Reklama

úterý 10. ledna 2017

Bývalí východoevropští představitelé ujišťují Trumpa dopisem o své věrnosti Americe a varují před Ruskem10. 1. 2017     zdroj

Noviny Washington Post zde zveřejnily dopis 17 evropských politiků, kteří se obrátili k Trumpovi se žádostí o upuštění budování vztahů s Ruskem. Pod dopisem jsou podepsáni politici zemí Východní a Severní Evropy. Bulharský prezident obvinil Rusko z pokusu rozvrátit EU zevnitř. Na seznamu signatářů nechybějí Karel Schwarzenberg a Alexandr Vondra.

 Mezi nimi je bývalý prezident Estonska Toomas Hendrik Ilves, bývalý prezident Rumunska Traian Băsescu, exprezident Lotyšska Vaira Vike-Freiberg a odcházející prezident Bulharska Rosen Plevneliev. V seznamu podepsaných je také bývalý ministr zahraničí Švédska Carl Bildt a další bývalí ministři zahraničí a obrany Česka, Polska a Litvy.

V dopisu varují zvoleného prezidenta USA před zrušením protiruských sankcí a „velkému obchodu" s Moskvou ohledně Ukrajiny. „Důsledky takového obchodu mohou v očích spojenců v Evropě podkopat důvěru v Ameriku," tvrdí autoři dopisu. Také zpochybnili možnost důvěrných a přátelských vztahů s Moskvou. Podle nich majestátnost Ameriky nezajímá Rusko, ale spojence USA v Evropě. 

„Když nás Amerika v minulosti potřebovala, byli jsme s ní. Byli jsme s vámi v Iráku a Afghánistánu. Společně jsme riskovali, obětovali jsme syny a dcery. Když jsou USA silní, společně se stáváme silnějšími," napsali politici. „Vyzýváme naše americké přátelé posilovat, a neoslabovat transatlantické vztahy," uvádí se v dopisu.


75 komentářů :

 1. Všude se najde pár nespokojených,ještě mi tam chybí partner k panu Vondrovi nějaký Janda :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden lepší než druhý..:)

   Smazat
  2. Evropský výkvět tvrdí "Společně jsme riskovali, obětovali jsme syny a dcery."
   Koho obětoval Vondra a Schwarzenberg? Nastrčili jiné zbabělci.

   Smazat
  3. Naštěstí to nepodepsal žádný Čech - Vondra je Američan a Schwarzenberg Rakušan!

   Smazat
  4. Je to pořád dokola stejná verbež, která je přísátá na dotacích a státních zakázkách. Dokud je co ždímat tak se budou snažit udržel se u mísy. Patří sem i komedianti a další paraziti. Kdo je konečně odstaví od možností krást a budou se muset spokojit s tím co si zaslouží.

   Smazat
  5. Paraziti přisátí na svého chlebodárce USA. Pláčou, protože cítí, že jsou v prdeli.

   Smazat
  6. Je mi z nich na zvracení ! Vlastizrádci, měli by sedět ve vězení !

   Smazat
  7. Ale zatim jako Janda hledaji dalsi prdel ,do ktery by se vcas nacpali...Kdo zavaha....
   Tak lizaji , chci rict lisaji se ....

   Smazat
  8. V roce 1968 také byly dopisy různých Pragováků !

   Smazat
 2. A kde je Vasil Biľak ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tam jeho zástupca a verný žiak M.Dzurinda!

   Smazat
  2. Je tam jeho zástupca a verný žiak M.Dzurinda!

   Smazat
  3. podpora karel je odvazny na rozdil od putinolizacu

   Smazat
 3. Inšpiráciu museli mať vo Vasilovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, dopouštějí se tak plagiátorství, neuvedli odkaz na "vyzývací/zvací dopis".

   Smazat
  2. Nezapomeňte na jiný zvací dopis, kde podobní národní zaprodanci urgovali US administrativě výstavbu radaru v Brdech. Není třeba se vracet až k Vasilovi.

   Smazat
  3. Bilak je určitě v nebi. Československé vojáky nikde zabíjet neposílal. Demokraté nic podobného tvrdit nemohou. Budou se smažit v pekle.

   Smazat
 4. Bilak byl proti ním zlatý člověk .

  OdpovědětSmazat
 5. podělaní válečný štváči

  OdpovědětSmazat
 6. "obětovali jsme syny a dcery." pokrytci, ano obětovali ale cizí syny a dcery. Pěkný seznam možná se bude hodit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ctěla jsem napsat totéž, a asi mnozí z nás...Ten, kdo se podílí na zločinech druhých je sám zločinec. Zaštiťovat se morálkou a humanitou a prolévat krev druhých lidí, to je skutečně ještě více odporné než bez toho. Naši synové a dcery nemají v žádných tramtáriích co pohledávat, je to zvůle a hanebnost. Jedna z mála hodnot, na kterou může být tento národ skutečně hrdý, je ta, že si zachovával čisté svědomí a může být příkladem ostatním mírumilovným národům. Úctu a respekt, který si získal, pak někteří tímto způsobem znevažují a ničí. Pohrdám s Vámi.

   Smazat
  2. Štvou proti Rusku , které bojuje i o naší prdel ,aby sem nechodili ty čmoudi ! Nebojím se Rusa , ale těch černejch hrdlořezů !!!

   Smazat
 7. Odpovědi
  1. Ano,klub sráčů v jimi zdevastovaných zemích!Neuvěřitelná propaganda a ponížení se.Poserplína a křvohub,no ty nestojí ani za nakopnutí do jejich zasmrádlé zadnice!

   Smazat
 8. Zajímavé, že jenom bývalí. Asi si uvědomují, že převlékání kabátů jim nepomůže. Současní teď nemají na dopisování čas, přehrabují se v šatnících. Děda.

  OdpovědětSmazat
 9. Pár ubožáků. Vondra, kněža, pšonci a ostatní všleční štváči,ať se odstěhují tam, kam je celý jejich prázdný život táhne a tady nekazí vzduch svým smradem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A slovenský Dzuro! Malá myš z Ukrovia sa dala počuť, hanba na 100 rokov!

   Smazat
 10. Cokoli slyšíme, je názor, nikoli fakt. Cokoli vidíme, je úhel pohledu, nikoli pravda.

  Aurelius Marcus Antonius

  OdpovědětSmazat
 11. Verím,že jeho exelencia prezident p.Miroslav Zeman s Ivanou Trump ten zoznam judášov podrobne prejdú a dajú pánovi Trumpovi tie správné referencie na tých riťozezcov a zrádcov.Čo môžeme čakať od toho špunta Dzurindu,ktorý sa momentálne škrabe z Porosenkoveho zadku von?!Zase zradu a len zradu.Jeho a jemu podobným nezáleží na štátnosti a demokracii ich vlastných štátov,ale rýchlym krokom a Dzurinda na bycikly sa rútia do najbližšej voľnej ,ale hlavne prospešnej prdele.

  OdpovědětSmazat
 12. Politické mrtvoly.

  OdpovědětSmazat
 13. Začínam chápať (a obdivujem) význam nateraz tak obdivovaných a vyzdvihovaných "zoznamov".
  Tento zoznam podpisov by mal byť na každej nástenke všetkých mestských a obecných zastupiteľstiev.
  Len k nim treba dopísať aj ich spolupracovníkov, poradcov a asistentov aj so straníckou príslušnosťou (pre ťažšie prípady radšej aj s fotkami a CV).

  OdpovědětSmazat
 14. Já navrhuji, aby si ti dva blbečci koupili bílé ponožky a trénovali skok do rakve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. třeba se ve skladech Bundeswehru nacházeji ponožky z akce "Winterhilfe" původně určené pro Wermacht u Stalingradu.
   Objednat dva páry a doručit... , aby se vzpamatovali!

   Smazat
 15. Biľak, Indra nepodepsali?

  OdpovědětSmazat
 16. No mám takové tušení, že až CIA v rámci přehodnocení svých služebních priorit otevře své archivy se svými již nepotřebnými agenty, tak se tam naši výše podepsání borci všichni svorně pospolu objeví. No a pak je budeme lustrovat až se z toho poserou!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Trochu mi to připomíná dopis čtyř českých významných činitelů před časem, který napsali Číně. Vyjadřovali v něm velkou oddanost a klaněli se až k zemi.
  Má to ale trochu jiný odstín - ti čtyři jsou prezident , předseda vlády a oba šéfové parlamentu.
  Tady tento dopis je od bývalých politiků a má pouze verbální význam.
  Nesouhlasím ani s jedním z nich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor,ti bývalí politici sní sen, že se na základě tohoto dopisu opět dostanou na čelo. Sní sen,že nakonec přece jen někdo vystřelí.

   Smazat
  2. 0:07 "Klaněli se až k zemi"? Četl jste ho vůbec a porovnal s obsahem mezivládní dohody mezi ČR a Čínou z dubna 2014? Zkuste to a pak mluvte, místo opakování lží, pocházejících právě od amerických vlezdoprdelků. Ti "čtyři" na dotaz z čínské ambasády, jestli stále platí ona zmíněná mezistátní dohoda jen řekli, že platí, přestože jí Herman svým jednáním porušil. Jaké v tom vidíte klanění?

   Smazat
  3. 3:12 - neměli se k takovým pýčovinám nikdy zavazovat! Ať si každej přijímá koho chce! Starej Tibet byl jen gaunerskej protektorát Britů, kteří tam na základě dohody s Rusákama z roku 1907 měli trvalou vojenskou základnu. Co vím, tak ten současný dalajlama uznává jednu ćinu a netouží Tibet odtrhávat, takže co se furt komouši serou? Akorát z něho dělaj asijskýho Husa! Furt mu něco podsouvaj co neřek a nehlásá!! Po Husovi papeženci taky chtěli, aby furt odvolal nějaký bludy který nikdy netvrdil! Tak co se furt komouši serou s tím, že dalajlama "je separatista (srovnej - Hus - je kacíř) a usiluje o odtržení Tibetu (srovnej Hus - hlásá bludy!). Ať ho komouši normálně slušně pozvou do Pekinu,ať ho svezou tou svou železnicí do Lahsy,dědek bude nadšenej a ještě obnoví svý členství v partaji! Pokud se chovaj jak se chovaj, jsou to ještě směšnější šašci než on! Bojej se nějakýho dědka senilního v oražnovým županu! A Myloši a Sobotci by místo omlouvání měli vzkázat toto: "Hele už se na to fakt vyserte, nechtě deědka dědkem a radši se starejte o přírodu! Prej až někdy letos maj zakázat dovoz slonoviny!! Ten měl bejt trestanej smrtí už dvacet let minimálě! Hovada!". To bych jim vzkázal místo vomluv!

   Smazat
  4. 10:58 Vás je tady škoda. S vašimi znalostmi a přehledem byste se měl dát na politiku. Nebo alespoň dělat poradce Hermanovi, tam by vaše názory padly na úrodnou půdu. Já ty Číňany docela chápu. Také by se mi nelíbilo, kdyby třeba představitele Sudeťáků oficiálně přijímal člen vlády nějaké země. A bylo by mi docela fuk, jaký "duch by přitom zavanul". Vám by to nevadilo?

   Smazat
  5. prop 03:12

   jednoduché odpovědi:
   1/ četl jsem ten dopis čtyř, bylo to klanění k zemi; urazilo to i hodně senátorů - pokud si myslíte něco jiného, tak je to Vaše věc.
   2/ s Čínou sice máme nějaké dohody, ale s USA máme rozhodně důležitější dohody - už jenom pro nesrovnatelně vyšší vzájemný obrat.
   3/ Herman nic neporušil, už se vzpamatujte a vylezte z představ 50. let = tehdy padaly i hlavy za to, že se někdo někde s někým viděl

   Smazat
  6. 17:09
   1) Samotný dopis čtyř bez porovnání s dohodou vám nemůžete hodnotit. Vám to jistě nevadí, stejně jako těm senátorům.
   2) Udržovat dobré vztahy s Čínou se nelíbí USA a mohlo by to s nimi narušit vztahy? Proto se máme USA "klanět k zemi" a prostřednictvím Hermana zpochybnit dohodu s Čínou? Tak jste to myslel?
   3) Tak jinak. Představte si, že by Mládek prohlásil, že se sankcemi proti Rusku od začátku nesouhlasí a na ministerstvu by se OFICIÁLNĚ sešel s někým, kdo je na sankčním seznamu, nebo by s Ruskem obchodoval. Také byste prohlásil, že "nic neporušil" a že jeho kritici se mají "vzpamatovat a vylézt z představ 50. let = tehdy padaly i hlavy za to, že se někdo někde s někým viděl"?

   Smazat
 18. Ty dva foto portréty....k nezaplacení! Lidičky (oblíbený výraz Gabriely K(S)oukalové), to je ale junda!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však je také v Obludáriu dlouho hledali..

   Smazat
 19. Žabaři ubozí... I těch PRAGOVÁKŮ bylo v 1968 alespoň 99...

  OdpovědětSmazat
 20. ti, kteri byli placeni CIA se vyjadrili, musi si do posledni chvile zaslouzit svuj zold...:):):) neuvedomuji si, ze jejich doba je pryc...byvaly byvaly byvaly.....smejdi, bude jim chybet svetla ramp...v zari reflektoru, misto na podiu. Nechapou, ze jen v politice znamena odchod=pad definitivni konec. Ubozaci zkorumpovani, kampak se vrtnou? Sili strachy a nejistotou. Maji uz sice nahrabano, ale podle jejich meritek je to stale malo ALE hlavne....chybi jim JAK CHUTNA MOC :) :) :)

  OdpovědětSmazat
 21. Kiska niečo, zmeškal, ako to že ho neprizvali - to ho mrzí, a dokonca Kocába vyznamenal, vybavil mu odpustky v Prahe -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale je tam p. Dzurinda-bývalý slovenský predseda vlády-pomocník pri rozbití Juhoslávie americko - havlovským humanitárnym bombardovaním, garant pochybnej privatizácie na Slovensku a podporovateľ vzniku oligarchicko-zlodejského proamerického ukrajinského štátu, tak ako pán prezident Kiska.

   Smazat
  2. Bratia Slováci taky to nemáte jednoduché. Taky tam máte pěkných pár kreatůr.

   Smazat
 22. Lidi si stále neumí připustit, že ono rozdělení národa je umělé. Jak vidíte, stačí podpis dvou celkem zbytečných lidí a hned je z toho téměř polovina národa. K tomu je ovšem potřeba dosti velká řada aparátčíků ve sdělovacích médiích a na patřičných místech. Odhaduji, že stejně dlouhá řada v mužů čermém pochodovala za katafalkem Havla.

  OdpovědětSmazat
 23. Je to usmevny,ze prave pan Sasa Vondru,gen Ceskeyho naroda,ktery udelal botu CR,380 melounu v Promopro,pod gesci
  nejlepsiho ekonoma EU,pana Kalouska...nikto z tady menovanovanich panu,nefandil Trumpovi pred volbama.Jedine pan Zeman,co si Trump povsimnul.Jedno je jisty,ze prolhani politici EU jsou nejisti!

  OdpovědětSmazat
 24. Všichni podepsaní jsou politici z propadliště dějin...Odporné kreatury a bezmozci..Vypovídá to o nich mnohé..Hlavně o přežraném a nafouklém důstojníkovi CIA - šmejdu Vondrovi...

  OdpovědětSmazat
 25. Fotky jsou fantastické = jedna jasně ukazuje úsměv degéna a druhá pozici dobu kdy u nás na Moravě je prase vhodné do jitrnic.Jinak je to velice silná dvojka.Mé děti si je vystřihli a nalepili na cukřenku a je pokoj ,necukrujem.

  OdpovědětSmazat
 26. Až přijde nový Norinberg, nebudou muset ani dlouho přemýšlet. Sáhnou po seznamu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, asi tak, hlavně mít v hlavě ten seznam. A k němu připojit ty různý Pičzinský, Štětiny, Jandy, různý ty presstituty a hlavně filcky z ČT.

   Smazat
 27. Janda,ty sis na mně zalezl.Pročpak?

  OdpovědětSmazat
 28. Postrádám diskusní příspěvek jistého "Gregory", známého dopisovatele Krajských listů.

  OdpovědětSmazat
 29. Václav Havel není znám dnes jako dramatik ale jako Venca bombarďák .Jeho humanitární bombardování nemá obdobu . Vaše partička může za rozbití Československa a na vašich rukou je krev Srbských a Ukrajinský civilistu . S pozdravem PROMOPRO

  OdpovědětSmazat
 30. Ani ma neprekvapuje, že tam nemôže chýbať špinavý pekelný had Mikuláš Dz. Hovno sprosté vlastizradcovské!

  OdpovědětSmazat
 31. Banda zprofanovaných politický mrtvol a protinárodních (to platí minimálně pro ty dva od "nás") ultrazmrdů, kteří podporovali Hillary a varovali před Trumpem, teď Trumpovi leze do řiti. Jak typické!!

  OdpovědětSmazat
 32. To jsou Pragováci pro 21. století!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, klub pacientů Ivana Davida to opravdu není.

   Smazat
 33. Nasich politikov,vladnych predstavitelov volime,aby svojim volicom zabezpecili pracu,byvanie,chlieb,a hlavne pokoj,mier.Tito menovani vyjadruju akurat svoju nenavist voci Rusku.Takyto ludia nemaju co robit v politike.Ved kazdy stat ma svoje zaujmy,spolupraca sa nezaklada na laske,ale na vzajomnych, vyhodnych obchodoch.Ako bolo pocut v nemeckych mediach,je predpoklad,Trump a Putin budu vzajomne spolupracovat,to je zrejme problem pre zapad,obavy,ze ostaneme na streke.Napada ma myslienka,menovani politici si z nas robia urcite srandu,ved inteligentny clovek ktory chce dobro pre svoj narod bude bojovat proti terajsej Anexii Europy Afrikou,a dalsimi statmi.Ak to bude Trump bude citat,to sa chlapec nasmeje.

  OdpovědětSmazat
 34. Tak to je síla včera to byla Hilary , demonstrace proti Trumpovy a dnes mu leze kňížepán Schwarzenberg a Saša Vondra do řiti . Bože děkuji že tento kabátník není prezidentem ČR . Marcel

  OdpovědětSmazat
 35. Tak tedy, Astraichische- Ungar kripl a Vondra zvaný Křivohubý si dopisují s americkým prezidentem?
  Nevídáno. Neslýcháno.
  Trump si z jejich moudra sedne na prdel...

  OdpovědětSmazat
 36. Oba tyto ("české") politické vysloužilce k podpisu motivuje jediné. Hluboká nenávist ke dnešnímu Rusku a jeho představiteli Putinovi. A to jen proto, že si Rusko dovoluje (pro ně) nemyslitelné. Nemíní se podřídit USA. A snaží se naplňovat svou koncepci vnitřní i zahraniční politiky. Což je pro proamerické jestřáby (aj. bilderbergské zakuklence) zločin nad jiné.
  A koho že tito signatáři vlastně reprezentují? No, rozhodně ne vůli převážné části našich občanů. Jen zájmy nikým nevolených "elit", co se mají za pány lidstva.

  OdpovědětSmazat
 37. Politické mrtvoly radí prezidentovi Spojených států. Z toho by se poblil i tchoř.

  OdpovědětSmazat
 38. tady alespon každy duševně zdravy vidi co je to za uchylne svině kterym je lito že se nevalči a že oni by byli prvni kdyby měli tu moc kdo by posilal narod na jatka sami schovani sto metru pod zemi

  OdpovědětSmazat
 39. Vyhradil bych jim někde v poušti prostor, ať si tyto konkrétní osoby zabojují na ostro v první línii, když nejsou tito "politici" a "diplomaté" schopni hledat a navrhovat mírová řešení i za cenu ústupků. Jen proto, aby nedopustili, aby umírali lidé.

  OdpovědětSmazat
 40. I když tím rozpoutám nevoli,musím se pana Vondry
  zastat.Za to,že má křivou hubu nemůže.Za to,že
  má křivý charakter,však nese plnou zodpovědnost.
  Nedoučený hajný za svou stařeckou demenci také
  nemůže.Je to věkem.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psychopat nemůže za svou psychpatii, jde o poruchu mozku - chybějí některé mozkové spoje a konstrukce. To ovšem Vondru ani Schwarzenberga nezbavuje trestní odpovědnosti za zradu České republiky. (Nepíšu "vlastizradu", protože v mé vlasti ti dva nemají co pohledávat.)

   Smazat
  2. Nu tak rikas to co ja, Peto
   Za tyhle dva smejdy tedy muzou hloupi cesi

   Smazat
 41. A možná ten dopis nakonec padl na úrodnou půdu: http://zpravy.idnes.cz/tillerson-rusko-krym-anexe-dfz-/zahranicni.aspx?c=A170111_171751_zahranicni_bur

  No nemají to Rusové jednoduché, měli by se už konečně vzpamatovat a začít dělat svoji politiku hodnou 21. století.

  OdpovědětSmazat
 42. hlavně že máme bamány vložky a toaletní papír, hurá do Ameriky

  OdpovědětSmazat
 43. Doufám, že Trump na tento špek neskočí !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.