCANSKA VALKA
  Udery budou padat silneji, tvrdeji a casteji
  Potecou reky krve
  Situace se nebude uklidnovat
  300 mest ukryva ilegaly, fedove se chystaj zautocit
  Kalifornie secesuje
  Rozpad USA tak predvidany je za rohem

  OdpovědětSmazat
 16. Dobré a srozumitelné vyjádření současného dění. Rád bych slyšel věcné protiargumenty zastánců "nových pořádků". A ony tradiční "známkovací plky" si prosím nechte na "agentury pro výzkum veřejného mínění". Beztak plní pouze zadání těch co je platí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Roberts pise lepe, USA je v obcanske valce ale vlny zasahnou i male a nestabilni skorapku Cesko

   Smazat
 17. Jinak samozrejme mam vyhrady i k Trumpovi
  Treba si myslim ze seznam 7 zemi z kterych nesmeji do USA je kratky
  Mel by mit 30 zemi
  Vcetne Ceska a to za ty antitrumpismy ze statnich medii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „Jinak samozrejme mam vyhrady i k Trumpovi“
   To brzo máš výhrady k tomu svýmu orlovi. Ty jseš prostě blb.

   Smazat
  2. 12:55 cesky blby nevolnik, mlcet
   Nevolis, neres

   Smazat
 18. jednoducho máme všetci strach - niet sily ktorá by myslela dopredu, mala plán a aj ho chcela plniť, všetko len vo vleku chýb, bez armády, bez potravín, bez prostriedkov na prežitie, v takom stave je celý bývalý Východný blok, komplet, ponížení a okradnutí, je len otázka času kedy to buchne plnou silou - no na Václaváku to nebude,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. H D vy jste teda fakt zvlastni jednou bych vam vse podepsala a jindy mi prijde ze michate ho.... s piskem....

   Smazat
  2. Remo neztrapňuj se, to ti nedošlo, že to je provokatér??????

   Smazat
  3. 11:12 nak te fascinuju, Remo
   Kdybych se nekde vysral tak bys to ochutnaval

   Smazat
  4. 12:57 sesky nefolnik mlset tady

   Smazat
 19. Článek je strašně a zbytečně dlouhý, zkrátit Vaše úvahy!

  OdpovědětSmazat
 20. Šíření lidských práv a demokracie.
  Víte, říkává se, že církev šířila víru ohněm a mečem. Je to samozřejmě pitomost. Ohněm a mečem se rozšiřuje území a majetek - včetně církevního. "Víra" je zde jen pozlátkové slovo, které má udělat ze sprostého lupičství něco ušlechtilého.
  Dneska se ohněm a mečem šíří svoboda a demokracie. Ve skutečnosti je to opakování staletí staré finty. Sprosté lupičství se zakrývá pozlátkovým slovem.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 21. To je zajimave ! Vsichni citi strach, a ja citim ulevu, ze to Trump vyhral.
  Kdyby to nevyhral, tak Neocons napadnou Rusko a barevni budou mit denne vetsi a vetsi privilegie na ukor bilych, kteri byli urceni pouze na praci a blbe socialni experimenty na jejich ucet.

  Barevni meli presidenta , ktery jim sel na ruku. Ted budou mit skrouhnute privilegie, tak jeci jako Viktorky. Udelaji revoltu ? Asi ANO ! Hodne belochu by si to pralo take, aby si mohli vyridit ucty...

  Neocons ? Parta Trockistu existujicich od 1930, usilujicich o jednu vladu nad svetem - samozrejme tu jejich..
  Jejich sila je v organizovanosti a skupinove vernosti.
  Jejich politicke a strategicke projekty vsak nefunguji nikde na svete. Zmatek na Ukrajine , t.j. jejich prace !

  Jak to vypada v Cesku NEVIM ! Ocima turisty to nejde posoudit. At se vsak cokoliv stane - bida, nezamestnanost nebo zemetreseni, tak pujde vse napravit. Vydate-li vasi zemi kozomrdum, tak ji ztratite navzdy a zazijete daleko vetsi ujmu, nez vam udelal Hitler, nebo Stalin.

  Panove ! Zatim je vse v nejlepsim poradku. Az nebude, tak budu JA nejvice narikat a vsechno vsem vyslepicim.

  POZOR ! Neprikladejte vahu tomu, co nejaka nula, ci blbecek napise. Media jsou v rukou Sorose, nebo Neocons - NWO, ci globalistu a budete-li stracet cas a prikladat zretel jejich propagande, tak vam to ublizi na psychicke rovnovaze... Vezmete si priklad z Americanu. Oni je totalne ignoruji a nectou.
  nick HONOLULU - keen observer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bojovníku s "trockismem", ušlo ti, že i newyorští mafiáni měli kvalitnější poradce, než ten tvůj twitterovej debílek Trump a tak opakuješ hlouposti, které ti nakukal "leninista" consigliere Bannon.

   Smazat
  2. Souhlas s 11:33
   Provokatér horni dolni honolulu míchá kusy pravd s kusama lží. Je to dosazený oblbovač.

   Smazat
  3. 11:33 ruce pryc od Bannona cesky nevolniku

   Smazat
  4. 13:04 ty uz jsi tak blbej ze vic zblbnout nemuzes

   Smazat
 22. Vyslovil jsi hlubokou pravdu, Honimíre. Blbost je cestou k duševní rovnováze. Totální blb je pak oním archimedovským bodem, díky jemuž lze pohnout světem. K tomu ti ale ještě kus cesty zbývá.

  OdpovědětSmazat
 23. Vsimnete si, te obrovske invaze vsech moznych a uplne nemoznych barbaru ze vsech rozvojovych zemi, jak se zenou do Evropy a do Ameriky, nebo Australie, Canady, atd.

  Rasove , kulturne, nabozensky vas NENAVIDI ! Ale nemohou bez vas zit. Po prichodu Sovetu 1968, jsem utekl a zil v JAR ! Ti barbari nas vykopali ze vsech zemi na jihu Afriky, aby ted v millionech se snazili dostat do k nam.

  To vam udela obrazek o jejich kvalitach.

  Prosperitu zarucuje , kdyz kazdy ma svoji zahradku !
  Tak si ji nedejte ukrast !
  Vase media jsou stetky, vase elity jsou blbci, vase kavarna je silne retardovana, ale u nas jsou na tom totozne skupiny daleko horsi !
  Proto zasahla samotna nebesa a prozretelnost ! - Poslala nam Trumpa a jeho lidi.
  nick HONOLULU - jemuz je vse jasne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:36
   Ale jdi ty, prdelko jedna ustrašená!
   Už jsem ti přece vysvětloval, že Trump spadl s nebe stejně jako ta flaška Coca-Coly.

   Smazat
  2. Honolulu zameč a vyskoč!!

   Smazat
  3. Ukazalo se ,ze pres vsechna ocekavani , nasli se inteligenti v USA , ktery neskocili Sandersovi na spek...Ten se Ihned se prisak na financne obdarenou Hillary..
   Tim ovsem dokazal ,co je pro nej dulezity a proc sliboval hory doly...

   Smazat
  4. 13:07 nezavid, zaprdeny cechacku

   Smazat
 24. Trump’s “Muslim ban” is a huge gift to ISIS

  ---

  (Trouba Giuliani to vykecal:)

  After boasting on Fox News that he had helped sanitize Donald Trump’s “Muslim ban” (that Trump insisted was not a Muslim ban) into something that didn’t look like a Muslim ban, Rudy Giuliani now wants us all to think he didn’t say what we heard him say. - The beans cannot be un-spilled in any way that makes either Giuliani or Trump look good.

  ---

  (Dva "zrádci národa" promluvili:)

  John McCain and Lindsay Graham - Jan.29, 2017:

  "This executive order sends a signal, intended or not, that America does not want Muslims coming into our country. That is why we fear this executive order MAY DO MORE TO HELP TERRORIST RECRUITMENT than improve our security.”

  ---

  OdpovědětSmazat
 25. 11:33... Milite se pane popleto ! Nebojuji s Trockismem !
  Neni potreba !
  Oni momentalne chcipaji na vlastni mentalni ZDEGENEROVANOST.
  Na co sahnou, v LEJNO se jim promeni a ja z toho trpim zachvaty smichu.

  Stephen K. Bannon, to je muj hrdina ! On je zihadlo zapichnute do vaseho mysliciho organu ! Do vasi zadnice !

  Je 100 x chytrejsi nez jste vy, a proto k nemu mate stejny pomer, jako opice k leopardovi. A uz na vas chysta dalsi prekvapeni...
  A president Trump ? Jeho genialita vas zastini vsechny, a mimo to, on je i umelec ! On vam nasral do kuchyne, aniz by jste to postrehli.

  11:12...to ja vim, ze zivocichove jako jsi ty, oslavuji dusevni nerovnovahu ! Vy se s tou nemoci rodite, tak ji chvalite, jako kazdy kakanec co ztvorite.

  Prohravate to vsude. Tak jako dnes probiha cistka ve Washingtone , tak bude zitra probihat i v Praze.
  Budes delat prirucniho pani direktorce hlavnich kadibudek v Praze na nadrazi.
  Ja ti to tam prijedu pokadit, az do stropu.
  nick HONOLULU - budouci turista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli tady někdo něco se.re, tak to je blb honolulu

   Smazat
  2. 13:10 sere te protoze mu zavidis

   Smazat
 26. 11:49...HUuu, Ha, Ha, takove hloupe a krecovite nastavby v Americe nikdo nevnima..Proc tomu klades dulezitost ?

  Rudy Giuliani je osobnost vysoke ability. Kvuli tomu, ze ma firmu v New Yorku, tak neni clenem kabinetu, coz me mrzi. Trouba jsi Ty ! Rozhodne ne on !

  Ty dve NULY, ktere jmenujes si znovu hlasite uprdli na
  verejnosti ? T.j. opravdu ostuda, ale nekdy se to stane i vam v elektrice, tak jim to prominte.
  nick HONOLULU - zasne. Oni v te Praze sleduji cerviky.

  OdpovědětSmazat
 27. 11:54... Ja tam pracoval v mladi na Kalahari.
  Neni treba se bat Krovaku - to mas pravdu. Ti jsou jedini, co do Evropy NIKDY nepujdou.

  The OLD KALAHARI, stara pisen mi zni v makuvce.
  (from Jim Reeves) takze koncim
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobě už se to v tý palici asi dost motá, co světlonoší??

   Smazat
  2. 13:14 zavidis i to Kalahari, cechacku zaprdenej

   Smazat
 28. Vy TUPANI hloupy !
  11:54 napsal jedovatou zminku o filmovem zpracovani pribehu z Afriky, kdy z letadla byla vyhozena prazdna flaska
  Coca - Coly !

  Vy mate opravdu vrchovane nasrano v tech vasich nejhloupejsich palicich na svete.
  Vy jste tak vzacne BLBI, ze cestina na to nema vyraz.
  Kdyz nerozute prispevku, tak se do toho neplete - DOBYTCI.
  A kdyz nemate protiargument, tak nelepte naleky, vy bile opice v Praze. (Omlouvam se opicim, ze jsem je k vam prirovnal.)
  PRAVDOMLUVNY nick HONOLULU - vystizny !

  OdpovědětSmazat
 29. K vyslovenému podezření, že nikdy neplatil daně, měl Donald Trump jednoduchou odpověď:
  -- "That's because I'm smart." --
  Pokud budou takto "chytří" všichni Američané, jaképak ještě obavy o budoucnost USA ... ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:21 starej se o budoucnost havloceska
   To je uplne v prdeli

   Smazat
 30. 17:21...Tomu se rika TAX LOOPHOLE, Einstaine !
  To cemu se rika ASSHOLE - tak, to se tyka Tebe !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:35
   No, když to má ještě i takové hezké jméno, pak jistě souhlasíte s tím, že by to mělo být cílem každého Američana, ne?

   Smazat
  2. Anonymní1. února 2017 17:35
   Taky čeština má krásný slova. Třeba BLB – to se týká honolula, kterej není schopen pochopit inteligentní narážku.

   Smazat
  3. 20:18 blbec jsi ty, neudrzis namet diskuze

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.